Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

ROBERT FICO NEZRADIL SLOVENSKO, PREDAL HO UŽ DÁVNO PREDTÝM
Stane sa po voľbách zradcom a kupliarom aj Andrej Danko?
  

K najnovšiemu komentáru Eduarda Chmelára by sa mal pred parlamentnými voľbami vyjadriť predseda Slovenskej národnej strany, ktorá má vďaka politickej neschopnosti „Kotleba-strany“ reálne šanca dostať sa do parlamentu a stať sa súčasťou vládnej koalície so Smerom –SD.

 V súvislosti s bezprostrednou hrozbou pre Slovensko, ktorú predstavuje pripravovaná obchodná zmluva medzi USA a EÚ s názvom TTIP, však na oficiálnej stránke a bilbordoch SNS nenájdete ani zmienku.

Na mieste je teda otázka, či ide SNS len o to, aby sa štyri roky priživovala na štátnom rozpočte a vládnych  zákazkách ako to robila vždy doposiaľ keď bola v koalícii s HZDS alebo Smerom, alebo si vidí ďalej od nosa a nenechá sa pochovať ficovou kolaborantskou politikou. Sotva možno očakávať, že by SNS ako súčasť vládnej koalície hlasovala proti Smeru, či už pôjde o zmluvu TTIP alebo ďalšie rozširovanie NATO na území Slovenska.

SNS, voľby, bilboardPredseda SNS Andrej Danko, zásadne zmenil volebnú  rétoriku,  radikálne slogany ako Slovensko má byť partner a nie otrok EÚ, či bilbordy s potetovaným Rómom, nahradili všeobecné, neškodné a bezobsažné frázy, ani nie vľavo ani vpravo spolu vpred,  z ktorých nie je jasné  kam vlastne SNS dnes patrí.

 Ďalšou otázkou je či SNS dokáže politicky predvídať a namiesto toho, aby sa zdiskreditovala zapredaním národných záujmov, bude  opozičnou stranou, čo by jej určite pri ďalších voľbách prinieslo politické body a možno aj post vládnej strany. Smer –SD si po voľbách v prípade odmietnutia vstupu SNS do koalície, určite bude mať možnosť vybrať za koaličného partnera v prípade nutnosti aj Bugárov Most –Hid, ktorému ako „Hungar-gorila –strane“ vždy boli slovenské záujmy cudzie. Tento variant by bol pre Slovensko najlepší, pretože by vznikol reálny predpoklad, že sa obe tieto zapredanecké a zločinecké politické subjekty dostanú nakoniec na politické smetisko ako HZDS a SDKÚ.

Takže či sa Andrej Danko a jeho SNS postaví k zmluve TTIP a základniam NATO hrdo, odborne a slušne , budeme mať možnosť zistiť po voľbách v roku 2016
V. K.

Na vedomie: Sekretariát SNS sns@sns.sk sekretariat1@sns.sk


Printnasa_vlast_pl1d

 

 

 

 

kampan_maj_2015Tí, ktorí dlhodobo sledujú slovenskú politiku, overujú (ne)súlad slov a činov politikov, nepochybujú o jednej veci. Neexistuje jediný politik, u ktorého by sa tak rozchádzali slová a činy, ako u Róberta Fica. Je najlepším reprezentantom pokleslosti západnej politiky, ale tým, že je neustále volený, aj živým dôkazom, ako ľahko sa dajú masy ovplyvniť a ovládať.
Presadzuje výpredaj Slovenska, zbedačovanie ľudí, zapojenie našej krajiny do genocídy pod vlajkou NATO a podriaďuje sa totalizujúcim praktikám Bruselu, pričom na verejnosti vystupuje slovne s presne opačnou politikou.
Posledný komentár z pera Eda Chmelára je o zapredaní Fica záujmom nadnárodných korporácií a záujmom USA pod hlavičkou zmluvy TTIP. Avšak rovnako ako v prípade témy Únie či záležitostí NATO, aj v prípade TTIP je rétorika a postoj vlády zdanlivo proslovenský, v skutočnosti s obranou národných záujmov nemá nič spoločné.

Eduard Chmelár

https://www.facebook.com/ChmelarEduard/?fref=nf

Kým premiér úspešne odvádza pozornosť verejnosti smerom k utečencom, v zákulisí pripravuje schválenie potupného obchodného paktu TTIP (Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo), ktorý urobí zo Slovenska a Európy kolóniu Spojených štátov.

Podobne ako pri vojenskej základni NATO, ktorú dal v parlamente odsúhlasiť potichu a bez akéhokoľvek odporu, kým verejnosť zamestnával strachom z kvót a migrantov, aj tentoraz musíte veľmi pozorne dešifrovať zámer vládnej strany, aby ste pochopili, ako nás všetkých v konečnom dôsledku ťahá za nos.

Minister hospodárstva Vasil Hudák sa v piatok večer stretol s eurokomisárkou pre obchod Ceciliou Malmströmovou a ubezpečil ju, že ?finalizácia dohody o voľnom obchode s USA bude jednou z ťažiskových tém slovenského predsedníctva v Rade EÚ?. Komisárka v tejto súvislosti ministrovi prisľúbila, že v tejto veci navštívi ešte Slovensko po voľbách.

Čo možno z tejto informácie vyčítať? Veľmi veľa. Predovšetkým, minister sa nepreriekol, Smer podporuje dohodu TTIP dlhodobo. Najhlasnejšie to vyjadril premiér Fico pred dvoma rokmi, pri návšteve Bieleho domu v novembri 2013, keď amerického prezidenta Baracka Obamu ubezpečil, že ?Slovensko by privítalo čo najrýchlejšie podpísanie dohody TTIP?
. Mimochodom, na tom istom stretnutí prisľúbil aj pomoc Američanom v Sýrii. To, že eurokomisárka má dohodnúť úlohu Slovenska ako predsedajúcej krajine EÚ pri schvaľovaní TTIP až po voľbách, je súčasť taktiky, ako nevyplašiť našich voličov. Presne takto isto sa správala vláda pred voľbami do Európskeho parlamentu. V čase, keď už v západnej Európe prebiehali búrlivé protesty proti obchodnej zmluve medzi USA a EÚ, ministerstvo hospodárstva ústami jeho vtedajšieho sekčného šéfa a dnešného vedúceho kancelárie prezidenta republiky Štefana Rozkopála urobilo všetko pre to, aby sa TTIP nestalo predvolebnou témou. Mimochodom, je to ten istý Štefan Rozkopál, ktorý podľa zverejnených depeší Wikileaks ešte ako sekčný šéf ministerstva zahraničných vecí ubezpečoval počas vojny v Abcházsku a Južnom Osetsku predstaviteľov veľvyslanectva Spojených štátov, že Slovensko sa považuje za spojenca Gruzínska a že Ficova rétorika je určená len domácemu publiku.

Mali by sme sa konečne spamätať a uvedomiť si, čo sa tu deje. Vláda s podporou časti opozície ide pod rúškom zámerne vyvolaného strachu verejnosti meniť ústavu, ktorá dá ešte viac právomocí tým najnedôveryhodnejším inštitúciám v tomto štáte ? polícii a tajným službám. Tí budú môcť zaistiť KAŽDÉHO občana (nielen podozrivého z terorizmu), ktorý sa bude nachádzať na mieste, kde by údajne mohol hroziť teroristický útok. Budú vás môcť zadržať až na desať dní, budú vás môcť prehliadať v autobusoch, električkách, vlakoch, na verejných priestranstvách, budú mať toľko právomocí, že to hraničí so svojvôľou. Takéto opatrenia ešte nikdy nezvýšili bezpečnosť, vždy však viedli k šikane a policajnému štátu. A ešte vo väčšej tichosti, bez akejkoľvek diskusie, budeme asistovať pri prijatí najobludnejšej hrozby pre demokraciu, sociálne výdobytky a environmentálne štandardy, ktorú predstavuje TTIP.
Ešte pred poldruha rokom prijal Národný konvent o EÚ môj návrh na demokratizáciu Európskej únie ako jednu z priorít slovenského predsedníctva. Dnes sa medzi prioritami nenachádza, ako však vidíme, posunulo sa tam Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo. Agendu zastrešuje štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR Ivan Korčok, ktorý bol už v tejto funkcii aj za druhej Dzurindovej vlády (Smer má vôbec prazvláštnu kádrovú politiku v tejto oblasti, ak doplníme, že za veľvyslanca v Maďarsku vymenoval Ficov kabinet Dzurindovho štátneho tajomníka na ministerstve obrany Rastislava Káčera a poradcom ministra obrany Glváča bol jeden z najmilitantnejších bezpečnostných analytikov Ivo Samson).

Treba pochopiť, že TTIP predstavuje najväčšie riziko pre slobodu našej vlasti. Je to trójsky kôň demokracie. Ak nezabránime jej prijatiu, takmer všetky naše politické rozhodnutia budú zbytočné. Korporácie totiž dostanú právo vysloviť nesúhlas s akýmikoľvek opatreniami, ktoré obmedzujú ich zisk, či už ide o zvýšenie minimálnej mzdy, predpisy na ochranu zdravia a bezpečnosti potravín či environmentálnezákony. TTIP je nástroj pre neobmedzenú moc korporácií, na ožobračenie väčšiny obyvateľstva. Ak to prejde, voľby budú iba zbytočným a nákladným divadlom, lebo o všetkom bude rozhodovať oligarchia mimo dosahu parlamentov. Uvedomte si, prosím, na čo slúžia tieto politické hry na odpútanie pozornosti.

   Print Friendly and PDF Necenzurovane RSS
             
Hlavná stránka