Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka


29. HOVNO DRÍME, HOVNO SPÍ, KDO HO ZBUDZÍ, NECH HO ZÍ.
19.3.2016
            

            
Milí moji, priznávam sa, že mám hnevlivú a bojovnú povahu, ale na druhej strane, zo svojej krátkej desaťbojárskej kariéry viem, že nikdy nevyjde rovnako všetkých desať disciplín.  Jedna sa podarí menej, iná viac, niektorá sa nevydarí vôbec. Práve toto vedie moju búrlivú a zlú povahu k istému pokoju a pevnej vďačnosti za to, čo sa vydarí.

    Toto isté sa deje nielen v osobnom, ale aj v spoločenskom a politickom živote. Mali sme nedávno spomienku na prvú Slovenskú republiku a tam som sa nahneval naozaj kapitálne. Televízia však nahrala len emócie a nie argumenty, ako to média zvyčajne robia. Mám vážne obavy, že už sa nebudeme môcť poškriabať na hlave pravou rukou spredu, lebo z toho urobia hajlovanie, ale len ľavou rukou odzadu. Dorastenecký novinár sa sugestívne pýtal ako to, že si pripomíname Tisu, keď spôsobil holokaust. Po prvé, nie na Slovensku sme ho zapríčinili a po druhé, keby tu boli pomery ako v Protektoráte a v Poľsku, zahynulo by tu porovnateľne viac ľudí a ani premúdry novinár sa nemusel narodiť.    Mám svedectvo od blízkeho človeka, že prezident Tiso sa pýtal 14-15 ročného chlapca: "Ty si ale junák, už si v garde?" A keď ten povedal, že nie, pohladil ho po hlave a poradil mu: "Ani tam nechoď syn môj, ani tam nechoď."

Náš prvý prezident teda dobre vedel o tom, čo sa deje a ako profesor morálky by sa iste vedel pred svojimi justičnými vrahmi obhájiť, ale bolo pod jeho úroveň sa s nimi baviť. Naozaj ma mrzí, že my katolíci a či skôr naši predstavitelia, sa nevedia zastať tých svojich ľudí, ktorí z posledných síl vydávajú svedectvo o pravde. Podpisujme výzvy a apely, aké len chceme, ale pamätajme si, že sa raz za svoje podpisy zodpovieme, nielen pred ukrižovaným Kristom, ale aj pred popraveným Jozefom.

     Milí moji, isteže sa v živote vyskytujú všelijaké okolnosti, musíme sa rozhodovať od prípadu k prí-padu a nevieme často ani to, čo sa zo situácie vyvinie nasledujúci deň. Je jasné, že musia existovať určité zásady, priority a na nich založené plány, ale od každého môžeme žiadať len to, koľko vládal a čo mohol urobiť. Ak budeme nerozumne znovu a zase tlačiť na pílu, vyvoláme len ten istý zúrivý a nerozumný hnev. Toto platí nielen pre Slovensko a nielen pre prítomnosť, ale aj pre svet a jeho budúcnosť.

      My naozaj musíme byť ústretoví a dobrí voči všetkým, ale ak si dopredu určíme, že každý má svoju pravdu , nakoniec prídeme k tomu, že neexistuje žiadna pravda a právo šaría má také isté prednosti ako naše dlhodobé a osvedčené tradície . Všetkých nepriateľov a oponentov treba milovať, ale musíme sa odvážiť povedať, že si nemôžu robiť čo chcú a koľkí chcú. Pretože ak to neurobíme, spôsobíme zlo nielen sebe, ale nakoniec aj im.
      Aspoň na záver prejdem na veselšiu nôtu. Český režisér Zdeněk Svěrák parafrázoval Bibliu: "A Boh povedal, buď humor a bol humor. A videl, že je dobrý. A oddelil humor od smútku."  Pridám nakoniec aj povolebnú agitku pre našich najnovších neofašistov.

Naša nová strana, bojuj za Slovensko zrána.
Svieže a triezve zmysly nastraž,
dobrých povzbuď a zlých nastraš.
Národ si darebákov neváži,
ktorí nechcú stáť na stráži.


Vlado Gregor

gregigregor58@gmail.com

   PRINT RSS

             
Hlavná stránka