"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

V SMART CITY POD TATRAMI NIČ NOVÉ
alebo sedím na radnici a je mi dobre

Ak by som parafrázoval  Remarquov román Na západe nič nového,  za posledné obdobie sa ani v Poprade, z ktorého chce 1. viceprimátor urobiť Smart City s inteligentnými lampami, neudialo nič nové.  Myslím tým zmenu v myslení súčasného vedenia mesta na čele s primátorom Švagerkom. Primátor je podobne ako súdruhovia pred rokom 1989 presvedčený o svojej neomylnosti o čom presviedča aj občanov Popradu.  Všetko čo sa deje na radnici podľa neho prebieha v súlade so zákonom a zdalo by sa, že mesto Poprad je najtransparentnejším mestom na Slovensku. No a pokiaľ občan dostane do schránky posledné číslo tzv. „nezávislých novín životom pulzujúceho Popradu, ktoré vydáva združenie Pre Mesto aj vďaka finančnej podpore 6 300 eur mestskej Popradskej energetickej spoločnosti, PES, s.r.o., bude sa cítiť ako Alica v krajine zázrakov. Na úvodnej strane občana o tom presviedča titulok s názvom, „Najlepšie sa žije v mestách, kde si všetci plnia svoje spoločenské povinnosti“, no a aby  si tieto „nezávislé noviny“ splnili svoju psiu povinnosť za príspevok na reklamu od PES, nechýba ani pochvalný článok s názvom, „Prínosy vzniku popradskej energetickej spoločnosti, s.r.o. pocítia predovšetkým občania“.

Nastávajúce obdobie „uhorkovej sezóny“ mierne narušilo 2. vydanie Popradského Tribúna, ktoré trocha narúša idylku primátorovania  pána Švagerka a spol., z ktorého sa Popradčania dozvedeli, že primátora neinšpirovala k rekonštrukcii záchodov dovolenka v Thajsku, tieto noviny nefinancuje ani bývalý primátor Anton Danko, ani prezident Kiska a že nemajú žiadne politické ambície, napriek tomu, že pán bývalý elitný vyšetrovateľ Pavol Milan je poradcom poslankyne NR SR  za SAS pani Lucie Nicholsonovej. K ich chvále patrí, že sme sa dozvedeli, aspoň to, že poslanci MsZ mali podpísať mlčanlivosť vo veci miliónovej investície rekonštrukcie škôl z úveru, čo pán prvý smart-viceprimátor Wzoš považuje za úplne bežný  a štandardný postup.  V Poprade je zrejme úplne štandardné, že výberové konania sú vopred zmanipulované, do mestských firiem sa zamestnávajú rodinní príslušníci primátora  a že rekonštrukciu  WC preveruje polícia. Takže počkáme si, čím nás Tribún ohúri v septembri po ukončení „uhorkovej“ sezóny.  

Nuž ale vráťme sa do reality. Primátor sa nedávno v súvislosti so správou hlavnej kontrolórky  mesta,  vo veci predraženej rekonštrukcie toaliet na radnici pre média vyjadril, že mesto nepochybilo a už naznačil, koho obetuje ako baránka, aby odpútal pozornosť od skutočných vinníkov. Ale o tom sa už popísalo viac ako dosť a som presvedčený, že sa nespomenie meno primátorovej pravej ruky s neznámou náplňou práce, bývalého dopravného policajta Jána Ondrišíka, ktorý je oficiálne vedený ako zamestnanec sekretariátu primátora,  ktorý okrem neho tvoria ešte štyri dámy. Pochybujem ale  žeby  tento pán varil primátorovi kávu. Primátor nevidí žiadny problém ani v spravovaní stratových PCS, v réžii jeho bratranca Františka Švirlocha a za žiadny problém nepovažuje ani  predaj sociálneho bytu poslancovi MsZ a hokejistovi Arne Krotákovi za 8 500 eur. Zdá sa, že mesto Poprad pod vedením primátora Švagerka zavádza socializmus voči vyvoleným,  keď sa veľkoryso  pod cenu predávajú sociálne byty, na základe nájomných zmlúv  na dobu neurčitú s možnosťou odkúpenia, ktoré na seba ešte ani nezarobili  a na druhej strane sa mesto správa kapitalisticky k obyčajným občanom, s ktorými mesto podpisuje nájomné zmluvy na dobu určitú. Niečo podobné by si v susednom Rakúsku s vysokým podielom nájomných bytov sotva vedeli predstaviť.  Vnucuje sa otázka, načo mesto  vlastne stavia  nájomné byty, keď ich po  desiatich rokoch predá za smiešnu cenu a pripraví sa o príjem z nájmu?

 Ako sa žije v meste, kde si všetci plnia svoje spoločenské povinnosti som sa mal možnosť presvedčiť, keď mi mesto odmietlo podľa infozákona sprístupniť informáciu, koľko osôb platí od roku 2012 do roku 2017  za komunálny odpad v byte, ktorý  v roku 2016 mesto predalo spomínanému poslancovi Krotákovi, ktorý vzápätí previedol na svoju svokru a ktorý od roku 2012 býva v rodinnom dome vo Svite. Ako potvrdzuje rozhodnutie mesta Poprad, táto informácia je daňovým tajomstvom.  Podrobne som o týchto podivných praktikách písal v príspevku  s názvom Čo je dovolené poslancovi MsZ Arne Krotákovi nie je  dovolené pani Milote Stankovej. Proti rozhodnutiu som podal odvolanie, pretože mesto nepovažuje za porušenie daňového tajomstva zverejňovanie dlžníkov na svojej webovej stránke, medzi ktorými uvádza aj pani Milotu Stankovú, ktorá v byte za ktorý má platiť za odpad nebýva od roku 1991 a zo strany primátora sa zjavne jedná o vendetu za to, že pani Stanková, ktorú pripravil o byt stranícky súkmeňovec primátora Švagerka z KDH a bývalý primátor, nebohý Štefan Kubík, si dovolila podať sťažnosť na  Ústavný a Európsky súd, kde konštatovali, že mesto Poprad porušilo jej právo na náhradné bývanie. Podotýkam, že „kresťanské“ svedomie pána primátora vôbec netrápi skutočnosť, že pani Stanková, ktorá je v súčasnosti bezdomovcom,  márne čaká na pridelenie bytu od roku 1996.  Zrejme to bude tým, že pani Stanková nie je poslancom MsZ v Poprade, ktorý hlasuje tak ako chce primátor, teda jednoducho povedané, nie je pre pána primátora zaujímavá.   Aký   názor majú na pána primátora občania Popradu a  kam ho zaradili,  názorne ilustruje odpoveď dcéry pani Stankovej uverejnená na sociálnej sieti.

Monika Stankova kompetentny su zaneprazdneny vyhadzovanim matiek s detmi na ulicu nezakonne aby sa mestske uradnicky nastahovali na ich miesta, a potom uctuju peniaze od matiek, ktore urobili bezdomvcami za smeti za byty , ktorych neziju, ako primator Svagerko , ktory sa vyhrazal exekuciou od bezdomovkynie, ktoru Poprad neriesi uz roky. Ja ziadam aby mesto vystahovalo okamzite uradnicku z nasho mestskeho bytu na Murgasovej ulici 86/1 v Poprade cislo bytu 4 a o odskodne a ospravedlnenie !!!!!!!! Svagerko mal tu drzost a dat Milotu Stankovu na zoznam dlznikov ked je bezdomovec. Ja davam Svagerka na zoznam klamarov a podvodnikov , ktory sa chcu obohatit na nevinnych ludoch, z ktorych Poprad spravil bezdomovcoc, hanba mu. Takisto okamzite ziadam o noveho primatora, ktory je slusny clovek a vie dat veci do poriadku a nie nejaky bezcitny psychopat.https://www.facebook.com/monika.stankova4?fref=ufi

Mili dobrodruhovia, ktori chcete navstivit KLDR, nemusite chodit daleko, takuto KLDR, kde ludske prava obcanov su nicim, mame aj na Slovensku. Len citajte:V roku 1999 Milota Stankova bola vyhodena zo svojho mestskeho bytu na Murgasovej ulici, 86/1 v Poprade na ulicu aj s maloletym dietatom, na jej miesto dali uradnicku mestskeho uradu v Poprade, bezdetnu a slobodnu, ktora uz mala prideleny byt od mesta Poprad. tymto jej boli pridelene dva mestske byty za tri mesiace.Milota Stankova sa sudi za svoju spravodlivost.
Europsky sud priznal , ze mesto Poprad porusilo prava Miloty Stankovej a prikazalo mestu Poprad pridelit Milote Stankovej byt.

Mesto Poprad klamalo Europskemu sudu. ze jej byt pridelilo a ona ho odmietla. Co sa nikdy nestalo a takto sa Milota Stankova musi sudit od znova.Aby toho nebolo dost, mesto Poprad dalo meno Miloty Stankovej na zoznam dlznikov mesta Poprad za byt na Tolsteho ulici 2912/8 v Poprade, ktory aj s manzelom predala v roku 1995 a uz v roku 1991 sa aj s maloletymi detmi odtial odstahovala.

Mesto Poprad sa vyhrazalo Milote Stankove exekuciou. Chce uhradu od nej a jej dcery za smeti od roku 2003 po sucasnost. Milota Stankova sa odhlasovala z tohoto bytu na Tolsteho ulici 2912/8 uz od roku 1991 ale mesto ju stale prihlasuje tam a aj jej dceru, ktora uz ani nezije na Slovensku od roku 2004.
Co za vypalnici, mafiani a podvodnici su na tomto mestskom urade v Poprade, ze vyhodia zenu na ulicu aj s maloletym diatatom z bytu na Murgasovej ulici, 86/1 a na jej miesto daju svoju uradnicku , ktora mala pridelene dva byty za tri mesiace a bola priatelkou vtedajsieho primatora pana Kubika, a zena s detmi za skoro dvadsat rokov nedostala prideleny byt a je stale bezdomovec, ze daju na zoznam dlznikov meno nevinnej zeny, z ktorej predtym spravili bezdomovkinu a teraz sa vyhrazaju sa exekuciou za nic. ako to ze sa nikto doteraz nazaujimal o tento pripad.

Milota Stankova sa snazi pisat do novin, ale vsetky media su skorumpovane a nik to nechce zverejnit.

Milota Stankova sa dozvedela, ze je na zozname dlznikov mesta Poprad od svojej byvalej kolegyne. Mesto Poprad sa snazilo vylakat peniaze aj od jej syna ked Milota Stankova odmietla zaplatit !!!!Je Slovenska republika KLDR ak su dovolene porusovane zakladne ludske prava, kde vyhodia zenu s maloletou dcerou na ulicu, spravia z nich bezdomovcov a potom od nich pytaju peniaze za byt, v ktorom uz neziju. ako to ze som prihlasena na Tolsteho ulicu, ked tam nezijem od svojich deviatich rokov a teraz som dlznickou za smeti v tom byte od roku 2003 Pisem prezidentovi on hovori to nie je jeho kompetencia ani premierova, mesto Poprad ignoruje moje emaily , ignoruje ombudsmanku a Europsky sud. Naco je ten Europsky sud a ludske prava, ked si ani neskontroluju ci mesto Poprad hovori pravdu , koho je to zodpovednost aby tu bola spravodlicost a konecne sa prestali porusovat nase zakladne ludske prava, cakame uz roky na spravodlivost a uz dlhsie necakam, chcem okamzitu napravu, teraz hned!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
Ti co riadia Slovensku republiku a mesto Poprad su iba zly vtip!!!!!!!!!

Teraz a tu davam Primatora Svagerka na zoznam neplaticov za smeti za byt na Tolsteho 2912/8 Poprad. Ak si jeho rodina co tu teraz cita tento clanok, chcem od teba peniaze za jeho dlh, pretoze na Slovensku su tieto nezmysli normalne a hlavne legalne, tak ako v KLDR. A tak ako Svagerko napisal v liste, pre moju mamku: zverejnenie tohoto zoznamu mu neublizi, pretoze sa koli nemu nerozviedol ani nestratil pracu.

prave mi pisala mamka, dostala list od vysetrovatela, o tom , ze mesto Poprad napisalo, ze ma pravo ziadat od nej peniaze za smeti v byte , v ktorom nezijeme uz od roku 1991 a v roku 1995 bol predany. Aj odo mna co v tom byte nezijem od mojich deviatich rokov a od mojej mamky Miloty Stankovej. Mesto ma aj pravo dat jej meno na list dlznikov lebo jej to v nicom neposkodilo.

Vrátim sa k druhému článku o prínose spoločnosti PES, ktorá si reklamu v novinách  kúpila za 6 300 eur.  Občania Popradu sa v týchto tzv. nezávislých novinách asi sotva dozvedia o tom, že spoločnosť PES, s.r.o., ako potvrdzuje prešetrenie podnetu z Inšpektorátu ŠOI, porušila právne predpisy pri dodávke tepla už v prvom mesiaci svojej činnosti, keď v januári  2017 potom, čo nečakane prišli nízke teploty, nepožiadala o navýšenie množstva zemného plynu,  objednaného v roku 2016 a namiesto toho, aby sa vyhla pokutám za prekročenie denných maxím, znížila vykurovacie krivky v rozpore so zmluvami s klientmi, ktorých o tom  samozrejme „zabudla“  informovať.  Konateľ Popradskej energetickej spoločnosti  Ing. Pavol Kubíčko, ktorý sa správa skôr ako majiteľ, zabudol uverejniť aj zmluvy o operatívnom lízingu na automobily s bratislavskými ŠPZ, hoci to mal urobiť podľa zákona do 3 mesiacov, inak je zmluva neúčinná.  V týchto novinách sa občan nič nedozvie ani o plánovaných investíciách na rok 2017 vyše 800 000 eur, hoci spoločnosť ešte nevytvorila zisk, na ktoré jej potrebné si zobrať úver.  Hoci v apríli poslanci MsZ tento návrh neschválili, len vzali na vedomie, pán konateľ si s tým, nerobí ťažkú hlavu, veď ako sa vyjadril, on má predsa povinnosť poslancov o výške investícii len informovať.

Milí Popradčania, ak Vás už nebaví donekonečna nadávať na sociálnych sieťach, máte namiesto toho možnosť vstúpiť do komunálnej politiky a presvedčiť tých 65 %, z nás, ktorí nechodia voliť, že ide aj o ich peniaze z ktorých sa  rekonštruovali slávne popradské toalety na radnici.

23. júna bola zaregistrovaná strana Nezávislosť a jednota –NAJ, ktorá  chce ukončiť moc oligarchie na Slovensku, čo by nám zabezpečilo minimálnu mzdu 1000 eur a minimálny dôchodok 550 eur. V skutočnosti aj naše mesto ovláda z pozadia oligarchia, ktorej prisluhuje aj primátor Švagerko, ktorý sa s tým kto mu  financoval volebnú kampaň ešte chváli.  Ak chcete, aby sa v našom meste skutočne niečo zmenilo k lepšiemu a komunálna politika nebola len o sponzoroch, peniazoch a dohadzovaní kšeftov kámošom,  kandidujte v nastávajúcich  župných voľbách a o rok a  necelé 4 mesiace v komunálnych voľbách do mestského zastupiteľstva.   Strana NAJ chce síce VÚC v budúcnosti zrušiť ako zbytočný medzičlánok a trafiky pre politických nominantov, ale ako povedal Werich, „politikom sa nesmie veriť ale musia sa kontrolovať!“ 

Ak z Vás má niekto odvahu kandidovať do  VÚC, stačí sa len prihlásiť do NAJ a poslať životopis.

Ak uspejeme, budeme mať možnosť opýtať sa pána župana, či nie je konfliktom záujmov podnikať ako spoluvlastník spoločností 1. FVE Humenné, s.r.o. a 2 FVE Humenné, s.r.o. a dostávať od štátu dotáciu na obnoviteľné energie 11 mil. eur a súčasne sedieť na županskej stoličke, no a pána poslanca VÚC Švagerka, čo je na tom pravdy, že jeho bratranec František Závacký je 50%-ným spoločníkom a konateľom uvedených spoločností  pána Župana?
https://www.webnoviny.sk/pcolinsky-firmy-smeraka-chudika-dostali-dotaciu-miliony-eur/
https://aktualne.atlas.sk/slovensko/regiony/sme-rodina-ziada-rezignaciu-sefa-presovskeho-kraja-jeho-firma-dostala-od-statu-milionove-dotacie.html
http://hnonline.sk/slovensko/910739-firmy-poslanca-za-smer-maju-milionove-dotacie-tvrdi-sme-rodina 

https://www.facebook.com/

František Bednár

   PRINT RSS

Hlavná stránka