"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

ČO JE DOVOLENÉ POPRADSKÉMU PRIMÁTOROVI ŠVAGERKOVI NIE JE DOVOLENÉ SOMÁROVI !

Alebo THE SHOW MUST GO ON - čiže kšefty musia pokračovať !

Po škandále predražených záchodov a nepríjemnou správou hlavnej kontrolórky majú popradskí radní opäť hlavu v smútku. V čase rozbehnutých veľkých kšeftov a blížiacich sa volieb do VÚC im navaril horúcu kašu samotný primátor Švagerko, ktorý si už vo svojej bohorovnosti, potom čo v snahe poistiť sa, začal zamestnávať na Mestskom úrade príbuzných ľudí z prokuratúry a súdu, začal namýšľať, že si môže jazdiť veselo, na rozdiel od ostatných vodičov, pod vplyvom alkoholu. Čo ale čert nechcel, našli sa policajti, ktorým nafúkal pri cestnej kontrole vyše jedno promile.
http://www.ta3.com/clanok/


Každého bežného smrteľníka by policajti za tento trestuhodne nezodpovedný  exces umiestnili  do CPZ. Popradský primátor, ktorého problémy s alkoholom sa už dlhodobo ututlávali a prehliadali, má však vysoké krytie z vplyvných miest prepojených s oligarchiou, ktorá v snahe dotiahnuť do konca rozbehnutý biznis, určite za žiadnu ceny nepripustí, aby abdikoval a bude sa ho snažiť udržať vo funkcii do riadneho termínu komunálnych volieb.

https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/0/83/836570/836570_600x400.jpg?rev=1Zdá sa, že mu alkohol naozaj zatemnil mozog, pretože inak by si dal pozor na jazyk a nechválil sa pri ceste do Londýna, že mu volebnú kampaň sponzoroval  český podnikateľ, žijúci v Anglicku Ján Telensky.  (Pokiaľ sa rozhodne na mňa podať trestné oznámenie za ohováranie, ako je v Poprade zvykom, polícii predložím dôkaz). 

 

Na snímke zľava spolumajiteľ Aquacity Poprad Ján Telensky, primátor Popradu Jozef Švagerko, prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik  známy z kauzy protiústavnej privatizácie vody (kauza Gorila) a Ladislav Čambal z ministerstva školstva.


Čítajte viac: https://sport.sme.sk/c/7542093/novy-stadion-v-poprade


Je všeobecne známe, že v tomto prepojení figuruje aj Andrej Danko ako právnik zastupujúci firmy podnikateľa Telenskeho. 

 Ak primátor Švagerko do týždňa neodstúpi sám z funkcie,  vyzvem ho k tomu otvoreným listom. Ak si ako najvyšší verejný činiteľ v Poprade neprizná svoje morálne zlyhanie a rozhodne byť aj naďalej bábkou v rukách svojich sponzorov, pripravovaný petičný vybor  vyhlási začatie petičnej akcie za jeho odstúpenie a zároveň zrušenie verejnej súťaže na predaj Duklianskych kasárni ako aj  ďalších  kšeftov, čo má byť zrejme jeho revanšovaním sa sponzorom stojacím v pozadí. 

Paradoxne pred voľbami v bode č. 5 jeho programu sľuboval občanom Popradu založenie mestskej spoločnosti, ktorá bude stavať pre mladých ľudí cenovo dostupné byty, aby takto zabránil dlhodobému znižovaniu počtu obyvateľov Popradu a ich odchodu z mesta.  Mestská spoločnosť založená nebola a začiatkom augusta 2017 sa začalo prejednávanie  verejnej súťaže na predaj Duklianskych kasárni, v blízkosti  centra, ktoré sú najvhodnejšie na výstavbu bytov a rodinných domov.

Sotva možno preto predpokladať, že primátor sa sám vzdá funkcie. Presakujú totiž  informácie, že  nebol umiestnený do CPZ a nechali ho vytriezvieť doma vďaka údajnej pomoci z popradskej  prokuratúry, keďže manželka jedného z prokuratúry je zamestnaná na Mestskom úrade.  Údajne  mu bol pridelený tento prípad a dosiahol , že primátor Švagerko nebude stíhaný v tzv. superrýchlom konaní a pustili ho na slobodu, keďže  „hodnovernosť“ dychovej skúšky musí potvrdiť aj odber krvi. Údajne tento prokurátor bol po rozhodnutí odvolaný z tohto prípadu.

Dá sa predpokladať, že  primátora bude zastupovať jemu blízky právnik JUDr. Beňo, ktorý má lukratívne zmluvy s mestom, pričom zároveň ako napríklad v prípade špekulácie s pozemkami na Kvetnici zastupuje aj spoločnosť, ktorá  zakazuje obyvateľom používať prístupovú cestu k ich domom. Bude zaujímavé sledovať či si za právne služby pán primátor zaplatí zo svojho alebo to uhradí mestská kasa. Tento právnik má bohaté skúsenosti so spochybňovaním dychovej skúšky ako uvádza  na článku s názvom policajti nafúkali v službe. Vyhovorili sa na keksíky a vyhrali súd!
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ 
JUDr. Beňo sa totiž sám dopustil dopravného priestupku 28. januára 2011 v skorých ranných hodinách na ceste medzi Zvolenom a Novou Baňou, kde ho podrobili dychovej skúške. Podľa uvedených  informácií mu namerali 1,48 promile alkoholu v dychu, o pol hodiny neskôr to bolo 1,46 promile. Následne  požiadal o postúpenie priestupkového spisu na východné Slovensko na dopravný inšpektorát v Kežmarku, kde zhodou okolností pristál na stole staršieho referenta Jána Belončáka. A ten nenechal nič na náhodu. Jozef Beňo totiž počas ústneho pojednávania do zápisnice okrem iného uviedol, že v žiadnom prípade nebol pod vplyvom alkoholu. Len bol unavený a hladný. Počas jazdy preto jedol obľúbené keksíky Mila  a zapíjal ich ovocným džúsom. Navrhol na mieste vykonať vyšetrovací pokus, či čisto teoreticky nemohol nafúkať z uvedených keksíkov. Ján Belončák ešte v ten deň vykonal vyšetrovací pokus. Asi nikoho neprekvapí, že s pozitívnym výsledkom. Pán advokát nafúkal a konanie o priestupku zastavil. (Koľko promile nafúkal sa však už neuvádza)! Jána Belončáka za vyšetrovanie prípadu prešetrovali. Bol podozrivý zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Konanie však zastavili. Aj keby sa vraj potvrdilo, že postupoval nezákonne, bez preukázaného úmyslu zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech nedošlo k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu.

Keďže pán primátor nebol JUDr. Beňom včas správne poučený, keksíková verzia sa zrejme nezopakuje, ale ak by výsledok odberu krvi potvrdil výsledok dychovej skúšku pre JUDr. Beňa nebude problém podať odpor a potom vec naťahovať na súdoch až do komunálnych volieb, keďže mandát primátora by zanikol až po právoplatnom odsúdení.

Takže zhrniem základné dôvody prečo je potrebné udržať primátora Švagerka vo funkcii, resp. v krajnom prípade ho nechať zastupovať 1. viceprimátorom Igorom Wzošom.  Tieto dôvody sú oveľa závažnejšie ako súčasná alkoholová kauza primátora a unikajú pozornosti verejnosti.  Zároveň bude pre nich potrebné získať čas do komunálnych volieb a pripravovať kandidáta, ktorý nahradí Jozefa Švagerka a ktorý bude ďalším bielym koňom finančnej oligarchie, ktorá v podstate riadi všetko v Poprade rovnako ako oligarchia na Slovensku.
Pre obsiahlosť príloh ich uvádzam vo formáte PDF pre čitateľov, ktorí majú záujem o podrobnosti.

 1. Pokračovanie vo vyhlásení verejnej súťaže na predaj Duklianskych  kasárni, ktoré je v hrubom rozpore s volebným programom primátora Švagerka, čo možno označiť ako najväčší podvod na jeho voličoch pretože namiesto sľubovaných štartovacích  bytoch pre mladých  tam budú byty za developérske ceny a vily pre zbohatlíkov.  V minulosti mal o ne záujem aj súčasný prezident Andrej Kiska.  Objavujú sa dohady a špekulácie o firmách blízkych spomínanému podnikateľovi J. Telenskemu. Preto sa snažia predaj kamuflovať participáciou mesta ako potvrdzuje informatívna správa o činnosti komisie. Prednosta úradu Ing. Róbert Bujalka stanovil za projektového manažéra uvedeného projektu PhDr. Andreja Zreľaka z KDH úzko prepojeného s primátorom
  Príloha:Návrh na vyhlásenie verejnej obchodnej súťaže – časť areálu bývalých kasární na Ul.29. augusta v k. ú. Poprad. bod. Č. 17.
  Materiál na rokovanie 4. plánovaného zasadania MsZ 24.8.2017

 1. Po vydieraní obyvateľov Kvetnice špekulatívnym nákupom pozemkov s prístupovou cestou  spoločnosťou Danmir za pasívneho prístupu vedenia mesta, chce ďalšia firma Profinex RD s.r.o. z Banskej Bystrice vydierať mesto, ktorá  za výkup pozemkov ornej pôdy namiesto schválených 50 eur, chce 60 eur, čo predstavuje čiastku 213 360,-- €. , namiesto pôvodných v celkovej výške 177 800,-- € Rozdiel ide v prospech vydieranej firmy t.j. 35 560,-- € , ale v neprospech občanov Popradu , o ktorý bude ukrátený rozpočet mesta! S Profinexom sa spája developer Stanislav Grivalský z Popradu http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=222502&SID=3&P=1https://spis.korzar.sme.sk/c/4898062/jazierko-sa-zmeni.html
  http://www.reality.sk/clanok/novinky/horka-pod-tatrami-sa-stava-tercom-developerov
  https://register.finance.sk/osoba-stanislav-grivalsky  
  Ďalšou osobou prepojenou s pozemkovým fondom a špekulantmi s pozemkami často označovaných ako pozemková mafia je JUDr. Jozef Kvasnička spájaný s HZDS. Majiteľ Profinex holdingu Roman Kvasnička bol v rokoch 1999 až 2000 prvým podpredsedom predstavenstva banskobystrickej nebankovej spoločnosti Drukos, a.s. a konateľom Drukosu Výnos, s.r.o. Podľa jeho slov bol riaditeľom predaja áut v skupine a od roku 2000 podniká samostatne. Firmu Profinex holding získal v roku 2003 od londýnskej spoločnosti Profinex Ltd. V roku 2006 sa mal Kvasnička stať jedným z kandidátov HZDS na zástupcu riaditeľa SPF, Vladimír Mečiar si neskôr vybral Branislava Brízu.https://mybystrica.sme.sk/c/5267597/bystricky-sef-pozemkoveho-fondu-ide-pred-sud.html#ixzz4qCrOJGM3

  http://www.pluska.sk/plus7dni/zaujalo-nas/cernota.html
  https://www.bystricoviny.sk/spravy/hladanie-pravdy-o-situacii-na-belvederi-pokracuje/
  http://bbonline.sk/dalsiu-vystavbu-nad-europou-brzdi-spor-investorov/
  https://mybystrica.sme.sk/c/5267597/bystricky-sef-pozemkoveho-fondu-ide-pred-sud.html
  https://reality.etrend.sk/byvanie/spanieli-postavia-bystricke-antea-city.html
  Údajne má o pozemky záujem spoločnosť z Bardejova GMT, blízka 1. viceprimátorovi I. Wzošovi, ktorá chce stavať byty na sídlisku Juh.
  S odkúpením pozemkov od firmy  Profinex  nesúhlasil ani predseda komisie výstavby v Poprade Slavomír Božoň (SAS).
  Návrh na schválenie zámeny nehnuteľností
  Návrh na výkup nnehnuteľností Profinex
  Je zaujímavé, že konateľom  firiem  GMT  je Slavomír Gmitter  z Bardejova, možno aj rodinne prepojený s kandidátom na župana Andrejom  Gmitterom
  "Náhodné" stretnutie- Richard Sulik a Andrej Gmiter

              http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=9898&SID=8&P=1
  (Zdá sa, že tzv. „nezávislý“ kandidát bývalý riaditeľ Inšpektorátu prace a  člen strany Smer Andrej  Gmiter, ktorý kandiduje za župana PSK má silných sponzorov, čo potvrdzujú aj jeho bilboardy po celom prešovskom kraji.  

  http://www.orsr.sk/vypis.asp?
  https://poprad.digitalnemesto.sk/zastupitelstvo/#mesto-poprad/mestske-zastupitelstvo/2014-2018


 1. Pokračovanie  projektu pripravovaného  1. viceprimátorom I. Wzošom, tzv. „Koncesnej zmluvy o energetike“ čo znamená zadlženie mesta na dlhé roky a nesystémové riešenie, pretože úspory sa v prvom rade dajú získať v prvej fáze zavádzaním „zelenej energie“ s podporou eurofondov o čo mesto za tri roky neprejavilo záujem. Až následne je najvhodnejšie z ekonomického hľadiska z dosiahnutých úspor spolufinancovať zatepľovanie  budov a výmenu rozvodov. Projekt tzv. koncesnej zmluvy na energetiku postupuje presne opačne a hlavným cieľom je zrejme dohadzovanie lukratívnych zákaziek spriazneným osobám. Príloha: http://www.tvpoprad.sk/pripravy-na-koncesnu-zmluvu-o-energetike/Pochybnosti o tomto projekte vyvoláva skutočnosť, že poslanci mali vo veci rekonštrukcie škôl podpísať mlčanlivosť http://poprad.dnes24.sk/rekonstrukcia-zakladnych-skol-popradski-poslanci-mali-podpisat-mlcanlivost-271647
 1. Ďalším dôvodom pre udržanie primátora Švagerka vo funkcii, je správa hlavnej kontrolórky o predraženej rekonštrukcii neslávne známych toaliet.  Ako potvrdzujem v prílohe dňa 14. 8. 2017 som podľa infozákona požiadal mesto o sprístupnenie informácie, či bola na hlavnú kontrolórku podaná žaloba a ak áno, ktorý advokát žalobu vypracoval.  Ak by sa to potvrdilo, jednalo by sa o nebezpečný precedens nie len v Poprade ale aj  v rámci Slovenska.  Dôvodom zastrašovania hlavnej kontrolórky je  hrozba, že podobná správa bude vypracovaná aj v prípade kontroly stratových Pohrebných a cintorínskych služieb a TV Poprad.  Príloha: Ako vyzerá ozdravenie mestských spoločností PCS a TV Poprad
 1.  Odstúpenie primátora resp. predčasné voľby by neboli žiaduce ani pre Popradskú energetickú spoločnosť, ktorá po ukončení zmluvy s francúzskou spoločnosťou Veolia energia od 1. 1. 2017 prevzala späť lukratívnu správu výroby a distribúcie tepla a TÚV v Poprade. Je známe, že škrt cez rozpočet a rozdávaní sponzorských príspevkov,  napríklad pre OZ Pre mesto a spriazneným  subjektom, by urobila aj zmena konateľa Ing. Pavla Kubíčka, ktorý sa správa ako majiteľ tejto spoločnosti, porušuje zákon o zverejňovaní zmlúv a bez schválenia poslancami MsZ  berie úvery na investičné akcie za ktoré ručí len pohľadávkami spoločnosti, pričom PES má v prenájme  majetok mesta a bez súhlasu mesta by ním nemala ručiť.  Prvý úver ešte v roku 2016 podpisoval bývalý konateľ PES primátor Švagerko.  Spoločnosť PES napriek pripomienkam poslancov MsZ, že ešte nevytvorila zisk a preto by nemala v roku 2017 robiť rozsiahle investičné akcie, v rozdávaní zákaziek naďalej pokračuje.  Bez zverejnenia zmlúv dodávateľa a samozrejme z úveru.
  Už v januári 2017 došlo k porušeniu právnych predpisov spoločnosťou PES pri dodávke tepla v neprospech spotrebiteľov ako potvrdil Inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcii. Dôvodné podozrenie z porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku konateľom PES Ing. Pavlom Kubičkom potvrdzuje uznesenie Okresnej prokuratúry v Poprade, ktorá zrušila ako nezákonné uznesenie vyšetrovateľa z Vranova nad Topľou, ktorý vec vyšetroval. Konateľ vedome spôsobil zvýšené finančné náklady spoločnosti aj tým, že v rozpore so zákoníkom práce nezamestnal kvalifikovaného elektrotechnika riadiacich systémov, za ktorého nemal náhradu, napriek tomu, že tento podpísal pracovnú zmluvu a to len preto, lebo prijal odstupné od predošlého zamestnávateľa.
  http://www.tvpoprad.sk/vymena-teplovodnych-rozvodov-na-juhu/
  Príloha: Zmluvy o úver
  Odpoveď Inšpektorátu Slovenskej obchodnej inšpekcie
  Uznesenie Okresnej prokuratúry Poprad
 1. Bez povšimnutia verejnosti prešla informácia o predlžení zmluvy na 10 rokov so zahraničnou spoločnosťou Brantner, ktorá  prevzala činnosť bývalých technických služieb. Zmluvu primátor podpísal bez jej schválenia poslancami. Dohady o sponzorovanom výlete do Mexika pána primátora tak ostávajú len v rovine špekulácii. Príloha: Zmluva
 1. Primátor nasadol do rýchlíka z ktorého už nemôže vystúpiť. Dostal sa pod vplyv ľudí, ktorí ho "držia za gule" a majú v Poprade svoje záujmy, ako napríklad pozemky pod tenisovými kurtmi vrátane samotných tenisových kurtov. A týchto záujmov bude potrebné zrealizovať v prospech oligarchov ešte do volieb určite viac.
  http://www.podtatranske-noviny.sk/2017/02/sutaz-na-predaj-kurtov-sa-zamotava/
  http://poprad.dnes24.sk/futbal-vs-mesto-na-slova-prezidenta-reaguje-popradska-radnica-265012
  https://sport.aktuality.sk/c/265959/prezident-fk-poprad-je-znechuteny-vedeniu-mesta-poslal-tvrdu-kritiku/
 1. Keďže primátor potvrdil, že obhajuje viac záujmy špekulantov s pozemkami a pozemkovej mafie ako záujmy občanov, do ukončenia funkcie sa bude sa snažiť kúpiť pozemky spoločnosti Danmir a podviesť obyvateľov Kvetnice.
  http://necenzurovane.net/naj/naj10.html
  http://necenzurovane.net/naj/naj15.html
  http://necenzurovane.net/naj/naj23.html

Toto je len niekoľko hlavných dôvodov prečo je potrebné udržať vo funkcii primátora Jozefa Švagerka do komunálnych volieb.  Až svoju prácu urobí, hodia ho cez palubu a urobia z neho obetného baránka, aby ho vzápätí mohli nahradiť inou bábkou. Pokiaľ sa tak nestane bol by som veľmi prekvapený a rád priznám svoj omyl.

                                                                            František Bednárhttps://hearthis.at/slobodnyvysielac/bez-cenzury-93-2017-08-20/
Slobodný vysielač -20.8.2017 Bez cenzúry. Od 42 min. alkoholová kauza primátora Švagerka


   PRINT RSS

Hlavná stránka