"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

DVOJAKÁ TVÁR OKRESNÉHO PREDSEDU KOTLEBA-ĽSNS V POPRADE

          Obrátila sa na mňa pani Ivana Padarasová, ktorá roky v Poprade prevádzkuje pohrebné služby Acherón a keďže odmieta platiť neoprávnené poplatky, ktoré sústavne zavádza večne problémová a stratová mestská Pohrebno-cintorínska služba, ktorá nevie hospodáriť s vysokými  dotáciami, ktoré dostáva od mesta, čelí zo strany mesta žalobám a exekúciám. Podľa webovej stránku https://www.finstat.sk/36448427  napriek dotácii vo výške 165 000 eur sa Spoločnosť Pohrebno-cintorínske služby, s.r.o. Poprad sa v roku 2016 dostala do straty z 12 561 € na -30 350 € a tržby jej klesli na 228 397 €. Celková zadlženosť je 496 % a strata na vlastnom kapitály predstavuje -179 144 eur.  Keďže z pohrebných služieb v Poprade sa stala „trafika“ pre osoby blízke primátorovi, po posledných voľbách sa ich konateľom stal dokonca bratranec primátora Jozefa Švagerka a jeho spolupracovník z daňového úradu v Poprade, pani Padarasová sama čelí tejto chobotnici a zvádza boj podávaním sťažností na VÚC a ďalšie inštitúcie, ktoré majú v kompetencii  legislatívu pohrebných a cintorínskych služieb. Problémom pani Padarasovej je, že vo faktúrach v prospech klientov neuhrádza neoprávnene účtované poplatky. Po tom, čo v decembri 2016 poslanci MsZ v Poprade stiahli návrh na nehorázne zvýšenie poplatkov o 300 až 500%, o čom som písal v mojom článku s názvom  CYNIZMUS, HYENIZMUS A ODPORNÝ HNUS – KŠEFTOVANIE S POHREBMI A HROBMI
http://necenzurovane.net/16/navrh.html, si konateľ František Švirloch začal zvyšovať poplatky za pohreby po pracovných dňoch a soboty a nedele o 500-700 % sám ako potvrdzuje cenník platný od 1. apríla 2017, ktorý je uverejnený na stránke http://necenzurovane.net/naj/poprad/pp4.html Pani Padarasová opäť napadla toto nehorázne a nezákonné zvýšenie poplatkov a vo faktúrach v prospech pozostalých tieto poplatky neplatila.

V Poprade sú tri pohrebné služby, okrem mestských a Acheronu aj pohrebná služba Charon Jozefa Királyho, ktorý je okresným predsedom Kotleba ĽS NS v Poprade. http://www.naseslovensko.net/kontakty/   Na svojom aute, vrátane ŠPZ a na dverách kancelárie pohrebných služieb má nálepku Kotleba  ĽS NS a neprekvapilo by ma, keby ich lepil aj na truhly s nebožtíkmi, ba dokonca by som sa ani nečudoval, keby nebožtíci museli mať v truhle logá, propagačné materiály a vlajky KOTLEBA ĽS NS aj s príkazmi, že aj na druhom svete musia propagovať milovaného Vodcu Kotlebu, ako jediného ochrancu všetkých duší pozostalých v meste Poprad.

 


Na svojom facebokovom profile má vedúci týchto pohrebných služieb, ktoré majú podľa oficiálnych údajov https://www.finstat.sk/37114816 len jedného zamestnanca, Jozef Király Charon    toto hrdé  motto:

Ako jediný v Poprade neuplácam a pomáham Vám v najťažších chvíľach.
https://www.facebook.com/Jozef-Kir%C3%A1ly-Charon-584208521744132/?fref=ts
Ako som zistil Jozef Király ma dvojakú tvár, na jednej strane sa tvári, že kritizuje zvýšenie poplatkov od 1. apríla ako potvrdzuje jeho status na Facebooku zo 6. apríla

Používateľ Jozef Király Charon

6 apríl, 18:34 ·
Občania tu je nový cenník cintorínskych služieb v Poprade- Veľkej. Nie je to prvo aprílový žartík aj keď platí, ako je uvedené od 1.4.2017. Čo to znamená pre obyčajných ľudí, ktorý budú chcieť urobiť pohreb lacnejšie? 1. Nerobiť pohreb na cintorínoch, ktoré spravuje mesto Poprad po pracovnej dobe. 2. Nerobiť pohreb cez cintorínsku službu v Poprade - Veľkej počas víkendov, alebo sviatkov. 3. Nerobiť pohreb cez Pohrebno- cintorínske služby mesta Poprad a na cintorínoch, ktoré spravuje mesto Poprad. 4. Čo môžete urobiť? Spísať petíciu aby sa tým začalo zaoberať mesto. Prečo? Lebo mesto Poprad s daní občanov mesta Poprad dotuje túto súkromnú s.r.o, ktorá vás ide zodrať s kože.

Na druhej strane však pokrytecky podobne ako jeho vodca Kotleba, ktorý mlčí v národnej rade o sociálnych samovraždách a tisíckach obetí tzv. odvrátiteľnej úmrtnosti, Jozef Király všetky faktúry v neprospech pozostalých mestským PCS uhrádza a ako potvrdzujú faktúry s konateľom PCS Poprad Švirlochom má bezproblémové a v celku aj  priateľské vzťahy.
Charon Jozefa Királyho a  PCS Poprad s.r.o. si navzájom preplácajú faktúry  za prenájom Domov smútku, keďže aj Jozef Király účtuje popradským PCS faktúry za prenájom Domu smútku v obci blízko Popradu.
DF10/0217 15.2.2017 031 Jozef Király - CHARON 37114816 Nám. Sv. Egídia 2946/63, Poprad 
Faktúra za prenájom Dom smutku 75 Eur 
http://www.pcspp.sk/images/pdf-zmluvy/df022017.pdf

Ak by Jozef Király chcel skutočne pomôcť pozostalým v najťažších chvíľach ako pokrytecky uvádza na svojom profile, tak by neúčtoval pozostalým poplatky za neoprávnené poplatky, ktoré zavádza  konateľ PCS Švirloch. Lenže jemu na tom vôbec nezáleží, pretože to nie sú jeho peniaze. Ak by mu išlo o skutočnú pomoc pozostalým, tak by sa dohodol na spoločnom postupe s pani Padarasovou. On však v ide po ruke mestu a jeho PCS čo potvrdzuje útok na pani Padarasovú, ktorú 15. februára 2017 osočil a obvinil z uplácania a nekalých podnikateľských praktík.

Jozef Király Charon

15 február ·
Ako nazvať majiteľku konkurenčnej firmy Acheron Ivanu Padarasovú, ktorá pod zámienkou, že je moja manželka dokáže oklamať pozostalého z Prahy, ktorý urobí 650 km aby vybavil pohreb svojmu známemu a keď, že nepozná Poprad tak sa omylom dostane k Padarasovej do firmy. Tá namiesto toho aby povedala pravdu zavádza zákazníka až do vtedy, keď mu nezavolám na telefón a on sa dozvie, že to nie je tá firma v ktorej sme sa mali stretnúť. Takéto a podobné praktiky má Ivana Padarasová Acheron v portfóliu. Aj uplácanie zamestnancov konkurenčných firiem v Poprade - Veľkej a Svite, ktorý jej za určitú províziu prepustia pohreb. Tieto provízie musí niekto zaplatiť a to je zákazník. Nie to, že pozostalý zaplatia nemalú sumu za služby a úmrtím blízkej osoby prichádzajú o jeden príjem musia aj uhradiť takýto špinavý biznis.
https://www.facebook.com/Jozef-Kir%C3%A1ly-Charon-584208521744132/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

          Keď pani Padarasová od neho žiadala telefonicky vysvetlenie k tomuto statusu na Facebooku, ironicky jej oznámil, že na neho môže pokojne  podať trestné oznámenie. Zrejme si je istý, že mu polícia neublíži a má s ňou asi rovnako dobré vzťahy ako s konateľom PCS Poprad, s.r.o. Františkom Švirlochom.  Neprekvapilo by ma keby sa mesto chcelo zbaviť stratových Pohrebno -cintorínskych služieb a dalo ich do prenájmu alebo správy Jozefovi Királymu, keďže medzi ľudákmi z KDH a ľudákmi z ĽS NS je veľmi tenká čiara a nie je žiadnym tajomstvom, že časť voličov KDH a časť cirkvi pomohlo Kotlebovi dostať sa do parlamentu. 
         
          Úsmevne pôsobí Kiralyho zdôvodňovanie, že akcia  Občianskeho združenia Tatranský parlament, na upratovaní  vo Vysokých  Tatrách, https://www.facebook.com/tatrament/?fref=ts nebola spolitizovaná, pričom na stránke ĽSNS http://www.naseslovensko.net/kategoria/nase-aktivity-v-krajoch/presovsky-kraj/ sa uvádza, že v sobotu 25. marca 2017 sa členovia ĽS NS z okresných organizácií Poprad a Spišská Nová Ves zúčastnili na veľkej dobrovoľníckej akcii upratovania lesov v okolí Tatranskej Lomnice.

ODKAZ ALOJZOVI HLINOVI

          Nechce sa mi veriť, že toto bratríčkovanie Kotlebu a popradského KDH sa robí poza chrbát jeho predsedu Alojza Hlinu. Veď pseudonárodovca, pseudoslováka a pseudokresťana Kotlebu s plodmi Antikrista z popradského KDH spájajú peniaze, lebo viera, ideály kresťanstva, láska k národu, sú práve nimi prekryté. Možno v dohľadnej dobe sa dožijeme aj toho, ako Hlina s Kotlebom si pod heslom – NAOKO SA K BOHU HLÁSME, V SKUTOČNOSTI ANTIKRISTOVI SLÚŽME – padnú do náručia a spečatia to husákovsko-brežnevovským „cmuk, cmuk“.

                                                                       Vladimír Pavlík

   PRINT RSS

Hlavná stránka