"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia


(jeden text, dve video časti)

Som jednou z OBETÍ KOMUNISTICKÉHO REŽIMU, nakoľko okrem sledovania mi agenti komunistickej ŠTB pred cca 35-timi rokmi pri prehliadke bytu, samozrejme za mojej neprítomnosti a proti mojej vôli, ukradli 500,- korún československých, čo približne zodpovedá dnešným 500,-€. Keď som vošiel do bytu, hneď som vedel, že sa čosi stalo, lebo naša mačka namiesto vrelého privítania sa ma doslova bála. Trvalo jej chvíľu, až sa upokojila.
Po 30-tich rokoch som znovu jednou z OBETÍ, tentoraz KAPITALISTICKÉHO REŽIMU, nakoľko som opäť nepohodlný pre nastupujúcu euro-totalitu, pretože sa znovu proti mojej vôli a v rozpore s mojimi ľudskými právami odpočúva môj telefón a dokonca som si náhodou (?) vypočul aj časť nahrávky môjho aktuálneho telefonického hovoru. Nejako to ušlo novodobým udavačom a gestapákom…
Naozaj, rok 2019 je rokom, kedy sa začína naplno odhaľovať všetko zlo, a už aj tá elektronika niekedy neposlúcha, akoby jej tvorcovia chceli.
Elektronický Frankenstein sa vymyká kontrole, prestáva počúvať, a tí, ktorí toto monštrum stvorili, prepadajú čoraz väčšiemu zúfalstvu, až po nekontrolovanú paniku.

A teraz Vy, tzv. demokrati, VLASTIZRADCOVIA!

CENZÚRA vás nezachráni!
Boli sme Vám dobrí na uliciach pred 30-timi rokmi nato, aby ste uchopili štátnu moc?
A dnes sme vám už na obtiaž, keď sa dožadujeme splnenia vašich sľubov a dodržiavania našich ľudských práv – bez sledovania a novodobého otroctva?!
Naozaj si myslíte, že sme všetci na hlavu padnutí?
Zabudnite… NÁROD SA PREBÚDZA…!

********************************

VIDEO:

1. časť: „30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia“
https://vk.com/video569905594_456239017
2. časť: 30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia„30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia“ pod názvom „ZVONIL SOM V NOVEMBRI 1989 ZA KONIEC JEDNEJ TOTALITY, ALE URČITE SOM NEZVONIL ZA...“
https://vk.com/video569905594_456239018

*******
Dôležité!
Pre ľudí sluchom postihnutých je k dispozícii aj verzia s TITULKAMI:
1. časť: „30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia“ s titulkami:
https://vk.com/video569905594_456239019
2. časť: „30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia“ s titulkami:
https://vk.com/video569905594_456239020

********************************
********************************

TEXT:

Nikdy by ma pred 30-timi rokmi nenapadlo, že mnohé heslá, prehlásenia a výzvy, ktoré pokryli skoro všetky výkladné skrine socialistických obchodov v celom Československu, budú s malými obmenami v texte znovu aktuálne – v Čechách, aj na Slovensku.
Poďte si so mnou zaspomínať…!

30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia
(1.časť)

Som jeden z tých mnohých, ktorí sme sa aj za vás, dnešných mladých, vtedy buď ešte nenarodených alebo maloletých stáli na námestiach, aktívne zapájali do obrodného diania, čím sme vlastne verejne bojovali aj za vaše ĽUDSKÉ PRÁVA, aby sme nielen my dospelí, ale aj vy, naši potomkovia, mohli v budúcnosti žiť DÔSTOJNE, v MIERI a predovšetkým SLOBODNE.
Toto boli základné heslá Nežnej zamatovej revolúcie 1989 v Československu!
Pýtam sa: Boli v ďalších troch desaťročiach naplnené?

*** Nikdy by ma pred 30-timi rokmi nenapadlo, keď som ako mladý inžinier železničnej dopravy sprevádzal v rámci spoločnej akcie „Verejnosti proti násiliu“ a „Študentského hnutia“ VLAK NEŽNEJ REVOLÚCIE 1989 z Bratislavy do Košíc a naspäť, že sa budem raz verejne pýtať a volať:
Študenti a herci na námestiach!
To si naozaj myslíte, že v rámci súčasných verejných aktivít tých akože slušných a progresívnych dosiahnete v našej vlasti mier a prosperitu? Vy to nevidíte, ako víťazí PRETVÁRKA, LOŽ a NENÁVISŤ nad ÚPRIMNOSŤOU, PRAVDOU a LÁSKOU?
Kam sme to dospeli ako súčasť západnej kultúry? Je naozaj našou budúcnosťou tzv. rodová rovnosť, resp. diktatúra menšiny nad väčšinou, alebo zničenie našej pôvodnej kultúry a rodiny prijatím stoviek tisícov ľudí s cudzou kultúrou až z iných kontinentov?
Ak máme v uliciach tisíce vlastných bezdomovcov, státisíce občanov pod alebo na hranici chudoby, problémy s tisíckami vlastných neprispôsobivých občanov, ako chcú tieto vlastizradné tzv. elity a jednostranná propaganda vysvetliť a presvedčiť národ, že sa dajú uživiť tie ďalšie státisíce doslova dovezených imigrantov?
Nebude to nakoniec na úkor nás, domorodcov, keď už vieme, že aj podľa štatistiky OSN (zdroj.: DailyMail) do Talianska, čiže do Európy vstúpili v posledných rokoch iba necelé 3 percentá skutočných vojnových utečencov?! Viete vôbec ešte počítať? Veď sem prišlo vyše 97 percent tých, ktorí neutiekli z vojnou zničených území!!! Mnohí z nich klamú a za deti sa prehlasujú, hoci sú to prešedivelí páni v stredných rokoch. Prišli poväčšine bez dokladov a my nevieme, kto je terorista, kriminálnik, psychopat a kto nie! To majú byť tí proklamovaní nukleárni fyzici, kozmonauti a chirurgovia, ktorí zachránia sociálny systém v EU?
Študenti a herci na námestiach! Preberte sa, veď vás klamú! Oklamali aj nás pred 30-timi rokmi…
Vy predsa chcete byť slušní a humánni, progresívni a sociálni takisto aj voči neznámym cudzincom (väčšinou voči mladých a silným chlapom). To je naozaj veľmi krásna myšlienka. Ale je tu jedno veľké ALE! Prečo nie ste zároveň rovnako humánni a sociálni najprv voči vlastnému zbedačovanému obyvateľstvu? Prečo tie miliardy nejdú najprv do zlepšenia života vlastného ľudu? Načo sú nám napr. predražené zbrane, ktoré na vlastnom území ani nevyužijeme, ale majú brániť cudzie záujmy? Načo je nám toľko inštitúcií a nadácií, zaoberajúcich sa iba pomocou pre cudzincov?
Už nám doma nikto neumiera na vyliečiteľné choroby?
Vari sme už u nás vyriešili všetky sociálne, hospodárske, spoločenské a bezpečnostné problémy, že sa už môžeme v pohodičke postarať o davy imigrantov z Afriky a Ázie, vyznávajúcich prevažne jednu politickú ideológiu, skrývajúcu sa za náboženstvo, ktorá ale voči inovercom až taká tolerantná nie je, ani doma ani tu v Európe?!
Zamyslite sa, najmä vy mladí! Je to vaša budúcnosť, ktorú si aj dnes svojou pasivitou, strachom alebo pomýleným a samovražedným humanizmom vytvárate sami!
Poučte sa z histórie, aj z našich chýb a naivity, keď sme verili tým, ktorí boli pri válove vtedy a dnes sú tam znovu oni alebo ich potomkovia, aby ste vy všetci po ďalších 30-tich rokoch nemuseli smutne skonštatovať, že vy a vaše deti už nežijete vo vlastnom štáte a že ste vlastne DOMA … CUDZINCAMI...“

*** Nikdy by ma pred 30-timi rokmi nenapadlo, že nasledovné historické (žiaľ aj nekvalitné) zábery z Bratislavy a z Prahy roku 1989 s mojou staručkou čierno-bielou kamerou Admira 8, ktorú som mal ešte po tatkovi, budem niekde a niekedy zverejňovať, aby som prispel k budíčku národa, ktorý sa zase raz nechal uspať, tentoraz neo-marxistickým a liberálno-fašistickým jedovatým multi-kulti koktejlom.
Pozrite si tie zábery dobre, lebo zdá sa, že takej doby otvorenosti a celospoločenského uvoľnenia ako vtedy už sa vy ani nemusíte dožiť. Je to na vás...

***
Z uvedených historických záberov dávam do pozornosti jeden z odkazov verejnosti k vtedajšej vládnej komunistickej moci: „KTO SA BOJÍ OPOZÍCIE, TEN SA BOJÍ O POZÍCIE“. Je to dnes iné? Dnes sa neboja tam hore o svoje pozície? Kam nás vedie súčasný boj ľavice a pravice, prakticky po celom svete? Vedzte všetci: Žiadna ľavicová alebo pravicová politika už dávno neexistuje, oproti sebe stoja VLASTIZRADCOVIA a VLASTENCI!
Tzv. ľavičiari a pravičiari sa hrajú s nami ako hráči so šachovými figúrkami, hra sa skončí a v novej hre majú súperi svoje figúrky znovu k dispozícii. My máme byť tie ich figúrky! Bez nás by však žiadna takáto hra nebola! Bez nás sú bezmocní! Skončime teda s touto ich podlou hrou!

*** Nikdy by ma pred 30-timi rokmi nenapadlo, že budem donútený v budúcnosti smutne skonštatovať:
V MOJEJ DOMOVINE JE CENZÚRA ZNOVU NA SCÉNE a SLOBODA SLOVA UMIERA!
ZA TOTO SOM URČITE V NOVEMBRI 1989 NEZVONIL!!!
Keď sa ale progresívny gymnazista verejne vyhráža, že sme nimi sledovaní a budú nás strieľať, lebo sme nevolili Čaputovú, tak po jeho ospravedlnení sa hodnotí tento jeho čin, že to bola iba akási „SATIRICKÁ HYPERBOLA“... a on študuje ďalej. Keď sa slušná pracovníčka vo skvelom tíme pani Čaputovej verejne vyjadrí o desaťtisícoch pochodujúcich spoluobčanov za ŽIVOT neprijateľnými prívlastkami, ako „úchyláci a pedofili“, tak nastane po jej ospravedlní dlhú dobu hrobové TICHO ... žiadne rýchle a rázne rozhodnutia, však ona je „naša“, určite neskončí na ulici! Keď predseda materskej strany pani Čaputovej, verejne propagoval pred študentami tvrdé drogy ako ich úspešný užívateľ, hodnotí toto jeho počínanie časť mainstreamu, že to bola iba akási „METAFORA“ ... on je na slobode ďalej a vedie svoju stranu do volieb. Keď jeden daňový kriminálnik okradne štát na DPH, ide si to odsedieť, v prípade daňového kriminálnika Kisku však platí iný meter, je na slobode, a dokonca vedie svoju stranu do volieb.
DVOJITÝ METER NASTUPUJÚCEJ TOTALITY VLÁDNE MOJOU VLASŤOU!
Keď som ja pred dvomi rokmi zverejnil video-spomienky na november 1989, po pár hodinách to bolo na youtube zablokované. Napísal som si vopred do wordu odvolanie, cca jednu stranu A4, ale keď som to chcel vložiť do formuláru od youtube, zistil som, že tam vošli možno iba dva riadky z celého pripraveného textu! Samozrejme, môžete sa na youtube odvolať, ale iba zopár slovami.
To je to isté, ako by vás obžalovali z nejakého trestného činu, ale na súde by vám povedali cynicky, že na svoju obhajobu máte 15 sekúnd!
A tak som dňa 19.novembra 2017 do odvolacieho formulára youtube bol nútený napísať iba toto:
Každý mladý človek sa môže týmto videom iba naučiť samostatne rozmýšľať a rozlišovať DOBRO a ZLO. Nedávate možnosť napísať do odvolania viac dôvodov, je to bezprávie a nedemokratické! Ako v totalite!“

Video pod názvom „ZVONIL SOM V NOVEMBRI 1989 ZA KONIEC JEDNEJ TOTALITY, ALE URČITE SOM NEZVONIL ZA...“ uvádzam v druhej časti týchto mojich spomienok, a je dostupné na ruskom RUTUBE (… ach, tí Rusi nešťastní! … zase nevhodne zasahujú do diania na tom demokratickom Západe…).
Keď si pozriete obidve časti cyklu 30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia“ , chvíľku postojte, zamyslite sa nad tým, čo ste videli a počuli, a hlavne v celej vašej budúcnosti sa ROZHODUJTE VŽDY SAMOSTATNE A SLOBODNE!
NIKDY SI NENECHAJTE UKRADNÚŤ VAŠU VLASŤ – VAŠU DOMOVINU – VAŠU SLOBODU!

***
Začiatkom tohto roka po zverejnení 15-dielneho seriálu dokumentov „KULTÚRA VERSUS NE-KULTÚRA V EURÓPE“ ma už na youtube vypli nadobro, všetky moje videá boli zrušené (na RUTUBE sú dostupné všetky), akoby som nikdy predtým ani neexistoval. A to iba preto, že už roky poukazujem na dvojitý meter a neprávosť našich súčasných mocipánov.
A takto vo všetkom, v celom našom živote, plánujú vypnúť každého nepohodlného, ktorý nebude doslova držať hubu a krok, a tento cieľ chcú tzv. globálne elity dosiahnuť v dobe, kedy už nebude ŽIADNA HOTOVOSTNÁ PLATBA! Systémom pomalého uvarenia žaby nám pomaličky inštalujú ich POČÍTAČOVÚ HRU NA NÁŠ BANKOVÝ ÚČET, ktorý však určite nebude môcť neposlušný majiteľ tohto virtuálneho peňažného účtu slobodne ovládať, a ani slobodne si z neho vyberať alebo vkladať. Musíš poslúchať a fungovať, inak…!!!
NIEKTO VZDIALENÝ BUDE ZA POČÍTAČOM ROZHODOVAŤ ZA TEBA A O TEBE!!!

Netreba nám ale zúfať, pretože nastáva DOBA OČISTY ZEME. Veď to vidíme a cítime to skoro všetci:
Tlak Svetla sa zosilňuje, pretvárka končí, masky padajú, zlo sa odhaľuje samo... MAŠKARNÝ BÁL všetkých služobníkov ZLA sa definitívne KONČÍ.

VLÁDA TEMNA A ZLOBY KONČÍ VŠADE TAM, KAM DOPADNE LÚČ SVETLA A PRAVDY!

********************************

. pokračuje 2.časť cyklu „30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia“ pod názvom „ZVONIL SOM V NOVEMBRI 1989 ZA KONIEC JEDNEJ TOTALITY, ALE URČITE SOM NEZVONIL ZA...“

Svedectvo jedného z tých, ktorý zvonil a „zvoní“ aj dnes.

ZVONIL SOM v NOVEMBRI 1989 koncu jednej totality,
ALE určite som vtedy NEZVONIL za to, aby prišla iná!

Motto:
Väčšina dnešných ľudí,
hoci chodia po slobode,
sú iba obyčajní otroci;
avšak existujú medzi nami ľudia,
ktorí v súčasnom novodobom otroctve
predsa len zostávajú slobodní.

Venované najmä mladej generácii:
...ABY SA čo najskôr POMINULO VŠETKO NEŽIVÉ A NEPRIRODZENÉ, aby PRETRVALO IBA TO PRAVDIVÉ, ZDRAVÉ A PROSPEŠNÉ.

Počas roka oslavujeme, alebo si pripomíname rôzne výročia a pamätné dni, kedy si dávame aj predsavzatia a sľuby do budúcnosti. V rámci Československa sa v novodobých dejinách odohrali viaceré historické udalosti a premeny, ale jednou z najväčších prelomových celospoločenských udalostí bol NOVEMBER 1989.

Preto vám všetkým, ktorí ste sa snáď ešte nestratili úplne v rafinovane nastraženom matrixe, venujem aj ja toto moje OSOBNÉ SVEDECTVO.
Môžete to čítať na spoločných spomienkových akciách, zverejniť na svojich stránkach, alebo poslať ďalej tým, ktorí snáď ešte „ŽIJÚ“ .....

Som rodák z Bratislavy, priamo zo Starého mesta, a v novembrových a decembrových dňoch roku 1989 som sa vždy s určitým napätím, ako to dopadne, tešil na ďalšiu demonštráciu proti totalitnému systému na námestí SNP. Každý raz som navečer potichu odchádzal z domu s vedomím, že možno budem nocovať už inde – pod eštébáckou vyšetrovacou lampou. Nestalo sa.
Prežili sme vtedy neuveriteľnú dobu zmien v celom Československu, kedy ľudia boli k sebe navzájom iní, otvorenejší, empatickejší, bez strachu, usmievaví, všetko akoby sa zdalo lepšie a krajšie, optimistickejšie a milšie, akoby väčšine národa spadol nejaký kameň zo srdca.
Pamätám si, ako by to bolo dnes. Po každej demonštrácii na spodku námestia SNP pri Priori, dnešné Tesco, príslušníci Verejnej bezpečnosti riadili dopravu a okoloidúce dievčatá ich obdarovávali bozkami, chlapi im podávali ruky, potľapkávali ich po pleciach, niektorí strážcovia poriadku dostávali dokonca aj kvetiny a odrazu – na nás civilov pôsobili obávaní príslušníci VB inak – ľudia prestávali mať z nich strach. Vtedy sme spoločne, akosi prirodzene, prežívali okrem iného aj slogan dnešnej polície: „Pomáhať a chrániť“.
Aj ten VLAK NEŽNEJ REVOLÚCIE (6.decembra.1989) z Bratislavy do Košíc a naspäť. To bola pre mňa ako vtedajšieho železničiara, zástupcu jedného z organizátorov tejto spanilej jazdy (ČSD-Východná dráha), snáď najemotívnejšia cesta železným tátošom po našej krásnej vlasti. Po celej trase nám nadšení ľudia mávali a pozdravovali nás, plní nádejí v krajšiu budúcnosť. Aj známi herci a umelci s nami cestovali ( https://www.youtube.com/watch?v=eh809FDqMZg )
Úžasná doba nádejí a predsavzatí...

*******

Ach jaj!
Kamže sa len vytratila tá radostná spontánnosť z čias Nežnej revolúcie? Žiaľ, dnes tu podvedome cítiť neidentifikovateľný, všadeprítomný STRACH a obavy zo všetkého možného a nemožného. Zábava, prirodzená radosť a smiech? Tie sa postupne vytratili v čoraz primitívnejších a vulgárnejších reality show.
Kým v roku 1989 bolo heslom ulice „MY SME S VAMI!“, pretože na strane jednoduchých ľudí boli poväčšine naozajstné OSOBNOSTI, dnes je to úplne naopak. Osobnosti (až na zriedkavé výnimky) mlčia. A samozvané spoločenské a politické celebrity (aj bývalí spolupracovníci neslávne známej ŠtB) svojimi verejnými vlastizradnými skutkami iba dokazujú, že sú proti vlastnému národu, a tak niet sa čo čudovať, keď súčasnými ulicami ako odkaz ponižovaného a sklamaného ľudu znie čoraz hlasnejšie a varovnejšie: „MY SME TU DOMA!

Naozaj, je mi ľúto vás, dnešných mladých ľudí, že tá nádherná atmosféra ohlasovanej pravdy a lásky v roku 1989, ktorá zvíťazí nad lžou a nenávisťou, sa postupne v silnejúcom „humanitárnom“ rinčaní zbraní a imaginárnych euro-hodnôt kamsi vyparila a dnes už nie je po nej ani chýru ani slychu. Fakt, máte to asi ťažšie, než my vtedy, keď sa spontánne aktivizovali študenti, umelci, robotníci a osobnosti v boji za naozajstné ľudské práva národa.
Pýtam sa verejne: Na akej strane ste dnes, herci, režiséri, textári, speváci, umelci, celebrity, novinári a masmédiá? Koho dresy obliekate teraz? Vari už len vopred pripravené „červené kartičky“, dodané na objednávku od zahraničných sponzorov a ambasád, vás vedia vybudiť k boju za „demokraciu“...?!

Áno, ZVONIL SOM verejne a opakovane kľúčmi koncu jednej totality a SOM na to dodnes HRDÝ. A napriek pribúdajúcim dôkazom, že to všetko bolo pripravené a zmanipulované, NEĽUTUJEM!
URČITE SOM V NOVEMBRI A V DECEMBRI 1989 ZVONIL ZA TO, ABY som mohol v budúcnosti o svojom živote slobodne rozhodovať ja sám, bez obáv, že by som za svoj verejný osobný názor, aj keby bol nesprávny, bol akýmkoľvek spôsobom pošpinený, prenasledovaný a „paragrafmi“ aj umlčaný.
ZVONIL SOM okrem iného aj za to, aby som namiesto výchovy „Komunistickým manifestom“ a podobnými hovadinami mohol svoju osobnosť rozvíjať aj po duchovnej stránke (nie cirkevnej!).
Napríklad dodnes mám odloženú kópiu knihy, ktorá sa ako jeden zo samizdatov šírila po celom socialistickom Československu (poznámka pre mladých: verejné alebo domáce kopírky vtedy neexistovali!), pričom dnes je už táto kniha voľne predajná: „Raymond Moody – Život po živote“. Aj originál krásne ilustrovanej Biblie v rodnom jazyku si musel záujemca zaobstarať v bývalej Juhoslávii a potajomky doviesť sem.
Vďaka spoločenskej zmene som sa postupne dostal k takým NEHMOTNÝM POKLADOM, ktoré boli predtým na indexe, oficiálne neboli verejnosti prístupné, a ktorých hodnota sa nedá vyčísliť žiadnymi peniazmi, ani pompéznymi oceneniami, ani pochybnou slávou dnešnej tzv. „smotánky“.
Aj ZA TOTO SOM okrem iného v novembri 1989 podvedome ZVONIL!

*******

ALE!
URČITE SOM V NOVEMBRI A V DECEMBRI 1989 NEZVONIL ZA TO, ABY...

Ospravedlňujem sa za ten dlhý zoznam, ale treba to dať von, aby si aj dnešná mládež uvedomila, že sme my, otcovia a mamy, dedovia a babky. za toto, čo sa teraz deje, určite v roku 1989 nezvonili a neriskovali svoju existenciu.

Takže:
NEZVONIL SOM, aby sme si znovu potrebovali na verejnosti spoločne spievať jednu z najpopulárnejších pesničiek vtedajších revolučných námestí „Sľúbili sme si LÁSKU, … PRAVDU len, … VYDRŽAŤ, …NOVÝ DEŇ(https://www.youtube.com/watch?v=FW2TZvdAOiQ) .
NEZVONIL SOM, aby sa „vláda jednej strany“ zmenila na vládu dvoch, zdanlivo protichodných straníckych skupín a koalícií, pravice versus ľavice, kresťanských versus sociálnych demokratov, konzervativcov versus republikánov, apod., ktorí hrajúc veľké divadlo pred verejnosťou v skutočnosti nechcú za žiadnych okolností pustiť medzi seba nikoho tretieho – tzv. NE-štandardné, NE-systémové politické subjekty a prirodzené osobnosti, ohrozujúce ťažko vytvorenú a pracne zabetónovanú tzv. „demokraciu“.
NEZVONIL SOM, aby sme si komunistické heslo „Na večné časy so Sovietskym zväzom a nikdy inak!“ zamenili za dnešné neo-marxistické: „Na večné časy s EU a NATO a nikdy inak!“, resp. aby nám namiesto červenej Moskvy vládol pruhovaný modrý Brusel s Washingtonom.
NEZVONIL SOM, aby sa po zrušení a odstránení vedúcej úlohy Komunistickej strany objavil v Ústave SR v článku č.7 a odseku 2 okrem iného aj tento závažný text: „Právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky“.
NEZVONIL SOM, aby som sa mohol po odchode posledného sovietskeho vojaka z územia Československa opäť „tešiť“ z toho, že nám na našom území pochoduje BAGANDŽA iného, veľmi ochotného, „dočasne umiestneného“ OKUPANTA, tentoraz zo západu, samozrejme ako inak, so súhlasom a na pozvanie v predklone stojacich trans-análnych domácich vlastizradcov (presne ako v roku 1968). Kde je tá sľubovaná NEUTRALITA, vy, červeno-modrí a dúhoví tlčhubovia?!
NEZVONIL SOM, aby NAŠI VOJACI kráčali ako nevítaní a nenávidení OKUPANTI po pôde ďalekých krajín s úplne inou kultúrou a svetonázorom, čiže tam, kde to pre naše vlastné štátne a národné záujmy nemá absolútne žiadny zmysel ani logiku, a hlavne nemá to ani patričnú podporu u nášho obyvateľstva.
NEZVONIL SOM, aby sme sa namiesto internacionálneho „revolučného boja proti triednemu nepriateľovi“ stali aktívnou súčasťou demokratického „celosvetového boja proti terorizmu“ – bez konca – s tým, že sa postupne ukazuje, KTO vlastne tento medzinárodný TERORIZMUS VYTVORIL, naďalej ho PODPORUJE a FINANCUJE (viď. kapitolaUdalosti, Politika, Ekonomikahttp://www.titulky.vi-li-am.sk/ ).
NEZVONIL SOM, aby naša krajina bola ohrozovaná cudzími teroristami, pretože im ich vlastné domovy zničil ktosi ďalší.
NEZVONIL SOM, aby naše národy, ktoré nikdy nekolonizovali a neviedli dobyvačné a koloniálne vojny proti iným národom vo svete, dnes „platili“ za spravodlivo sa vracajúce dôsledky bývalým, aj súčasným, novodobým otrokárom, ktorí s tým vlastne dodnes neprestali.
NEZVONIL SOM, aby naša vlasť, ktorá bola bez dlhov, mala po toľkých rokoch od Nežnej revolúcie v rámci „budovania demokracie“ čoraz väčší dlh, ktorý už nie je možné splatiť nikdy! Mimochodom, kto sú tí, komu sú vlastne všetky štáty sveta dlžné a kto je ten veriteľ, keď samotné USA, náš terajší najväčší vzor slobody a demokracie, majú dlh najväčší?
NEZVONIL SOM, aby sme si prostredníctvom koncesionárskych poplatkov platili verejno-právne médiá, ktoré nás nehanebne klamú a slúžia tak iba záujmom cudzej moci.
NEZVONIL SOM, aby sme „diktatúru proletariátu“ zamenili za rafinovanú fašistickú diktatúru nadnárodných korporácií a finančných molochov, s prispením medzinárodných spolkov, alebo neprehľadných a hlavne nezverejnených, utajovaných obchodných zmlúv (TTIP, CETA, apod).
NEZVONIL SOM, aby sa naše prísne štátne normy, chrániace obyvateľstvo pred neoverenými potravinami („É-čka“, GMO, apod.) a nehmatateľným znečisťovaním životného prostredia (infra-žiarenie, wi-fi, elektrosmog, atď.) prispôsobovali novým technológiám tak, že zohľadňujú vlastne iba zisk nadnárodných spoločností, samozrejme, za obrovskej reklamnej podpory masmédií (viď. kapitolaChemtrails - Morgelons - HAARP – NWOhttp://www.titulky.vi-li-am.sk/ ).
NEZVONIL SOM, aby vládnuci systém namiesto špicľovania občanov agentmi Štátnej bezpečnosti, využil vedecko-technický pokrok na súčasné tzv. „monitorovanie“ občanov všadeprítomným okom „Veľkého Brata“, a to sofistikovanejšími metódami – v súlade s Orwellovým románom „1984“.
NEZVONIL SOM, aby udavačov Štátnej bezpečnosti (väčšinou utajených) nahradili štátom a Európskou úniou verejne uznávaní a dokonca odmeňovaní novodobí udavači, ktorí navyše majú možnosť dokonca aj školiť protiextrémistické jednotky v policajnom zbore. (Bez Ladu a Skladu – Udavač https://www.youtube.com/watch?v=6UIbfqN_xrs ).
NEZVONIL SOM, aby som znovu zažíval tzv. „demokratickú“ atmosféru všeobecnej cenzúry, zakázaných kníh, či filmov na indexe – v rámci boja proti extrémistom a nebezpečným konšpiračným teóriám.
NEZVONIL SOM, aby trestné komunistické tábory, kde boli sústredení tzv. „nepriatelia a rozvracači socialistického zriadenia“ napr. v uránových baniach, nahradili tzv. „proti-systémoví nepriatelia“ dnešnej západnej demokracie s tým, že na rozdiel od hrubých zločinov komunistov proti ľudskosti sa dnes ten istý zločin zastrašovania a potierania slobody slova deje rafinovanejším spôsobom prostredníctvom ekonomického vydierania, bankového otroctva a s tým súvisiacimi zničujúcimi exekúciami.
NEZVONIL SOM, aby kompletnú bezplatnú zdravotnícku starostlivosť (jediná platba pacienta bola vtedy za recept v hodnote 1,- Kčs), aby ju nahradila dnešná demokraticko-liberálna zdravotná starostlivosť, ktorá v rozpore s Ústavou a so sľubmi ústavných činiteľov nie je vôbec komplet BEZPLATNÁ.
NEZVONIL SOM, aby vysoká úroveň nášho školstva na všetkých stupňoch spadla na úroveň rozvojových krajín, pričom v mnohých, najmä úplne nepotrebných humanitných odboroch, na vysokoškolský titul treba vynaložiť ani nie 10% z námahy tých ostatných – pre národné hospodárstvo potrebných odborov.
NEZVONIL SOM, aby naše skvele fungujúce poľnohospodárstvo bolo úplne zlikvidované, aby po vstupe do EU mali naši poľnohospodári výrazne menšie dotácie než ich kolegovia na západe, a touto administratívnou direktívou neboli v rámci tzv. „slobodného“ EU-trhu vlastne konkurencie-schopní.
NEZVONIL SOM, aby sme sa stali potravinovo a priemyselne NESEBESTAČNÍ, a tak sa stali pre západ iba stokou, kam nám za drahé peniaze v rámci voľného liberálneho obchodu ktosi milostivo predáva odpadkový, druho- a treťo-triedny tovar, ktorý by si tí istí exportéri nikdy nedovolili dodať na ich domáci trh – pod tou istou nálepkou a značkou.
NEZVONIL SOM, aby lesy, pôda a voda prešli do vlastníctva nadnárodných cudzích spoločností. Veď lesy, pôdu a vodu ste nestvorili vy, privatizéri, úžerníci a zradcovia národa!
NEZVONIL SOM, aby nám z nového EU-politbyra určovali, ako má vyzerať mrkva, uhorka, aký veľký plameň na sviečke smie byť, aký výkonný vysávač môžem doma používať, aby nám z EU-politbyra zakazovali pestovať čoraz väčšie množstvo životodarných byliniek, aby nás označkovali číslami namiesto rodných čísel ako väzňov v komunistických a nacistických lágroch, a mnoho podobných výplodov chorých mozgov.
NEZVONIL SOM, aby najväčšia cirkev, popri špekulatívnej NE-odluke od štátu, využila dianie po Nežnej revolúcii na reštitúcie, čiže na znovu-obohacovanie sa vo svoj prospech a kšeftovanie s majetkami, ktoré pred stáročiami v rozpore s Božími prikázaniami nadobudla krvavým inkvizičným stredovekým terorom, pričom ani dnes nie je problém, s „požehnaním“ šéfov Vatikánu, elegantne a potichu sa zbaviť tých nepohodlných a neposlušných – vo vlastných radoch.
NEZVONIL SOM, aby pod rúškom ochrany práv žien a detí sa cielene rozbíjali klasické rodiny a násilím doslova kradli deti rodičom so súhlasom štátu a sociálnych služieb po vzore západu (viď. kapitola „Juvenilná justícia - Gender - Sexuálna výchova v EUhttp://www.titulky.vi-li-am.sk/ ).
NEZVONIL SOM, aby v budúcnosti boli na školských dotazníkoch pre prijímacie skúšky večné pojmy „OTEC“ a „MATKA“ vymazané a nahradené nemorálnymi pojmami „RODIČ 1“ a „RODIČ 2“.
NEZVONIL SOM, aby sa naše maloleté deti už v predškolskom veku namiesto hrania sa s vláčikmi a bábikami oboznamovali s erogénnymi zónami (aj u opačného pohlavia), nevynímajúc aj tzv „moderné“ sexuálne školské učivo, ako sa napríklad nasadzuje kondóm (viď. mnohé dnešné škôlky a základné školy na západe)!
NEZVONIL SOM, aby naši terajší NE-ľudoví politici v rámci Kalergiho plánu a PAN-Európskeho hnutia, zamenili v Európe poslušného „budovateľa komunizmu“ za nový druh nevedomého a politicky korektného MULTI-KULTI-GENDER mutanta – „EURO-SAPIENS“ s IQ80. (viď. https://www.protiprudu.org/coudenhove-kalergiho-plan-genocida-narodov-europy ).
NEZVONIL SOM, aby MENŠINA ROZKAZOVALA DRVIVEJ VÄČŠINE, aby minorita URČOVALA prostredníctvom agentúr zarábajúcich na príleve ilegálnych privandrovalcov, alebo domácich pedofilov a iných novo-vyprodukovaných „rodov“, nastrčených a zaplatených lokajov (hlavne v politike) majoritnému obyvateľstvu, aké tzv. „hodnoty“ sa budú odteraz v štáte uctievať a dodržiavať, a hlavne čo, resp. kto už viac nesmie byť ani len kritizovaný.
NEZVONIL SOM, aby naše dôchodky po desaťročiach pilnej práce boli menšie, než sú náklady štátu na jedného ilegálneho ekonomického imigranta, pričom aj správa OSN z 27.apríla 2017 svedčí o tom, že iba 2,65% imigrantov boli praví, nefalšovaní utečenci (viď: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4442910/Less-3-migrants-reached-Italy-refugees.html ).
NEZVONIL SOM, aby nám nejakí nekompetentní Euro-úradníci spoza hraníc určovali, kto na našom zvrchovanom území bude žiť a koho my musíme prijať, lebo …. Európska únia a jej Jadro!
NEZVONIL SOM, aby bol americký vlastenec označený našimi kaviarenskými povaľačmi ako príkladný „patriot“, ale taký istý vlastenec doma u nás aby bol tými istými vyškolenými tzv.„odborníkmi“ plošne označený za extrémistu, nebezpečného radikála, „nácka“, apod.
NEZVONIL SOM, aby nevolení agenti mimovládnych agentúr, treťo-sektorových nadácií, cudzích mocností a predovšetkým záujmov mali u nás väčšie slovo než volení zástupcovia ľudu.
NEZVONIL SOM, aby na zvolenie prezidenta a zástupcov ľudu na všetkých úrovniach stačil TEORETICKY iba JEDEN jediný (!) volič (nulové kvórum), ale na právoplatnosť ľudového referenda nám občanom predstavitelia štátnej moci, ktorých si ale pravidelne volíme my sami, milosrdne určili už NE-nulové, 50%-tné kvórum (!!!), čím až na malé výnimky si zabezpečili istotu nefunkčnosti každého budúceho ľudového hlasovania a v prípade, že by predsa len bolo úspešné, nemusia ho nami volení politici vôbec rešpektovať (viď. referendum v Gabčíkove https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/363392-referendum-je-platne-obyvatelia-gabcikova-odmietli-utecencov-vo-svojej-obci/ ).
NEZVONIL SOM, aby naše súčasné politické tzv.„elity“ poukazovali na fašistov v slovenskej politike, ale naozajstný fašistický, neonacistický, pro-banderovský štátny prevrat na Ukrajine (odobrený v USA a v centrále EU) novodobým farizejom vôbec nevadí, pretože súčasné „euro-hodnotové bruselské politbyro“ tento protiústavný ukrajinský puč označilo ako prejav nespokojnosti ľudových más so štátnou korupciou (viď. kapitolaUkrajina 2014http://www.titulky.vi-li-am.sk/ ).
NEZVONIL SOM, aby svojou nekompetentnou hospodárskou a vlastizradnou politikou štát pod vedením kresťanských a sociálnych tzv. demokratov doslova vyháňal za hranice státisíce domácich obyvateľov, a tým sa umelo vytváral dojem, že miera nezamestnanosti u nás klesá, aby sa potom oficiálne mohlo prehlasovať, že nám chýbajú pracovné sily.
NEZVONIL SOM, aby som sa po rokoch tzv. „demokracie“ dočkal verejného vyjadrenia bývalého ministra spravodlivosti a sudcu Najvyššieho súdu SR, že na Slovensku bola PROTIÚSTAVNE potichu zamenená „prezumpcia neviny“ za „ PREZUMPCIU VINY“, takže napĺňa sa obava, že už v niektorých prípadoch nebude štát musieť dokazovať obvinenému vinu, ale OBVINENÝ (možno aj zatknutý spoza mreží) BUDE MUSIEŤ DOKAZOVAŤ SVOJU NEVINU!
NEZVONIL SOM, aby najvyšší štátni a ústavní činitelia skoro po 25-tich rokoch existencie samostatného Slovenska začali s demontážou slovenskej štátnosti otvorením jednej mimoriadne nebezpečnej Pandorinej skrinky, a to tým, že protiústavne zrušili amnestiu do minulosti.
NEZVONIL SOM, aby sme sa po potlačení československého „ostrova slobody“ v roku 1968 sovietskymi a spojeneckými tankami Varšavskej zmluvy dnes dožili toho, že bez mandátu obyvateľov Slovenska, bez referenda, sa naši politici rozhodli vohnať našu krajinu do akéhosi Jadra EU, aby sme tentoraz poslušne odovzdali inej centrále moci aj tie posledné zbytky národnej a štátnej suverenity a slobody. Tej slobody, kvôli ktorej som aj ja zvonil v roku 1989!
NEZVONIL SOM, aby sme organizátorom tohto celosvetového zmätku a chaosu na všetkých úrovniach života dovolili zmeniť heslo bojovníkov za Pravdu <Všetci za jedného, jeden za všetkých!> na smutné heslo dnešných dní: <Jeden proti ostatným, všetci navzájom proti sebe!>, resp. <ROZDEĽUJ A PANUJ!>

Kamže to takto vlastne spejeme? Z blata do kaluže - z totality do totality. DOSŤ už!
Je toho ešte mnoho, kvôli čomu som určite nezvonil, ale zhrňme môj pohľad na budovanie tzv. „demokracie“ západného štýlu po Nežnej revolúcii – do jednej vety:
URČITE SOM V NOVEMBRI A V DECEMBRI 1989 NEZVONIL V ULICIACH BRATISLAVY ZA TO, ABY BOLO POTREBNÉ ZVONIŤ ZNOVU !!!

*******

A čo budeš teraz robiť TY, mladý PERSPEKTÍVNY človek?
Budeš mať aspoň toľko odvahy, koľko som jej ako mladý perspektívny strojný inžinier mal v roku 1989 ja? Si schopný prejaviť aj TY svoj názor verejne, a nečakať na to, že Ti niekto druhý spoza stola pošle „ZADARMINKO“ SLOBODU – trebárs emailom alebo cez skype na tvoj tablet? (viď. animovaný filmZvieracia farmahttp://www.titulky.vi-li-am.sk/ )
Alebo prenecháš aktivitu tým, ktorí ako veľmi dobre platení žoldnieri (za „judášsky“ groš) zaplnia ulice, aby splnili túžby našich spoločných vlastizradcov?
Vari si už zajatcom konzumu a trvalej masmediálnej masáže, či poslušným otrokom dlhového, korporatívneho fašizmu? Máš pôžičku, úver? Nemôžeš? Nevládzeš? Máš niečo iné na práci? Nemáš čas? Chceš sa zapodievať iba tým pozitívnym (negatívne fuj!)? Nezáujem? Počkáš ešte, ako sa to celé vyvinie? Pohodička?
Tak si potom NESŤAŽUJ! …… Nastupujúca TOTALITA, na rozdiel od Teba, čakať a váhať nemieni! Pracuje na plné obrátky...
Sme na konci „cieľovej rovinky“, tesne pred vrcholom očisty Zeme, organizátori tohto chaosu už majú veľmi málo času, a súčasná „zdochýnajúca kobyla“ najviac kope práve tesne pred svojím koncom, aby strhla so sebou do jamy ….... aj TEBA!

My mnohí sme v novembri 1989 k organizovanému pádu jednej totality aktívne prispeli, veď bez ľudí v uliciach by to predsa nešlo, ale teraz je to už len a len na vás, mladých, aby ste si svoju vlastnú budúcnosť a slobodu vybudovali a udržali sami.
Súčasné dianie sa dá obrazne popísať asi tak, že sa ktosi spoza „opony“ neustále pokúša vohnať nás ako zblbnuté OVEČKY NA BITÚNKU do „lievika“, odkiaľ už niet návratu. Symbolicky, a napokon aj reálne, sa vo všetkých sférach života plazivo zavádza novodobý a zmodernizovaný, neslávne známy „Mníchovský fašistický diktát z roku 1938“: O NÁS – BEZ NÁS!
*******

Na záver:
Ak chce ľudský rod prežiť, nestačí zbúrať iba jednu prekážku, jednu totalitu, ale musia byť ZNIČENÉ a odstránené VŠETKY choré vredy a rozkladajúce sa mŕtvolne zbytky toho neživého, všetky nebezpečné jedovaté parazity a škodlivé systémy, brániace ľudstvu v harmonickom vývoji – pre život v súlade s prírodou a celým vesmírom.
Ak sa hovorí „Človeče, pomôž si sám, aj Pán Boh ti pomôže“, tak záchrana z tohto bahna spočíva predovšetkým v pokornom hľadaní – najprv vo svojej VLASTNEJ HLAVE, vo svojom MYSLENÍ a KONANÍ, vo svojom SRDCI, aby si TY prirodzenou, vnútornou PREMENOU (DUCHOVNOU) zmenil potom nielen sám seba, ale automaticky aj okolitý svet – k lepšiemu!
Najprv sa TY ZOBUĎ a OTVOR sa skutočnej PRAVDE a LÁSKE, až potom prichádza POMOC zhora, ktorú si každý jednotlivec, bez výnimky, zaslúži presne podľa dokonalého zákona:

ČO ZASEJEŠ, BUDEŠ MUSIEŤ ZOŽAŤ!

Jozef Potúček
občan Slovenskej republiky


   PRINT RSS

Hlavná stránka