"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Spomienky na „organizovaný zamatový prevrat“

Koncom roka 1989 som behal po uliciach Bratislavy a Prahy s kamerou v ruke s tým, že filmujem historické dianie v radostných chvíľach, kedy konečne mala jedna totalita skončiť a už bude iba dobro.

https://www.youtube.com/watch?v=xrcvzcpY5aE
https://rutube.ru/video/ed4db41f3f58cd9938b0b167c893b2d4/


Dávam vám to k dispozícii, môžete to vo svojich debatách o Nežnej zamatovej revolúcii, alias o „Organizovanom zamatovom prevrate“, použiť. Sami totiž uvidíte, že mnohé vtedy aj vtipné výzvy a oznamy vo výkladoch našich obchodov by sa dali použiť aj dnes.
Nech vás neodradí menšia kvalita tohto čierno-bieleho historického dokumentu. Bude súčasťou mojich dvojdielnych video-spomienok na Veľký November 1989 pod názvom „30 rokov od Nežnej revolúcie - spomienky a poučenia“.

*******
Text pod týmto č-b videom:
Nikdy by ma pred 30-timi rokmi nenapadlo, že nasledovné historické (žiaľ aj nekvalitné) zábery z Bratislavy a z Prahy roku 1989 s mojou staručkou čierno-bielou kamerou Admira 8, ktorú som mal ešte po tatkovi, budem niekde a niekedy zverejňovať, aby som prispel k budíčku národa, ktorý sa zase raz nechal uspať, tentoraz neo-marxistickým a liberálno-fašistickým jedovatým multi-kulti koktejlom.
Pozrite si tie zábery dobre, lebo zdá sa, že takej doby otvorenosti a celospoločenského uvoľnenia ako vtedy už sa vy ani nemusíte dožiť.
Je to na vás...
*******

Všetko dobré.
Jozef Potúček,
oklamaný účastník
NEŽNO-NOVEMBROVEJ ZVONKOHRY na námestiach
november 2019


   PRINT RSS

Hlavná stránka