Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Dokedy budeme Miroslavovi Stachovi trpieť jeho velikášstvo a nadradenosť? – 1. časť      

          Pokiaľ by v rámci okresu Považská Bystrica vyhlásili súťaž o najväčšie zlo, intrigánstvo, spojené s bohorovnosťou a diktátorským správaním, bezkonkurenčným víťazom by sa stal tento morálne a charakterovo zakrpatený človiečik Miroslav Stacho, ktorý sa samopasoval do úlohy mesiáša, majiteľa a privatizéra okresu Považská Bystrica. Uznáva len sám seba a všetci okolo neho sú len nič neznamenajúce figúrky. S napätím očakávam, kedy príde k bohorovnému záveru, že práve kvôli nemu by mal slovenský parlament schváliť zákon, že obsah jeho hrubého čreva je kvalitatívne aromatickejší, ako svetoznáme francúzske parfumy. Hoci postavou pripomína obra Zeusa, jeho skutočné správanie pripomína zakomplexovaného pidimužíka na ktoré je ako ušité jedno slovenské porekadlo, „malý človek vyrastie, chorý človek vyzdravie a úbožiak od narodenia úbožiakom až do smrti ostane.“ Jeho životným krédom je mamon, ktorý ho úplne ovládol. Až do takého štádia, hoci má stá milióny korún, stále má málo, stále chce viac a možno aj preto sa v jeho mozgovej kôre tvoria piliny, ktoré už prevážili objem mozgu, a možno z toho má ten pocit či dojem, že je skutočným vládcom a majiteľom okresu Považská Bystrica. Keďže k svojmu majetku sa dostal za vlády Mečiara a Slotu, usudzujem, že zdedil aj ich piaty stupeň paranoje, pri ktorej má pocit, že je jediný v okrese, ktorý pracoval a pracuje denne 25-27 hodín, a to už od štrnásteho roku svojho života a preto celý svoj majetok považuje za poctivo nadobudnutý.

Aj rozumný a inteligentný kandidát na primátora sa môže mýliť

          Zbohatol za pomoci Slotu a Mečiara, keď získal všetky prevádzky a budovy ZDROJU, ktorý je teraz premenovaný na PRIMA ZDROJ. V roku 2007 sa rozhodol, že PRIMA ZDROJ komplet predá mimo výnosných budov. Existuje spoločnosť CBA, ktorá vlastní vo východnej Európe množstvo takýchto prevádzok a tá prejavila záujem o kúpu a v júli 2007 sa kúpa zrealizovala. On im ale predal zlaté vajce, ktoré bolo zvnútra zhnité, nakoľko už v roku 2008 Okresný súd v Trenčíne zamietol žiadosť o reštrukturalizáciu, ktorú navrhlo CBA na základe žiadosti veriteľov, ale súd toto zamietol a vyhlásil na spoločnosť konkurz, čím prakticky sa zrealizovalo poškodenie CBA. Keďže práve v tomto období zomiera pán Š., ktorý bol jedným z majiteľov CBA, sa okolo jeho smrti začali šíriť rôzne fámy. Položme si otázku, ktorá platí aj pre Stacha, prečo by niekto kupoval spoločnosť v hodnote niekoľko sto miliónov korún a následne vyhlásil na seba riadený konkurz? To bol Stacho v čase predaja tak nevedomý, že nevedel čo predáva? Rád by som ohľadom tohto poznal názor vyšetrovateľov polície a prokuratúry či sa nejednalo o vedomý podvod zo strany Stacha cez sfalšované účtovníctvo? Dočkám sa odpovede?

Okresný súd v Trenčíne určil správkyňu konkurznej podstaty a väčšinoví veritelia spolu so zástupcom CBA po jej prvotných úkonoch nadobudli pochybnosti o loajalite a nezávislosti dotyčnej správkyne. Preto zvolili nového správcu, ktorý až do dnešného dňa úspešne a zákonným spôsobom vedie konkurz, čo ja osobne považujem za svetlú výnimku v skorumpovanom a mafiánsko-gaunerskom Slovensku a voči tomuto správcovi konkurznej podstaty cítim najhlbšiu úctu a obdiv ako aj hlbokú úctu k jeho profesionalite, a že sa nespolčil s konkurznou mafiou okolo Zoroslava Kollára. A chcem veriť, a som o tom presvedčený, že odolá všetkým Stachovým lákadlám. V súvislosti s týmto sa sám seba pýtam: ako sa mohol inteligentný a rozhľadený pán Smatana spojiť so Stachom, ktorý ho ešte donedávna naháňal po súdoch? A je si istý aj bezúhonnosťou a nevydierateľnosťou kandidátov na poslanca z jeho tímu, napr. taký pán Ing. Osrman?

Vladimír Pavlík     


    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka