"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

PRIJATEĽNÍ A NEPRIJATEĽNÍ FAŠISTI A EXTRÉMISTI

        
Prienik kotlebovcov do parlamentu prinieslo nebývalý ošiaľ vo viacerých aspektoch. Po zvolení vreca zemiakov, ako ho pred zvolením nazval premiér Fico, za banskobystrického župana, čo sa zároveň stalo aj odrazovým mostíkom do NR SR, slová fašizmus, extrémizmus, neonacizmus, sa stali mediálne vyslovovanými hviezdnymi slovami. Šokovaní ostali nielen politici, médiá, ale aj polointelektuálni kaviarenski povaľači, spoločne s tretím sektorom, ľudskoprávnymi organizáciami, ďalšími spolkami rôznych aktivistov, vrátane zahraničia. Dokonca ministerka spravodlivosti Žitňanská urýchlene pripravila nový zákon o boji proti extrémizmu, fašizmu, neonacizmu. Čo je na tom ale paradoxné, ba dokonca mimoriadne smutné, pripravila ho osoba s „krvavými rukami“, ktorá bola plnohodnotným členom pravicovo-fašistickej dzurindovsko-miklošovskej chunty, ktorá tu zaviedla jeden z najzločineckejších fašistických a nacistických prvkov – systém kolektívnej viny prenesených na nevinných, za ekonomické zločiny dvoch vlád Vladimíra Mečiara a cez ekonomiku dohnali k sociálnym samovraždám tisíce nevinných ľudí.

          Vráťme sa do nedávnej histórie vojnového obdobia na Slovensku, keď napríklad kvôli jedincom, ktorí pomáhali partizánom, boli komplet vypálené celé osady a povraždení všetci jej obyvatelia. Neobstojí tu tvrdenie, že SNP bolo pučom, KEĎŽE SLOVENSKO NEBOLO V TOM OBDOBÍ V POZÍCII AGRESORA – MALO PLNÉ PRÁVO SA CEZ SNP POSTAVIŤ NA ODPOR PROTI AGRESOROVI. Taktiež treba pripomenúť, že tento odpor nebol vedený komunistami, ktorí na tomto parazitovali a po roku 1948 sa samopasovali za jeho predvoj. V skutočnosti tu bojoval robotník vedľa roľníka, katolík vedľa evanjelika, komunista vedľa nekomunistu – a nesmieme zabudnúť na ten skutočný predvoj profesionálnych vojakov a dôstojníkov z vtedajšej armády.

Má štátna moc právo obviňovať niekoho z fašizmu a extrémizmu?

          Či sa to komu ľúbi alebo nie, Kotleba a štátna moc sa vzájomne potrebujú. Kotleba je práve ten, ktorého meno a osoba je zdrojom neuveriteľných príjmov pre množstvo asociálnych parazitov z mimovládok, tretieho sektora, ľudsko-právnych organizácii a ďalších parazitov žijúcich z dotácii určených na riešenie rómskeho problému a jeho začlenenie do spoločnosti, kde on je v pozícii nepriateľa a protivníka, pričom vlastne v rámci toho dostáva zadarmo mediálnu reklamu. Neustále odmietanie jeho osoby z ostatných politických subjektov v parlamente ho dostáva do pozície martíra, neustále prenasledovaného, dostáva ho do pozície, že je to len preto, lebo mu skutočne ide o občanov a túto krajinu. Presne to Vodca potrebuje, aby takto svoje problémy a martírium prenášal aj na svojich verných. Odkedy je ĽS-NS v parlamente, neustále sa sťažujú že nedostávajú priestor vo verejnoprávnych a súkromných médiách. V protiklade s tým, ich politickí a mediálni oponenti sa sťažujú, že kotlebovcom sa darí stále viac a viac oslovovať nielen mladých ľudí, ale aj strednú generáciu v ktorej sú nielen ľudia so stredoškolským, ale aj vysokoškolským vzdelaním.

          Je nezvratnou realitou, že svoju politickú a osobnú kariéru si vybudoval a buduje na rómskom probléme, teda, o neprispôsobivých asociálnych cigánskych parazitoch, podľa jeho rétoriky a slovníka, ktorí vraj sú najväčším ekonomickým nebezpečenstvom pre Slovensko a pre tých jeho, poctivých pracujúcich Slovákov. Tieto jeho bludy si osvojilo aj množstvo občanov z majority, čo je aj jeden z hlavných problémov šírenia nenávisti voči tomuto etniku. Položme si otázku, komu to v skutočnosti vyhovuje? Samozrejme že štátnej moci, oligarchom, finančným skupinám, konkurzným mafiám na vrchole pyramídy, ako aj im podobným pijaviciam prisatým na štátnom rozpočte. Keď by sme si zrátali výslednú celoročnú sumu, ktorá ide na týchto asociálnych cigánskych parazitov a porovnali to so sumou, ktorú každoročne tu rozkradnú tí skutoční asociálni paraziti, ktorých som tu spomenul, tak je to v pomere, cca. 0,3 percenta ku 99,7 percenta v NEPROSPECH, akože tých, asociálnych cigánskych parazitov. Žeby o tomto Kotleba nevedel? Vie to veľmi dobre, pričom je to jeden z jasných dôkazov, komu vlastne slúži a pred kým je v hlbokom predklone. Keď by skutočne miloval tento národ, miloval Slovensko – a v skutočnosti by mu na tomto národe a tejto krajine záležalo, tak by SVOJ HNEV OBRACAL na tých skutočných zločincov, zlodejov, sadistov a psychopatov z ponovembrových vlád, parlamentov, oligarchov, finančných skupín, konkurzných mafií a im podobným pijaviciam prisatým na štátnom rozpočte. Veď pre štátnu moc nie je žiadny problém vo verejnoprávnych a súkromných médiách usporiadať besedy na túto tému so samotným Kotlebom, kde by bol totálne usvedčený nielen z vedomého klamstva, šírenia nenávisti, kde by ťažko hľadal relevantné argumenty na svoje doterajšie bludy o asociálnych cigánskych parazitoch. Dovolím si tvrdiť, že nikdy by do takéhoto mediálneho stretu nešiel, vedomý si aj toho, že jeho doterajšia svätožiara by totálne zhasla. Ktovie, ako by práve toto prijali tí jeho najvernejší?

          Problém je ale v tom, že toto je momentálne nerealizovateľné, keďže médiá tu vlastne majú v rukách práve tí, ktorí taktiež patria do organizovaných zločineckých ekonomických skupín, ktoré každoročne rozkrádaním štátneho rozpočtu ho pripravia minimálne o 3 miliardy eur. A im v skutočnosti Kotleba vyhovuje. Svojim spôsobom je ich spojenec, kde šírením bludov o asociálnych cigánskych parazitoch prekrýva tých skutočných parazitov, ako aj skutočné problémy, ktoré trápia Slovensko a jeho občanov.

Nevyužitá a nechcená argumentačná prevaha Kotlebu nad štátnou mocou od neho samotného

          Postupom času, keď slovo fašista či nacista je spájané s jeho menom, dokonca aj zo strany tých, ktorých možno nielen obviniť, ale aj usvedčiť zo zločinov proti ľudskosti, keď z titulu svojich riadiacich a vysokých politických a ekonomických funkcií podporujú, porušujú a realizujú potláčanie najzákladnejších práv a slobôd slovenských občanov. A ja osobne začínam mať taký dojem, že Kotleba je nielen hrdý na to, že sa mu splnil jeho dávny sen, že štátna moc, ako aj rôzne tzv. protifašistické a protiextrémistické spolky ho verejne fašistom nazývajú. Dokonca poloblázon Blaha zo Smeru, sediaci v NR SR, ho 21. 2. 2017 na svojom facebookovom statuse dokonca povýšil na nacistu.

          Takže si to poďme trochu bližšie rozobrať na takom porovnaní koaličných strán od roku 1990 a dnešnej parlamentnej a predtým neparlamentnej ĽS-NS, trebárs ohľadom potláčania najzákladnejších ľudských práv a slobôd, ktoré v mnohých prípadoch vyúsťujú do tých najzvrhlejších zločinov proti ľudskosti. Aby som bol presnejší či konkrétnejší, úmyselného, dopredu naplánovaného a vedomého potláčania najzákladnejších ľudských práv a slobôd zo strany koaličných strán a potom si položiť otázku, prečo Kotleba mlčí, prečo sa aktívnejšie a konkrétnymi argumentmi nebráni?

          Skúsme sa napr. zamyslieť nad tými desiatkami tisícov obetí, ktoré majú politické strany na svedomí, ktoré cez ekonomiku a vykrádanie zdravotníctva pripravili za posledných 26 rokov predčasne o život. Skúsme sa zamyslieť, koľko bolo takých obyvateľov Slovenska, ktorí boli podvodom pripravení o byt, dokonca aj cez zákony z dielne poslaneckej verbeže a zberby z NR SR a skončili ako bezdomovci? A to som ešte nespomenul rozkrádanie, drancovanie a tunelovanie tohto štátu za posledných 26 rokov, ale aj zavedenie tzv. bieleho koňa cez zločinecký a protislovenský štátny orgán – slovenský parlament. Kde vedenia zločineckých štátnych orgánov MV SR, GP SR a MS SR sa nielen na toto všetko nečinne prizerali prizerajú, neplniac si ani to, čo im vyplývalo zo zákona. A takto by som mohol pokračovať donekonečna. Položme si otázku, prečo Kotleba zbabelo mlčí, prečo je v pozícii vši pod chrastou, prečo nedokáže verejne pomenovať tých skutočných zločincov, doterajších premiérov, predsedov parlamentov, ministrov financií, ministrov vnútra, generálnych prokurátorov a ministrov spravodlivosti, v mene ktorých sa najbrutálnejším spôsobom potláčajú najzákladnejšie ľudské práva a slobody slovenského národa, teda, drvivej časti jeho občanov? KEĎ ANI ON, ANI JEHO STRANA SA NA TAKÝCHTO ZLOČINOCH PROTI ĽUDSKOSTI NEPODIELALI, ANI ICH NEREALIZOVALI?

          Jeden z mojich priateľov, ktorý sa vo svojich predpovediach málokedy mýli, povedal asi toto: Cez Žitňanskej náhubkový zákon o extrémizme, zločinci z vysokej politiky Kotlebu v skutočnosti legalizovali a prijali medzi seba. Tie rôzne akože útoky na jeho osobu sú len súčasťou spravodajskej hry, kde Kotleba je v DOBROVOĽNEJ pozícii toho zla, proti ktorému oni musia nielen bojovať, pričom mu zadarmo urobia aj primeranú reklamu. Štátna moc kalkuluje s tým, že Kotleba bude naďalej rozbíjať národnú scénu, že bude tou povestnou brzdou, čo už niekoľkokrát dokázal. Že proti štátnej moci bude naoko bojovať len cez všeobecné frázy, nalinkovanú hranicu, bez konkrétnych mien, konkrétnych argumentov. Lebo doterajšie jeho všeobecné argumenty typu bla, bla, bla, sú tu známe už niekoľko rokov, teda, nič nového. Žiadne konkrétne otázky typu, „dokedy budú nevinní slovenskí občania niesť následky za ekonomické zločiny slovenských politikov?“ – keďže na takúto otázku štátna moc nemá protiargumenty.

          No a ja ešte doplním, že nikdy neobvinil konkrétnych slovenských politikov zo zločinov proti ľudskosti páchanými na vlastnom národe, pričom, paradoxne, práve takéto zberby ho nazývajú fašistom, nacistom, extrémistom, ale on mlčí. Prečo mlčí? Prečo doteraz nikdy neusporiadal protest pred sídlami oligarchov či finančných skupín, pričom ich ekonomické zločiny sa snaží prekrývať cez asociálnych cigánskych parazitov? Len tak mimochodom, štátna moc má dostatok poznatkov a svedectiev o jeho lepkavých prstoch na peniaze. Štátna moc má obavu zo skutočných nacionalistov, primerane vzdelaných, s primeraným mozgovým potencionálom, ktorí skôr neskôr tu niečo vytvoria – a na rozdiel od Kotlebu budú nielen hovoriť o konkrétnych zločinoch proti ľudskosti, ukážu aj na skutočných páchateľov z vysokej politiky, kde bude nielen snaha, ale aj realizácia ich trestno-právnej zodpovednosti. Samozrejme že Kotlebova rétorika bude asi taká, že práve oni sa snažia rozbiť národné sily, ktoré predstavuje a reprezentuje LEN ON.

          Keďže za svojho úhlavného nepriateľa považuje aj predsedu SHO Šveca, na ktorého skôr neskôr, pokiaľ bude mať politickú stranu, zvolia dve varianty, že buď ho označia za rozbíjača národných síl, alebo budú snahy, v rámci netrieštenia národných síl, aby sa spojili. Čas ukáže... Lenže medzi Kotlebom a Švecom je aj takýto zásadný rozdiel – Kotleba nenávidí múdrych, aktívnych a MYSLIACICH ľudí okolo seba, lebo vo svojej paranoji ich považuje za svojich protivníkov, ktorí ho chcú pripraviť o jeho vodcovskú pozíciu, pričom sa ich snaží zbaviť, kdežto Švecovi takýto ľudia neprekážajú. A to má tiež svoju výpovednú hodnotu. A keď porovnám realitu v mene Kotlebu a realitu v mene členov ponovembrových vlád a parlamentov, tak mi vychádza, že Kotleba nie je ani fašista ani extrémista, na rozdiel od drvivej väčšiny členov ponovembrových vlád a parlamentov, ale nie je ani národovec, ani kresťan.

Vladimír Pavlík

   PRINT RSS

Hlavná stránka