"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Google Translator

Podľa slovníka je mafia tajné záujmové združenie používajúce nelegálne (zločinné) metódy, ktoré sa usiluje o ovládanie  teritória  v ktorom  sa snaží nahrádzať štát.
ZÁSADNÝ ROZDIEL MEDZI KLASICKY DEFINOVANOU MAFIOU AKÁ PÔSOBÍ VO SVETE JE V TOM, ŽE  SLOVENSKÁ PONOVEMBROVÁ MAFIA A ORGANIZOVANÝ ZLOČIN PRERÁSTOL DO ŠTRUKTÚR ŠTÁTNEJ SPRÁVY A ŠTÁTNY KORUPČNÝ SYSTÉM VYTVORIL ZO SLOVENSKEJ REPUBLIKY  ŠTÁT OVLÁDANÝ ÚZKOU  SKUPINOU OLIGARCHOV.  TÁTO MAFIA DOSIAHLA ÚROVEŇ, KTORÁ JEJ UMOŽŇUJE OVLÁDAŤ NIELEN  URČITÉ TERITÓRIUM, ALE PROSTREDNÍCTVOM SPRIAZNENÝCH POLITIKOV UŽ AJ CELÝ ŠTÁT, VRÁTANE  MÉDIÍ  A DOKONCA SA PODIEĽAŤ NA TVORBE A SCHVAĽOVANÍ ZÁKONOV, KTORÉ UMOŽŇUJÚ LEGALIZÁCIU ZLOČINNÝCH METÓD A ZARUČUJÚ BEZTRESTNOSŤ. 

Zločinci, zlodeji, parazitní darmožráči, vykrádači zdravotníctva, patriaci do kategórie masových vrahov, z ponovembrových vlád a parlamentov, si aj na účet dôchodcov urobili blahobyt

https://twitter.com/VladimirPavlik1

https://vk.com/vlado.pavlik

A nielen to, ešte si z nich robia aj srandu či obrazne povedané – dobrý deň. Aj v tomto článku, ktorý sa nachádza pod mojim príspevkom, sa k 13. dôchodkom, ako aj k ich zrušeniu vyjadruje niekoľko politikov, poslancov NR SR a exminister financií Ivan Mikloš. Čo je ale najzaujímavejšie, všetci, ako jedna zločinecká rodina, vedome mlčia o tom najhlavnejšom probléme, že nie 13. dôchodky, teda, pokiaľ sa nezrušia, tak sa neskonsolidujú verejné financie, ale pravidelné rozkrádanie štátneho rozpočtu, hlavne od roku 1993, kedy protislovenské zberby s minulosťou zbabelých prednovembrových občianskych núl a komunisticko-eštebáckych kolaborantov, presadili od 1. 1. 1993 tzv. zvrchovanú Slovenskú republiku, okorenenú o ďalší blud, dokonca ako svojprávnu. V mene týchto fráz a klamstiev za 30 rokov rozkradli čo sa rozkradnúť dalo, vytunelovali čo vytunelovať dalo, aby nakoniec vyrabované podniky sa odovzdali zahraničiu. Keď sa dnes operuje cifrou, že 13. dôchodok by každoročne vyšiel štát na cca 350 miliónov eur, ako to vyrátal exminister financií Kamenický, tak treba pripomenúť, že z tých každoročne vykradnutých troch – štyroch miliárd eur, pokiaľ by sa vykradlo len o miliardu menej, tak by bolo z čoho financovať 3 roky 13. dôchodky.  

Najskôr vláda Mečiara, po ňom vláda Dzurindu, vláda Fica, to je výsledok dnešnej reality v podaní ich vládnutia. A netreba zabudnúť ani na krátke obdobia premiérovania Čarnogurského, Moravčíka, Radičovej. Takže poďme ku konkrétnym politikom, ktorých vyjadrenia sú tu citované. Začnime najsprostejším ministrom financií v histórii Európskej únie, a súhrnom ekonomického tupohlavca, ktorého vedomosti nie sú ani na úrovni absolventa ekonomického minima pre stredné školy, Ivana Mikloša, ktorého myšlienky si tu môžete prečítať, ale ani jedno slovo o rozkradnutých miliardách za posledných 30 rokov, pričom netreba zabudnúť ani na tie miliardy, ktoré sme museli vo forme pôžičiek si zobrať zo zahraničia, aby nahradili tie rozkradnuté miliardy. Ozaj, ruku na srdce, odkedy sme tu už mohli mať nielen 13. dôchodky, ale aj 14. dôchodky?

Samozrejme, že s Miklošom už len zo zásady či z princípu nemôžu súhlasiť exminister Kamenický a expremiér Pellegrini. Pokiaľ obaja sa hrajú na súcitiacich s dôchodcami, škoda len, že to nebolo už pred niekoľkými rokmi, keď tu 12 rokov vládli ako koalícia. Lenže skutočná príčina, prečo až toho roku pociťovali toľko lásky či tzv. lásky voči dôchodcom, uzákoniť pre nich 13. dôchodok, bola skôr nášľapná mína pre dnešnú koalíciu, pričom Smer veľmi dobre vedel, že po týchto posledných voľbách budú len v polohe opozície. A pokiaľ Pellegrini tvrdí, že dôchodcovia sú dnes najzraniteľnejšou skupinou, tak pokiaľ mi je známe, oni boli tou najzraniteľnejšou skupinou už od roku 1993.https://www.topky.sk/gl/668375/2646421/NBS-zverejnila-platy--Sumy--z-ktorych-sa-vam-zatoci-hlava--Niektori-si-zarobili-aj-na-novy-byt

Sulíkove výroky nejdem komentovať, nakoniec čitatelia si ich môžu prečítať, azda len toľko, že ani z jeho strany tu nezaznelo ani jedno slovo o každoročnom vykrádaní štátneho rozpočtu, ako aj to, že 13. a 14. dôchodky tu mohli existovať niekoľko rokov, ale to by tento zločinecký dobytok z ponovembrových vlád a parlamentov nesmel byť obrastený nenažranosťou a chamtivosťou pri svojom osobnom obohacovaní.

No a v mlčaní o vykrádaní štátneho rozpočtu a jeho dopadoch na 13. dôchodok sa s predchádzajúcimi politikmi stotožnil aj popredný predstaviteľ protislovenských zbabelcov, sediacich v parlamente, hrajúcich sa na Slovákov, národovcov a vlastencov z ĽS NS, na čele s Kotlebom, Martin Beluský. Ponížený sluha zločincov a zlodejov z vysokej politiky, ktorí každoročne vykradnú niekoľko miliárd, ktorý spolu s ostatnými poslancami z ĽS NS sa snaží prekryť tieto zločiny bludmi, klamstvami a dezinformáciami, že hlavní vinníci sú akýsi asociálni cigánski paraziti. Dokonca pred nejakým časom v rozhovore na otázku či je Slovensko mafistický štát, verejne uviedol, citujem,„NEMYSLÍM SI. Podľa mňa je tu STÁLE DOSŤ SLOBODY, ABY ĽUDIA MOHLI ROZHODOVAŤ O VECIACH VEREJNÝCH. Nehovorím, že je to ideálne, ALE NEPOVEDAL BY SOM, ŽE TU VLÁDNE NEJAKÁ MAFIA.“ http://www.necenzurovane.net/mk/mk30.html

Vladimír Pavlík


Mikloš: Ak vláda tento rok nezruší 13. dôchodky, neskonsoliduje verejné financie. Kamenický: V tomto mám s liberálnymi ekonómami svetonázorový rozpor

https://www.hlavnespravy.sk/img.php?aid=2148630420
Bratislava 5. mája 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Jaroslav Novák, SITA-Branislav Bibel)

Otázka zrušenia 13. dôchodkov, ktoré v úplnom závere volebného obdobia odhlasovala bývalá vláda, je stále na stole. Volá po tom napríklad exminister financií Ivan Mikloš, ktorého navrhoval minister hospodárstva Richard Sulík do svojo poradného ekonomického krízového štábu. Ten napokon nevznikol, keďže Sulík ustúpil premiérovi Matovičovi, ktorý vytvoril iný tím
https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2019/04/0236.jpg
Ivan Mikloš a diamantová baňa v Juhoafrickej republike

Mikloš tento týždeň vyhlásil, že v súvislosti so zlými prognózami Národnej banky Slovenska (NBS), ktorá odhaduje pokles ekonomiky o 5,8 až 13,5 percenta, deficit verejných financií o 6,9 až 10,3 percenta a nárast verejného dlhu na 57 až 64 percent HDP, bude testom zvládnutia krízy súčasnou vládou to, či sa jej podarí presadiť nepopulárne opatrenia ako zrušenie 13. dôchodkov.
„Kľúčovým testom v tom, či to vláda zvládne, budú trináste dôchodky. Ak ich vláda nebude schopná zrušiť teraz, v čase krízy a hneď po nástupe k moci, tak ich nezruší nikdy a neverím, že bude schopná dostatočne rýchlo a efektívne konsolidovať verejné financie,“ píše Ivan Mikloš v komentári, ktorý vyšiel na portáli SME.
Bývalý minister financií dodal, že na základe stále pesimistickejších prognóz ekonómov sa obáva, že „s tým rýchlym oživením to bude zložitejšie“.

Exminister Kamenický: Naši seniori si to za ich celoživotnú prácu zaslúžia
Bývalý šéf rezortu financií Ladislav Kamenický zo Smeru-SD zastáva úplne opačný názor ako Ivan Mikloš: „V tomto mám s liberálnymi ekonómami svetonázorový rozpor. Som proti zrušeniu 13. dôchodkov, lebo si myslím, že naši seniori si to za ich celoživotnú prácu zaslúžia. Je to sociálne opatrenie, ktoré bude stáť podla prepočtu IFP asi 350 mil. eur. Popri deficite cca 10 miliárd z dôvodu koronakrízy je to relatívne nízka suma. Naši seniori nemôžu byť na periférii záujmu tejto vlády,“ reagoval pre Hlavné Správy Kamenický.
Dodal, že strana Smer-SD presadila mnohé sociálne opatrenia, ktoré zlepšujú kvalitu života obyvateľov Slovenska. „Medzi týmito opatreniami bol aj 13. dôchodok. Igor Matovič aj Boris Kollár pred voľbami tvrdili, že zavedené sociálne opatrenia sa rušiť nebudú. Som zvedavý, či dodržia svoje predvolebné sľuby. Ak nie, som presvedčený, že ich voliči im to v budúcnosti “spočítajú”. V tomto je politika nekompromisná, ale spravodlivá.“
Ku najnovším odhadom NBS Ladislav Kamenický podotkol, že vláda Igora Matoviča sľubovala mesačnú pomoc podnikateľom kvôli pandémii COVID-19 na úrovni miliardy eur, no väčšina sa zatiaľ pomoci nedočkala. „Po  viac ako mesiaci im vyplatila smiešnych 12 miliónov eur, čo je len 1,2% zo sľúbenej sumy.“
„Podla nedávno zverejnenej štúdie pomoc zo strany slovenskej vlády je v porovnaní s ČR, Maďarskom, Poľskom, Rakúskom, Nemeckom, Francúzskom, Veľkou Britániou, najmenej štedrá, najpomalšia a najužšia z pohľadu použitých nástrojov. Pri takejto nízkej úrovni pomoci neviem, ako by si terajšia vláda odôvodnila 10% deficit a prognózované zvýšenie verejného dlhu v roku 2020 na 60%. Úroveň verejného dlhu v roku 2019 bola 48 %, teda mimo všetkých sankčných pásiem dlhovej brzdy, čo je dobrá správa pre Slovensko. Verejný dlh Nemecka je 60%,  Francúzska 98% a priemer eurozóny 84%. Potvrdzuje to, že vládna propaganda a výroky o ‘prázdnej špajzy’ sú nepravdivé.“

Pellegrini: Práve teraz je potrebná pomoc seniorom
Bývalý premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý je v súčasnosti podpredsedom NR SR, nedávno uviedol, že ho znepokojuje to, že viacerí ministri novej vládnej zostavy Igora Matoviča pripustili zrušenie 13. dôchodkov a ďalších opatrení, ktoré prijala vláda Smeru, SNS a Mostu-Híd.
„Čo ma najviac mrazí v chrbte, že táto vláda chce využiť situáciu na ohrozenie a rušenie určitých sociálnych opatrení, ktoré boli prijaté.“
Pellegrini upozornil, že seniori sú teraz najzraniteľnejšou skupinou obyvateľstva a že aj aktuálna ekonomika môže 13. dôchodky zvládnuť.
„Každý deň o senioroch vzletne rozprávajú so slzami v očiach ako ich idú chrániť. Šmahom ruky im poza chrbát idú zobrať ešte aj to málo, čo mohli na konci roka dostať. Ak hovoríme, že táto kríza nás ide stáť niekoľko miliárd, tak myslíte, že je tak dôležité zobrať tých 400 miliónov z rozpočtu a nevyplatiť 13. dôchodky? Tým dôchodcom by to bolo treba dať,“ (viac v článku).

Sulík: Chceme dôchodcom pomôcť adresnejšie
Podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) sa dá pomoc dôchodcom „spraviť oveľa chytrejšie“ ako plošnými 13. dôchodkami. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.
„My hovoríme, áno dajme dôchodcom, ale vytipujme si tie skupiny, ktoré sú naozaj potrestané tými rôznymi reformami a zásahmi do dôchodkového systému. Poďme ich riešiť chytrejším spôsobom. Lebo teraz to je nastavené tak, že 460 eur každému, či potrebuje či nepotrebuje… “

„Po prvé, to nie je len tak, že tuto nejakých 400 miliónov. To je záväzok, ktorý by tu bol rok, čo rok, natrvalo,“ podotkol vicepremiér Sulík.
„Opatrenia, ktoré sa robia pre dôchodcov, otvorené hodiny v obchodoch atď., rovno priznávam, že neklaplo všetko na prvýkrát. Chyby nerobí len to, kto nerobí vôbec nič. Áno, tu sa stala chyba, tak sme sa vrátili a naďalej platí možnosť, že dôchodcovia majú možnosť si exkluzívne pre seba v ich vekovej skupine nakupovať od 9.00 do 11.00 h. Robíme to preto, aby sme ich chránili.“

Beluský: Šetriť by sa malo na výdavkoch na obranu
Opozičný poslanec NR SR za stranu ĽSNS Martin Beluský uviedol, že strana súhlasí s názorom, že súčasná situácia v súvislosti s opatreniami na zabránenie šírenie ochorenia COVID-19 bude mať veľké negatívne dopady na verejné aj súkromné financie.
https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2019/07/53680.jpg
„Nesúhlasíme však s názorom, že by mala vláda šetriť na sociálnych opatreniach ako napr. na 13. dôchodkoch. Vláda by sa mala zamerať na zbytočné a nepotrebné výdavky, ktoré SR nepotrebuje, ako je napríklad avizované zvyšovanie výdavkov na obranu štátu a pod. Sociálne opatrenia majú práve opačný pozitívny sekundárny dopad, a to je zvyšovanie spotreby, čo ekonomika na to, aby fungovala, potrebuje,“ upozornil Beluský pre Hlavné Správy.
Na otázku, či podľa neho naozaj dôjde k zrušeniu sociálnych opatrení Martin Beluský uviedol: „Pravdepodobne budú na 2 – 3 roky pozastavené a pred voľbami ich znovu zavedú.“
K tomu či sa podľa ĽSNS môže naplniť prognóza NBS na viac 10-percentný deficit poznamenal: „Tento odhad je podľa nás reálny.“



   PRINT RSS
Hlavná stránka