"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

LIST ANDREJOVI KISKOVI

Pán Andrej Kiska,

Píšem Vám ako občanovi nie ako prezidentovi. Dočítal som sa na internete, že ste za vecnú diskusiu o zrušení takzvaných Mečiarových amnestií.  

Je to síce pekné gesto v tejto už tak dosť frustrovanej spoločnosti ale krajšie gesto by bolo keby ste ako občan zaujal rázny postoj aj k amnestiám a doplnkovým milostiam Vášho predchodcu Michala Kováča staršieho,  ktorý počas svojho pôsobenia svojimi milosťami a amnestiami zakryl okrem svojho syna aj sám seba a okrem iného aj iných ľudí zo závažnej trestnej činnosti. Odporúčal by som Vám prečítať si najnovšiu knihu Gustáva Murína s názvom „Mafiáni 1: Sýkorovci – Sýkorky“, z ktorej by ste sa dozvedel nielen o tendenčnom a oficiálne prezentovanom pohľade na osobu nebohého Michala Kováča a jeho minulosti.

 Vašou povinnosťou je viesť vecnú diskusiu k obom amnestiám a milostiam rovnako pretože ako obaja vieme, že  bez jedných amnestií by nebolo druhých a naopak. Určíte si uvedomujete, že nedávno zosnulý kriminálnik Michal Kováč svojim konaním o udelení milosti vlastnému synovi hlboko prekročil svoje právomoci nielen ako prezident ale aj ako občan. Ďalej Vašou povinnosťou ako občana je hájiť zákony krajiny, ktorej Vy sám ste prezident a ak Vám naozaj záleží na slušnej a spravodlivej spoločnosti mal by ste si brat príklad z pani Márie  Svitanovej, ktorá Vás niekoľkokrát ( dokonca aj osobne  v Poprade a Kežmarku ) žiadala o pomoc pri riešení závažnej trestnej kriminality súvisiacej s osobami,  ktoré boli omilostené Michalom Kováčom starším. Tieto milosti a amnestie boli totiž  veľkým napľutím do tvare ľudí,  ktorí po prevrate verili ešte v zákon a poriadok vyplývajúci pre každého  z ústavy,  ktorú ľudia ako Mečiar a Kováč ( ktorí sú pod ňou podpísaní ) nikdy nedodržiavali.
Rovnako aj  ako obeť viacerých násilných trestných činov súvisiacich s osobou Michala Kováča by som privítal ak by sa už konečne našiel niekto kto by otvorene začal hovoriť o Kováčových amnestiách. Slovenská spoločnosť nie je v úpadku, ona už dávno upadla a Vy ako občan máte povinnosť spoločnosť naprávať a priniesť do nej kus morálky, pocitu spravodlivosti a pravdy, ktorá nám všetkým patrí. Preto verím, že pri najbližšom vyjadrovaní sa o amnestiách využijete svoje postavenie a pomôžete spravodlivosti aj tým, že navrhnete vecne riešiť amnestie a hlavne osobitne milosti udelené Michalom Kováčom.

UK 24.11.2016

S pozdravom Lukáš Gemza

 

Na vedomie
JUDr. Lucia Žitňanská
Brannobezpečnostný vybor NR SR   PRINT RSS
Hlavná stránka