"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

BURZOVÝ PODVOD NA TAIWANE BY BEZ ÚČASTI MICHALA KOVÁČA ML., ZÁSTUPCOV CHIRANY A POLITIKOV Z POZADIA NIKDY NEBOL MOŽNÝ!


Zbabelým slovenským plebejcom, ktorí si v marci 2016 opäť dobrovoľne zvolia svojich najobľúbenejších zlodejov, je úplne jedno, že si z nich  v kauze burzového podvodu na Taiwane opäť,  tak ako aj v kauze Gorila, robia absolútnu prču a majú ich za hovno, ako sa onehdy vyjadril šéf  Penty Haščák.  Len v zločineckom štáte, ktorý manipuluje a ovláda stádo zbabelých otrokov a poskokov, ochotných za pár eur zapredať aj vlastnú mater je možné, aby bývalý šéf kontrarozviedky SIS Ľubomír Arpáš, podľa  spisu Gorila vyniesol nahrávky z odpočúvania Jaroslava Haščáka s politikmi a potom ich predal Pente. http://www.aktuality.sk/clanok/307562/arpas-pre-pentu-som-robil-to-iste-co-v-sis/ Tento hajzel to dnes drzo a arogantne krytý zhora  popiera. Tvrdí, že finančná skupina ho platila za analýzy zdravotníckeho trhu, čo je rovnaká hovadina ako Michom Kováčom st. a Ivanom Lexom podpísaná faktúra HZDS  na  vyše 2 mil. Sk. za spracovanie projektu na odbyt a predaj  piva a nealkoholických nápojov. http://www.necenzurovane.net/kovac/kovac7.html
Šéf Smeru-sociálna mafia a milovník Coca-Coly spolu so svojimi súkmeňovcami pritom vykrikujú, že pravosť spisu Gorila nebola nikdy potvrdená. 
Ak je toto pokojne deje v Slovenskej zločineckej republike, za bežnú rutinu a pracovnú metódu možno považovať bagatelizovanie účasti  na Taiwanskej kauze podvodníka krytého diplomatickou imunitou so štátnym súhlasom Michala Kováča ml., ktorý kráča v šľapajach svojho otca-starého bankového švindliara.

   V rovnakom arogantnom duchu ako vypovedá bývalý šéf kontrarozviedky Arpáš, ktorý by v každom právnom štáte sedel už dávno v base, tára  konateľ spoločnosti Chirana Group SK Henrich Herceg, ktorý vo svojej bohorovnosti zašiel až tak ďaleko, že za poškodzovanie Chirany nesie vinu len medializácia a nie konanie jej zástupcov.  Herzeg si robí z občanov Slovenska srandu ak sa pri jeho úbohej snahe túto medzinárodnú blamáž bagatelizovať, odvoláva na to, že to žiadna medzinárodná blamáž nebola pretože okrem Taiwanu a Slovenska o nej žiadne významné svetové ekonomické denníky, ako napríklad Financial Times, nepísali.  To, že o tom písali aj všetky čínske denníky zámerne neuvádza.  Každý ekonomický gramotný človek si ale kladie otázku, ako je možné bez akejkoľvek kontroly dostať na Americkú burzu akcie  spoločnosti v konkurze a ekonomickom úpadku za pol miliardy USD?

Keďže je to v prvom rade zlyhanie US autorít a ich kontrolných mechanizmov, Financial Times o  tom pochopiteľne písať nebudú tak, ako nikdy nenapíšu o tom, ako je možné pri súčasnom systéme sprísnenej kontroly tokov financií pre teroristické organizácie  po 11. septembri 2001, predávať na burze ropu z území ovládaných Islamským štátom.

Michal Kováč ml., je krytý priamo Vládou SR  a jeho ministrom zahraničných vecí,  pretože ak by prehovoril, do problémov by sa dostali aj osoby z pozadia a najvyšších miest. O vyšetrovaní Taiwanskej prokuratúry  a jej objektivite a zákonnosti vzhľadom na politické postavenie vo vzťahu k Číne je zrejme, že sa jedná o obdobu Kosova  a americkú kolóniu na Ázijskom území. Analogicky teda nemožno očakávať, že Taiwan bude mať záujem o dôsledné vyšetrovanie s rozšírením na účasť diplomatov a prominentov zo Slovenska a Českej republiky. Kauza sa zametie pod koberec a obetnými baránkami sa stanú len Lo a jeho družina.

            Pre úplnosť treba podotknúť, že Kováč ml. nemohol takúto veľkú hru spustiť len ako solo-akciu, pretože si to vyžadovalo koordináciu a účasť viacerých inštitúcii.  V pozadí sa okrem Hercega nachádza aj  Jiri Kopecek,  ktorý je okrem napojenia na Chiranu aj  predstaviteľom Európskeho úradu pre ekonomiku a rozvoj podnikania, čo sa javí ako ideálne využitie pre vyvolanie zdania serióznosti, aby sa Chirana dostala do hry. http://www.eeig.cz/en/organization/our-offices

Mr. Jiri KOPECEK
Vice President of the European Economic
Chamber EEIG for the Czech Republic
Nerudova 206/4
Prague 118 00
Czech Republic
Tel: +420 602 578 400
Fax: +420 556 412 615
email: info(at)eeig.cz
website: www.eeig.cz

http://foaf.sk/ludia/351011
Spoločnosti a funkcie:


Spoločník v

(4) Chirana Group SK, s. r. o.

Štatutárny orgán v

(4) Chirana Group SK, s. r. o.


 Na snímku zľava: Henrich Herceg (Chirana Group SK),  Michal Kováč
mladší, Lo Hsu-Liang (ZLWT).

Takže slovenské ovečky, pokojne spite v sladkej ľahostajnosti a nevedomosti. Nechajte si aj naďalej vymývať mozgy rozprávkami a drístami  o dodržiavaní zákonov a právnom štáte pod vedením Smeru –Sociálna mafia. Prebudenie z tohto sna bude veľmi bolestné, podobne ako v roku 1989 keď vyhnil socializmus. Verím, že potom to už zamatové určite nebude.

Alex Bondarčuk


TAIWANCI MUSIA URČIŤ, KTO POCHYBIL

Konateľ spoločnosti Chirana Group SK Henrich Herceg pre HN o pozadí
podozrivých obchodov v ďalekej Ázii:

 S kauzou podvodnej taiwanskej spoločnosti Zodic Light World Technology sa spájala značka Chirana. Zodic vytváral fiktívne spolupráce v zdravotníctve, napríklad i so slovenskou spoločnosťou Chirana Group SK. „Pravým dôvodom vzniku kauzy boli porušenia taiwanských zákonov pri obchodoch Zodicu na burze,“ hovorí konateľ spoločnosti Chirana Group SK Henrich Herceg.

Ako ste sa so spoločnosťou Zodic World Light Technology a jej majiteľom Hubertom Lo dostali do kontaktu a neskôr nadviazali spoluprácu?

Hubert Lo bol predsedom Taiwansko-slovenského ekonomického a kultúrneho inštitútu v Tchaj-peji a stretli sme sa počas jeho pobytu na Slovensku. Ako oficiálny predstaviteľ inštitútu Hubert Lo deklaroval obchodné príležitosti pre nás na Taiwane.

S akým podnikateľským zámerom šla Chirana Group SK na Taiwan?

Išlo o predaj tradičných produktov vyrábaných v závodoch bývalej Chirany na Slovensku a v Českej republike.

Aktivity Huberta Lo významne podporovalo i slovenské zastupiteľstvo na Taiwane. Čím si to vyslúžil?

Hubert Lo vystupoval ako oficiálny predstaviteľ inštitútu. Stretávanie sa zástupcov veľvyslanectva s predstaviteľmi takýchto organizácií je bežnou praxou. V tomto kontexte je potrebné rozlíšiť aktivity Huberta Lo ako predstaviteľa Zodic World Light Technology a inštitútu, čo deklarovalo aj ministerstvo zahraničných vecí.

Chirana Group SK bola kedysi dcérou českej spoločnosti Chirana Group. Česká časť firmy však skončila v konkurze. Na Taiwane bola skupina Chirana prezentovaná ako svetový gigant s miliardovým obratom, tisíckami zamestnancov a so špičkovým výskumom. Ako vznikli takéto nepravdivé informácie?

Chirana Group SK bola sesterskou organizáciou Chirany Group, Česká republika. Celé to nedorozumenie prezentácie firmy vychádza z toho, že z kontextu prezentácie bola novinármi vytrhnutá tá časť histórie firmy, ktorá hovorila, že do roku 1989 mala Chirana približne 20-tisíc zamestnancov v asi 13 výrobných fabrikách po celom Československu. Prezentácia pokračovala ďalej faktmi, že po roku 1989 boli jednotlivé výrobné fabriky sprivatizované rôznymi investormi a dnes jednotlivé firmy nesú väčšinou iné obchodné meno, aj keď výrobné zameranie niektorých z nich sa vôbec nezmenilo.

Firma z Taiwanu pritom systematicky okolo seba vytvárala bublinu úspešného zdravotníckeho holdingu. Nemali ste z diania okolo pocit, že niečo nie je v poriadku?

Je potrebné povedať, že Zodic World Light Technology nebola zdravotnícka ani biotechnologická firma, ale spoločnosť, ktorá vyvíjala svetelnú techniku. Jej aktivity a naše aktivity na Taiwane boli oddelené. To, že Zodic neskôr deklaroval Chiranu a iné firmy z odvetvia ako partnerov, ešte nezakladá predpoklad, že firma pracuje v oblasti zdravotníctva. Čo sa týka podozrenia z aktivít Zodicu, my nemáme žiadne zastúpenie na Taiwane a nevieme ani posúdiť akékoľvek prípadné obchodné nezrovnalosti, ktoré sa vymykajú štandardom v danej krajine vzhľadom na inú kultúru aj jazykovú bariéru. Pri krátkej obchodnej návšteve sa sústredíte len na vlastné aktivity.

V prípade Zodicu došlo k podvodným machináciám s emitovaním akcií na burze. Oklamaní investori na Taiwane prišli o milióny eur. Došlo k závažným porušeniam viacerých taiwanských zákonov...

Toto je pravý dôvod vzniku kauzy, a nie to, čo bolo doteraz prezentované ako príčina. Každý, kto upisoval akcie cez kapitálový trh, vie, že upisujúca firma vydá prospekt emitenta cenných papierov pred samotným upísaním akcií. V prospekte sú audítorom overené finančné výsledky firmy minimálne za posledné tri roky, opísané jej minulé podnikateľské aktivity, obchodný plán do budúcnosti a ďalšie informácie. Po posúdení všetkých dokladov jej relevantný orgán – burzová komisia – vydá alebo nevydá súhlas. Niekto tento súhlas asi musel vydať. Ak dnes hovoríme o porušeniach, potom hovorme o dôslednosti tých osôb alebo úradu, ktorý emisiu akcii schválil. Je na relevantných orgánoch na Taiwane, aby určili, kto a kde prípadne pochybil. Aj HN správne uviedli, že taiwanskí vyšetrovatelia sa nevenovali stopám vedúcim na Slovensko. Vysvetlenie je jednoduché – keďže sme ako Chirana Group nemali podpísané žiadne obchodné zmluvy ani spoločné podniky so Zodicom, nebolo čo skúmať.

Vo vzniknutom zdravotníckom konzorciu Samas figurovali okrem Zodicu a Chirana Group SK viaceré firmy a inštitúcie z celého sveta. Aké boli plány tohto združenia?

Cieľom konzorcia Samas bolo dať dohromady spoločnosti, ktoré by vedeli poskytnúť riešenie v niektorých oblastiach zdravotníctva v Hondurase. Napríklad Chirana Group mala v konzorciu zabezpečiť úlohu konzultanta pre výber vhodnej zdravotníckej techniky. Taipei Medical University robila garanta v rámci poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Pri podpise memoranda o spolupráci s Hondurasom bol Hubert Lo, zástupca spoločnosti LAT Group Juan Rada a slovenský diplomat Michal Kováč mladší. Chirana Group SK tam chýbala. Pritom sa to prezentovalo ako projekt firiem vstúpiť na zdravotnícky trh v Latinskej Amerike za 500 miliónov eur. Prečo Chirana pri podpisovaní chýbala?

LAT Group a Zodic World Light Technology boli riadnymi členmi konzorcia. Z dôvodu plánovaných iných aktivít sme sa nevedeli zúčastniť na ceremónii podpisovania Memoranda o porozumení. Michal Kováč mladší ako predstaviteľ Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu v Tchaj-peji bol pozvaný na ceremóniu podpisovania ako čestný hosť. Je zavádzajúce povedať, že na základe memoranda, ktoré je nezáväzným právnym dokumentom, boli investorom pri upisovaní akcií do Zodicu garantované budúce výnosy. Memorandum takýto nárok totiž nezakladá. Tu je aj zodpovednosť novinárov, tentoraz hlavne tých na Taiwane, že na základe ich neznalosti týchto základných právnych fundamentov bola spustená mediálna kampaň, že Zodic World Light Technology bude mať obrovské príjmy.

Okrem fiktívnych kooperácií nadväzoval Zodic aj spoluprácu s poprednými taiwanskými organizáciami – napríklad so špičkovou univerzitou s nemocnicou Taipei Medical University či vládnym výskumným ústavom Metal Industries Research & Development Centre. Chirana bola súčasťou týchto dohôd. V čom tieto spolupráce spočívali?

Metal Industries Research & Development Centre je nezisková organizácia spoluvlastnená a podporovaná z prostriedkov štátu, ktorá sa zameriava na rozvoj technológie kovov. Naším zámerom bolo spolu s ňou priniesť tieto nové technológie späť na Slovensko. Organizácia zamestnáva asi 700 výskumných pracovníkov a ročná výška projektov je približne 700 miliónov eur. Len pre informáciu, firma Codent, výrobca zubných implantátov, po začatí spolupráce s touto organizáciou za približne sedem rokov získala 20 percent celosvetového trhu s implantátmi. Taipei Medical University spája zdravotnícku univerzitu a nemocnice do jedného celku a je jednou z najkvalitnejších organizácií v zdravotníctve. V troch nemocniciach má celkovo 6 500 postelí a deklarovala záujem o výrobky z bývalých podnikov Chirany.

Čo si s odstupom času o celej kauze myslíte? Dalo sa medzinárodnej blamáži predísť?

Nenazýval by som daný prípad medzinárodnou blamážou. Okrem Taiwanu a Slovenska žiadne významné svetové ekonomické denníky, ako napríklad Financial Times, o tomto prípade nepísali. Že je to lokálna kauza týkajúca sa len Taiwanu, potvrdila aj ich prokuratúra. Tá aj pre HN vyhlásila, že žiadne slovenské firmy ani občania neboli obžalovaní. Sme v pozícii mediálne poškodených a verím, že aj tento rozhovor prispeje k vysvetleniu podstaty kauzy. Celá kauza podľa dostupných informácií je o nedôslednosti relevantných štruktúr pri udelení súhlasu s upisovaním nových akcií, respektíve povolením pre Zodic byť vôbec na kapitálovom trhu. Kapitálový trh je regulovaný štátom cez Komisiu pre cenné papiere. Firmy z trhu poskytujú pravidelné výsledky hospodárenia a na oficiálne upisovanie akcii treba mať povolenie. Ak sa tvrdí, že Zodic akcie upísal cez kapitálový trh, niekto podklady preštudoval a takýto súhlas pravdepodobne vydal.

Prípad je na Taiwane uzavretý. Prokuratúra obvinila celkovo 19 osôb na čele so zatknutým Hubertom Lo. Slováci medzi nimi nie sú. Kontaktovali vás počas vyšetrovania?

Áno, boli sme kontaktovaní taiwanskou stranou a poskytli sme informácie. Výsledky poznáte.

PODVODY TAIWANSKÉHO ZODICU MALI JEDNODUCHÝ SCENÁR

Kauza rozsiahlych podvodov na Taiwane s predajom umelo nafukovaných akcií za milióny eur, s ktorou sa spájalo i meno slovenského diplomata Michala Kováča mladšieho, sa dostala do finále. O kauze v lete ako prvé informovali HN. Taiwanské úrady vzniesli obžalobu proti 19 ľuďom, ktorí mali stáť za pochybnými aktivitami tamojšieho holdingu Zodic Light World Technology. Žiadni Slováci obžalovaní neboli. Prokurátor obžaloval predsedu spoločnosti Zodic Light World Technology Huberta Lo a ďalších 18 osôb. Celý prípad mal jednoduchú schému. Taiwanský holding Zodic, ktorý bol kótovaný aj na burze, vytvoril ilúziu, že ide o perspektívnu a rastúcu spoločnosť. Expanzné plány malo potvrdzovať i spojenectvo so spoločnosťou Chirana Group. Tú Taiwanci predstavovali ako európskeho giganta v oblasti zdravotníckeho biznisu, ktorého ročný obrat je na úrovni jednej miliardy eur. Chirana je u nás síce známa, s ázijským holdingom však nemala nič spoločné. Navyše česká časť firmy Chirana Group je niekoľko rokov v likvidácii. V Ázii však o neexistujúcej firme nikto netušil. Hodnota akcií spoločnosti rástla, najmä po medializovaných správach o investíciách a pokrokoch vo výskume. Holding si tým mal zabezpečiť prienik na nové trhy. Taiwanská firma okrem iného ohlásila i falošné kontrakty s dvomi čínskymi vojenskými nemocnicami na dodávky zdravotníckeho materiálu.

ZDROJ: http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii-126/taiwanci-musia-urcit-kto-pochybil-963582


http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/372771-co-ma-kovac-mladsi-s-kauzou-na-taiwane/

Čo má Kováč mladší s kauzou na Taiwane?

04.11.2015
Meno Michala Kováča mladšieho sa opäť skloňuje v médiách. Syn slovenského exprezidenta, pred 20 rokmi násilne unesený do Rakúska, figuruje tentoraz v kauze rozsiahlych burzových podvodov na ázijskom Taiwane.
Mala pri nich byť zneužitá tradičná slovenská značka zdravotníckych výrobkov Chirana. V súvislosti s podvodom za desiatky miliónov eur už polícia zatkla 19 ľudí, no žiadny Slovák zatiaľ medzi nimi nie je.
Na kauzu upozornili Hospodárske noviny. Za škandálom podľa nich stojí taiwanský holding Zodic Light World Technology. Ten si mal vytvoriť viacero fiktívnych kontaktov v zdravotníctve, okrem iného aj so slovenskou spoločnosťou Chirana Group SK. Cez vyhlásenia, ktoré o nich dával v médiách, potom umelo nafukoval cenu vlastných akcií.
Z ich predaja, hoci v skutočnosti boli bezcenné, malo na účtoch Huberta Lo, šéfa Zodicu, skončiť minimálne 7,5 milióna eur. Emisiami cenných papierov vytiahla taiwanská firma z investorov na burzách okolo 30 miliónov eur.
Práve na vytváraní „podnikateľskej ilúzie“ súvisiacej so slovenskou firmou sa mal podieľať Kováč mladší, v súčasnosti šéf Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu v Tchaj-peji. Ako diplomat sa mal za jediný rok šesťkrát zúčastniť na prezentácii taiwanskej firmy a bol pri založení spoločného podniku Zodicu a Chirany.
Spolu so zatknutým šéfom holdingu podpísal memorandum o spolupráci na projekte za 500 miliónov eur. Z podpísania zmlúv ho usvedčuje aj firemné video Zodicu. Obžalobe má momentálne okrem šéfa Huberta Lo čeliť aj účtovník firmy, zamestnanci burzy a burzoví makléri. Budú sa zodpovedať z porušovania taiwanského zákona o cenných papieroch a obchodného zákonníka.
„Taiwanské úrady nepožiadali slovenskú stranu o žiadnu asistenciu ani spoluprácu na tomto prípade. Ide o vnútornú záležitosť Taiwanu, v ktorej sú účastní len tamojší občania,“ reagoval hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano.
V súvislosti s aktivitami Zodicu hrozila Slovensku v roku 2012 medzinárodná blamáž. Pre projekt elektrotechnického závodu pod Tatrami, ktorého výstavbu spoločnosť ohlasovala, mohla dokonca získať vládne stimuly. „Náš styčný úrad v Tchaj-peji po signáloch kontroverzie kontakty so spoločnosťou prerušil,“ konštatoval Stano.
Skontaktovať sa s konateľmi Chirana Group SK sa v utorok Pravde nepodarilo. Riaditeľ a predseda predstavenstva sesterskej česko-slovenskej Chirana Group so sídlom v Ostrave Jiří Kopeček však v stanovisku označil aktivity spoločnosti Zodiac za „súkromnú akciu“ jej majiteľa.
„My sme o tom nevedeli a nemalo to s nami nič spoločné,“ zdôraznil Kopeček. Ako dodal, kauzou je Chirana Group rovnako prekvapená ako mnoho iných dotknutých ľudí a spoločností, pretože k vzájomnej spolupráci sa stavala úprimne, venovala jej veľa času a úsilia a verila v spoločný úspech.

http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii-126/michal-kovac-mladsi-je-spat-mame-dokaz-ze-slovensky-tien-na-taiwane-sa-zvacsuje-873698

Michal Kováč mladší je späť. Máme dôkaz, že slovenský tieň na Taiwane sa zväčšuje
Diplomat Michal Kováč mladší podľa videa na Youtube s obvineným a zatknutým šéfom fantómovej firmy Zodic Lo Hsu-Liangom podpísal falošnú zmluvu.

   Print Friendly and PDF Necenzurovane RSS
Hlavná stránka