Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Podľa slovníka je mafia tajné záujmové združenie používajúce nelegálne (zločinné) metódy, ktoré sa usiluje o ovládanie  teritória  v ktorom  sa snaží nahrádzať štát.
ZÁSADNÝ ROZDIEL MEDZI KLASICKY DEFINOVANOU MAFIOU AKÁ PÔSOBÍ VO SVETE JE V TOM, ŽE  SLOVENSKÁ PONOVEMBROVÁ MAFIA A ORGANIZOVANÝ ZLOČIN PRERÁSTOL DO ŠTRUKTÚR ŠTÁTNEJ SPRÁVY A ŠTÁTNY KORUPČNÝ SYSTÉM VYTVORIL ZO SLOVENSKEJ REPUBLIKY  ŠTÁT OVLÁDANÝ ÚZKOU  SKUPINOU OLIGARCHOV.  TÁTO MAFIA DOSIAHLA ÚROVEŇ, KTORÁ JEJ UMOŽŇUJE OVLÁDAŤ NIELEN  URČITÉ TERITÓRIUM, ALE PROSTREDNÍCTVOM SPRIAZNENÝCH POLITIKOV UŽ AJ CELÝ ŠTÁT, VRÁTANE  MÉDIÍ  A DOKONCA SA PODIEĽAŤ NA TVORBE A SCHVAĽOVANÍ ZÁKONOV, KTORÉ UMOŽŇUJÚ LEGALIZÁCIU ZLOČINNÝCH METÓD A ZARUČUJÚ BEZTRESTNOSŤ. 
Jasnými dôkazom, že je tomu tak, sú na tejto stránke uverejnené: Kauza Diamantová baňa v JAR,  Svedectvo bývalej mafiánovej svokry, zatajovaný podvod na Taiwane s účasťou slovenského diplomata krytého imunitou Michala Kováča ml. a najnovšie oznámenie bývalého podpredsedu Medzirezortnej komisie Bezpečnostnej rady SR Úradu vlády SR a hlavného štátneho radcu vo Výbore pre koordináciu spravodajských služieb Mgr. Martina Bavolára, všetky uvedené prípady majú spoločného menovateľa-slovenská politická mafia na nich uvalila informačné embargo.  V každom demokratickom štáte by bola dotyčným osobám štátom poskytnutá ochrana. Na Slovensku sa ich však snažia umlčať a existenčne zlikvidovať.

Ako sa v zločineckom štáte prešetruje "Bezodkladné oznámenie vo verejnom záujme" bývalého podpredsedu Medzirezortnej komisie Bezpečnostnej rady SR Úradu vlády SR a hlavného štátneho radcu vo Výbore pre koordináciu spravodajských služieb         


VÝZVA MIMOPARLAMENTNÝM STRANÁM A OBČANOM NA PODPORU OZNÁMENIA MGR. MARTINA BAVOLÁRA O ZÁVAŽNEJ TRESTNEJ ČINNOSTI

Súdne konanie proti šéfovi smeráckej mafie v Bratislave Martinovi Glváčovi, ktorého mafián ROBERT FICO dosadil za ministra obrany!!!

Martin Bavolár namiesto tárania a prázdnych sľubov, konkrétnymi činmi bojuje proti politickej mafii, na rozdiel od tárajov a vodcov sľubujúcich buldozéry a rýchle riešenia. Tento súd má Bavolár vopred prehratý, pretože sa na ňom nikdy nebude riešiť otázka prečo Bavolára vyhodili z práce. Ako vždy, Slováci ľudí ako Bavolár škodoradostne utopia a radšej sa nechajú oblbovať populistami a vodcami stáda, čoho dôkazom je záujem slovenských oviec o toto súdne konanie. Prečo sú Slováci hnusný a zbabelý národ? Pretože neznesú ľudí, ktorí nie sú ako mlčiaca väčšina. Keby bol Bavolár zbabelý ako ostatní a držal hubu a krok, nevyhodili by ho z práce! Lenže Bavolár taký nebol a chcel len jedno, aby zákon platil pre každého a preto v tomto zločineckom systéme definitívne skončil. To však slovenská lúza nikdy nepochopí a bude z Bvolára robiť len hlupáka a politického špekulanta. Stádo totiž nikdy neznesie individuality, ktoré sa vymykajú z rady. Poctivci ako Bavolár majú jednoducho smolu, pretože tento národ bude vždy veriť len Mečiarom, Dzurindom, Ficom, Dankom, Kotlebom a Kolárom.

Správa o súdnom konaní proti šéfovi smeráckej mafie v Bratislave Martinovi Glváčovi, ktorého mafián ROBERT FICO dosadil za ministra obrany!!!

Sudkyňa aj na prvom a aj na druhom pojednávaní o tunelovaní Ministerstva obrany SR a Vojenskej tajnej služby konala spolitizovane, prekrúcala fakty a dôkazy, ignorovala platné právne predpisy a obsah spisu, odmietla predvolať svedkov, ktorých som navrhol a odmietla ma zbaviť mlčanlivosti. Zabránila mi tak pomenovať príčiny a dôvody, prečo som bol vykonštruovane vyhodený zo zamestnania. Na pojednávaní dňa 22.02.2016 vyhlásila nezmyselný rozsudok plný bludov... To je tak, keď dva dni predtým bol predseda Okresného súdu Bratislava 3 v centrále Smeráckej mafie na ul. Súmračná v BA... Samoľúby  "právnik"  Martin Glváč dal na mňa aj nezmyselné trestné oznámenie s  cieľom moju osobu zastrašiť, existenčne perzekvovať, politicky ma prenasledovať a protiprávne ma kriminalizovať. Šéf smeráckej mafie v Bratislave Martin Glváč vo svojom pamflete napísal, že mojim bojom proti korupcii a porušovaniu ľudských práv som spáchal vlastizradu atď.
Policajný zbor povereným vyšetrovateľom uznesením ČVS:ORP-774/3-VYS-B3-2015 zo dňa 23.09.2015 zamietol tento paškvil, ktorý z  politických dôvodov zosnoval a zorganizoval  Martin Glváč.
Napriek tomu, že ma úkladne zastrašuje  Martin Glváč a spol.  a aj  to, že bol zmanipulovaný súdny proces na Okresnom súde Bratislava 3, vo verejnom záujme a na žiadosti občanov-daňových poplatníkov, podám v zákonnej lehote odvolanie na druhostupňový súd t.j. Krajský súd v Bratislave.

Moji milí spoluobčania,

touto cestou  sa uchádzam o Váš hlas v parlamentných voľbách. Nie som a nikdy som nebol členom politickej strany alebo hnutia. Som nezávislý kandidát č. 9 strany Odvaha č.13. Všetci vieme, že náš štát je v  zlom stave (zdravotníctvo, školstvo, nezamestnanosť, korupcia, rómsky problém, súdnictvo, utečenci, kauza Gorila atď.) Navyše štátny korupčný systém a organizovaný  zločin v ústredných orgánoch štátnej správy dennodenne okráda a zotročuje nás všetkých. Každý deň sa na nás valia kauzy, aféry... Za tento zlý stav je zodpovedná najmä  samovládna štátostrana Smer s jej prisluhovači z tzv. opozície (MOST- Bugár, OĽANO-Matovič-Lipšic, KDH-Figeľ, SIEŤ-Procházka, SNS-Danko, DS-Kaník, TIP, SDKÚ-Frešo, SMERodina atď.) Nemôže to takto ostať, veď ako to tu bude potom vyzerať. Preto voľby sú jedinečný okamih, kedy občania ustanovia nový parlament, novú vládu a v konečnom dôsledku aj súdnu moc.
Ďakujem z celého srdca
Martin Bavolár

SLOVENSKÝ SNOWDEN NA OBRAZOVKE RTVS:

 • Svedectvo Slovenského Snowdena v dvoch reportážach TV JOJ o cudzích tajných službách, korupcii, mafiách, klientelizme, zneužívaní štátnej moci na kšefty a na súkromné záujmy, eštébákoch a nekalých praktikách na Ministerstve obrany SR a vo Vojenskom spravodajstve:

  https://www.youtube.com/watch?v=3_EZhfMgKdg
  Martin Bavolár v TV JOJ [20.3.2015]  https://www.youtube.com/watch?v=V-aFVU84C1E

  Martin Bavolár v TV JOJ [22.3.2015]


  Rozhodujúce svedectvo Mgr. Martina Bavolára v spojení postavení v ústredných orgánoch štátnej správy vo verejnom záujme je na adrese: https://www.youtube.com/watch?v=1Xn8cQhscJ8

  Martin Bavolár v rádiu LUMEN [30.9.2015]


          

  VÝZVA NA PODPORU MGR. MARTINA BAVOLÁRA   

  Dôchodkyňa pani Marta Bitalová,  v snahe pomôcť Martinovi Bavolárovi, ktorý je štátnym aparátom tak perzekvovaný, že už nemá so svojim synom ani na jedlo a  je vo veľmi zlej situácii, navrhla uverejnenie občianskej výzvy na finančnú podporu. Zo svojho skromného dôchodku ako prvá prispela sumou 10 eur.

  Každá pomoc a podpora má hodnotu zlata, či potravinová, materiálna alebo finančná. Vzhľadom k tomu, že za protikorupčný postoj, transparentné dodržiavanie právnych predpisov,  úctu k ľudským právam, k elementárnym princípom demokracie a odpor k organizovanému zločinu Mgr. Bavolár prešiel peklom, bol šesť krát vykonštruovane vyhodený zo zamestnania.
  Za  dlhodobé odsudzovanie zneužívania štátnej moci na súkromné záujmy a kšefty  je  politicky prenasledovaný a existenčne perzekvovaný, je v súčasnosti  nezamestnaný, nachádza sa v existenčnej núdzi,  ako  osamelo žijúci otec so synom, žiakom základnej školy.  Opakovane mu bolo zabránené a naďalej je mu znemožnené mať mne primerané zamestnanie čím sa stal  utečencov vo svojej vlasti.

  Mgr. Martin Bavolár touto cestou z celého srdca ďakuje všetkým dobrým ľuďom, za výzvu pani Bitalovej, všetkým ľudom, ktorí to myslia úprimne s bojom proti nekalým praktikám a korupcii, pretože nejde v tomto boji len o neho, ale aj o nás a najmä o budúcnosť našich detí.

  Ďalším riešením  je aj, že využitie občianskeho inštitútu  protestu a hladovky pre Úradom vlády SR
  a Národnou radou SR.

  IBAN účtu vo VÚB: SK 96 0200 0000 0022 6839 3756

  Martin Bavolár
  Tel.: 0908 127 802
  MMgr. Martin Bavolár tiež ďakuje za to, že mu umožnli 23.10.2015 vystúpiť v relácii V prvej línii v Slobodnom vysielači.


  https://www.youtube.com/watch?v=7uF5Z8dDOeA

           Národná rada Slovenskej republiky, Námestie Alexandra Dubčeka 1, Bratislava 812 80

  Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť
  Výbor NR SR pre financie a rozpočet
  Osobitný kontrolný výbor NR SR na kontrolu činnosti SIS
  Osobitný kontrolný výbor NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva
  Osobitný kontrolný výbor NR SR na kontrolu činnosti NBÚ

  Bratislava, dňa 28.04.2015

  VEC: Bezodkladné oznámenie vo verejnom záujme

  Výbory sú iniciatívne a kontrolné orgány NR SR. Na základe tejto zákonnej skutočnosti v postavení občana Slovenskej republiky z dôvodu ochrany verejného záujmu bezodkladne doručujem uvedeným výborom oznámenie. Predmetný podnet som odstúpil touto cestou k ďalšiemu konaniu z dôvodu pôsobnosti NR SR v systéme výkonu moci v oblasti kontroly.

  Som sa dokázal vzoprieť a tvrdo som kritizoval korupciu a klientelizmus v štátnej správe a územnej samospráve, poukazoval som na zneužívanie štátnej moci na súkromné záujmy a na kšefty. Napriek inštitucionálnym tlakom som presadzoval riadne využívanie verejných prostriedkov v štátnom sektore. Poukazoval som taktiež na machinácie pri verejných obstarávaniach, na zneužívanie finančných prostriedkov zo štrukturálnych fondov Európskych spoločenstiev, na závažné daňové a colné podvody, na legalizáciu príjmov pochádzajúcich z trestnej činnosti, na manipulácie s výberovými konaniami a na netransparentné nominácie v štátnej správe a vytváranie paralelných súkromných mocenských štruktúr v orgánoch verejnej moci. Oznamoval som prerastanie organizovaného zločinu do polície a sústavy prokuratúry, do štátnych orgánov a do špeciálnych služieb, ktoré plnia úlohy podľa osobitných predpisov a do súdnictva. Rovnako som poukazoval na finančné záujmové skupiny, bezpečnostné hrozby, korupciu a na eštébákov na Úrade vlády SR, Ministerstve obrany SR, Ministerstve financií SR, Finančnej správe, Generálnej prokuratúre SR, Policajnom zbore a Slovenskej informačnej službe. Bol som za to perzekvovaný a dostal som za tento boj proti kriminálnym a závadovým štruktúram aj niekoľko krát vykonštruovanú a protiprávnu výpoveď zo zamestnania. Korupcia, klientelizmus, organizovaný zločin a eštébácké mafie na Slovensku dosahujú neúnosnú mieru. Dôvodne som nútený konštatovať, že z našej krajiny je skorumpovaný a kriminálny štát. Som toho názoru, že je potrebné izolovať organizovaný zločin, korupciu a ŠtB od orgánov verejnej správy, lebo je ohrozované ústavné zriadenie, vnútorný poriadok a bezpečnosť štátu.

  Na Úrade vlády SR som pôsobil v postavení podpredsedu Medzirezortnej komisie Bezpečnostnej rady SR a súčasne v štátnozamestnaneckej funkcii hlavného štátneho radcu s pôsobnosťou vo Výbore pre koordináciu spravodajských služieb.

  Osoby z organizovaného zločinu a kontráši (príslušníci a spolupracovníci Vojenskej kontrarozviedky, ktorá bola súčasťou ŠtB) v štruktúrach Úradu vlády SR ma za moje názory a za moje postoje organizovanou formou prenasledovali. Následne vykonštruovane a nespravodlivo v rozpore so Štatútom Bezpečnostnej rady SR, so Zákonom o štátnej službe, so Zákonníkom práce a nezlučiteľne s právoplatnými dôkazmi ma perzekučne a protiprávne vyhodili z Úradu vlády SR z tzv. organizačných dôvodov. Osobne som doručil písomné oznámenie, v ktorom som o uvedených faktoch oboznámil predsedu vlády SR Roberta Fica,
  ale v zákonnej lehote neodpovedal a naďalej ku dnešnému dňu ani vôbec nereagoval.

  Chcel som vyvinúť naozaj účinný tlak aj na politikov, aby ich konaním bolo zlepšenie. Aby vedeli ukázať, aké skutočné výsledky a činy stoja za nimi, čo chcú zachovať a aké zmeny potrebuje naša republika. A ako chcú reálne tieto zmeny v boji s korupciou a organizovaným zločinom presadiť. Ale na moje podnety boli kompetentné miesta nečinné. Naopak, bol som to ja, kto bol v konečnom dôsledku nežiadúci v štátnej správe pre môj nekompromisný postoj proti korupcii a organizovanému zločinu aj na najvyšších miestach.
  Za občiansku odvahu a moje konania proti organizovanému zločinu, proti zneužívaniu bezpečnostných zložiek štátu na nezákonné ciele, proti korupcii, klientelizmu a eštébákom som ale naďalej existenčne perzekvovaný a politicky prenasledovaný.

  V postavení vedúceho špeciálnej organizačnej zložky Slovenskej informačnej služby na úseku operačných projektov ku korupcii a klientelizmu v štátnej správe a územnej samospráve a k organizovanému zločinu som získal, zhromaždil a vyhodnotil rozhodujúce skutočnosti a dôkazy preukazujúce korupčnú činnosť, zneužívanie štátnej moci, machinácie s verejným obstarávaním, obchodovanie s informáciami, ohrozenie hospodárskych záujmov štátu, aktivity cudzích spravodajských služieb, prerastanie organizovaného zločinu a záujmových skupín do štátnej správy, poslaneckých a samosprávnych štruktúr, súdnictva, polície a sústavy prokuratúry. Verejnosti je časť z vyššie uvedených faktov známa tiež pod názvom kauza Gorila. Taktiež som získal a spracoval dôkazy a skutočnosti o prepojení niektorých funkcionárov Slovenskej informačnej služby na organizovaný zločin. Postupne som ale nadobudol presvedčenie, že nadriadení funkcionári a rôzne mocenské skupiny, ktoré som rozkryl, nemajú záujem na mojom plnení služobných úloh podľa služobných a právnych predpisov. Služobným postupom nimi určované úlohy a zamerania navádzali postupne stav, aby mnou riadené zložky pracovali predstierane a nelogicky, mám za to, že to bolo v hrubom rozpore aj s celospoločenským záujmom. Aj napriek týmto nepriaznivým okolnostiam som v zmysle služobnej prísahy vypracoval v postavení vedúceho špeciálneho organizačnej zložky hodnotné správy tiež k finančným skupinám, k zneužívaniu štátnej moci, k personálnym nomináciám v orgánoch verejnej správy, k prenikaniu cudzích spravodajských služieb, k nehospodárnym a podvodným nakladaním s majetkom štátu a samosprávy, k manipuláciám s previerkami priemyselnej a personálnej bezpečnosti, ku korupcii a klientelizmu policajtov, colníkov, prokurátorov, sudcov, advokátov, zamestnancov Daňových úradov, príslušníkov Národného bezpečnostného úradu, ako aj ďalších rôznych spravodajských útvaroch bezpečnostného aparátu. Všetky tieto správy som riadne pripojil do príslušných spravodajských spisov a som ich ucelene vložil so všetkými náležitosťami v elektronickej podobe do informačného toku Slovenskej informačnej služby.

  Následne som bol vykonštruovane a protiprávne prepustený nadriadeným funkcionárom. V mne pridelenej kancelárii v hlavnej budove mi členmi organizovaného zločinu bol vylomený trezor, kde som mal spisový a analytický materiál, operatívnu dokumentáciu a zoznam k nasadeniu spravodajských prostriedkov. V priestoroch krycieho pracoviska mi boli v ten istý čas zhabané rôzne technické zariadenia, počítače a pomocný materiál. Vzhľadom na tieto udalosti som bezodkladne napísal v zákonnej lehote dôvodný podnet riaditeľovi Slovenskej informačnej služby. Následne riaditeľ po štyroch mesiacoch personálnym rozkazom moje protiprávne prepustenie v celom rozsahu zrušil. Vrátil som sa do výkonu štátnej služby v služobnom pomere.

  Opäť som plnohodnotne a zodpovedne plnil služobné úlohy v zmysle platných právnych, služobných predpisov a služobnej prísahy. Bol som ale opäť vykonštruovane a protiprávne prepustený zo služobného pomeru za tzv. neuposlúchnutie rozkazu a za tzv. nedodržanie služobnej disciplíny. V zákonnej lehote som znova bezodkladne a osobne podal v zákonnej lehote písomné odvolanie priamo k riaditeľovi Slovenskej informačnej služby. Na základe toho riaditeľ vymenoval poradnú komisiu k riadnemu a rozsiahlemu vyšetreniu môjho druhého prepustenia zo služobného pomeru. Následne zrušil moje prepustenie v celom rozsahu. Opäť som sa vrátil do zamestnania.

  Začal som pracovať s novou nádejou a odhodlaním na Úrade vlády SR. Preto som poukazoval na korupčný systém v prostredí Úradu vlády SR, na zasahovanie finančných skupín do rozhodovacích procesov a personálnych nominácií v exekutíve, vplyv záujmových skupín do činnosti orgánov verejnej moci, kšefty, úplatky, protiprávne nakladanie s majetkom a finančnými prostriedkami štátu, manipulácie s eurofondami, klientelizmus, neštandardné vzťahy a kontakty osôb z Úradu vlády SR a z ďalších zložiek štátnej správy so závadovými osobami z kriminálneho a korupčného prostredia, zneužívanie štátnych funkcií na súkromné záujmy a súkromné ciele, vytváranie paralelných súkromných mocenských štruktúr na Úrade vlády SR, eštébácké mafie a kriminálne činnosti v prostredí Úradu vlády SR, Ministerstva financií SR a Ministerstva obrany SR. Som tak v súlade s Ústavou SR, so zloženým sľubom a príslušnými právnymi predpismi neustále poukazoval na organizovaný zločin, eštébácke mafie, korupciu a klientelizmus aj na najvyšších miestach.

  Ministerstvo vnútra SR v roku 2014 prejavilo záujem o mňa pre moje špecializované vzdelanie a odbornú prax, úspešne som vykonal celé prijímacie konanie, dňom 01.01.2015 som mal nastúpiť v hodnosti kapitán v služobnom pomere a mal som na ministerstve riešiť bezpečnostnú problematiku, ale minister Robert Kaliňák osobne dal dodatočne príkaz, ktorým zakázal mojej osobe pôsobiť v rezorte vnútra, som podľa Kaliňáka nežiaduci, pretože vykonávam protikorupčnú činnosť, odhaľujem organizovaný zločin a týmto konaním ohrozujem aj ich nomenklatúrne kádre. Taktiež po úspešnom vykonaní celého prijímacieho konania ešte v roku 2011 nemenované prvky organizovaného zločinu pôsobiace v prostredí Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave mi úmyselne zabránili pracovať v špeciálnej zložke Policajného zboru. Takisto opäť v roku 2012 mi bolo rovnakým spôsobom zabránené pracovať v Policajnom zbore. Komu to prospelo a naďalej prospieva, že som takto perzekvovaný a prenasledovaný...

  Nie som a ani som nikdy nebol členom politickej strany alebo politického hnutia. Som bezúhonný, môj Odpis registra trestov je čistý, bez záznamu. Som držiteľom rôznych druhov a stupňov Osvedčení o bezpečnostnej previerke pre výkon štátnej služby.

  Kvôli mojim deťom, ale aj kvôli všetkým slušným ľuďom v tejto krajine, by som veľmi chcel, aby Slovensko bolo právnym štátom, kde dodržiavanie platných právnych predpisov, spravodlivosť, kvalita súdnictva a fungujúce úrady, slušnosť, občianska sloboda a ľudské práva nie sú len prázdne slová. Občianske aktivity sú súčasťou zdravej demokratickej spoločnosti, preto venujem svoj život zámeru dosiahnuť fungujúce a spravodlivé Slovensko, aby bolo krajinou bez svojvôle a bezprávia. Verejnosť má byť viac zapojená do rozhodovacích procesov a občanom má tak byť umožnený väčší podiel na rozhodovaní o svojej krajine. Nie je mi preto ľahostajný osud našej republiky, stále vedieme zápas o tom kto sme, aké hodnoty máme rešpektovať.

  Na Ministerstve obrany SR som pôsobil vo funkcii hlavného štátneho radcu Sekcie modernizácie a podpory (predtým to bola Sekcia vyzbrojovania). Vychádzajúc z celospoločenského záujmu som opakovane poukazoval na zlý stav rezortu obrany. Tento zlý stav preukazujú nezmyselné postupy jednotlivých zložiek, chaotický stav ľudských zdrojov a personálneho manažmentu, podvodné nakladanie s finančnými prostriedkami štátu, neprimerane dlhé projektové procesy, manipulácie s jednotlivými projektmi vyzbrojovania (aj na úseku štatútu organizačnej štruktúry projektu, zmluvy o dielo, metodického pokynu pre projekty vyzbrojovania č. SEVY-20-68/2012, smernice o vyzbrojovaní č. 60/2012, projektového harmonogramu a taktiež vytváranie časti projektovej dokumentácie so lživým obsahom), klientelisticko-korupčné siete v rezorte obrany, obchodovanie s informáciami, slabé a nekompetentné riadenie Vojenského spravodajstva, spôsobujúce absenciu prijímania včasných a účinných opatrení na úseku organizovania, kontroly a zákonnej činnosti Vojenského spravodajstva. Taktiež pôsobenie príslušníkov a spolupracovníkov bývalej Vojenskej kontrarozviedky, organizačnej zložky ŠtB, tzv. kontrášov v organizačných zložkách rezortu. Mám tým za preukázané, že rezortu obrany chýba systémový dohľad a stratégia pre obnovu funkčnosti. Stav rezortu obrany je významným ukazovateľom bezpečnosti občanov a obrany štátu. Za to, že som sa dokázal vzoprieť týmto absurdným pomerom a nahlas pomenovať uvedené nedostatky a hrozby, som bol perzekvovaný a ku dňu 31.07.2014 vykonštruovane a úkladne vyhodený zo zamestnania na zosnovanú objednávku korupčno-klientelistickej siete v rezorte obrany.

  Eštébákmi a závadovými osobami z prostredia Ministerstva obrany SR som bol a naďalej som obzvlášť závažne prenasledovaný a zastrašovaný v súvislosti s televíznymi reportážami zverejnenými TV JOJ v dňoch 20.03 a 22.03.2015, v ktorých som dôvodne a oprávnene poukázal na zlý stav v rezorte obrany. Ako zástanca demokratických hodnôt, ochrany ľudských práv a zákonnosti som tak v postavení povereného občana SR s dôverou k svojmu prezidentovi SR napísal list o Úrade vlády SR, Bezpečnostnej rade SR, Slovenskej informačnej službe, Národnom bezpečnostnom úrade, Ministerstve financií SR, Finančnej správe a Ministerstve obrany SR. Tento list som dňa 07.01.2015 osobne doručil Kancelárii prezidenta SR. Cestou hovorcu prezidenta SR som dostal v mene prezidenta SR profesionálnu a objektívnu odpoveď s označením č.s. 111-2015-KPSR zo dňa 26.01.2015. Poslancom Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, Výboru NR SR pre financie a rozpočet, Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS, Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva a Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ na prerokovanie v jednotlivých výboroch, v zmysle ich postavenia a právomoci, poskytnem analytický prehľad o bezpečnostnom stave orgánov verejnej moci a o dôkazoch a rozhodujúcich skutočnostiach preukazujúcich organizovaný zločin, korupciu, klientelizmus a činné siete ŠtB v štátnych a samosprávnych orgánoch. Výbory si môžu zriaďovať stále alebo dočasné komisie. Ich členmi môžu byť okrem poslancov aj iné osoby.

  Vychádzajúc z celospoločenského záujmu som ochotný spolupracovať so špeciálnymi kontrolnými, vyšetrovacími a parlamentnými orgánmi pri zaručení mojej bezpečnosti, zbavení mlčanlivosti a prípadne aj pod dozorom verejnosti, mimovládneho sektoru a masovokomunikačných prostriedkov, aby štruktúry organizovaného zločinu a eštébácké mafie cielene nezmanipulovali priebeh vyšetrovania a jeho výsledky.

  Peter Kažimír ako minister financií SR je osobne zodpovedný za ústredný orgán štátnej správy a je povinný rešpektovať verejný záujem, platné právne predpisy a súd. Ku dnešnému dňu som nútený konštatovať, že stále účelovo, bezprávne a svojvoľne ignoruje súd a Zákon o štátnej službe colníkov, vykonštruovane obchádza a popiera právoplatné súdne rozhodnutie. Kažimír hovorí o právnom štáte len a iba vtedy, keď je v opozícii alebo v predvolebnej kampani.

  Ale dnes ráno som bol informovaný z Ministerstva financií SR, že po opakovaných podnetoch sa napokon a náhle podarilo dohodnúť na dnes o 11,30 hod. moje stretnutie s Kažimírom. Môže to znamenať, že jedna kauza rezortu financií sa nejako posúva. Akým smerom, to je v tejto chvíli ťažké povedať. Vo verejnom záujme dnes otvorene oboznámim Kažimíra o právoplatnom rozhodnutí Okresného súdu Bratislava II č.k. 17Cpr/5/2013-11 zo dňa 21.10.2013, ktorým má Kažimír určenú povinnosť vydať prvostupňové rozhodnutie vo veci služobného pomeru. Predmetné rozhodnutie spolu so spisom súd doručil Ministerstvu financií Slovenskej republiky už v roku 2013. Doposiaľ ku dnešnému dňu Kažimír účelovo nevydal a neexpedoval rozhodnutie v prvom stupni vo veci služobného pomeru. V súdnom spise sú označené a uvedené rozhodujúce skutočnosti a do spisu sú pripojené listinné dôkazy, ktorými jednotlivo, ako aj vo vzájomnej súvislosti je preukázané protiprávne a vykonštruované zrušenie môjho služobného pomeru colníka v hodnosti kapitán Odboru závažnej colnej a daňovej kriminality Kriminálneho úradu finančnej správy. Taktiež osobne oznámim Kažimírovi, aby najmä verejnosti a daňovým poplatníkom uviedol, kam schoval súdny spis, prečo ignoruje súd a popiera právoplatné súdne rozhodnutie, prečo schvaľuje činnosť a pôsobenie štruktúr ŠtB a organizovaného zločinu v rezorte financií, prečo akceptujete prepojenia niektorých funkcionárov Finančnej správy na korupčné a mocenské zoskupenia v Prezídiu Policajného zboru, prečo úmyselne kryje činnosť eštébákov, závažnú kriminalitu a pôsobenie cudzích spravodajských služieb v rezorte financií, čo som objasnil a zdokumentoval. Následne som bol za tieto moje protikriminálne, protikorupčné a bezpečnostné výsledky vykonštruovane a protiprávne vyhodený zo zamestnania na pokyn organizovaného zločinu a eštébáckej mafie. Z týchto dôvodov dnes t.j. 28.04.2015 druhý krát (prvý krát 22.04.2014) najmä z dôvodu ochrany verejného záujmu osobne doručím Kažimírovi aj písomnú výzvu, v ktorej tiež poukazujem, že sily a prostriedky Kriminálneho úradu finančnej správy sú aj zneužívané na súkromné záujmy a súkromné kšefty. Takisto obsahom výzvy je skutočnosť, že časť funkcionárov rezortu financií sú sklientelizovaní a skorumpovaní, obchodujú s informáciami, organizujú manipulácie s verejnými zákazkami a výberovými konaniami, majú utajené bankové účty a poskytujú podporu skutočnej štruktúre majiteľov schránkových firiem.


  Na základe ustálených skutočností, okolností, zisteného skutkového stavu, platných právnych predpisov a dôkazov, jednotlivo, ako aj v ich vzájomnom spojení, bolo naliehavo potrebné doručiť takéto oznámenie označeným výborom NR SR. Obsahom oznámenia je aj môj postoj k bezpečnostnému a finančnému aparátu Slovenskej republiky a vyjadrenie o mojom preferovaní občianskeho princípu pred politickým. Ako je napísané v úvodnej časti oznámenia, obrátil som sa na kompetentné orgány NR SR najmä po tom, čo výkonná moc štátu z popísaných dôvodov bola doposiaľ nečinná pre neplnenie si svojich úloh a povinností na oznámených úsekoch. Som oprávnený konštatovať, že časť výkonnej moci vo vyššie uvedenom stave koná ako organizovaná skupina s cieľom páchať a schvaľovať korupciu, klientelizmus, organizovaný zločin a kriminalitu. Pričom takéto závažné kriminálne a sociálnopatologické javy potláčajú ľudské a občianske práva a odstraňujú aj demokratické princípy v celej spoločnosti. V bezpečnostnej a finančnej oblasti nastal čas, aby kompetentné a zodpovedné osoby povedali, či vedia doposiaľ zverejnené a aj v doručenom podnete opísané zlyhania, nedostatky a kauzy riešiť a vyriešiť.


  Dňa 13.04.2015 predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico verejne oznámil, že vláda v poslednom roku svojho mandátu sa bude sústrediť na realizáciu akčného plánu, ktorý by mal posilniť fungovanie Slovenska ako právneho štátu. Do konca roka Robert Fico očakáva zmeny v boji proti korupcii. Predseda vlády verejne vyzval všetkých, aby oznamovali korupčné správanie. Vo svojom verejnom vyhlásení predseda vlády Robert Fico osobne zdôraznil, že vo svojej politickej a personálnej pôsobnosti garantuje, že vždy bude
  k akýmkoľvek prejavom netransparentnosti a korupcie absolútne nekompromisný. Dúfam ale, že vláda v mene jej predsedu nenarazila a vie, ako predsedom vlády pomenovaný problém má vyriešiť a zmysluplne a účinne uskutočniť všetky potrebné a primerané opatrenia v rámci svojej právomoci na zabránenie alebo potlačenie prejavov korupcie a netransparentnosti.

  Konal som vždy a vždy budem konať iba podľa platných právnych predpisov, svedomia a v súlade s verejným záujmom. Problémom tohto štátu sú vyššie oznámené javy a skutočnosti, ktoré usvedčujú časť výkonnej moci z nekonania zákonných povinností a zo zanedbávania pracovných úloh. Takáto výkonná moc s jej prisluhovačmi vykonáva iba takú činnosť, ktorá napomáha organizovanému zločinu, korupcii, klientelizmu a eštébákom a z občanov sú tak tvorení nevoľníci. Som nútený konštatovať, že takáto výkonná moc so svojimi prisluhovačmi vo veľkom rozsahu používa nedemokratické a zločinné praktiky. Preto som ale presvedčený, že občania chcú mať reálne zaručené a dostupné ľudské a občianske práva, chcú žiť v modernom, fungujúcom a demokratickom štáte a určite nechcú žiť a živoriť ako v eštébáckej totalite alebo byť zotročení ako v bezprávnom a svojvoľnom stredoveku. Naozaj môžem všetkých ubezpečiť, že nikto ma neumlčí, ani ma nezastraší, pretože ja sa budem vždy, na rozdiel od závadových a kriminálnych osôb, držať iba pravdy, práva a spravodlivosti.

  Mgr. Martin Bavolár

  Vyjadrenie oznamovateľa

  V postavení oznamovateľa zasielam z celospoločenských dôvodov vyjadrenie k stanovisku Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby a k stanovisku Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Z týchto dvoch osobitných kontrolných výborov NR SR mi bolo doručené dňa 26.06.2015 stanovisko č. CRD-990-7/2015/OKVSIS, dňa 28.05.2015 stanovisko č. CRD-1026-1/2015OKVVS a dňa 19.05.2015 stanovisko č. CRD-990-2/2015/OKVSIS k môjmu bezodkladnému oznámeniu vo verejnom záujme.

  Vychádzajúc z funkcie hlavného štátneho radcu Úradu vlády SR s pôsobnosťou vo Výbore pre koordináciu spravodajských služieb, podpredsedu Medzirezortnej komisie Bezpečnostnej rady SR, hlavného štátneho radcu Ministerstva obrany SR, kapitána Odboru závažnej colnej a daňovej kriminality Kriminálneho úradu finančnej správy a vedúceho špeciálnej organizačnej zložky Slovenskej informačnej služby z dôvodu ochrany verejného záujmu, bezpečnosti štátu, posilňovania aktívneho občianstva, aktuálnych otázok rozvoja občianskej spoločnosti, demokratických hodnôt, humanity, ľudských práv, zvýšenia účasti občanov na rozhodovacích procesoch k správe vecí verejných a dosiahnutia efektívnej verejnej správy a teda v dobrom úmysle pre dobro verejnosti som bezodkladne doručil dňa 28.04.2015 podnet aj Osobitnému kontrolnému výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) a Osobitnému kontrolnému výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva (VS). Predmetný podnet som odstúpil ku konaniu z dôvodu pôsobnosti Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) v systéme výkonu moci v oblasti kontroly, čo som zverejnením oznámil aj daňovým poplatníkom, nakoľko moje oznámenie obsahuje závažné informácie aj k statusu podnikateľského prostredia a k participácii verejnosti na tvorbe verejných politík k riadeniu štátu, preto aj celá verejnosť by mala o podnete vedieť a naďalej má nárok sa s ním oboznámiť. Z tohto titulu odstupujem v zákonnej lehote moje dôvodné vyjadrenie aj s pripojeným materiálom prezidentovi SR, predsedovi Európskej komisie, verejnému ochrancovi práv, príslušným veľvyslanectvám, slovenským a európskym parlamentným orgánom a poslancom, európskym a medzinárodným inštitúciám, splnomocnencovi vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti a Národnému bezpečnostnému úradu. Kópiu vyjadrenia zasielam uznávaným a popredným autoritám, vzdelávacím inštitúciám, vedecko-výskumným pracoviskám, študentským organizáciám, odborovým zväzom, nadáciám, občianskym združeniam, cirkviam a náboženským spoločnostiam, slovenským a zahraničným masovokomunikačným prostriedkom.

  Iniciatíva Partnerstvo pre otvorené vládnutie (Open Government Partnership) je medzinárodnou iniciatívou vlád. Medzi osem zakladajúcich členov iniciatívy patria aj Spojené štáty americké, Nórsko a Veľká Británia. Slovenská republika sa k tejto iniciatíve pridala v septembri 2011. Zámerom iniciatívy je zlepšovanie vládnutia a spravovania vecí verejných cez zvyšovanie transparentnosti, efektivity a zodpovednosti, ako aj vytváraním inštitúcií, ktoré občanom umožnia participovať na vládnutí.

  V štátnej službe som všetky úkony vykonával v zmysle služobnej prísahy, zloženého sľubu, neustále som dodržiaval platné právne predpisy, elementárne princípy slušnosti, etiky, pravdy, spravodlivosti, odsudzoval som bezprávie, svojvôľu, totalitné praktiky a metódy. Sloboda, demokracia, humanita, filantropia a dodržiavanie ľudských práv, to všetko vo vzájomnom spojení aj spoluvytvára kvalitu životnej úrovne každého občana. Nie je mi ľahostajný osud Slovenskej republiky. Nie som a ani som nebol členom politickej strany alebo hnutia, som apolitický a bezúhonný, dlhodobo sa venujem veciam verejným. Dávam aj do pozornosti skutočnosť, že v súvislosti s mojimi občianskymi, ľudskoprávnymi a bezpečnostnými aktivitami som bol a naďalej som zastrašovaný, diskriminovaný, politicky prenasledovaný a existenčne perzekvovaný. Odstránili ma osoby, ktorým som prekážal. Bojoval som a naďalej bojujem s korupciou a organizovaným zločinom. Ku dnešnému dňu ma šesť krát vykonštruovane vyhodili zo zamestnania na pokyn osôb zo štruktúr organizovaného zločinu a ŠtB. Som nezamestnaný, nachádzam sa v existenčnej núdzi, osamelo žijem so synom, žiakom základnej školy. Opakovane mi bolo zabránené a naďalej je mi znemožnené mať mne primerané zamestnanie. Som tak utečencom vo svojej vlasti. Nemôžem preto dopustiť, aby sa to, čo sa stalo mne, stalo aj ďalším občanom. Keď stratíme ľudskosť, tak stratíme všetko. A to je veľmi nebezpečné. Ľudskosť by mala byť v každom občanovi. Som veriaci, každý deň sa modlím.

  Zápasíme s obrovskou presilou. Orgány štátnej moci sú prepletené s kriminálnou sférou a so skorumpovanými finančnými skupinami, štátne orgány si preto môžu dovoliť beztrestne čokoľvek. Kontrolné mechanizmy štátu sú dysfunkčné a pseudokontrolné. Pokiaľ sa nevyrovnáme s korupciou a organizovaným zločinom na najvyšších miestach, tak nebude ani reálny rozvoj občianskej spoločnosti, ani skutočná participácia občanov na správe vecí verejných a nikdy sa nedosiahne efektívna verejná správa. Táto korupcia a organizovaný zločin už dosahujú také obrovské rozmery, ktoré spôsobujú aj nedostatok peňazí v zdravotníctve, školstve, stavebníctve, kultúre, sociálnej starostlivosti, dôchodkovom systéme. Organizovaný zločin v ústredných orgánoch štátnej správy má aj ako v období neslobody v rokoch 1939-1945 a 1948-1989 rôzne možnosti na úseku starých totalitných praktík, ako sú represívne, manipulatívne, technické, finančné,
  mocenské, spolitizovane diskreditačné, čo umožňuje organizovanému zločinu čokoľvek. Takýto organizovaný zločin môže vykonštruovane kriminalizovať, vyhodiť zo zamestnania, zavrieť, odpočúvať, sledovať, na objednávku fyzicky zlikvidovať, robiť každý deň výsluchy a domové prehliadky. Mocenský a zákulisný boj je neúprosný, tak čo to je vlastne, sloboda a demokracia? Ako všetci vieme, aj v súčasnosti je Slovensko vo veľmi zlom stave, každodenne je morálne a ekonomicky devastované, nie je preto jasné, či sa dá teraz občianska a ľudskoprávna aktivita vôbec vyhrať, preto mám dôvodné obavy. Napriek uvedenému na základe občianskej povinnosti a odvahy, v mene verejného prínosu, demokratických hodnôt a princípov nebudem mlčať, ale konám a budem konať. Usilujem sa tak aj o morálku v slovenskej politike.

  V procesnom postavení oznamovateľa som vo verejnom záujme posúdil stanovisko Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS č. CRD-990-7/2015/OKVSIS a stanovisko Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti VS č. CRD-1026-1/2015OKVVS. Konštatujem, že obidve stanoviská sú v celom rozsahu predčasné a nedôsledné, bez akéhokoľvek objasnenia oznámeného skutkového stavu. Stanoviská neobsahujú akým spôsobom minister obrany, riaditeľ SIS a výbory vykonali šetrenie, akými úvahami sa minister obrany, riaditeľ SIS a výbory riadili v oblasti plnenia svojich kontrolných úloh a svojich povinností. Ako minister obrany, riaditeľ SIS a výbory tak postupovali vo svojej kontrolnej činnosti na úseku dodržiavania Bezpečnostnej stratégie Slovenskej republiky, Obrannej stratégie Slovenskej republiky, platných právnych predpisov a prijatých medzinárodných záväzkov Slovenskej republiky. Z obsahu obidvoch stanovísk nepochybne vyplýva obzvlášť závažné zlyhanie Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS a Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti VS. Vo výboroch ako aj v celej NR SR v súčasnom volebnom období nadpolovičnú väčšinu tvoria poslanci samovládnej štátostrany SMER. Hodina pravdy nastala v deň, keď rokovali Osobitné kontrolné výbory Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS a VS. Nadpolovičná väčšina Ficových poslancov zabránila objektívnemu prešetreniu môjho podnetu. Ficovi poslanci so mnou vôbec nekomunikovali a nebolo mi ani umožnené sa osobne zúčastniť zasadnutí, na ktorých prerokovali tieto dva osobitné kontrolné výbory NR SR moje oznámenie. Parlamentné orgány zjavne nedemokratickým konaním a účelovo vytvorenými prekážkami, tým schvaľujúc kriminalitu a totalitné praktiky, cielene maria moje bezodkladné oznámenie vo verejnom záujme. Poslancom výborov som teda nemohol riadne a osobne uviesť dôkazy a rozhodujúce skutočnosti preukazujúce dôvodnosť a zákonnosť môjho podnetu. Slabé a nefunkčné kontrolné orgány NR SR naša republika nepotrebuje. Rovnako minister obrany Martin Glváč a riaditeľ SIS Ján Valko vedome predstierajú plnenie svojich kontrolných povinností a zákonných úloh. Ficov minister obrany a Ficov riaditeľ SIS úmyselne, účelovo a mafiánsky zmarili vyšetrovanie, aby zakryli protiprávne skutky a trestnú činnosť vysokopostavených politikov a štátnych funkcionárov, čo predstavuje bezpečnostnú hrozbu pre celé Slovensko. V príčinnej situácii s vyššie uvedenými faktami jednotlivo, ako aj v ich vzájomnej súvislosti, odôvodnene považujem môj podnet za doposiaľ nevybavený. Príčina Ficovho odporu je jednoduchá. Ani jedna z verzií samovládnej štátostrany SMER by pred národom neobstála.

  Pretože tá pravdivá, ktorú potvrdzujú kvantá dôkazov a rozhodujúcich skutočností, je len jediná, Fico je šéf režimu organizovaného zločinu a štátneho korupčného systému. Fico založil organizovanú skupinu, zneužíva svoju stranícku a vládnu funkciu predsedu k svojim súkromným záujmom a cieľom. Táto skupina je hierarchizovaná a má veľmi pevnú organizačnú štruktúru, existuje v nej sofistikovaný systém vnútornej a vonkajšej ochrany. V príčinnej súvislosti s uvedenou skutočnosťou poslancov samovládnej štátostrany aj v súčasnom volebnom období organizuje a riadi súdruh Robert Fico, ktorý bol oddaným členom totalitnej a samovládnej Komunistickej strany Československa (KSČ) s jej vedúcou úlohou v štáte a v spoločnosti. Pred Ficovým iniciatívnym a dobrovoľným vstupom do KSČ v roku 1986 bol Fico zanietený a nomenklatúrny funkcionár Socialistického zväzu mládeže (SZM) na gymnáziu v Topoľčanoch v období 1978 až 1982. Bol aktívny zväzák, ako predseda základnej organizácie SZM popieral porušovanie ľudských práv v Zväze sovietskych socialistických republík (ZSSR) a schvaľoval jeho mocenský aparát, komunistickú ideológiu, kult osobnosti jeho vodcov a diktatúru. Riadený týmto presvedčením na právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave od roku 1982 sa aktívne podieľal na činnosti fakultného výboru SZM a oddane plnil úlohy budovania socialistického štátu, ospravedlňoval okupáciu Československa v roku 1968 vojskami Varšavskej zmluvy na čele s armádou ZSSR a následný normalizačný proces. Obhajoval zahraničnú politiku ZSSR. V roku 1984 už ako kandidát člena v KSČ právne zdôvodňoval poslanie a význam Štátnej bezpečnosti (ŠtB) v socialistickom štáte. Tieto rozhodujúce skutočnosti v spojení s aktuálnym stavom určujú skutočný postoj držiteľa štátnej moci Roberta Fica aj k dnešným otázkam národnej bezpečnosti a národného hospodárstva.

  Okolnosťami a skutočnosťami na úseku predmetného postupu osobitných kontrolných výborov NR SR a vzhľadom na minulosť a súčasnosť Roberta Fica, jeho povahový profil, jeho pohnútky, motív konania a získanými, zhromaždenými a vyhodnotenými poznatkami mám za preukázané, že Fico zosnoval súbeh úkonov vedúcich k zmareniu bezodkladného oznámenia vo verejnom záujme. Taktiež poukazujem na obsah stanoviska Úradu vlády SR v mene riaditeľa Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR zo dňa 03.06.2015, ktoré mi bolo zaslané k môjmu bezodkladnému oznámeniu vo verejnom záujme, ale objektívne upozorňujem, že doposiaľ t.j. po viac ako sto dňoch, bez akýchkoľvek konkrétnych opatrení, reálnych činov a systémových zmien, ktoré mal a má vykonať predseda vlády Robert Fico. Aj táto situácia dokumentuje nedodržiavanie platných právnych predpisov Ficovou vládou, nevyhovujúci stav Ficovej vlády a trvalú existenciu tzv. Ficovho právneho štátu. Fico nechráni verejný záujem, ale záujmy organizovaného zločinu a skorumpovaných finančných skupín. Je to výstraha občanom a odstrašujúci príklad aj toho, ako správa vecí verejných nesmie vyzerať. Proti každému zlu musíme bojovať. Som sa preto postavil proti papalášovi Ficovi a jeho úsiliu o dokonanie kreovania autokracie so všetkými ekonomickými, sociálnymi a bezpečnostnými dopadmi.

  Vo veci môjho bezodkladného oznámenia vo verejnom záujme sa nejedná o súkromný spor, ale o významnú, celospoločenskú kauzu, ktorá má precedentný charakter. Občania trpia zlyhávaním štátu a jeho inštitúcií, čelia nespravodlivosti, doposiaľ sa nemôžu domôcť svojich práv. Poslaním môjho podnetu je aj otvorenie celospoločenskej diskusie k faktom a javom, na ktoré som poukázal. Každý občan v rámci svojich možností a schopností by mal spraviť všetko preto, aby bola obnovená dôvera v inštitúcie štátu.

  Slovenská republika je zmluvnou stranou siedmych základných dohovorov OSN v oblasti ľudských práv a slobôd. V zmysle Všeobecnej deklarácie ľudských práv je dodržiavanie ľudských práv povinné pre každú vládu, zásady deklarácie sú záväzné pre každý štát. Pre predsedu vlády Roberta Fica je určujúca aj Celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike, Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, program Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd a samozrejme Ústava SR. Rozdeľovať ľudské práva podľa akýchkoľvek kritérií je neprijateľné, platia rovnako pre všetkých.

  Prepojenie rozhodovacích procesov menovaných výborov na Úrad vlády SR preukazuje krytie organizovaného zločinu, korupcie, klientelizmu, štruktúr ŠtB a rozsiahlej kriminality, čo ohrozuje bezpečnosť štátu. Pôvodcom tohto krytia s jeho súkromnými záujmami je predseda vlády Robert Fico. Preto je aktuálne nutná transparentná a permanentná kontrola plnenia povinností a obmedzení verejných funkcionárov na účel zamedzenia vzniku rozporu ich osobného záujmu verejného funkcionára s verejným záujmom pri výkone verejnej funkcie. Obzvlášť závažné je najmä popieranie neúnosnej miery organizovaného zločinu, schvaľovanie štátneho korupčného systému a činnej siete ŠtB a ospravedlňovanie systémového neplnenie povinností predsedom Bezpečnostnej rady SR t.j. predsedom vlády SR, ktorý je osobne zodpovedný za bezpečnosť a obranu štátu. Robert Fico tak svojim nekonaním kryje kšeftárov, organizovaný zločin a činnosť ŠtB, čím poskytuje štátny súhlas organizovanému zločinu, obchodovaniu s informáciami, korupcii, eštébákom a klientelizmu v celom štáte. Preto zlyhávajú základné funkcie štátu, čo pri hodnotení Slovenska dramaticky znižuje kredit nášho štátu zo strany tých štátov, ktoré sú na rozdiel od Slovenska fungujúce a spravodlivé.

  Súdruh Robert Fico na svoje súkromné záujmy a kšefty zneužíva sily a prostriedky týchto relevantných častí bezpečnostného systému Slovenskej republiky (Sústava prokuratúry, Slovenská informačná služba, Národný bezpečnostný úrad, Kriminálny úrad finančnej správy, Policajný zbor, Vojenské spravodajstvo). Tieto štátne orgány sú aj prepojené na osobitných riadiacich činiteľov bezpečnostných a vojenských zložiek štátov, ktoré sú mimo prijatých medzinárodných záväzkov Slovenskej republiky. Naozaj môžem ubezpečiť súdruha Fica, že na kriminálne, bezpečnostnorizikové, sociálnopatologické a antidemokratické javy som vždy štátotvorne poukazoval a naďalej aj budem stále poukazovať. Taktiež budem ochraňovať korporatívny záujem SR, EÚ, Rady Európy a OBSE posilňovať aktívne občianstvo, humanitu, filantropiu, ľudské práva a demokratické hodnoty, odhaľovať organizovaný zločin a realizovať protikorupčné aktivity.

  Ficov režim s jeho pomáhačmi ma prenasleduje a perzekvuje z pozície moci a svojho vplyvu za moje občianske a ľudskoprávne presvedčenie a za môj bezpečnostné povedomie. Napriek tomu sa vždy vzopriem aj Ficovi alebo komukoľvek inému. Môj občiansky postoj je voľbou medzi pravdou a lžou, preto napriek diskriminovaniu, prenasledovaniu a zastrašovaniu zostanem vždy verný iba pravde. Kvôli môjmu občianskemu a bezpečnostnému presvedčeniu som politicky prenasledovaný a existenčne perzekvovaný. Všetci, ktorí žijú na Slovensku vedia, ako je to tu doposiaľ v celom štáte prehnité, skorumpované, svojvoľné, bezprávne... Všetci to poznáme, nízka vymožiteľnosť práva a všadeprítomná korupcia a klientelizmus a ich negatívny vplyv na štátne orgány prináša nízku životnú úroveň, za tento súčasný stav je ako dvojnásobný predseda vlády SR osobne zodpovedný Robert Fico. Všetci slušní ľudia konečne chcú, aby sa naša republika už posunula dopredu v kvalite životnej úrovni. Korupcia nás okráda všade a je najväčšou prekážkou zvyšovania životnej úrovne. Ako ďalej? Chcem priložiť ruku k dielu, ťahať za jeden povraz v prospech celej republiky. Každá pomoc má hodnotu zlata. Ďakujem za akúkoľvek podporu a pochopenie. Viem, žiaden boj nie je prehraný, kým sa sám nevzdám a že nič nie je dané, pokiaľ sa s tým sám nezmierim.

  Transparentné a dôveryhodné súdnictvo je jednou z nevyhnutných podmienok pre zdravé občianske prostredie. Stav súdnictva je kľúčovým ukazovateľom kultúrnosti národa, úrovne a životaschopnosti štátu a dodržiavania zákonnosti, boja proti korupcii, kriminalite, klientelizmu a mafistickým štruktúram. Spoločné ciele Otvorenej justície spolu s Akčným plánom Iniciatívy pre otvorené vládnutie v Slovenskej republike na rok 2015 jasne určujú aj súdnictvu a sústave prokuratúry dodržiavať transparentnosť a zodpovednosť bez korupcie a klientelizmu. V skutočnosti nám ale vládne organizovaný zločin a korupčno-klientelisticko-distribučná koalícia v réžii mafiána Fica. Fico by vedel rozprávať aj o tom, ako mocensky ovplyvňuje činnosť súdov. Takto organizovanej vláde vyhovujú prehnité orgány činné v trestnom konaní a nedôveryhodné súdnictvo, aby každý reťazec s kauzami a aférami Fico opakovane zamietol pod koberec. Fico sa spolieha na stratu pamäti národa a na to, že mu ešte stále veľa ľudí zaslepene verí. Dokedy to bude trvať? Stačilo, dosť. Stav štátu je katastrofálny, prognóza je alarmujúca. Takto to ďalej nemôže a nesmie ísť. Občania musia štátotvorne a nebojácne kritizovať metódy vládnutia Fica a spol. Vzhľadom na obzvlášť závažne negatívnu skúsenosť pri mojej bezpečnostnej činnosti s mnohými štátnymi orgánmi, úradmi a súdmi, ako aj pre moje ľudskoprávne a občianske skúsenosti, aj preukázateľne katastrofálny stav tohto štátu, čo všetko vo vzájomnom spojení tvorí prekážky hodné osobitného zreteľa na strane Ficovej vlády. Preto aj z dôvodu týchto prekážok touto cestou odstupujem v zákonnej lehote moje dôvodné vyjadrenie. K môjmu vyjadreniu pripájam bezodkladné oznámenie vo verejnom záujme, ktoré som doručil trom osobitným kontrolným výborom NR SR, dvom výborom NR SR a Úradu vlády SR.

  Taktiež pripájam mne zaslané stanoviská dvoch osobitných kontrolných výborov NR SR a stanovisko, ktoré mi zaslal Úrad vlády SR. Je nesporné, že Robert Fico ako predseda strany, ktorá má podľa neho vedúcu úlohu v štáte a v celej spoločnosti, schvaľuje aj prepojenie národného hospodárstva s organizovaným zločinom, zlodejmi a korupciou v politike. Preto môj bezpečnostný názor v postavení občana Slovenskej republiky, členského štátu EÚ, OBSE, Rady Európy, Severoatlantickej aliancie a OSN, na základe zisteného skutkového stavu, dôkazov a rozhodujúcich skutočností je, že ústavný činiteľ Robert Fico je šéfom režimu organizovaného zločinu, sklientelizovaných finančných skupín a štátneho korupčného systému. Takýto režim organizovaného zločinu so štátnym korupčným systémom odstraňuje základné demokratické princípy spoločnosti, ľudské práva a princíp právneho štátu. Ficovi vyhovuje, že na Slovensku ku dnešnému dňu neexistuje v plnom rozsahu a v dobrom stave občianska spoločnosť. Aj touto cestou sa obraciam na všetkých spoluobčanov pripravených pomôcť a volám o pomoc pred závadovým Ficom. Vedieme zápas za ľudské práva a demokraciu s organizovaným zločinom a skorumpovanými finančnými skupinami riadenými ŠtB a ich chápadlami po celom Slovensku. Spolu pod vedením Roberta Fica a jeho straníckej nomenklatúry a jemu oddanými posluhovačmi a poskokmi spoľahlivo tvoria režim organizovaného zločinu a štátny korupčný systém. Nie slušný občan je ten, kto je nebezpečenstvo pre republiku, ale súdruh Robert Fico s jeho hlbokým predklonom k organizovanému zločinu, sklientelizovaným finančným skupinám, kšeftárom, zlodejom, ŠtB a štátnemu korupčnému systému je bezpečnostná hrozba nielen pre Slovensko, ale aj pre EÚ.

  Vzhľadom aj na výpovednú hodnotu tohto vyjadrenia je vo verejnom záujme nevyhnutná moja osobná účasť na 21 schôdzi k bodu programu č. 4, na ktorom prerokuje Osobitný kontrolný výbor NR SR na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu /NBÚ/ stanovisko riaditeľa NBÚ k môjmu podnetu týkajúceho sa najmä Úradu vlády SR, Bezpečnostnej rady SR, Slovenskej informačnej služby, Kriminálneho úradu finančnej správy, Policajného zboru, Ministerstva vnútra SR, Vojenského spravodajstva, Ministerstva obrany SR, sústavy prokuratúry a súdnictva. Iba takýmto postupom sa dosiahne transparentný spôsob, aby bol dôveryhodne a zákone považovaný môj podnet za vybavený. A to tak, aby som poslancom výboru osobne a riadne uviedol dôkazy a rozhodujúce skutočnosti preukazujúce dôvodnosť a zákonnosť predmetného podnetu. Súčasťou bodu č. 4 programu 21. schôdze je aj podnet predsedu výboru k situácii riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy na úseku dlhodobej absencie jeho bezpečnostnej previerky od NBÚ, ktorá je nutná k získaniu náležitého oprávnenia, aby sa určeným spôsobom mohol oboznamovať s utajovanými skutočnosťami. Taktiež aj k tejto veci osobne a riadne predložím poslancom výboru dôkazy a rozhodujúce skutočnosti, ktoré jednotlivo, ako aj vo vzájomnej súvislosti preukazujú skutočné a konkrétne príčiny a dôvody situácie riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy. 21. schôdza Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu, ktorá sa uskutoční v stredu 30.09.2015 v čase o 12,15 hod. v rokovacej miestnosti č. 71.

  Korupcia a organizovaný zločin sú najzávažnejšie problémy Slovenskej republiky. Vedenie Slovenskej republiky musí vyslať signál fungujúcim a spravodlivým štátom, že svoj boj s korupciou a organizovaným zločinom myslí vážne, okrem iného aj vzhľadom na veľkú nespokojnosť svojich občanov s týmto stavom. Preto verím, že vedenie Slovenskej republiky bude rešpektovať názor a požiadavky občanov. Občania Slovenskej republiky, ako aj celej Európskej únie, chcú a najmä potrebujú dodržiavanie zákonnosti, ľudských práv, občianskych slobôd, slušnosti, spravodlivosti a odstránenie totalitných, kriminálnych a závadových štruktúr.

  Bratislava, dňa 23.09.2015 Mgr. Martin Bavolár
  Telefonický kontakt: 0908127802     Print Friendly and PDF Necenzurovane RSS

 •              
  Hlavná stránka