Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Vladimír Pavlík
Hlavná stránka

list prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi          

NIEČO ROZUMNÉ NIE LEN PRE PÁNA TRUMPA.
Stano Pirošík :
Práve som podpísal a odoslal do USA list Donaldovi Trumpovi v ktorom ho varujem pred Mikulášom Dzurindom a ďalšími vojnovými štváčmi a vyzývam na zastavenie zbrojenia v Európe i vo svete. List šiel dvojjazyčne. Znenie tu:


Vážený novozvolený prezident USA, pán Donald Trump!


Prečítal som si list, ktorý bol napísaný samozvanými „Americkými spojencami“
Ľudia, ktorí tento list podpísali nikdy nevytvorili žiadne hodnoty v našich krajinách. Napríklad signatár zo Slovenska, pán Mikuláš Dzurinda predal našu krajinu do súkromných rúk a urobil zo Slovákov otrokov cudzieho majetku. Každým rokom pracujeme viac a viac, ale zároveň počúvame, že sa nedožijeme dôchodku. Oni nikdy necítili dôsledky svojej politiky, práve naopak, ešte na nej profitovali. Presne tak isto by tomu bolo aj v prípadnej vojne v Európe. 

Prosím prečítajte si môj list ako zástupcu slovenskej pracujúcej triedy – teda väčšiny slovenskej spoločnosti, pretože títo byrokrati sú absolútne odtrhnutí od ľudu. 
USA a NATO nemá veľmi dobrý obraz medzi ľuďmi, ktorých každý deň stretávam na ulici, v práci, v rodine. Hlavným dôvodom sú imperialistické vojny. USA sa v ich mysliach rovnajú vojnám a útokom.

Sledujeme situáciu v remilitarizovanej Európe a chceme mier. Chceme pracovať, žiť so svojimi ženami a deťmi. Môj osobný názor na Ukrajinu je, že sa stala obeťou mocenských záujmov veľmocí, ktoré sa bijú o ekonomický vplyv v tejto obrovskej krajine. 
Ukrajina bola pod ruskou sférou vplyvu, ale západní kapitalisti ju chcú získať pod svoj vplyv. Snažili sa o to rôznymi „farebnými revolúciami“, ktoré však skončili absolútnym fiaskom. 
A čo sa im nepodarilo „demokratickou cestou“, dosiahli cestou násilia na Majdane, kedy fašistickí militanti získali silu v uliciach, v politike a postavili mimo zákon všetky strany, ktoré nechcú pro-západnú alebo fašistickú politiku. „Americkí spojenci“ píšu o „anexii Krymu“, ale nebolo by žiadnej „anexie“, ktorá prebehla ľudovým referendom, nebola by tu žiadna „Novorossija“, keby tu neboli fašisti s voľnými rukami. Ľudia sa fašistov ako je napr. Pravý sektor boja a preto rôzny spôsob obrany je pochopiteľný. Toto pro-západní politici absolútne ignorujú a zakrývajú si oči pred vzrastajúcim militantným fašizmom na Ukrajine.
Vážený pán Trump,

Máte príležitosť zmeniť obraz USA v mysliach ľudí. Rozumiem, že vojny sú priamym dôsledkom kapitalizmu, ktorý je reprezentovaný vami rovnako ako aj pánom Putinom. Nemôžete nám pomôcť zvrhnúť kapitalistický režim, ale obaja môžete pomôcť Európanom, aby žili v mieri. Prosím zastavte militarizáciu Európy. Prosím zastavte vojnové prípravy. USA sú veľkou krajinou, ktorá dokáže byť sebestačná a nezávislá, ak spravíte správne rozhodnutia.

Jedného času najvyšší predstavitelia USA a ZSSR priniesli Európe mier. Ich mená boli Franklin Delano Roosevelt a Josif Visarionovič Stalin. Prosím urobte to isté – ale pred vojnou, nie až po nej. 
Vyzývam Vás k vzájomnej diskusii, ktorá jediná vyrieši vypätú, avšak účelovo vytvorenú situáciu.

Kópia listu: Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku.

Best regards, 

Stanislav Pirošík,

   PRINT RSS

 

             
Hlavná stránka