Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Vladimír Pavlík
Hlavná stránka

PRE KOHO JE TENTO SVET? UKRAJINSKÝ VARIANT, II. Časť             

Mohutnost Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Je  třeba Ukrajinu nejenom oddělit, ale především postavit proti Rusku, národ  rozdělit na dvě části a pak se jenom dívat, jak bude bratr vraždit bratra. Proto musíme najít a vychovat zrádce z prostředí ukrajinské nacionalistické  elity a s jejich pomocí změnit uvažování jedné části velikého národa až do  toho stadia, kdy bude nenávidět vše ruské. Vše ostatní je jenom otázka
 času.

                                   (Otto von Bismarck, německý kancléř v letech 1862-1890)


Michal Dieneš: PRE KOHO JE TENTO SVET? UKRAJINSKÝ VARIANT, II. Časť
2015-03-23  

                            
Pre vojensko-priemyslový komplex USA, pre finančný a priemyselný kapitál? Pre vykorisťovateľov, privatizérov, oligarchov, bankárov, pre manipulátorov, umeleckú a mediálnu žumpu, pre výrobcov zbraní a organizátorov vojen? Pre NATO? Pre Židov, pre Ne-Židov? Ako svoje dielo, po rokoch, vidí Stvoriteľ? Tí, čo tak úspešne zorganizovali holokaust pre svojich blížnych, ho teraz pripravujú pre všetkých? Aby ešte viac koncentrovali svoju moc, svoje zisky, svoju diktatúru? Viac ako 25 rokov dominuje vo svete kapitalizmus. Je svet lepší, humánnejší, mravnejší, spravodlivejší? Je viac slobody a demokracie? Pre koho? Ulice, a nie len u nás, sú plné Havlových detí: žobrákov a bezdomovcov. Politickí väzni kapitalizmu. Ich krstnými rodičmi sú voliči ponovembra. Bieda, utrpenie, nedôstojnosť. V žití, aj v umieraní. V Bukurešti, v  hlavnom meste Rumunska, v jeho kanáloch, s odpadom a potkanmi, je celý jeden detský svet. Náš, môj, tvoj. Kde ste, nepedofilní kňazi? V českej matičke miest je cez 10 tisíc bezdomovcov, v Bratislave viac ako 4 tisíc. A čo ostatné mestá a mestečká? Za premrhaných 25 rokov sú to desaťtisíce i státisíce ľudských osudov a tragédií. A nikomu to neprekáža. Barbarská slovenská ne-kresťanská strana, a jej vytrvalí voliči, ktorí tento stav zaviedli, si k výročiu organizuje aj tortové oslavy. Navždy sa zachová, tá naša sviečková. Chudobní duchom, ale bohatí zo spoločného.  Nehlupáci hlupákom. Chudoba je masová, nie len z dôchodku, ale aj z platu za prácu, sa nedá dôstojne vyžiť. Vykorisťovanie je realitou, ako východ Slnka. Marxizmus, a jeho dialektika, sú tabu, a pre hlupákov na smiech. Šičky šijú na Východe, a nie len ony, za 300. A ak im príde výplata načas, sú aj hepi.
 
Naše ženy, matky v najlepších rokoch, vytierajú svoju obživu na rakúskych zadkoch. Namiesto toho, aby hladkali svoje deti, či vnúčence, alebo šepkali svojim miláčikom niečo na nezaspanie. Koho asi volia, keď sa im tak darí? Všetko sa rozpadá, rodina, vlasť, úcta k životu, úcta k tradičným a všeľudským hodnotám, rozpadá sa nesmrteľné euro, obyčajná súdnosť, zdravý sedliacky rozum, pamäť ako sa žilo, i kto tento stav zapríčinil. Rozpadá sa a prekrúca historická pamäť. Česká umelecká lumpeninteligencia nakrúca filmy a seriály o socializme, a demonštruje ako by to vyzeralo, ak by pri moci, v uvedenej historickej dobe, boli oni. Zdivočelá země je tu už viac ako štvrťstoročie. V Putách je volič hlupáčik, a jeho obete. Budúci predseda Európskej komisie, možno i parlamentu, zatiaľ len predseda ukrajinskej vlády, nám vysvetľuje ako Rusko prepadlo Ukrajinu a Hitlerovo Nemecko. Ak sa všetko vydarí, bude to skvelý člen eurospolku, s pevnými hodnotami slobody, demokracie a ľudských práv. Pre koho? Rozpadáme sa za živa, pre peniaze, pre klamstvá ponovembrových politikov a obhajcov ich zločinov a darebáctiev. Radosť zo života nám nahrádzajú stupídne televízne programy. Milujeme Slovensko a jeho noviny a časopisy, nepoužiteľné ani na umývanie okien. Špina ako program, ako neodvratná perspektíva. Volič hlupáčik je pokojný, lacnej pálenky, a kňazov pre útechu, je dosť. Sme naozaj národ hlupákov? A darebákov? Hráči futbalového Bayernu Mníchov, európskeho superklubu, nosia na svojich dresoch reklamu telekomunikácií. Tých istých, ktorí naši drahí a darební politici venovali Nemecku.  Voličov hlupáčikov, ale aj nás ostatných, môže hriať, že sa každý mesiac cez platby za telefón, skladáme Nemcom nie len na ich platy a dôchodky, ale aj na ich futbal. A takto sa skladáme aj Rakúšanom, Francúzom, Talianom, Američanom ... To je ono, hlupáci nehlupákom.
                                                        x                    x                 x  
Vláda nedorobenej ľavice, kde okrem premiéra a možno až dvoch ministrov, už také zafarbenie nik nemá, schválila minimálny dôchodok vo famóznej výške: takmer 270 eur. Bolo nad jej intelektuálne úsilie ho aspoň zaokrúhliť. Viac ako 70 tisíc vylosovaných dôchodcov sa z toho nemôže ani zblázniť. Keď všetko poplatia: byt, elektrinu, plyn, telefón, kaviár, šampanské a bezplatné zdravotníctvo, zo zvyšku, čo im zostane, si môžu dať jednu až dve – po papuli. Aká je ich veková štruktúra? Koľkí z nich sa o tento blahobyt bili na novembrových barikádach, či v generálnom štrajku?  Spoločné dielo božskej pravice a voliča hlupáčika. Deti z chudobných rodín, až na výnimky, budú chudobné i potom. Tak, ako ich starí rodičia dožívajú nedôstojne, tak aj oni pretrpia detstvo v nedostatku a v biede: materiálnej, citovej a duchovnej. Niet na kvalitné jedlo, niet na dobré knihy, niet času a vôle na pohladkanie. S akou dušou vykročia do tohto mamonom a ziskom ovládaného, a manipulovaného sveta? Budú ešte niekedy niečomu rozumieť? Budú tento pomýlený svet chcieť zmeniť, alebo len prežiť? Lacná a tupá pracovná sila? Nie je to cieľ všetkých cieľov Sveta ponovembra? Nehlupáci a darebáci celého sveta, spojili sa? A vďaka komu, nesmrteľný volič hlupáčik?
                                                 x                          x                        x  
Až teraz vidno, že téza o svetovej socialistickej sústave, ako záštite mieru, nebola frázou. Len sme ju tak možno brali, keď bola samozrejmosťou. Dnes je, zdá sa, obdobie po Mníchove. Minsk nič nevyriešil. Len sa oddialili konečné kroky: boj o územie a bohatstvo Ruska. Ukrajina je len prostriedok, mediálny klam. Pre hlupákov a darebákov, pre chudobných a zbedačených. Pre naivných a ľahostajných. Nikto si tak úprimne neželá vojnu na Ukrajine ako USA, a ich európski podriadení. Pod hlavičkou NATO, a nefalšovanej Kainpomoci poľských kresťanov, rozmiestnili okolo Ruska tisícky svojich vojakov, stovky základní so smrtiacimi zbraňami, a pokojne, ale cielene menia naše myslenie. Cvičia nás ako opice, že nám touto cestou vylepšujú náš blahobyt, našu slobodu a demokraciu.

Majú nás za hlupákov, tak ako svoj národ doma. Aj vďaka drogám, chudobe a negramotnosti, úpadkovému školskému systému, mediálnej a umeleckej žumpe, si ho takto vychovali. Sme aj my , Slovania, rovnakí hlupáci a primitívi? Aj nám, vraj kresťanom, stačí len zamávať dolárom, a sme spasení? Chudobná, zbedačená a rozkradnutá Ukrajina je dezorientovaná. Privatizéri, oligarchovia, skorumpovaní politici, za výdatnej pomoci USA, spravili z voliča hlupáčika voliča superhlupáčika. Ako Hitler zo svojich. Jemu a jeho deťom vkladajú do rúk zbrane, aby zabíjal svojich blížnych, lebo len tak sa oslobodí. Od čoho? A pre koho? Už tomu nik nerozumie, ani tomu rozumieť nebude? Už sa prekročil Rubikon? Príčinou vojny na Ukrajine je kapitalizmus, domáci a zahraničný. On zbedačil a rozkradol Ukrajinu do nevídaných a nekontrolovateľných rozmerov: obnovil chudobu a biedu, obnovil fašizmus a národnostnú neznášanlivosť.  A cirkev opäť nesklamala, bola a je u toho.  Aj na Majdane sa najprv pomodlili. Tak začala prvá i druhá svetová vojna. Ohlúpnutým a hlúpym , biednym a zbedačeným, zúfalým a dezorientovaným, nahovárajú zo všetkých strán, že treba zabíjať, aby sa mali lepšie. Ale kto a kde? Akí ľudia, s akou minulosťou sa ponúkajú Ukrajine? Hitlerovia, so skrvaveným americkým dolárom v ruke, sa predbiehajú v radách divnej ukrajinskej moci. Transportujú poradcov a zbrane, a tešia sa, že vtiahnu Rusko do vojny. Len čo vyriešia, kto zaplatí za zbrane pre Kyjev, začne odrátavanie. Nás môže tešiť, bratia a sestry v Kristu, že to bude vojna posledná!
x                       x                     x
Vojna na Ukrajine je aj naša vojna, aj my, zatiaľ len Tam, zomierame. Zomierajú Slovania, kresťania, ľudia. Za USA, za ich záujmy a ciele. Za terajšie a budúce zisky. Za svet bez ľudí. Sme naozaj takí hlúpi? Už dvaja statoční, vojaci z povolania, český lekár a slovenský pešiak, sa verejne dištancovali od vyznamenaní, ktoré dostali za žoldniersku službu. Presne, na základe vlastných životných skúseností, pomenovali dôvody: NATO je zločinecká a vojnu šíriaca mašinéria.  Myslíte si, že naši gentlemani v parlamente a vo vláde to nevedia? Že sú nevzdelaní a dementní? U niektorých sa to vylúčiť nedá, ale drvivá väčšina takou nie je. Je len darebnou a ľahostajnou, dobrovoľne, alebo na majetkový príkaz. Myslia si, že času a peňazí je dosť, a to ich ochráni. Rovnako ako pasažierov, v luxusných apartmánoch, na Titanicu. Kúzlo globálneho kapitalizmu je v tom, že zničí všetko a každého. Aj divákov, aj nezúčastnených, múdrych, čestných, starých i mladých; chudobných i bohatých. Je jadrový vek! S ekologickým odrátavaním. Každý kto zatajuje pravdu, klame a podvádza je darebák. Tak začínal aj Hitler, a jeho poradcovia. Okolo Ruska, aj s využitím ukrajinského priestoru, sa budujú základne NATO. V podstate sú to americké základne, lebo internacionalizovaný zločin, pred voličom hlupáčikom, ľahšie prejde.  Operačná mapa NATO je jednoznačná, netreba ani vojenské vzdelanie: Estónsko, Litva, Lotyšsko, Wojtylovo Poľsko, Rumunsko, Bulharsko ... V týchto štátoch je už teraz 13 tisíc, a bude 30 tisíc síl Rýchlej reakcie. Proti komu? Buduje sa sieť kontrolných veliteľských stanovísk. Aj náš ľavicový minister obrany už, za nás všetkých, podal žiadosť o účasť na zločine. Bratia Češi si púšťajú americkú vojenskú kolónu na svoje územie. Zatiaľ len ako demonštráciu násilia. Zemský raj to na pohled. Na leteckých základniach USA, aj v uvedených krajinách, operujú bojové stíhačky, ktoré môžu niesť voľne padajúce atómové bomby B-61. Starostliví Američania ich pre nás pripravili v počte od 150 až 400 kusov. Hirošima je bližšie ako centimetrová vzdialenosť na mape. Ak si niekto dnes, a nie len v Európe, vrátane ne-kresťanského Poľska, myslí, že jeho sa to netýka, že nejako bude, je hlupákom. Už nás nakladajú do vagónov, štrngajú nám na poslednú cestu za slobodou a demokraciou. NATO oslobodzuje! Úplne rovnako ako práca v Oswienczime. Naozaj nestačí?


20.3.2015                                                            PhDr. Michal Dieneš, CSc.      Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka