Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Vladimír Pavlík
Hlavná stránka

Páni, opäť sa raz hlboko mýlite!

Páni, opäť sa raz hlboko mýlite!

http://www.podtatransky-kurier.sk/clanky/pani-opat-sa-raz-hlboko-mylite_d2632#top-content

Autor: Ľ. Rešovská | 12. 8. 2014

http://www.podtatransky-kurier.sk/public/photo-ba95d78a7c942571185308775a97a3a0.jpg
A už je to tu. Len pred pár dňami média informovali, že Európska komisia nevylučuje kompenzácie pre poľských farmárov za ruské sankcie! Pýtam sa – prečo? Prečo majú to, čo spískali Američania spolu s lokajmi z Európskej únie a ukrajinskou juntou zaplatiť občania, ktorých sa nikto na nič nepýtal?

Európska únia sa pridala na stranu USA a prijala sankcie, ktoré majú oslabiť ruskú ekonomiku (sic!). Vraj preto, lebo Rusko podporuje ukrajinských rebelov, či ako nazývajú Ukrajincov, ktorí odmietajú genocídu rusky hovoriaceho obyvateľstva kyjevskými bábkami, dosadenými pani Nulandovou. Práve svetový policajt už desaťročia podporuje ukrajinský disent s cieľom ovplyvniť politický vývoj na Ukrajine a zaradiť ju do Európskej únie. Chcú sa dostať čím bližšie k Rusku a následne k jeho nerastnému bohatstvu. A že sa bude opakovať rovnaký scenár, aký poznáme aj u nás, vari netreba zdôrazňovať. Len na Ukrajine je to podstatne horšie, pretože u nás sa na rozdelení republiky síce protiústavne „dohodli“ Klaus s Mečiarom, ale aspoň sa nestrieľalo. A dnes hľadáme spôsoby, ako sa opäť prezentovať pod spoločnou značkou Made in Czechoslovakia. A kam to dovedie Ukrajinu?

K zničeniu jej ekonomiky, výpredaju majetku, zadĺžovaniu štátu, odkázanosti na dovoz z únie a k vykorisťovaniu domácej pracovnej sily. A budú mať slobodu a demokraciu na americký spôsob! Bez zákonov, ktoré neplatia pre všetkých, len pre niektorých a bez elementárnej morálky. Samozrejme, na tomto konflikte sa najviac nabalia nadnárodné spoločnosti a špičky súčasnej Ukrajiny, z ktorej sa stanú miliardári a obyčajný človek nebude mať šancu prežiť. Väčšina bude živoriť, prepadať sa pod hranicu chudoby a za prácou budú cestovať po celom svete.

Akoby na svete nestačili povodne, zosuvy pôdy, požiare, otrava pitnej vody, hlad, chudoba, či najnovšie nevyliečiteľná ebola, ktorá sa z Afriky šíri do celého sveta. Namiesto riešenia zásadných problémov ľudstva, svetový policajt spolu s hlúpou Európou prijíma sankcie, ktoré ešte žiadny skutočný problém nevyriešili a iba sa snažia vyprovokovať Putina a vtiahnuť ho do vojnového konfliktu.

Pred prijatím sankcii voči Rusku, od ktorého sú bytostne závislé najmä ekonomiky štátov bývalého východného bloku, ale už aj firiem zo západnej Európy, obyvateľov únie ani raz nikto neinformoval o dôsledkoch, ktoré postihnu naše ekonomiky, keď Putin prijme odvetné opatrenia. Bez jediného prepočtu ekonomických dopadov na Európu, ale aj bez jedinej analýzy, sme začali na príkaz Američanov ekonomicky „ničiť“ Rusov. A Poliaci už podávajú sťažnosť na Svetovú obchodnú organizáciu proti ruskému zákazu na dovoz ovocia a zeleniny! Páni, ste smiešní! Uvedomte si, že Rusi sú skromný národ, naučený tvrdo pracovať, ale aj hladovať. Ale vždy budú hrdí na svoje Rusko a poradia si. Väčšinu, čo hlúpa EÚ už do Ruska vyvážať nebude, si nakúpia inde a práve skorumpovaní politici a nadnárodné monopoly, pre ktorých je vlastný zisk „jediným bohom“, budú smutní. Aj jední aj druhí sú pre peniaze totiž ochotní urobiť čokoľvek – aj zničiť vlastné národy.

Ale páni, opäť sa raz hlboko mýlite! Putin nie je hlupák a Rusov za žiadnu cenu nevtiahnete do vojny. Akoby ste nevedeli prečo Putin navštívil krásny ostrov v Karibiku a Kube odpísal 90 percent z dlhov voči Moskve. Ešte chvíľu môže Obamova administratíva a generáli NATO robiť veľké ramená, ale potom nech sa nečudujú, keď k Ostrovu slobody zamieria ruské balistické rakety krátkeho doletu, proti ktorým USA nemá vybudovaný systém obrany. A už vôbec sa nebudeme čudovať, že Rusi znovuotvoria špionážnu základňu Lourdes na Kube

a začnú tam školiť svojich expertov. To je totiž jediná odpoveď, ktorej zrejme vojnoví štváči ešte porozumejú: keď prinesiete nestabilitu a krízu na prah Ruska, Rusi prinesú nestabilitu a krízu na prah USA. Ale potom nevykrikujte – to Rusi nás ohrozujú, pretože vy ohrozujete už celý svet.

A ešte páni, uvedomte si láskavo, že všetky nitky globálneho finančného trhu dnes smerujú práve k Putinovi. Stačí, aby niekto z jeho  okolia naznačil, že Rusko zakáže prelet lietadiel nad jeho územím... Investori panikária a akcie na svetových burzách padajú. O chvíľu Rusi „vypustia“ akúkoľvek inú kačicu, napr. vývozné clo na plyn a najmä európske trhy budú robiť presne to, čo Putin bude chcieť...

 


    Facebook Print Friendly and PDF
             
Hlavná stránka