Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Vladimír Pavlík
Hlavná stránka

Sú USA dosť silné na vojnu?             

Mohutnost Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Je  třeba Ukrajinu nejenom oddělit, ale především postavit proti Rusku, národ  rozdělit na dvě části a pak se jenom dívat, jak bude bratr vraždit bratra. Proto musíme najít a vychovat zrádce z prostředí ukrajinské nacionalistické  elity a s jejich pomocí změnit uvažování jedné části velikého národa až do  toho stadia, kdy bude nenávidět vše ruské. Vše ostatní je jenom otázka
 času.

                                   (Otto von Bismarck, německý kancléř v letech 1862-1890)


http://domino50.blog.pravda.sk/2015/03/23/su-usa-dost-silne-na-vojnu/

Sú USA dosť silné na vojnu?

23. marec, Domino Svetík, Analýzy a komentáre

Tento provokačný titulok som nezvolil náhodou. Bývalý šéf FEDu, A. Greenspan minulý týždeň vyhlásil, že USA stoja pred ekonomickými otrasmi, ktoré môžu vážne narušiť ich ekonomickú stabilitu, a pripojil sa k nemu W. Todd, tiež bývalý člen FEDu, ktorý dokonca tvrdí, že dolár je na hrane kolapsu a ekonomika USA môže do 90 dní skolabovať tiež. Svet, doteraz riadený z jedného centra sa USA vymyká spod kontroly a to je vždy veľmi nebezpečná situácia, ktorá môže prerásť do globálneho konfliktu, ktorý opäť začína v Európe. Pre nás je katastrofou Ukrajinský konflikt. Odohráva sa v Európe, v jeho dôsledku došlo k prerušeniu obchodných a diplomatických väzieb medzi EU a Ruskom a USA silno tlačia na Kyjev, prostredníctvom ktorého by ich vojnu s Ruskom za nich vybojovali Ukrajinci a Európania a po ňom by zostali všetci na dlhé roky deklasovaní, pričom víťazom, tak, ako v 1. a 2. sv. vojne by sa opäť stali Spojené štáty a hegemónia vládcu sveta by pokračovala.
Pre Európu je životne dôležité udržať na Ukrajine mier. Pre USA je životne dôležité održať na Ukrajine vojnu.
Nástupná zóna pre novú vojnu.
George Friedman, šéf Stratforu, ktorý je označovaný za tieňovú CIA, v tomto videu s titulkami hovorí, že hlavným cieľom US zahraničnej politiky:,,Prvotným záujmom USA, pre ktorý sme viedli vojny, 1., 2., aj studenú, je nedopustiť spojenectvo Ruska a Nemecka.
Jeho myšlienky:,,Máme ríšu a túto ríšu riadime pomocou dosadených vládcov, tak, ako Rím. Riadime ju pomocou vojen medzi štátmi, ktoré sme obrátili proti sebe. Ríša, ktorá ide do vojny priamo, tak, ako Hitler, skôr, či neskôr padne. Nemusíme preto všade hneď posielať Amerických vojakov… To, čo práve USA robia je, že budujú koridor ,,Medzimorie”, sanitárnu zónu medzi Baltom a Čiernym morom tak, že umiestňujú svoje jednotky do Poľska, Rumunska, Bulharska a pobaltských štátov. Rusom nezostáva nič iné, ako sa snažiť vytiahnuť z tohto koridoru Ukrajinu…”

Jeho slová mnohým otvoria oči…
Kto z triezvo uvažujúcich ľudí verí, že pre bezpečnosť USA je vyššie zobrazená nárazníková zóna dôležitá? Atlantický a Tichý oceán sú predsa dostatočnou nárazníkovou zónou.

Táto zóna, do ktorej spadá aj Slovensko, je nástupnou zónou pre novú vojnu!
,,Vládcovia demokracie”
Scenár však zatiaľ nefunguje tak, ako obvykle a začína to byť vidieť aj na vnútropolitickej scéne v USA. 47 US senátorov v dopise Iránskej vláde oznamuje, že ak aj v pripravovanej zmluve, medzi Iránom a Obamom dôjde k dohode, bez ratifikácie Senátom bude zmluva neplatná. Zvláštne. Republikánsky Senát tak oznamuje celému svetu, že je v konflikte s prezidentom USA a že prezident nemá právo uzatvárať zmluvy, teda de facto – nemá moc!
Nedá mi, aby som v tejto súvislosti nepripomenul, že argumentácia USA o nelegálnosti pripojenia Krymu k Rusku sa opiera o tzv. Budapeštiansku zmluvu, v ktorej sa Ruský prezident podpisom zaviazal rešpektovať územnú celistvosť Ukrajiny. Tento Jeľcinov záväzok nebol ratifikovaný ruskou Dumou…
K výročiu pripojenia, vo filme Krym, cesta domov, V. Putin popisuje stratégiu, ako po ozbrojenom zvrhnutí prezidenta na Ukrajine a prevzatí moci pučistami, Rusko využilo príležitosť a začlenilo Krym do zväzku RF. Týmto zároveň V. Putin odkazuje svetu, že Rusko je späť, má svoje záujmy, má silu a je pripravené svoje záujmy brániť. Predstavitelia USA výlučnosť a právo na ochranu US záujmov po celom svete vyhlasujú niekoľkokrát do roka, takže  by sme nemali byť prekvapení, ak niečo podobné budeme počúvať ešte aj od Ruska a od Číny.

                           Kam sa pridá Európa?
EU stála doteraz pomerne jednotne po boku USA. Sú však záujmy USA aj záujmami EU? Nemala by si EU v rámci svojej polohy uvedomiť, že ak nechce, aby na európskej pôde vypukla ďalšia vojna, bezpečnosť je treba budovať aj so zapojením Ruska? 70 rokov po vojne nemáme tak múdrych lídrov, aby sme sa nemuseli báť? Myslíme si, že ak prekrúcame a falšujeme dejiny 2. svetovej vojne v EU, že tak robia aj Rusi? Myslíme si, že ak dedovia dnešných Rusov zbavovali Európu nacizmu, že ich vnuci sa budú nečinne dívať, ako si vodcovia EU podávajú ruky s nacistami na Ukrajine? Myslíme si, že Rusi nevidia, že Ukrajina je pod nadvládou mafiánov, oligarchov a fašistov, ktorých otvorene podporujú USA a EU a že nevidia, proti komu smeruje výcvik sfanatizovaných banderovsko – nacistických bánd?
Čo urobí Európa, ak Rusko, tak ako to bežne robia USA, vyhlási Ukrajinu po dopade nejakej zablúdenej rakety za  nebezpečenstvo pre svoju národnú bezpečnosť a naozaj tam pošle armádu, na základe trebárs Charty OSN a práva štátu na sebaobranu, presne tak, ako to urobili USA v prípade Afganistanu? Pôjde vari EU brániť Kyjevskú bandu?
Rétorika tlaku na USA na Európsko – Ruskú vojnu je primitívne jednoduchá:,,Rusko nám už búcha na dvere NATO, musíme sa brániť!” Mrknite sa na túto čarovnú argumentáciu dôstojníka NATO.
Asi mi dáte za pravdu, že USA budú väzby medzi Ruskom a Európou torpédovať, dokiaľ na to budú mať silu a moc, bez ohľadu na kroky Ruska. Otázkou je, dokedy budú mať túto moc?

                           Kto dnes riadi EU?
Tusk, Juncker, Mogherini, Šefčovic? Veríte tomu, že títo ľudia a luxusne živený vyše 750 – členný parlament, ktorý (pre istotu?), ani len nemá právo predkladať zákony, riadia EU? Šéfka najsilnejšieho európskeho štátu, Nemecka, A. Merkel, si ani len nezatelefonuje bez toho, aby o tom vedel Washington a napriek tomu sa zdá, že A. Merkel začína chápať, že najdôležitejšou podmienkou rozvoja krajiny je mier. A začína aj chápať, že  mier v Európe a záujem USA, nie je jedno a to isté. To, ku komu sa pridá Nemecko, môže byť pre mier napokon najdôležitejšie.
A plánovaná armáda EU, voči ktorej cekom vtipne vystúpil v EU parlamente N. Farage, môže nakoniec viesť k vytesneniu NATO, čo by bol naozaj skvelý prínos k bezpečnosti v Európe.
Mimochodom, N. Farage akcentoval svoj názor, že situáciu na Ukrajine spôsobila EU svojou imperialistickou rozpínavosťou a podporou pučistov, ktorí zvrhli síce skorumpovaného, ale demokraticky zvoleného Janukoviča.

Radšej EU army, ako NATO
Dôvod je jednoduchý. USA používajú NATO na krytie svojich zahranično – politických vojenských cieľov, spolu so svojim spojencom, Veľkou Britániou a na Africkom kontinente aj s Francúzskom. Ostatní členovia NATO sú z hľadiska rozpočtu, kontingentov vojsk a vplyvu, ktorým v NATO disponujú, dôležití, asi ako padák v ponorke.
Čo je pre USA dôležité, je, že tieto štáty, od Nemecka, až po Pobaltie, poskytujú armáde USA svoje územie pre taktické operácie a základne, takže USA môžu nerušene operovať na území celej Európy.

USA riadia svet a chcú, aby to tak zostalo
Pozrite si túto skvelú satiru, v ktorej je za pár minút zhrnutá US zahraničná politika: Folker Pispers.
Všimnite si, že o Iránskom jadrovom programe nerozhoduje OSN, ani Medzinárodná agentúra pre jadrovú energiu, ale USA. USA rozhodujú o tom, ktorý politik kde bude prezidentom, kto bude ich partner a koho vyhlásia za diktátora. USA rozhodli o rozdelení Juhoslávie, o bombardovaní Srbska, o odtrhnutí Kosova. Rusko sa 45 rokov po 2. svetovej vojne stiahlo z Nemecka, ktoré mohlo okupovať dodnes a súhlasilo s jeho zjednotením.
Naproti tomu USA okupujú Nemecko, aj Japonsko do dnešných dní a nič nenasvedčuje tomu, že dobrovoľne územie, ktoré je od 2. sv. vojny pod ich okupačnou správou, opustia.
USA riadia svet veľmi jednoducho a účinne. Vyvolávajú prevraty, z veľkých štátov narobia malé, a ak aj v konfliktoch nevíťazia, tak, ako v Iraku, alebo Afganistane, spôsobia rozvrat, z ktorého sa krajiny spamätávajú desiatky rokov. Viď Lýbia, Sýria, alebo aktuálne Ukrajina, v ktorej konflikt zďaleka nekončí a hrozí, že sa prenesie aj na územie Európy.
USA koncipovali za Jeľcina ruskú Ústavu, v ktorej je (ako aj v našej), veta o prednosti medzinárodného práva pred ruským. Myslíte si, že v Ústave USA je tiež takáto veta?
Nemecký  ústavný zákon bol Nemcom nadiktovaný a schválený okupačnou mocou, nie je to vlastná ústava slobodného štátu.
Veľkou prekážkou pre US expanziu je Rusko.
Kým Rusko voľby v USA nijako nekomentuje, nie ešte, aby si ich dovolilo monitorovať, pri posledných prezidentských voľbách v Rusku, USA zorganizovali viac, ako 8 000 pozorovateľov, ktorí s nevôľou skonštatovali, že voľby prebehli v duchu demokratických štandardov. Napriek tomu je Putin označovaný denne za totaliťáka. Prečo?
Rusko je aktuálne jediný štát, ktorý sa postavil US expanzii. Zabránili priamemu bombardovaniu Sýrie a zabránili rozpútaniu vojny proti Iránu.
Ukrajina zatiaľ tiež nejde podľa scenára výrobcov revolúcií. Ale banderovská Ukrajina je zbraň. ktorú držia v rukách USA  a mieria ňou na Rusko. A médiá, ktoré vlastní korporatokracia, ponúkajú namiesto denných správ, oficiálne stanovisko US vlády.
Rusko je principiálne najväčší nepriateľ USA. Ak by sa im podarilo významne oslabiť Rusko, rozdelia ho na dvadsať malých štátov, na ich čelo dosadia zločincov, typu Tači v Kosove a majú k dispozícii najväčšiu surovinovú bázu sveta.
Potom môžu ďalších 200 rokov tliachať o slobode, demokracii, hodnotách, rovnosti šancí pre všetkých a o Americkom sne.
O tom, že dnešný kapitalizmus a trhová ekonomika sú založené na kolonializme, otroctve, vojnách, kradnutí zdrojov, stručne povedané – na zločine, o tom ,,vládcovia demokracie”, cudne mlčia.
– A pritakávajúci európski lídri nám môžu pripraviť taký koniec, ako mal beznohý vojak Ukrajinskej armády, ktorému za odvahu, opitý Porošenko daroval hodinky a – futbalovú loptu.

Netlačte sa, plynu je dosť
– Na margo dnešnej správy, že ak Rusko nezlacní plyn, bude ho Ukrajina nakupovať v Európe, by som chcel našim Ukrajinským priateľom pripomenúť, že mnoho Ukrajincov v 2. sv. vojne počulo v nemeckom koncentráku, ako posledné slová svojho života ,,slávnu” vetu:,,Netlačte sa, plynu je dosť”.

With respect
Domino Svetík    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka