"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Translator   Zdieľať na VK

Podľa slovníka je mafia tajné záujmové združenie používajúce nelegálne (zločinné) metódy, ktoré sa usiluje o ovládanie  teritória  v ktorom  sa snaží nahrádzať štát.
ZÁSADNÝ ROZDIEL MEDZI KLASICKY DEFINOVANOU MAFIOU AKÁ PÔSOBÍ VO SVETE JE V TOM, ŽE  SLOVENSKÁ PONOVEMBROVÁ MAFIA A ORGANIZOVANÝ ZLOČIN PRERÁSTOL DO ŠTRUKTÚR ŠTÁTNEJ SPRÁVY A ŠTÁTNY KORUPČNÝ SYSTÉM VYTVORIL ZO SLOVENSKEJ REPUBLIKY  ŠTÁT OVLÁDANÝ ÚZKOU  SKUPINOU OLIGARCHOV.  TÁTO MAFIA DOSIAHLA ÚROVEŇ, KTORÁ JEJ UMOŽŇUJE OVLÁDAŤ NIELEN  URČITÉ TERITÓRIUM, ALE PROSTREDNÍCTVOM SPRIAZNENÝCH POLITIKOV UŽ AJ CELÝ ŠTÁT, VRÁTANE  MÉDIÍ  A DOKONCA SA PODIEĽAŤ NA TVORBE A SCHVAĽOVANÍ ZÁKONOV, KTORÉ UMOŽŇUJÚ LEGALIZÁCIU ZLOČINNÝCH METÓD A ZARUČUJÚ BEZTRESTNOSŤ. 

Len na Slovensku môže byť mafiánsky, vekslácky a amorálny sexuálny deviant predsedom parlamentu, ktorého miluje gang Pčolinských z Antikristovej organizácie KDH a neprekáža ani Antikristovej verenici Anne Záborskej


          Je dostatok dôvodov tvrdiť, hoci je to už nejaký ten rok dozadu, že na Slovensku mal už dávno prebehnúť veľký zápas o očistu spoločnosti, doložené nezvratnými dôkazmi občianky Ing. Danky Bobekovej. Dôkazy ňou predkladané boli na tak vysokej úrovni, že v každom demokratickom štáte by to spôsobilo nebývalé zemetrasenie na najvyšších miestach, ktoré by boli vyvolané občianskou spoločnosťou. Lenže na rozdiel od Slovenska, ktoré má najzločineckejších politikov v Európskej únii, ale aj najzbabelejších a najsluhovskejších občanov v Európskej únii, teda, občiansku spoločnosť, sa môže stať, že mafián, vekslák a sexuálno-amorálny zvrhlík Boris Kollár, JE predsedom parlamentu.

          No stali ešte horšie a závažnejšie veci. Na strane jednej stála osamelá občianska bojovníčka, a na strane druhej, jej protivníci. Politici, štátne orgány, zbabelé médiá, zbabelá občianska spoločnosť. Metódy si nevyberali, počnúc špinením, vyhrážaním, snahou o ekonomickú likvidáciu. No a dnes, akýsi Matovič a jemu podobní, ktorí niekoľko rokov dozadu nemali odvahu sa s touto občiankou nielen stretnúť, neposkytnúť jej žiadnu pomoc a podporu, dnes títo hajzli sa hrajú na čističov štátu od mafie, keď do hlavnej úlohy sa samopasoval istý Igor Matovič.

          Lenže aj on je len také maličké a bezvýznamné kravské lajno, kde hlavnú úlohu hrá Penťácky pastier Špirko, a najdlhšie pasená ovca Igor Matovič, ktorého tento pastier dal do úlohy niekoho, ale on na to nemá.

Vladimír Pavlík


Poznámka: Len v zločineckom štáte sa je možné, aby bola funkcia predsedu NR SR a kontrola nad SIS zverená človeku, krorý sa podieľal na prevoze heroinu do býv. ČSFR.. Len v zločineckom a mafiánskom štáte môže NBÚ ignorovať dokumenty tajnej služby, potvrdené ÚPN o prevoze 6 kg heroínu. K vlastnej organizácii prevozu použil neskôr zavraždený Petter Steinhübel svojich poskokov Romana Deáka, Borisa Kollára a Jána Daniša (Všetko osoby, zaoberajúce sa nelegálnou výmenou peňazí).“
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/413768-upn-potvrdil-pravost-dokumentov-obvinujucich-kollara-z-pasovania-drog/
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/407170-dokumenty-ktore-spajaju-borisa-kollara-s-mafiou-su-prave/

Danka Bobekova· Facebook – 2. 2. 2022  -  19:33 hod
Strata pamäte Borisa Kollára asi nainfikovala národne hrdých Slovákov, čo stratili pamäť. Zjavne by nepomohlo, ani keby hudobný skladateľ zo stratených bielych koníkov zhudobnil operu. Veď to nebol ten váš, je tam toho, stratil sa nejaký človek. Veď to nie je trafika, ani vaše lóve na kontách. Hanba Slovákov na sto rokov, že v slovenskom parlamente zasadla smemafiorodina a seladón mafián je predseda parlamentu. Môžeme sa tu aj posrať. Nenašiel sa Binka, Hajtman, nenájde sa asi ani Pali Miko. Vieme aj bez vešteckej gule. Mafia rozdáva karty a lovač trepe na búkukktiny vo veľkom.
BORIS KOLLÁR v SKI &Co s.r.o.,
Mirko Binka v INFOTEX spol. s.r.o.,
Ing. Ivan Sečanský v TOPLIMO a.s., JUDr. Július Jánošík v BAZ NASKOM a.s. BORIS KOLLÁR v LD & CO s.r.o.,
Michal Hajtman v AXIM spol.s.r.o., Ing. Martin Findura v TATRAVAGÓNKA a.s. Ing. Anna Bachledová.
Michal Hajtman, Boris Kollár v SKI CENTRUM DONOVALY s.r.o.Donovaly,
Ing. Anton Hromada, Ing. Branislav Veľký v SKI PARK RUŽOMBEROK, a.s., vymazaná v 2021 ex offo z OR SR...

Boris Kollár

Boris Kollár asi cíti, že v mafii to vrie. Kto študuje tú mafiu taliansku a Cosu nostrum vie ja to, čo platí pre našu mafiu, že v mafii sa stali milionármi aj rôzni pouliční povaľači ako výpalníci, díleri drog a podobná verbež. Zákon mlčanlivosti bol však už dávno prelomený, čo je mafiánskym problémom číslo jeden. Boris Kollár je pevnejšou súčasťou štátnomafiánskej chobotnice, ako si vie bežný občan predstaviť. Niečo vedia a niečo len tušia jeho lajkovači. Často ani biely kôň netuší, do služieb koho sa nechal zlanáriť za slušnú províziu. To vedia potom až pozostalí.

FUN MEDIA GROUP a.s.aj Ing. Martina Kyjaci s Igorom Rattajom v 1.garantovanej aj v RADIO a.s.
ŠTUDIO KOLIBA- Igor Rattaj, Mgr. Richard Flimel z rôznych media a.s.
Mgr. Petra Hirnerová a METROPOLITAN a.s. v konkurze - konkurzná mafia aj z DONARU a.s.
Štúdio Koliba je spoločníkom v Koliba production & service s.r.o. tatka Mečiara a tiahne sa až do Senice, na Myjavu a do každého mesta SR!
V blízkej Capital Industrial  tróńila aj Mgr. Zuzana Puškárová dnes v DR – Štrkopiesky Gabčíkovo a Eva Červeňanská konkurzná mafiánka par excelance! Blízky Ing. Ľudovít Goga zo SKI Park Ružomberok –Ing. Ľubomír Kudlička, Salmanovov oponent v spore o firmu, šéf Takáčovcov, karatista, Anna Zubovská a Salmanovci! Kudlička mal vtedy väčšiu hotovosť ako Zuborovci.  A tam Pavol Miko nezvestný a Ľubica Kolesárová!
Stále málo argumentov prečo sú tu „revolucionári„ a tárajovia vraj občianski aktivisti?

Blízky Martin Hlôška-MACHNÁČ a.s. JUDr. Martin Bognár – bol aj v prípade Majského svedkom v procese, náhle zomrel vo veku 40 rokov. Pri predaji Horizontu pracoval pre Vladimíra Fruniho a proti Majskému vypovedal. Na krátkej ceste chýbajú traja...
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/157629-svedok-v-majskeho-kauze-je-po-smrti/

Čo spája Borisa Kollára s dvoma nezvestnými?

Meno opozičného politika a šéfa hnutia Sme rodina Borisa Kollára je poprepájané na viacerých ľudí s podivnými podnikateľskými aktivitami. Webový portál datel.sk upozorňuje na dvoch mužov, ktorí s ním figurovali vo firmách a viac ako 20 rokov o nich nikto nič nevie. Kollár pre Pravdu povedal, že si na týchto mužov nespomína.

Pravda, odu 11.04.2018 14:15, aktualizované: 17:37
 
V okolí Borisa Kollára sa pohybovalo až príliš veľa mafiánov, bielych koní a nezvestných,“ píše portál datel.sk, ktorý založil bývalý novinár a exšéf kontrarozviedky Peter Tóth. Ten v článku vysvetľuje prepojenie Kollára a dvoch nezvestných podnikateľov Mirka Binku a Michala Hajtmana, ktorí mali byť takzvanými bielymi koňmi.

Kollára a Binku spája firma SKI &Co. Kollár do nej vstúpil cez spoločnosť Goimpex, ktorej bol spoločníkom a konateľom. Kollár a Binka boli obaja vedení ako konatelia. Od marca 1997 bol Binka jediným spoločníkom a konateľom. „Na tom by nemuselo byť nič zlé, keby nebol pán Binka približne 20 rokov nezvestný. Problém spočíva predovšetkým v tom, že biele kone bezprostredne alebo krátko po tom, ako sú na nich prepísané firmy aj s dlhmi, miznú. Presne to sa stalo s Binkom a dnes už nikto neverí, že je medzi živými,“ píše portál.

V blízkosti Borisa Kollára sa mal pohybovať aj ďalší profesionálny biely kôň Michal Hajtman. „Bol nastrčený do 15 obchodných spoločností, z toho tri priamo súviseli s predsedom strany Sme rodina: LD &Co., Ski Centrum Donovaly, Snowtech,“ uviedol portál s tým, že na prípade Hajtmana je pozoruhodné, že aj on je od konca 90. rokov nezastihnuteľný. Vraj bol vylákaný do zahraničia pod zámienkou dovolenky, z ktorej sa viac nevrátil.

Zmiznutie dvoch osôb, s ktorými mal Kollár obchodné vzťahy, vyvoláva rôzne otázky a navodzuje aj určité podozrenia. „Podporuje to aj dobový kontext, tvorený čulými a bohatými osobnými a obchodnými stykmi pána Kollára so slovenským podsvetím,“ naznačuje datel.sk. Ako príklad uviedol akciovku Solisko Šport, v ktorej okrem Kollára pôsobili aj Milan Erd, Milan Kušmirek a Mária Žembová.

Milan Erd, prezývaný Sližo, patril do kriminálnej skupiny Eduarda Diniča, ktorý bol v roku 1998 zavraždený. Milan Kušmirek, prezývaný Ježko a známy predstaviteľ podtatranského podsvetia, bol obchodným partnerom a priateľom Ondreja Žembu. Ten bol považovaný za hlavu organizovaného zločinu v tomto regióne. Mária Žembová je jeho matka, vo viacerých prípadoch zastupovala synove obchodné záujmy.

Kollár: S tými ľuďmi nemám nič spoločné

Denník Pravda oslovil opozičného politika Borisa Kollára a pýtal sa ho na Binku a Hajtmana. „Pýtate sa ma, čo bolo pred dvadsiatimi rokmi, osobne si na týchto ľudí nespomínam,“ povedal Kollár a zdôraznil, že za svoj život vybudoval, kúpil a predal možno 30 či 40 firiem. „Najskôr spoločnosť vybudujem, potiahnem ju hore a potom so ziskom predám a viac sa o ňu nezaujímam,“ dodal s tým, že všetky transakcie robí cez právnikov. „S tými ľuďmi nemám nič spoločné, nie sú to moji známi ani moje kone ani nič, predal som firmu a viac ma to nezaujíma,“ skonštatoval.

Kollár si nepamätá ani Erda či Kušmireka. „Ich mená mi nič nehovoria, nastúpili do spoločnosti až keď som z nej odišiel,“ pripomenul. Podľa obchodného registra rozdiel medzi odchodom Erda z firmy a príchodom Kollára bol jeden deň. Kušmirek a Žembová zase vstúpili do spoločnosti deň po Kollárovom odchode. Politik priznal, že Ondreja Žembu pozná, pretože ten podľa neho vlastnil všetky parkoviská v Tatrách a obchodovaniu s ním sa vraj nemohol vyhnúť.

V súvislosti s osobami Mirka Binku a Michala Hajtmana sa denník Pravda obrátil na políciu s otázkou, či ich eviduje ako nezvestných. Polícia reagovala tým, že poslala link, kde je verejnosti prístupný zoznam všetkých hľadaných osôb. V ňom sa meno Michala Hajtmana nachádza, Binkovo nie. Polícia vysvetlila, že v zozname nemusia byť všetci hľadaní. „Pátranie z operatívno-taktickych dôvodov môže byť nezverejnené,“ uviedlo policajné prezídium. Po Hajtmanovi bolo vyhlásené pátranie v marci 2002, vtedy mal približne 30 rokov.

Fotografie z Kuby

Nejde pritom o jediné mená z podsvetia, ktoré sa objavujú v súvislosti s Kollárom. Asi pred dvoma rokmi na verejnosť prenikli dovolenkové fotografie Kollára s bosom bratislavského podsvetia Jurajom Ondrejčákom alias Piťom, ktorý bol v roku 2014 odsúdený na 16 rokov väzenia za riadenie zločineckej skupiny, nedovolené ozbrojovanie a poškodzovanie cudzej veci. Na dvoch záberoch z Kuby, ktoré pochádzajú pravdepodobne z roku 2006, sú aj ďalší dvaja piťovci. Kollár vtedy tvrdil, že sa s Piťom na Kube stretli náhodou.

Jeden z mužov na snímke Tomáš Rajecký pre Pravdu pred dvoma rokmi potvrdil, že fotografie sú autentické a vznikli počas spoločnej dovolenky na Kube v roku 2006 alebo 2007. Rajecký vtedy povedal, že všetci boli kamaráti. Predseda hnutia Sme rodina mal s Piťom aj spoločne podnikať, od Piťa si mal prenajímať aj pozemky na Donovaloch.

Ďateľ.sk uzatvára, že z perspektívy trestného práva je Boris Kollár, prinajmenšom pre túto chvíľu, bezúhonným občanom, z pohľadu politiky a dôvery vo verejného činiteľa sa veci javia komplikovanejšie. Doplnil, že politik môže iba ťažko obhájiť, že v jednom desaťročí mal obchodné i osobné vzťahy s kriminálnym podsvetím, prepisoval firmy na miznúce osoby a v inom desaťročí už ako politik ľuďom sľubuje jánošíkovskú exekučnú amnestiu a je levom televíznej smotánky.

Kto sú biele kone

Biele kone sa v 90. rokoch minulého storočia najčastejšie využívali na firemné podvody. Boli to často ľudia na okraji spoločnosti – bezdomovci, narkomani, alkoholici a pod. Na nich sa prepísali firmy, ktoré mali slúžiť na ekonomickú trestnú činnosť. Zarábali na fiktívnych obchodoch či na krátení daní. Kto stál v skutočnosti za nekalými obchodmi, sa polícii často nepodarilo vyšetriť, pretože sa najďalej dostala k bielemu koňovi. Niekedy ani k nemu nie, mafia takýchto ľudí zvykla likvidovať.


SINTRAX, s.r.o. - informácie o firme
Aktuálny názov od 07.10.2003


VZNIK

Firma SINTRAX, s.r.o. vznikla 07.10.2003, štatutárom sú Eva DrgoňováStanislava Horňáková, majiteľom sú Stanislava HorňákováBoris Kollár .


ÚDAJE O FIRME A FAKTURAČNÉ ÚDAJE

Adresa / Sídlo firmy:
Leškova 5 Bratislava
81104

IČO: 36620751
DIČ: 2020096485
IČ DPH: SK2020096485
Súd: Spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 31269/B


PREDCHÁDZAJÚCE ADRESY FIRMY

Od 09.03.2004 :
Obchodná 19, Bratislava, 81101
Od 07.10.2003 :
Horná 21, Banská Bystrica, 97401


ĎALŠIE INFORMÁCIE

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku: 07.10.2003
SK NACE kód: 46180 Špecializované sprostredkovanie obchodu s iným špecifickým tovarom
Základné imanie: 7 500 €
Aktualizované: 24.07.2019
PREDMET ČINNOSTI


OSOBY VO FIRME


AKTUÁLNE FIGURUJÚ :


Spoločníci (Komu firma patrí) :
Stanislava Horňáková (10.0% podiel)
 (Zobraziť dalších (4) firiem kde pôsobí)
Boris Kollár (90.0% podiel)
 (Zobraziť dalších (44) firiem kde pôsobí)
Štatutárny orgán (Kto riadi firmu) :
Eva Drgoňová
 (Zobraziť dalších (11) firiem kde pôsobí)
Stanislava Horňáková
 (Zobraziť dalších (4) firiem kde pôsobí)


PÔSOBIL V MINULOSTI :


Spoločníci (Komu firma patrila) :
Sandra Horňáková
 (Zobraziť dalších (1) firiem kde pôsobí)
NSD Consulting, s.r.o.
 (Zobraziť dalších (4) firiem kde pôsobí)
Ing. Boris Beniak
 (Zobraziť dalších (32) firiem kde pôsobí)
Štatutárny orgán (Kto riadil firmu) :
Boris Kollár
 (Zobraziť dalších (44) firiem kde pôsobí)
Ing. Boris Beniak
 (Zobraziť dalších (32) firiem kde pôsobí)
ZOBRAZIŤ CELÝ HISTORICKÝ PREHĽAD


PODIELY V SPOLOČNOSTIACH


PÔSOBIL V MINULOSTI :


Spoločník v :
ARKER, s.r.o.
 (Zobraziť dalších (7) osôb / subjektov)
ZOBRAZIŤ CELÝ HISTORICKÝ PREHĽAD


PODANIA DO OBCHODNÉHO VESTNÍKA SPOLOČNOSŤOU:

Posledné podanie: 26.7.2019

 

Kapitola OV: Obchodný register

 

Typ podania: Podanie Obchodného registra

 

Evidovaný počet podaní:  3

 

ZOBRAZIŤ VŠETKY PODANIA


HOSPODÁRSKE VÝSLEDKY:

 

2014

2020

2021

Aktíva

362 438 €

0 €

8 €

Vlastný kapitál

2 081 €

0 €

-100 €

Tržby

5 €

0 €

0 €

Zisk

-1 908 €

0 €

-100 €

ÚČTOVNÉ ZÁVIERKY SÚVAHY VÝKAZY ZISKOV A STRÁT


PODANIA DO OBCHODNÉHO VESTNÍKA, V KTORÝCH SPOLOČNOSŤ FIGURUJE:

Subjekty: 
Okresný súd Bratislava I

Evidovaný počet podaní:  2

 

ZOBRAZIŤ VŠETKY PODANIA


NEDOPLATKY

Zistite, či táto firma má nedoplatky -> prejdite na sumár nedoplatkov
SUMÁR NEDOPLATKOV


PREPOJENÉ SUBJEKTY
 Aktuálny prehľad Dĺžka vzťahov


PREPOJENIA OSÔB

JAKUB DRGOŇ
Zálužická 3 Bratislava - Mestská Časť Ružinov
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v MAGURA INVEST, s. r. o.
Jakub Drgoň je Štatutárny orgán v MAGURA INVEST, s. r. o.
Subjekty :
PRVÁ TATRANSKÁ, VYSOKÉ TATRY, a.s.MAGURA INVEST, s. r. o.MAGURA INVEST, s. r. o.Bar Štefániková s. r. o.

 

EVA DRGOŇOVÁ
Zálužická 3 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár je Spoločník v DEXON, spol. s r.o.
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v DEXON, spol. s r.o.
Subjekty :
BS & SC s r. o.CWG, a.s.MAGURA INVEST, s. r. o.DEXON, spol. s r.o.21 ďalších

 

PATRIK ONDROVIČ
Gen.Svobodu 19 Pezinok
Prepojenie cez :
Stanislava Horňáková je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Stanislava Horňáková bol/a Štatutárny orgán v ARKER, s.r.o.
Patrik Ondrovič je Štatutárny orgán v ARKER, s.r.o.
Subjekty :
BestInvest I s.r.o.ARKER, s.r.o.TATREE bar &restaurant, s. r. o.BEST COMPANY, s.r.o.8 ďalších

 

ING. JANKA STRUHÁROVÁ
Pri Hornej skalke 1098/4 Svätý Jur
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár je Spoločník v RADIO SERVIS, s.r.o. v likvidácii
Ing. Janka Struhárová je Štatutárny orgán v RADIO SERVIS, s.r.o. v likvidácii
Subjekty :
TERA s.r.o.RADIO SERVIS, s.r.o. v likvidáciiVydrica a.s.URBICOM INVEST, a.s.15 ďalších

 

ING. BRANISLAV VEĽKÝ
Borievková 5 Banská Bystrica
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár je Spoločník v ICE BERG PROJECT s. r. o.
Ing. Branislav Veľký je Štatutárny orgán v ICE BERG PROJECT s. r. o.
Subjekty :
FunArena Donovaly s.r.o.MAJOR Fine s.r.o.ICE BERG PROJECT s. r. o.ICE BERG PROJECT s. r. o.11 ďalších

 

ING. PETER STRUHÁR
Laurinská 18 Bratislava - Mestská Časť Staré Mesto
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Člen dozornej rady v Havana Cafe, a.s.
Ing. Peter Struhár je Člen dozornej rady v Havana Cafe, a.s.
Subjekty :
LAURINSKÁ s.r.o.TERA TRADE, s.r.o.Havana Cafe, a.s.TERA INVEST s.r.o.19 ďalších

 

MGR. RASTISLAV DUTKA
Frankovská 18 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Mgr. Boris Kollár je Akcionár v RADIO GROUP a.s.
Mgr. Rastislav Dutka je Štatutárny orgán v RADIO GROUP a.s.
Subjekty :
Crea Tea, s. r. o.RADIO, a.s.RADIO GROUP a.s.FUN MEDIA GROUP a. s.

 

MGR. RASTISLAV DUTKA
Frankovská 18 Bratislava - Mestská Časť Nové Mesto
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v Rádio Vlna, s.r.o.
Mgr. Rastislav Dutka je Štatutárny orgán v Rádio Vlna, s.r.o.
Subjekty :
Rádio Vlna, s.r.o.CORPORATE LEGAL, s. r. o.

 

PHDR. DARINA FEGLOVÁ
Mladoboleslavská 1/3 Pezinok
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Spoločník v CafeMilano s. r. o.
PhDr. Darina Feglová je Štatutárny orgán v CafeMilano s. r. o.
Subjekty :
Havana Cafe, a.s.CafeMilano s. r. o.BCCM, s. r. o.

 

JUDR. IVETA ŠARANSKÁ
Miletičova 68 Bratislava - Mestská Časť Ružinov
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Štatutárny orgán v RADIO, a.s.
JUDr. Iveta Šaranská je Člen dozornej rady v RADIO, a.s.
Subjekty :
RADIO, a.s.

 

JUDR. NORA VÍGLASKÁ
Laurinská 18 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Člen dozornej rady v FUN MOBILE a.s.
JUDr. Nora Víglaská je Štatutárny orgán v FUN MOBILE a.s.
Subjekty :
FUN MOBILE a.s.MEA MEDICAL CENTRUM, s. r. o.EMPIRE Group, s. r. o.Ing. Marián Kavčiak s. r. o.

 

ING. PAVOL MIKUŠIAK
Starojánska 322 Liptovský Ján
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Člen dozornej rady v Tatry mountainresorts, a.s.
Ing. Pavol Mikušiak je Člen dozornej rady v Tatry mountainresorts, a.s.
Subjekty :
OSKO, a.s.VEREX ŽILINA, a.s.VEREX REALITY s.r.o.NAVOS s.r.o.35 ďalších

 

ING. BARBARA KOVAĽOVÁ
Seberíniho 13 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Štatutárny orgán v SKI Rača, a.s.
Ing. Barbara Kovaľová je Člen dozornej rady v SKI Rača, a.s.
Subjekty :
SKI Rača, a.s.1. Tatranská, akciová spoločnosťSnowparadise a.s.PAPILOS s. r. o.10 ďalších

 

ING. IGOR RATTAJ
Matúšova 19 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Spoločník v MONTIR, s.r.o. v likvidácii
Ing. Igor Rattaj je Štatutárny orgán v MONTIR, s.r.o. v likvidácii
Subjekty :
RCBT, s. r. o.RIVERSAND a. s.C4U, s.r.o.MONTIR, s.r.o. v likvidácii11 ďalších

 

ING. VIKTÓRIA ORAVCOVÁ
Pútnická 112 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Spoločník v VO MEDIA NET s.r.o.
Ing. Viktória Oravcová je Spoločník v VO MEDIA NET s.r.o.
Subjekty :
VO MEDIA NET s.r.o.ROH Telecom, s.r.o.SOUND DESIGN s.r.o.ANTENA NET s.r.o.

 

ING. JURAJ POÓR
Vysoká 16 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Akcionár v SLOVAK WINGS, a. s.
Ing. Juraj Poór je Štatutárny orgán v SLOVAK WINGS, a. s.
Subjekty :
VR JET, a. s.SLOVAK WINGS, a. s.Poltár Crystal&Steel, a.s.City-Arena a.s.7 ďalších

 

ING. JANA BUBENKOVÁ
Bielocerkevská 4 Košice
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Spoločník v VÝCHOD MEDIA, s.r.o. v likvidácii
Ing. Jana Bubenková je Štatutárny orgán v VÝCHOD MEDIA, s.r.o. v likvidácii
Subjekty :
VÝCHOD MEDIA, s.r.o. v likvidáciiPrešovská kultúrna agentúra, s.r.o. v likvidáciiPrešovská kultúrna agentúra, s.r.o.VÝCHOD MEDIA, s.r.o.4 ďalších

 

ING. ANTON HROMADA
Staré Hory 331 Staré Hory
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Spoločník v ACR, s.r.o.
Ing. Anton Hromada je Spoločník v ACR, s.r.o.
Subjekty :
FunArena Donovaly s.r.o.ACR, s.r.o.DONOTOUR, s.r.o.DONOTOUR, s.r.o. " v likvidácii"4 ďalších

 

JIŘÍ KREJČÍ
Ulica Kozácka 7480/68 Trnava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Štatutárny orgán v GOIMPEX, spol. s r.o.
JiříKrejčí je Štatutárny orgán v GOIMPEX, spol. s r.o.
Subjekty :
GOIMPEX, spol. s r.o.CWG, a.s.GOIMPEX, spol. s.r.o.SNOW TRADE, spol. s r.o.1 ďalších

 

PETER BARTOŇ
Jána Husa 29 Lučenec
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Štatutárny orgán v PRESSBURG Invest spol. s r.o.
Peter Bartoň je Spoločník v PRESSBURG Invest spol. s r.o.
Subjekty :
PRESSBURG Invest spol. s r.o.ONYX MRAMOR, spol. s r.o.TECOHOLZ s.r.o.

 

PREPOJENIA FIRIEM

BSSC, S.R.O.
Adresa :
Prešovská 39 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár je Štatutárny orgán v BSSC, s.r.o.
Subjekty :
Boris KollárIng. RedenHermann&Co KGJUDr. Peter Zelenay

 

TV SERVIS, SPOL. S R.O.
Adresa :
Leškova 5 Bratislava
Prepojenie cez :
Stanislava Horňáková je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Stanislava Horňáková je Spoločník v TV SERVIS, spol. s r.o.
Subjekty :
Boris KollárStanislava HorňákováIng. Róbert OravecMgr. AdnanHamzič2 ďalších

 

 MAGURA INVEST, S. R. O.
Adresa :
675 Štiavnické Bane
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v MAGURA INVEST, s. r. o.
Subjekty :
Eva DrgoňováJakub DrgoňEva DrgoňováBoris Kollár2 ďalších

 

DEXON, SPOL. S R.O.
Adresa :
Prešovská 39 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár je Spoločník v DEXON, spol. s r.o.
Subjekty :
Boris KollárEva DrgoňováStanislava Horňáková

 

FUNSERVER, S.R.O.
Adresa :
Leškova 5 Bratislava
Prepojenie cez :
Stanislava Horňáková je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Stanislava Horňáková bol/a Štatutárny orgán v FUNSERVER, s.r.o.
Subjekty :
FUNSERVER, s.r.o.Boris KollárStanislava HorňákováEva Drgoňová4 ďalších

 

ANTENA FM, S.R.O.
Adresa :
Leškova 5 Bratislava
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v Antena FM, s.r.o.
Subjekty :
Boris KollárEva DrgoňováFrantišek MaronAndrej Hryc3 ďalších

 

 BS & SC S R. O.
Adresa :
Palisády 9 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár je Spoločník v BS & SC s r. o.
Subjekty :
Eva DrgoňováBoris KollárEduard JohannesWallner

 

ARKER, S.R.O.
Adresa :
Hradská 1/a Bratislava
Prepojenie cez :
Stanislava Horňáková je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Stanislava Horňáková bol/a Štatutárny orgán v ARKER, s.r.o.
Subjekty :
Patrik OndrovičBestInvest I s.r.o.BTK invest s.r.o.Ľubomír Novák4 ďalších

 

FUN MEDIA, S.R.O.
Adresa :
Leškova 5 Bratislava
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v FUN MEDIA, s.r.o.
Subjekty :
Eva DrgoňováGOIMPEX BRATISLAVA, a.s.FUNSERVER, s.r.o.Ing. Patrik Ziman8 ďalších

 

RADIO SERVIS, S.R.O. V LIKVIDÁCII
Adresa :
Leškova 5 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár je Spoločník v RADIO SERVIS, s.r.o. v likvidácii
Subjekty :
Ing. Janka StruhárováIng. Peter StruhárBoris KollárEva Drgoňová3 ďalších

 

RADIO SERVICES S. R. O.
Adresa :
Dr. Vladimíra Clementisa 10 Bratislava
Prepojenie cez :
Stanislava Horňáková je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Stanislava Horňáková bol/a Spoločník v RadioServices s. r. o.
Subjekty :
Harad, a.s.Ing. Tomáš KapustaIng. Michal HolíkIng. Bohuslav Vajcík18 ďalších

 

PATRIOL, SPOL. S R.O.
Adresa :
Prešovská 39 Bratislava
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v PATRIOL, spol. s r.o.
Subjekty :
FUN MEDIA GROUP a.s.Eva DrgoňováPATRIOL, spol. s r.o.Boris Kollár1 ďalších

 

ICE BERG PROJECT S. R. O.
Adresa :
801 Donovaly
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár je Spoločník v ICE BERG PROJECT s. r. o.
Subjekty :
Boris KollárEva DrgoňováIng. Branislav VeľkýIng. Peter Struhár

 

 HAVANA CAFE, A.S.
Adresa :
Michalská 26 Bratislava
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Člen dozornej rady v Havana Cafe, a.s.
Subjekty :
Ing. Peter StruhárPhDr. Darina FeglováRobertAmortKarol Szász5 ďalších

 

RADIO GROUP A.S.
Adresa :
Leškova 5 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Mgr. Boris Kollár je Akcionár v RADIO GROUP a.s.
Subjekty :
FUN MEDIA GROUP a.s.Mgr. Rastislav DutkaEva DrgoňováMgr. Darina Oriešková20 ďalších

 

ICE BERG PROJECT S. R. O.
Adresa :
801 Donovaly
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v ICE BERG PROJECT s. r. o.
Subjekty :
Eva DrgoňováIng. Branislav VeľkýBoris KollárIng. Peter Struhár

 

GOIMPEX BRATISLAVA, A.S.
Adresa :
Prešovská 39 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár je Akcionár v GOIMPEX BRATISLAVA, a.s.
Subjekty :
GOIMPEX BRATISLAVA, a.s.Ing. Anton HromadaStanislava HorňákováEva Drgoňová8 ďalších

 

RÁDIO VLNA, S.R.O.
Adresa :
Leškova 5 Bratislava - Mestská Časť Staré Mesto
Prepojenie cez :
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v SINTRAX, s.r.o.
Eva Drgoňová je Štatutárny orgán v Rádio Vlna, s.r.o.
Subjekty :
Eva DrgoňováMgr. Rastislav DutkaRADIO GROUP a.s.Marek Mikušek5 ďalších

 

 MAGURA INVEST, S. R. O.
Adresa :
675 Štiavnické Bane
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Spoločník v MAGURA INVEST, s. r. o.
Subjekty :
Eva DrgoňováJakub DrgoňBoris KollárIng. Boris Vyskoč1 ďalších

 

 CAFE MILANO S. R. O.
Adresa :
Hviezdoslavovo nám. 173/16 Bratislava
Prepojenie cez :
Boris Kollár je Spoločník v SINTRAX, s.r.o.
Boris Kollár bol/a Spoločník v CafeMilano s. r. o.
Subjekty :
PhDr. Darina FeglováIng. Erika MadejováRobertAmortKatarína Lukáčová5 ďalších


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/413768-upn-potvrdil-pravost-dokumentov-obvinujucich-kollara-z-pasovania-drog/

ÚPN usvedčuje Kollára z pašovania heroínu

O stykoch poslanca parlamentu Borisa Kollára s mafiou vyšli najavo nové závažné skutočnosti. Podľa archívov Ústavu pamäti národa mal začiatkom deväťdesiatych rokov pašovať drogy do bývalého Československa v zaváraninových pohároch.
Zlatica Beňová, Pravda
13.12.2016

Kollár, ktorý sa dostal do Národnej rady v marcových voľbách so svojou stranou Sme rodina, to popiera. V jeho prípade je to však ďalší dôkaz, ktorý ho diskredituje. Nehovoriac o bezpečnostnom riziku, keďže tento politik sedí vo výbore na kontrolu Slovenskej informačnej služby.
Aj napriek novým informáciám sa politici sa k celej záležitosti stavajú zdržanlivo. Nie je zrejmé, či ho ponechajú vo výbore, ktorý dozoruje činnosť tajnej služby. Kollár označil materiály za nedôveryhodné a pašovanie za nezmysel. Mandátu poslanca Národnej rady sa vzdať nemieni.
Kollárovo meno sa opakovane spája s mafiánmi a s podsvetím. Pravosť dokumentov, podľa ktorých mal Kollár v roku 1990 robiť „poskoka“ vtedajšiemu bratislavskému bosovi podsvetia Petrovi Steinhübelovi, známemu ako Žaluď, potvrdil ešte v októbri tohto roka aj Národný bezpečnostný úrad. Kollár sa navyše objavil i na fotografiách z dovolenky na Kube s ďalším údajným mafiánom Jurajom Ondrejčákom (prezývaným Piťo), ktorý bol na 18 rokov odsúdený za riadenie zločineckej skupiny. Fotografie pochádzajú niekedy z roku 2006. Vôbec po prvý raz v histórii tak niektorému z poslancov boli takto potvrdené kontakty s mafiánskym prostredím.

Informácie o pašovaní drog sa nachádzajú v materiáloch Úradu na ochranu ústavy a demokracie, ktoré archivuje Ústav pamäti národa. „Archívny dokument s informáciami o osobe Boris Kollár sa v archíve ÚPN nachádza. Je možné doň nahliadnuť za podmienok uvedených v našom bádateľskom poriadku, ktorý je dostupný na webovej stránke ÚPN,“ povedal Pavol Pytlík z ÚPN.
V 90. rokoch „Žaluďova skupina“ mala obchodovať s drogami. V spomínaných záznamoch sa opisuje, akým spôsobom narkotiká pašovali. Kollár sa mal v tom čase podieľať na pašovaní heroínu do bývalej federácie tak, že sa drogy dovážali v zaváraninových fľašiach. Na pašovanie drog, ktoré údajne pochádzali z Turecka, mali využívať hraničný priechod Jarovce – Kittsee. Tamojším colníkom mal totiž chýbať pes vycvičený na hľadanie drog. Tieto skutočnosti uvádza dokument Úradu na ochranu ústavy a demokracie (po revolúcii v roku 1989 sa tak premenovala kontrarozviedka Štátnej bezpečnosti) zo dňa 23. 10. 1990. Jeho kópiu na svojej stránke zverejnil internetový portál topky.sk. Záznam vypracoval operatívec npor. Čombor. V dokumente opisuje aktivity veksláka Steinhübela a jeho poskokov. „Bratislavský "vekslák“ Peter Steinhübel zorganizoval prevoz asi 6 kg heroínu, ku ktorému došlo asi pred dvoma týždňami. K vlastnej organizácii prevozu použil svojich poskokov Romana Deáka, Borisa Kollára a Jána Daniša (všetko osoby, zaoberajúce sa nelegálnou výmenou peňazí)."

Záznam ďalej opisuje, akým spôsobom heroín prevážali. „Dňa 1. 11. 1990 bol získaný opätovný poznatok o tom, že Steinhübel Peter spolu s Kollárom Borisom a Deákom Romanom mali vyviezť z ČSFR "zaváraninové fľašky“, ktoré mali naplniť v Rakúsku, resp. v Nemecku. Bolo potvrdené, že v uvedených fľaškách by sa mal do ČSFR doviezť heroín. Zistilo sa, že menovaní sa zaoberajú dovozom narkotík do ČSFR."
Steinhübel začínal v osemdesiatych rokoch ako vekslák, neskôr sa vypracoval na bosa bratislavského podsvetia, v roku 1999 ho zavraždili. V tom istom roku podobný osud neminul aj Romana Deáka, ktorého meno bolo v správe uvedené tiež.
Kollár pre Pravdu pripustil, že dokument môže byť pravý, ale operatívec si pašovanie vymyslel. Podľa Kollára materiály pochádzajú z nedôveryhodného Úradu na ochranu ústavy a demokracie, ktorý po revolúcii v roku 1989 vznikol premenovaním socialistickej Štátnej bezpečnosti. „Papier môže byť pravý, ale niekto niečo počul v krčme a zapísal to, tak to už akože má byť pravda?“ pýta sa Kollár. Podľa neho nejde o nič nové, tento dokument už bol raz zverejnený. „Nerozumiem, prečo sa ma na to znova pýtate, už raz som vám odpovedal, že je to nezmysel,“ uviedol. Ako ďalej dodal, niekto jeho kontakt so Steinhübelom opäť „oprášil“, pretože jeho strane v poslednom čase stúpli preferencie. „Keď budeme mať desať percent, znova na mňa vytiahnete pašovanie a trestnú činnosť?“ spýtal sa znovu Kollár. Nevidí ani dôvod na to, aby sa vzdal poslaneckého mandátu.
Podľa bezpečnostného analytika Milana Žitného môže Kollár spochybňovať dokument, lebo ide o tvrdenie proti tvrdeniu. „Táto mafiánska skupina však bola tajnými dlhodobo monitorovaná, prebiehali tam dlhodobo odpočúvania nielen ich, ale aj ich rodinných príslušníkov či frajeriek, monitoroval sa ich pohyb aj činnosť, takže nemôže byť reči o tom, že by išlo o "krčmový výmysel“ nejakého operatívca," zhodnotil Žitný. Navyše, pašovanie heroínu sa podľa neho monitorovalo aj v spolupráci s rakúskou a nemeckou políciou.

„Pravosť tohto dokumentu mi ešte v 90. rokoch potvrdil samotný Ján Langoš, ja som vtedy také mená ako Kollár či Steinhübel nepoznal, tajní ich už monitorovali dlhšie,“ poznamenal analytik s tým, že Kollár mal šťastie len v tom, že sa rozdelila federácia, a tak sa prípad už nedostal pred vyšetrovateľa.
Podľa Žitného Kollár ako člen výboru na kontrolu SIS nemá vo výbore čo hľadať. Poslanci už také jednoznačné stanovisko nemali. „To, či je Kollár vo výbore, je rozhodnutím Národnej rady, nie konkrétneho výboru, my ako ostatní členovia s tým de facto nemáme nič spoločné, členovia sa volia v pléne,“ uviedol predseda výboru na kontrolu SIS Gábor Grendel (OĽaNO-Nova). Kollárom a jeho minulou činnosťou by sa podľa neho mohol zaoberať mandátový a imunitný výbor. Jeho šéf Richard Raši (Smer) uviedol, že doteraz nedostali nijaké podanie, ale ešte to preverí.
„Kauzu o Kollárovi nemám naštudovanú, až tak urobím, potom sa k nej vyjadrím,“ povedal poslanec Juraj Droba (SaS), ktorý je podpredsedom mandátneho a imunitného výboru v parlamente, ako aj výboru na kontrolu činnosti SIS.
Prípadom z 90. rokov by sa ešte mohla zaoberať polícia. Do uzávierky neodpovedala, či už nie je prípad premlčaný. Žitný si myslí, že dnes by sa už ťažšie dokazovali niektoré skutočnosti tak, aby sa skutky dostali pred vyšetrovateľa.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/407170-dokumenty-ktore-spajaju-borisa-kollara-s-mafiou-su-prave/

Dokumenty, ktoré spájajú Borisa Kollára s mafiou, sú pravé

Listiny, ktoré naznačujú možné spojenie šéfa hnutia Sme rodina a poslanca Borisa Kollára s mafiou, sú pravé. Potvrdil to Národný bezpečnostný úrad (NBÚ). Vyjadrenie úradu podľa analytika dokazuje, že politik predstavuje bezpečnostné riziko.
Pravda, odu
06.10.2016
Dokumenty, ktoré ešte v marci dostal denník Pravda, ako aj ostatné redakcie z anonymného zdroja, obsahujú hlásenia tajných agentov, ktorí mali sledovať Kollára. Označené sú ako záznamy bývalého Úradu na ochranu ústavy a demokracie. Datované boli k septembru a októbru 1990. Po páde bývalého režimu a zrušení Štb tento úrad plnil úlohy kontrarozviedky. Patril pod vtedajšie československé federálne ministerstvo vnútra.
Národný bezpečnostný úrad v týchto dňoch ukončil preverovanie týchto záznamov. „Bolo zistené, že dokumenty zverejnené v médiách sú k dispozícii v Ústave pamäti národa,“ konštatovalo NBÚ pre denník Sme. Ústav pamäti národa zhromažďuje archívne materiály o činnosti bývalých bezpečnostných zložiek štátu najmä pred rokom 1989 a krátko po ňom. Archivuje ich a po odtajnení poskytuje na bádateľské účely.

Bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí, že keďže sa potvrdila pravosť týchto dokumentov, Kollár predstavuje bezpečnostné riziko. V parlamente totiž sedí vo výbore na kontrolu Slovenskej informačnej služby. „On nie je len bezpečnostné riziko, lebo sa dostáva k utajovaným materiálom, ale je nepochybne aj riziko pre parlamentnú demokraciu,“ upozornil analytik.
V jednom zo záznamov sa píše, že niekdajší bos bratislavského podsvetia Peter Steinhübel na prevoz heroínu cez hranice použil svojich poskokov, medzi ktorými mal byť aj Kollár.

"Zorganizoval prevoz asi 6 kg heroínu, ku ktorému došlo asi pred dvoma týždňami,“ konštatuje sa v správe nadporučíka s priezviskom Čambor. "K vlastnej organizácii prevozu použil svojich poskokov Romana Deáka, Borisa Kollára a Jána Daniša (Všetko osoby, zaoberajúce sa nelegálnou výmenou peňazí).“
Kollár v marci označil materiály za lživé. "Nikdy som s tým nemal do činenia. Nikdy som sa takýmto činnostiam nevenoval,“ povedal vtedy šéf hnutia Sme rodina. Tvrdil, že tieto listiny ho majú zlomiť v snahe podporiť pravicovú vládu, tú v tom čase neformálne zostavoval šéf SaS Richard Sulík.
Potom, ako na verejnosť prenikli záznamy agentov z roku 1990, objavili sa ešte dve fotografie z dovolenky na Kube, zhruba z rokov 2006 alebo 2007. Zachytávajú Kollára v spoločnosti šéfa bratislavskej skupiny piťovcov Juraja Ondrejčáka (zvaného Piťo) a ďalších dvoch ľudí, ktorí sa nachádzali na tzv. mafiánskych zoznamoch.

Záznamy spájajú Borisa Kollára s podsvetím

Do SME prišli kópie údajných dokumentov tajnej služby o aktivitách Borisa Kollára po roku 1989. Žiadosť o rozhovor na túto tému odmietol.
8. mar 2016

Matúš Burčík
Vedúci domáceho spravodajstva


Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20113105/zaznamy-spajaju-borisa-kollara-s-podsvetim.html
BRATISLAVA. Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý by mohol podporovať budúcu pravicovú koalíciu, bol zrejme v minulosti objektom sledovania tajnej služby pre možné kontakty s podsvetím. Vyplýva to z kópií dokumentov, ktoré anonym doručil do SME. Kollár podozrenia odmieta.

Dva dokumenty označené ako záznamy bývalého Úradu na ochranu ústavy a demokracie, sú datované k septembru a októbru 1990. Oba majú rovnakú štruktúru ako záznamy Štátnej bezpečnosti pred rokom 1989. Po páde bývalého režimu a zrušení Štb uvedený úrad plnil úlohy kontrarozviedky. Patril pod vtedajšie československé federálne ministerstvo vnútra.

Záznam z 23. októbra 1990 sa viaže k aktivitám vtedajšieho veksláka Petra Steinhübela, ktorý sa neskôr vypracoval na jedného z bosov bratislavského podsvetia. Zavraždili ho v auguste 1999. Tri mesiace po ňom prišiel o život aj mafián Roman Deák, ktorý sa v dokumentoch spomína tiež.

Žaluďov poskok

V zázname získanom údajne operatívnou cestou sa uvádza, že Steinhübel sa zapojil do obchodu s drogami. „Zorganizoval prevoz asi 6 kg heroínu, ku ktorému došlo asi pred dvoma týždňami,“ konštatuje sa v správe nadporučíka s priezviskom Čambor. „K vlastnej organizácii prevozu použil svojich poskokov Romana Deáka, Borisa Kolára a Jána Daniša.


Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20113105/zaznamy-spajaju-borisa-kollara-s-podsvetim.html

 


   PRINT RSS

Hlavná stránka