Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

M - 4
Vždy nás bude mať iný v hrsti, ak naše heslo bude nepáliť si prsty.
            


2. 2. 2015

     Náš veľký vzor Ježiš Kristus nás upozorňuje, že naša reč má byť áno a nie. Ako málo túto zásadu dodržiavame! Paradoxne si môžeme vziať príklad z vyvraždenej redakcie Charlie Hebdo. Ak oni dokázali riskovať životy kvôli svojim prasačinkám, ako je možné, že to nedokážeme my?

     Nevieme si oceniť prezidenta Tisa, nevieme jasne pomenovať príčiny odvolania arcibiskupa Bezáka, nevieme povedať jasné slovo o zvrhlosti adopcie detí homosexuálmi a o tlačení povinných sexuálnych kalerábov do hláv. Akoby sme zabudli, že kto dovolí pohoršovať dôverčivých maličkých, zaslúži si kameň na krk a šup do vody. Málokedy povedal ten zmierlivý a odpúšťajúci Kristus také tvrdé slová!

     Akokoľvek sa aj ja snažím písať humorne a zmierlivo, nestrácam zočí hrozbu šikmej plochy. Najprv sa legalizujú eutanázie dospelých, následne eutanázie detí... Uzná sa, že homosexualita je vrodená a podľa všetkého aj naozaj je. Ale vrodený je aj sadizmus a pedofília...Kde nakoniec skončíme a kam sami seba nasmerujeme? "Kto sebe nechce dobre, komuže bude lepší?" píše sa v našom baedekri. Ako môžeme chcieť sami sebe dobre, keď nevieme ani konkrétne povedať, čo vlastne chceme a čo nechceme, nehovoriac už o konkrétnom konaní?

     Je poľutovaniahodný fakt, že každé mocenské a finančne zabezpečené spoločenstvo má podobné problémy a hrozia mu identické nebezpečenstvá. Pamätáme sa ešte, ako sa komunisti preverovali, podozrievali a odvolávali. Toto isté sa deje aj v politickej a finančnej sfére. Hovoril mi kamarát, že ak je zamestnanec banky sám, dá s ním rozumne hovoriť. Ak sú už dvaja, zrazu to nejde. Vari sa Ježišovo spoločenstvo má riadiť podľa takýchto sledovacích pravidiel?

     Hádame sa, kto si koľko a nakoľko neoprávnene pridelil z intelektuálnej verchušky na ultrakatolíckej univerzite a pritom sa ešte pokúšame zatĺkať, že sa vlastne nič neudialo. Milí moji, keby prišiel do Ružomberka Kristus, nevzal by si na týchto super užitočných zákonníkov a farizejov ešte väčší bič a nepýtal by sa, koľko zarobia a nakoľko sa narobia knihovníčky, šoféri, údržbári, upratovačky a podobne?

     Na každého berieme ohľad a chceme naprávať všetky krivdy, ale na tú biednu a obmedzovanú väčšinu zvysoka kašleme. Popritom sa ešte odvážime nazývať nasledovníkmi Krista. Asi by sme sa mali aspoň trochu podľa jeho príkladu vykašľať na tituly, funkcie a iné benefity...

     Poľský hudobník a spisovateľ Stefan Kisielewski povedal zaujímavú myšlienku, že väčšina sa utvára náhodne, ale menšiny vedome. Preto musí byť väčšia aj ich zodpovednosť, vrátane tej našej evanjelizátorskej minority, ktorá sa nebadane stáva nemastnou -neslanou.

     Mrzí ma, že som na Hromnice musel napísať takúto hromovú úvahu, ale ak nebudeme aspoň trochu počúvať tvrdé reči, skutočnosť môže byť veľmi skoro omnoho tvrdšia. Nič tak nenahnevá Otca lži ako naša úprimnosť a odvaha a nič ho tak nepoteší, ako naša pretvárka a strach.


Apage Satanas!

Vlado Gregor, Holíčska 23, 851 05 Bratislava  gregigregor58@gmail.com

    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka