Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

MARTIN DAŇO – ŠPIČKOVÝ FACEBOOKOVÝ ZASMRAĎOVAČ, NEUSTÁLE ŽOBRAJÚCI O FINANČNÚ PODPORU             

                   Keď by existovali Majstrovstvá Slovenska v zasmraďovaní facebooku a žobrania o finančnú podporu, tak absolútnym víťazom by musel byť Martin Daňo. Pokiaľ by existovali majstrovstvá Európy a majstrovstvá sveta, kde by sa kvalifikovali víťazi jednotlivých krajín, tak Martin Daňo by aj tu kandidoval na popredné či víťazné umiestnenie – či už v kategórii podliak, alebo v ešte vyššej kategórii, špinavý päťhviezdičkový podliak.
          Pred niekoľkými dňami som dostal obsiahly materiál, zaoberajúci sa osobou tohto človiečika, ako ho vidia jeho autori, no perličkou tu bude fiktívny rozhovor pod názvom: Hovorila krava krave, ktorý je súhrnom fikcie a reality, a všetko bude priradené k tomuto článku.

Vladimír Pavlík

Hovorila krava krave – súhrn fikcie a reality
Krava Rysuľa: - Prečo ten Martin Daňo žobre stále?
Krava Stračena: - Až ho budem počuť žobrať ešte sedemkrát, udelíme mu žobračenkový kravský doktorát.
Krava Rysuľa: - Ale veď on išiel žobrať aj od Ivana Katrinca, pričom ho doteraz verejne označuje za kriminálnika.
Krava Stračena: - No ale veď Katrinec nerobí podvody s vratkami, ani nie je vo vyše stovke firiem ako Daňo, ani firmy nelikviduje, čo mi pripomína konkurznú mafiu.
Krava Rysuľa: - Počula som, že na Pezinskej psychiatrii Daňo tvrdil, že Katrinec mal zohnať človeka, ktorý výškou a váhou pripomínal Martina Daňa, ktorému nechal vyrobiť tvárovú maska, ktorá sa zhodovala s tvárou Martina Daňa.
Krava Stračena: - Fíha, a čo na to pezinskí psychiatri?
Krava Rysuľa: - Okamžite mu dali navliecť kazajku a na tri dni ho dali do klietky, a zavesili tabuľku s textom – NEKŔMIŤ, NEDRÁŽDIŤ.
Krava Stračena: - A ako to potom dopadlo?
Krava Rysuľa: - Predĺžili mu to o ďalšie tri dni.
Krava Stračena: - Preboha, prečo?
Krava Rysuľa: - Lebo žiadal o vyšetrenie duševného stavu pracovníkov finančnej polície, lebo vraj úmyselne nechali zverejniť zoznam bielych koní. Martina Daňa sa najviac dotklo to, že tam nebolo jeho meno, ako najvyššie postaveného bieleho koňa.
Krava Stračena: - Spomínaš si, keď provokoval Katrinca, ktorý sa potom k nemu rozbehol, vtedy Daňo začal jačať, a vieš čo mne to jeho jačanie pripomínalo?
Krava Rysuľa: - neviem čo máš na mysli?
Krava Stračena: - No predsa terénneho kohúta Kokrheľa, ktorého po šesťročnej sexuálnej abstinencii hodia medzi stovku nadržaných sliepok.
Krava Rysuľa: - Žeby práve preto mal ten mokrý fľak medzi nohami?
Krava Stračena: - ja som počula, že aj vzadu mal poriadny fľak, preto aj jeho priaznivci vyhlásili súťaž na verejné obstarávanie špeciálnych pampersiek?
Krava Rysuľa: - A kto to vyhral?
Krava Stračena: - Nejaká schránková firma Zoroslava Kollára.
Krava Rysuľa: - A kto je Zoroslav Kollár?
Krava Stračena: - Ojojój, Zoroslav Kollár je veľké zviera, pred ktorým sú pochcaní a posraní všetci prezidenti, premiéri, predsedovia parlamentov, ministri vnútra a spravodlivosti, generálni prokurátori, poslanci parlamentu a všetci členovia vlád. Predstav si, že už v šiestej triede založil schránkovú firmu a z triednej učiteľky urobil bieleho koňa. Krava Rysuľa: - Tak preto jeho meno Martin Daňo nikdy nespomenul?

Rozhovor zaznamenala krava RybanaRoman Ruhig

· 4 listopad v 8:48 · 
Dôležité!!!
V mene Róberta Bačinského, ktorý ma požiadal, aby som napísal na jeho FB stenu.
Všetkým ďakujem zato, že ste sa rozhodli isť v Košickom samosprávnom kraji:voliť č. 1. Robert Bačinský.
Bohužiaľ mu Facebook zablokoval včera večer jeho prístup na svoj profil.

V správe mi píše: "Nemôžem ani poďakovať ľuďom čo mi píšu, a už odvolili"
Za zablokovaním stojí osoba Martin Daňo, ktorý cíti nenávisť voči mne a mojim priateľom zato, že som ho neoslovil, aby mi Ginn robil volebnú kampaň.
Šírte to prosím ďalej, kopírujte tento status, aby sa ľudia dozvedeli čo sa deje v deň volieb do Košického samosprávneho kraja.


Roman Ruhig

· 4 listopad v 9:10 · 
Robert Bačinský mi píše ďalšiu správu:
"Takže ten bezvýznamný Bačinský s jeho 3% ktorý sa má vzdať kandidatúry v prospech kohokoľvek je opäť blokovaný na 30 dní. Nič som nenapísal, nekomentoval, nelajkoval, iba som si po práci takmer o polnoci čítal príspevky. Ako vždy, aj v tomto prípade ide o cielené a hromadné nahlásenie. Takže týmto pozdravujem slobodomurára Daňa a jeho opičky 
🙂 Ak si myslíte, že ma takýmto detinským spôsobom zastavíte, tak sa teplo oblečte a čakajte. Ja nie som z tých ktorí sa po prvom bu bu bu rozplačú. A Klingáčik - veľa úspechov v tvojej vlastizradnej činnosti 🙂"


Jozef Zaťko

· 5 hod · 
Ak ešte niekto nevidel podvodníka na vratkách DPH, osobu zapísanú v 106 firmách, ktorej patrí Nobelova cena, lebo to v živote sa stane raz za 1000 rokov, že niekto je v 106 firmách, kto ešte nevidel špinu a chrapúňa, ktorý vie len každého špiniť, urážať, zosmiešňovať tak sa riadne pozrite na tento obrázok. Dajte od tejto špiny ruky preč ...to je netvor Slovenska. On podvodník na daniach si hovorí, že je bojovník za spravodlivosť. Myslím, že už ho ale veĺa ľudí prekuklo.

Fotka uživatele Jozef Zaťko.

http://www.blogovisko.sk/opatrne-s-nadsenim.html

Zisti kto si a rob to úmyselne.

Opatrne s nadšením

18. července 2013 v 10:40 | afinabul |  Z domova
Článok o združení GINN, ktorého sa oprávnene bojí štátna správa, FNM, byrokracia, či colná správa. Aké sú pohnútky združenia GINN, resp. jeho hlavného predstaviteľa?
Posledné mesiace je plný internet článkov a vyjadreni tzv. združenia GINN, ktoré prezentuje Martin Daňo. Veci a výsledky, ktoré GINN dosiahol v boji s byrokraciou a štátnou správou sú na slovenské pomery jednoducho úžasné a pre mnohých ľudí sa otvorilo svetlo nádeje, že štát nie je všemocný a že ho možno poraziť.
Či je to možnosť otvorene filmovať a robiť si zápisky ľubovoľného druhu vo všetkých verejných priestorov vrátane doteraz tabuizovaných ako sú súdne budovy, či daňová správa. Alebo odhalenie možného zneužitiu zmluvných vzťahov vo Fonde národného majetku. Tiež nezabudnime na dehonestáciu ministra Počiatka, ktorý bol hanebne prinútený ísť na drogový test zásluhou tohto združenia. Odhalenie rôznych osobných väzieb je veľmi nepríjemným prebudením rôznych potentátov, ktorí si už dávno odvykli, že sa ich niekto odváži kontrolovať. Na tieto odhalenia nemám slov a tlieskam!
Napriek tomu sa natíska otázka, aká je motivácia Martina Daňa, ktorý toto hnutie prezentuje a neustále vytvára tlak na štáttnu správu. Pár minút blúdenia po internet nám vytvára podivný obraz, ktorý sa s nezhoduje s prezentovaným morálne čistým obrazom statočného Dona Quichota
Martin Daňo je veľmi agilný človek, prvýkrát sa jeho meno objavilo verejnosti potom, čo doslova zablokoval činnosť daňových úradov požadovaním zasielania tisícok informácií podľa infozákona http://sk.wikipedia.org/wiki/Martin_Daňo . Túto činnosť vykonával v rámci boja za odvrátenie pozornosti od svojich nadmerných odpočtov.
Chvíľka hľadania na stránke Foaf a iných ukazuje na možné prepojenie s karuselovými obchodmi, kde išlo o nadmerne daňové odpočty. Je vidno veľmi velký počet firiem, ktoré vlastnil alebo riadil a s veľkými státisicovými a miliónovými nedoplatkami DPH.
Kto podniká, vie, že pravidelné miliónové odpočty sú vždy veľmi podozrivé. Ak karuselové podvody končia na Slovensku v reťazci firiem ktoré žiadajú odpočet musí ostať jedna, ktorá prevedie fiktívny predaj na konečného spotrebiteľa a ktorá by mala previesť DPH naspäť do štátneho rozpočtu. Na to slúžia biele kone (bezdomovci, nič netušiaci ľudia s falšovanými údajmi, Cigáni apod.) ktoré sú ako keby majitelia týchto firiem a sú pred zákonom zodpovední za vrátenie DPH. Firma ktorá je zapojená do takýchto slovenských reťazcov na konci, vždy zatne sekeru do štátneho rozpočtu. Podlžnosti jeho firiem voči štátu, v súčasnosti končia na sume okolo 20miliónov EUR (=600 miliónov Sk).
Samozrejme že sa nič nevráti, firma ostane s dlžobou na krku nič netušiaceho občana. Preto podnikatelia typu Vareha, ktorí tieto peniaze počas cesty fiktívneho tovaru cez články kolotoča odsajú, žijú v luxuse. Tieto vratky DPH sú extrémne nebezpečné, keďže demoralizujú spoločnosť a na tomto tunelovaní verejných financií sa zúčastňuje mafia, ktorá ďalej korumpuje štátne orgány, dochádza k prepájaniu kriminálnej zóny a štátnej správy na čele s najvyššími predstaviteľmi tohto štátu. Tieto peniaze, o ktoré prichádza každý občan tohoto štátu, nekončia pri miliónoch EUR, pridajte si kľudne aj dve nuly
K odseku o podnikateľskej činnosti - informácie z druhej ruky su nedôveryhodné
Na základe uvedeného sa mi nezdá, že úmysly Martina Daňa sú úplne nezištné. Z výsledkov, ktoré za uplynulé roky dosiahol je zrejmé, že je to inteligentný a neodbytný človek, ktorý potom čo našiel funkčnú stratégiu na svoju obranu, svoj tlak na štát ďalej stupňuje hľadaním dier, podvodov a nezrovnalostí. Je možné, že tým odvracia pozornosť od svojich predchádzajúcich aktivít. Martin Daňo je možno poradcom Varehu, ktorý už bol za daňové kolotoče a neoprávnené vratky DPH právoplatne odsúdený a sedí.
Poznámka 1: Medzitým sa objavil v Hospodárskych novinách článok, ktorý moje pochybnosti ďalej rozvíja http://moje.hnonline.sk/node/13707
Často používam prirovnanie - keď niečo vyzerá ako kačka, kváka ako kačka, chodí ako kačka, asi to bude predsa len kačka a nie nejaké iné zviera. Myslíte si to tiež?
Zdroje :
http://sk.wikipedia.org/wiki/Martin_Daňo
http://foaf.sk/ludia/740134
http://moje.hnonline.sk/node/13707
Vareha: http://www.vareha.com/contact Link, ktorý obsahoval kontakt na Martina Daňa "niekto" 14.6.2013 upravil. Našťastie máme zálohu ako to vyzeralo


Médiá by mali zabezpečovať prijímateľovi pravdivé, objektívne, neskreslené, nedehonestujúce a obsahovo bohaté informácie. Aspoň takto vnímam ich základné posolstvo a spoločenskú funkciu.
Prijímateľom informácií je teda vo všeobecnosti čitateľ, poslucháč, divák a ich poskytovateľmi sú zasa noviny, rozhlas, televízia, či internet. Poskytovateľa informácie by teda mohol laik zadefinovať jednou kategóriou - novinár.
Z profesionálneho hľadiska rozumiem, že novinári majú záujem o kvalitnú, aktuálnu, akčnú a tematicky hodnotnú informáciu. Avšak často krát sa v pomyselnej informačnej rovnici stráca jedna nemenej dôležitá premenná.
A tou je zdroj, resp. subjekt ktorý s informáciu alebo jej prvotnou, neopracovanou podobou k novinárovi prichádza. Novinára oslovuje jednotlivec, podnik, banka, verejná inštitúcia, politická strana - teda konkrétna entita. Toto oslovenie má však vždy svoj impulz. Nazvime ho záujem zdroja.
Profil zdroja
Novinár by mal teda byť pomyselným filtrom takýchto záujmov a zároveň by mal citlivo posúdiť legitimitu, morálny profil a mieru zištnosti svojich zdrojov. Nie je mojim zámerom definovať vlastnosti ideálneho novinára, avšak jeho vysoký profesionálny kredit je relevantnou požiadavkou.
Súčasná personálna poddimenzovanosť redakcií, absencia permanentného vzdelávania a časový stres spôsobujú, že sa novinári často na svoje zdroje nadmieru spoliehajú a ich záujmy nedostatočne filtrujú. Taktiež povrchne hodnotia samotný profil zdroja.
Už dnes sa zdroje samotné pokúšajú eliminovať filtračnú vlastnosť médií a snažia sa dostať do novinárskeho stavu ako blogeri. Tu však musím jednoznačne súhlasiť s prezidentom Medzinárodného tlačového inštitútu (IPI) Pavlom Múdrym, podľa ktorého sa skôr stane novinár dobrým blogerom ako bloger dobrým novinárom. Viem, že všeobecné definície sa najlepšie vysvetľujú na konkrétnych príkladoch. O jeden sa teda pokúsim.
Novodobý fenomén?
Všimla som si, že do všeobecného povedomia sa ako zdroj informácii dostáva nezávislé združenie investigatívnych novinárov GINN. Viaceré renomované redakcie informácie tejto občianskej iniciatívy preberajú alebo s nimi pracujú. Kto sa teda z pomyselnej fľaše vypúšťa? Z verejne dostupných zdrojov som sa dozvedela, že vedúcou osobnosťou tohto združenia je pán Martin Daňo.
Osoba s rovnakým menom stála podľa údajov z obchodného registra za desiatkami firiem. Nerada by som špekulovala o dôvodoch, ktoré poctivých podnikateľov vedú k zakladaniu nespočetného množstva firiem. Možno je to široký produktový záber podnikateľa, nevedno. Avšak isté je, že osoba menom Martin Daňo sa v rokoch 2002 až 2005 podieľala na procese likvidácie jednej z firiem prominentného podnikateľa Jána Badžgoňa.
Ide o toho Jána Badžgoňa, ktorý bol v deväťdesiatych rokoch spájaný s obchodmi s cukrom v rámci štátnych hmotných rezerv a jedným z mecenášov strany SDKÚ. Presne 2. mája tohto roka v panelovej diskusii o investigatíve označila predsedníčka Slovenského syndikátu novinárov pána Martina Daňa ako fenomén dnešnej doby. Možno sú fenoménom dnešnej doby mätúce a falošné miesta pobytu, bezradní veritelia a prekvapení susedia. Kto nám dnes podsúva informácie? Likvidátori, podozriví podnikatelia, zdrojo-novinári, či nebodaj biele kone?
Zodpovednosť za odpovede na tieto otázky si nesú samotní novinári. Je veľmi dôležité dbať o to, kto a s akým zámerom sa ku nám novinárom prihovára a s kým novinár pri svojej práci spolupracuje. Čím na dôkladnejší filter totiž zdroj narazí, tým čistejšiu informáciu prijímateľ dostane. Veď nenadarmo sa v Amerike vraví, look who´s talking


http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Da%F2o&MENO=Martin&SID=0&T=f0&R=1
http://www.nadhlad.com/content/priklad-jedneho-maleho-dorastajuceho-chapadla

Príklad jedného malého dorastajúceho chápadla

http://svetforum.sk/viewtopic.php?t=509
http://afinabul.blog.cz/1310/b-nai-b-rith-smuti-nad-velkou-stratou-rabina-ovadia-yosef              
 
   PRINT RSS
Hlavná stránka