Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Prezident Kiska sa nečinne prizerá na zločiny proti ľudskosti na nevinných občanoch zo strany ponovembrových vlád a parlamentov pripomínajúce fašizmus, no neprekáža mu hovoriť o Kotlebovi ako nebezpečnom fašistovi      

 

          V internetovom denníku Pravda bol dňa 29. 11. 2017 uverejnený článok pod nadpisom: Prezident Kiska: Máme tu novodobých fašistov, musíme byť aktívni. Takto sa vyjadril na seminári o holokauste a extrémizme, ktorý organizovala Univerzita Komenského v Bratislave. Podľa neho sa netreba báť o Slovensko, pretože sa ukázalo, mal na mysli župné voľby, že Slováci sa vedia zhodnúť a dať sa dokopy a v boji proti fašizmu sa dokážu na jednu stranu postaviť politici, médiá, mimovládne organizácie, aktivisti, študenti aj obyčajní ľudia.

          „Dnes tu máme novodobých fašistov. Máme tu ľudí, ktorí nám tvrdia, že osud tých 70-tisíc Židov odvlečených zo Slovenska nie je náš problém, pretože my sme národ slovenský a oni sú národ židovský. Toto kotlebovci hovoria,“  povedal prezident Kiska a dodal, že keď bola ĽSNS zvolená do parlamentu, ani na chvíľu nepochyboval o tom, že Mariana Kotlebu v Prezidentskom paláci neprijme.  

          Má vôbec prezident Kiska právo hovoriť o fašizme a extrémizme, alebo o holokauste? Keď už sme u toho židovského holokaustu z vojnového obdobia na Slovensku, tak ešte pred nejakými dvoma či troma rokmi sa hovorilo o čísle 50-tisíc, potom sa to zvýšilo na 60-tisíc, a teraz, prezident Kiska operuje počtom 70-tisíc. A potom je tu ďalšia závažná otázka, či len židovský holokaust je zločinom proti ľudskosti? Zastávam názor, že zločinom proti ľudskosti je všetko to, kde je predčasne ukončený život nevinného človeka – či už vo vojnovom období metódou, ktorej sa hovorí holokaust, alebo v mierovej a demokratickej dobe, kde nevinný ľudský život je predčasne ukončený sociálnou samovraždou, alebo drastickým vykrádaním zdravotníctva, teda, cez ekonomiku.

          Fašizmus a nacizmus sa definuje aj ako najzákladnejšie porušovanie ľudských práv a slobôd. Lenže pri každom zločine proti ľudskosti sú hrubo, cynicky a vulgárne porušované tieto práva a slobody, čo sa vzťahuje aj na demokratické či mierové obdobie. Nechce sa mi veriť, že by prezident Kiska si tohto nebol vedomý. Položme si ďalšiu, závažnú otázku: prečo sa takto správa? Jednu z odpovedí nájdeme aj v prostredí, v ktorom vyrastal. Mohol mu byť pozitívnym príkladom napr. jeho otec, poctivý služobník normalizácie, riadiaci sa komunistickou ideológiou, pre ktorého bol bývalý Sovietsky zväz zárukou toho najlepšieho? Či práve na tomto základe vtedy neprofitoval nielen on, ale aj jeho bratia, na rozdiel od detí, ktorých rodičia boli onálepkovaní ako protisocialistické živly, aj jeho otcom?

          Pokiaľ prejdem ku konkrétnym argumentom, treba si uvedomiť a realita to nepustí, že KOTLEBA A KISKA SI SVOJIM MLČANÍM A ZBABELOSŤOU NEHOVORIŤ O ZLOČINOCH PROTI ĽUDSKOSTI CEZ VYKRÁDANIE ZDRAVOTNÍCTVA, SÚ PLNOHODNOTNÝMI PREDSTAVITEĽMI TÝCHTO ZLOČINOV!!! Nenávisť a pohŕdanie k vlastnému národu, zbabelosť, narcizmus, diktátorstvo, túžba po mamone, špinavá hra na najslovenskejšieho Slováka a najnárodnejšieho národniara, faloš a farizejstvo, práve pre tieto vlastnosti sa Kotleba a štátna moc vzájomne potrebujú. Kotleba sa dobrovoľne podujal na hru hromozvodu, konečne je vo svojej koži, že ho skutoční fašisti, vrahovia vlastného národa z vysokej politiky urobili akože najnebezpečnejšieho a najobávanejšieho fašistu, hoci v mene tejto ideológie nemá na svedomí, ani nedohnal k predčasnej smrti, ani jedného človeka. Dobrovoľne sa pasoval do úlohy investora, ktorí živí stovky a stovky parazitných darmožráčov, bohato platených zo štátneho rozpočtu, ktorí bojujú proti fašistom, extrémistom, neonacistom, ktorí nemajú na svedomí ani jeden predčasne ukončený ľudský život cez potláčanie najzákladnejších ľudských práv a slobôd.

          On je tým, na ktorého sa štátna moc spolieha, že urobí všetko pre to, aby tu nevznikol skutočný národne orientovaný politický subjekt. Dovolím si tvrdiť, že aj to jeho rozdávanie finančných príspevkov v sume 1488 eur bolo súčasťou spravodajských hier, vrátane jeho tvrdení o nejakých asociálnych cigánskych parazitoch. Nepochybujem, že tí skutoční asociálni paraziti z ponovembrových vlád, parlamentov, oligarchov, finančných skupín, konkurzných mafií, sú s ním a jeho priaznivcami, nadmieru spokojní. PRE KOTLEBU BY NEBOL ŽIADNY PROBLÉM, CEZ KONKRÉTNE PARAGRAFY V PLATNOM TRESTNOM ZÁKONE, VEREJNE ZO ZLOČINOV PROTI ĽUDSKOSTI, S NÁDYCHOM FAŠISTICKEJ IDEOLÓGIE A METÓD, OBVINIŤ CEZ PORUŠENIE NAJZÁKLANEJŠÍCH ĽUDSKÝCH PRÁV  SLOBOD MNOŽSTVO POLITIKOV, NIELEN Z BÝVALÝCH VLÁD A PARLAMENTOV, ALE AJ MEDZI DNEŠNÝMI POSLANCAM BY SA ICH NIEKOĽKO NAŠLO. Tam by mal prezident Kiska obracať svoju pozornosť, a nie sa zaoberať fašistami ktorí majú len reči či posunky, súvisiace z touto ideológiou.

Ponovembrový slovenský fašizmus bez koncentračných táborov a plynových komôr

          Zločiny proti ľudskosti cez zdravotníctvo sa páchali počas každej vlády. Dokázať tu ale úmysel je prakticky nemožné, muselo by sa jednať o konkrétne priznanie, napr. ministra, ktorý vie, o čom hovorí. Práve toto sa stalo aj vtedajšiemu ministrovi zdravotníctva v Dzurindovj vláde, Rudolfovi Zajacovi. Po šiestich rokoch vládnutia tzv. reformnej pravice v Nočných dialógoch Slovenského rozhlasu dňa 23. 4. 2004 priznal, že na Slovensku ZOMIERAJÚ ľudia, ktorých by bolo možné zachrániť, no na prístroje a vybavenia chýbajú peniaze. Ako autor tohto článku nemusím pripomínať, prečo tie peniaze chýbajú, keďže sa rozkradnú. Po tomto priznaní malo MV SR a GP SR vyhlásiť najvyšší stupeň pohotovosti, a okamžite konať. Lenže tieto dva štátne orgány svojou nečinnosťou sa vlastne stali spolupáchateľmi týchto zločinov proti ľudskosti, čo pretrváva až do dnešnej doby. A výsledok tejto krutej reality? POČET OBETÍ TÝCHTO ZLOČINOV PROTI ĽUDSKOSTI ZA POSLEDNÝCH 25 ROKOV JE UŽ MINIMÁLNE ASPOŇ RAZ TAK VEĽKÝ, AKO POČET OBETÍ ŽIDOVSKÉHO HOLOKAUSTU NA SLOVENSKU VO VOJNOVOM OBDOBÍ.

          Obeťami zločinov ponovembrového ekonomického holokaustu sú aj nevinné detičky, kde otrasné svedectvo priniesol denník Pluska dňa 5. 1. 2015 pod nadpisom: Lipšic: Rozkrádanie stojí ľudí životy, kde Ľudmila Kolesárová z Dobrého anjela upozornila na prípady, kedy zomreli pacienti, aj deti choré na onkologické ochorenia. Neboli by zomreli, ak by bolo dosť peňazí na prístroje, lieky a zdravotnícke vybavenie. Peniaze sa rozkradnú a potom nie je na pomoc tým, ktorí sú v ohrození života. Ako autor tohto článku sa opätovne pýtam guľošváľošov, kundošváľošov a prevetrávačov pohlavných orgánov v pracovnej dobe z MV SR a GP SR: Prečo si neplníte svoje povinnosti, ktoré Vám vyplývajú zo zákona? Netrápi Vás, že ste súčasťou týchto zločinov proti ľudskosti?

Odkaz pre prezidenta Kisku

          Vaše Prezidentské Blahorodie, ako aj všetci tzv. bojovníci ktorí ste si z tzv. boja proti fašizmu, nacizmu, extrémizmu, ako aj proti Kotlebovi, urobili dobre platenú živnosť: - Či si ten Kotleba nezaslúži, aby ste mu v priamom prenose verejne poďakovali, pooblizovali predok aj zadok, že Vám dobrovoľne robí hromozvod, na ktorom sa môžete odbavovať? Mimochodom, aký je rozdiel medzi popieraním židovského holokaustu z vojnového obdobia na Slovensku a popieraním ponovembrového ekonomického holokaustu a jeho obeťami?

Vladimír Pavlík


  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/449679-prezident-kiska-mame-tu-novodobich-fasistov-musime-byt-aktivni/

 Prezident Kiska: Máme tu novodobých fašistov, musíme byť aktívni  

V krajských voľbách sme dali fašistom na frak. Na seminári o holokauste a extrémizme, ktorý organizovala Univerzita Komenského v Bratislave, to povedal prezident Andrej Kiska, podľa ktorého sa netreba o krajinu báť, pretože sa ukázalo, že sa vieme zhodnúť, dať sa dokopy a v boji proti fašizmu sa dokážu na jednu stranu postaviť politici, médiá, mimovládne organizácie, aktivisti, študenti aj obyčajní ľudia.

„Som presvedčený, že Slovensko bolo, je a hlavne bude úžasnou proeurópskou krajinou, chce to len, aby sme boli aktívni,“ povedal v prejave prezident a pripomenul známy výrok, podľa ktorého na to, „aby zvíťazilo zlo, stačí veľmi málo – stačí, aby dobrí ľudia neurobili nič“.

„Dnes tu máme novodobých fašistov. Máme tu ľudí, ktorí nám tvrdia, že osud tých 70-tisíc Židov odvlečených zo Slovenska nie je náš problém, pretože my sme národ slovenský a oni sú národ židovský. Toto kotlebovci hovoria,“ povedal prezident Kiska a dodal, že keď bola ĽSNS zvolená do parlamentu, ani na chvíľu nepochyboval o tom, že Mariana Kotlebu v Prezidentskom paláci neprijme. „Nikdy si nesadnem za ten istý stôl, kde sa stretávam s účastníkmi Slovenského národného povstania, s človekom, ktorý SNP vyhlasuje za najčiernejší deň slovenskej histórie,“ povedal prezident a pripomenul, že mnohí ľudia mu tento krok vyčítali, keďže ĽSNS bola do parlamentu zvolená demokraticky.
„Treba si úprimne priznať, že v každom z nás je kúsok diabla aj kúsok anjela,“ povedal Kiska a ako príklad uviedol Nemecko, ktoré bolo „národom filozofov, hudobníkov a spisovateľov“, a pred 2. svetovou vojnou sa nechalo ľahko sfanatizovať. Podľa Kisku sa na Slovensku môže tento „diabol“ prejaviť ďalším nárastom extrémizmu. To, či sa v spoločnosti bude prejavovať viac „anjel“ alebo „diabol“ záleží podľa neho najmä od lídrov. „To, čo sála z ich prejavov, ovplyvňuje myslenie celej generácie ľudí. Ak sa pozrieme na tému utečencov, vidíme, ako ľahko sa vzbudzuje strach a nenávisť,“ uviedol prezident a pripomenul, že slovo je nesmierne silná zbraň, čo sa ukázalo aj pri vlaňajšom brexite.

Kompetentní nesmú mlčať
Prezident v prejave tiež vyhlásil, že extrémizmus často vzniká ako prejav vzdoru. „Ľudia sa k extrémizmu často uchyľujú preto, aby preukázali sklamanie z toho, ako spoločnosť funguje. Aby naša krásna a moderná krajina rástla, je úlohou každého z nás uvažovať, ako dokáže pomôcť,“ povedal Kiska a vyzval ľudí k aktivite vo svojom blízkom okolí, pretože len tak možno vybudovať modernú krajinu, z ktorej ľudia nebudú odchádzať. „Najväčšiu silu majú politici. Mali by si vziať za svoju úlohu slúžiť ľuďom a nie využívať svoju pozíciu ako nástroj na získavanie osobných privilégií a moci, aby dokázali ľuďom ukázať, že sa naša krajina dokáže zmeniť a dosahovať hmatateľné výsledky,“ uviedol prezident a pripomenul, že svoju časť úlohy si musia splniť aj cirkvi, školy či médiá.

„Vieme, že slovenský štát a Tiso stále rezonujú a kotlebovci sa schovávajú za Boha a za národ. Je úlohou cirkvi, aby pri každej jednej príležitosti pripomínala, čo je fašizmus a extrémizmus, aby z každého jedného kostola bolo počuť jeho jasné odsúdenie a jasné pomenovanie zla. Je úlohou učiteľov, profesorov, akademickej obce, aby už na základných školách deti počuli, ako má vyzerať krajina, čo je dobro a čo je zlo. Je úlohou médií, aby zastavili zlo, ktoré sa šíri,“ vyhlásil prezident a spomenul, že v Nemecku bol prijatý zákon, ktorý umožňuje štátu udeľovať vysoké pokuty sociálnym sieťam, ak sa na nich objaví nenávistný komentár a nebude zmazaný do 24 hodín. „Ako prvý sa budem k takémuto zákonu hlásiť. Nie je možné, aby sa na sociálnych sieťach nekontrolovateľne šírila nenávisť a nič sa nedialo. Keď naši ľudia nahlásia nenávistné komentáre a Facebook nezareaguje, tak musíme začať robiť poriadok my,“ povedal Kiska a dodal, že on sám sa v internetovej diskusii zastal Rómov a „toľko nenávisti, čo sa na neho vylialo, v živote nezažil“, no denník, na ktorého stránke bol spomenutý článok, do diskusie nezasiahol a komentáre nevymazal.


Andrej Kiska:

TGM-PM a.s., Správa kreditných kariet – aj Ing. František Kaňa -Tatranská správcovská, s.r.o. Kežmarok aj Marcela Debreová – GAUD GROUP, s.r.o. – aj Ing. František Kaňa – v spoločnosti Správa kreditných kariet – a.s. Kežmarok s Ing. Bystrík Kiska, Ing. Andrej Kiska - Marcela Debreová, Dušan Janec - v GENT DANUBIA, s.r.o – DN 2008 eur 5 925 225! Ján Kriška, Dušan Janec v Procar spol. s.r.o. Trenčín DN 2007 eur 2 755 055! Karol Jatzik v AGRO ROVINA, spol. s.r.o. Ing. Miroslav Tvrdík – BELAR GROUP a.s. – Ing. Ľudovít Pósa – POLNOLEAS - Ing. Inna Pilková – POĽNOBANKA – JUDr. Oskar Világi - Ing. Ľudovít Pósa – AGROTRADE, účastinná spoločnosť – Ing. Milan Grác – BOSKOP Poľnonánku Trenčín - Pavol Chmelina - LEVCARITOS VAGUS – Vojtech Tĺčik - GAZDA Gabčíkovo – konkurzná mafia, Ing. Juraj Debre – TATRAPOMA-Ski Turecká - JUDr. Tomáš Borec! A justičná mafia....!

 

   PRINT RSS
             
Hlavná stránka