"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Google Translator

Za zbytočnú smrť ľudí z Prešova, sú okrem viacerých nemenovaných, zodpovední aj vlastizradcovia a zapredanci, čo predali SPP, elektrinu a vodu


Na úvod uvediem text, ktorý som napísal do diskusie na HS. sk a ktorý DO HODINY ZMIZOL!  Zo zálohy som ho obnovil do diskusie a kopírujem ho aj sem:

KURWY UZ CENZURUJU, PRAVDU NIKTO NEPOTREBUJE 3 MESIACE PRED VOLBAMI !!
Pisal som tam napr. o VychodoSlovenskejDistribucii, ktora dala vykopat externej firme - ktora podla vsetkeho nemala (preto koment zmizol) projekt od SPP ako je polozene potrubie a ak Mesto dalo suhlas napriek hasicom, ma Mesto kurwa problem. (vykopat = pretlacit popod chodnik a parkovisko, aby sa nerobili drahe vykopove prace…)
Neotvaratelne okna na schodisku nechapem...suvisla sklenena stena bez vetrania. Aspon podla foto vnutrobloku.
Dopisal som ze na streche bola BTS stanica s antenami Telefonica O2 + konstrukcia, cca 1 tona vahy.(pozn.: Mesto ma dost obmedzenia co sa tyka lokalizacie anten. Na vedlajsom bloku je 4ka a Telekom. Otazka je, ci moze byt BTSka na streche strojovne 45-rocnej sachty vytahu...)
Ak plyn bol hore, niekto zavolal vytah, hore v strojovni iskra, praaask, BTSka letela dole, resp vytah-strojovna letel dole a zaradom bral schody...cira uvaha.
Treba povedat, ze je na zvazeni 12-poschodovy BD s jednym schodiskom pre 200 ludi, ci splna poziarne parametre...asi sotva.(pozn.: kto vlastnikom povie, ze byvaju od 7. poschodia v unikuneschopnom BD?)
Vo vnutri toho zruteneho schodiska, po ktorom ostala vlastne len prazdna sachta je vidno schodiskove okna - neotvaratelne. Neviem, kto toto schvalil, ale ak Mesto suhlasilo napriek vyhradam poziarnikov, tak ma Mesto kurwa problem.

Sem ale treba dopisat, ze existuje protest prokuratora, existuje zakaz uzivania stavby ak nesplna poziarne parametre. Hasici maju dost silnych nastrojov, ved patria pod Ministerstvo vnutra SR.
Su statospravny organ, nie garazova partia nadsencov lokomotiv.

Ale stat nepovie obcanom "halo, zmenili sa poziarne predpisy, musite ist byvat inde", pretoze obcan opravnene povie "ked ste zmenili predpisy, postavte nam taky ktory vyhovuje. Alebo vybavte v banke hypoteku ktoru mame takym sposobom, ze sa prenesie na novy byt bez akejkolvek zmeny." .
Osobne som nazoru, ze omylov je tam spolocne viac a jedine mudre riesenie je BD zburat, jasne odparit stopy. Ja by som tiez suhlasil, nechcel by som byvat v BD kde uhorel clovel ako v krematoriu.

O hodinu tento koment tu nieje....dopici.

Ministerstvá a mesto, krásne ste sa priznali. Fakt úžasné.
Jasné, že chcú BD zbúrať. Jasné, všetko vymazať a vinu hodiť na občanov.

Zrazu v pondelok nájdem informáciu, že autá Správcu  pretesňujú Hlavné uzávery plynu a kontrolujú kotolne.

ŽIADNY  ÚRADNÍK NEDOSTAL POYEB,  hocičo sa stalo.
Veľa zainteresovaných je v tom a PRAVDA JE NEŽIADUCA !!
HLAVNE 3 MESIACE PRED VOĽBAMI !!!

Uvediem príklad šikany občana statnými orgánmi.
Tu konkrétne Daňový úrad likviduje firmu, aby sa prostredníctvom súdneho konania a výsledku tohto konania neukázala pravda.
Kým bude súdne rozhodnutie, platca dane-firma bude zlikvidovaná.
Mafia non plus ultra.

https://www.ginn.press/news/danova-kontrola-likvidacia

Citujem:  bližšie skúmanie prípadu prinieslo na povrch zaujímavé informácie, napr. že dotknutý daňový subjekt sa dostal do sporu s niektorými štátnymi inštitúciami pre pochybenia štátnych zamestnancov a inicioval rôzne súdne spory, kde je predpoklad, že by sa preukázali nekalé praktiky rôznych inštitúcii, čo sa nepáčilo vládnucej strane.
Preto, aby sa žalobca (daňový subjekt) spravodlivého súdu nedočkal, boli vydané interné pokyny, aby sa správne orgány chovali tak, aby tento subjekt postupne zanikol ešte predtým, ako o jeho nárokoch proti štátu rozhodol súd a zločin zostal nepotrestaný.
Sofistikované postupy na prenasledovanie
Takéto prípady sa riešia tak, že správca dane začne kontrolu, napríklad vyrubí dodatočné dane, rôzne pokuty a podobne a to v takej výške, ktorú za normálnych okolností daňový subjekt nie je schopný uhradiť. Neraz sa stáva, že správca dane požaduje splnenie rôznych nesplniteľných požiadaviek. V odvolacom procese neuspejete, lebo ten istý orgán, ktorý sankciu vyrubil rozhoduje o odvolaní, takže daňový subjekt sa už môže obrátiť len na súd. Súdne konanie proti nezákonnému rozhodnutiu správcu trvá neraz trvá aj 2 - 7 rokov (v prípade odvolacích konaní a podobne). Vaše dane a sankcie sú však splatné hneď po odvolacom konaní a keď je sankcia vo výške, ktorú nedokážete zaplatiť, tak správca dane vykoná exekúciu, alebo podá návrh na výmaz subjektu z obchodného registra z dôvodu, že subjekt nehradí svoje záväzky - teda nepohodlný subjekt sa zlikviduje ešte predtým, ako by sa dočkal spravodlivého rozhodnutia súdu o likvidačných pokutách či dodatočne vyrubených daniach.
(inak povedané - dojebať občana, aby ho to prestalo baviť)
Ja osobne poznám osobu, ktorá dostala exekúciu cca. 7000 € za JEDEN NEDOLOŽENÝ PAPIER DAŇOVÉMU ÚRADU. Čiže link vyššie (šikana štátom)  môžem potvrdiť.

Čo očakávate po 8 mŕtvolách, či už uhorených ako v krematóriu alebo vy skočení z okna? Akú objektivitu a spravodlivosť?!
Hodí sa to na najslabší článok reťaze. Súd poslal trojicu do väzby, ale podla mojich zistení do kolu znej väzby, co je silné kafe.
Ale aby sa odľahčilo a nevznikli mučenici, povedalo sa, ze útekovú súd odmietol.
A SPP, VSD, Spravbytkomfort nebudú mariť dôkazy? Do väzby mali ísť tí, ktorí mali dodať protokoly (mapy energosieti) a ktorí mali spolupracovať. Nie trojica, ktorá to len vŕtala al en kvôli rýchlosti a nákladom sa nerobili výkopové práce. Koľko dôkazov zničí vyplašená trojica jednoduchých robotníkov?

Áno áno, Media požadovali rýchle konanie a Okresný súd Prešov im vyhovel. Aby sud nebol pojebaný,  že nič nerobí...
To je spravodlivosť po slovensky.
Všimnite si, že ČO SA MEDIALIZUJE, TO SA RIEŠI. NIČ INÉ!
To sa tak bleskove pozbierali dôkazy? A čo keď sa susedia budu zhovárať a dohadovať na spoločnej výpovedi, čo kto povie? Číra úvaha, nemyslím, že reálna.
Ale veľmi reálna úvaha je dohadovanie sa hasičov, polície, súdu, prokuratúry, zainteresovaných firiem na spoločnej výpovedi. To ešte bude pičakolotoč.

Kotolňa sa sama vypla, domovníkovi prišla SMS, že sa vypol kotol, zrejme sa detektor plynu aktivoval. Som názoru, že nie búracie práce treba realizovať, ale VÝKOPOVÉ A UKÁZAŤ TO PRERAZENÉ POTRUBIE A JEHO SIEŤOVÉ OKOLIE.
Alebo je niekto POSRATÝ, ČO SA ZISTÍ?! Preto sa hneď "za tepla" ide búrať / rozoberať BD? Totiž objekt bude oplotený... Nejako veľmi,  veľmi,  veľmi rýchlo sa postupuje v tejto nehode.

Aký  je postup?

Pred výkopovými prácami musia mať výkresovú dokumentáciu kadiaľ vedú inžinierske siete. Je otázka, či to mali a či výkresy zodpovedali skutočnosti (trasa, hĺbka,..), potom je tam nejaký stavbyvedúci, ktorý určí robotníkom kadiaľ a ako hlboko majú kopať. Ak je toto splnené a robotník to nedodrží je na vine robotník.
Ak to dodrží a poruší vedenia, tak je na vine stavbyvedúci.
Ak vedeli, že tadiaľ vedú siete (podla mapy to vedieť mali, ak bola správna), mali požiadať o dočasnú odstávku sietí pre prípad poruchy, alebo prítomnosť technikov dotknutých sieťových spoločností, aby mohli okamžite reagovať v prípade poruchy (tu je nutne povedať, ze chlapci co pretláčajú kábel NN určite neodstavia plyn, pretože nemajú kľúče a nástroje - to iste aj elektrina, rozvody sú vlastníctvom VSD (plynové rozvody SPP-Distribúcia), to nie sú volne otvárateľné  krabice).
Ďalej, robotníci neboli asi poučení ako reagovať v prípade poruchy a tak to aj dopadlo. Preto nehľadajme chybu len u robošov ale aj v celom schvaľovacom procese rekonštrukčných a výkopových prác.
BD, tento konkrétny ma stavebný žľab, kde sú poukladané potrubia. Na konci žľabu na vstupe do BD to má byť zamurované, kvôli hlodavcom, úniku vody z praskliny mimo BD a pod.
Treba povedať, že schodisko, ktoré sa zrútilo ako sústava palaciniek bolo iba prizvarané systémom plošina daného schodiska-rameno schodov samotných-medziposchodová podesta. Po dĺžke ramena schodiska žiaden úchyt. Vyslovene schody sedia ako lego. Pýtam sa: akej kvality môže byť zvar po 45 rokoch striedania zimy, tepla? Tieto BD boli kalibrované na 50 rokov životnosti, predlžovanie životnosti formou zateplenia je cista  p i č o v i n a, pretože zateplením neskvalitnite zvary ani vonkajšie potrubie, ktoré má tiež aspoň 40 rokov. Také potrubie fakt nie je problém nechtiac preraziť. Také potrubie fakt nie je problém nechtiac preraziť, vlastne stačí ho vrtákom podvihnúť - to praskne samo.

Pamätáte si na škandál SPP, že účtovala spotrebiteľom vedenia, ktoré sú mŕtve?? Nie je to dávno. Zrejme prinajmenšom na sídliskách sú tieto primárne plynorozvody na výmenu.
Tu práveže to vyzerá tak, že plyn sa krásne samopretlačil pod tlakom 4bar (pneu auta maju 2bar) do BD do jadra. Murované oddelenie zadne.
Občania minimálne deň predtým hlásili v oblasti, že im smrdí plyn. Kam to hlásili, nie je zatiaľ jasné. Robotnici udajne povedali, že to majú pod kontrolou a plynárov SPP už volali. Vychádza to tak, že plynárov volalo viacero volajúcich a akosi howno howno reakcia.
Sídlisko kde to buchlo má dobrý systém vymenníkov tepla a menší kotolni. Systém je vyriešený dobre.

Otázka je, praco vežiak so 48 bytmi sa odstrihol od centrálneho systému (skr. CZT). No, asi mali vysoké nedoplatky za dodávku tepla a teplej vody.
Z dostupných info na webe sa jedna o firmu Spravbytkomfort (IČO 31718523)
Po preštudovaní zdrojov SOI a rozhodnutí súdov sa dá povedať, že je to dosť zaujímavá spoločnosť, majúca v Prešove monopol na výrobu tepla a pôsobí aj inde ma východe. Teda správca nevedel čo pýtať, principiálne nechal občanov cvakať svoje straty. Patria pod ČEZ, títo sú na Burze Praha (index PX).
Má biomasovú (kogeneračnú = výroba tepla a elektriny súčasne) kotolňu a nedávno menila primárny okruh (hrubé potrubie rozvodu) za 2,8 milióna € z EUROFONDOV (súkromná firma!).
V biomasových kotloch konči aj drevo 1. a 2. kvalitatívnej kategórie. Budárova MostHid banda na tento účel vysekala 10 RIEČNYCH KILOMETROV dunajského lužného lesa a za dotácie poslala a predala ako biomasu.
Okolo Prešova a Bardejova je lesov dosť a áut naložených drevom tiež dosť.

(tieto info som získal)

Otázka čitateľom:
Vyšetruje niekto plynárov za to, že plyn tam niekoľko dní zapáchal a unikal a oni nič nerobili napriek tomu, aj keď porucha bola údajne nahlásená ? Namiesto toho zatkli troch "hlavných podozrivých" robotníkov (média dokonca písali, že "obvinení boli predvedení pred sudcu" - podozriví alebo obvinení?! To je sakra rozdiel.), ktorí tam krtkovali a plynárov neriešia... Poruchu udajne zahlásili a predsa od plynu neodpojili celu ulicu!
Z praxe od plynárov viem, keď som dávno mal podobnú situáciu na stavbe, že keď sa nedá identifikovať miesto úniku plynu tak plynári odstavia celu vetvu, ale nespravili to!
Ako je to možné? Ako sa to zasa vyšetruje?

https://www.cas.sk/clanok/920201/prehovorili-pribuzni-robotnikov-obvinenych-z-vybuchu-bytovky-v-presove-vsetci-vo-vazbe-plakali/?fbclid=IwAR0brJNwug0tKOTzbS-JfxXQjvx1S5ZpMI1uvvRdXokGEfTlxn8tlrVfzL8

Chlapci z Kojšova (medzi Ke a GL) jednoduchí lúdia pracujú s technikou za 300 litrov a krtkovali v hĺbke 160cm, stačilo 110cm podla protokolu (mapy).

Nahlásili dodávateľovi a fízlom. Vedia že sa kotol vypol sám na základe úniku plynu.
Takže sa zdá, že realita na papieri nesedí s realitou v zemi. Výborne.
Už rozumiem to bleskove rozoberanie vežiaka.
Resumé:
https://www.ip.gov.sk/bozp/koordinacia-bezpecnosti/

Koordinátora bezpečnosti podľa Nariadenia vlády 396/2006 určuje stavebník (to by mala byt Východoslovenská distribúcia) a rovnako za dôsledné dodržiavanie BOZP na stavbe, kde je viacero živnostníkov, teda fyzických osôb, ktorí nie sú zamestnávateľmi je zodpovedný koordinátor bezpečnosti. Rovnako podľa uvedeného NV 396/2006 musí byť vypracovaný plán BOZP. Takže nielen títo chlapi, ale niekto mal tú koordináciu asi na starosti, pokiaľ išlo o montážne stavebné práce.

Čo mi prišlo mailom:
Mal som známeho, ktory robil vo VSD este pred tym ako ich Dzurinda s
Miklosom predali  do zahranicia. 

https://hnonline.sk/expert/246101-nase-rodinne-striebro-rozobrali-energeticki-giganti

Naše rodinné striebro rozobrali energetickí giganti

Prve co bolo zrusili strediska udrzby
a vyplatili im mastne odstupne 450 000 sk, taku mali kolektivnu zmluvu.
Aj to  sa im oplatilo, aby usetrili na nakladoch za prevadzku
udrzbarskych stredisk.  Tu je vysledok, namiesto zaskolenych
pracovnikov,  aby mali vacsi zisk si najali subdodavatelske firmy a tie
si najali chudakov zivnostnikov a tak to dopadlo. Tych dali do vazby ale
zda sa, ze ich advokat nie je blbec, lebo uz sa vyjadril ze to bude
zlozite dokazovanie .
Markiza o tom vcera vecer ani nepipla ze je za tym
VSD.  RTVS 9. 12 rano v spravach v radiu uz nieco naznacila. Az potom to uviedlla aj Markiza.

Podobne postupoval po odpredaji aj SPP. Zrusili profesionalov z udrzby a
najalli si na to subdodavateske subjekty a zivnostnikov.

Francuzska Dalkia, ked dostala so spravy kotolne, vacsinu kuricov
prepustila a presadila zakon, ze v kotolni uz nemusi byt trvala obsluha
a zaviedol sa pochodzkovy system. Je otazka casu kym nieco nevyleti do
vzduchu. Vodarnam zase schvalili zakon  ze vodovodna pripojka uz musi
byt mimo paty domu, teda 10 m od hlavneho rozvodu SV a ludia tym platia za
straty za vodomerom a musia platit za havarie potrubi za vodomerom
+vykopove prace atd.

https://www.etrend.sk/firmy/policia-preverila-vyse-sto-uctov-penta-pri-privatizacii-tatranskych-vodarni-neuplacala.html
Investičná skupina Penta v roku 2005 údajne lobovala, aby Podtatranskú vodárenskú prevádzkovú spoločnosť sprivatizovala francúzska skupina Veolia. Píše sa o tom v údajnom spise tajnej služby Gorila, podľa ktorého partner Penty Jaroslav Haščák mal tlačiť, aby starostovia hlasovali na valnom zhromaždení podtatranských vodárni za ponuku Veolie.

Skratka vitajte v komunistickom kapitalizme s prímesou fašizmu.

Hasiči

Povedzme, že s vybavením,  kore majú a možnosťami aké majú robili čo sa dalo. Argumenty o použití hákových rebríkov v tejto situácii si neviem predstaviť. Rozpadnutý zhoretý materiál, nestabilný... To nie.
Ale že Okresný a Krajsky šéfkovia povedia do medií, ze netreba nám zoskokové evakuačné matrace a vaky...to snáď kurwa nemyslite vážne.
Aspoň ste priznali,  že ich zaradenie do výzbroje hasičov sa rozkradlo.
Ďalšia vec,  ktorú povedali - mimoriadne náročný terén.
Myslite tu rovinu pan riaditeľ? Veľa áut? Tieto byty sa stavali v pomere 1 auto na 5 bytov, dnes je stav 1:1.
Bojíte sa tlaku občanov, že budete musieť postaviť nové??
Pretože tieto BD sú na zbúranie.
50 rokov životnosť sú optimálne podmienky.
Lebo nemáme techniku.
Lebo zvary schodisk majú 50 rokov.
Lebo energosiete majú 50 rokov.
V podstate čo Mikicigani sprivatizovali zahraničným hayzlom? Predsa to čo postavil socializmus.
A zaviesť pravidlo,  že starý človek nebude bývať hore.
Max. 7. poschodie, extrémne povedané "bývanie vyššie na svoju zodpovednosť". Inak v Rumunsku majú aj 18 poschodové a zdá sa,  že ok.
Alebo všetky schodiska vymeniť tak, aby to plnilo požiarne štandardy. Ak nie, zrezať do 7. poschodia.
Dnes som dostal info, že boli povolaní vojaci a hasiči čo sa len dalo zavolať. V podstate hasiči zaplakali lebo pochopili, že na túto udalosť nemajú techniku, čo umocnilo zrútené schodisko. Nehorel plyn, ten už bol vybuchnutý - horeli interiéry, izolácie, podlahy atď.  A polystyrén fasády. BTS krabica na streche s anténami zhorela.

Všetko sa dá - KEBY NEBOL ROZKRADNUTÝ A KOLONIZÁTORMI VYEXPORTOVANÝ ŠTÁT .
TATRA BANKA VYNIESLA NÁKUP STRIHAČIEK ZA ROK !! Len na úrokoch !!
Toľko u nás zarobil Raiffeisen.
Stačí zmeniť zopár zákonov a skonfiškovať okrem exportovaného zisku aj nakradnutý majetok Bodorovi, Motorkalimu, Glfacovi, Budár, Ersek, Vilagi, Fiľo (tento sa nejako vrúcne pusinkoval s exprezidentom Schusterom nedávno, kádre ŠtB sa nezaprú...), Brhel a Ďalší hayzli a bude na stovky novostavieb. NA STOVKY.

Stíhače za 1,5 MILIARDY??! DOPIČI, VEĎ VRTUĽNÍKY STE DO VZDUCHU NEPOSLALI !!
Pričom Black Hawk je vybavený lanami, navijakmi, podvesom... A keď vedel zachraňovať z oblasti poliatej napalmom, určite zachráni z horiaceho bloku.

Čakalo sa ze hasič povie, že technika je na pitchu?? Keď jeho šéf dostal podiel? Tam sú tie vankúše a matrace...
Jedine, čo je proti vlastníkom bytov je možnosť, že vrch bytovky od 7.-8. poschodia nebol izolovaný kamennou minerálnou vlnou, ktorá je Ťažko horľavá.
Nikto z hasičov nespomenul bambivak na vodu alebo "lietajúce čerpadlo" - silný vrtuľník, dole hadica, hore vodne delo. Niečo také ako sa používa na hasenie lesných požiarov.
Keď sa prezbrojovali hasiči, trebalo niečo také objednať. Vyrobia to určite.
Ale trebalo prelievať lowe do Emiratov a Pažravému-Nejedlemu generálovi hasičov. A samozrejme dačo odsypať každému šéfovi OR a KR HaZZ.

Z diskusie: Mal by byť vykonaný profesionálny znalecký posudok na efektivitu použitia vakov pri hasení požiarov v takých prípadoch, ako bol tento požiar a potom by mali orgány činné v trestnom konaní zisťovať, prečo nafukovacie vaky nie sú v súčasnosti zaradené do výzbroje Hasičského a záchranného zboru, ako nám oznámil pán prezident, kto o tom rozhodol a toho brať na zodpovednosť…
Bola by sranda zistiť o akú persónu ide a som si istý, že pán prezident, ktorý tak pekne zásah omlúva vie o koho ide...:-) Možno aj preto tu nabehlo toľko trollov, ktorí sa snažia každú oprávnenú kritiku znevážiť a bagatelizovať.
(kto tu vytvára všeobecne ohrozenie, keď neobjednal matrace do výzbroje HZZ?)

Helikoptéra pri hasení požiaru v Kalifornii
Úplná pecka je "letecká technika Ba-Po nedostala povolenie kvôli počasiu a námraze..." čiže s prešovskými  Hawkami sa ani neocitalo. 

Myslite to vážne, že nie je možné použiť vrtuľníky z Prešova??  Takú hovadinu by ste povedali ak by išlo o cvičenie NATO alebo intervenciu na Ukrajine v zimnom období!!! To Vám majú ľudia zožrať, že ak je námraze bojové operácie sa ukončia a je prímerie?!

A na čo tam sedia? Na čo Ministerstvo obrany kúpi techniku, ktorá sa nedá používať? Alebo je už rozkradnutý servis?!

ZÁVEROM : OBDIVUJEM TÝCH 2 HASIČOV,  KTORÍ BEZ ISTENIA LANOM VYŠLI V PLNEJ PAĽBE na 8. Poschodie v šachte výťahu. Toto by som nedokázal.
Ako humornú vložku sem dám jeden výrok z diskusie:
Hasiacom treba hlásiť udalosť 2 mesiace vopred :)

https://www.hlavnespravy.sk/podrobny-popis-zasahu-presove-velitel-zasahu-hasici-riskovali-svoje-zivoty-namiesto-vdaky-sa-pomaly-bojime-chodit-ulici/1983634

https://www.hlavnydennik.sk/2019/12/13/video-obrovsky-poziar-v-textilnom-sklade-v-moskve-bolo-mozne-pozorovat-z-niekolkych-kilometrov/
"Zle Rusko" pouzilo vrtulniky rovno 2.
Nasi hasici kvakaju o vrtulnikoch z hladiska vytahovania ludi, ale vobec nikto ani slovo o tom ze mohli poliat na etapy strechu s vakom 1m3 (1000 litrov) a tym by urcite aspon zmiernili ohen. Statika aj tak bola hotova, to je jedno. A velitel zasahu Bartos na HS.sk spresnil ze ludia si urobili vo vetracej sachte komorky, s cim oni nesuhlasili. Toto som nepochopil... ved to nie je evakuacna sachta.

Igor


Komentár čitateľa:
https://presov.korzar.sme.sk/c/22282047/vybuch-plynu-v-presove-plynari-urcili-kopat-vyhradne-rucne.html
Plynari davaju od vsetkeho ruky prec. Vyslovene to hodili na trojicu pracovnikov. Bol som sa dnes pozriet na miesto - auta vozia makadam a chysta sa podklad pre to specialne auto so 67-metrovym ramenom na rozobratie domu. Kto tu rozpraval, ze treba nehodu vysetrit? SPP dava zamerne dnes vyjadrenie, pretoze dnes sa vo velkom vozil makadam.
SPP to samozrejme vie, mafia a uradnici sa vzajomne podrobne informuju.
Co znamena, ze NIC SA NEBUDE ODKRYVAT. Nic sa nebude zistovat - ani hlbka, ani križovanie sieti.
STAT KRASNE PODRZAL KORPORATNU MAFIU.
Vsetko nasvedcuje tomu, ze niekto zhrabol balik € a dal to urobit partii chlapcov za povedzme 1/3 ceny. Len okrajovo dodam, ze hovorca Vanga kedysi kecal na Ministerstve obrany.

Dozorový prokurátor by mal po tomto vyhlásení SPP okamžite konať a žiadať o doručenie písomného vyjadrenie, ktoré určilo, že sa výkop má robiť manuálne. V prípade, že sa to potvrdí, mal by podať návrh na prepustenie troch robotníkov z vyšetrovacej väzby a následne vydať pokyn polícii, aby zistila kto nariadil namiesto ručného kopania použiť tzv. krtka pretože je nepravdepodobné, že by o tom rozhodli traja robotníci.

Slobodný vysielač: Relácia V prvej línii 12. 12. 2019
KDHhácke vedenie mesta Prešov chce dať poškodeným občanom jednorázovo 10.000 Eúr a za 3 roky im platiť po 500 Eúr na ubytovanie !
Byty im stavať NECHCE a ostatné peniaze chce použiť na asanáciu bytovky !
Vraj všetky voľné priestory už vlastnia developeri a byty nie je kde postaviť ! Za cenu jednej americkej stíhačky by sa dali nakúpiť 55 a 88 metrové plošiny aj 2 vaky na spúšťanie ĺudí z domov do každého okresného mesta !
Ta asanacia znamena, ze prachy sa rozkradnu. KDHacka mafia cez kamaratske firmy rozoberie balik €, ktory nazbierali obcania, okolo 2 - 2,5 MILIONA €.
Mozno uz aj viac, nesledujem ten transparentny ucet.
3 roky x 500€/mes = 18000€ x 48 rodin = 864000€.
10000€ x 48 rodin = 480000€
Spolu 1 344 000€.
Zvysok sa rozkradne.
Ha, to tu este mame 1 MILION z rezervy predsedu vlady.
Cize z darovanych financii sa pouzije max. 350 000€ a zvysok (cez 2 miliony €) sa rozkradne.
Pekne.
Len tak dalej...
Urcite sa odskodni vyslovene rodina (byt), nie kazdy jednotlivec.
Na "dakovnom" zhrmazdeni hasičom v Presove ziadneho z pribuzných obetí neukazali.
Takze asi nikto. Ale - pozostalych pribuznych nezavolali alebo neprisli? To by aj mna zaujimalo ale pravdu nikto nepovie.

Myslite si ze by bol pribuzny ticho?? Ved by ich tam spičoval na blato.
A za pritomnosti medii...
Dnes som nahodou dostal na YT ponuku videa na titulke - Putin v Irkutsku po zaplavach. Hovoril s obcanmi rovno v terene, strihala to statna Rossia1. Priamo sa ludia stazovali, gubernator zatinal zuby (dali to v kamere) ako tam ludia pičovali. Moskva poslala prachy a nikto z tych ludi nic nevidel. Putin tych uradnikov potom za jednym stolom tak zjebal, ze Pelleg alebo piCaputova toto nedokaze ani za 50 rokov. Doslova povedal, ze musite prestat byt arogantni a drzi k obcanom. Mnohi stratili vsetko. Obcania aj spisali peticie okolo 15000 hlasov - uradnici nic. Tu som pochopil preco aj mimo RF maju Putina radi. Prisiel z Minska rovno do Irk. pri mongolskych hraniciach v noci tak ze rano bol v Irk. A rovno z limuziny medzi ludi. V pohode. Tu kokot Pelleg urobi zasadnutie vlady napr v Roznave - uzavru ulicu alebo dve, zavolaju geriatriu ku budove, aby na kamere boli obcania. Ale z davu nikoho a nikdy.
Preco?? Vieme...
Ku 16.12.2019 je stav zbierkoveho uctu Presov 3 268 000 €. To sa bude kradnut... pardon, asanovat...

Takze sa nam tu kreuje pekna zlodejina, ktora sa sama poskladala.
Tomek keca, ze dokoncia zachranne prace. A koho tam chcu najst?
Sutina sa vytriedi. To si pozriem, ako odtial budu vyberat sperky...
Buraci stroj Cannoneer dnes skoncil.
Ked som cital a prilepil do clanku pokec diskutera o tom, ze ludom daju 10tisic/byt a 36x500€ a zvysne prachy sa pouziju na asanaciu (= kompletne zburanie), nechapal som - kedze tu bol stroj od Cannoneer-u.
Uz chapem, zvysok bytovky sa rozobere "nasimi ludmi" a prachy sa rozkradnu.

Zatial cca. 3 300 000 € + 1 000 000 € vlada = 4 300 000 €.
Pekny balik na Vianoce !


TOTO TREBA OZNAMIT VSETKYM, CO POSLALI PRACHY NA ZBERNY UCET - MESTA !!! - cize Mesto rozhodne co s financiami.

Navyse je nezname, kolko platieb prijali. Kolko ludi poslalo? Je to dolezite, pretoze ak kazdy v priemere poslal 100€, to je 30 000 ludi, co je mesto.

Prikladam aj www.markizatext.sk .

Je to presne tak ako pisal dotycny v diskusii - a este horsie.
https://egov.presov.sk/default.aspx?NavigationState=778:0: Vid spodna polovica aplikacie zmluv.
Pripadne najst si zmluvu 201901120. Kazda rodina osobitne ma zmluvu.
Ti ludia dostali 6x500€ a 10 000 = 13 000 spolu.
Niektori dostali len 8000€.
Zvysok sa rozkradne.
Skvele.


   PRINT RSS
Hlavná stránka