"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Google Translator

Velka ryba zo SAŽP nechce ist do basy za 3 zivoty, spekuluje na podmienku

3T/91/2018 OS Komarno

Uradnicka je obzalovana podla 149 ods. 2, cize akosi mierne, pretoze splna 149 ods. 3 (zakon na konci). Argumentuje, ze uzna taku vinu, aka jej prislucha. Ale 2 roky a viac vazenia nechce.

Predpokladam, ze chce podmienecny trest, pretoze ak je kvalifikacia tr.cinu s hornou hranicou do 5 rokov, da sa vyjednat podmienecny trest, t.j. opak tvrdej basy. Nezastavila na STOPke (krizovatka priblizne tvaru Y), vrazili do nej fizli - tychto odhodilo do skrinovej dodavky iducej oproti a dostali pecku P+Z dvere. Zomreli a vodic dodavky po celnom naraze do fizlov tiez. Spolu 3 osoby.
Pani Viera sa snazi vyvinit tym, ze policajti mali ist inak - nieco na sposob, ze neprisposobili jazdu stavu a povahe vozovky. Viera zrejme lame sudneho znalca...pretoze je prizvany v konani. Akosi zabudla, ze STOPka platila pre nu.

Hraje na to, ze nesposobila hrubu chybu v doprave (ako uvadza 149/3 Tr.por.)

Da sa polemizovat, v akom TS bolo policajne vylagrovane auto, mozno aj predvidavost fizlov (mohli si v dosledku rozhovoru neskoro vsimnut "skok" auta Viery U. do cesty).

Ale STOPka je v tomto pripade podstatna a vsetky krizovatky tvaru Y, ktore poznam (na juznom Slovensku specialne kvoli mechanizacii presuvajucej sa na alebo z pola), maju na vedlajsich cestach STOPky.

Za seba - vzdy, ked vidim krizovatku tvaru Y a zdaleka tvar dopravnej zn. STOP a priblizuje sa k nej auto, okamzite stahujem rychlost a nohu z plynu - to pisem s tym, ze ja som na hlavnej samozrejme.

Tu plati "motorkarsky princip" - nie si na hlavnej, aj ked znacka ukazuje hlavnu cestu.

Ak by Viera U. pochopila STOPku spravne, nic by sa nestalo. Ona proste nezastavila, fizli do nej zozadu - ich odhodilo do protismeru a fizlov zrusila modra skrina (na foto)
Nie je v silach inych vodicov okolo, aby odhadli pohyb auta po naraze (to je jedno, ci policajne alebo hocijake ine), ak nejde o celnu buracku.

https://www1.pluska.sk/krimi/policajti-prisli-tragicky-zivot-pred-dvoma-rokmi-vinnik-stale-beha-slobode/2

To bude tym, ze pani Viera U. zo Slovenskej agentury zivotneho prostredia, ktora je "velke zviera" v tejto agenture, implementuje europske prachy... Operacny program zivotne prostredie a Operacny program kvalita zivotneho prostredia.
https://www.sazp.sk/sazp/organizacne-clenenie/odbor-riadenia-implementacie-narodnych-projektov.html

Ak mate otazniky, z ktorej kauzy poznate SAZP - tato Agentura odpredala kurwe Simonovi Hotel Drieňok Teplý vrch 11 km od Rimavskej Soboty. Simon (byvaly agrominister a viacnasobny poslanec parlamentu, ktory sa postaral v roku 2011 o zavedenie RFID chipovania zvierat) skupil aj okolite pozemky na Teplom vrchu. Guugl najde mnoho odkazov na tuto transakciu.

Co ale tato zena zo Zvolena, pracujuca na SAZP v Banskej Bystrici robila pri Komarne, je mi zahadou...uplatky sa najlepsie vyberaju osobne. Sam som videl pravnicku Narodneho inspektoratu prace ako jej domov doniesli az z Komarna kdeco. Plne auto.
Zaujalo ma, ze NIKDE neviem najst foto jej auta - ako je buchnute. Vsade je vytrcene policajne auto a to modre - ale ona s bielym autom takmer uplne "mimo objektiv". Asi tam ani nebola...

Dojde aj na vas, vy "mali bohovia" uradnicki skurweni. Hokejista Koleno za kopnutie fizelky dostal 8 ROKOV BASY - MLADY CHALAN!

Tu dole si daco vyzalujete a uplatite, ale TAM HORE sa vsetko vidi.
A fakturuje sa natvrdo.

ust. 149 zakona 300/2005 Tr.zakon
Usmrtenie
(1) Kto inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
(2) Odňatím slobody na dva roky až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) na chránenej osobe.
(3) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 na dvoch alebo viacerých osobách preto, že hrubo porušil predpisy o bezpečnosti práce alebo dopravy alebo hygienické predpisy.
(4) Rovnako ako v odseku 3 sa páchateľ potrestá, ak v súvislosti so svojím zamestnaním, povolaním, postavením alebo funkciou alebo ako vodič dopravného prostriedku spôsobí v stave vylučujúcom spôsobilosť vykonávať takú činnosť, ktorý si privodil vplyvom návykovej látky, inému z nedbanlivosti smrť.
(5) Odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 4 spôsobí z nedbanlivosti smrť dvoch alebo viacerých osôb.

Igor


   PRINT RSS
Hlavná stránka