Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

AKO TO CHODÍ V BUGÁROVOM ŠAMORÍNE             

   V roku 2016  bol uverejnený článok "Ako to chodí v Bugárovom Šamoríne, dodatočne k nemu ako dôkaz boli zaslené fotografie z tohtoročnej zimy, ktoré výstižne ilustrujú ľadovú situáciu ako sa za nekresťanské peniaze robila zimná údržba. 

                                                 

          Béla Bugár je nielen mimoriadny herec, ale aj cynický politický a vypočítavý pragmatik,   ktorý dlhé roky dokázal tak ohlupovať ľudí, až mu nemalý počet z nich naletel a považoval ho za slušného rozhľadeného a rozumného politika. Ako by nechápali, že bol súčasťou pravicovo-fašistickej koaličnej dzurindovskej zberby, kde pod dohľadom židofašistickej lichvy zo Svetovej banky a MMF  sa spolupodieľal na zločinoch proti ľudskosti cez ekonomiku na nevinných slovenských občanoch a patril k zakladateľom kolektívnej viny na nevinných za ekonomické zločiny za vlády Vladimíra Mečiara. Toho času ako predseda Mostu, ktorý je výkladnou skriňou politických prostitútov bez morálky a cti, je súčasťou koalície najzvrhlejšej zberby zo zločineckej smeráckej mafie. Aj preto som sa rozhodol opublikovať príbeh statočného človeka, ktorý sa dokázal vzoprieť presile. Na úvod jeho komentár a pod ním text trestného oznámenia.

Vladimír Pavlík


            Podstata vládnutia SMK a Most-Híd je úplne jednoduchá:  na juhu Slovenska je silná maďarská základňa , cca. 300 000 jednoduchých ľudí (= oviec + cigáni), zo 4,42 mil. voličov to stačí. Vytvorila sa voličská báza (rozšírená o deti) dnešného Mostu a SMK, jednoduchých ľudí (doslovne ovčanov, česť výnimkám) naučili na meetingy (šiltovky, perá, guláše, víno...) a potom správne krúžkovať.  Schválne píšem „Mostu a SMK“, lebo žiadny rozdiel v tom nie je. Ešte Soros to cez svoje zázračné fondy financoval v 90-tych rokoch, nalieval lacné forinty (oproti USD a GBP) do južného Slovenska a mal záujem ho pomaly ale isto prefarbiť na Horné Uhorsko, aby sa zmocnil Dunaja a Žitného ostrova (Ukrajina neskôr ukázala, prečo – GMO). Takto si skupovali juh, cez dotácie pre socky, ktoré nemali na základné veci, dotácie školských autobusov, dotácie pre školu potrebných materiálov – podmienka, že hlavný jazyk bude maďarský.

            V tomto podhubí si Bugár v Šamoríne (spolu s SMK, aj keď to tak vôbec neprezentujú) dokonale vládne, cca. 10 rokov dozadu platilo, že „kto nie je za dobre s Bugárom – v Šamoríne a okolí si nekopne“ . Presne z tohto vyplýva aj to, že Bugár doslova podržal Kaliňáka, Most podporil protiterorist. zákon (ktorý je skutočne veľmi pestrý a hlavne protialternatívny) a za odmenu „balkánsky cigán“ ponechal Bugárovi regionálnu štátnu správu pre okres DS, aby tu mal svoj vplyv (do júna 1995 bol Šamorín okr. Bratislava - vidiek). V podhubí jednoduchých ovčanov sa kradne najlepšie. O tom by vedel Világi+Slovnaft (zakladateľ SMK a sponzor SMK+Most) a možno aj Saliu rozprávať… Je však faktom, že SMK+Most naďalej pracujú spolu. Výrazne ťažšie im to ide v Šamoríne, ktorý je silným BA satelitom.

Ide o zásadné veci verejných financií, eurofondov a verejného záujmu, môže toho byť ďaleko viac. Práve som čítal o kauze KOMVaK (vodárne Komárno), takisto zázračné konexie.  Ľuďom (nie len v Šamoríne)  chýbajú mnohokrát základné veci v mestách, konkr. v Šamoríne sa vie, že Bugár a jeho ľudia majú veľké nehnuteľnosti v slepých cestách (pre bezpečnosť). Veď Bugár si postavil dom dôchodcov z eurofondov v Rohovciach. Tibor Bugár, ktorého odpráskol Lališ (šéf BA mafie) vedel asi, prečo to robí… šéf mafie si nikdy nešpiní ruky s niktošom, nejakým pešiačikom. A že tá nestiahnutá kukla pri nejakej akcii… brutálna výhovorka – tu si drzo myslím, že „s charakterom a rozumom“ volebných bilbordov doslova obetoval bratranca.
Veci tu uvedené sú iba smietkom na smetisku, avšak dosť na to, aby bol jasný rozsah tejto organizovanej činnosti. Táto schéma rozkrádania a tunelovania predpokladám funguje všade, vo väčšom alebo menšom rozsahu, avšak v mestách kde je Most a SMK to môže mať veľmi podobný objem. Je vhodné iniciovať prinajmenšom nečakanú kontrolu týchto miest, ideálne cestou prokuratúry (napr. tak, že sa v Šamoríne zistí, že chápadlá vedú aj do Dunajskej Stredy, vykonať kontrolu aj tam v rámci zaisťovania dôkazov a dôkazných súvislostí).
Neposielam to do médií, pretože všetky sú skúpené pod jednou farbou.

            Pokiaľ ide o politické konexie, tie sú neprehliadnuteľné a nad Slnko jasné. Zoltán Faragó je mestským poslancom za SMK, jeho brat Csaba je bratislavský krajský policajný riaditeľ (tu je krásne vidieť prepojenie SMER+Most+SMK). Mestský poslanec Csicsai je (podľa všetkého) rodina s okresným šéfom kriminálky Szilárdom Csicsaiom (iný Csicsai kandidoval do NR SR za SMK, nejaký Csicsai je  št. tajomníkom na rezorte životného prostredia, Sólyomov kamoš). Jozef Nagy (konateľ AREA Šamorín, s.r.o.) je mestským poslancom a zároveň konateľom spol. AREA Šamorín (aj AREA-S) od jej vzniku. Proste organizovaný zločin ako vymaľovaný. Minimálne jedna tu vymenovaná osoba o tomto musí vedieť a vedome a cielene to zakrýva, samozrejme nie zadarmo. Vedome zakrývať trestnú činnosť… je trestná činnosť.

            Manželka Bugára je rod. Cséfalvayová (je z okresu DS). Sieť má Cséfalvayovú z Dunajskej Stredy (kedysi horúca na šéfku strany). Vyzerá to tak, že ex-Procházkova Sieť (stihol zdrhnúť) je prepojená s Mostom cez rodinu… Procházka býva v Kraľoviankach, čo je kataster Šamorína.
Primátor Bárdos (SMK, primátor od 2010) je na svojom poste 2. volebné obdobie. V komunál. voľbách v roku 2014 Most-Híd nepostavil vlastného protikandidáta strane SMK (!) a iný kandidát inej strany nebol.  Z toho jasne vyplýva spolupráca, pretože politický boj SMK vs. Most tu fakticky nebol a nie je. Všetko sú dohodnuté aktivity, výmenou za krytie (napr. spomínaná prokuratúra v Dunajskej Strede).
Cui bono?

           

Igor Németh                                                                                        Národná kriminálna agentúra
Hlavná 16                                                                                                                              Bratislava
929 01 Dunajská Streda

Oznámenie o podozrení zo závažnej ekonomickej, majetkovej a finančnej trestnej činnosti veľkého rozsahu

            Oznamujem a žiadam preveriť a prešetriť konanie v oblasti nakladania s verejným zdrojmi Mestského úradu Šamorín a mestskej spoločnosti AREA Šamorín, s.r.o. v nasledovných veciach:        

1.         Rekonštrukcia námestia za 18 000 EUR - ktorú robí mestská firma AREA Šamorín, s.r.o.– má vlastné mechanizmy (autá s vyklápacou korbou, montážna plošina, cisternové vozidlá, bager, príklepové kladivo na asfalt a iné tvrdé povrchy, lopatové nakladače, murári, elektrikári… proste je vybavená technikou malej – strednej stavebnej firmy a nie mestského podniku, ktorý má polievať kvety a zametať ulice. Stačí si pozrieť výpis činností v Obchodnom registri Slovenskej republiky – OR SR) . Námestie iná firma nerekonštruuje (sú to dosť rozsiahle, širokospektrálne práce) . 
Je tu dôvodné podozrenie, že AREA Šamorín, s.r.o. (IČO: 36 228 290) vyfaktúruje (viac než teoreticky) fiktívne práce Mestu, ktoré  zaplatí a následne sa podelia – pretože Mesto zaplatí mestskej spoločnosti AREA Šamorín, s.r.o. ako hociktorej inej obchodnej spoločnosti, ale táto konkrétne patrí pod Mesto (100% spoločník a zriadovateľ) a riaditeľa f. AREA vymenúva do funkcie priamo Mesto, čo je totálny konflikt záujmov.

            Vyrezalo sa množstvo aj mohutných stromov = drevná hmota na predaj, príjem z predaja je neznámy (ak vôbec nejaký oficiálny bol).  (dopln.: záhradné práce-stromčeky, trávnik apod., robila firma s EČV  Maďarska)

2.         Kvetinové pyramídy 6 x 950 EUR – bežne pozváraná rámová konštrukcia do tvaru pyramídy, s kvetináčmi a ťahavými muškátmi. Takmer 6 000 EUR za kusy ocele, naplnenej hlinou… Mesto má uvedené, že AREA dodá 6 000 letničiek… veď toľko je v záhrade rakúskeho zámku Schonbrunn…  Je nemožné, aby sa do kvetinovej pyramídy (6 ks) zmestilo 6 x 1 000 letničiek, veď to by musela byť pyramída vysoká ako topoľ. Pyramídy sú vysoké 2 metre.
Je tu dôvodné podozrenie o nehospodárnosti nakladania s verejnými zdrojmi a spreneverou verejných zdrojov priamo alebo cez iný subjekt.

3.         Parkovanie 100 000 – 150 000 EUR. Nastriekať niekoľko čiar (mnohé už nastriekané boli), nakúpiť parkomaty (6 kusov) a zaviesť SMS systém platenia parkovania nemohlo ani po ťažkej opici o 3.00 ráno vyjsť na túto extrémne prehnanú sumu. Vedenie parkovacieho systému vyjde Mesto podľa informácií Mestského úradu na 5 000 – 7 000 EUR mesačne (= 60 000 – 84 000 EUR ročne (!!!) ). Je pár kontrolórov a Mestská polícia (MsP), ktorá osadzuje blokovacie zariadenia neplatičom. Hádam kontrolóri nedostávajú 25 EUR/hod. ? A MsP je vykonávateľom Mesta, čiže žiadna súkromná security služba.

            Zhotoviteľom celého systému bola AREA Šamorín, s.r.o. , informovanie o systéme parkovania ako celku bolo doslova v 3 riadkoch, s odvolaním sa na „infozákon“, ktorý neprikazuje prezradiť viac.  Mesto totálne ignorovalo názor občanov a otázok bolo skutočne dosť.

            Parkovací systém sa týka centrálnej mestskej zóny + priľahlé 2 ulice od Hlavnej (širšie centrum), častí mesta sa netýka (Čilistov, Mliečno a ďal.) . Platiť ročne min. 60 000 EUR za parkovací systém, ktorý zahŕňa centrum mesta+okolité ulice širšieho centra je scestné.
AREA Šamorín, s.r.o., ktorá bola „vybratá“ na základe ničoho (žiadne verejné obstaranie) si vyberala dodávateľov na základe neznámeho kľúča.

            Striekanie čiar a osadenie zvislého značenia vykonávala (ešte donedávna, naposledy v auguste 2016) f. HORIZONTaAL (IČO: 36 220 027), je neznáme za akú sumu. Inak táto firma strieka dopravné značenie a osádzala zvislé dopravné značenie v meste Šamorín pravidelne, žiadnu inú firmu tu nevidieť. Ani verejné obstarávanie. Po jednej otázke smerovanej Mestskému úradu ohľadom tejto firmy sa začali diať veci – striekanie a osadenie DZ vykonáva AREA Šamorín, s.r.o. - nemá na to povolenie ani licenciu ani odborných pracovníkov. HORIZONTaAL zmizol.

            V čase, keď HORIZONTaAL riešila tieto práce okolo DZ, AREA Šamorín, s.r.o. úplne evidentne si tieto fiktívne práce a služby zahrnula do Dohody 90/2016 a Prílohy 91/2016 ( obe podpísané 11.4.2016).

            Ak by v cene 100 000 - 150 000 EUR bola kompletná prevádzka systému na 10-15 rokov, je to povedzme bližšie k realite. Dôležité doplnenie, zakotvené v Zmluve – ak bude systém stratový, navýšia sa ďalší rok financie na prevádzku parkovania o výšku tejto straty z predošlého roka (!) .

            Je tu dôvodné podozrenie o nehospodárnosti nakladania s verejnými zdrojmi a spreneverou verejných zdrojov priamo alebo cez iný subjekt. Je tu dôvodné podozrenie o spôsobení škody pri výkone verejnej moci.

            Prečo riešila parkovací systém AREA Šamorín a nie Mesto priamo? Mesto mohlo všetko objednať, AREA iba namontovať. HORIZONTaAL osadzoval DZ, dnes osadzuje mestská spol. AREA. Je tu jasne vidieť, že cez spol. AREA sa prelievajú financie.

            VZN o parkovacom systéme je nekompletné, chýbajú mnohé aspekty. O verejnom obstarávaní prác, tovaru, materiálu ani slovo.
(dopln.: Prievidzu stálo parkovanie, celý systém, 49 000 EUR)

4.         Robila sa kompletná rekonštrukcia kanalizácie v Šamoríne v roku 2004, financovaná z eurofondov, v hodn. 15 000 000 EUR. Nie je jasné, kto robil rekonštrukciu, predpokladám, že AREA Šamorín (alebo AREA-S). Výkopové práce si mesto urobilo samo cez AREA-u, niečo sa vymenilo… ale určite nie v hodnote 15 000 000 EUR. Je reálne, že 10% dotácie sa použilo na výkony+materiál, zvyšok sa utopil.  (dopln.: aj výkopy sa utopili, keďže ich robila AREA).

            V obývaných oblastiach mesta je citeľný splaškový smrad ako z prasknutého potrubia na veľkom verejnom WC, nielen pri zmene počasia, ale doslova hocikedy. Hygienici by mesto zavreli. Je známe, že z kanalizácie sa odparuje všeličo, rôzne zmesi toxínov, kyselín apod. Nie je možné, aby po takej drahej rekonštrukcii bol v meste po 10-tich rokoch taký smrad, ako v meste je. Hlavná vec, že je tabuľou osadený základný kameň rekonštrukcie s logom Operačného programu Životné prostredie… celkovo je vhodné preveriť všetko, čo je financované z Operačných programov a Výziev na financovanie z eurofondov, pretože v katastri Šamorína sa toho financovalo z týchto zdrojov dosť veľa projektov.

            Je tu dôvodné podozrenie o nehospodárnosti nakladania s verejnými zdrojmi a spreneverou verejných zdrojov priamo alebo cez iný subjekt. Je tu dôvodné podozrenie o spôsobení škody pri výkone verejnej moci.
(dopln:   výmena sa robila v čase vlády Dzurindu II)

5.         História:         AREA Šamorín, s.r.o. IČO: 36 228 290; spoločník: Mesto Šamorín

                                   AREA mestský podnik Šamorín IČO: 31 102 271 – podľa OR SR zanikol presunom do spol. AREA Šamorín (36 228 290)

                                   AREA- S  IČO: 36 244 309 (2001 – 2008) – podľa OR SR nastal výmaz. Avšak povinnosť 10-ročnej archivácie dokumentov existuje.

            AREA Šamorín, s.r.o.  bola spoločníkom AREA-S (schéma: AREA Šamorín – 100% podiel Mesta; AREA-S – 100% podiel AREA Šamorín = mestská firma si vyrobila ďalšiu mestskú firmu). Podľa OR SR riešili predaj,  montáž, technické služby ochrany osôb a majetku. Dokonca obe spol. mali rovnakého konateľa (Jozef Nagy, Šamorín-časť Mliečno,  č. d. 178). Spoločníkom AREA Šamorín, s.r.o. je iba Mesto. Na čo a prečo (pre koho) potrebovalo mesto svoju SBS a služby v oblasti ochrany osôb a majetku, keď má svoju MsP?   Azda Mesto montovalo autoalarmy???
Je podozrivé, čo robila spol. AREA-S počas obdobia 2001-2008… súbežne s AREA Šamorín (36 228 290), s rovnakým konateľom. Vyzerá to veľmi zvláštne. Mesto financovalo 2 podniky naraz? Prečo Mesto potrebovalo 2 mestské podniky naraz a menovalo do oboch firiem rovnakého človeka (Jozef Nagy) ?   Účtovné závierky AREA-S nie sú dostupné, proste si niekto (osoba / subjekt / politický subjekt) mohol prelievať financie cez mestskú firmu, pretože hospodárske výsledky nikto verejne nevidí.  Žiadam vyšetrovateľa zabezpečiť daňovú dokumentáciu (10-ročná archivácia).

            Jozef Nagy bol konateľom ešte v čase keď „AREA Šamorín mestský podnik služieb“ bol zapísaný v okrese Bratislava-vidiek (do júna 1995). Veľmi dobre je znalý prepojení a celkovej štruktúry spol., preto bol a dodnes je všade ako konateľ .

            Je tu dôvodné podozrenie o nehospodárnosti nakladania s verejnými zdrojmi a spreneverou verejných zdrojov, ohrozenie verejného záujmu priamo alebo cez iný subjekt.

6.         Pozemky za 50 eurocentov / m2 odpredané mestom„z dôvodov hodných osobitného zreteľa“ - ktoré nikde nie sú vysvetlené, odpredaj je bez riadneho odôvodnenia. Toto sa prijalo nedávno na Mestskom zastupiteľstve, asi 6 (zrejme spriazneným) osobám.
Je tu dôvodné podozrenie o nehospodárnosti nakladania s verejnými zdrojmi a spreneverou verejných zdrojov, ohrozenie verejného záujmu priamo alebo cez iný (tretí) subjekt.
Doplnenie - Mesto prenajalo reklamnej spol. euroAWK (silná reklamná agentúra) pozemok s plochou 2550 m2 (25 ár) za 320 EUR/ročne = 0,13 EUR / m2 / rok, čo je podhodnotená cena.

7.         Mestská polícia mesta Šamorín úplne ignoruje státie i parkovanie na zeleni. Státie v protismere, státie alebo parkovanie v križovatke.

8.         Financovanie škôl – balík 1 500 000 EUR;   dvíhajú sa hlasy verejnosti na sociálnej sieti, že financovanie je nastavené veľmi podivne a preferujú sa konkrétne školy. Občania podávali pripomienky.

9.         Rekonštrukcia škôlky na Školskej ul. - celú stavbu kompletne (okrem výroby okien) robila AREA, s.r.o. - všetky terénne práce, murárske práce, chodníky, obrubníky, zatrávnenie…. Obklady, dlažby, zateplenie. Úplne všetko. Podľa výpisu z OR SR má AREA oprávnenie iba na prípravu stavby. Aj v tomto prípade AREA poslala Mestu faktúru za rekonštrukciu škôlky (suma je neznáma).

10.       Dohoda objemu prác a finančných prostriedkov na údržbu a udržiavanie mestských zariadení a voľných priestranstiev v roku 2016 na základe cenníkovfantasticky premyslené „tunelovanie“ mesta cez mestskú spoločnosť. Mestská firma AREA vykonáva z rozpočtu Mesta práce pre Mesto. Na rok 2016 je plánovaný výdaj cez 540 000 EUR (!) .
Z uvedenej Dohody 90/2016 a Prílohy 91/2016 jasne vyplýva a potvrdzuje sa všetko vyššie uvedené, čo som uviedol – AREA robí úplne všetky činnosti - elektrikárske, záhradnícke, stavebné, opravy, výmeny… nepochopiteľná položka je o. i. „nákup dopravného značenia“ - v tomto má Mesto podpísanú zmluvu s f. HORIZONTaAL  (IČO:  36 220 027). Nedávno smerovala na Mestský úrad otázka podivnej duplicity osadzovania DZ (t. j. že osadzuje HORIZONTaAL a osadzuje aj AREA Šamorín) – výsledok:  HORIZONTaAL skončil. Zmizol.

            Týmto krokom Mesto v plnej miere podozrenia potvrdilo do faktu a otvorene povedané, ničí stopy a dôkazy. A práce okolo osadenia DZ a striekania bieleho DZ vykonáva AREA, ktorá na to nemá ani odbornosť...   ale okamžite na druhý deň mali profesionálne šablóny na striekanie prechodu pre chodcov. Neznáme odkiaľ, je potrebné to vyšetriť.

            Výkon prác je stanovený na základe fiktívnej činnosti a fiktívnych kalkulácií:   práca motorovou pílou vopred stanovená v počte Nh (normohodina), kosenie vopred stanovené v Nh, hmotnosť posyp. materiálu vopred jasná, odvoz trávy(!) - vopred jasný objem pokosenej trávy...apod.
Cement, štrk, piesok betón je uvedené v Dohode označenej ako 90/2016 „podľa potreby“, ale v Prílohe ozn. ako 91/2016 je to už vyčíslené na 1580 EUR cesty a 170 EUR chodníky. Dohoda aj Príloha sa podpísali v rovnaký deň (!).

            Renault montážna plošina – v Dohode 90/2016 je uvedených 280 Nh, v Prílohe 91/2016 je už 600 Nh. Ako sa vopred vie, koľko bude práce, prečo taký obrovský rozdiel???   Mesto reguluje elektroporuchy a reguluje aj pád stromov?

            Drvivá väčšina prác je uvedená v nemerateľných a nekontrolovateľných objemoch (normohodiny, fúry a pod.) . Nikto nezistí, či nosič kontajnera alebo vyklápač Hyundai urobil 100 otočiek alebo 20 otočiek.
Aby občania videli, že sa niečo v meste robí, kosí sa tráva na úplne scestných miestach, napr. medzi poľom a cestou, kde tráva pomaly ani nerastie…

            Žiadam, aby vyšetrovateľ odboru finančného Národnej kriminálnej agentúry hĺbkovo prešetril celú Dohodu ozn. ako 90/2016 aj Prílohu 91/2016, ktorá je ozn. ako „Príloha č. 12“, je potrebné nájsť a preveriť aj predošlé (1-11) a ich obsah a súvislosti.

Niekoľko príkladov z Dohody 90/2016 a Prílohy 91/2016:

Príloha 91/2016:  
I. A 1 b    kontrola a oprava DZ v počte 192 h.  - 11.4.2016 AREA Šamorín nemala ani nemá povolenie pre prácu s DZ (osadenie, striekanie…)

I. A 1 a   24-hodinová pohotovosť 10 ľudí 3 mesiace  -   ak by všetkých 10 pracovníkov makalo každý deň 8 hodín, vrát. Víkendov, Vianoc a iných sviatkov  = 7200 hodín. Pri istote každodenného hustého, trvácneho sneženia. Scestná konštrukcia.

I. A 1 b   materiál – všetko podľa potreby. Ale v Dohode 90/2016 (časť B. - Materiál CYKY kábel 400 metrov a ďal.) sú hotové ceny – 1470 EUR

B1   Verejné osvetlenie – odstránenie skratov, oprava podzemných káblov   328 hodín  -  vie sa, koľko skratov bude???!

C2  Renault plošina   280 hodín  -  absolútne fiktívna položka, už pri drevinách je uvedených 600 hodín. Ako sa môže používať, keď nie je potreba nič robiť? Fiktívna položka.

C1 – celá kapitola – napr. nakladanie lístia a trávy 1392 hodín.   1392 hodín / 10 hodín denne = 5 mesiacov. Traktor má rozpočet 308 hodín práce, ale odvoz je 1624 hodín. Zvyšných 1300 hodín zamestnanci fúkajú do lístia?!

C4  40 m3 piesku (!)   to sú 4 plné autá TATRA 815 – na detské ihriská??? Nevidel som žiadne výmeny pieskov.  Reálne sa použije 4 m3, zvyšok sa predá súkromnou cestou spriazneným subjektom.

D2 odvoz kontajnerov (veľkokapacitných)  1830 fúr – to sa už dnes presne vie, koľko bude odpadu?   1830 fúr / 250 prac. dní = 7 veľkokapacitných kontajnerov denne (!) . Nemožné.
zametanie vybraných lokalít Mesta 4100 hodín - nekonkrétna, nejasná, totálne fiktívna položka. To isté zametanie je v položke A 1 a – strojné + ručné zametanie

E5  oprava výtlkov – AREA nemá povolenie ani techniku na tieto práce (asfaltovú pec napr.), t. j. vopred nesplniteľná položka, totálne fiktívna služba.

E6  neplánované činnosti   8 000 EUR. Táto položka nepotrebuje absolútne žiaden komentár... 

Dohoda 90/2016 -  položka A    a./Komunikácie   a) Práce     absolútne nejasné skryté, nedefinovateľné skratky, bloky, „ind. kalk.“ . Je neznáme, za čo sa platí „á 31,00 EUR“ , ako sa k tomu došlo a ďal.  

            Zimná údržba v Šamoríne na rok 2016 je hotovo stanovená vopred na 105 000 EUR, celoročná údržba Mesta ako je vyššie uvedené, 540 000 EUR.   36,7 km ciest a 13 000 obyvateľov.
Pre porovnanie:  
            Hlohovec (TT kraj) 240 000 EUR celoročná údržba (kosenie, sneh, polievanie, opravy...), 39 000 EUR zimná údržba, 22 400 obyvateľov
            Senec (BA kraj) 423 000 EUR celoročná údržba, 32 000 EUR zimná údržba, 17 800 obyvateľov
            Senica (TT kraj) má 130 km ciest a chodníkov (Šamorín má 36,7 km) a zimná údržba stála za r. 2015 cca. 60 000 EUR (čiže ½  zo sumy v Šamoríne, ale ciest má 3-násobne viac kilometrov).

            Mesto je celkovo veľmi skúpe až arogantné na informácie o týchto aktivitách (aj po predložení žiadostí a telefonátoch), preto prosím o preverenie a prešetrenie všetkých tu uvedených skutočností. Preveriť všetky aktivity, ich súvislosti, účtovníctvo, zmluvy, verejné obstarávanie (či vôbec nejaké bolo) – inak povedané – všetko, čo je vo vašej kompetencii.

            Všetky uvedené aktivity majú spoločné:   je tu dôvodné podozrenie o nehospodárnosti nakladania s verejnými zdrojmi a spreneverou verejných zdrojov priamo alebo cez iný subjekt. Je tu dôvodné podozrenie o spôsobení škody pri výkone verejnej moci.

            Spoločnosť, ktorá má Mesto ako vlastníka v 100%-nom podiely, dodáva Mestu práce a služby a iné výkony za trhové ceny, absolútne a evidentne fiktívne, pretože drvivá väčšina z nich sú iba rozpočítané čísla (presnejšie – veľké hlavné číslo rozpočítané na drobné), bez reálneho základu.  Ak by sa toto všetko uvedené v Dohode a prílohách malo diať, v meste by musel byť neustály pohyb. Ani tráva by nestíhala rásť a lístie padať...
Mesto zaplatí svojej vlastnej spoločnosti a tá potom môže nakladať s financiami ako uzná za vhodné (viď Účtovná závierka za r. 2015). Avšak napr. rekonštrukcia námestia za 18 000 EUR nie je zahrnutá v týchto prácach, ani vedenie parkovacieho systému za min. 60 000 EUR ročne. To sú položky NAVYŠE.

           
Účtovná závierka za rok 2015 (zdroj: www.registeruz.sk) :  
- služby (účt. skupina 51) 803 671 EUR  (AREA Šamorín, s.r.o. všetko vykonáva sama),
- mzdové náklady 351 822 EUR a osobné náklady 497 648 EUR
AREA Šamorín je zaradená ako „malá účtovná jednotka“, v kategórii  25-49 zamestnancov a za rok 2015 vyplatila na osobných a mzdových nákladoch 849 470 EUR (!!!). Nerátam sem výpomoc cez Úrad práce SVaR, to je mimo.

            To znamená, že ak má spol. AREA Šamorín, s.r.o. napr. 40 zamestnancov, každý jeden mal zarobiť za rok 2015 viac ako 21 000 EUR (!) a mesačne okolo 1760 EUR (!). To je jedno, či je to údržbár, polievač, lopatár, bagrista, murár…  . Na sociálne poistenie zaplatili 122 812 EUR, čo je málo ku vyššie uvedeným mzdovým nákladom.

            Osobné náklady 497 648 EUR – ak má AREA Šamorín, s.r.o. napr. 40 zamestnancov, každý jeden spotreboval vyše 12 000 EUR / rok. Veď to je šialená suma, je nepredstaviteľné, že každý zamestnanec minie „osobné náklady“ za 1000 EUR /mes. .  Je nutné preveriť, aké náklady a kam / ako sa použili. Je takmer isté, že „osobné náklady“ sú dovolenky, rôzne cesty, finančný a hmotný majetok, ktorý si napísalo vedenie Mesta a vedenie AREA Šamorín na zamestnancov (robotníkov), ktorí o tom ani netušia.

            Ak bude zber lístia a trávy, práca s motorovou pílou, plošinové činnosti, zametanie trvať ½ času, vráti AREA Šamorín financie Mestu („preplatok“) ?  Nie. Nikdy ani nevrátili. „Preplatok“ sa pekne rozdelí cez „osobné náklady“ . To je principiálna podstata tunelovania Mesta.
V Meste je údajne 8210 stromov a 14 500 kusov kríkov. Kde???!   Ak sem Mesto ráta aj Pomlejský les a lipové stromoradie, tak na tento je osobitne vyčlenených 23 000 EUR (!) - kapitola E2. Lipové stromoradie nikto nikdy neorezuje, nie je to potrebné.

V účtovných závierkach od roku 2009 vrátane je vždy položka „osobné a mzdové náklady“ v rozpätí 700 000 – 750 000 EUR. Žiadam, aby ctený vyšetrovateľ bezodkladne vykonal všetky úkony smerujúce k zaisteniu daňových výkazov a daňových priznaní od roku 2009.  Listiny musia existovať, existuje 10-ročná archivácia zo zákona.

            Existuje dôvodné podozrenie, že vedenie Mesta, poslanci Mesta (konateľ AREA Šamorín Jozef Nagy je poslancom Mesta) a AREA Šamorín spreneverili a ukradli niekoľko miliónov EUR. Tieto financie ale patria občanom a sú to verejné zdroje.

            Je potrebné preveriť, kam „odišli“ financie. Cez fiktívne, neoveriteľné a nezistiteľné činnosti sa tuneluje Mesto do „bezpečného prístavu“ AREA Šamorín s.r.o., kde sa po „kreatívnom účtovníctve“ delí korisť cez položky typu „osobné a mzdové náklady“, napr. ako za rok 2015.
(dopln.: náhodou som zistil, že AREA Šamorín má 41, z toho 5 vedúcich. Bagrista určite 1700 EUR ani nevidel…)

            Zároveň žiadam, aby vyšetrovateľ, ktorému sa vec pridelí, bezodkladne vykonal vyšetrovacie úkony smerujúce k okamžitému zabezpečeniu a zaisteniu všetkých dokladov a dokumentov na mieste (Mestský úrad Šamorín), pretože po nedávnej krátkej otázke na Mestský úrad sa začali diať veci… napr. dopravné značenie strieka AREA Šamorín (prenosná elektrocentrála+elektrický kompresor), pričom na to nemá ani povolenie.  Mám za to, že dochádza k zahladzovaniu a ničeniu stôp a dôkazov. Je tu prítomné dôvodné podozrenie hraničiace s istotou, že dôkazy bude možné zohnať s veľkými ťažkosťami alebo vôbec.

            Dátumy Dohody 90/2016 aj Prílohy 91/2016 sú totožné. Z toho vyplýva, že Prílohou sa zakrýva Dohoda a opačne. Ceny  a objemy  „podľa potreby“ sú v   druhom dokumente presne stanovené.   Sofistikovaná, organizovaná činnosť sprenevery a krádeže.

Oznamovateľ predbežne klasifikuje podozrivé konanie nasledovne:

- § 296 Tr. zákona (obzvlášť nebezpečná, organizovaná a sofistikovaná zločinecká skupina, ktorá fiktívnymi výkonmi majetkovo a finančne tuneluje Mesto a „exportuje“ príjmy do rôznych súkromných rúk cez mestskú obchod. spoločnosť)
- § 259 – 267 Tr. zákona (hospodárska trestná činnosť , poškodzovanie finančných záujmov EÚ)
- z. č. 514/2003       
- trestný čin sprenevery (verejných zdrojov) veľkého rozsahu
- trestný čin krádeže
- trestný čin prijímania úplatku, resp. reciprocita (niečo za niečo)

            Žiadam o kvalifikáciu konania, aj v prípade, že uvedené nenapĺňa skutkovú podstatu uvedených ustanovení, ale napĺňa skutkovú podstatu iného ustanovenia Tr. zákona alebo iného zákona.
V prípade preukázania „tunelovania“ Mesta navrhujem ctenému prokurátorovi spracovanie obžaloby konkrétnych osôb a navrhnúť v trestnom konaní o. i. uloženie trestu prepadnutia majetku zodpovedných osôb podľa § 58 Tr. zákona (z. č. 300/2005) .

 

Prílohy:
1x  „Dohoda objemu prác a finančných prostriedkov na údržbu a udržiavanie mestských zariadení a voľných priestranstiev v roku 2016 na základe cenníkov“ zo dňa 11.4.2016, počet strán: 10 (počet listov: 5)

            1x        Príloha č. 12 k Rámcovej zmluve MsÚ objem prác a finančných prostriedkov na údržbu a udržiavanie mestských zariadení a voľných priestranstiev v roku 2016
počet listov: 3,   tlač:  2 strany dokumentu na 1 stranu papiera (4 dvojstrany), strana č. 9 osobitne

            1x         Účtovná závierka k 31.12.2015 AREA Šamorín, s.r.o. , zdroj: www.registeruz.sk

 

Hľadať

Rok

 

Zmluvy (iné možnosti sú Faktúry a Objedn.)

90

2016

 

 

91

2016

 

to isté

Všetko majú v pdf.
Area Šamorín, s.r.o. - prehľad o firme - Finstat

Priloha 90/2016 Dohoda objemu prác a finančných prostriedkov na údržbu (AREA Šamorín s.r.o.)
http://samorin.sk/contract-category/zmluvy/?searchtext=90&searchyear=2016&searchcompany=H%C4%BEadaj+medzi+partnermi&site_section=contract&searchcategory=zmluvy

Priloha 91/2016 /v zozname uplne dole/
http://samorin.sk/contract-category/zmluvy/?searchtext=91&searchyear=2016&searchcompany=H%C4%BEadaj+medzi+partnermi&site_section=contract&searchcategory=zmluvy


   PRINT RSS

             
Hlavná stránka