"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Google Translator

Za zbytočnú smrť ľudí z Prešova, sú okrem viacerých nemenovaných, zodpovední aj vlastizradcovia a zapredanci, čo predali SPP, elektrinu a vodu -2. časť

A.
Expresné zbúranie bytovky a expresný súhlas obyvateľov domu s ním jasne od začiatku naznačovali, že je tu snaha znemožniť riadne vyšetriť príčiny výbuchu. Dom vybuchol 33 minút po prerazení potrubia . Zvyšky po teplovodnom kanále jasne ukazujú, že po odpojení sa od CZT nebol dom od tohto kanála odizolovaný. Plynové potrubie sa nachádzalo omnoho hlbšie, ako malo a nebolo riadne vytýčené. Nekopalo sa ale vŕtalo preto, lebo sa naháňali termíny a bola snaha ušetriť si náklady rozkopávky a následného uvedenia do pôvodného stavu, čo nebolo rozhodnutie robotníkov ale niekoho iného.. Ak uniká plyn, v každom bezpečnostnom poriadku je uvedené, že sa majú spraviť opatrenia na zabránenie výbuchu a to je nepoužívanie elektrických zariadení a všetkého, čo môže iniciovať zapálenie. 

B.
Rekonstruovali sa tam nizkonapatove (NN) distribucne siete. t.j. elektrika. Križovali tam novu plastovu pripojku pre ten panelak co isiel dole. A preco to vybuchlo je uz dalsia vec. Plyn nafukalo cez energo betonovy kanal co isiel tam aj teplovod (niekedy sa tomu hovori energožľab). Teplovod bol zablendovany ale neutesneny okolo (teplovodne siete ma na starosti vyrobca tepla, co bude v tomto pripade Spravbytkomfort, a.s.). Dalej -  bol problem, vetracie sachty boli porusene v celom panelaku. Ak by ten energo kanal bol riadne utesneny... nic by sa vobec nestalo, nehovoriac ze cez vetracky by sa bol plyn aj odvetral. A uz stacila nejaka inicializacia (iskra rele vytahu) a uz je problem na svete.

SPP vo vyjadreni k rekonstrukcii pozadovala krizovania z SPP kopat rucne a opacne Mesto Presov zakazalo kopat rucne a nariadilo prepichy... takze kazdy v tej spleti ma podiel viny, aj firma co prepichovala, aj SPP ze nevedie urcit presnu polohu sieti, aj mesto, aj dozor, aj VSD (elektricka distribucia), aj ludia z panelaka (ak maju nieco spolocne s neexistujucimi vetracimi sachtami), aj dokonca ti co zablendovali teplovod a neutesnili energo kanal... kto ma byt vinny?  Ja si myslim ze vsetci v celom rade. Neda sa ukazat na jedneho.

Doplnenie : Ide o 2 separatne zdroje. 
Mesto ziadali prepichy, aby nemuseli opravovat spevnene plochy (napr. parkoviska), t.j. Mesto nema prachy. 
Po case vybuchla na Urade mesta zaujimava vec - a sice firma bezdomovca, ktory ma na svojom mene 320 firiem a jednou z nich je Matijka, s.r.o. vybrata po vyhlaseni mimoriadnej situacie vyfakturovala 1 020 000 EUR Mestu za prace. Od kosickej firmy prisla ponuka na 400 000 EU, ale co bude Mesto Presov trocharit, ked Pellegrini dal 1 000 000, podelime sa... zrazu sa tu vytiahol akysi znalecky posudok na 780 000 a Mesto "zabudlo" v e-poste od Sudu Presov otvorit Platobny upominaci rozkaz (t.j. prevziat s ucinkami dorucenia).
Ak vy "zabudnete" prevziat rozkaz, vec je pravoplatna a skoncili ste.
Toto vnimam rovnako ako poslanec Estocak z Presova ako jednoznacny organizovany zlocin, doslova mafia na Meste. To sa inak ani neda povedat.

Ku f. Matijka a konatelom - takych firiema a spolukonatelov (ktori ani netusia, co kde maju) je plne Slovensko a nikoho to netrapi, pricom sa na rozpustenie takejto spolocnosti da krasne pouzit §39 Obcianskeho zakonnika - neplatny je pravny ukon, ktory obchadza alebo prieci sa zakonu alebo je v rozpore s dobrymi mravmi. 
Ze zalozenie firmy bezdomovcom je proti dobrym mravom... to tu hadam nemusim rozpisovat.
A da sa najst aj obchadzanie zakona.

Lenze - jedna sa primarne o netrestne konanie, policajti by sa toho iba zbavili a vas by protistrana spoznala na sude.
Dalsi priebeh nemusim rozpisovat, pozname to z casov grofa byvajuceho v kastieli v Tonkovciach (Herr Zoroslav), ktory pomocou mafie (nedavno sa ukazalo ze neb. Condrady a Koxner sa poznaju a Lalisove maf kridlo posobilo a posobi v Samorine pod zn. DKFB (maf Franta Brbely) a obchodnej mafie na sudoch sprivatizoval megaobjemy a sucasne sprataval cele skupiny osob.

Verim, ze taketo kurrwy pocitia tento a dalsi rok iba to, co sami vytvorili - nic zle im nezelam.
Vrati sa im len to, co stvorili.
Ak dobre - dobre.
Ak zle - zle.
Vsetko s ich oblubenym slovom - urokmi. 

Takto vznikli a vznikaju 10 000-ce firiem, cele firemne cistiace siete, vid Bodor (u holandskeho prokuratora), ktory cez Poliaka cistil prachy sietou zahranicnych firiem a fondov, co znamena, ze celu schemu mal vyrobenu nejakym dobre zorientovanym mozgom.

Igor
   PRINT RSS
Hlavná stránka