"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Google Translator

Milióny eur vyvoleným štátnym patricijom a ohlodaná kosť vyvaleným plebejcom

 

27. ročná existencia 2. Slovenského štátu  potvrdzuje, že plebejci sa vedia uspokojiť aj s ohlodanou kosťou a naďalej naivne veria, že si v tzv. slobodných voľbách opäť zvolili ten najlepší korbáč.


https://finstat.sk/36570460/obchodny_register

Osadenstvo Vodarni Východu - primatorka Presova (zaroven podpredseda), smeracky primator Bardejova a ine pekne mena.

Stat ma vyplatit distribucnym firmam (ZSE, SSE, VSE) na vykupenu elektrinu vyrobenu z OZE 320 miliónov € - my sme bohaty stat... (porov.: 13. dochodky celkovo su cca 400 milionov €)
https://dennikn.sk/minuta/1887198/?ref=e&_ga=2.221153752.1544258421.1589176789-874577610.1589176789

Rada pre rozpoctovu zodpovednost
Utvar Hodnota za peniaze
IFP - Institut financnej politiky
Agentura riadenia dlhu a likvidity
Bankova rada NBS - Kazimir 93000€, ostatni nad 100 000€ /rok

Pytam sa, na aky carovny virtualny ucel (expr. povedane na aku piču) je nam horeuvedena banda analytikov-uradnikov, ktorych nikto ako je zname nepocuva. Na co je nam celkovo 420 000 uradnikov? Teraz mnohi z nich sedia doma s plnym platom.
Cize sa ukazuje, ze ich nepotrebujeme.
Vynimocne suhlasim so sudruhom Sotakom z Klubu 500, ze treba odstrihnut 190 000 uradnikov a stat rychlo najde 2 MILIARDY (!). Len skoda, ze s Ficom sa objimal a toto mu nepovedal... nedalo sa. Centralizmus je silnejsi.
Na co je nam Statna ochrana prirody a Zivotne prostredie na Okresnych uradoch, ked si J&T, Penta a sudruh Sykora spolu s poslancami Štrby a Jasnej robia co chcu??

Developeri devastuju Tatry. Chodte sa pozriet na tu citlivost ku prirode na druhu stranu (Polsko) a kvantum turistov tam. Ako Aspen v Amerike. Ked uz spominam Ameriku, skúste devastovanie takeho rozsahu urobit v Kanade a daju vam to zaplatit.
Na co je nam Statna ochrana prirody a Zivotne prostredie na Okresnych uradoch, ked si Budár s bandou skurwenou robia v Samorine a okolitých obciach co chcu??
Harabinova 2-ka na kandidatke Vlasti notar Durdik a jeho zena stavia polyfunkcnu stavbu v Samorine s podzemnym parkovanim. Cistia financie. Take cosi bez politických konexii v meste nepostavite.

https://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/spolocnost-euragency-spol-s-r-o-1

Uz davnejsie som napisal, ze Budar a Haharabin maju k sebe blizko. Durdik je Budarov notar, ktory zabezpecuje legalizaciu pozemkov, prevodov, fuzii (spojenie) a ine obchodne fakty (napr. zapisn. valnych zhromazdeni, zalozenie pravnickej osoby, pozemkove spojenia, rozne osvedcenia pravne významných skutocnosti - napr. o existencii vlastnika pozemku... apod.)

Slovensko je v permanentnej financnej pici, koronakriza ukazala tento mizerny stav naplno. Stat si musel presunut 2 MILIARDY z eurofondov a vydat dlhopisy za dalsich 10 MILIARD. To uz realizovala Matovicova vlada.
Ale treba povedat, ze vykradnuta kasa prichadza po Fico-Pelo vlade, ktora vedela bohapusto rozhadzovať a zabezpecila rozne urady, agentury na uplne zbytocne veci a procesy, ci je to elektrina, plyn, doprava, IT... pozrite sa na slovensko.sk - MILIARDA vyhodena a nefunguje to poriadne. Dokonca ani mobilna aplikacia neexistuje, pricom stat ma naskenovany OP, treba ho len prepojit. Ale pozemky v Dubaji su kúpené a Cibulkova ma co cistit. (vsetky verejne obstarania krajov, okresov, obci sa vyhodnocuju na MV SR - u FeKala.)
Osobne som nazoru, ze cela Socialka ma fungovat na elektronickom pristupe, minimum uradnikov a hotovo. Nie ze platime aparat, ktory nie je schopny ani podnikateľom načas poslat kompenzaciu zatvoreneho obchodu.

Rovnako treba povedat, ze kritika z jamkoust Pellegreena je farizejska, pretoze Pell zacinal ako asistent poslanca Vazneho, ktory vážne dojebal co vedel. V prospech Sefa bol ale Vazny mimoriadne obozretny, pretoze ak nahodou oklamete na Myte stat hoci len o 20€, pride vam pokuta od 500 € vyssie. Aj s fotkami vasho tahaca+navesu a casovou peciatkou.
Mne osobne je to jedno, kludne nech sa Smer rozpadne. Nebude to prvá rozpadnuta strana. A ked FeKal vybavi na svoje meno, mozete odniest rusinskeho Miklosa s Ciganom one-way na Ukrajinu na Donbas s dovetkom "autori Majdanu". A pribaľte aj Lipsica, Kollara a Drobu (predsedu BSK, ktory ma brata velvyslanca v Polsku - stat NATO centraly).

Slovenske predkoronove HDP cca 80 miliard € dokazalo vyzmykat okolo 18 miliard € na daniach, aj z toho sa vykradlo. Zo Slovenska na ziskoch odide okolo 7 miliárd, to su ale zisky uz ocistene od danovej velmi pestrej optimalizácie, takze realne tombude okolo 20 miliárd.

Z clanku v novembri 2018 https://www.aktuality.sk/diskusia/643994/na-rovinu-o-kseftoch-u-matecnej-odkryla-korupciu-vyhodili-ju-z-prace/

vyberam z diskusie :
Mal som kolegu, bývalý riaditeľ na ministerstve a skončil vo vw, pretože si dovolil poukázať na predražené zákazky a po upozornení pána ministra bol do piatich dní prepustený. Všade, kde sa následne snažil zamestnať mu bolo naznačené, že nie je vyšším záujmom, aby pôsobil vo firmách, ktoré majú blízko k ľuďom stojacimi za jeho odvolaním. Napokon z finančných dôvodov musel prísť do VW, nakoľko tam ich chápadlá už nedosiahli..a to všetko sa týkalo a týka strany SMER. Viac podrobností je zbytočné hovoriť, jeho prípad nebol medializovaný, pretože chce mať pokoj, ale nevidím dôvod, prečo to aspoň nenaznačiť a dať ľuďom vedieť, že táto vláda nemá problém pokúsiť sa existenčne vás zlikvidovať, ak ste poctivý a chcete poukázať na zneužívanie verejných zdrojov a korupciu.
Takze existuje neoficiálny register persona non grata. Preto sa poctici uradnici boja ukazat na hajzlov lenivych, neschopnych, dementnych - lebo budu vyrazeni z prace a dalsiu si najdu len s otaznikom.
My tu skutocne zijeme korporatny komunizmus, uz Radim Jancura RegioJet povedal, ze na Slovensku rozhoduju len konexie.

Ten Lucansky je zaujimavy clovek

https://www.aktuality.sk/clanok/790618/sef-vysetrovacieho-timu-kuciak-nerozumiem-kritike-sefa-policie-lucanskeho/

Zaujali ma 2 veci : kritika, ze sa neanalyzovali smsky Vadalu. A kontrolna skupina NaKA.
V kontrolnej skupine bolo cele vedenie Kriminalky. Chapete ludia?? Sefstvo si citalo spis, co je v dokazoch a aky je priebeh vyšetrovania. Komu tieto udaje vynasali?? Do spisu ma pristup aj Lipsic. V Amerike by kandidata na GP, ktory poda prihlasku pocas vykonu trestu asi zavreli na psychiatriu. U nas je advokatom... Aj Lindtnera spratali do Advokatskej komory.
Treba povedat velmi podstatnu vec, ze Lucansky za Gaspara bol sefom inspekcie. Lucansky sa rozhorcuje sam zo seba, pretoze kritizuje cosi, co sa malo analyzovat (= vymazat, znicit) za jeho existencie. Musis byt na tom velmi zle, pan prezident.

Rýchlosť a razancia, s akou začala konať NAKA, jednoznačne dokazuje, že dôkazy boli už dávno nazhromaždené a pekne uložené podľa mien v zviazaných fascikloch, ale nikto nič nevyšetroval, lebo na to nemal súhlas predsedu alebo iných na vrchole mocenskej pyramídy.
Po zmene vlády dostali všetci v polícii, SIS i VS zelenú, a im stačilo siahnuť do trezoru v pracovni a vytiahnúť príslušný spis na meno a okamžite mohol byť vydaný príkaz NAKA na zadržanie a obvinenie.
Tento fakt, rýchlosť, akou koná NAKA, je najvážnejším dôkazom, že ficovlády chránili gaunerov, kurwy a hayzlov a bránili ich vyšetrovaniu.
Mať kompromitujúci materiál v trezore, držať dotyčného za gule a vydierať ho je oveľa výhodnejšia aj financna pozícia, ako ho nechať obviniť a on nebodaj stratí nervy, začne rozprávať a povie na všetkých všetko. Potom ho budu musiet len zastrelit a to bude bodka a posledna kvapka.

Sulik pocas 2010-2012 zobral od PentaŠpirka uplatok 5 000 000€. Matohovic-Fabiovic ma kúpený dlhopis J&T za 10 000 000€. To bude asi z tej povaly a odpisovanej Fabie.

Vitkovic - ekonom: volby nie su o vybere, ale o nakombinovani toho, co potrebuju korporacie a sponzori.


Igor


   PRINT RSS
Hlavná stránka