"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Google Translator

Ústavný súd naplno potvrdil justičný fašizmus, bezbrehost sudcov a ich nedotknuteľnosť.

Len pre poriadok napisem schemu ako to funguje :

- prokurator spisuje podnet na Generalnu prokuraturu o väzbu sudcu

- Generalny prokurator píše Ústavnému súdu návrh na vzatie do väzby

- Ústavný súd rozhoduje aj o väzbe

- o obvinení sudcu rozhoduje Generalny prokurator

Citujem z DennikaN (kto by mal vyhrady, upozornujem, ze sefka Centra pravnej pomoci Kováčechová, ktora kandidovala na Ústavný súd je dnes v proamerickej Redakcnej rade DennikaN !!) :

Súd mal preskúmať, či žiadosť o väzbu nie je zásahom do nezávislosti súdnictva, ale zrejme skúmal aj dôvody väzby.

Ústavný súd okresal predstavy vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry o tom, ako razantne treba zasiahnuť voči korupcii v slovenskom súdnictve. Súd, v ktorého pléne sedí aj sudca Mojmír Mamojka, ktorý klamal o kontaktoch s Marianom Kočnerom, rozhodol, že súhlasí s návrhom na väzbu iba u piatich z trinástich sudcov.

Tento súhlas vydal podľa informácií Denníka N v prípade sudcov Moniky Jankovskej, Zuzany Maruniakovej, Eugena Palášthyho, Denisy Cvikovej a Richarda Molnára.

Tieto mená v piatok oficiálne potvrdil aj Ústavný súd.
Ostatní ôsmi sudcovia Dávid Lindtner, Ľuboš Sadovský, Angela Balázsová, Gabriela Buľubašová, Dušan Srogončík, Jarmila Urbancová, Andrea Haitová a Katarína Bartalská idú na slobodu. A to napriek tomu, že sudca Vladimír Sklenka vypovedá, že aj oni boli súčasťou korupčného mechanizmu.

Hneď prvá veta ma zabila, oci mi vypadli - ziadost o vazbu skorumpovaného hajzla, ktory by v stredoveku uz bol o hlavu kratsi, idete posudzovat ako zasahovanie do nezávislosti sudnictva???

Vy ste sa skokotili uplne alebo len beriete silne lieky??

Hajzel, ktory vydaval (pardon, vytlacil hotove) rozhodnutia hlavne obchodných veci (to este nikto nezistoval, kolko bezdomovcov tieto sudne veci vyrobili.

Nieco podobne je v Presove (kedze sa tu, aj v mediach casto spomina Presov, trosku som listoval...) - predseda mafie sudcov v Presove Marek Čech chodi po Slovensku prednasat o nutnej obrane (ma zbrane, je clenom Sport klubu Hodkovce), tento súd ma pod palcom Obchodný register pre cely Presovsky kraj (hniezdo obchodnej mafie, hniezdo TatraTrade Corporation cez ktoru Začiatok s Bulharskym zidociganom vybagrovali 78 000 000€ s podporou krajskeho sudcu Dohnanskeho a jeho syna z Maleho Šariša, daňošéfom Šulajom atď., krajským smeráckym šéfom Kubánkom (je znova poslancom NRSR a jeho asistentka je tajomnicka krajskeho vedenia Smeru (to je maafia !! ) a spolupracovalo aj KDH a Cirkev).

Treba spravodlivo povedať, že väčšia ryba z Prešova Fecko (149. miesto, nad Matovicom) má ženu, ktorá pracuje na Okresnom úrade Prešov a Matovič sa tohto chápadla nechce veľmi dotýkat. To je nadmieru zaujímavé... cim je tento Fecko taky dolezity?

Este osobitne spisem konexie rodín uradnikov v Presove - to budete cumiet ake rodinkárstvo sa tam stvorilo. Celé rodiny pracujú v úradoch. Maafia na pohladanie.

Aby som sa vrátil naspäť ku plénu Ústavného súdu, skumat ziadost o vazbu z pohladu toho, ci vazba nezasiahne do nezavislosti justicie povazujem za brutalnu objednávku maafie. Jankovská je veľmi mediálne rozťahana, tam to asi inak dopadnut nemohlo.

Vo veci Pavlíka - prečo nenapíšete svoje stanovisko Jankovský a dalsi zainteresovani, priamo na adresu necenzurovane@yandex.com, keď hore je veľkým červeným písmom napísané, že z princípu sa zverejní všetko? Jednoznačne by to prospelo celej veci. Zatiaľčo vy iba imperatorsky zneužívate právomoc, ako podpredseda tlacite kolegov a davate usmernenie a vyrabate exekucie. Pretože sa bojíte, držia aj vás. Vsetci sa niekomu zodpovedáte - vieme komu.

Detsky domov je forma ocistenia vasej duse (v pozitivnom zmysle slova), čo vam v konecnom vysledku pomohlo a sudcom ste sa stal preto, aby ste chránili práva, keď uz tie vase az tak chranene neboli. Predstavte si, takto to funguje. Preto bratia Congy uz nežiju, lebo oni nedostali a nemali ani dostat priestor na pochopenie.

Vy ste to pochopil presne opačne - ze sa vam zivot vypomstil. Že ked mi robili zle, budem robit aj ja zle. Krista mlatili, ale nikdy nepovedal, ze je to pomsta. A dokonca im odpustil. Ked Kristus dokazal liecit, dokazal by na 100% vytvorit taku pandemiu, ze by vymrel cely svet. Preco to neurobil, ked sa mu zivot vypomstil?? (ak by rozmyslal rovnako ako vy)

Ucte sa ako to funguje, lebo vela casu uz nemate a opravte vsetko zle, co ste kedykomu sposobili, kedykoho zničili.

Tu v odstavcoch vedene plati pre vsetkych sudcov, úradníkov rozhodnuti roznej urovne, oligarchiu a ine sekcie maafie.
S demenciou a atrofiou mozgu sa vam bude tazko uvažovať nad tymito temami. Vsetci sa bojite koronavirusu, lebo jeho ostra forma, ktora sa objavila v oktobri 2019 v Taliansku nechavala obetiam cierne pluca ako mor (gangrena).

Coho sa bojite? Ved ste cierni, robite zlo. Stlacili ste vypínač a bojite sa, ze zasvieti ziarovka? - robite zle a bojite sa vysledkov. Trebalo rozmyslat pred stlacenim.

Nesnažte sa robit zo seba "nadKrista" alebo "nadBoha", lebo skoncite veľmi zle. "Tam hore" sa vsetko zapisuje. Tomu neujdete. A budu trpiet aj vase deti, lebo suvislosti neoklamete.

Naspat ku Ústavnému súdu - Rozhodovat o vazbe s otazkou, ci nezasiahne do nezavislosti justicie - to je ako rozhodovat o väzbe mafiana tak, aby som nezasiahol do statusu a pravidiel mafie. Pan Fiacan, Mamojka skorumpovanec, to myslite vazne??

Vy ste rozhodovali o tom, o com sa rozhodovať neda. Normalne žasnem. Prinajmensom Urbancova a Lindtner mali ostat vo vazbe.Ved oni sami negarantuju nezavislost, t.j. predavaju sudne rozhodnutia, specialne podpredsednicka Najvyssieho sudu, kde sa ocakava 100% nestrannosti.
Nie je možné rozhodovať o tom,  ci evidentne skorumpovany sudca je alebo nie je zrely na väzbu. Veď on sám ma byt garantom nestrannosti, nezavislosti. Ved oni sami znicili zasady sudov, znicili pravny stat (lebo v spore vzdy niekto prehraje viac alebo menej), znicili status sudcov. Ako moze jeho väzba zasiahnut do nezavislosti sudu?! To ste chceli povedat medzi riadkami, ze sa mozu vratit (tí na slobode) na sudy a v pohode rozhodovat dalej?? Asi prvykrat budem suhlasit s Todovou, ze sa Fiačanovi nechcelo zdôvodňovat, podla coho vybrali väzbu áno/nie.

Nevidim rozdiel medzi

- hajzlom z maafie, ktory zrealizuje ukladnu vrazdu

- hajzlom sudcom, ktory zrealizuje ukladnu justicnu vrazdu (lebo rozhodnutim sudu sa da aj znicit zivot, pan Fiacan. Ako advokat to musite poznat.)

Rozdiel - a ten zasadny - je v tom, ze od sudcu sa ocakava nestrannost, zhodnotenie dokazov komplexne, bez ohybania zakona uplatenym sudcom. Prezident SR nemenuje maafiana na post, ale menuje sudcu na post.


 Vyssi sudni uradnici zacinaju byt, ako citam aj inde, pekne skorumpovaní. Hovori sa tomu "ponukova korupcia" - zaplatis / das vyhody a vybavim rozhodnutie alebo zastavim konanie. Kocner riesil dopytovu korupciu, on hladal sudcu a ponukal/daval € oproti sluzbe. Sudy sa posunuli - ponukaju služby oproti €. Ved o tom hovoril Sklenka - ked statna firma vyhrala proti sukromnej osobe, firme. Vybral si, komu da vyhrat.

V tomto kontexte žasnem z Komory advokátov, ktorá bezvyhradne prijala Lindtnera za advokata. To su pravidla...paneboze.

Aspon krásne vidime ako je sudcovstvo prepojene s advokaciou, kedy advokati vyhlasuju Najlepsie sudne rozhodnutie roka (!!).

Ak kukláč (policajt...) su podozrivi z trestnej cinnosti, ide navrh na rozviazanie sluzobneho pomeru. Pripad Tiefenbach.

Mate pocit pan Fiacan, ze policajt je vyssie ako sudca?? Ak ano, vypadnite z funkcie a chodte zametat piesok na stavbe.
Nezavislost a nestrannost justicie mame napisanu v Ustave SR. Ale v Ústave je vela veci napísaných a nic sa nedodržuje. Myslim, ze v ústave mate skoncit vsetci - aby som to zjednodusil.

Na druhej strane, sudcovia ktorí vela vedia musia ostat v base, pretoze by boli do 2 dni tuhi. A zavisi aj od dolezitosti toho sudcu v maafii a jeho konexii - to bol podla všetkého rozhodujuci faktor pre väzbu. Toto samozrejme Fiacan nevysvetlí, preto bol radsej ticho a drzal sa len povinneho prednesu.


Igor   PRINT RSS
Hlavná stránka