CITÁT"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

SVET BEZ PEŇAZÍ“ Jana Lachkovičová - 7.časť

Aj nezamestnaná robotníčka dokáže byť dobrou spisovateľkou

Viem, že v našom malom štáte je neprimerane veľa politických strán.
Rozmýšľala som všelijako ale jediná cesta ako môcť urobiť zmenu k lepšiemu je založiť novú stranu s úplne novým zmýšľaním. Absolútne nikto nemôže povedať, že tu vzniká nová strana, ktorej záujmom je obohatiť sa. Ubezpečujem všetkých, že v mojom prvoradom záujme je zrušiť peniaze, tak len ťažko môže byť v mojom záujme obohatiť sa.

A v podstate áno, chcem sa obohatiť a chcem obohatiť aj všetkých ostatných lenže celkom inými hodnotami ako sú peniaze. Nemá význam nikoho nasilu presviedčať a už vôbec nie nútiť aby podporil moju myšlienku. O sile tejto myšlienky musí byť presvedčený každý sám. Týmto projektom ak by sa zrealizoval, už horšie byť nemôže iba lepšie. Je to možné len vtedy ak budeme rozmýšľať s čistým srdcom, nebrať len pre seba ale myslieť aj na toho druhého.
A vzhľadom na katastrofálne správanie sa súčasnej populácie voči sebe je myslím si najvyšší čas začať žiť a správať sa k sebe inak.

V prvom rade si ale sami musíme na takúto zmenu vytvoriť podmienky.
Celá ekonomika, percentá, čísla, analýzy a štatistiky nie sú v podstate na nič.
Nevyriešia ani nezamestnanosť, ani chudobu, ani katastrofálny stav zdravotníctva, školstva, kultúry, kriminalitu, nevyriešia nič. Naša vláda nemá riešenie na žiadny problém nachádzajúci sa v našej krajine.

                                                  54
A prázdne čísla a štatistiky o zvyšujúcej sa nezamestnanosti, ktoré nám vláda stále častejšie predkladá naozaj nikoho nezaujímajú. Je známe, že medzi tradície patrí tieto tradície meniť a hlavne vtedy ak si to doba a okolnosti vyžadujú. Takže ak je niečo tak zastaralé ako spôsob akým politici vládnu a ubližujú svojmu národu, je na čase sa minimálne pokúsiť o niečo nové, o celkom nový smer a pohľad na život. Nikto nemá právo stáť v ceste novému zmýšľaniu, rozvoju a všetkému pozitívnemu a prospešnému čo nový projekt prináša, samozrejme ak je v súlade so zmýšľaním širokej verejnosti a verejnosť je s týmito myšlienkami stotožnená.

Je len na nás, na ľuďoch, ktorí už nechcú žiť tak pod úroveň ako žijú aby sa rozhodli sami a dobrovoľne či chcú zmeniť svoj doterajší život, ktorý žijeme všetci na dlh, zbytočne platíme za niečo za čo vôbec platiť nemusíme, že sa musíme obmedzovať v nákupe základných potravín, oblečenia, v bývaní o kultúre a dovolenkách ani nehovorím. Stáva sa už pomaly pravidlom, že v 3-izbovom byte žijú tri generácie.
O tom, že nikto z rodiny nemá svoje súkromie a tým narastá v rodine nervozita asi hovoriť netreba a pritom toľko bytov je prázdnych. Celý sociálny systém je zle nastavený a preto je nevyhnutné tento systém zmeniť. Všetko majú na svedomí peniaze a chamtivosť po moci.

Viacpočetné rodiny majú problém s financovaním svojich školopovinných detí.
Školské pomôcky ako sú aktovka, zošity, peračník, perá a farbičky, oblečenie sú pre rodiny s nízkym príjmom drahé a ešte keď k tomu pripočítame cestovné a stravné je priam neúnosné takúto záťaž zvládnuť. Školy aby neboli zatvorené, bojujú o každého žiaka a tak deťom rozdávajú aspoň základné školské pomôcky. Je toto vôbec možné aby sme sa v 21.storočí pozastavovali nad tým, že pre deti sú takmer nedostupné základné školské pomôcky, nehovoriac o finančne nákladných krúžkoch ako je hokej, futbal, tanec, hra na hudobný nástroj, krasokorčuľovanie a iné aktivity.

Z médií stále počúvame ako naša vláda vyhlasuje, že z našej krajiny odchádza taký alebo onaký investor, že o prácu príde sto ľudí v automobilke alebo 600 ľudí v železničnej doprave. Zaujímavé pritom je, že manažment a vrchnosť v podnikoch ostávajú ale chudobu prepustia a najlepšie pred Vianocami.
Nakoľko nie sú peniaze, tak ani odstupné nebude a to, že ľudia nemajú niekoľko mesiacov výplatu je už viac ako samozrejmé. A postihy vlády voči takýmto podnikateľom? Žiadne!!!!

 

                                                    55
Veď načo, ako sa hovorí: Sýty hladnému neverí

Vláda sa tvári a vyhlasuje ako chce pri stále sa zvyšujúcej nezamestnanosti hľadať ľuďom prácu a pritom neurobia nič proti prepúšťaniu. Už neexistuje stredná vrstva, do ktorej som si ešte nedávno myslela, že patrím aj ja.
Sú iba bohatí a chudobní. Lekári, zdravotné sestry, učitelia, všetci štrajkujú, snažia sa s vládou dojednať zvýšenie platov, zlepšenie pracovných podmienok. Bohužiaľ ani obraz, ani zvuk. Myslím si, že ísť do ulíc nič nevyrieši. Protesty alebo tzv. štrajky sa podľa ich intenzity konajú pod dohľadom polície alebo ťažkoodencov, z ktorých naozaj ide strach. Muži zákona sú ozbrojení od hlavy po päty a keď už ide do tuhého, naozaj nepoznajú zľutovanie. Možno by stálo za uváženie, proti komu vlastne treba vytasiť obušok ak nie zbraň. Národ sa iba bráni pred vládnymi nariadeniami a zákonmi, ktoré musia akceptovať aj ochrancovia zákona - polícia. Súhlasia ochrancovia zákona naozaj zo všetkým čo naša vláda činí?

Problémy sú všade na svete a drvivá väčšina z nich sú spôsobené kvôli peniazom.
Na Ukrajine je tiež veľká rozvodovosť. Ak žena ostane sama bez muža, musí nechať svoje deti starým rodičom aby mohla ísť za prácou do sveta.
Lenže v žiadnej krajine žena nezarobí toľko peňazí ako muž. Ženy pracujú denne 12 a viac hodín. Opúšťajú svoje malé deti a keď sa vrátia po mesiacoch až rokoch domov zistia, že ich deti chodia do školy, že vyrástli a to, čo im stačilo keď boli malé už nestačí. Starí rodičia s vnukom žili v skromných podmienkach. Jedli zemiaky s maslom a to už bolo čo povedať. Chlapec ale rástol a pýtal si mäsko, čo je pochopiteľné pre jeho zdravý rast a vývoj. Mama pracuje v zahraničí už 4 a pol roka. Bolo treba vybaviť bývanie, doklady na jeden rok. Tam sa stretávala táto žena-matka s narážkami, že berie prácu domácim. Robila čo vedela, upratovala, pracovala na stavbe čo nie je pre ženu vôbec ľahké. Keď príde na Ukrajinu jej rodina nemá žiadne finančné prostriedky a táto ťažko pracujúca žena musí aj na Ukrajine všetko poplatiť. Ľudia sa jej pýtajú ako môžeš takto žiť? Žiadna kultúra, divadlo, nič. Jednoducho nie je čas. Iba prachy, prachy, prachy a žiadny život!!!

                                                    56
A kvôli peniazom sú takto zbytočne rodiny trhané alebo úplne rozvrátené.
Vzniká zbytočný stres - je to všetko šialené. Tak strašne ťažké je vytvoriť pre ľudí v krajine také podmienky na prácu a život aby nemuseli utekať do inej krajiny?
Je tak ťažké umožniť ľuďom navštevovať krajiny v rámci poznávania histórie, kultúry a prírodných krás? Dnes je 1.9.2012 a na Slovensku sa otvára II. dôchodkový pilier. Pýtam sa načo? Väčšina ľudí žije na hranici chudoby. Z čoho si majú ľudia šetriť na dôchodok, keď teraz v mladom a strednom veku nemajú istú prácu alebo nemajú prácu vôbec? Na to, že sa dôchodku dožijeme radšej ani nepomyslime.

Dnes 1.9.2012 sa v SR oslavoval vznik Ústavy SR. Pri tejto príležitosti prehovoril aj prezident SR p. Ivan Gašparovič, ktorý sa podieľal na jej vzniku. Povedal, že si nemyslí, že na Ústave SR treba niečo meniť. Podľa neho je napísaná dobre, napriek tomu, že niektorí politici boli toho názoru, že ju zmeniť treba, keď nie celú tak v jej niektorých častiach určite. Pri všetkej úcte k prezidentovi SR ako aj k Ústave SR - je to len popísaný papier tak, ako vyhovuje určitej skupine ľudí. Ústava by mala obsahovať povinnosti a hájiť práva všetkých občanov rovnako. O ústave politici hovorili s "takou vážnosťou" až mi to pripadalo skôr ako výsmech ľudu. Veľa opýtaných ľudí ani nevie čo je v Ústave SR zakotvené. Väčšina ľudí má starosti o každodenné prežitie a nie aby čítali Ústavu SR. Paradoxne je v nej napísané, že  každý má právo na bývanie, bezplatné školstvo a zdravotníctvo okrem iného.
A teda vôbec nemám pocit, že naši politici sa v tomto duchu o ľudí aj zaujímajú a starajú.

Dala som si tú námahu a prečítala som si Ústavu SR. Hľadala som v nej kedy a za akých okolností je možné s okamžitou platnosťou odvolať vládu SR. Myslíte si, že som v Ústave SR túto informáciu našla?  Samozrejme, že som žiadnu podobnú informáciu nenašla. Ústava je písaná predsa tak, aby vyhovovala našim velebnostiam. Predsa nebudú dávať návod ako zrušiť samých seba.  Preto som nadobudla pocit, že povýšili "knihu" nad človeka čo je veľmi smutné. Načo je napísané čo a ako má byť, keď realita je celkom iná - krutá.

                                                    57
Jediná cesta a spôsob ako zmeniť naše životy k lepšiemu je, VOLIŤ úplne nové myšlienky a staré odpísať

Milí priatelia, viem, že ste znechutení a unavení zo všetkého negatívneho čo nám tento život prináša. Som jedna z Vás, veľa krát som bola na dne psychicky aj fyzicky ale vždy ma nejaká sila, sila vôle postavila na nohy a vrátila späť do života aj keď ma v tom živote čakalo to isté negatívum. Chcem a som pevne rozhodnutá zmeniť tento stav spoločnosti. Prosím Vás len o jedno. Nájdite v sebe ešte zvyšok síl a schopnosť uveriť dobrej myšlienke. Prosím Vás ak sú pre Vás moje myšlienky, nápady, argumenty prijateľné, podporte ich prosím. O túto zmenu sa nesnažím iba sama pre seba ale pre všetkých bez akéhokoľvek rozdielu. Nemôže absolútne nikto povedať, že vzniká ďalšia politická strana, ktorá sa chce nabaliť. Ubezpečujem Vás, že ak je v mojom prvoradom záujme zrušiť peniaze, tak len ťažko môže byť mojim cieľom obohatiť sa. V podstate áno, chcem sa obohatiť, chcem obohatiť aj Vás ale celkom inými hodnotami ako sú peniaze. Nemá význam nikoho presviedčať a už vôbec nie nútiť aby podporil moju myšlienku nasilu. Mali by ste byť o sile tejto myšlienky presvedčení Vy sami.

Týmto projektom ak by sa zrealizoval, už horšie byť nemôže o tom som presvedčená.
Celá ekonomika, percentá, čísla, analýzy a štatistiky nie sú na nič. Nevyriešia ani nezamestnanosť, ani chudobu ani katastrofálny stav zdravotníctva, školstva, kultúry, kriminalitu, nevyriešia nič. Jedno múdre príslovie hovorí: Medzi tradície patrí tieto tradície ak sú zastaralé zmeniť. Takže ak je niečo tak zastaralé a neschopné ako je rozmýšľanie politikov nehovoriac o realizácii ich predvolebných sľubov, je na čase sa minimálne pokúsiť o niečo nové, o celkom NOVÉ SMEROVANIE a pohľad na fungovanie spoločnosti. A nikto nemá právo stáť v ceste novému zmýšľaniu, rozvoju a všetkému pozitívnemu, čo nový projekt prináša samozrejme ak je v súlade so zmýšľaním širokej verejnosti. Je len na nás na ľuďoch, ktorí už nechcú žiť tak ako žijú aby sa rozhodli sami a dobrovoľne či chcú zmeniť svoj doterajší život.

                                                      58
Štátne hranice

Dnes je 5.6.2013 a celú Európu sužujú obrovské záplavy. Ľudia v priebehu pár hodín prídu o svoj majetok o svoje domy, prídu o všetko na čo si celý život sporili a zveľaďovali. Všetko je zničené. To najhoršie však ešte len čakáme. Najhoršia a rozhodujúca prívalová vlna má ešte len doraziť. Už teraz sú domy zaplavené do polovice. Situácia je naozaj katastrofická. Chcem tým povedať, že štátne hranice si určiť môžeme ale príroda si urobí aj tak svoje hranice. Voda a oheň hranice nepoznajú.
Prečo my ľudia si staviame medzi sebou bariéry? Tak ako vieme držať spolu keď fandíme našim hokejistom pri MS, tak by sme mali držať spolu aj vtedy keď niekto z nás potrebuje pomoc.                                      

 

Francúzsko: Žiadateľov o dávky v hmotnej núdzi pribúda.    
Demonštrácie za lepší život.
Káhira:         Protesty. Vláda platí aktivistov protestov. Protesty sú 
zamerané na to aby vláda odovzdala svoju moc.
Ide jej len o zbrojenie. TV správy 2.5.2012 ( TV JOJ).
Taliansko:    Demonštrácie - 2,5 mil. ľudí nezamestnaných.
Česko:         Demonštrácie za predčasné voľby.
Turecko:      Obrovské nepokoje. Krvavé strety demonštrantov a
ťažkoodencov. 
Bulharsko:    Bulharská vláda odstúpila

 

Január 2013 - správy TV

Zlaté padáky, predražené tendre - korupcia, rodinkárstvo, peniaze sa rozdeľujú podľa známosti. Dôkazom je pád mosta v Kyrimanoch z dôvodu šetrenia na materiály.
Zahynuli štyria robotníci. Pre ušetrených 10.000 eur, ktoré išli niekomu do vačku zbytočne zahynuli štyri ľudské bytosti, ktoré niekto doma čakal ale oni sa už nikdy nevrátia. Ľudská pažravosť nemá hraníc. Za všetkým sú iba peniaze.
Ľudský život neznamená nič. Všetko je len fraška. Odškodnenie rodín po akomkoľvek nešťastí je iba zásterka, čistá faloš, žiadna úprimnosť ani ľútosť. Predpokladám, že ten, komu išli peniaze z ušetreného materiálu do vačku asi dobre nespáva keď má na svedomí štyroch mŕtvych a to iba kvôli svojej chamtivosti. Ak niekto nezvláda svoje arogantné správanie alebo ak správanie človeka vedie k násilným trestným činom ako pomoc poslúžia cvičenia u odborníkov na emocionálnu inteligenciu. Aj v prípadoch, kedy človek nepripustí iný názor a je agresívny.

                                                    59
Marec 2013

Novozvolený pápež František vo svojom prejave povedal, že cirkev by mala slúžiť chudobným. No neviem ako to pápež myslel a ako chce slúžiť cirkev chudobným? Hádam nie iba tým, že sa budeme všetci modliť. Nechcem sa rúhať no myslím si, že v prvom rade by mala byť cirkev čistá, neskorumpovaná bez sexuálnych afér a škandálov. Možno modlitba v nejakom prípade urobila zázrak lenže zázrak potrebujú milióny ľudí aby mohli dôstojne žiť. Je na každom z nás v akej viere a ku komu budeme žiť.

Muži sú od prírody lovci, ich sexualita je silnejšia ako u žien a to nezmení ani fakt, že sa muž stane kňazom. Deficit sexuálnych potrieb muža sa začne prejavovať skôr či neskôr. Aby sa predišlo sexuálnemu obťažovaniu a zneužívaniu mladých chlapcov v radoch cirkvi okamžite by som zmenila a zároveň povolila kňazom viesť normálny rodinný život prípadne aj manželstvo. Nemá význam sa hrať na svetcov, keď realita je úplne iná. Ľudské potreby jednoducho človek nepotlačí, určite nie úplne.

Prečo by cirkev mala slúžiť chudobným? Nemala by byť cirkev stánkom seberovných?
Pred Bohom sme si predsa všetci rovní, či nie? Je veľmi dôležité urobiť radikálne zmeny a dôležitosť situácie v ktorej sa nachádzame  si musia uvedomiť všetci ľudia na Zemi. Iba ak budeme spolupracovať po všetkých stránkach, ak si dokážeme pomáhať v boji proti prírodným živlom, ak budeme hájiť záujmy všetkých ľudí rovnako len tak si vytvoríme normálne podmienky pre život nás všetkých.

 

    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTvm5NMbfopmGKIBzpsbr8ufl7xBz9GTmsxYq8uw0HW6oHujRSvhttps://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTJyBiqfyXoWwUgl9Q3jKM1YadhpLPcAYZ1ChwGOhmV__XiS9Ii

 

                                                    60
Čo a ako chcem zmeniť:
Nechcem aby boli deti v detských domovoch.

 

                               https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQwfpTbxt1JumAgTWewx10S4xZfOIXUw6eA37n-GIYm__dukPvy

Chcela by som docieliť aby si ľudia deti adoptovali (kto sa na koľko detí cíti) v počte aj päť detí do rodiny, nie viac aby sa nestratil efekt rodiny, aby každé dieťa dostalo lásku. Aby sme v dospelosti netrpeli deficitom lásky z čoho pramenia aj rôzne osobnostné poruchy.

 
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSUj2NPR5W3YGJOynXVWr5SVDys_PwoxVPrcJFVgPtHGTqCtt_jUAhttps://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS5eWeCaP1IkAP6X8TlVjsZK_3Rgqjvu-an9U4EMhnj79Ug2Q2hyg

 

                                      
NEMATE EŠTE POCIT, ŽE ODSTRANENÍM PEŇAZÍ AK BY SME NEBOLI NIMI LIMITOVANÍ A ROBILI VŚETKO SRDCOM, ŽE BY SA RIEŠIL JEDEN PROBLÉM ZA DRUHÝM?? Ja ten pocit mám a som o tom aj presvedčená že by to išlo. Nie som zasa tak naivná, že si myslím, že by sa predsa len nevyskytli nejaké prekážky. Neboli by to však prekážky existenčné, týkajúce sa základných ľudských práv a potrieb.

 

                                                   61
Bývanie

Samozrejme, že rodiny, ktoré by si zobrali deti z detských domovou by mali postarané o primerané bývanie. Viem si tie domy aj predstaviť, sú krásne a myslím, že by sa páčili aj Vám. Predstavujem si skultúrniť bývanie, postaviť výškové budovy ako keby rodinné domy s trávnikom, na sebe (terasy), s možnosťou ochrany pred dažďom (okenice, rolety, sklo) nad domom garáže, pod domom obchody.

Čo môžeme využiť!

Videla som dokumentárny film o VERTIKÁLNYCH FARMÁCH. Boli to výškové sklenené budovy, ktoré vyzerali ako dnešné banky. Pestovala sa tam zelenina a rastliny rôzneho druhu. Na Novom Zélande je 30% chránenej prírody v podobe rezervácií a prírodných parkov. Nový Zéland patrí medzi krajiny s najvyššou životnou úrovňou na svete. Je to miesto, z ktorého by sme si mali brať príklad.
Využíva sa tu vodný prírodný zdroj na výrobu energie s nulovým použitím uhlíku a s maximálnou ochranou klímy. Solárna energia je riešenie v boji proti klimatickým zmenám.

Separujme odpad a potraviny. V Anglicku sa už v dnešnej dobe vyrába z potravinových zvyškov hnojivo, ktoré sa ďalej používa na hnojenie rastlín.
Z rastlinného oleja sa vyrábajú pohonné hmoty. Myslím, že sme natoľko vyspelí a inteligentní aby sme vedeli posúdiť aké zdroje energie sú najbezpečnejšie pre našu Zem.

 

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYH2fb9B8NWHrdYKFjMKAEy3KL7Xj1Oh8-Qvqus4bbwOfUegpAywhttps://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS3JRvzSH1Wz-FRUl-HqWg8s11sLc3fGOdP4wZkXaFnFNWHO5Iozg

 

                                                    62
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxJBaC3bEk5kRDsf2ASFg5tSypGa8DTH1z90yXddKiG2Qm7IcQTAhttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSizCaEITeEIc4DdMqJECG-ULTR2slqbbyf8XtPDqIOsuQ8juGxlw
     

O množstve úžasných projektov, ktoré sú už dávno na svete ale pred svetom tak veľmi strážené ešte nevieme.
                                                    
Je na čase sa o týchto projektoch, ktoré nám uľahčia a skvalitnia život dozvedieť !!!

Ja viem, že existujú a keď príde čas, dozviete sa o nich aj Vy.                       

                                              
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSiV1-3ilHQTl6g0s20fSg2K84O6bIrn6x4BEYon5i_Tox3tIlWgg  

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQK9SLcFMqMAs9ud4T7MIT6lRmJ8Ve9Oner14jd2_u-SNmknEmxhttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQus4DYWAqbvDAEcoCvoN38XiGsjI2yJAtyQvCedG35ZCAhgww3

   https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQuRsCKgbzpoi92jOobBd1mNZjdWpRM-NBGD5J-NtO7cu1pqf3fvghttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQEtwBvF03ZF_kfZ_ANR5lmmCmW6y4p22_gF8ZCMhAK_SBvAOnSVg

                                                     63
Čo musíme zmeniť!

Zastaviť - ničenie lesov, EBENOVÝCH stromov a PRALESOV       
- definitívne zakázať hlbinný rybolov, nadmerné zabíjanie rýb,  
vraždenie delfínov a iných zvierat
- znečisťovanie morí, riek a iných prírodných zdrojov
- modifikovanie potravín
- obchod s ľuďmi... 
- privlastňovanie si prírodných zdrojov a obchodovanie s nimi

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRWoc64nBL7R6LawFNVj1sUKZdd4UlMUaY8eTkwTroqgGHL4x1Ehttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRdQ19An7Esj4XmxQSMB7x_MsYayrlVjCkLfeUa8UnNHqFs6THP

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSqkWyThPSRUZauMHJE_tUqlCSaVWCdX77ByNsiFBweIp5y0yBDhttps://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTcNiUAZMtdcS2Dki1n5UFIzSUPI-X_zDwII1gms1fT9B7eOj5j

Teraz asi nebudete všetci so mnou súhlasiť, napriek tomu si však myslím, že ľudí treba viesť k skromnosti čo však neznamená obmedzovať sa!!!!!!!!! Tak ako poslúži ebenové drevo na interiér motorového člna, tak sa dá v dnešnom pretechnizovanom svete využiť množstvo iných materiálov a imitácií než si ničiť
prírodu. V dnešnej dobe sa všetok tovar, či je to elektronika, biela technika, mobily, počítače, autá, nábytok, hračky vyrába takým spôsobom, aby mali životnosť maximálne 2 roky a aby bol človek nútený zasa kupovať nové.
Z hľadiska úspory materiálov, životného prostredia a hlavne ľudskej pracovnej sily, by sme mali vyrábať tovar kvalitný.                         

                                                     64
Zaviedla by som nové povolanie ak sa to tak dá nazvať. Niečo podobné ako je náhradná rodinná starostlivosť o dieťa iba s tým rozdielom, že deti by tieto rodiny neopúšťali a nevracali by sa späť do ústavov.

Predstavujem si to takto:
Už som spomínala, že by som chcela ak by to bolo možné celkom zrušiť detské domovy. To znamená, že by som si veľmi želala aby ľudia, ktorí nemôžu mať deti alebo ľudia, ktorí majú deti radi a vedia si predstaviť, že by výchovu a starostlivosť o adoptované deti mali ako svoje morálne poslanie ako svoju náplň práce, aby si tieto deti osvojili a starali sa o ne s láskou ako o svoje vlastné. Títo ľudia by vlastne vytvorili domov pre opustené deti.

Raz mi niekto povedal a verte mi, myslel to smrteľne vážne, že žena na materskej dovolenke hnije. Asi mi závidel, že som celý deň doma. Na základe tejto veľmi primitívnej poznámky chcem povýšiť MD na veľmi dôležitú časť v živote vyvíjajúceho sa človeka, ktorá má aj dôležitú morálnu hodnotu.
Nie je predsa našim cieľom aby z našich detí vyrastali neurotici. Urobme už konečne niečo pre to aby sme vychovali zdravú, morálne hodnotnú generáciu, vážiacu si skutočné hodnoty a riadiacu sa zákonmi prírody.

Vysokoškolský študenti by mali štúdium bezplatné, povinne by však chodili na prax do podnikov a firiem príslušných odvetví. Nepodstatné a málo používané učebné odbory by sa zrušili a podľa potreby by sa vytvorili nové. Študenti by neboli limitovaní peniazmi ani počtom miest na prijatie a tak by sme mali dostatok študujúcich na to ktoré odvetvie. Na pracoviskách budú pracovné pozície obsadené nie podľa známosti ale podľa toho, kto sa na prácu hodí či už vedomostne alebo fyzicky.

Myslím si a som o tom presvedčená, že na vedúcich pracovných pozíciách by mali byť ľudia, ktorí sa vyučili alebo vyštudovali daný odbor, prešli všetkými prácami, ktoré tento odbor vyžaduje, majú v ňom niekoľkoročnú prax a hlavne sú to dobrý a čestní ľudia, ktorý sa nepovyšujú nad ľudí z pozície sily, moci a pracovného postavenia. Čiže ľudia, ktorí práci rozumejú, lebo ju majú od základu odmakanú a vedia, čo je to postaviť sa ráno o 6 hod. k miešačke a miešať betón na stavbe v zime a daždi, pekár, ktorý ráno o 6 hod. musí byť už dávno v práci a mať napečené pečivo a chlieb aby sme si my ostatní mohli kúpiť raňajky, šoféri v hromadnej doprave, ktorí vstávajú okolo druhej hodiny ráno, lekári a zdravotníci, ktorí robia nočné služby a takto môžem pokračovať ďalej. Iba človek, ktorý prešiel od základu ťažkým pracovným procesom má právo byť na vedúcej pozícii.

                                                 65
Nie však ten, koho dosadil otecko alebo strýko na vedúcu pracovnú pozíciu hneď po skončení školy. S okamžitou platnosťou by som odstránila z pracovísk šikanovanie nadriadenými. Šikanovať môže iba ťažko zakomplexovaný človek, ktorý si potrebuje niečo dokazovať na úkor iného človeka. Šikanuje a pritom nemá ani potuchy, čo konkrétna práca obnáša a ako sa má správne vykonávať.

                                  .......................................

Snažila by som sa jednoznačne presadiť návrat k starým receptúram. Recepty našich starých babičiek a prababičiek a hlavne by som apelovala na kvalitu potravín. Kvalitné mlieko, syry, maslo, múka, pečivo, mäso a mäsové výrobky.                            
Zmeniť zaobchádzanie so zvieratami pri zabíjačkách alebo porážkach. Návrat k prírodným materiálom, minimum E-čiek a stabilizátorov v potravinách.
Obnovenie a výučba zabudnutých remesiel s dôrazom na kvalitu.

Zavedenie nových neškodných pohonných látok do motorov automobilov a iných dopravných prostriedkov. Obmedzenie pohybu osobných automobilov a podstatné skvalitnenie a zhustenie hromadnej a samozrejme bezplatnej dopravy.

Ak by aj peniaze ostali, všetky základné ľudské potreby by boli bezplatné, boli by čipové karty, ktoré by snímali spotrebu tovaru a potravín na jednu osobu na deň a štatisticky by sa tento údaj vyhodnocoval a hľadali by sa adekvátne riešenia aby mala táto zmena čo najlepší efekt.

 

RÓMSKA OTÁZKA

Riešenie rómskej otázky je začarovaný kruh. Priznám sa, nepoznám rómsku mentalitu. Hovorí sa, že rómom sa nechce pracovať. Myslím si, že v každej národnostnej menšine sa nájdu takí, ktorým sa nechce pracovať ale výhody by mať chceli. Zaujímalo by ma, čo by povedali na tento projekt, ktorého hlavnou myšlienkou je zrušenie peňazí, možnosť slušného bývania, zdravotnej starostlivosti, vzdelania a kultúry pre každého bez rozdielu ako aj iné výhody. Myslíte si, že by sa nezmenili?
V každej krajine by človek mal mať aj svoje práva ale aj povinnosti. Práva aj povinnosti by mali byť postavené tak, aby ich vedel využívať a plniť každý občan.

                                                    66
Ak sú práva obmedzené a povinnosti presahujú únosnosť, v spoločenskom systéme nastala evidentne chyba, ľudia začínajú byť nespokojní a je len otázka času kedy začnú protestovať.

Ďalšie návrhy:

V rámci šetrenia prírody by sme sa mali zamyslieť nad tým, načo je ľudstvu toľko automobilov? Stovky značiek, typov a modelov. Všetko je len prestíž a biznis, všetko je to len o peniazoch. Keby to bolo aspoň o bezpečnosti. Vôbec by nemuseli byť smrteľné dopravné nehody, keby v autách boli nainštalované ochranné systémy, ktoré dokážu auto spomaliť až zastaviť ak zariadenie v aute zaznamená, že auto ide príliš rýchlo alebo auto riadi opitý vodič.

Takéto úžasné projekty sú ukryté hlboko pod zámkou. Miesto toho aby ľudí chránili tak istí, ak sa im dá povedať ľudia tieto projekty zadržiavajú. Na základe odborných odporučení o stave motorových vozidiel, by som staré a technicky nespôsobilé vozidlá zošrotovala a vyrábala iba kvalitné a bezpečné vozidlá.

Zrušiť množstvo politických strán, nie sú absolútne na nič. Nikdy sa na ničom podstatnom a dôležitom nedohodnú iba sa hádajú, hocikedy neprídu do práce čo im je samozrejme tolerované a za toto nič nerobenie berú veľmi slušné platy, o ktorých sa môže obyčajným ľuďom iba snívať. Vládu v štáte by som nahradila termínom - vedenie krajiny ľuďmi, ktorým ide naozaj o dobro veci, o zlepšenie života na Zemi a to na základe PRIAMEJ DEMOKRACIE, čiže o všetkom podstatnom by rozhodoval na základe referenda ľud.

Obnoviť vznik remesiel, ktoré len preto, že sa nimi človek neuživí nechce už skoro nikto vykonávať a zanikajú. Patrí sem napr. hrnčiarstvo, kováčstvo, domáce výrobky, hlavne potraviny čerstvé mlieko, syr, vajcia a mäso a mäsové výrobky z normálne živených zvierat prírodnými krmivami a krajčírstvo. Tento študijný odbor bol zrušený čo je veľká škoda. Je to krásna profesia ak sú odevy šité s láskou a nie ako na páse.

Čína valcuje všetkých

Sú známe informácie o tom, v akých katastrofálnych podmienkach Číňania alebo iní prisťahovalci túto prácu vykonávajú. Zastavme týranie, vykorisťovanie a pracovné zneužívanie ľudí, ktorí aj niekoľko mesiacov nevyjdú z pracovných hál lebo im to nie je dovolené. Je známe, že ľudia v halách priamo pod šijacími strojmi spávajú aby nemeškali do práce, bez osobnej hygieny, raňajok a pod. Je to otrasné!!!

                                                      67
Práve tí, čo sú na vedúcich pozíciách, tí čo takýmto nedôstojným spôsobom obmedzujú a vykorisťujú ľudí, tým by som nariadila vykonávať ich prácu presne za tých istých podmienok !!!
Ak by bolo všetko bezplatné a ľudia by sa hromadne hrnuli na dovolenky, všetko by fungovalo ako keby boli peniaze. Prišli by ste do cestovnej kancelárie, objednali si zájazd, zjednali si let - letenku, hotel a všetko potrebné. A ak by bol veľký záujem čakali by jednoducho do poradia. Myslím, že by nemal byť s týmto problém, miest na svete vhodných na dovolenku je veľa a zasa nie všetci sú zvyknutý chodiť na dovolenky.

Zrušením zbraní by sa zabránilo vojne a nepokojom. Vojaci ako zložka by fungovali naďalej a zúčastňovali by sa na rôznych misiách, nie však vojenských ale ako pomoc pri rôznych nešťastiach. Možno by už vojaci ako takí ani nemuseli byť - volali by sa špeciálne záchranné zložky, ktoré by mali k dispozícii ťažkú techniku. Vyberme z každého politického zriadenia iba to, čo bolo najlepšie a spojme do jedného celku.
Sme predsa civilizovaní a dúfam, že aj inteligentní národ aby sme pochopili, že takáto kombinácia bude fungovať.

Športovci - futbalisti na Slovensku hrajú nekvalitný futbal ale tréneri a hlavne funkcionári sa ako paraziti priživujú na obrovských finančných prostriedkoch určených klubu. Za mizerné športové výkony si zaslúžia iba to aby boli zrušení a nie chodiť v značkovom oblečení od hlavy po päty, bývať v drahých bytoch a jazdiť v luxusných autách nehovoriac o ich mesačných platoch.

Obnoviť ak je to možné staré dobré závody Chirana Stará Turá, VSŽ Košice, Odevné závody Trenčín a pod. Znárodniť Energetiku, Plynárne, Vodárne a zobrať zlodejom všetko čo pokradli pre seba a môže to slúžiť všetkým.
V zamestnaniach na pracoviskách zriadiť oddychovú miestnosť pre prípad, že príde niekomu nevoľno. Je lepšie si oddýchnuť alebo na nevoľnosť reagovať hneď a potom sa  zaradiť do pracovného procesu ako nechať bolesť prepuknúť a ísť v bolestiach domov alebo do nemocnice. Otrasné bolo správanie zamestnávateľa, ktorý dal svojmu pracovníkovi výpoveď formou, že prišiel za ním do nemocnice pár dní po tom ako pracovník utrpel pracovný úraz. Nemohol pracovať, tak ho vyhodil. S týmto treba skoncovať. Občania budú mať možnosť svoje podnety o neprávostiach či pochybeniach našich súdov a nedostatočnosti našich zákonov posielali elektronickou formou alebo poštou aby sa s týmito podnetmi ďalej pracovalo a na ich základe budú upravené zákony.

                                                     68
Vo Veľkej Británii vo Walese je zriadený Zelený turizmus - ekologické ubytovne, kúpele - voda v bazénoch je bez chlóru, masáže sa robia z olejov vyrobených z organických surovín, nie je v nich žiadna chémia a iné škodlivé látky. Chleba sa pečie z ekologicky čistej múky. Autá jazdia na rastlinný olej, tým sa šetrí životné prostredie a podporujú sa farmy na pestovanie repky olejnej. K tomuto spôsobu používania rastlinného oleja pristúpili preto, lebo auto jazdiace na benzín alebo naftu prvé 2km spaľuje veľké množstvo CO2.  

Mestečko San Davids - žije ekologicky. Pestujú zdravé ekologické potraviny. Škola využíva solárnu energiu. Využívajú veterné turbíny. Energiu vyrábajú z kravského hnoja. Pestujú bio - bavlnu a vyrábajú bio - matrace. Lekári a výskumníci v oblasti zdravia predpovedajú, že ak nezmeníme spôsob života, tak o 10-15r. budú ľudia odchádzať do predčasného invalidného dôchodku z dôvodu ťažkých depresií. Tento stav bude spôsobený beznádejou, každodenným strachom zo straty zamestnania a stresom o vlastnú existenciu.

Obce a mestá nad 5OO obyvateľov by mali mať vlastnú hasičskú stanicu. Banská Bystrica má 80.000 obyvateľov a nemá žiadnu hasičskú stanicu.
V prípade požiaru sú bezmocní.

Slovensko:

V lesíku pri Gánovciach žijú traja bezdomovci - dve ženy, matka s dcérou a jeden muž. Rúbu les aby si mohli zakúriť. Pani Janka má dcéru Anku, ktorá je silná
diabetička. Evidentne to nikomu nevadí, že nemá na lieky, na jedlo o hygiene nehovoriac. Dunajská Lužná nemá miesta pre prváčikov. Dôvodom je sťahovanie ľudí z Bratislavy do vzdialenejších dedín.

Zo sveta:

Nadmerný rybolov spôsobuje, že vláda zvaľuje vinu na morské cicavce - uškatce, ktoré akože požierajú množstvo rýb a z tohto dôvodu ich dáva vo veľkom počte ročne zabíjať. Uškatce sú barbarsky zabíjané bitím po hlave a ešte polomŕtve ich nehumánnym spôsobom hádžu na korbu nákladiakov a vezú ich na ďalšie spracovanie. Pritom lov uškatcov nie je nijako finančne výnosný. Ide iba o obyčajné zabíjanie a vyhubenie jedného druhu.  

                                                      69
ZÁVER

V tejto knižke nie je poukázané ešte na veľa nekalých vecí čo sa vo svete dejú.
Snažila som sa dotknúť aspoň tých najhlavnejších. Niektoré skutočnosti a myšlienky som nenapísala zámerne. Mám ich uložené v hlave a keď príde čas uzrú svetlo sveta.

Milí priatelia,

otvorme oči, uši a svoje srdcia, nebuďme už viac zaslepení prázdnymi rečami a sľubmi našich politikov. Urobme spoločné rozhodnutie pre seba ale aj pre ďalšie generácie, ktoré prídu po nás. Vymaňme sa z nadvlády niekoľko málo ľudí (ak sa tak vôbec dajú nazvať), ktorí nás vykorisťujú a ovládajú. Od roku 2011 hľadám niekoho normálneho komu by som predstavila moje myšlienky, nápady a riešenia. Sama som chcela založiť novú politickú stranu. Nemala som v tomto smere žiadne skúsenosti. Oslovila a stretla som sa s rôznymi ľuďmi ale nikomu som nedôverovala natoľko aby som sa mu otvorila so svojimi myšlienkami. 

Svoje rozhodnutie, že chcem lepší život pre všetkých som zavŕšila napokon tým, že dňa 15.6.2013 sme niekoľkí ľudia s podobnými názormi a problémami založili novú politickú stranu s názvom PRIAMA  DEMOKRACIA (PD), ktorej hlavnou myšlienkou je aby o všetkom podstatnom rozhodoval ľud. Nie je dôležité, že som členkou novej strany. Som však presvedčená, že inak ako cez politiku zmenu nedosiahneme.
Každá snaha o aktivitu občanov za lepší život skončí stretom s políciou tak, ako to bolo nedávno pri príležitosti Dňa Ústavy 1.9.2013, ktorej som sa osobne zúčastnila.

Polícia zatkla občana SR len preto, že vyjadril svoj názor s nespokojnosťou tohto systému. Nie je dôležité kto a kde prejavuje svoju nespokojnosť. Dôležité je aby sme sa všetci navzájom podporovali a držali spolu. Stretla som sa zhodou okolností s úžasnými ľuďmi zo Slobodného vysielača z B.B. ako aj inými aktivistami.
Treba mať stále na vedomí, že len v JEDNOTE je SILA !!! Je len na nás či sa navzájom podporíme a aký život a svet si urobíme. Ak by ste práve teraz mávli rukou a povedali si, že vznikla nová strana za účelom aby sa NABALILA, tak sa veľmi mýlite. Všetci, ktorí sme PD založili sme absolútne rozhodnutí zmeniť katastrofálny sociálny aj politický systém k lepšiemu.

                                                  70
Budeme kandidovať v najbližších voľbách. ROZHODNUTIE či sa k nám pridáte a podporíte dobrú vec musíte urobiť každý sám za seba. Sme otvorení všetkým užitočným a normálnym nápadom, o ktorých bude v konečnom dôsledku rozhodovať aj tak národ samozrejme za predpokladu, že sa dostaneme do parlamentu.
To sa však stane iba vtedy ak budeme držať spolu!!! Prajem Vám aby ste sa rozhodli správne.

Skutočnosť 21. Storočia

Amerika:

Republikáni a demokrati sa nedohodli na štátnom rozpočte. V Amerike po 17-tich rokoch odvolali vládu. Stovky ľudí rôznych profesií prišli o prácu a tí čo budú pracovať ako napríklad vojaci, nebudú mať za prácu zaplatené. Už keď Amerika nefunguje a zlyhala na celej čiare, neviem nad čím sa prezident Obama ešte zamýšľa.
Naozaj nemá žiadny normálny a konkrétny nápad?

Slovensko: Vážení politici !!!

Myslím si a dovolím si tvrdiť, že slovenský ľud ako aj ľud celého sveta sme presvedčení, že Vám dochádza para. Tak už konečne priznajte sami seba aj nám, že ste k ničomu, že nič normálne nie ste schopní vyprodukovať  a na Vašu produkciu hlúposti a zavádzajúce reči naozaj nie sme zvedaví. Vstúpte si do svedomia ak nejaké vôbec máte a nežeňte tento Svet do záhuby. Vy sami si neuvedomujete, že keď všetko zničíte, neostane nič ani Vám !!!

Milí priatelia !!!

Podľa posledných aktuálnych správ, politická strana SMER má šancu ovládnuť úplne všetko. Generálnu prokuratúru, Výkonnú moc či Úrad verejného obstarávania už majú. Nesmieme dopustiť aby získali aj Prezidentský palác a Najvyšší súd. Alarmujúce je, že Vláda chce predať aj slovenskú vodu !!! JE TO LEN A LEN NA NÁS !!!!!
71
Ján Hus vo svojich kázňach vyčítal cirkevný a svetský feudalizmus, že nežijú podľa Božích prikázaní. Hlásal, že iba spravodliví a cnostne žijúci pán môže poddaným vládnuť. Príčinu všetkého zla a nespokojnosti videl v bohatstve cirkevných hodnostárov. Odmietol uznať autoritu skazených cirkevných vodcov a postavil Bibliu nad cirkev. Husa oslovili aktivity skupiny českých študentov, rektorov a dekanov, ktorí nahlas a odvážne hovorili o prezretosti cirkvi, o jej skazenosti, jej povýšenectve a ... o jej odtrhnutí sa od pravých myšlienok Ježišových. Božia cirkev proti Bohu? To bolo také silné prežitie, že mladý Hus to nemohol stráviť. Veď poznal toľko poctivých veriacich, ktorí každodenne napĺňali to, čo im cirkev prikazovala! A všetko vyzeralo dobré a pomáhajúce. Avšak čas plynul ďalej a Husovi stále viac vystupoval pred očami význam slov: „Vodu káže, víno pije!“ Videl, ako sa duchovenstvo stalo významným obchodným remeslom, ako si kňazi, farári, mnísi i ostatní duchovní v kostoloch, na pohreboch, pri svadbách účtujú sadzby za služby a úkony či poplatky za odpustenie hriechov, aby sa potom sami vrhli do požívačnosti a obchodu s týmito zárobkami z „Božej pomoci“. A čo tí hore? Systém daní a odvodov umožňoval všetkým, aby každý mal svoj desiatok  z odpustkov, svoju pätinu zo svadby. Truhlice cirkevných služobníkov, biskupov a kardinálov sa plnili stále viac, presne tak, ako je to v prísloví „s jedlom rastie chuť“.                                                       Tak si s peňazí ľudu za preukázané služby Božie žili jedni ako tí najpožívačnejší „neznabohovia“, druhí investovali a kupovali majetky a domy svojim rodinám, ďalší viedli vojny, vyhlasovali kruciáty, a to všetko súčasne s vyslovovaním vznešených myšlienok o nevyhnutnej poddajnosti ľudu voči duchovenstvu a kráľovi, aby obecný ľud obstál v bázni pred neustále pripomínaným Božím hnevom.

Kto nehovorí o Pravde s plnou silou presvedčenia svojho ducha, ten iste Pravdu ani nemohol spoznať, pretože spoznať Pravdu a splynúť s ňou, to už nedovolí človeku viac mlčať, a to obzvlášť vtedy, keď lož a nepravda vytvára stav útlaku a strádania. Hus nechcel byť reformátorom, nechcel byť rozvracačom toho, čo už bolo, ani nikdy nechcel vyvolávať žiadne revolučné hnutie a už vôbec nie násilnosti.

                                                      72
On len chcel - a ani inak nemohol pod silným tlakom Svätej Pravdy, ktorá prestupovala jeho ducha, aby každý človek, jedno či kráľ, či posledný z posledných, smel spoznať túto Pravdu, obsiahnutú vo veľkých Zákonoch Božích; a v priamom spojení s týmito Zákonmi aby sa nimi riadil, dbal ich ako tých najvyšších prikázaní pre život svoj i pre život svojich blížnych.                      Niet strednej cesty pre žiadneho človeka! Existuje buď cesta vedúca za Svetlom, k Pravde, alebo cesta smerujúca od Pravdy, ktorá však končí duchovným zánikom človeka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     Ján HUS

Odporúčané dokumenty:

- AD DENDUM (dokumentárny film začína iskrením)
- LOVCI DETÍ (pozri na www.youtube.com
-http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-08-30_21-
00_informacna-vojna-juvenilna-justicia-x.mp3
-http://www.info.sk/sprava/17013/video-4-minuty-ktore-vam-zmenia-zivot/

Dodatočné informácie: Napichané mäso končí v obchodných reťazcoch. Mäso napichané vodou a éčkami, nazývané aj ako "krehčené mäso", by ste už v obchodných reťazcoch nemali objaviť. Po negatívnych ohlasoch odborníkov prestali zákazníci výrobky kupovať. České supermarkety odstránili takéto mäso zo svojich pultov. Aj na Slovensku sa takéto mäso predávalo.                                                
http://img.aktuality.sk/stories/NAJNOVSIE_FOTKY/ILUSTRACNE/Potraviny/article/napichane_maso_krehcene_13_dreamstime.jpgNapichané mäso
Zákazníci supermarketov v Čechách si ešte nedávno mysleli, že v reťazcoch kupujú kvalitné mäso. Lenže označenie "mäsový výrobok" a opis zloženia hovoril niečo iné. Obsah mäsa bol 80 alebo 90 percent, zvyšok tvorila voda, soľ, éčka, zahusťovadlá, pšeničná vláknina a ďalšie látky, ktoré by ste v mäse nikdy nemali nájsť. V mäse je už zarátané aj vodné a stočné za tú cenu.
73
Skúsenosť s mäsom nasiaknutým vodou má určite každý. V obchode si starostlivo vyberieme krásne plátky mäsa alebo ryby a po tom, keď ich rozmrazíme a tepelne upravíme, nám ostanú len malé kúsky. Toto nie je scifi, ale skutočná realita. Výrobcovia nás nielen okrádajú, ale pripravujú aj o pôžitok z chuti. Na to si však treba dávať veľký pozor.
V poslednom čase prešetrovali orgány úradnej kontroly potravín na Slovensku viacero podnetov spotrebiteľov, ktoré sa týkali najmä kvality hlbokozmrazených morčacích pŕs alebo kuracích pŕs, ktoré mali v názve potraviny prívlastky „šťavnaté“, „krehké“, „krehčené“ a v zložení uvedenom na označení výrobku mali len 81%, 77% alebo dokonca len 61%-tný obsah hydinového mäsa. Podstatnú časť (19 až 39 %) zvyšku zloženia týchto výrobkov teda prestavovala pridaná voda s aditívami a prísadami.
Voda s prídavnými látkami a prísadami sa vpravuje do mäsového prípravku z hydinového mäsa vstrekovaním ihlovými injektormi, po ktorom môže alebo nemusí nasledovať „masírovanie“ v špeciálnom na to určenom technologickom zariadení. Po takejto úprave sa výrobok balí, vákuovo balí a spravidla zmrazuje alebo hlboko zmrazuje, ale môže sa uvádzať na trh aj chladený. Úmyselným pridaním väčšieho podielu vody s obsahom prídavných látok a prísad sa takto z hydinového mäsa stáva podstatne odlišná potravina.
Pre jej názov, vzhľad a umiestnenie na predajnej ploche medzi „skutočným“ hydinovým mäsom si ju však spotrebiteľ, ktorý podrobne nečíta označenie na etikete, môže pomýliť so „skutočným“ hydinovým mäsom. Mäsové prípravky z hydinového mäsa, na ktoré spotrebitelia podali podnety obsahovali podľa deklarácie na obale až do 30%, jeden dokonca až 39% ! pridaného vodného roztoku, informuje Štátna veterinárna a potravinová správa SR.
Moje veľké poďakovanie patrí p. Vladimírovi Pavlíkovi, ktorý mi umožnil na svojej www.necenzurovane.sk  prezentovať  čitateľom moju knihu „Svet bez peňazí“.

Autor: Jana Lachkovičová. Dátum vydania: 1.9.2013
                                                    

    Facebook


Hlavná stránka