CITÁT"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

SVET BEZ PEŇAZÍ“ Jana Lachkovičová - 6.časť

Aj nezamestnaná robotníčka dokáže byť dobrou spisovateľkou

Zrušme banky, platenie do všetkých poisťovní, sú to zdierači a aj tak príde človek do dôchodku a v lepšom prípade Vás vybavia 300 eurami.
Väčšina ľudí je zničených, strhaných zo života s hromadou diagnóz a liekov.
Nie je šanca, že z tejto almužny niekto vyžije. Zdravotná poisťovňa by fungovala iba ako evidencia spotreby liekov a vykonaných lekárskych úkonov či zákrokov, ak by to malo význam a ako evidencia počtu obyvateľov.

                                                   40
Verím tomu a som o tom presvedčená, že odbremeniť ľudí od existenčných starostí by sa podpísalo aj na ich zdravotnom stave, ktorý by sa začal upravovať rozhodne k lepšiemu, znížil by sa príjem liekov, pretože by sa začala ozdravovať psychika ľudí a všetci aj lekári to vedia, že myslenie človeka a jeho psychický stav sú veľmi dôležité pre zdravie ľudí.

Archív – správy TV JOJ 5.8.2011   

Breivik obvinil Stranu práce z masového importu moslimov do krajiny.
Dnes sú naše ulice plné lásky," povedal zhromaždeným korunný princ Haakon.
krajanov vyzval, aby sa aktívne zasadzovali za Nórsko, v ktorom sa "rôznorodosť považuje za príležitosť. "Nórsko v tejto skúške obstojí," vyhlásil na zhromaždení premiér Jens Stoltenberg. "Zlo môže zabiť ľudí, ale nikdy nemôže poraziť celý národ," dodal. Odpoveďou na útoky musí byť "väčšia otvorenosť, väčšia demokracia a väčšia rozhodnosť," povedal premiér.

Nezastávam Breivika za čin, ktorý spáchal to rozhodne nie, na druhej strane chápem, že chcel poukázať na nórsku vládu aby neuprednostňovala prisťahovalcov pred vlastným národom na obsadenie pracovných pozícií. Bohužiaľ, nevedel na túto skutočnosť poukázať iným spôsobom než ako urobil. Neviem s presnosťou povedať či je Breivik psychicky narušený alebo konal pri plnom vedomí nakoľko v tejto veci ešte nie je právoplatne rozhodnuté.

Nekonečné rokovania a dohadovania sa politikov a ani vraždenie nevinných ľudí nie sú správne a nikam nevedú. Demonštrácie a protesty sú väčšinou rozohnané políciou.

Jednoznačne si ale myslím, že treba urobiť zmeny a to RADIKÁLNE !!!

Dnes je 8.11.2010. V noci sa mi snívalo, že som pila veľa materského mlieka, cítila som v tom sne aj jeho chuť, bolo ako hustejšia smotana. V snári znamená pitie mlieka že budem mať starosti. Starosti vnímam dvoma spôsobmi.
Prvý druh starostí je, keď sa pre niečo trápite. Druhý druh sú starosti pozitívne.
Mať starosti pre to, že si lámem hlavu nad tým, ako pomôcť iným ľuďom ma napĺňa radosťou a šťastím. Viem, že budú problémy, vždy sú. My ľudia si vieme vyrobiť problémy aj keď ich nemáme, aj keď ich nepotrebujeme.Práve sa zamýšľam nad tým ako by som si poradila so skupinami mladých ľudí ktorí majú sklony k násiliu a ničeniu.

                                                    41
Títo ľudia majú väčšinou za sebou prežité zlé detstvo, rodičia svoje deti neprimerane  trestali, bili, v rodine bol alkoholizmus, hádky, psychické týranie, zneužívanie, rodičia viedli nevhodný život pred očami svojich detí. Deti boli v školách veľa krát šikanované. To je len zlomok zla, ktoré sa na deťoch páchalo. Z takýchto zážitkov vznikajú traumy, ktoré si človek nesie až do dospelosti. Ak sa deti stanú obeťami rôznych partií a gangov, je viac než isté, že títo ľudia budú robiť presne to, čo bolo robené im ak nie horšie. Budú páchať zlo. Nie som psychológ ale myslím si a hlavne verím, že aj takto životom zničení ľudia sa dajú zmeniť, ak tá zmena nie je o násilí páchanom na týchto ľuďoch ale je o pomoci a ceste k lepšiemu životu.

Ľudstvo by malo mať na výber. Ako chce žiť?

Chceme vojny, nadvlády, hlad, prepych, terorizmus? Všetko už tu bolo a je.
Všetko boli zlé veci, ktoré viedli k obohacovaniu jednotlivých krajín či jednotlivcov.
Zákony boli robené mocnými no boli určené iba pre nižšie vrstvy, mocných sa akoby netýkali, vždy z nich vedeli vykľučkovať alebo podplatiť kompetentných. Nie každý si môže túto vymoženosť dovoliť a hlavne ak sa jedná o peniaze. Pre neprávosť a nerovnosť vždy vznikali nepokoje aj vznikať budú. Každý človek tejto planéty právo na normálny dôstojný život! Pokúsme sa urobiť si život bez obmedzenia peňazí, zodpovedne, každý za seba, za svoje svedomie, ako sa bude v danej situácii kto správať ako každý k danému problému bude pristupovať.  

Či ľudia pochopia čo by takáto zmena priniesla? Ja si to viem veľmi živo a reálne predstaviť. Viem aj to, že to nebude vôbec jednoduché. Viem však, že zúčastniť sa na takejto premene sveta ma bude nesmierne napĺňať. Konečne budem mať  pocit a so mnou myslím si aj davy ľudí, že robíme pre seba, všetci pre všetkých niečo úžasné a mimoriadne. Niečo úplne iné ako sa robilo doteraz. Budeme meniť násilie na lásku, vojny na mier, chamtivosť na dobrosrdečnosť, ničenie na pomoc, vraždenie na zrod nového života. Pravá odvaha je, ísť za svojim snom aj keď všetci hovoria, že je to úplne nemožné!!!

Ako budeme vychovávať ďalšie generácie?         

                                                  42                 
Rodič sa snaží vychovať svoje deti slušne ale priznajme si, ak dieťa príde do partie výtržníkov, je po výchove. Dieťa sa nám mení pred očami a my sa čudujeme čím to je. Pripisujeme správanie puberte a iným faktorom. Viem a mám to aj odskúšané, že skôr sa dobrý človek pokazí od zlého ako by sa zlý človek polepšil. Prečo je to tak? Asi je jednoduchšie robiť zlé veci ako dobré? Asi je jednoduchšie zabiť človeka ako vychovať z neho plnohodnotného človeka? Je ľahšie zbombardovať mesto ako postaviť nové? Áno, zlo sa naozaj robí ľahšie. No nie všetci s týmto aj súhlasíme.

Ďalším z mojich cieľov je zastaviť resp. odstrániť týranie detí, žien a mužov. Mám na mysli domáce násilie ale aj násilie u vojska, v zajateckých táboroch. Je otrasné a z morálneho hľadiska neprípustné aby sme dopustili alebo tolerovali sexuálne zneužívanie detí a mladistvých. Brutálne znásilňovania žien fľašami a inými ohavnými spôsobmi zanechajú na psychike veľké jazvy. Nie je správne, keď je žena finančne odkázaná na muža. Keď sa žene muž vyhráža a vydiera ju z pozície silnejšieho, keď otec alebo otčim znásilňuje svoju dcéru a matka sa na tento horor nečinne prizerá a bojí sa zasiahnuť lebo sa bojí, že ju muž zbije, znásilní, zabije alebo opustí. Týrané ženy s deťmi musia mať možnosť okamžite odísť od tyrana muža a žiť v dôstojnom byte. Ak syn terorizuje svoju matku, brat sestru, nech je to akýkoľvek vzťah, každý týraný človek musí mať možnosť okamžitého úniku zo situácie skôr, než sa stane tragédia. Otrasný a ohavný čin, ktorý spáchali rodičia na malej 5 ročnej Lucke, ktorú utýrali k smrti sa už nikdy nesmie zopakovať.
Sme všetci povinní na akékoľvek týranie, hoci len náznak týrania upozorniť a prípadnej tragédii zabrániť. Strach človeka v takomto prípade nesmie byť prekážkou. Musia sa však zmeniť aj sociálne zákony a prístup sociálnych pracovníkov !!!

                                                  43
Je málo psychológov, lekárov, učiteľov, záchranárov. Prečo je to tak?
Nikto túto prácu nechce robiť až na česť výnimkám. Všetci utekajú do zahraničia za lepším platom? A zasa sme pri peniazoch!!! Učitelia sa už boja chodiť do škôl učiť pre agresivitu detí. Kriminalita maloletých detí sa stupňuje, vek detí páchajúcich trestné činy sa znižuje. Čo sa týka lekárov je katastrofálny nedostatok neurológov vôbec a nie to ešte dobrých. Túto informáciu viem z vlastnej skúsenosti.

Bola som svedkom ako môj neurológ  prišiel do ordinácie opitý, ledva stál na nohách, neverila som vlastným očiam. Nikto z pacientov nič neurobil, priznám sa vrátane mňa. Bola som v takom šoku ako je toto vôbec možné, že som sa nezmohla na nič iba na to, že som sa čakajúcich pacientov opýtala, či sa neboja si isť dať predpísať lieky opitému lekárovi. Ja som sa postavila a okamžite odišla, nie som predsa samovrah. Potom prišla nová kategorizácia liekov a môj neurológ mi odmietol vystaviť recept na injekcie, ktoré tak potrebujem keď ma chytí migréna.
A pritom mu táto povinnosť vyplýva zo zákona. Pacient dopláca na biznis niekoho iného. Načo je toľko výrobcov a distribútorov liekov, každý si určuje a zvyšuje ceny ako sa mu zachce, prípadne sa dohodnú na približne rovnakej cene aby každý profitoval.

JEDNOTA ĽUDI MOŽE POLOŽIŤ KAŽDÝ SYSTÉM. ZRAZU BOLI BEZMOCNÍ. NEMOŽU POTRESTAŤ VŠETKÝCH !!! Ján Hus

                                        
44

 

Ďalší problém, ktorý treba riešiť je nedostatok a maximálna vyťaženosť hasičov a záchranárov. Na cestách sú každý deň autohavárie a vo svete nešťastia rôzneho druhu a všade musia zasahovať títo muži, ktorí nás zachraňujú. Sami pritom môžu prísť o život z vyčerpania, mikrospánku alebo náhleho zlyhania srdca.
Mám pocit, že všetko čo píšem je písané pre niekoho až priveľmi jednoducho a možno je to tak dobre, pretože mojim cieľom je, ak tieto riadky bude niekedy niekto čítať aby im porozumeli predovšetkým celkom obyčajní ľudia, pretože na nich nakoľko medzi nich patrím aj ja, mi najviac záleží.
Mojim cieľom je aby sa nám zmenili životy, aby sme len neprežívali od výplaty do výplaty alebo ešte horšie, pár dní po výplate, po vyplatení všetkých šekov nemali ani cent alebo iba také minimum, z ktorého sa nijako nedá vyžiť.

 

Málokto z ľudí asi vie, že na svete je dostatok vody, energie, plynu a nerastného bohatstva pre všetkých a že za tieto prírodné zdroje by sme vôbec nemuseli platiť, je pre všetkých dosť, len treba samozrejme hospodáriť aby ostalo aj pre ďalšie generácie, čiže naše deti a vnúčatá. Väčšina ľudí ani netuší aké projekty sú založené hlboko v písacích stoloch a zamknuté na tisíc zámkov aby sa k nim nikto nedostal.
Sú to všetko úžasné vynálezy, ktoré sú vedome zadržiavané pred širokou verejnosťou, pretože by ľuďom rapídne uľahčili a hlavne ZLACNILI život.
Čiže ak sa naše vlády tvária ako strašne rozmýšľajú a usilujú sa zlepšiť nám obyčajným ľuďom život, je to čistá fraška a výsmech spoločnosti. Je to iba prostriedok ako si udržať svoje teplé miestočká pri korytách.

45
Predpokladám, že si ani len nevedia predstaviť aký ťažký život väčšina ľudí na celom svete žije alebo, že by predsa len tušili a preto sa tak držia na svojich pozíciách, pretože by neboli schopní žiť takýto otrasný a už naozaj neúnosný život aký žijeme my všetci. Je naozaj na čase niečo urobiť.

V JEDNOTE JE SILA!!! Ale naozaj iba v JEDNOTE!!!

Pýtam sa: Kde vôbec berú takú istotu naši politici, že na svojich miestach budú aj ďalšie roky? Stane sa tak iba vtedy ak to dovolíme!!! Každý človek by si mal rozmyslieť koho bude voliť a hlavne prečo!!! Či politik, ktorého chceme voliť je schopný urobiť niečo nové, konkrétne, hmatateľné a viditeľné pre celý národ alebo vie iba ďalej plniť svoj účet peniazmi z EÚ a národu klamať, že je kríza. Hlavný problém je, že ľudia, sa nechajú doslova nachytať na predvolebný guláš, kapustnicu alebo smiešnu jednorázovú finančnú hotovosť, ktorá im zalepí oči iba na chvíľu ale z dlhodobého hľadiska absolútne nič nerieši. Čo si myslíte, prečo sa politici po voľbách tak vytešujú? Veď v našej krajine je toľko problémov a vecí čo treba riešiť, že nevidím dôvod na takú radosť ako ukazujú naši politici. Pravda je tá, že sa tešia z toho ako nás ZASA DOBEHLI !!! Je len na nás, či týmto sľubom a prázdnym rečiam uveríme. Dúfam, že NIE !!! Viem, že už ľudí nebaví počúvať prázdne reči a nikomu ani ničomu už neveria.

Ja som však naozaj celkom obyčajný človek bez majetku, ťažkých bankových účtov vo Švajčiarsku a zlatých kreditných kariet a bola by som veľmi rada a šťastná, ak tieto riadky raz uzrú svetlo sveta aby im ľudia uverili, že sú písané z čistého srdca ale aj zúfalstva ale pri zdravom rozume. Že nechcem riešiť len samu seba ale všetkých ľudí, ktorý sú na tom aj oveľa horšie ako som ja s rodinou. Táto myšlienka sa vo mne zrodila jedného dňa. Bolo to v noci o druhej hodine, keď som nemohla spať. Neverím, že to bola náhoda.

                                                   47
No myslím si, že bohatého človeka takéto niečo napadnúť nemôže, pretože nevie, nikdy nezažil chudobu a strach o domov kôli neschopnosti platiť úver, ktorý ako všetci dobre vieme je len čistá úžera a nikto to nerieši, nikoho to nezaujíma a tak dovoľujeme beztrestne sa obohacovať rôznym pofidérnym spoločnostiam, ktoré požičiavajú peniaze za nehorázne úroky. A tak sa chudák človek dostáva do začarovaného kruhu bez východiska. Prosím všetkých, ktorým nie je ich život a život ich rodín, detí a vnúčat ľahostajný, aby podporili túto myšlienku ak si myslia, že je správna. Netvrdím, že všetky návrhy na zmeny čo tu navrhujem musia byť iba presne tak, no ubezpečujem všetkých, že ak opakujem tieto riadky, ktoré niekedy uzrú svetlo sveta a ja budem môcť niečo zmeniť alebo aspoň ovplyvniť, že to tak urobím a hlavne, že dám možnosť aj bežným ľuďom aby sa vyjadrili k meritu veci tak, ako dnešné referendá len s tým rozdielom, že tieto akcie nebudú stáť nehorázne peniaze daňových poplatníkov.

Ešte raz prosím a vyzývam všetkých aby neboli znechutení a vydržali so mnou ešte tento boj a verili tak, ako verím ja, že dosiahneme svoje práva a ciele.
Prosím zapojte sa a podporte ak to bude aktuálne tento projekt na zmenu systému a záchranu planéty pre ľudstvo. Málokto si uvedomuje, že planéta Zem je tu pre nás, nie my pre ňu.

ZEM BEZ NÁS PREŽIJE, MY BEZ ZEME NIE !!!

Toto si treba uvedomiť a pre dobrú vec bojovať. Aby sme jeden jediný život, ktorý každý z nás má prežili naplno a v pohode. Je aj tak dosť katastrof vo svete ktorým musíme čeliť, je aj tak dosť trápenia medzi ľuďmi vďaka rôznym ťažkým a smrteľným chorobám, tak prečo ešte dovolíme aby nám malé percento zbohatlíkov diktovalo nezmyselné zákony a riadilo naše životy proti našej vôli a hlavne proti zdravému rozumu.

                                                    48
Človek je schopný sa podriadiť resp. prispôsobiť ale iba vtedy, ak zákony a požiadavky na ľudí sú v súlade zo zdravým rozumom.

Zdá sa Vám, že je všetko čo tu píšem utópia???

Tí, ktorí nás budú chcieť zastrašiť, budú tento projekt nazývať UTÓPIOU a moju snahu zmeniť svet – obrovskou naivitou. Ja si však napriek všetkému myslím, že takto žiť sa už ďalej nedá, treba niečo urobiť, o niečo sa pokúsiť skôr kým príde k vojne alebo inej katastrofe. Povedzme si otvorene, vojny sú už teraz, nepokoje a demonštrácie sú vo svete na dennom poriadku. Čo sa ešte musí stať aby sme sa zobudili???

Citát Jána Husa:
 
Niet strednej cesty pre žiadneho človeka! Existuje buď cesta vedúca za Svetlom, k Pravde, alebo cesta smerujúca od Pravdy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jedna z najväčších hrozieb, ktorá sa vo svete už deje je rozmach JUVENILNEJ JUSTÍCIE. Je to čistý obchod s tými najnevinnejšími stvoreniami ktoré na tejto planéte žijú - našimi deťmi. Milióny detí zomierajú preto, že boli použité a rozobrané na orgány. Drastickým spôsobom aký si väčšina z nás ani nevie predstaviť, boli deti odobraté od svojich rodičov tzv. sociálnymi pracovníkmi z dôvodu, že rodičia deti týrajú. Pravdou je, že sociálny pracovníci akože v záujme detí urobili to, že ich dali pedofilom a homosexuálom, kde boli deti sexuálne zneužívané alebo iným rodinám, čiže deti boli odobrané bezdôvodne. Nie je za tým nič iné než obrovský finančný biznis.

Nebudem to ani rozpisovať lebo je to niečo tak strašné čo i len písať a nie si ešte predstaviť si, čo tie nevinné deti musia vytrpieť.

Pravda je taká milí priatelia, že medzi týchto netvorov patria:
OSN - organizácia spojených národov
Unicef - angažujú sa ohľadom detských práv a pomoci deťom
Úsmev ako dar - charitatívna organizácia
... a pritom najväčšie špiny
49
Kde je cirkev a morálka?
Vatikán mlčí o zverstvách najväčšieho kalibru. Ako môžu kňazi niečo také ako sú cielené vraždy detí dopustiť??? Kňazom sa klaňajú a uctievajú ich milióny veriacich lebo sú nevedomí. ZHORÍTE V PEKLE vážení cirkevní hodnostári, môžete mať na sebe neviem aké rúcho, pred Bohom neutečiete a nepomôže Vám ani milión modlitieb.                             
Izrael:
Sociálny pracovníci kradnú deti rodičom. Odvlečú ich na neznáme miesto a keď deti kričia od strachu, priviažu ich k posteli a dajú im sedatíva aby sa ukľudnili. Zdrogované deti na posteli pod seba močia a vykonávajú veľkú potrebu.
Tieto deti sú mrzáci na celý život ak ho prežijú. Rodičia zo zúfalstva páchajú samovraždy. V ušiach mi stále rezonuje ako sme sa na ZŠ, na občianskej výchove učili, že rodina je základ štátu!!!! 
Čo sú to medzi nami za hyeny keď robia takéto zverstvá kvôli peniazom? Kto, aký dement, hybrid či netvor v ľudskej koži môže niečo tak strašné vôbec vymyslieť. 

Takýto hyenizmus a zverstvá najväčšieho kalibru nesmieme dopustiť!!!

                   

S takýmito netvormi netreba mať zľutovanie. Nezaslúžia si ani súd. Zaslúžia si okamžitý odchod zo svojich pozícií a doživotný dištanc vo vykonávaní akejkoľvek funkcie. Môžu byť radi, že neskončia horšie.

 

Z HISTÓRIE

Tibonači – zaviedli finančnú matematiku
Šejlok – zaviedol transakcie – pôžičky + úroky. Ak mu dlh nebol
vrátený, chcel zabiť človeka – dlžníka
Škótsko – Lichvári – požičiavali peniaze a tvrdo žiadali pôžičky
vrátiť aj za cenu ublíženia na zdraví. Ľudia ich nenávideli. Z poskytnutia pôžičky mali vysoké náklady, tak vznikli banky.

                                                    50                         
Rod Medičejských – zaviedli úver, hovorili si bankári ale medzi ľuďmi boli známi ako násilníci. 
Jovany Medičejský – Benátky, Rím – pôžičky ľuďom s úrokmi. Z moci bankára mu podliehali najvýznamnejšie osobnosti vrátane pápeža. Mohol tak diktovať zákony a ovplyvňovať politický život (doba Renesancie - Taliansko).

Amerika – je celá vybudovaná na dlhoch.
Najväčší chudáci sa pohybujú v nákupných centrách.
Krv a krvnú plazmu vykupujú za 25 dolárov. Tomu sa hovorí: Púšťať ľuďom žilou.

Celosvetová ekonomika stojí na pôde krachu !!!

Svetovou modernizáciou sme sa dopracovali k takým názvom a pomenovaniam ako je EKONOMIKA, BIZNIS, EUROVAL a mnoho ďalších výrazov, ktoré ani nevieme čo znamenajú. Dúfam, že nebudem pôsobiť nevzdelane, myslím si však, že by sme sa bez toho všetkého obišli či je to už ekonomika, biznis, euroval, peniaze ako také.
Sú to iba názvy, ktoré vznikli modernizáciou a pretechnizovaním sveta, zbytočne všetko komplikujú a naši politici sa veľmi radi pri rôznych politických rozhovoroch schovávajú za slovíčka typu ekonomika, stabilita, istoty, demokracia atď.

Všetko je to len zásterka a fraška pred ľuďmi aby navodili atmosféru, že niečo a tak strašne so záujmom riešia a pravda je, že nikdy nič nevyriešia, ako by aj mohli, keď sa stále iba hádajú a nikdy sa o ničom nedohodnú. Veď ako by sa aj mohli, keď niektorí poslanci vôbec nepovažujú za potrebné prísť do práce a zúčastniť sa hlasovania. Alebo jednoducho sa zdržia hlasovania. Ako je to možné?
Politik s takým vzdelaním, vysokou školou a školou diplomacie nemá žiadny názor??? Pýtam sa načo tam potom je??? Za čo berie vysoký plat???
Prečo má poslaneckú imunitu??? Prečo majú v parlamentnom bufete všetko niekoľko násobne lacnejšie ako ľudia v obchodoch??? A platy na to aby si zaplatili za všetko ako iní ľudia z nízkym príjmom predsa majú!!! Čo si to vôbec dovoľujú opíjať sa v práci a riešiť v parlamente alkoholizmus a závislosť na drogách za čo by bol bežný človek okamžite vyhodený z práce a mal by problém sa ďalej zamestnať.
Miesto toho aby robili niečo užitočné, vyvolajú pred národom dojem a dva týždne stratia tým, že idú odvolať predsedu vlády ale dopredu vedia, že ho nikdy neodvolajú lebo strana predsedu vlády má nadpolovičnú väčšinu, čo by znamenalo, že vlastní si odvolajú vlastného. Ďalšie dlhé obdobie riešia voľbu prokurátora, ktorý aj tak nikomu dva roky nechýbal a všetko išlo aj bez neho.

                                                      51

Z toho vyplýva, koľko podobných funkcií je zbytočných. Predpokladám, že takýto prístup k práci ako aj k národu nebudeme za žiadnych okolností tolerovať a už vôbec nie podporovať. Je len a len na nás všetkých ako sa k súčasnej situácii postavíme, či sa necháme zaslepiť  klamnými sľubmi. ZASTAVME  TENTO TEROR KÝM JE ČAS !!! Ďalšia skutočnosť, ktorá ma zaráža je, ako je možné, že v 21. storočí je na Haiti cholera? Ako je možné, že pred desaťročiami ľudia postavili také stavby ako sú Trans-sibírska magistrála, ropovod Družba alebo tunel pod kanálom La Manche. Pýtam sa. Ako je možné, že ešte nie je postavený v Afrike vodovod? Neverím, že je to ťažké alebo dokonca nemožné. Je to len o tom, či to niekto od koho to závisí urobí alebo neurobí.

Ak sa prostriedky napr. na stavbu vodovodu pre Afriku dostanú do nesprávnych rúk a hyeny sa začnú obohacovať na úkor iných, tak v tom prípade sa ani nečudujem, že ešte nie je vodovod postavený. Tak isto je to s potravinami. Boháči sa tvária ako strašne pomáhajú, koľko financií dávajú na charitu, ale čistú pravdu o svojom hyenizme nepovedia. Našťastie existujú ľudia, ktorí o takomto hyenizme vedia a nemlčia. Preto sa informácie dostanú na povrch a mali by otvoriť ľudom oči.

Prečo sa bojíme niečo urobiť?

Dnes je 15.4.2012 som v nemocnici a píšem tieto riadky. Práve v TV vysielajú správy. Vyše 100 ľudí prišlo o prácu v závode na výrobu minerálnej vody, ktorá je známa na Slovensku už z čias 19.storočia. Všetko čo na Slovensku funguje, kde majú ľudia aspoň akú takú prácu a zdroj príjmu, všetko je zrušené.
Naši politici nevedia vytvoriť nič nové a pozitívne. Iba ničia a rozkrádajú všetko čo im príde do cesty.

Tieto praktiky treba zastaviť !!!

                                                     52

Ďalší problém, ktorý treba akútne riešiť je, že naše deti nosia do školy veľmi ťažké školské tašky. Je to naozaj „dobrý“ spôsob na zaťaženie slabej detskej chrbtice.
Takýmto spôsobom určite vyrastie „zdravá generácia“ so zdegenerovanou chrbticou, čo v neskoršom veku prinesie ďalšie zdravotné problémy a to chcú naši politici posunúť dôchodkový vek na 62 rokov. Sú to fakt humoristi tí naši politici ak si myslia, že ľudia ktorí celý život manuálne pracujú, majú aj viacero zamestnaní len aby prežili alebo mladý ľudia „počítačová generácia“ pracujúca aj viac ako 12 hodín viac krát v týždni, že to vydržia až do 62rokov. Ja to vidím asi tak, že jedného dňa pôjde hocikto z nás z práce a od únavy padne niekde pri ceste do jarku a tam nás rovno môžu zakopať a bude vybavené. Kompetentní by sa mali zamyslieť nad neprimeraným fyzickým zaťažením športovcov.Zomrel ďalší mladý 25r. taliansky futbalista priamo na zápase. Je nutné takto neprimerane zaťažovať športovcov, nemajú srdce zo železa.

Čo by ale niekto neurobil pre peniaze. O to viac, keď to odmaká niekto iný.                        
Tak isto hokejisti. Neprimerané fauly a telá rozbité o mantinel, načo je to dobré.
Na športové podujatia sa už človek bojí aj chodiť aby neprišiel o život, tak ako sa to stalo na hokejovom zápase kedy otec zobral svojho 10ročného syna na zápas a vystrelený puk, ktorý trafil dieťa rovno do hlavy ho zabil. Na futbalových štadiónoch to vyzerá ako na bojisku. Vylámané stoličky, pováľané oplotenia, požiar, svetlice, strety s políciou no proste katastrofa. V podstate, v každom športe sa neustále posúvajú hranice výkonnosti vyššie a vyššie. Je krásne pozerať sa z kresla v obývačke ako krasokorčuliar skočil štvoritý skok, ako tanečné a športové páry robia pomaly kaskadérske kúsky na lade všetko je krásne iba do momentu keď sa niečo stane, keď sa niekto nepríjemne zraní alebo športovcovi zlyhá srdce priamo na športovisku. Netreba brať športu jeho krásu zbytočne zvýšenými požiadavkami na výkonnosť. Šport by sa mal robiť pre zábavu a kondíciu a ľudia by sa mali chodiť pozerať na výkony športovcov so záujmom o konkrétny šport a zrelaxovať sa pri tom.

Ďalším dôvodom prečo niečo robiť je fakt stále sa rozmáhajúcich neserióznych spoločností, ktoré využijú ľudí na prácu, ktorú ľudia aj fyzicky vykonajú a potom je zo strany firmy problém túto prácu zaplatiť. Takéto príklady môžeme uvádzať stále dokola. Musíme zobrať rozum do hrsti.

                                                     53
Nejaké nápady mám ja. Nedúfam, ale pevne verím, že sa pridáte a podporíte svojimi nápadmi, návrhmi a riešeniami tento projekt. A ak nie, tak Vám všetkým želám všetko len to najlepšie a... DRŽME SI KLOBÚKY!!!

Citát: "Veriť v úspech svojej vízie znamená schopnosť vidieť rôzne možnosti, nebáť sa zbúrať paradigmy ( staré, zastaralé myšlienky), robiť veci inak a mať chuť prekonávať prekážky... To nás posúva dopredu !!!
Nikdy sa nevzdávaj a šťastie si Ťa samé nájde !!!

Jana Lachkovíčová

    Facebook


Hlavná stránka