CITÁT"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

SVET BEZ PEŇAZÍ“ Jana Lachkovičová-3.časť

Aj nezamestnaná robotníčka dokáže byť dobrou spisovateľkou

Opäť po dlhej dobe som si sadla do svojej izby a opäť smútok a žiaľ ma donútil vziať do rúk pero a napísať čo ma ťaží. Naposledy som svoje myšlienky písala v januári 2011 keď som nemala prácu. Vo februári 2011 som si prácu našla a bola som spokojnejšia. Dnes je 28. júl 2011 a prácu stále mám. Nie o tom však chcem písať.

                                                      6
Teraz ma trápi iná vec, týka sa medziľudských vzťahov a konkrétne ma trápi, že sme sa v rodine pohádali kvôli peniazom. Je to priam katastrofa ako peniaze – čertove obrázky ničia rodinné a pracovné vzťahy, priateľstvá a my sa len prizeráme, nikto nič neurobí, nikoho nenapadne nová myšlienka ako tento horor a teror zastaviť. Stále sa hrabeme v tej istej jame, ktorú už ani nie je možné viac vykopať.
Stále dookola sa skrývame za ekonomiku ale novú cestu ani za svet nezvolíme alebo tí čo o tom rozhodujú zvoliť nechcú. Sme ako také sliepky, ktoré sú zvyknuté chodiť dlho po tej istej ceste do svojho kurína, zbytočne im urobíme lepšiu cestu, stále pôjdu po tej starej.

Ja však verím, že nie sme sliepky, lebo ľudia sa takto netrápia dobrovoľne, trápia sa preto, že si to niekto iný želá, že umelo vytvára nepokoje, krízy a skúša našu trpezlivosť. Predpokladám, že my ľudia sme inteligentnejší ako sliepky a že sme otvorení novým veciam, myšlienkam, nápadom, kreativite, veď nakoniec presne takéto vlastnosti sa vyžadujú na pohovoroch ak sa uchádzate o prácu.
Čoraz častejšie sa stáva, že z dôvodu zlej finančnej situácie sú ľudia nútení žiť v jednom byte aj dve – tri generácie. Vznikajú tak úplne ale úplne zbytočne rodinné hádky z dôvodu názorových a generačných rozdielov, ktoré čoraz častejšie vedú až k tragédiám v rodinách. Každý má právo na svoje súkromie a oddych.

Musíme to zastaviť a zmeniť!!!

Je mi dnes veľmi smutno, zasa jeden preplakaný deň v mojom živote. Koľko ich ešte bude? Viem, že budem veľa plakať, ale veľmi a z celého srdca si želám, aby to boli slzy radosti z úspešne zrealizovaného môjho sna. Pred dvoma týždňami som sa strašnou ale fakt strašnou náhodou, spleťou viacerých okolností zoznámila s človekom – mužom, hneď v ten deň sme si ako sa hovorí padli do oka jeden druhému. Je nám spolu neskutočne dobre, držíme sa za ruky, objímame sa a tie city a energia čo je medzi nami je niečo neskutočné čo nás oboch napĺňa. Tie city a pocity som v mojom manželstve nezažila. No aby som neklamala zažila ale veľmi minimálne. Raz sme tak boli spolu v obchode, stáli sme v rade v objatí a cítili sme ako je nám spolu fantasticky, ako medzi nami prúdi pozitívna energia. Neviem na čo myslel on ale ja som si v tom momente želala aby všetci ľudia čo boli okolo nás dostali kúsok z tej energie a v podvedomí som im ju poslala. Priala som si aby tí ľudia cítili takú blaženosť ako som cítila ja s človekom, s ktorým mi bolo jednoducho úžasne.

A keď Pán Boh dá a ja verím, že dá, urobím ľudí šťastnými, čo je jeden z mojich cieľov

Až keď stretneme niečo tak úžasné ako som stretla ja, tie city a pocity, keď cítite, že pri vás niekto stojí, že je vám opora, že vás má rád od prvého momentu ako vás zbadal, že vás zahŕňa nekonečnými, úžasnými objatiami, bozkami a pohladeniami, toto je nad všetky brilianty sveta.

                                                       7
Želám všetkým ľuďom aby si už konečne uvedomili aké sú v živote ozajstné priority a hodnoty a aby začali podľa toho rozmýšľať a aj sa správať.

Je 15.4.2012. Som v nemocnici a práve tu som našla priestor a čas na písanie mojich myšlienok. Prišla ma navštíviť aj kamarátka a rozprávali sme sa o všeličom možnom. Medzi rečou mi spomenula, že pozná jedného mladého muža cca 30 ročného, na ktorého je strašne alergická pre jeho otrasné, namyslené, povýšenecké, arogantné, depresívne, náladové a majetnícke správanie, ktorý sa vyjadril, že chce vstúpiť do politiky. Po tejto informácii mi stuhla krv v žilách, lebo málo máme v politike takýchto mudrcov, ktorí pozerajú iba na to aké budú mať vysoké platy, rôzne benefity a možnosti tunelovania akože legálne, poslaneckú imunitu a neviem čo všetko. Pre bežného človeka však neurobia celkom nič čo mu uľahčilo život.
A zasa o jeden dôvod viac, prečo v tomto mojom snažení pokračovať.
Nie pre peniaze, nie pre slávu a moc, nie pre výhody ale preto, že chcem a nezištne !!!

Citát:
"Veriť v úspech svojej vízie znamená schopnosť vidieť rôzne možnosti, nebáť sa zbúrať paradigmy (staré, zastaralé myšlienky), robiť veci inak a mať chuť prekonávať prekážky... To nás posúva dopredu !!! Nikdy sa nevzdávaj a šťastie si Ťa samé nájde !!!“
                                                    
Predpokladám, že sa nemýlim ak si myslím, že väčšina ľudí tak ako ja je znechutených a unavených zo všetkého negatívneho čo nám tento život prináša.
Viac krát som bola na dne psychicky aj fyzicky ale vždy ma nejaká sila, možno to bola sila vole, postavila na nohy a vrátila späť do života aj napriek tomu, že ma v tom živote čakalo to isté negatívum. Aspoň som to tak vtedy cítila pretože som vedela, že ma v najbližšej dobe nečaká žiadna zmena k lepšiemu.

Ako tak vnímam svet okolo seba, pozerám správy v televízii skoro denne a desí ma, aké strašné veci sa vo svete dejú. Vraždy, zabíjanie, brutálne znásilnenia, krádeže, prepady a ako by toho nebolo dosť stále častejšie sa dejú na našej Zemi veľké klimatické zmeny, ktoré prinášajú so sebou obrovské požiare, záplavy, zosuvy pôdy, sopečné erupcie, cunami. Tak strašne zlí sme my ľudia k sebe navzájom,  miesto toho aby sme si pomáhali a spoločne čelili prírodným živlom a katastrofám, hľadali riešenia ako sa im ubrániť, robíme si zle a ničíme sa navzájom. Niekedy, keď vidím ako sa ľudia k sebe správajú, akí sú arogantní a sebeckí ma prepadne myšlienka, či si vôbec ľudia zaslúžia aby mali lepší život.

                                                     8
Myslím si však, že nie všetci sú takí a paradoxne práve preto, že doba, ktorú žijeme je zlá, je potrebné  ukázať ľudom iný smer a dať všetkým šancu. Áno všetkým, našim priateľom aj nepriateľom, nech sme akýkoľvek treba dostať šancu. Treba si uvedomiť, že šance nám nepadajú z neba každý deň. A preto, keď je tu, treba sa jej chopiť a nepustiť o to viac ak využitie tejto šance by malo pozitívny efekt. Väčšina z nás je životom sklamaná, život sa s nami nemazná a bičuje nás zo všetkých strán.
Nepríjemné, existenčné problémy nás doháňajú k šialeným činom. Zlé a neuvážené veci, ktoré potom konáme, nerobíme preto, že by sme boli my sami zlí. Naše konanie je spôsobené tým, že sme pod veľkým psychickým tlakom a nie každý sa vie s takouto situáciou vyrovnať. Napriek tomu a možno práve preto chcem a som pevne rozhodnutá tento stav spoločnosti zmeniť.

Asi sa opakujem ale cítim sa veľmi vyčerpaná, už s tým pocitom ani nebojujem.
Prišla mi doporučená pošta, že som dlžná na nájomnom. Okrem iného, všetci okolo mňa majú dlhy. Takýto stav je pre človeka deprimujúci a ponižujúci. Depresívny človek zasa nemôže byť prínosom pre spoločnosť. Existuje príslovie: AK SI HLADNÝ NEDÁM TI RYBU ALE NAUČÍM ŤA RYBY CHYTAŤ. 

V praxi je to trochu inak. Ak už je niekto hladný alebo by mal v zime omrzliny, už mu nepomôže učiť sa chytať rybu alebo sa snažiť zadovážiť si odev, keď je tak vyčerpaný, že ide od únavy, hladu a chladu zomrieť. Ja to teraz cítim na sebe ako som slabá, doslova ledva dýcham. To ale nepochopí ten, kto nie je v mojej koži, kto nechodí v mojich topánkach. Možno bude niekto namietať, že na svoju budúcnosť resp. na zadné kolieska treba myslieť skôr, než sa človek dostane do existenčných problémov. Málokto však vie a dovolím si tvrdiť že 90% ľudí na svete nevie, že tento obrovský tlak na ľudstvo umelo vyvolávajú a udržujú samotní politici a korporácie, ktoré držia ľudí v začarovanom kruhu.

Prosím Vás len o jedno milí priatelia.

Nájdite v sebe ešte zvyšok síl a schopnosť uveriť dobrej veci.
Prosím Vás ak sa Vám zdá, že moje myšlienky, nápady a argumenty sú Vami prijateľné, podporte ich prosím. O túto zmenu k lepšiemu sa nesnažím iba sama pre seba ale pre nás všetkých bez akéhokoľvek rozdielu.

                                                 
9

Máj 2013

Od momentu ako sa človek narodí vníma svet. Sú skutočnosti a situácie, ktoré nám do
života prichádzajú, ovplyvňujú nás, my ich vnímame a buď ich riešime alebo neriešime podľa  závažnosti daných problémov, radostí a s tým súvisiacich okolností. Veľakrát však v tejto uponáhľanej dobe problémy okolo seba síce vnímame ale riešime ich iba povrchne len aby sme sa ich čo najrýchlejšie zbavili. Málokedy sa človek zaoberá problémom až do jeho hĺbky. Je to tým, že nemáme čas. Ak sme obrazne povedané upratali na povrchu, myslíme si, že je upratané až do hĺbky. Ale nie je. A v živote človeka nastane zlom, niečo sa udeje a zrazu nám všetky tie udalosti a maličkosti z nášho života dajú nejaký celok.
A to je moment, kedy sa máme rozhodnúť. Je to moment, kedy máme v živote niečo zmeniť.

V mojom živote taký zlom nastal a bol to okamih, kedy som si uvedomila, že tak ako žijem už žiť nechcem. Musím niečo zmeniť. Veľmi dlho mi trvalo, kým som pochopila, že všetko, čiže aj to nepríjemné a zlé čo sa nám v živote deje má význam a treba aj negatíva nášho života brať pozitívne. Tieto okamihy v našom živote nás majú posunúť ďalej, hoci ich prvotne vnímame ako niečo, čo nám spôsobilo zármutok, bolesť a strach.

Citáty:

Problémy predurčujú náš osud. Robia z nás to čo sme.
Tí, čo sú predurčení k veľkým veciam, dostali veľké schopnosti.
Teraz ich musia len správne využiť.
Ak ste v mysli čistí a v srdci trúfalí, krídla Vás dovedú ďalej ako ste dúfali.
Ak budeme hľadať komplikované riešenia, tak nám unikne všetko podstatné.

REALITA

Ten, kto vymyslel posteľ, by mal dostať ocenenie - možno aj Nobelovu cenu, preto že posteľ je veľmi dobrá vec. Ten, kto vymyslel peniaze, bol pravdepodobne chamtivý...neviem čo si mám o tom človeku myslieť... asi by som ho vymazala zo sveta čarovným prsteňom. Myslím si a dokonca som o tom presvedčená, že peniaze nie sú dobrá vec. Myslím si, že treba zabrániť príchodu zlých myšlienok na svet. A ak už sú alebo ak je na svete zlo samo, treba ho odstrániť prípadne sa o to aspoň pokúsiť.

                                                     10
Myslím si, že budete so mnou súhlasiť ak poviem, že na svete je veľmi veľa zla, neprávosti a násilia. My ľudia nadávame na vlády svojich krajín, nepáči sa nám neustále zdražovanie, ničenie prírody spôsobené prevozom ropy cez oceány v poškodených tankeroch, skládky odpadu hocikde a minimálny alebo žiadny postih pre bohatých majiteľov, ktorý vlastnia takéto spoločnosti. Znečisťovanie oceánov a morí tým, že do nich vyhadzujeme odpad, ktorý spôsobuje morským vtákom a iným živočíchom smrť, zabíjanie ľudí či už formou terorizmu alebo ľudia sami medzi sebou najčastejšie pre peniaze, nedostatok jedla, zlú až katastrofálnu životnú úroveň, neschopnosť platiť hypotéky, neustále sa zvyšujúce poplatky atď.

Kto vlastne a akým právom zaviedol peniaze vo svete??? Prečo tak konal???

V dávnej minulosti, v čase rozvoja spoločnosti, obchodu a civilizácie ako takej, dá sa povedať, že peniaze význam mali. S peniazmi však prišla aj ľudská chamtivosť nie len po peniazoch ale aj po moci. Peniaze sa stali prostriedkom na ovládanie slabšieho jedinca silnejším. Rozmach po bohatstve a moci dospel až do takého štádia, že ľuďom nestačilo vrátiť čiastku, ktorú si od nich iný človek požičal a tak vznikol úrok a úžera. Tieto praktiky nemajú s ľudskosťou absolútne nič spoločné a nie je to nič iné ako ohavný a neľudský spôsob obohacovania sa bez vlastného pričinenia na úkor iného človeka. V súčasnosti tieto praktiky môžeme kľudne nazvať trestný čin. Málo kto si túto pravdu uvedomuje, pretože sme odkázaní na pôžičky v podstate už na všetko. Berieme si pôžičky na bývanie a bytové zariadenie, autá, dovolenky, na školské pomôcky pre deti do školy, na operácie a liečebné pobyty a na všetko možné aj nemožné.

Nízke platy a vysoká nezamestnanosť sú živnou pôdou pre banky a vznik nebankových subjektov, ktoré účtujú k požičaným peniazom nehoráznym  a bezcitným spôsobom vysoké úroky. Takýmto spôsobom sa človek veľmi ľahko stane zraniteľným hlavne ak príde o prácu a nie je schopný pôžičku splácať. Ako sa hovorí, keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Ak nie ste schopní načas platiť splátky tak úžerníci nepoznajú zľutovanie. Nastupujú úroky z úrokov a nemáte šancu sa vymotať zo začarovaného kruhu. Zabúdajú však na niečo podstatné.
Aj oni sú „ľudia“ a môžu sa kedykoľvek dostať do podobných problémov alebo niekto z ich blízkych. Chcela by som vedieť ako by im bolo príjemné také isté bezohľadné a necitlivé zaobchádzanie ako robia oni ostatným. A čo je zarážajúce, všetko beztrestne. Myslím si, že zaviesť peniaze bol najväčší omyl v dejinách ľudstva.
Peniaze rozdeľujú ľudí. Pre peniaze sa zbytočne vraždí. Predsa nie je normálne, aby 17 ročný mladík zabil 80 ročnú ženu pre 10 eur. Aby manželia sociálne slabí vlákali do bytu poštárku, zabili ju a niekoľko dní jej mŕtvolu držali vo vani svojej kúpeľne.

 

                                                     11
Prepúšťanie ľudí z práce je tiež dôvodom, že ľudia sa stávajú nervóznejšími z čoho sa ďalej stupňuje beznádej, psychické vyčerpanie, zbytočné civilizačné choroby a toto všetko prerastá veľa krát do agresivity a už aj oveľa častejšie k vraždám a samovraždám zo zúfalstva.

Rozvody manželov sú tiež dôsledkom zlej finančnej situácie rodín aj keď je pravdou, že nie vždy sú peniaze príčinou rozvodu. Bežná rodina s dvomi deťmi, v ktorej každý z rodičov zarába v priemere cca 400 eur, sa má čo obracať aby vyžili. Manželia sa navzájom obviňujú, že málo zarobia. Hľadajú si vedľajší zdroj príjmu, čo síce znamená finančný prínos do rodiny, ak sa podarí nájsť si nejakú brigádu,.
Na druhej strane však sa stane, že ľudia sú viac v práci ako spolu. Nemajú čas a ani energiu stráviť spolu pekný večer, príjemne si užiť návštevu priateľov, venovať sa svojim deťom. Doba nás núti hnať sa viac a viac za peniazmi a kariérou.

Stále častejšie sa stáva, že ľudia sú nútení dať svoje dieťa do detského domova, lebo nie sú schopní sa o neho postarať. V školách sú deti vystavené šikanovaniu, lebo nemajú značkové oblečenie ako ich spolužiaci. Deti o šikanovaní doma nehovoria aby nezaťažovali ešte viac svojich rodičov.
A keď sa stane tragédia, je už neskoro.

Vždy sa všetko rieši až keď je neskoro!!!

Deti siahnu po  drogách, alkohole, cigaretách a nie raz sa to končí aj zbytočnou smrťou. Žena porodí dieťa a hodí ho do kontajnera. Neverím, že je to zlá žena len je donútená konať takýmto spôsobom lebo vie, že sa o svoje dieťa nedokáže postarať a nemá ani peniaze na interupciu.
Ak žena peniaze má, volí radšej interupciu len preto, lebo vie, že nemá dostatok peňazí na základné potreby pre seba a dieťa.
Nie som zástankyňou interupcií, bola by som oveľa radšej, keby sa deti rodili ale do šťastných rodín, nie do rodín, ktoré sa každý deň strachujú ako prežijú ten ďalší.

                                                   
12

Prečo musíme rozmýšľať, či si môžeme v obchode kúpiť lahodnú šunku, obyčajný salám alebo radšej žiadny, lebo máme výčitky, že na seba míňame veľa peňazí
a zbytočne. Kupujeme teda takým spôsobom aby mali aspoň deti.
Aby sa zdravo vyvíjali, aby sa im v škole neposmievali. Ak sa takto ľudia obmedzujú na strave, nepotrvá dlho a prídu prvé choroby. Stres z nedostatku peňazí už máme tu, bolesti hlavy, migrény, infarkty z pracovného  preťaženia organizmu stále v mladšom veku alebo zo zúfalstva, že sme bez práce a bez peňazí. Dostavia sa problémy so zubami, kosťami, kĺbmi, tráviace ťažkosti, cukrovka, lebo si nemôžeme dovoliť zdravú stravu a vôbec všetko na čo máme chuť.
Prečo by sme nemohli mať všetci všetko??? Prečo je ľudské šťastie, spokojnosť a dôstojnosť obmedzovaná peniazmi???

Platy sú stále na rovnakej úrovni. Náklady na domácnosť, dane a iné položky sa stále zvyšujú. Absolútne nestačia na pokrytie potrieb človeka.
Nájomné, strava, elektrina, úvery, hypotéky na 30 rokov, platiť deťom krúžky, cestovné, nehovoriac o tom, že človek by chcel normálne žiť, chodiť do divadla, zabávať sa. Bože, ja milujem tanec.

Aké by to bolo úžasné, keby sa ľudia nemuseli báť chodiť po ulici, že ich niekto prepadne alebo aj zabije, možno pre peniaze, možno len tak lebo sa mu práve chcelo. O čo by bolo krajšie a príjemnejšie na svete, keby sme boli všetci veselí a idúc tak po ulici by nám niekto podal ruku, pozdravil nás, usmial sa a možno si aj zatancoval.

Bože, čo je to byť veselý???

Veď na tvárach ľudí vrátane tej mojej nie je už dávno vidieť úsmev. Život nám uteká pomedzi prsty a zbytočne prichádzame o všetko pekné čo sa na Zemi nachádza.

                                                      13
Áno, hovorím to zámerne, že na Zemi, lebo ja si totiž myslím, že táto planéta, planéta Zem, bola stvorená pre všetkých ľudí, nie len pre jednotlivcov a bohatých.

Povedzte mi jeden jediný dôvod:
- prečo by všetci ľudia na svete nemohli vidieť Nijagarské vodopády???
- prečo by tí, čo chcú nemohli letieť lietadlom???
- prečo by sme všetci nemohli byť nasýtení???
- prečo by sme všetci nemohli mať pitnú vodu???
- prečo by sme všetci nemohli normálne bývať???
- prečo by sme sa všetci nemohli mať radi ako ľudia???
- prečo sme nútení dať svojich príbuzných, rodičov, starých rodičov do
starobincov a zdravotne postihnutých do ústavov???
- prečo je starostlivosť v zdravotných zariadenia taká aká je???
- prečo všade vládne podplácanie aby sme dostali to, čo nám patrí právom???
- prečo je medzi ľuďmi taká veľká nenávisť, nevraživosť, arogancia, sebeckosť???

Prečo väčšina ľudí pozerá iba na seba a keď sa človek človeku snaží povedať, ako mu je ťažko, prečo sa ten druhý tvári, že ho nepočuje alebo sa tvári ako veľmi ho chápe a čo je zarážujúce, aj keď môžeme. Nepomôžeme, lebo si pomyslíme, ja nemôžem pomôcť, lebo ja potom budem mať málo.

A zasa je to len o peniazoch. Ich nedostatok spôsobuje iba trápenie, smútok, nechuť do života, plač, stres a smrť. Toto sú produkty nedostatku peňazí.

JE NA ČASE TO ZMENIŤ !!!!!!!!!!!

Jana Lachkovičová

na to. Verím, že by ste sa pridali.

Jana Lachkovičová

    Facebook


Hlavná stránka