CITÁT"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

SVET BEZ PEŇAZÍ“ Jana Lachkovičová - 5.časť

Aj nezamestnaná robotníčka dokáže byť dobrou spisovateľkou

Zmeňme svet, zmeňme naše myslenie, spomaľme!!! Ľudia čo sú pracovne veľmi vyťažení, budú pracovať menej aby si mohli oddýchnuť, zrelaxovať a aby mali čas venovať sa svojej rodine, svojim koníčkom. Zvyšnú prácu, ktorou bol zaťažený jeden človek, dokončí iný alebo ďalší ľudia podľa náročnosti práce. Na svete je predsa toľko nezamestnaných. Rozdeľme si prácu aby každý pracoval, aby každý oddychoval, aby sme sa mohli spolu zabávať, aby bol na svete smiech, radosť a láska.               

                                                      21
Predstavte si takúto vec:

1. príklad
Ste manžel alebo priateľ a idete domov z práce. Máte dobrú náladu. Zastavíte sa napríklad v zlatníctve, pretože Vaša polovička sa rada parádi.
Vstúpite do obchodu kde Vás milo privíta nie predavačka ale usmiata dáma, ktorá Vás obslúži (zabudli ste vo svete už nie sú peniaze). Vy si vyberiete taký šperk, ktorý urobí Vašej partnerke nesmiernu radosť. Nevybrakujete polovicu zlatníctva lebo viete, že tam môžete hocikedy, keď  budete taký tovar potrebovať prísť a vždy Vás radi obslúžia a bez zaplatenia si tovar odnesiete domov. S úsmevom na tvári tak môžete obdarovať svojich blízkych. Nemáte dôvod brať kvantá šperkov teda ak nie ste chamtivec. Na čo by to aj komu bolo. Byť ovešaný ako vianočný stromček je predsa neestetické, to myslím uzná každá dáma ak nechce pôsobiť gýčovo.

2.príklad
Pokazí sa Vám televízor. Žiadny problém. Idete do obchodu a požiadate o nový. Nie, nemusíte mať kuklu na hlave a pristavenú dodávku aby ste vykradli polovicu obchodu. Aj tak to nemáte komu predať, teda komu by to aj načo bolo, ale nie sú chvála Bohu peniaze. Už ich netreba. Sme predsa civilizovaní ľudia a zoberieme si len to a toľko koľko potrebujeme. Myslím si, že tieto zmeny majú aj silný výchovný charakter, učia človeka sebakontrole – nezoberiem si 10ks keď potrebujem len jeden, mal by som myslieť aj na druhých aby ostalo aj im, lebo nabudúce sa môžu takto bezočivo zachovať oni voči mne.                         

Čo vy na to? Myslíte si, že ľudia by zvládli takúto zmenu?

Na začiatku premeny by boli asi aj obete. Tí čo sú chamtiví by sa pravdepodobne ušlapali a možno by zničili aj nejaké veci čo by im prišli do cesty. No ale povedzme si úprimne, kedy obete neboli a za oveľa nezmyselnejších situácií akými sú vojny, terorizmus. Chápem a považujem za výnimky ľudí, ktorý trpia hladom alebo iným deficitom obmedzovania sa. V takýchto prípadoch by som situáciu riešila celkom inak. Trh je už presýtený oblečením, autami, elektronikou, rôznym tovarom. Ľudia si veľmi dobre rozmyslia čo kúpia a za akú cenu. Tovaru je veľa, kupujúcich málo.
Aby obchodník predal, musí znížiť ceny a to sa odrazí na tom, že zníži predavačke plat alebo hľadá lacnú pracovnú silu na výrobu a predaj tovaru.
Takto sa potom vo svete deje, že už deti sú zapájané do výrobných procesov ako lacné pracovné sily často krát iba za jedlo. Peniaze nie sú potrebné k životu. Vyrábajme iba toľko, koľko potrebujeme.

                                                     22
Aj bez peňazí by všetko fungovalo tak ako doteraz iba s tým rozdielom, že každému obchodníkovi by sa tovar míňal, ten by sa tešil, zadovážil by ďalší – iný tovar a všetko by fungovalo bez stresu. Mojim cieľom je dosiahnuť aby každý človek robil prácu v prvom rade aká ho baví a až potom tú ktorú musí. Viem a som o tom presvedčená, že na Slovensku a aj vo svete je veľa šikovných ľudí, ktorý vedia robiť rôzne práce a vyrábať krásne veci. Návrat k starým remeslám a starým dobrým receptúram by mal tiež svoj význam. Veď niektoré potraviny sa nedajú jesť a ani nechcem vedieť z čoho a ako sa vyrábajú. Nie je tajomstvom, že staré obschnuté šaláty sa zmiešajú z čerstvými, že párky sú samá múka a paprika a mäso tento výrobok obsahuje možno minimálne, že diétny salám, ktorý sme si kedysi kupovali do školy za 3 koruny 10dg a na ktorom sme si tak pochutnávali,  sa vyrába zo 60% z pokazeného mäsa, čo je normálne povolené, že mlieko je z polovice voda, že mrazené ryby po rozmrazení sú z polovice voda, že stará bryndza sa zmieša s čerstvou, že sa bežne prelepujú dátumy spotreby na výrobkoch a takto by som mohla pokračovať ešte dlho. A potom sa čudujeme, že máme tráviace ťažkosti, alergie a iné zdravotné problémy. Ak ľudia nebudú limitovaní peniazmi, kreativita mnohých ľudí sa prejaví, založia si živnosti, svoju prácu budú robiť s láskou a ochotou a budú všetci spokojní.

Každý by pracoval iba určitý počet hodín a tak by sa odstránila prepracovanosť a zároveň nezamestnanosť. Reštaurácie a kaviarne by ožili lebo každý by si mohol dopriať dobrú večeru alebo posedieť pri dobrom zákusku a kávičke. A nebolo by krásne, keby niekto oslavoval narodeniny alebo iný sviatok, prišiel by do podniku a slušne hoci aj niekoľko hodín by v kruhu svojich blízkych oslávil svoj sviatok.
A nič by sa myslím nestalo, keby sa spolu s oslávencom tešili aj ostatní cudzí ľudia. Všetci by boli pohostení. To ale neznamená, že by sa s jedlom plytvalo, že by sa každý napchal do bezvedomia. A čo sa týka alkoholu, cigariet a drog? Keby bolo na mne tak sa ani vyrábať nemusí. Ak niekto nepozná mieru, čo s ním? V lepšom prípade mu bude dobre zle, v tom horšom prípade pri takomto opíjaní sa, drogovaní a fajčení asi dlho žiť nebude a v tom najhoršom prípade sa upije a zdroguje k smrti. Je na každom z nás ako naložíme so svojim životom. Nechcem byť vulgárna ale alkoholizmus, závislosť na drogách a cigaretách by mohol byť ako istý druh selekcie svetovej populácie v podstate na vlastnú žiadosť užívateľa. Treba si predsa pomáhať a nie sa prizerať ako sa spoluobčania vedome ničia. Máme tu veľa práce, hlavne vo výchove mládeže ale aj pracovať sami na sebe, na svojom zmýšľaní ale aj pracovať s dospelými v tomto smere.

 

                                                    23
Ako som už spomínala, milujem tanec, je to nádherný pohyb, ktorým vyjadríte svoje city, pocity a emócie. Určite by som bola za to aby pozatvárané podniky a opustené priestory v budovách, ktoré len chátrajú alebo márne čakajú na nového majiteľa sa premenili na tančiarne alebo na niečo iné kde sa ľudia budú stretávať aby sa zabavili.
                        
Aký nápad máte práve teraz vy?

Ja sa chcem tancu venovať už veľmi dávno. Nikdy som si svoj sen nesplnila. A dôvod? Čo myslíte, aký bol dôvod? Áno uhádli ste. Nikdy som nemala dosť peňazí aby mi ostalo ešte aj na koníčky. Teraz čakám kým nejaké peniaze zarobím. Aký paradox. Musím zarábať aby som mala z čoho žiť o koníčkoch zatiaľ nemôže byť ani reči. Verím však tomu, že táto moja myšlienka nezostane bez pozitívneho ohlasu. A verím aj tomu, že nie som sama kto nad zrušením peňazí premýšľal. Možno iba nemal odvahu, možno čas aby urobil to, čo robím teraz ja, napísal všetko na papier. To ale nie je koniec. Treba túto myšlienku zverejniť a verím, že sa aj zrealizuje.
Veď  kto by nechcel RAJ NA ZEMI. Bez utrpenia, hladu, vojen, nedostatku práce, bez strachu chodiť po ulici, bez strachu o vlastnú existenciu, deti, rodinu.

Je to len na nás aký svet si urobíme, aký život v ňom budeme žiť

Či si necháme diktovať a vnucovať nezmyselné názory, rozhodnutia a príkazy niekoho iného alebo či pre to aby sme sa mali všetci rovnako dobre aj niečo                            
urobíme. Neviem, čo si práve teraz myslíte o tom čo čítate, neviem s akým ohlasom a či vôbec sa stretne tento príbeh a tieto myšlienky. Možno budem celému svetu na smiech a možno že aj nie. Jedno viem určite. Tak ako som to cítila, tak som napísala. Nechcem lepší život len pre seba ale aj pre iných ľudí, pre všetkých ľudí
na celom svete. Aj pre svojich nepriateľov, aj pre tých, ktorí mi priali aby sa mi nedarilo. Zistila som a všimla som si, že som silná osobnosť a že ma len tak hocičo nezrazí k zemi. Nepijem, nefajčím, nedrogujem, nikdy som sa nepokúsila o samovraždu alebo vraždu zo zúfalstva čiže všetko riešim a znášam za triezva.                           
Je to niekedy veľmi ťažké.

                                                   24
Ale hovorí sa: Čo ťa nezabije, to ťa posilní.

A aj keď som momentálne psychicky vyčerpaná a cítim sa hrozne sama a opustená, neviem kde sa vo mne berie tá sila aby som sa pozbierala a žila ďalej. Možno je to preto, že mám iba 46r. Vôbec sa však na tento vek necítim a to ma ešte nepoznáte v plnej energii. Pevne verím, že sa mi stratená energia zasa vráti, potrebujem ju, na ľavej ruke mám dlhú čiaru života. Možno som tu na tomto svete preto, že mám pomáhať ľuďom a paradox je, že to aj tak cítim. A že som už nejaký dobrý skutok urobila, to mi môžete veriť, samozrejme v rámci svojich možností. Mám v hlave veľa nápadov, jeden produkuje druhý. Verím, že ľudia majú dobré a užitočné nápady len sa netreba báť zabojovať za ne a zrealizovať ich. Jedinou podmienkou aby sme všetci mali lepší život je, že budeme pracovať, čo si myslím pre väčšinu ľudí nebude problém a zároveň je to aj logické.

Samozrejme, že si nebude každý robiť čo chce. Všetko bude pod kontrolou aby nikto nič nezneužíval. Ľudia sa budú medzi sebou radiť a diskutovať, nie sa hádať a bezhlavo si presadzovať svoje. Každý človek sa niečomu rozumie, veľa ľudí je zručných, ovláda aj niekoľko remesiel. Niekto je zasa hlavička na inú prácu.
Tak ako vo vzťahu by sa mali partneri dopĺňať, tak aj vo svete aby bol pokoj , mier a aby všetko fungovalo k spokojnosti všetkých, by sme sa mali tiež dopĺňať a pomáhať si. Prečo ľudia, keď chcú bývať, keď sa im pokazí televízor, práčka, keď niekto potrebuje súrne auto pre postihnuté dieťa musia riešiť všetko cez úvery a pôžičky a potom žiť v strese, či dokážu bremeno po dobu niekoľkých rokov splácať. Všetci dobre vieme aká je vo svete situácia s prácou.

A keď aj ste zamestnaný, na ľudí zamestnávateľ vyvíja veľakrát neprimeraný tlak, ktorý hraničí až z buzeráciou. Je to všetko spôsobené zasa len peniazmi.
Na zamestnávateľa je vyvíjaný tlak zo strany vlády, soc. poisťovne, daňové zaťaženia, odvody a zbytočne vznikajú špekulácie ako obchádzať zákony, ktoré sama vláda týmto nevedome vytvára a podnecuje. Pre podnikateľov a zamestnávateľov ale aj malých živnostníkov je to obrovská záťaž a vždy si to odnesie len obyčajný človek, ktorý má kôli odvodom nižší plat a je tým demotivovaný, cíti sa využívaný a neadekvátne ohodnotený. V správach stále častejšie počúvame ako banky zaznamenávajú platobnú neschopnosť ľudí čo majú úvery. A zasa je to všetko o peniazoch. Ich zrušením by sa vyriešilo neuveriteľne veľa vecí.

 

                                                   25
Je viac než pravdepodobné, že by bol na začiatku svetovej premeny chaos, ale priznajme si a zamyslime sa, bol by to chaos smerujúci k lepšiemu.
Ľudia by sa museli zmeniť, no bola by to zmena k lepšiemu, pretože by nebol dôvod páchať zlo, kradnúť, zabíjať, klamať, využívať a zneužívať sa navzájom.                           
Je lepšie meniť sa k lepšiemu ako fakt, že normálny človek, ktorý nikdy nikomu neublížil, žil normálnym životom a len preto, že stratil prácu a nebol schopný platiť účty, dostal skrat a obesil sa alebo zabil niekoho iného keď sa pokúsil vykradnúť banku. Kto je vlastne na svete kompetentný a zodpovedný za veci, ktoré sa tu dejú.
Prečo to dovolíme a sami seba ohrozujeme, vytvárame si negatívne stresy.
Urobme radikálne zmeny a urobme si svet pre seba a pre ďalšie generácie lepší.
Poviete si, že to sa nedá, že to je nezmysel. A prečo, z akého dôvodu???

A nebol nezmysel stvoriť peniaze, ktoré ľudí rozdeľujú alebo spájajú ale z vypočítavosti???  V tej dobe keď peniaze vznikli dajme tomu, že to význam malo na rozvoj obchodu a myslenia ľudí. Ale dnes, keď sa pre peniaze vraždí, brat nepozná brata pre pár peňazí, rozvracajú sa rodinné vzťahy....ale veď to bolo aj v minulosti tak. Peniaze sú pliaga ľudstva. Som o tom presvedčená, že sa dá žiť aj bez nich, len keby ľudia v sebe našli barometre, správali a žili by tak ako žijú zvieratá v prírode.
Zviera zabije iné zviera len keď je hladné, nikdy nie len tak. A tak by sa mali správať aj ľudia. Zobrať si len to čo potrebujú. Čo sú však ľudia ochotní urobiť pre to aby sa mali lepšie, aby neboli vojny, aby mohli kľudne spávať?

Myslím si, že fakt aby každý pracoval a správal sa civilizovane ako človek, je tak zanedbateľná požiadavka, že neverím tomu, že by s ňou niekto nesúhlasil. Vždy máme na výber. Je len na nás či si vyberieme to, čo žijeme teraz (ale toto nie je život) alebo chceme niečo lepšie.

Jediné riešenie vidím v zrušení peňazí

Začnime sa už konečne venovať tomu ako spolu nažívať na základe úprimnosti, pomoci jeden druhému bez nároku na odplatu. Zo života sa vytráca láska, porozumenie, dôvera. Prečo sa ľudia k sebe správajú horšie ako zvieratá.
Prečo sa zamýšľajú nad tým a aj realizujú svoje myšlienky ako jeden druhého podviesť a okradnúť len aby som ja jednotlivec získal a vlastnil a iný
človek ma nezaujíma. Prečo takýmto spôsobom podporujeme sebeckosť, chamtivosť, aroganciu, bezcitnosť a svoje ego.

 

                                                   26
Terorizmus riešme radikálne a s rozumom

Načo sú ľuďom zbrane ak by mali prístup všetci ku všetkému a mali by vyriešené
svoje základné životné a existenčné potreby??? Prečo podporovať a akceptovať bohatstvo jednotlivcov, ktoré spôsobuje nepokoje. Zmeňme to, zozbierajme všetky zbrane, zatvorme ich do prísne stráženého objektu. Tým zabránime násiliu, zabíjaniu a budeme sa snažiť urobiť aj z teroristov normálnych ľudí.
Zistime, čo vlastne chcú, prečo majú také vražedné sklony? Čo im chýba?
Zaoberajme sa tým čo trápi ľudí vo svete a pomáhajme. Nie násilné, nie direktívne jednania, lebo zlo produkuje iba zlo.

Predpokladám, že idete puknúť od smiechu, keď ste čítali, že chcem urobiť z teroristov normálnych ľudí. Rehocete sa nad mojou nekonečnou naivitou? V poriadku. A viete o tom, že najväčšími teroristami sú práve samotní politici? Práve tí, ktorých volíme a ktorým veríme, že už konečne nájdu riešenia a pozitívne zmenia naše životy. Smejete sa ešte viac? V poriadku. Chápem, že nechápete. Príde čas, keď sa dozviete také skutočnosti, že nebudete veriť vlastným očiam a ušiam.

Viete o tom, že prvá aj druhá svetová vojna boli naplánované? Tiež týmto udalostiam predchádzala hospodárska kríza tak, ako je to dnes. Obe vojny mali iba jediný záujem a tým bolo získanie územia a moci. Viete o tom, že pád kongresového centra "dvojičiek" v Amerike bol naplánovaný už v 60- tych rokoch 20.storočia? Viete o tom, že počítačový mág Bill Gates je vo svete známy ako štedrý darca finančnej pomoci pre Afriku. A viete v čom spočíva jeho pomoc? Teraz dobre počúvajte. Bill Gates aj so svojou manželkou do výživových doplnkov určených pre tehotné ženy pridávajú škodlivé látky. Výživové doplnky sa prvé tri mesiace tehotenstva správajú ako výživa ale práve v čase, kedy má žena vo svojom tele udržať plod, tieto výrobky spôsobia samovoľný potrat. Toto je spôsob ako chce Bill Gates redukovať populáciu sveta.

Teraz ruku na srdce

Čo si myslíte o takomto človeku? Je to vôbec človek ak vedome vraždí ľudí. Už dávno mal Bill Gates aj s manželkou skončiť tak, ako skončil rumunský diktátor Schaucesku s manželkou. Bez súdu a nekompromisne. Nie je človek ten, kto siahne na život iného človeka takýmto spôsobom, teda spôsobom určeným na zníženie populácie z dôvodu sebaobohatenia sa. Je nespočetne veľa podobných prípadov, ktoré sa naozaj stali a dejú sa každým dňom, len my o nich nevieme lebo sú dobre utajené najčastejšie pod názvom charitatívne. Je na čase ako aj našou povinnosťou zmeniť tento stav spoločnosti. Je jedno či sa neprávosti rôzneho druhu dejú u nás na Slovensku alebo inde vo svete.

                                                     27
Je v záujme našom vlastnom ako aj v záujme našich detí a vnúčat urobiť pozitívne kroky pre lepšiu budúcnosť nás všetkých.  Možno si poviete, nebudú peniaze, nebudú banky a možno nebudú ani iné inštitúcie a pracovné pozície.
Čo bude s ľuďmi? Budú nezamestnaní? Nie nebudú. Myslíte si, že s radikálnymi zmenami sveta a so zmenami takého druhu a rozsahu vôbec je málo práce??? Väčšina ľudí na svete je schopná vyvinúť sa v niečo iné, každý bude robiť to čo vie a ak bude v určitej oblasti deficit pracujúcich osôb tak sa jednoducho ľudia vhodný na danú prácu vyškolia alebo aspoň budeme mať dôvod založiť nový študijný odbor na strednej a možno aj vysokej škole.

Nebojím sa, že sa my ľudia, schopní ľudia vo svete stratíme a tých slabších potiahneme, vyškolíme, pomôžeme im, budeme si pomáhať navzájom len sa musíme všetci spoločne odhodlať postaviť sa režimu, ktorý si hovorí demokracia a vymaniť sa z jeho manipulačných pazúrov a nadvlády. Prerobiť svet na nový, lepší, na raj na Zemi alebo sa k tomu aspoň priblížiť dá veľmi veľa práce a každá ruka bude potrebná. Bude treba dobrých organizátorov, stavbárov, kuchárov, elektrikárov, vodoinštalatérov, plynárov jednoducho dobrých remeselníkov, psychológov, lekárov, neskorumpovaných právnikov a sudcov ale aj ľudí, ktorý budú robiť zábavu a spríjemňovať sebe aj iným náladu a život. Veľa nezmyselných pracovných pozícii sa zruší.

ZABUDLI STE???

Už nebudú kaviarne, reštaurácie, kluby, tančiarne opustené, bude tam život lebo si to bude môcť každý dovoliť, príjemne si posedieť a zabaviť sa. Budú nás obsluhovať usmiaty čašníci a barmani lebo budú v práci radi, lebo vedia, že nemusia byť v práci 12 hod. a za minimálnu mzdu, za ktorú si aj tak nič dokopy nekúpia keď zaplatia všetky šeky. O prácu sa podelia s ďalšími nezamestnanými. Každý bude v práci rád lebo vie, že všetky životné potreby má zabezpečené a nie je dôvod sa znepokojovať. Odpadne stres, obava o existenciu. Myslím, že by sme mali každý čo robiť pri premene sveta. Možno sa nepodarí zmeniť všetkých k lepšiemu a preto bude fungovať aj polícia aby bol všade poriadok, aby nespratníci neničili spoločný majetok a už vôbec nie, keď bude všetko zadarmo. Na takých čo sa nezmestia do kože čakajú prísne tresty. A možno kto vie, práve táto historická premena sveta aj tých zlých ľudí privedie k tomu aby zmenili svoje myslenie a správanie. Prečo by niečo ničili, keď je to aj pre nich? A ak aj napriek tomu sa nebude vedieť niekto zmestiť do kože bude tu zákon pre každého rovnako platný.

                                                    28
Ďalšia vec, ktorú treba neodkladne riešiť je otrasné správanie sa fanúšikov na športových podujatiach? Hrozné!!! Život ohrozujúce!!!Prečo je taká veľká agresivita?
Prečo nie je šport taký ako v 1. polovici 20. stor. Ľudia chodili na športové podujatia bez obáv, dnes sa bojíme výjsť na ulicu. Aj medzi hráčmi vzrastá agresivita, nepríjemné zákroky na protihráčov sú viac ako bežné. Oveľa krajší by bol zápas, v ktorom by si hráči zahrali preto, že ich to baví aj keď by išlo o víťazstvo alebo o postup, ale prečo hrať cez agresivitu, prečo rozhodca rozhodne o víťazstve mužstva lebo ho podplatili? A zasa sme pri peniazoch.

Ešte nie ste presvedčený o nepotrebnosti peňazí vo svete???

Možno aj Vás napadla zaujímavá myšlienka, máte dobrý nápad, tak ho treba
povedať svetu. Svet je veľmi skazený, už je veľmi veľa zla, násilia. Do takéhoto sveta predsa nechceme aby sa rodili deti!!!  Je na čase zmeniť svet k lepšiemu a privádzať deti do lepšieho a krajšieho sveta. Kým budú na svete peniaze budeme ako v začarovanom kruhu. Situácia sa nezlepší, to vieme všetci. Peňazí nie je dosť na celom svete. Vládny činitelia sa stále tvária že niečo riešia a pritom riešia NERIEŠITEĽNÉ!!! Zavádzajú ľudí planými rečami, sľubmi a myslia si, že keď sú všetci ticho alebo sem tam niekto zaprotestuje, že sme všetci hlúpy a nevieme narátať do päť. Nie, nie sme hlúpy, len sa bojíme a všetci čakáme, že ten druhý niečo urobí.

Ako je možné, že v 21.stor. ľudia trpia hladom, nedostatkom pitnej vody, nemôžu si dovoliť slušne bývať. Je to začarovaný kruh a čo je horšie, zlá finančná situácia sa netýka iba bezdomovcov, ale spôsobuje problémy čoraz častejšie aj ľudom v stredných vrstvách. A vlády krajín sa tvária hlavne pred voľbami ako strašne pomáhajú a čo všetko ešte urobia pre chudobu. Je to ponižujúce. Človek si pripadá ako neschopný. Neschopný nájsť si prácu, bývanie, uživiť sa. Čo ale narobíte keď Vás do práce nepríjmu lebo už máte roky? Správajú sa k Vám ako k malomocnému a pritom máte iba 40r. Vaše skúsenosti nikoho nezaujímajú, radšej príjmu polonahú dievčinu. Ak máte vek relatívne v poriadku, tak si nájdu niečo iné, napr. neviete svetový jazyk. Neverili by ste, stalo sa mi na pohovore, že manažérka sa cítila mnou ohrozená a preto ma nevybrala do užšieho kola. Bolo to zaujímavé, jednalo sa o prezentáciu polygrafického materiálu, mimochodom túto školu som skončila s vyznamenaním a manažérku som dostala do úzkych tým, že som o tých materiáloch vedela podstatne viac ako ona a cítila sa pred mnou trápne, že je blbá, tak ma neprijala a takto to funguje vo väčšine prípadov.

                                                     29
Buď je na pozícii tlačenka z rodiny alebo cez známeho, normálnou cestou nemáte šancu si nájsť prácu. Prvé, druhé, ....desiate kolo...čo sú toto za novinky alebo hlúposti, vie si vôbec ten kto to vymyslel predstaviť čo takéto behanie po pohovoroch a kolách robí zo psychikou človeka? Také sú novodobé pohovory – otrasné. Všade kde môžeme si ubližujeme, vytvárame si stresy a problémy, znepríjemňujeme si život. Všetci dobre vieme, že platy sa zvyšovať nebudú a ak budú, tak o také minimum, že to situáciu nikomu nevyrieši, iba zasa pár ľudom zalepia oči. Pokiaľ budú peniaze na tomto svete, nebude pokoj a ľudia sú zúfalí, drvivá väčšina nemá na základné životné potreby a sú na pokraji chudoby.

Hlad a beznádej vie priviesť človeka až ku vražde alebo iným neuváženým a skratovým činom. Včera dávali v správach, že 24r.ml.muž zabil 70r. muža, ktorý chytal ryby iba preto, že mu starý pán nechcel požičať udicu aby si aj on mohol chytiť rybu a najesť sa. Nie je to strašné? A teraz ruku na srdce, čo je strašnejšie, sebecký prístup starého pána alebo skratové konanie ml. muža, ktoré vôbec nemuselo byť. Píšem túto knihu aj o sebe. Musím to nejako dostať zo seba von, už nevládzem ďalej živoriť a znášať krivdy tohto sveta. Potrebujem šaty, obuv a nemám si ich za čo kúpiť. Mám preto zmrznúť?
Majú takto dopadnúť ostatní ľudia? Sme snáď horší, lebo sme sa nenarodili bohatí?

Obchody sú plné tovaru. Majitelia obchodov sa sťažujú na nízky predaj a zisk. Kupujúci majú problém s financiami a tovar ktorý  potrebujú si nemôžu dovoliť kúpiť. Jedna aj druhá strana je nespokojná. Zrušením peňazí by sa táto situácia vyriešila. Obchody by sa naplnili ľuďmi. Tovar by sa obchodníkom míňal, nemali by z neho síce zisky ale ani žiadne náklady a stresy. Hlavné by bolo, že vykazujú prospešnú pracovnú činnosť. Už nikto by nemal problém s nedostatkom ošatenia, obuvi , jedla, vody, atď. Samozrejme všetko s mierou!!! Museli by sme byť disciplinovaný. Nezobrať si z obchodu toľko, koľko sa mi zmestí do skrine či do bytu, ale iba toľko alebo čo práve potrebujem. Práca s ľuďmi je najťažšia. Ak si vzájomne pomôžeme zvládneme to. Pri každej premene sú možné aj obete, obete vlastnej chamtivosti. Preto by bolo potrebné usmerňovať ľudí a urobiť prípadné opatrenia.

 

                                                     30
Bezdomovcov, rómov, ústavy, detské domovy a iné zariadenia zásobovať hromadne a ostatní sociálne slabí a bežné rodiny by chodili do obchodov, prípadne internetový obchod a nikto nikam nemusí chodiť  a ani ľudia sa nepošlapú. Je však úplne pochopiteľné, že tí, čo žijú na pokraji biedy, by si brali čo by im prišlo pod ruku, teda viac ako tí, čo sú pravidelne sýty, oblečený, žijú v teple 
a majú kde bývať. Týchto ľudí treba chápať. Časom by sa ich situácia zlepšila, zvykli by si na nový život a ich potreby by sa ustálili. Ľudské zúfalstvo by pominulo a zo sociálne slabých by sa stali normálny ľudia. Už by nikdy ich potreby neboli obmedzené.

Vráťme ľuďom zmysel života!!!

Práve pozerám TV-správy. Naši politici sú vo svojom živly. Diskutujú s novinármi
o zadĺžení štátu, o prepúšťaní z práce, o zvyšovaní cien tovaru a služieb, o odvodoch, daniach...“samé pozitívne veci, čo sme už dlho nepočuli“!!!
A zasa nezmyselné peniaze. Prečo sa nevenujeme tomu čomu treba???
V Číne sú záplavy, inde vo svete zasypalo baníkov, obete terorizmu, cunami, zemetrasenia, takýmto reálnym problémom sa treba venovať a pomáhať odstraňovať ich. Zabezpečiť ľudom v postihnutých oblastiach nové bývanie a všetko o čo prišli nie vlastnou vinou ale prírodnou katastrofou. Vo svete sa čoraz častejšie dejú katastrofy rôzneho druhu a myslím si, že by sme mali stále čo robiť ak by bolo treba niekoho zachraňovať a pomáhať a ani nehovorím, že tým to nekončí, veď treba všetko znovu postaviť, opraviť, zapojiť elektrinu, vodu, plyn a my tu stále riešime trápne zvyšovanie poplatkov a daní, ktoré aj tak skončia na niektorom osobnom účte.
Prestaňme už slepo počúvať ako iný píska, veď to je proti zdravému rozumu, proti logike, všetci len nadávame, tak už niečo robme. Ja to robím touto formou a dúfam, že ak tieto riadky bude niekto čítať, nezostane táto myšlienka bez odozvy, lebo týmto ja nekončím.

Pomáhajme si, sme predsa ľudia. Aj keď každý z nás má iné potreby, prečo by sme ich navzájom nemali akceptovať? Prečo by sme si mali závidieť? Možno bude treba urobiť isté opatrenia, záleží len a len na nás na ľuďoch ako sa ku všetkému postavíme.  Jedna z vecí čo mňa drží nad vodou a ktorú si často spievam je krásna pieseň od Karla Gotta "To musím zvládnout sám" alebo
pieseň od skupiny Gladiátor v ktorej Miko spieva „ Je ťažké na vlastných nohách stáť“. Ja som si však sama sebe sľúbila že tento život ustojím, že ma len tak hocičo nepoloží na lopatky a nielenže ho ustojím, urobím čo bude v mojich silách aby som zmenila tento svet k lepšiemu.

                                                  31
Neviem do akej miery sa mi podarí zrealizovať moje myšlienky ale aspoň sa o to pokúsim. Už ma nebaví len tak sedieť, prizerať sa a nadávať so založenými rukami, už veru nie.

Dúfam, že ma v tom nenecháte samú a pridáte sa

Reformy, zákony o nás, bez nás. Kam to povedie? Politikom sa ľahko pri ich príjmoch schvaľujú zákony na šetrenie peňazí v krajine. Oni by problém nemali, aj keby svoj plat znížili o polovicu. Čo sa ale stane s bežnou rodinou alebo človekom samým, ktorého mesačný príjem je cca 400 eur brutto. Už len tá suma je smiešna a nereálna na živobytie v 21.stor. A ak vláda krajiny pristúpi k zvyšovaniu poplatkov a celkovému zdražovaniu bude to pre ľudí neúnosné a budú sa búriť. Čoraz častejšie sú vo svete štrajky. Strety polície a demonštrantov, ktorý si bránia iba svoje práva sú priam hrozivé. Myslím, že štrajkami vo svete sa máločo vyrieši. Sme ľudské bytosti so svojimi potrebami ale aj povinnosťami. Povinnostiam sa  nikto nebráni, ale ak vo svete vládne nerovnoprávnosť a časť zbohatlíkov vládne nad väčšinou ľudstva, povyšuje peniaze a moc nad človeka, vytvára im vedome nedôstojné podmienky na život, ponižuje ich a obmedzuje je predsa viac ako jasné, že to davy ľudí len tak nenechajú a budú sa brániť.

Prečo ale máme čakať, až sa situácia vo svete dostane do takéhoto štádia (štrajky a nepokoje tu už máme), asi ku šťastiu nám chýbajú teroristické útoky, vojna a budeme spokojní? Tak ďaleko sa to dostať nesmie. Nikto si nevybral, že chce byť chudobný. Z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy nepomôže ani snaha človeka pracovať viac ako v jednej práci. Jednoducho nech robím čo robím ak som pre zamestnávateľa nezaujímavá z nejakého dôvodu proste mám smolu, ale aj on. Je to začarovaný kruh. Hrdosť ani mne ani nikomu inému nepomôže, nezaplatí účty, nenakŕmi a neošatí deti. Už nevládzem, potrebujem pomoc niekoho, kto mi pomôže preseknúť ten kruh aby môj život mal začiatok a koniec. Je veľa ľudí, ktorí takto blúdia v bludnom kruhu. Verím tomu a zasa hovorím z vlastnej skúsenosti, že väčšine ľudí stačí podať pomocnú ruku a dostanú sa zo svojich problémov. Prečo by sme pomáhali iba ľudom vo svojom okolí. Urobme radikálne zmeny pre všetkých.
Odstráňme prekážky, ktoré nám všetkým bránia v spokojnom spolunažívaní.
Zrušme peniaze, ktoré sú hlavnou príčinou nepokojov medzi ľuďmi.
CHCEM ROVNOPRÁVNOSŤ PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ NA SVETE !!!

                                                  32
Práve mi volala kamarátka, že pred Vianocami príde o prácu. Už dávnejšie sa mi sťažovala, že cíti ako kolegyňa dôsledne pracuje na tom aby niečo na kamarátku „našila“ a aby ju majiteľka prepustila. Táto žena, ktorá robí intrigy chodí do kostola, skrýva sa za Pána Boha a na druhej strane sa nehanbí a nebojí robiť druhým ľudom zle.Aj druhá kamarátka má takú istú situáciu vo svojej práci. Už dlhší čas jej kolegyňa vyrába problémy založené na nepravde. Hrozí jej, že ju tiež prepustia.

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť takúto istú skúsenosť s intrigami v práci na základe ktorých som radšej dala výpoveď. Čo sme to za ľudia, že si závidíme, navzájom si robíme zle, žiarlime na seba kôli tomu, že ten druhý človek mal dobrý nápad alebo povedal dobrý vtip a ostatní ho tak povediac uznávajú. Nie každý človek je dobrý vo všetkom. Prečo je medzi nami nevraživosť. Ubližujeme si, vedome sa podieľame na tom aby iný človek prišiel o prácu. Zabúdame však na jedno: Božie mlyny melú pomaly ale isto!!! Čo prajeme inému vráti sa nám, či je to dobro alebo zlo. A falošní ľudia, ktorí robia iným ľudom zle, chodia pritom do kostola a tvária sa akí sú pobožní. Prečo to robia? Myslia si, že Pán Boh to nevidí? Títo ľudia si myslia, že keď sa vyspovedajú tak im je odpustené. Neviem, možno im je odpustené. Poznám jedného človeka, ktorý mi pozeral priamo do očí a povedal mi: Bodaj by si umrela. Či mi veríte alebo nie, stála som od neho asi 4m a zrazu som zacítila nejakú silu ako keby do mňa niekto strčil a tá sila ma hodila asi pol metra dozadu. Bol to pre mňa šok a chvíľu som sa z neho spamätávala. Ostala som doslova otrasená.

Dnes ten človek má zdravotné problémy, mal slabý infarkt a hrozí mu operácia srdca. Nepreklínajme a neprajme iným ľuďom zle. Každému sa všetko vráti. Môže sa tak stať v našom osobnom živote, teda konkrétne nám alebo sa nám všetko vráti na našich deťoch a potom sa čudujeme, prečo to tak je? Nerobme si vzájomne zle, keď môžeme robiť užitočné veci. Môžeme vymýšľať veci ktoré nám uľahčia život, ale robme to nie len pre vlastný prospech, ale hlavne pre pocit že aj iným ľudom tým pomôžeme, tak ako oni zasa pomôžu nám, možno tým, že niečo vymyslia alebo urobia čo bude prospešné a užitočné pre nás. Nestavajme si zbytočné bariéry medzi sebou. Na jednej strane sa snažíme o svetový mier a hľadáme (aspoň niektorí) cesty k sebe a na druhej strane si ubližujeme. Načo je to dobré???                       

Ako som spomínala som nezamestnaná. Dnes som mala ísť na brigádu aby som
aspoň niečo zarobila. V peňaženke mám 10 eur. Nejdem do obchodu aby som zbytočne neminula posledné peniaze. Lenže mám veľkú chuť na koláč. Občas si ním pochutím keď pijem kávu. Bojujem so svojimi chuťovými bunkami čím ich oklamem.
Telo si žiada niečo sladké. Už niekoľko dní si sama na sebe všímam, že mám zvýšenú potrebu jesť. Je pravda, že nejaký čas pred tým som zasa jedla málo.

                                                    33
Veľmi by som si želala a chcela by som aj túto moju myšlienku zrealizovať, aby sa ľudia nemuseli zamýšľať nad tým či sa najedia a koľko. Telo si žiada svoje, vitamíny ako zdroje energie. Je to smutné, že človek ktorý poctivo pracuje sa nemá za čo najesť alebo si nemôže dopriať na čo má chuť. Chcem tento stav spoločnosti zmeniť, chcem aby všetci ľudia mali prácu, rovnaké práva aj povinnosti, rovnaký prístup k potravinám a vode a ku všetkému čo na Zemi existuje. Zem je predsa stvorená pre všetkých. Nikto nemá právo povyšovať sa nad druhých a robiť zákony, ktoré ochraňujú iba určitú skupinu ľudí alebo sú robené tak, že sú v nich obrovské medzery, nie je presne alebo čo najpresnejšie definovaná konkrétna situácia či problém, ktorý treba vyriešiť. A sudca rozhodne podľa toho ako sa vyspí alebo kto ho viac podplatí, nie vždy rozhodne tak ako by naozaj mal. Naše zákony sú vo veľa smeroch nedokonalé a nespravodlivé.

Ďalšiu vec, ktorú nepochopím je: Kto je to MAFIA ? Z akého dôvodu niekto o sebe prehlási, že je mafia? Čo dotyčným osobám dáva právo šíriť okolo seba strach, povyšovať sa a terorizovať ostatných. Je všeobecne známe a z psychologického hľadiska potvrdené, že takto konajú zakomplexovaní ľudia, ktorí boli v minulosti, možno už v detstve týraní, bití, ponižovaní alebo im bolo inak ubližované.
Prejavujú navonok svoju silu, neboja sa zabiť človeka. Prečo sa máme na toto pozerať, akceptovať ich, prečo nič neurobíme? Ako je možné, že človek začne podnikať a hneď k nemu prídu tzv. výpalníci a keď im nebude podnikateľ platiť, tak sa mu začnú vyhrážať smrťou alebo brnknú ešte na citlivejšiu strunu na rodinu – manželku, deti. A tento „mafián“ akým právom takto koná? Kto mu dal právo ohrozovať iný život? Kto mu dal právo vydierať?

Nie sú to náhodou trestné činy? A čo naše zákony? Boja sa aj sudcovia?
Je to začarovaný kruh peňazí a moci. Ako by sa mafiánovi páčilo, keby mu chodili výhražné listy a musel by sa báť o svoj život a o život svojich blízkych? Určite by mu to nebolo príjemné. A verím tomu, že tento pocit pozná.
Stačí ak nesplní úlohu najvyššieho bossa a rovno na mieste ho jeho vlastní odstrelia. Je toľko zla na Zemi, že je to už neúnosné. Nikto, alebo málokto na Zemi má pokoj. Možno naozaj potrebujeme koniec sveta, ktorý je avizovaný na rok 2012.
Asi je už naozaj treba vyselektovať ľudí, dobro od zla aby začal lepší život, nová lepšia budúcnosť.

 

                                                   34
Aby sa zredukovala ľudská chamtivosť po majetkoch, peniazoch a bohatstve.
Aby si ľudia viac vážili svoj život, život iných ľudí, ľudské vlastnosti a hodnoty.
Aby pre ľudí hlavné priority boli LÁSKA, ktorá medzi ľuďmi tak veľmi chýba, dobrosrdečnosť, ktorú dnes len s ťažkosťou nájdeme, dôvera v ľudí aby sme sa nebáli prejsť okolo človeka zo strachu že nás znásilní, zabije alebo inak
ublíži. Tento svet už dávno speje ku katastrofe. Prirodzená selekcia sa deje stále.
Rôzne nešťastia, ktoré ľudstvo postihujú, zemetrasenia, záplavy, výbuchy, tornáda a najväčšie záverečné divadlo bude v roku 2012? Čo bude potom?

Svet dlho nevydrží že ho ničíme, že sami seba ničíme. Zmeňme to. Tak ako zlo vzniklo, tak sa musí stať, že našim pričinením zanikne. Dokážeme to iba ak budeme k sebe a k našej Zemi dobrý, ak sa budeme navzájom rešpektovať a rešpektovať aj prírodu. Vo svete aj v krajine v ktorej žijem sú firmy, ktoré na ľuďoch páchajú podvody. Potraviny aj iné veci sú u nás nekvalitné. Zelenina a ovocie je niekedy v takom otrasnom stave, že vo vyspelej krajine by takéto potraviny nedali ani zvieratám. Na balenom mäse sa bežne prelepuje dátum spotreby.
Pokazené mäso aby obchodník nevyhodil, obleje ho čistiacim prostriedkom, oškrabe hnilobu a takéto mäso sa pomelie a predáva. A zákazník, chudák človek nič netuší.
Hydina je kŕmená všelijakými múčkami a antibiotikami len aby rýchlo vyrástla a bola pripravená na predaj.

To, že z nekvalitných a bohviečo obsahujúcich krmív sú alergie, že niektoré salámy sú samá múka, paprika stabilizátory alebo farbivá nie je žiadna novinka.
Aj keď hydina je určená na konzumáciu myslím si, že by mala byť zabíjaná nejako šetrne je to predsa živý tvor a tak isto aj iné zvieratá určené k tomuto účelu.
Zo zahraničia bola k nám na Slovensko dovážaná práve hydina dokonca v kvalite tretej triedy. Hydina mala dolámané nohy, krídla a krvné podliatiny.
Nie som odborníčka, ale zviera zabité takýmto brutálnym spôsobom a to si vôbec neviem predstaviť čo s tou hydinou kto robil, muselo prežiť priam muky a to všetko sa prejaví aj na kvalite mäsa. Tak tomuto by som určite urobila koniec.
A obchodníci akoby neboli ľudia, za takéto nekvalitné potraviny ešte účtujú nehorázne peniaze. V Poľsku sa v potravinách našiel jed na potkany.
Je hrozné, že chce každý na každom zarobiť aj za cenu, že bude predávať takto znehodnotené potraviny, o zdravotných problémoch a iných následkoch nehovoriac.

                                                    35
Migrácia obyvateľstva

Všetky štáty sa obávajú imigrantov. Prečo ľudia utekajú zo svojich krajín kde sa narodili? Utekajú preč v nádeji, že nájdu niečo lepšie, lepšiu prácu, zárobok, lepší život pre seba a svoje rodiny. Táto cesta je často krát na pokraji života a smrti.
Mali by sme žiť vo svojich krajinách, zveľaďovať ich a nie z nich utekať.
Viem, nie vždy sa to dá. Mám skôr na mysli odchody z krajín kôli prírodným katastrofám a nie kôli zlej politike, hladu, vojne a terorizmu. Zmeňme to PROSÍM.                 

Každý deň, z každej strany sveta počúvame v správach o nepokojoch a stále z tých istých dôvodov: nedostatok práce, peňazí, neschopnosť platiť účty, ohrozené bývanie z dôvodu neplatenia hypoték, ostré boje medzi povstalcami a políciou...všetko kôli peniazom a chamtivosti za kus územia.                          
Je predsa 21.storočie a ja verím, že sme normálny ľudia, že sme úplne nezdiveli, že sa spamätáme a budeme sa vedieť dohodnúť. A ak sa nájdu ľudia, ktorý budú chcieť za každú cenu robiť zle a škodiť dobrej veci, tak s takými urobíme poriadky.
Nemyslím si, že by bolo nutné násilie, majme stále na vedomí, že sa tu snažím o to aby sme všetci mali prístup ku všetkému materiálnemu aby nebol dôvod bojovať medzi sebou o veci a územia. Preboha zamyslime sa všetci a pomôžme si navzájom.

Každý niečo vieme dajme hlavy a sily dohromady a urobme si krásny svet pre všetkých bez vojen, násilia, hladu. Je dosť katastrof ktorým treba čeliť, prečo si všetko ešte viac komplikujeme? Žijeme len raz, myslím si, že ani vojakov nebaví bojovať niekde v pralese alebo v púšti a pozerať na svoje rodiny z fotografie.
Ako je možné, že v dobe megastavieb, keď vieme postaviť tunel pod morom nevieme postaviť vodovod pre Afriku? Ako je možné, že africké deti umierajú od hladu? Je otrasné, keď po človeku v 21.storočí chodia muchy a parazity kôli zlej hygiene. Je hrozné vidieť tieto aj ostatné deti a dospelých žijúcich v takýchto neľudských podmienkach. Každý človek má právo na život v normálnych podmienkach, je stvorený pre radosť a zábavu nie pre smútok a plač.
Aj keď smrť si nás sama nájde, to je prirodzená selekcia s tým nič nenarobíme.
Nezomierajme ale pre nedostatok jedla keď iní sa prepchávajú a vyhadzujú potraviny do koša. Nezomierajme od zimy, keď sú byty voľné.
Nemrznime, keď sú obchody plné šatstva, len preto, že nemáme peniaze.

 

                                                    36

Tak poďme všetci bojovať za to aby sme nezmyselné peniaze zrušili.

Zavedieme nové pravidlá a zákony, také aby boli platné a akceptovateľné pre všetkých rovnako. Všetci budú zamestnaní, za spáchaný zločin bude každý spravodlivo potrestaný. Aj keď si nemyslím, že by tu mal zločin miesto.
Verím však a som o tom presvedčená, že by sa kriminalita všetkého druhu podstatne znížila ak nie úplne odstránila a to je dôležité. Ak by sme sa mali všetci dobre, nikto by nemal dôvod robiť zle a škodiť spoločnosti. Veď vlastne by škodil aj sám sebe. Žiadna krajina na svete si nedokáže pomôcť sama. Vždy budeme potrebovať pomoc navzájom. Stále sa takto môžeme točiť dokola okolo peňazí, pôžičky medzi štátmi a splácanie s úrokmi.

Teda niektorí z nás, menšina, ktorá manipuluje s väčšinou.

Normálny človek má predsa vedieť ovládať svoje potreby a má tzv. barometer v podstate na všetko. Mal by vedieť kedy má dosť. Keby sme sa všetci riadili barometrami žili by sme si vedľa seba spokojne a nikto by nikomu nezávidel.
Tak odstráňme spoločne jednu jedinú prekážku – PENIAZE. Nikto nemôže za to komu a kde sa narodil. Či bohatému alebo chudobnému, či v bohatej alebo v chudobnej krajine.

 

                                                    37
Skúsme rozmýšľať takto:

Keď ja mám niečoho viac alebo veľa a vidím, že druhý nemá, tak mu dám, lebo sa môže veľmi ľahko stať, že sa dostanem aj ja do takejto situácie, že prídem o všetko možno z dôvodu záplav a potom mi bude pomoc iného človeka potrebná. Nezabúdajme na to. Elton John, George Michal, Michal Jackson si môžu hlasivky vyspievať, David Beckhem, Ronaldo si môžu nohy vybehať a všetci spolu si môžu oči vyplakať vo svojich piesňach, klipoch a kampaniach na záchranu ľudí a prírody.
Vidíme však všetci, že to nestačí. Nie je pravda, že všetky peniaze z charitatívnych zbierok sa dostanú tam kam majú. Preto tieto zbierky viac menej strácajú význam.
Fungujú alebo vytvárajú dojem, ako veľmi niekto pomáha, časť peňazí dajme tomu že ide na pomoc, časť peňazí sa stratí a zrazu len vidíme ako tam vyrástla ďalšia vila s obrovským pozemkom, ako si niekto kúpil ostrov atd.

Pošlime všetky peniaze sveta do vesmíru, nech sa tam z nich vytvorí ďalšia ochranná vrstva, ktorá nás možno bude chrániť pred meteormi.
Dajme ich zo Zeme preč, nech nie sú prekážkou medzi ľuďmi. Pomáhajme preto lebo to niekto potrebuje a hlavne preto, že to chceme urobiť bez nároku na čokoľvek. Tu už ale nepomôžu zbierky, varenie kapustnice bezdomovcom ani návšteva významnej osobnosti v detskom domove im rodičov nenahradí.

Treba urobiť radikálne zmeny a to v čo najkratšom čase, najlepšie okamžite, kým nepríde k vojne.       

Kurilské ostrovy – 65r. Rusi okupujú tieto ostrovy, ktoré sú sporom medzi Japonskom a Ruskom. Rusi podľa medzinárodného práva nemajú žiadne právo okupovať územie patriace Japonsku. Cez druhú svetovú vojnu ruské vojská obsadili tieto ostrovy a odvtedy ich okupujú. Ostrovy sa nachádzajú v oblasti bohatej na ryby a podľa predpokladov aj na podmorské náleziská ropy a zemného plynu ako aj ložiská zlata a striebra. Ležia iba 10 kilometrov od japonského ostrova Hokkaidó.
Koľko je ďalších takýchto príkladov, kde sa stačí iba dohodnúť.

Vážení politici,
ste vy vôbec ľudia, čím ste tak zaslepení - mocou, peniazmi? Prečo všetko meníte na biznis? Ak sú Kurily bohaté náleziská tak to predsa znamená, že bude dosť pre všetkých, nie? Nie však z hľadiska biznisu ale z hľadiska potreby.

                                                  38
Zo sveta:
Al Káida – Teroristi – kostol 52 mŕtvych... to nebolo len tak, chceli na niečo poukázať.
Nezastávam teroristov, vôbec nie, ale odsudzujeme vždy iba to čo sa stane, tie strašné následky, prečo sa stanú, mám pocit, že nikto neskúma a ak aj vie o požiadavkách teroristov, z nejakého dôvodu nie je možná dohoda.
Do tejto problematiky v čase, kedy píšem tieto riadky ešte zatiaľ nevidím, je to vysoká politika, ako náhle budem tú možnosť mať vyjadrím svoj názor a ak mi moja pozícia dovolí zaujmem okamžité stanovisko.

India:
23r. mladá žena bola brutálne znásilnená a dobitá 6-timi mužmi. Dva týždne bojovala o život, napokon však tento boj po ťažkých zraneniach prehrala.
O ďalšie dva týždne bolo znásilnené 9r. dievčatko.

Thajsko - Barma:
Hrozí vyhynutie kmeňov tzv. dlhokrkých žien. Osady sú napádané vojakmi,  chatrče vypaľované a ženy znásilňované.

Amerika:
15r. chlapec vystrieľal svoju rodinu, rodičov a dvoch súrodencov.

Veľká Británia:
Princ Charles sa pre médiá vyjadril, že sa veľmi bojí o svojho syna Heryho. Zároveň povedal, že sa veľmi teší na svoje ešte nenarodené vnúčatko od svojho prvorodeného syna Viliama a jeho manželky Katy. Ďalej povedal, že sa o vnúčatko bojí z dôvodu toho do akého sveta sa narodí.
Načo teda ešte čakať???

Všetci sa bojíme o svojich blízkych

Nová kategorizácia liekov = nič iné iba biznis novej farmaceutickej spoločnosti
Je to čistý chaos, lekári preháňajú ľudí s receptami.
Aj mňa sa táto nová kategorizácia dotkla, keď som používala injekcie na migrénu plne hradené poisťovňou a zrazu som mala za ne platiť 40 eur.
Volala som na Ministerstvo zdravotníctva, Dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, vysvetlila som im, že nemôžem si dovoliť byť pri mojich silných migrénach bez injekcií, pretože nová kategorizácia spôsobovala rôzne obmedzenia pre pacienta.
Všetkým bolo mojej situácie „nesmierne ľúto“, lenže mne ako pacientovi to nepomohlo. A to je iba jeden príklad.    

Bola som svedkom ako pani štyri krát musela prísť k lekárovi –neurológovi pre plienky pre svojho postihnutého syna, ktorého musela nechať samého doma.
Ako je možné, že lekár nechá takéhoto pacienta alebo jeho zástupcu tak dlho čakať a preháňa ho lebo sa nikdy nedostal na radu hoci prišiel včas.

                                                   39
U lekárov totiž funguje systém, že uprednostňujú koho považujú za potrebné, sú to dílery s liekmi, kolegovia lekári, niekedy aj náhle prípady nevoľnosti. Takto sa potom stane, že bežný človek u lekára čaká niekoľko hodín a nemusí sa dostať na rad.

        

                                  
Urobila by som poriadok v zdravotníctve, oddelila vyšetrovacie hodiny od času kedy chodia pacienti na kontroly aby sa nemiešali chorí so zdravými, písanie liekov a iných zdravot. pomôcok., ako aj rôzne návštevy lekárov či dilerov.
Pri zlej finančnej situácii je úplne hrozné aký chrup má dnešná populácia.
Ženám po pôrode sa kazia a vypadávajú zuby. Je otrasné, keď mladá žena chodí bezzubá len preto že nemá peniaze na zubára.
Sú aj iné dôvody kedy ľudia potrebujú dať svoj chrup do poriadku a jednoducho sa nedá. A vieme veľmi dobre, že poisťovne prehajdákali milióny eur, rozdelili si nehorázne peniaze na odmenách a za čo???

A človek pracuje, platí si celý život zdravotné, sociálne poistenie, naháňajú Vás na daniach, nedajbože na čas človek niečo nezaplatí a už je jednou nohou v base alebo má exekúciu a naše „velebnosti“ rozhajdákajú čo sa len dá a mám pocit, že aj to čo sa nedá a to je všetko v poriadku, na nich nie sú žiadne páky.
PÝTAM SA!!! A TO PODĽA  AKÉHO  PRAVIDLA???

Jana Lachkovičová

 

    Facebook


Hlavná stránka