"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Google Translator

Podľa slovníka je mafia tajné záujmové združenie používajúce nelegálne (zločinné) metódy, ktoré sa usiluje o ovládanie  teritória  v ktorom  sa snaží nahrádzať štát.
ZÁSADNÝ ROZDIEL MEDZI KLASICKY DEFINOVANOU MAFIOU AKÁ PÔSOBÍ VO SVETE JE V TOM, ŽE  SLOVENSKÁ PONOVEMBROVÁ MAFIA A ORGANIZOVANÝ ZLOČIN PRERÁSTOL DO ŠTRUKTÚR ŠTÁTNEJ SPRÁVY A ŠTÁTNY KORUPČNÝ SYSTÉM VYTVORIL ZO SLOVENSKEJ REPUBLIKY  ŠTÁT OVLÁDANÝ ÚZKOU  SKUPINOU OLIGARCHOV.  TÁTO MAFIA DOSIAHLA ÚROVEŇ, KTORÁ JEJ UMOŽŇUJE OVLÁDAŤ NIELEN  URČITÉ TERITÓRIUM, ALE PROSTREDNÍCTVOM SPRIAZNENÝCH POLITIKOV UŽ AJ CELÝ ŠTÁT, VRÁTANE  MÉDIÍ  A DOKONCA SA PODIEĽAŤ NA TVORBE A SCHVAĽOVANÍ ZÁKONOV, KTORÉ UMOŽŇUJÚ LEGALIZÁCIU ZLOČINNÝCH METÓD A ZARUČUJÚ BEZTRESTNOSŤ. 

Aj taký borec a mazák ako Štefan Harabin, nemá odvahu prekročiť istú čiaru, aj keď verejne, aj ako bývalý politik, povedal o slovenskej justícii to, čo si doteraz nikto z jeho branže nedovolil, s výnimkou Daniela Lipšica

https://twitter.com/VladimirPavlik1

https://vk.com/vlado.pavlik
 
         Zastávam názor, a nie som sám, že jednou z veľkých chýb po novembri 1989 bolo, že sudcovia opätovne dostali nadštandardné množstvo slobody, pričom bolo známe, že sudcovská profesia patrila od roku 1948-1989 medzi najzločineckejšie a najzvrhlejšie profesie, čo platí aj po Novembri 1989. Ako aj to, obrazne povedané, okolo krkov drvivá väčšina z nich mala mať reťazové obojky, na ktorých by boli ostré hroty, ktoré, v prípade potreby, by sa zatiahli. Samozrejme že boli aj výnimky, v tom dobrom slova zmysle, ale bolo ich veľmi málo. Je neuveriteľné, ako tieto zberby za pomoci polointelektuálnych kaviarenskych povaľačov z VPN, ale aj za pomoci kadejakých kreatúr z vysokej politiky, patriacich v tom období do čeľade HZDS, SNS, SDĽ sa pretransformovali, vraj na nezávislú a demokratickú justíciu.

Jeho rozhovor z 8. 8. 2019 pre Parlamentné listy, kde verejne hovoril o organizovaných zločineckých skupinách (OZS) v slovenskej justícii, možno hodnotiť ako určitý prelom, aj keď o tom hlavnom jadre jednoducho nechcel hovoriť, mám na mysli vznik a činnosť zločineckej konkurznej sudcovskej mafie, z ktorej sa neskôr vygeneroval jej mladší súrodenec – konkurzná mafia okolo bývalého sudcu Zoroslava Kollára, o ktorých má za tie roky strávené v slovenskej justícii, nadštandardné poznatky. Preto sa ani nečudujem jeho mlčaniu, keďže doteraz boli a sú z týchto dvoch organizovaných zločineckých skupín POCHCANÍ A POSRANÍ VŠETCI doterajší prezidenti, premiéri, predsedovia parlamentov, ministri vnútra a spravodlivosti, generálni prokurátori, riaditelia SIS, ako aj všetky 150 – členné kusy zbabelej protislovenskej čeľade, ktorí sedeli a sedia v NR SR, z ktorej urobili špičkový zločinecký a protislovenský štátny orgán.

V dotyčnom rozhovore mimo iného povedal –Reagujem iba na udalosti, ktoré nám prináša život. Najmä v oblasti práva. A najmä v súvislosti s informáciami, ktoré sa dostávajú na povrch a ktoré sa viažu k justičnému systému. Už dávnejšie som poukazoval na spolitizovanie polície, prokuratúry aj súdov. Malo to dve etapy, ktoré predchádzali vzniku už teraz notorietou uvádzaných organizovaných zločineckých skupín (OZS) v justícii. Nehovorím to preto, že to hovorí Daniel Lipšic. Opakujem to už dlhodobo. Treba ich pomenovať etapovite.

Prvý základ vzniku OZS bol vznik Špecializovaného trestného súdu a Špeciálnej prokuratúry. Išlo o politickú hru, keď poslanci schizofrenicky JEDNOU RUKOU BRALI ÚPLATKY v parlamente a druhou hlasovali za tento súd a prokuratúru ako prostriedok boja proti korupcii. Tu išlo len o to, ABY SI POLITICKY SPRIVATIZOVALI JUSTÍCIU A DOSTALI JU POD SVOJ VPLYV CEZ PROKURATÚRU A SÚDY. LEBO PRÁVE ROZDELENÍM SÚDNICTVA, AKO TO UROBIL HITLER A PREDTÝM EŠTE MUSSOLINI, SA IM TO PODARILO. Bol som jediný, ktorý to oponoval.

          A hovorím aj dnes, že tieto zložky sú fašistickým prvkom v justícii práve na umožnenie vzniku OZS. To bola prvá etapa. A potom v druhej etape, na čo som poukázal v roku 2015 spolurozhodovaníim v trojčlennom a aj päťčlennom senáte Najvyššieho súdu, že zobratie policajnej inšpekcie Kaliňákom pod ministerstvo vnútra v roku 2007 bolo v rozpore so zákonom. V roku 2010 Lipšic ďalším opatrením v rozpore so zákonom ju dal priamo pod ministra vnútra.

Môj pohľad na organizované zločinecké skupiny v slovenskej justícii je od Harabina odlišný

Prvé čo tieto zberby urobili, že založili konkurznú sudcovskú mafiu, z ktorej sa neskôr vygeneroval jej mladší súrodenec – konkurzná mafia okolo Zoroslava Kollára, keďže tu existovalo množstvo prednovembrových bratstiev, zväčša zločineckých a skorumpovaných nielen medzi justíciou, políciou a prokuratúrou, ale sem patril aj nemalý počet tých, ktorí sa dostali do vysokej politiky. Preto ani moja otázka nebude znieť, prečo sa nebránilo a nezabránilo vzniku konkurznej sudcovskej mafie s hlavnou centrálou na Krajskom súde v Bratislave, ale otázka musí znieť, pričom je stále mimoriadne aktuálna –PREČO ŠTÁT V ZASTÚPENÍ VLÁDY, PARLAMENTU, GP SR, MV SR, MS SR NEZAKROČIL, KEĎ TIETO TLUPY NAJSMRADĽAVEJŠIEHO ZLOČINECKÉHO ODPADU ZAČALI REALIZOVAŤ EKONOMICKÉ ZLOČINY SPOJENÉ SO ZLOČINMI PROTI ĽUDSKOSTI?

Mám vôbec právo Harabinovi niečo vyčítať, pričom si dovolím tvrdiť, že veľmi dobre pozná genézu ohľadom zločineckej konkurznej sudcovskej mafie, pričom veľmi dobre musí vedieť, prečo musí o tom mlčať. Veď by sa nejednalo len o jeho život, ale aj život jeho rodiny. A možno to pridupľovať aj ďalšou otázkou – Prečo, ako jedna rodina, mlčia všetci sudcovia, pričom musia vedieť, že sú súčasťou zločineckého systému, ŠTÁTNEHO zločineckého systému. Pýtam sa, ako môže takýto zbabelý odpad vynášať rozhodnutia či konečné rozhodnutia – V mene republiky?TO NEPREKÁŽA MINISTERSTVU SPAVODLIVOSTI A SÚDNEJ RADE?

Ako vidieť, tieto sudcovské zberby sú tak otrlé, majú takú hrošiu kožu, že im to vôbec neprekáža, že patria do kategórie najviac nedôveryhodných, alebo samotného dna najsmradľavejšej žumpy. Tlupy smradľavých sudcovských vyvrheľov, majúcich na svedomí nielen zničené ľudské životy jedincov, ale aj celých rodín, ako aj predčasnú smrť jedincov. Sám som sa dostal do takého zovretia na Okresnom súde v Považskej Bystrici. Jedna takáto  sudcovská prašivina, dokonca podpredseda tohto súdu, Robert Jankovský, s jasným úmyslom ma poškodiť, úmyselne vydá predbežné opatrenie, ktoré nemôžem realizovať – splniť. Ale to bol len začiatok. Cynizmus a bohorovnosť tejto sudcovskej prašiviny išiel až do takých rozmerov, ŽE NEREŠPEKTOVAL ANI MOJE PRÁVO NA ODVOLANIE NA KRAJSKÝ SÚD V TRENČÍNE, PRIČOM SA JEDNÁ O NAJZÁKLADNEJŠIE PRÁVO V KAŽDOM SÚDNOM SPORE. Hoci nadriadený súd mi dal za pravdu, zrušil jeho predbežné opatrenie, on ani nečakal na toto uznesenie, tak v zločinnom spolčení s kreatúrou, menom Osrman, vystupujúci v úlohe navrhovateľa, sa POVÝŠILI nad dotyčný krajský súd, lebo som NEMOHOL REALIZOVAŤ – SPLNIŤ nerealizovateľné či nevykonateľné predbežné opatrenie, a v zločinnom spolčení so súdno-exekútorskou hyenou Hlavňovou z Košíc, toho času Bílou, bola na mňa daná exekúcia za nejaké nepeňažné plnenie.

No ani to nebolo všetko. Nielen Jankovský ale aj sudca Vašut vedeli, že nie som ani administrátor ani majiteľ internetovej stránky, neobolševický sudca Vašut, ktorý právo vyštudoval v časoch najtvrdšej normalizácie, pričom jeho otec patril v tom období k nomenklatúrnym kádrom v okrese, na funkcii predsedu ONV, tak on dokonca v rozsudku V mene republiky, aby mi dal najavo, že on môže všetko, ma nazval registrátorom a prevádzkovateľom internetovej stránky, hoci taktiež vedel, že sa to nezakladá na pravde. A záverom taký malý dodatok, ako fungovalo toto zločinné spolčenie Jankovský, Osrman, Bíla, keď, paradoxne, nebol vytýčený ani dátum prvého pojednávania, a Osrman dával návrh, aby mohol disponovať mojim majetkom. Naplnila sa presne tá informácia, ktorú som dostal 2 mesiace pred tým, že za dotyčný článok draho zaplatím, že prídem o všetok majetok, že urobia zo mňa bezdomovca a že budem dohnaný k tomu, aby som si siahol na život. ZASRANÁ SMRADĽAVÁ POVAŽSKO-BYSTRICKÁ MAFIÁNSKA PRAŠIVINA MÁ TOTIŽ VEĽMI DLHÉ PAPRČE.

Vladimír Pavlík
 

Spojenie s Mečiarom? Nie, hovorí Harabin. A potom spustil: bývalý narkoman, Sorosova agentka a organizované zločinecké skupiny v justícii...

8.8.2019 0:01
ROZHOVOR Podľa vlastných slov vždy mieri vysoko. Včera (7. 8.) oznámil, že kandiduje na post predsedu Najvyššieho súdu SR, aby ho odpolitizoval. Zuzana Čaputová je podľa neho iba dočasnou obyvateľkou Prezidentského paláca a Slovensko riadia dve organizované zločinecké skupiny. Čo všetko má na srdci, hovorí Štefan Harabin exkluzívne pre ParlamentnéListy.sk.
Spojenie s Mečiarom? Nie, hovorí Harabin. A potom spustil: bývalý narkoman, Sorosova agentka a organizované zločinecké skupiny v justícii...
Foto: HansŠtembera
Popis: Sudca najvyššieho súdu a kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin
Jednou z udalostí týchto dní je oznámenie Vladimíra Mečiara, že zakladá novú politickú stranu, respektíve chce rebrandovať niektorú z existujúcich strán. V tejto súvislosti expremiér nevylúčil spoluprácu s vami, dokonca povedal, že keď príde ten správny čas, budete stáť vedľa seba. Uvažujete aj vy o tomto spojení?
Pokiaľ budem volebným lídrom v parlamentných voľbách, tak to určite bude v takej strane, ktorá nie je spojená ani so súčasnými, ani s bývalými politikmi.

Takže s Vladimírom Mečiarom nie ste v tejto veci v nejakom kontakte?

Nie, nerozprávali sme sa o tom. 

Často sa vás novinári pýtajú na vašu ďalšiu budúcnosť, vaše odpovede sú väčšinou vyhýbavé, respektíve opatrné. Dospeli ste k vyhranenejšiemu rozhodnutiu?

Reagujem iba na udalosti, ktoré nám prináša život. Najmä v oblasti práva. A najmä v súvislosti s informáciami, ktoré sa dostávajú na povrch a ktoré sa viažu k justičnému systému. Už dávnejšie som poukazoval na spolitizovanie polície, prokuratúry aj súdov. Malo to dve etapy, ktoré predchádzali vzniku už teraz notorietou uvádzaných organizovaných zločineckých skupín (OZS) v justícii. Nehovorím to preto, že to hovorí Daniel Lipšic. Opakujem to už dlhodobo. Treba ich pomenovať etapovite.
Prvý základ vzniku OZS bol vznik Špecializovaného trestného súdu a Špeciálnej prokuratúry. Išlo o politickú hru, keď poslanci schizofrenicky jednou rukou brali úplatky v parlamente a druhou hlasovali za tento súd a prokuratúru ako prostriedok boja proti korupcii. Tu išlo len o to, aby si politicky sprivatizovali justíciu a dostali ju pod svoj vplyv cez prokuratúru a súdy. Lebo práve rozdelením súdnictva, ako to urobil Hitler a predtým ešte Mussolini, sa im to podarilo. Bol som jediný, ktorý to oponoval.
A hovorím aj dnes, že tieto zložky sú fašistickým prvkom v justícii práve na umožnenie vzniku OZS. To bola prvá etapa. A potom v druhej etape, na čo som poukázal v roku 2015 spolurozhodovaním v trojčlennom a aj päťčlennom senáte Najvyššieho súdu, že zobratie policajnej inšpekcie Kaliňákom pod ministerstvo vnútra opatrením v roku 2007 bolo v rozpore so zákonom. V roku 2010 Lipšic ďalším opatrením v rozpore so zákonom ju dal priamo pod ministra vnútra.
Pamätáte sa, ako korupční mafiánski politici napádali mňa a senát? Kto vtedy vystúpil v televízii? Boli to Fico a Kaliňák s tým, že urobia všetko pre to, aby zvrátili rozhodnutie Najvyššieho súdu. Keby tu už vtedy nebola OZS, Čižnár by ich musel oboch zobrať do väzby, lebo v pozícii premiéra a ministra vnútra útočili na nezávislosť Najvyššieho súdu. Ale hneď na to v Markíze šéf druhej OZS Lipšic povedal, že Harabinov senát vynáša kontroverzné rozhodnutia. A potom začali na toto rozhodnutie útočiť ďalší – Kiska, Borec, Čižnár, dokonca aj zo sasky Baránek, Sulík, potom i Žitňanská.
A oni aktivovali politického lokaja Švecovú (Daniela Švecová. predsedníčka Najvyššieho súdu Slovenskej republiky – pozn. PL.sk), aby podávala disciplinárne návrhy na náš senát. A tá to aj dôsledne realizovala a doteraz sme za toto stíhaní, hoci nebolo ešte vytýčené za štyri roky ani jedno ani len prvostupňové disciplinárne pojednávanie. A politici začiatkom tohto roka prijali rozhodnutie, že inšpekcia nemôže byť pod ministerstvom vnútra. Čuduj sa svete, v zmysle nášho rozhodnutia!
Ale za ten čas vznikli v justícii dve OZS – jedna pod hlavičkou Kaliňáka, prostredníctvom Kočnera a Smeru. Ich tykadlami boli Čižnár a Kováčik, a tu vidíte kauzy ako Bašternák, nešetrenie pri cétéčkach pri obstarávaniach a podobne.
A teraz sa v médiách bežne hovorí, že Kaliňák si vyberal sudcov aj na Najvyššom súde prostredníctvom hlavy OZS na Najvyššom súde pani Švecovej a Bajánkovej, ktoré boli dosadené a presadené práve cez Kaliňákom ovládaných a vydieraných sudcov v Súdnej rade.
Druhá OZS má na čele Lipšica a Kisku. Ich tykadlami sú Žilinka a Špirko. Táto OZS má aj konkrétny výsledok. Zoberte si vyšetrovanie Lipšicovej dopravnej nehody. Výsledok je, že je jediný páchateľ na Slovensku, ktorý zrazil a usmrtil na priechode chodca s porušením dvoch dôležitých vodičských povinností a dostal podmienku. Nie je to súhra OZS cez jeho chápadlá v polícii, na prokuratúre a súde, keď dokonca prokurátor navrhol podmienečný trest?
Zoberte si Andreja Kisku, ktorý mal zaplatiť právoplatným rozhodnutím príslušného krajského súdu istú sumu bývalému pracovníkovi Kancelárie prezidenta Lizákovi. No nezaplatil. A Švecová so senátom vydali neuveriteľné odkladné rozhodnutie a konštatoval to aj NKÚ. Ja sa nedotýkam činnosti Špirka na prokuratúre, no ale robil tlačovú besedu s konkrétnymi politikmi. A Žilinka, ktorý je bývalý štátny tajomník Lipšica, je v Súdnej rade, a kto ho tam dal? No Kiska. Nevidíte tú náhodou súhru dvoch OZS?  

Vráťme sa však k vašim politickým ambíciám. Sám ste povedali, že podporu voličov z prezidentských volieb nenecháte bez odozvy... Takže?

To, čo som povedal na poslednej tlačovke, platí. Vstúpila do toho jedna okolnosť, sú vypísané voľby na predsedu Najvyššieho súdu a vzhľadom na to, čo sa sprítomnilo, cítim za dôležité ešte raz spraviť na Najvyššom súde organizačné kroky na odstránenie prokiskovských a prokaliňákovských opatrení, ktoré zaviedla Švecová, a urobila z najvyššieho orgánu všeobecného súdnictva lokaja exekutívy. Je nutné odstrániť ich vplyv na rozhodovanie súdu.

To znamená, že tieto voľby na Najvyššom súde sú pre vás dôležitejšie ako tie budúcoročné parlamentné?

Je potrebné aj tu spraviť kroky na odpolitizovanie a odstránenie OZS na Najvyššom súde. Na to trpia aj obyčajní občania, zoberte si toho Lizáka, ten mal už dávno dostať peniaze a nie byť ešte naďalej šikanovaný štátom. To ale nevylučuje, že aj v prípade zvolenia mám ambíciu ísť do parlamentných volieb. A aj tam spraviť kroky, aby sa vrátila zákonnosť, ústavnosť, aby sa napríklad neprijímali účelové zákony proti alebo v prospech určitých osôb, resp. oligarchických skupín.
Zoberte si, že poslanci prijali lexHarabin a sa aj verejne chválili, že vedia, že je to protiústavné a ešte sa pritom i smiali. Alebo keď rokujú, či sa sudcovia Ústavného súdu budú voliť verejne alebo tajne. Veď zákon hovorí, že aj opakovaná voľba je tajná. Môžu títo ľudia nastoliť právo a spravodlivosť? Takže aj v prípade zvolenia za predsedu súdu parlamentné voľby stíham. Za ten čas s mojimi skúsenosťami a informáciami sa dá spraviť poriadok na Najvyššom súde. To sa ľudia budú ešte čudovať, čo sa dozvieme. Už vyplávalo aj to, že Švecová prijímala na Najvyšší súd Kočnerových ľudí. 

Počul som už aj fámu, že vám zaplatili, aby ste do politiky nevstupovali.

Počul som už rôzne veci. Ale tieto fámy sú výsledkom len toho, že vedia, že ma nemožno kúpiť. Aj preto prijali naprieč celým politickým spektrom lexHarabin. Dokonca aj ĽSNS, ktorá tvrdí, že je národná, vlastenecká strana a vo svojom portfóliu by mali mať ústavnosť, ochranu právneho štátu, sa zdržala, čiže tolerovala neústavnosť. Aj v takom Palerme majú rôzne mafiánske skupiny rozdelené oblasti vplyvu, ale keď príde nezávislý prokurátor alebo sudca, napríklad sudca Falcone, tak všetci sa spoja a fyzicky ho odstránia. Takto politickí antagonisti ako Fico, Bugár, Danko, Beblavý, Matovič a Kollár hlasovali za protiharabinovský zákon. To je ich zúfalstvo a núti ma to zobrať výzvu občanov mimoriadne vážne, pretože kto sa bojí? Títo skorumpovaní politickí mafiáni.

Popri týchto aktivitách vyvolávate aj značné kontroverzie, spomeňme možno posledné dve. Za váš status na sociálnej sieti vás zažaloval ESET, vy ste to komentovali tak, že sa na to tešíte a že s ich advokátom ste neprehrali ani jeden spor. Predmetom žaloby je, že ste túto firmu označili za spoločnosť, ktorá sa výrazne politicky angažuje, a na súde chcete objasniť, ako si kupuje funkciu prezidenta, ako si chce kúpiť post predsedu vlády a ako by si možno chcela kúpiť aj súdy. Naviezli ste sa aj do Miroslava Beblavého s jeho "pochybným titulom a privatizáciou Palmy Tumys". Sám k tomu hovoríte, že pomenúvate veci pravými menami, no trošku mi chýbajú konštruktívne návrhy aktuálnych riešení, napríklad aj na vašom facebooku je to skôr o kritike. Prečo sa nesústredíte viac na to?
Konštruktívne návrhy k čomu?

Napríklad k spoločnosti, ktorá sa nachádza v miernom chaose.
Odpoviem vám konkrétne. V prezidentskej kampani som otvoril mimori
adne veľa tém. Ako zrušenie protiruských sankcií, ktoré nás poškodzujú, nepodpísanie slovensko-americkej zmluvy o základniach, vypovedanie Istanbulského dohovoru, prijatie Lajčákovej demisie. Hovoril som o to, že prezidenta policajnej inšpekcie má menovať prezident republiky. To už napr. vykráda Fedor.
Všetci vykrádajú moje riešenia. Hovoril som žiadne jadro, dnes zrazu všetci hovoria o silných národných štátoch. To mi neprekáža, keby to išlo k pozitívnemu výsledku pre Slovensko. Ale keďže poznám hlavy týchto OZS, nechcem o všetkých svojich plánoch hovoriť, lebo by prijali protiopatrenia. Nechám si to na vhodnú chvíľu, aby potom mali ľahšiu realizáciu.
A pokiaľ ide o Beblavého, pozrite si moje podanie na výbore pre nezlučiteľnosť funkcií v roku 2012, keď som poukázal na všetky nezákonnosti pri jeho majetku aj titule. Navrhol som, aby to prešetrili alebo postúpili veci prokurátorovi, aby začal trestné stíhanie. Ale neposunuli to, lebo ho smeráci kryli. Vidíte už tu tie OZS?

Aj keď dovolenkové obdobie trochu utlmilo dianie na našej politickej scéne, vráťme sa ešte k rokovaniam opozičných politických strán. Aj to ste komentovali napríklad slovami o "dohode Hlinového kresťanstva s pedofilnou stranou". Majú tieto dohody podľa vás dlhšiu trvácnosť? Môžu pokryť aj štvorročné volebné obdobie?

História a dianie v spoločnosti, v EÚ, naša ústava, naša kresťanská rodina a všetko s tým spojené ma interesuje. Pre mňa je nepredstaviteľné, keď kresťanská strana je ochotná akceptovať Istanbulský dohovor. Ten hovorí o rodičovi jeden, rodičovi dva, tri atď. To je priamo arzén do Biblie. A Hlina povie, že ho treba ratifikovať. A tým si zrušiť kresťanskú ideológiu.
Lebo kresťanská strana má reprezentovať kresťanské princípy, Starý, Nový zákon. A on dokonca rokuje s pedofilnou stranou, ktorá presadzuje LGBT a s tým aj spojenú pedofíliu, ktorú tu pomaly vpúšťajú ako rovnakú odchýlku LGBT. Za chvíľu bude aj zoofília a kanibalizmus. To nie je prítomné nikde v Európe a ani na svete, aby kresťanská strana rokovala s extrémnymi liberálmi. 

A „budúci premiér“ diskutujúci so študentmi a používajúci prirovnania s marihuanou?

Tu sa ukazuje, koho reprezentantom je Zuzana Čaputová. Preto hovorila, že migrácia jej neprekáža, bola predskokankou LGBT pochodu, preto nenúteným spôsobom ohlásila revíziu ústavy, kde s Lipšicompodprahovo budú chcieť zakomponovať zmenu článkov o rodine a o suverenite štátu, aby sme ju odovzdali do rúk Bruselu.
A čudujem sa, že katolícka cirkev už dávno nie je v strehu. Ešte raz opakujem, je to reprezentantka strany na čele s predsedom, bývalým narkomanom. To je katastrofa. Kým sme to vlastne reprezentovaní? Kleptomanmi a biznismenmi zo Smeru, narkomanom? A budú na to doplácať len a len občania, ktorí sa dostávajú do polohy sociálnej biedy. Naši občania sú bohatí duchom, vierou, oddanosťou vlasti a rodine, ale súčasne sociálne odkázaní.

A veríte v nejakú alternatívu konzervatívnych či kresťanských strán voči liberálnej vlne?

Ktorú kresťanskú stranu myslíte?

No dnes sa tak tvária viacerí, hovoria to o sebe povedzme SNS, Kresťanská únia, Národná koalícia, Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP)...

Z týchto strán považujem za vlasteneckú a kresťanskú jedine Kuffovu KDŽP. Nemôžeme hovoriť o SNS, keď Danko hlasuje za vyslanie našich vojakov na ruskú hranicu, a pritom Rusko nie je agresor a neukladá nám to charta NATO. A hlasuje za zákony ako zrušenie amnestií, lexHarabin – veď tie narušujú štátnosť.
A pri ĽSNS nemám výhrady voči ich členom a voličom, ale ku Kotlebovi mám, lebo jedno rozpráva a iné praktizuje. On s Ficom zvolili Čaputovú. Prejavil sa v prezidentských voľbách, namiesto hľadania nejakých spoločných stanovísk, priamymi útokmi na Harabina ho oslaboval pred prvým kolom. To nepovažujem za mladícku nerozvážnosť, ale vedomé konanie proti záujmom občanov Slovenska. Musel vedieť, o čo ide, a egoisticky ostával vo voľbách.
Každý má slobodný priestor v rámci platných zákonov pôsobiť v politike. Ja jeho právo rešpektujem, ale nie som presvedčený, že pán Kotleba skutočne chápe, čo je najväčším rizikom pre Slovensko a ako je najvhodnejšie hľadať východiská. ĽSNS sa bude musieť vyrovnať so svojím vedením, ak bude chcieť reprezentovať národnú a kresťanskú politiku.

Nebojíte sa prílišnej rozdrobenosti politických síl a chaosu v parlamentne po voľbách na budúci rok, v čase, keď sa zrejme blíži kríza?

Môžeme sa toho obávať, ale nie rojčiť. Musíme sa postaviť čelom k problémom a byť na to pripravení s riešeniami a tímom odborníkov.

Sledujete súdny spor s MarianomKočnerom a Pavlom Ruskom? Čo si myslíte o ich vyhliadkach? Respektíve o spôsobe obhajoby?

Nesledujem ich spor, ale opäť sa vráťme späť do historických udalostí, keď bol spor medzi Markízou a Gamatexom. Vtedy tam išli všetci zachraňovať Markízu. Boli tam Fico, Dzurinda a ľudia, s ktorými už vtedy politicky pracoval, vrátane Beblavého, a stále je to rovnaké. Prečo už spomínaní akože politickí antagonisti ako Fico, Bugár, Danko, Beblavý, Matovič a Kollár hlasovali za zrušenie Mečiarových amnestií, ale už nie za zrušenie amnestií týkajúcich sa Kočnera?


Vladimír Pavlík


   PRINT RSS
Hlavná stránka