"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Svedectvo o moci - Štefan Martoš

List Vladimírovi Pavlikovi      

   ---- Original Message -----
From: Štefan Martoš
To: necenzurovane@gmail.com
Sent: Monday, December 24, 2012 5:17 PM
Subject: správa

Vážený pán Pavlík,

tu je Štefan Martoš, dovoľte mi hlboko sa Vám pokloniť. Prečítal som si články pod názvom "Mafia". Stiahol som si aj články o "Diamantovej bani". Sú to materiály, ktoré majú veľmi čitateľným spôsobom vypovedaciu hodnotu o stave spoločnosti a o zločincoch, ktorí ju vedú. Som toho názoru, že písať skutočné príbehy, za ktoré sú zodpovední politici, sú najlepšie čitateľná forma pre ľudí. 

Žijem toho času vo Švédsku v exile. Pochádzam z Topoľčian. Môj životný príbeh, prenasledovanie mojej osoby som spracoval a uložil 14.11.2010 na stránkach "Za otvorenú justíciu" pod názvom "Svedectvo o justícii". Niekoľko krát som ho uverejnil v diskusiách na tému justícia.

Favorit HZDS a zločinec JUDr. Marko, okresný prokurátor, mi najprv v roku 1994 na želanie Ing. Mokrého, predsedu HZDS v Topoľčanoch , ktorý záhadne zreštituoval susedných 100 hektárov pôdy, ktorú mi vnucoval, zablokoval  predbežným opatrením firmu, ktorú som vybudoval. Blokácia trvala nezmyselných 7 rokov a zničila firmu a mala hlboký ekonomický dopad na 30-40 zamestnancov, mzdy, odvody, poistenie zamestancov a dlhy. Mohol som zavrieť firmu a štátu zostať dlžný nezaplatené poistenie, alebo sa ďalej boriť, držať program a ľudí tak ako som bol vychovaný.  Súdy som nakoniec vyhral. 

JUDR. Marko dozoroval v roku 1996 pripravovanú vraždu mojej osoby tak, že zakázal vyšetrujúcemu policajtovi Borisovi Števkovičovi ma pred vraždou varovať. Vražda mojej osoby bola odhalená v súvislosti s nedokončenou a vyšetrovanou vraždou inej osoby. Ján Krajčík, dnes údajne hľadaná osoba v súvislosti s inými vraždami, neprezradil, kto objednal zavraždenie mojej osoby, jeho spoločník prezradil zámer a prípravu, ale nevedel, kto ju objednal. Bolo dôvodné podozrenie, že vraždu objadnala  SIS za moju aktivistickú činnosť v kritike moci. Po návrate z väzenia som vyhľadal Jána Krajčíka. Všetko mi povedal. Ukázal mi technické zásahy k uskutočneniu vraždy. Bola to otázka pár dní. Vec som oznámil ministrovi spravodlivosti JUDr. Čarnogurskému. Ten po preverení veci okresného prokurátora z justície vyhodil.

V roku 1994 som založil mesačník TRN-Topoľčianské regionálne noviny. Kritizovali rozkádanie štátu pod vedením HZDS. V roku cca 1998 som bol odsúdený sudkyňou JUDr. Králikovou za zneváženie cti privatizátorov STS Topoľčany článkom "Jedna privatizačná story"na trest 2x100 tisíc korún. Článkom som kritizoval postup SPF a korupciu privatizácie. Na súde predseda ZRS v Topoľčanoch, vtedy už prebudené svedomie, súdu dokazoval, že bol skorumpovaný prísľubom malotraktora, ktorý sa v STS vyrábal a vybavil privatizáciu cez Ing. Bezáka, prednostu okresného úradu, člena republikovej rady HZDS a člena privatizačnej komisie na SPF. Dôvodom jeho výpovede bolo nesplnenie sľubu privatizátorov. Sudkyňa odmietla jeho priznanie zobrať na vedomie. 

JUDr. Marko z justície odišiel, ale v justícii zostala jeho terajšia manželka JUDr. Marková. Tá ako akt pomsty proti mne vykonšpirovala proti mojej osobe niekoľko súdnych prenasledovaní. Cca v roku 2008 som bol okresnou prokuratúrou obvinený za nezaplatené poistenie v rokoch 2001 vo výške cca 30 tisíc eur. Znalecký posudok bol vypracovaný podľa želania polície. Ja som neskôr súdu predložil znalecký posudok spracovaný osobou z ústavu súdneho znalectva. Ten súdu dokazoval, že firma nebola v stave platiť poistenie. 

Súdny proces viedla predsedníčka okresného sudú JUDr. Alena Šišková, absolvent policajnej akadémie, policajt, po nutnom odchode z polície zamestananá v súkromnej agentúre. V roku 1996 kandidovala do parlamentu za HZDS na 65 mieste. Po voľbách nastúpila do justície hneď na miesto okresnej sudkyne. Mala osobný vzťah s JUDr. Harabínom. Bola to trafika. JUDr. Šišková nebrala mnou predložený znalecký posudok a odsúdila ma nepodmienečne na 37 mesiacov  straty slobody. JUDr. Šišková navštevuje miestného zbohatlíka Antona Kozinku, ktorý pred 30 rokmi odcudzil materiál za cca 36 tisíc korún v prevádzke, ktorú som riadil. Bol z toho súd a on mi prisahal doživotnú pomstu. Túto plní do bodky. Šišková na súde uveličene kolegom rozprávala o pohostinnosti v jeho honosnej vile, ktorú navštevuje. Po odchode z polície pracovala ako spoločníčka s Kozinkovou švagrinou, za slobodna Kmotorkovou. Kozinka je majiteľom bitúnku v Jacovciach.  

Na poslednom pojednávaní prehlásila JUDr. Šišková, že dala dokopy históriu mojej osoby. Vraj ľudia neboli so mnou spokojní. Hodinu ma zosmiešňovala. 35 rokov sa venujem riadeniu výroby a montáži oceľových konštrukcií. Za 35 rokov som zabezpečil a naorganizoval výkony za niekoľko miliárd korún a zamestnal som viac ako tisíc ľudí. Do roku 2008 som zamestnával cca 90 pracovníkov v prevádzke Topoľčany a Humenné. Vyrábali sme mesačne cca 35 kamiónov konštrukcií. Všetko export. Sudkyňa mi nesiaha po päty. Po skončení okresného súdu som sa odvolal. Na krajský súd som už neprišiel a odišiel som do Švédska. Na Slovensku bol na mňa vydaný zatykač. 

14.novembra 2010 som uverejnil zo Švédska na stránkach "Za otvorenú justíciu" moje "Svedectvo o justícii". Na základe internetovej stopy som bol v symbolický deń 17.novembra 2010 zatknutý. Bol som 3 týždne vo vydávajúcej väzbe. Švédsky súd a prokurátor preveril moje argumenty, po 3 týždňoch ma súd prepustil, odmietol ma vydať zločineckej justícii na Slovensku. Som slobodný človek. 

Sledujem veci na Slovensku. Mám záujem veci pomôcť. Za dva roky som napísal ako reakcie články a logy na stav spoločnosti, politiky a justície do diskúsie SME cca 350 viacmenej obsažnejších článkov a do Pravdy cca 150 článkov.

Tieto riadky sú v rýchlosti, "Svedectvoo justícii" obsahuje viac. Bol som angažovaný do prevozu 1,2 miliardy korún, ktoré boli spreneverené mocou tesne po rozdelení republiky. Peniaze boli posťahované zo zahraničných bánk, delili sa klúčom v Prahe. Celou akciou bol poverený JUDr. Jozef Škultéty, bývalý STB-ák, ktorý odcudzil z Tisovej vily v Trenčíne dokumenty o Mečiarovi, ako "Doktor-ovi"-agentovi ŠTB. Škultéty ma poznal po otcovi, podnikateľovi v autodoprave a členovi nejakého výboru v Česmade. Škultéty mi dôveroval. Peniaze som mal previezť z Českej republiky niekde na stredné Slovensko. Tam sa mali kolkovať. Vec sa organizačne pripravovala. Týždeň pred prevozom som bol vec oznámiť na ministerstve vnútra. Vypovedal som niekoľko hodín. Zápis sa nekonal. Vyšetrovateľ stále odbehoval. Zrejme pre pokyny. Bolo mi zaďakované. Ostatné je napísané vo Svedectve.

Rodina je rozdelená, syn vyštudoval ČVÚT v Prahe, strojný inžinier, teraz riadi firmu. Stojím si za všetkým. Uverejňovanie životných príbehov je najpresvedčivejšia forma oslovenia ľudí. Ponúkam Vám k zverejneniu môj príbeh. 

Budem rád, keď sa ozvete. Nejedná sa o mňa. Som chlap pre tento boj. Chcem veci pomôcť. Držím Vám palce.

S úctou Štefan Maroš

P.S. Všetko dobré k Vianociam, príjemné sviatky a šťastný nový rok.


    Facebook
Hlavná stránka