"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Správa o kritickom stave republiky

Vážená spoločnosť, mám 67 rokov a dosť skúsenosti,aby som si mohol dovoliť povedať, čo je dobré a čo zlé v tejto spoločnosti. Zmyslom článku je poukázať na chyby. Niet čo chváliť. Článok je varovanie. Budempísať o chybách pri spravovaní krajiny, ktoré si laická verejnosť neuvedomuje. Chcem vyvolať verejnúdiskusiua zmobilizovať ľudí schopných tento stavmeniť. Mám výhrady, aby do vrcholových orgánov štátu boli dosadzovaní osobnostne nezrelí ľudia, ktorým mimo lacných titulov a prehnaného sebavedomia chýba všetko ostatné.

Informácie dekódovanej thrémy sú vrcholom ľadovca a znamenajú totálny rozklad štátu. Najvyššie politické, ekonomické, vojenské, policajné, bezpečnostné orgány štátu ovládli a personálne obsadili zločinci. Tisíce sms-kových správKočnera a štátnej tajomníčky Jankovskej, generálneho prokurátora Trnku, vrcholových prokurátorov, vzťahy šéfa Úradu bezpečnosti štátu Jasaňa, prezidenta finančnej správy Imreczeho, podpredsedu NR SR Glváča, informácie o prideľovaní agrodotácii a činnosti PPA, ministerstva školstva, zdravotníctva a ministrov dokazujú, že štát ovládli zločinci definitívne. Hlavnú štátnu radkyňu premiérovi robila Mária Trošková, predtým milenka Antonína Vadalu, člena mafie N´dranghety, ktorá sa v miliardových škodách podieľala na korupcii a rozkrádaní štátu.

Pre Fica a Kaliňáka boli Kočner a Bašternák iba dvomi z celého ich stáda najznámejšími bielymi koňmi. Fico nežije v podnájme, Fico komplex Bonaparte vlastní. Ficovou túžbou bolo v Bonaparte prijímať významné  zahraničné návštevy a niektoré mali byť z neho unesené. Ľudí ako je Kočner a Bašternák roky na Slovensku pôsobia po celej krajine stovky.

Je dôvodné podozrenie, že slovenskú energetiku ovládla kalábrijská N´dranghetta. Aby malaN´dranghetta vec pod dohľadom, nasadila na Úrad vlády poradkyňu. Mária Trošková pracovala perfektne, takže nebol problém navýšiť cenu investície Mochoviec z pôvodných 2,8 mld na 5,6 mld eur a neskôr o ďalších 750 miliónov eur a bez vážnejších sankcií odsunúť termín spustenia do nedohľadna. Počul, alebo čítal niekto jedno slovo kritiky expremiéra  na adresu talianskeho dodávateľa? Podobne človeka irituje stavba tunela Dubna Skala.

Kočner vyhral súdy v kauze Technopol a markizácke zmenky o milióny eur.  V kauzách rozhodovala sestra štátnej tajomníčky Jankovskej a jej bývalá podriadená. Preto boli Jankovskej, jej sestre a tretej sudkyni telefóny odobrané. Jankovská si krátko po vražde Jána Kuciaka vymenila tisíc SMS-iek z osobou, vtedy už podozrivou zo zorganizovania vraždy. Jankovská je otrlá, telefón vymenila a v priamom televíznom prenose zahrala popravu Márie Antoinetty. Zostáva dúfať, že Jankovská bude odsúdená na doživotie a bude jej zoštátnený komplet majetok aj účelovo prevedený na rodinu.  Dozvedáme sa, že šéf vojenského spravodajstva Balciar vlastní do tridsať bytov, domov, pozemkov a iných nehnuteľností doma aj v zahraničí. Prokurátor Trnka bol Kočnerom úkolovaný a odmeňovaný. Prokurátor Kováčik bol advokátom zločinu. O kauzách  moci môžeme písať svetové bestselleri. 

Verejnosťou kulminujú kauzy podvodov, prevodov, predajov a zámeny lúk, lesov a ornej pôdy, ktoré sú pod správou Slovenského pozemkového fondu. SPF má pod správou do 400 000 hektárov po neznámych vlastníkoch, t.j. po Židoch odvlečených do koncentrákov. Dodnes nebol urobený poriadok s majetkom po neznámych vlastníkoch. Biele kone získali, vlastnia, obhospodarujú tisíce a už rozpredávajú stovky hektárov tejto pôdy. Stav vyhovuje úradníkom SPF, ktorí s pôdou obchodujú.

Zavraždený Ján Kuciak písal o prepojení talianskej N´dranghety cez čerpanie agrodotácii. Podvody s agrodotáciami sa robia pod vedením a s plným vedomím MP SR a PPA. Ministerka nespokojných a búriacich sa poľnohospodárov dovolávajúcich sa pravdy znevažuje a kriminalizuje. V minulosti potravinovo sebestačné Slovensko dnes 65% potravín dováža. Poľnohospodárska druhovýroba už neexistuje. Toto je tvár nášho poľnohospodárstva.
Väčšina občanov nemá príležitosť a čas sledovať predaje a prevody štátneho majetku na súkromné osoby. Posúdiť hodnotu prevádzaného štátneho majetku  si vyžaduje profesionalitu. Kým občania sa súdia pre banality, prevody štátneho majetku v stovkách miliónov sa realizujú bez vedomia a záujmu verejnosti. Kauza Technopol by sa nestala kauzou, pokiaľ by rozvádzajúca sa manželka neokradla o akcieTechnopolu manžela.

Úpadku a demoralizácie nie je konca kraja. Za 27 rokov bol štát okradnutý o majetok, podvedený na DPH, eurofondoch, štátnych zdrojov a na tom, čo sa z rozkradnutého majetku a zdrojov malo vygenerovať a nevygenerovalo sa, o sumu nie nižšiu ako 500 miliárd eur. Štát je ročne podvedený do cca 3 miliardy eur na DPH.  Slovensku hrozí pokuta 300 miliónov eur za to, že z Ázie do EÚ cez Slovensko sa roky dovážal nepreclený tovar v mnoho miliardách eur s vedomým zodpovedných.

Každý občan je zaťažený štátnym a súkromným dlhom v celkovej sume do 16 000eur. Budúcnosť každej mladej štvorčlennej rodiny vrátane dvoch maloletých detí je zaťažená sumou do 64 000eur. Štátny a súkromný dlh je vo výške 90 miliárd eur. Všetci občania budú splácať 90 miliárd eur cez DPH, ceny potravín, energií, liekov, spotrebného tovaru, zdravotnej starostlivosti, nízke mzdy a dôchodky. Štát nikdy nevytvorí občanom životné podmienky, aké majú občania v Rakúsku a v Nemecku.

Ľudia, ktorí v živote nikdy nič nevytvorili povedali, že všetko, čo je štátne, je to najhoršie a všetko, čo je súkromné, je to najlepšie. Vzápätí bol a dodnes je štát rozkrádaný. Zločinci, ktorí krádež organizovali, kryli, páchali a dodnes páchajú, kritikov kritizujú, navrhujú hrubé čiary a vyzývajú občanov k tvorivej spolupráci. Zákony platia aj na tých pri moci. Slovensko sa musí vysporiadať so zločinom mocných od založenia republiky, inak k pozitívnej zmene nikdy nepríde.
Takmer 70% HDP a pridanej hodnoty organizujú, generujú a v zahraničí zdaňujú  zahraničné firmy. Politici sa úspechom týchto firiem prezentujú, akoby ich sami organizovali a boli to ich zásluhy. Úspechy zahraničných firiem sú zásluhou dlhodobej stratégie vlád ich materských štátov.Takmer 70% práceschopného obyvateľstva pracuje a ich zamestnanosť generujú zahraničné firmy za mzdy a odvody. Časť z nich pracuje v slovenských firmách, ktoré pracujú pre zahraničné firmy za ceny pokrývajúce náklady a mzdy. Ďalší pracujú, žijú, sobášia sa, rodia a nachádzajú novú vlasť vo svete.

Rast práceschopného človeka trvá 20 až 25 rokov. Rodičia ho splodia a vychovajú. Štát platí školstvo, profesorov, zdravotníctvo a lekárov. Aj veda, výskum, školstvo, šport a kultúra sú investície do mladého človeka. V zamestnaní sa naučí pracovať, riešiť vzťahy a riadiť. Aby z dieťaťa vyrástol schopný zamestnávateľ, trvá 30-40 rokov. Očakávaním je, že dlh z mladosti spoločnosti v pracovnom procese neskôr splatí. Podmienkou je, aby pracoval  vo firme dane platiacej na Slovensku.

Prácou vytvárame pridanú hodnotu-PH. PH je cena výrobku bez nákladov. Je to cena myšlienky. Čím sofistikovanejší  výrobok, tým vyššia PH. Príkladom vytvorená PH človeka v sofistikovanej výrobe je 4 tisíc eur mesačne. Keď priamo a nepriamo pre zahraničné firmy pracuje cca 1 milión občanov, PH nimi je 4 miliardy eur mesačne a do 48 miliárd eur ročne. Ľadom ležiaci potenciál PH všetkých občanov Slovenska je do 100miliárd eur ročne. Zatiaľ, čo zahraničné firmy platia mzdy a štátu odvody, všetci občania vrátane maloletých detí sa skladajú cez ceny tovarov a DPH na mzdy politikov, štátnu správu, školstvo, zdravotníctvo, dôchodky, diaľnice a infraštruktúru.
 
Ekonomickí ministri majú extenzívne myslenie, nevytvárajú, berú a zdaňujú. Keď si chce občan založiť rodinu, musí produkovať a myslieť intenzívne. Problémom je, že do vážnych ekonomických pozícii sú nominovaní právnici a ľudia, ktorí v živote nikdy nič nevytvárali a nemajú to v povahe. Charakterové vlastnosti týchto ľudí sa od vzniku štátu vštepujú do povahy a obrazu štátu.

Slovensko prišlo o banky, poisťovne, ťažký a ľahký priemysel, atómové elektrárne, prenosové siete, ropovod, plynovod, výrobu pohonných zmesí, výrobu chémie, hliníka a medi. Vzdali sme sa priestoru pre výrobu, dovoz, vývoz a obchod zahraničným firmám ako sú potravinové reťazce, elektroniku, počítače, telefóny, automobily, motocykle, náradie, nákladné automobily, bicykle, stavebné materiály, obuv, ošatenie, oceľ, pôdu, poľnohospodársku a potravinovú výrobu. Strategické podniky nie sú naše, dokázali sme ich vybudovať a nevedeli sme ich poctivo riadiť. Ostatné funguje za cenu protekcionizmu, eurofondov, subvencií a podvodov.

Vlaky zadarmo sú predmetom populárnej kritiky. Dôchodcovia si cestovné lístky v minulom režime už dávno zaplatili. Komunisti platili občanom za prácu minimálne mzdy a väčšia časť pridanej hodnoty ich práce bola investovaná do bytovej výstavby, spriemyselnenia krajiny, potravinovej sebestačnosti, zdravotníctva, školstva a infraštruktúry. Majetok vytvorený prácou už nežijúcich sa po revolúcii stal zdrojom bohatstva špekulantov, podvodníkov a oligarchov, ktorí občanom kážu vyhŕňať si rukávy. 

Slovensko sa stáva pahorkatinou. Každý deň opúšťajú hranice tejto krajiny desiatky vlakov a stovky kamiónov s nespracovanou drevnou hmotou v objeme minimálne 50 000 metrov kubických denne. Množstvo drevnej hmoty rozkradnú pracovníci lesov a zhltnú kombináty Mondi, Bukóza a desiatky elektrárni na biomasu, ktoré tu vznikli z dôvodu štátom dotovaných cien drahej elektriny. Ohrozené sú lesy, hory a Slovensko, ako budúca zásobáreň pitnej vody Európy. Lykožrúty napadli hlavne mozgovú kôru orgánov, ktorých povinnosťou je bohatstvo štátu chrániť. Slovensko je krajina s najviac ubúdajúcou výmerou lesov na hlavu obyvateľa. 

Privatizácia zničilapriemysel,v ktorom dozrievajú a preberajú skúsenosti od starých budúci manažéri a podnikatelia. Keď Európa hľadala pracovné sily, na Slovensku rozkrádanie priemyslu a nezamestnanosť kulminovala. Politici zahraničiu prenajali priestor aobčanovz a mzdy a odvody. História sa opakuje. Po tatárskom spustošení Horného Uhorska panovníci pozývali kolonistov z Nemecka. Tí tu zaviedli priemyselnú kultúru, systém a morálku až pokiaľ sme ich nevyhnali.

Slovenskí politici nie sú národohospodári. Úlohou politikov je myslieť v dimenziách budúcich generácií a vytvárať podmienky pre vzdelanosť, demografiu, vedu, výskum, sofistikovanosť, obchod, konjunktúru, bezpečnosť, spoluprácu a integráciu s vyspelými štátmi. Cieľom politikov-národohospodárov je viac, efektívne a ekologicky vytvárať a občanov a firmy daňami a byrokraciou nezaťažovať a korupciou nehnevať.

Svet nám po revolúcii nezakazoval a neprikazoval rozmýšľať a poctivo pracovať. Slovensko nerozkradli a nezničili Američania, Číňania, Rusi, ani Židia. Zo Západu k nám nepricestoval zločin, vraždy a rozkrádanie štátu. To všetko sme bez pomoci Západu a Východu vymysleli doma a štát sme si rozkradli a zničili sami. V začiatkoch to boli privatizéri a špekulanti. Dnes sa na rozkrádaní štátu podieľajú štátni úradníci, politici, oligarchovia a to celé kryjú a participujú niektorí členovia justície.

Fungujúci štát je postavený na spravodlivom prerozdeľovaní vytváraných hodnôt. Základom vyspelých štátov je priemysel. Priemyselná výroba je  generátorom a stabilizátorom konjunktúry a ducha spoločnosti. Hoci polícia a justícia nie sú ekonomické disciplíny, na demoralizácii a rozklade štátu majú podiel najväčší. Ukazovateľom spokojnosti nie sú 4 a pol tisíc eurové platy poslancov, ale skutočný život väčšiny slovenských občanov. Preto je dôležité, aby štát viedli životom zrelí, hospodársky mysliaci a morálne odolní ľudia.

Politika vyspelých štátov generuje životnú úroveň. Predstavme si dedinu s 2000 obyvateľmi v Nemecku, kde žije niekoľko podnikateľov a každý z nich pre realizovanie firmy potrebuje zamestnať 50 až 100 ľudí. Tieto firmy sú v Nemecku na každej dedine. Riešením nedostatku pracovnej sily je zamestnávanie imigrácie a cezhraničnej pracovnej sily. Marketing, vývoj, výskum, výrobu technológií, organizáciu práce, odbyt, predaj a pridanú hodnotu riadia a vlastnia nemeckí zamestnávatelia. Dane platia v Nemecku a tak je to, keď podnikajú aj na Slovensku. V tom sú základy nemeckého bohatstva. Nemeckého podnikateľa nie je treba nabádať k lokálpatriotizmu, on taký je.

Akoby problémov nebolo dosť, je tu rómska otázka. Rómska otázka je roky neriešený, odsúvaný a v priebehu jednej generácie neriešiteľný problém.  Problémom Rómov je nízka vzdelanosť a odmietanie morálnej podpory väčšinou. V minulosti boli rómske rodiny zamestnaní ako kŕmiči, dojiči a na stavbách a vo fabrikách pomocní robotníci, ktorí sa s väčšinovou spoločnosťou zžili a do nej integrovali. Poznáme aj vysokoškolsky vzdelaných a spoločensky úspešných Rómov.

Tradiční zamestnávatelia Rómov boli privatizáciou zničený a Rómovia zostali nezamestnaní. 20%-ná nezamestnanosť neboli iba čísla Rómov, boli to aj čísla bielych. Hovoríme o štvrtej priemyselnej revolúcii, 65% potravín sa dováža, čím riešime zamestnanosť v zahraničí a horúci zemiak nám zostáva. Ani jedna vláda dodnes nevypracovala doktrínu života budúcich generácií Rómov. Vzhľadom k dispozíciam Rómov, ich zamestnanosť je dlhodobo možná v rastlinnej, živočíšnej výrobe a pri rekultivácii a výsadbe lesov. Pre štát jevýhodnejšie platiť ich prácu, ako podporu. 

Imigrácia a ekonomické disproporcie ohrozujú politickú jednotu Európskej únie. Niektorí sa to ponúkajú riešiť ako europoslanci v Bruseli. Inak sa na imigráciu pozerajú vyspelé štáty, kde firmy imigrantov potrebujú a zamestnávajú a inak hospodársky závislé a svetu odovzdané, ktorých materské firmy imigrantov nezamestnávajú. K takým patrí aj Slovensko. Dopyt po pracovných silách je znakom konjunktúry vyspelých štátov.

Nemecko bolo po II. svetovej vojne zničené a budovalo sa nanovo. Vo vojne zahynulo cca 20 miliónov Nemcov. Riešením bolo prijať niekoľko miliónov ľudí robotníckych kategórií z Juhoslávie a Turecka. Dostali byty, prácu, sociálny systém a po čase nemecké občianstvo. Zakladali si rodiny a dnes v Nemecku pracujú ich vnuci a rodia sa pravnuci. Podobne sa situácia riešila vo Švédsku, Francúzsku, Veľkej Británii a v iných štátoch Európy. Imigrácia priniesla neexistujúce pracovné sily a generovala konjunktúru priemyslu, bytovej výstavby, infraštruktúry a priniesla bohatstvo občanom a štátu.

Na Slovensku investori investovali miliardy a preto očakávajú návrat investícii a zisky. Ako môže štát financovať školstvo, zdravotníctvo, dôchodky, 400 tisícovú štátnu správu a infraštruktúru, keď viacako polovicu práceschopného obyvateľstva zamestnávajú zahraniční investori za mzdy a odvody? Na prevádzku štátu sa musia skladať všetci občania cez DPH. Ako tento stav zmeniť?  

V čase revolúcie bol medzi Západom a Východom technologický rozdiel a my sme si sľubovali, že Západ technicky, produktivitou a životnou úrovňou dobehneme. 30 rokov Slovensko prešľapuje na mieste a stráca pôdu pod nohami. To nie je kritika a vina Západu. Štát sme zničili sami a dnes nás Západ zachraňuje. Totálna odovzdanosť a závislosť  sa prejaví pri najbližšej kríze.  Politici zrejme nepoznajú slovo diverzita, ale takto je to pre nich pohodlnejšie a nemusia pri tom vôbec rozmýšľať.

Na Slovensku žije množstvo ľudí, ktorých pôvod bohatstva je verejná záhada a pýtať sa na jeho pôvod, je vraj neslušné. Pre okolie sú známi exkluzívnymi vilami, autami, jachtami, lietadlami, nehnuteľnosťami a životom v zahraničí.Ich deti tam už ako občania iných štátov plnia funkciu vysunutých jednotiek a spravovateľov majetkov a účtov.Odhaľovať tieto záhadya podvody je povinnosťou prokuratúry a daňových orgánov, ktoré vo mnoho prípadoch ovládajú tieto skupiny.

EÚ a NATO vytvárajú členským štátom podmienky ku kooperácii, obchodu a zabezpečujú vzájomnú ochranu a mier. Je tu preskupovanie vplyvu, narastajúcej vojenskej sily, sú tu konflikty. Kto rozpráva o opustení a rozpustení EÚ, NATO, ale aj o obmedzení r.k. cirkvi, by si mal preštudovať dejepis.

Integrácia do EÚ neznamená odovzdanosť, ale hospodársku spoluprácu a súťaž. Som proti rovnej dani a daňovým rajom, ktoré generujú  novodobý stredovek, extrémne sociálne rozdiely a chudobu. 26 najbohatších miliardárov sveta vlastní majetok polovice obyvateľov planéty. 26 najbohatších miliardárov sveta bohatne každý deň o 1 miliardudolárov. Z týchto dôvodov kapitalizmus v dnešnej podobe nemôže dlhodobo existovať a čakajú ho obrovské zmeny, sprevádzané konfliktami, revolúciami a vojnami.

V spleti chaosu občanom uniká pointa. Kým v polovici 19. storočia skromne žijúci národní buditelia Štúr, Kráľ, Francisci, Hoďža a Moyzes národ prebúdzali, trpeli a životy pri tom nasadzovali, dnes sa predstavitelia niektorých strán ako pokračovatelia odkazu buditeľov spoločnosti podsúvajú. Symbolmi, bustami a vlajkami si kancelárie vyzdobujú a rozkrádaním štátnych zdrojov a zadlžovaním štát hospodársky ruinujú a pochovávajú.

Slovensko je školským príkladom, ako v minulosti zanikali kmene, národy, štáty a ríše. Slovensko bude jedným z prvých štátov EÚ, ktorý v priebehu jednej generácie stratí ekonomický zmysel a ako slabý a Európu otravujúci štát zanikne. Správu, kompetencie a financovanie preberie Brusel. Priestor a živý materiál tu zostane. Tie sa stanú eldorádom veriteľov 90 miliardového štátneho a súkromného dlhu. Slabá krajina sa stane sústom vysporiadania si dlhov a revízie silnejšími.


Slovenský národ sa rozplynie a slovenčina zostane folklórom.Budúce generácie čaká osud amerických Indiánov. To tu už vinníci nebudú. Vnímajú tento stav politici, chcú tomu zabrániť, alebo chcú tento funus ešte využiť?  Ich psou povinnosťou je k tomu sa vyjadriť.

Čo nevidieť, sú tu parlamentné voľby.  Zmyslom víťazstva opozície by malo byť odkriminalizovanie justície, zoštátnenie zločinom nadobudnutých majetkov a exemplárne tresty, ktoré by v stovkách  prípadov nemali byť nižšie ako doživotie.  Zmyslom víťazstva koalície je zabetónovanie moci, utajenie protištátnych zločinov, vyhnúť sa zoštátneniu majetku a zachrániť sa pred väzením. Musíme pripustiť, že na oboch stranách sú ľudia, ktorým sa jedná o poslanecké mzdy, štátne posty a moc. Toto by mali obmedziť  verejné spovede kandidátov na priame otázky občanov.

Prezident Andrej Kiskaa Igor Matovič opozícii navrhujú vytvoriť jednotnú koalíciu a zabrániť prepadnutiu opozičných hlasov.  Tento zámer sa môže droliť na egách niektorých  straníckych predsedov, ktorí sa dnes vyhlasujú za premiérov, prinajmenšom za ministrov. Generálne zmeny v spoločnosti sa budú dať presadiť iba absolútnou jednotou opozičných strán a absolútnym volebným víťazstvom.

Na celkových škodách spoločnosti má mamutí podiel justícia. Justícia zodpovedá za nedotknuteľnosť zákonov aj politikmi. Justícia zostala prostitútkou moci. 27 rokov sa spolupodieľa, lepších prípadoch oči priviera a moci rozťahuje kolená. Boj so zločineckou mocou je bojom Dávida s Goliášom.

Ihneď po voľbách bude prioritným krokom generálna očista polície, prokuratúry, súdov a štátnej správy od ľudí, ktorí boli a sú so zločinom spájaní. Očista musí byť až po okresy. Toto nemôžu realizovať iba poslanci a ľudia z Bratislavy. Spoločnosť má pred sebou dlhú a namáhavú cestu plnú dezinformácií, nástrah a zrád. Na tejto ceste sa nesmieme nechať nikým a ničím spochybniť a odradiť.

V radoch polície, súdov, prokuratúry, štátnej správy a politikov sú bezpochyby stovky čestných ľudí, ktorí pociťujú dnešný stav ako otroctvo.  Je na nich, aby zhodili jarmo falošnej kolegiality a prehovorili.

Sme schopní Slovensko ešte zachrániť?

Zachraňovať Slovensko môžu elity, nie bíreši a zločinci. Môžu proces dekriminalizácie a očisty spoločnosti organizovať tí, ktorí stav prehliadali, zneužívali a kradli? Môžu tento proces vykonávať osoby, ktoré zlyhali? Občania sa nesmú nechať balamutiť tými, ktorí budú tvrdiť, že sa tu už nedá nič zmeniť. Podľa programu politických strán voliči budú vidieť o čo stranám ide. Či chcú iba brať poslanecké mzdy, alebo majú o zmene spoločnosti konkrétne predstavy a neboja sa ich zverejniť.

Zachrániť štát sa dá za podmienky vlasteneckého nasadenia všetkých. Z vyššie popísaných pohľadov sme na tom horšie, ako Nemecko po II.svetovej vojne. Slovensko jenavyše rozvrátené spoločensky a morálne. Budúce generácie čaká sebaobeta, skromný život a odchod do dôchodku vo vyššom veku. Štát je možné postupne odbremeniť, oddĺžiťa zachrániť cez bremeno nízkych miezd, vysokých výkonov,vysokých daní a DPH na potraviny, energie, spotrebný tovar a služby. Budú s tým občania a veritelia súhlasiť? Sú občania ochotní a schopní toto bremeno niesť?

Bez zoštátnenia zločinom nadobudnutých majetkov a vysokých a doživotných trestov to nepôjde!!! Zločincom, štátnym úradníkom a politikom, ktorí nevyargumentujú príjmy a nadobudnuté majetky, majetok zoštátniť!!! Retroaktívne zákony s platnosťou od 17.novembra 1989 prijať referendom!!!

Dovolím si predložiť otázky referenda:

  • Súhlasíte s prijatím zákona, platného od 17. novembra 1989, podľa ktorého bude každá určená fyzická a právnická osoba, policajt, sudca, prokurátor, štátny zamestnanec, či politik povinný do pol roka po prijatí zákona predložiť výkaz o nadobudnutých prostriedkoch a majetkoch?
  • Súhlasíte so zoštátnením celého majetku aj účelovo prevedeného na deti, rodinných príslušníkov, fyzické a právnické osoby tým majiteľom, občanom, policajtom, sudcom, prokurátorom, štátnym zamestnancom a politikom, u ktorých sa zistí, že výška nadobudnutého majetku je o 1 milión eur vyššia ako výška dokázateľne nadobudnutých prostriedkov?
  • Súhlasíte s prijatím zákona, podľa ktorého bude fyzická a právnická osoba, ktorej nadobudnutý majetok bude o 1 milión eur vyššia oproti príjmom, odsúdená stratou slobody na 25 rokov bez možnosti podmienečného prepustenia?
  • Súhlasíte s prijatím zákona, podľa ktorého bude fyzická a právnická osoba, ktorej nadobudnutý majetok bude o 5 miliónov eur vyšší oproti príjmom, bola odsúdená stratou slobody na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia?
  • Súhlasíte s tým, aby boli pre tento účel zriadené štátne orgány na krajskej úrovni, kde budú zamestnaní preverení policajti, súdni znalci, exekútori a prokurátori, schválení referendom v kraji, ktorí budú odhaľovať a pripravovať jednotlivé súdne prípady?
  • Súhlasíte s tým, aby bol pre tento účel na to zriadený centrálny súd, v ktorom budú súdiť preverení sudcovia, schválení referendom a prezidentom, ktorí sa nebudú báť rozhodovať o zoštátnení zločinom nadobudnutých majetkov a nebudú sa báť súdiť na 25 ročné tresty a na doživotie?

Po prijatí týchto zákonov a realizovaní týchto opatrení spoločnosť môže nadobudnúť pocit, že začala fungovať spravodlivosť.Spoločnosti zostali sto miliardové škody a preto budú spravodlivosťou potrestanéstovky ľudí.

Spravodlivosť nie je to, ako v budúcnosti bude. Spravodlivosť je to, ako sa vie spoločnosť vysporiadať so zločinmi, nespravodlivosťou a krivdami, ktoré sa stali.  O správnosti týchto krokov sa nesmieme nechať nikým a ničím spochybniť. Podporou vyššie uvedených zákonov v referende sa vytvoria podmienky pre navrátenie zločinom nadobudnutého majetku štátu v stovkách miliardách eur tak, aby začal slúžiť všetkým. Potrestanie zločincov bude morálnou a ekonomickousatisfakciou všetkých občanov.

Ak chcete o pisateľovi tohto článku vedieť viac, prečítajte si článok „Svedectvo o moci“, ktorý je uložený na internete.
Ak súhlasíte s týmto názorom, rozmnožujte a rozširujte ho!!!

Štefan Martoš, dôchodca, Topoľčany


    Facebook
Hlavná stránka