"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Českí a slovenskí zločinci z vysokej politiky ako jedna rodina – 2. časť

                      Nakontaktoval sa na mňa pán Fábik z Českej republiky, patriaci do kategórie jedincov, ktorý nechce byť ani slepý, ani hluchý, ani nemý, nemlčí vo veciach, kde drvivá väčšina mlčí. Takýto ľudia to nemajú v živote ani jednoduché, ani ľahké. Zločinecký dobytok z vysokej politiky, či už českej, alebo slovenskej, majú totiž jednu spoločnú vlastnosť – sú ako jedna zločinecká a skorumpovaná rodina. A podľa toho aj voči takýmto jedincom postupujú. Aj táto druhá časť je toho dôkazom.

Vladimír Pavlík


V roce 2010 jsem po neshodách s vedením města Hora Svaté Kateřiny zahájil kampaň pro zvolení nového vedení města.

Vážení přátelé a občané naší vlasti.
Propukla nám obrovská kauza ROP Severozápad. Pro nezasvěcené rozkrytí dotačních podvodů.
Nyní proč Vás oslovuji. Vysvětlím jak vypadá rozkrývání této činnosti pro řadového občana.
Jak jsem již psal v předchozím článku, v roce 2006 jsem se přistěhoval na Horu Svaté Kateřiny. Líbilo se nám tam a začali jsme žít svůj život. Pouze do doby, kdy jsme si s partnerkou vzali do péče vnuka.
Po určité době začali verbální útoky proti mé osobě. Nevybíravé pomluvy a podobně ze strany místostarosty Petra Pakosty. Vyvrcholilo když se k těmto aktivitá připojila starostka Eva Horáková.
Nedávalo mi smysl proč reagují tak agresivně. Následně se mi povedlo zjistit, že to zřejmě souvisí s mou minulostí a aktivitami z té doby. Snažil jsem se toto dění zvládnout. Bohužel se nedařilo a tak to dospělodo situace kdy jsem se začal opětovně věnovat politice. Náhle jsem zjišťoval , že tyto dvě osoby soustavnou aktivitou tunelují město. Kohokoliv kdo se jim postavil na odpor zlikvidovali jak lidsky tak ekonomicky.
Začal jsem shromažďovat informace a před volbami v roce 2010 jsem zahájil předvolební kampaň. Volby jsme vyhráli a začali neuvěřitelné útoky, vydírání a zastrašování.
Byl jsem požádán novým vedením města o posouzení projektů města. Zde se začali projevovat závažná porušení zákona. Jedním z těchto projektů je tzv Caravan camp.
V projektu bylo uvedeno ,že se jedná o rekreační zařízení které mělo sloužit k parkování karavanů a rekreaci hlavně zahraničních klientů.
Deklarované prostředky byli vlastní zdroje - 1,341 milionu.
                                   poskytnuté zdroje - 3,128 milionu
V projektu měli být zaměstnáni dva lidé.
Protože město nemělo prostředky pro spoluúčast, pronajalo fiktivně soukromé stavební společnosti městský pozemek za 1,2 milionu. Podala se žádost o poskytnutí dotace. Tato byla schválena a začala výstavba. Během této výstavby se zjistilo, že při spracování projektu došlo k chybě a bylo potřeba zrealisovat výstavbu malé čističky odpadních vod. V hodnotě do sto tisíc korun českých. A tak se čistička postavila.
Při kontrole projektu byli zjištěny závažná pochybení a tak se rozeběhlo podrobné prověřování a vypuklo peklo. Vydírání, vyhrožování a útoky. Protože nikdo z těch kdo se na projektu podíleli nechtěl nic vysvětlit. Během této doby se zjistilo, že chybí podstatná část dokumentace prokazující porušení zákona.
Podávám tedy podnět na stavební úřad v Litvínově. Jejím obsahem je dotaz jak byla stavba zkolaudována, když přístupová asfaltová komunikace v hodnotě 780 tisíc neexistuje. Místo ní je tam štěrková cesta. Patnáct minut po odchodu ze stavebního úřadu mi volal starosta a dotazoval se zda jsem byl na stavebním úřadě. Odpověděl jsem, že ano. Sdělil mi, že mu volala vedoucí kontrolního odboru aby si toho blba – mne zklidnil nebo bude průšvih. No druhý den jsem doplnil podání a poděkoval paní vedoucí za starost.
Pokračuji ve shromažďování důkazů. Je mi vyhrožováno různými lidmi. Vyvolávám tedy schůzku na neutrální půdě se zástupci realizační firmy. Ti se distancují od těchto aktivit a předkládají dokumentaci v kopiích které na Městě chybí a dokazují vinu starostky.
Tak se prokazuje , že za tímto vydíráním a útoky stojí pravděpodobně místostarosta Petr Pakosta. Zjišťuji, že Petr Pakosta podle všeho má vlivné známosti jak mezi osobami realizujícími dotační podvody tak mezi osobami z organizovaného zločinu. Souběžně s tímto případem dochází k rozkrytí dalších činů. O těch však příště. A tak se začínám věnovat ekonomice projektu. A s hrůzou zjišťuji, že roční obrat projektu činí 1 000 korun českých ročně. Město na projektu zaměstnává fiktívně syna místostarosty Petra Pakosty. Čímž vlastně škoda narůstá o pět let vyplácenou mzdu cca 900 tisíc korun a odvody cca 378 tisíc korun českých.Toto je odhadem. Došlo tedy k dalšímu porušení zákona a to podmínek udržitelnosti projektu který má kontrolovat finanční úřad. A to jak v otázce zaměstnanosti tak ekonomice projektu  takzvané udržitelnosti.
Protože je mi sděleno stavebním úřadem, že vše je v pořádku podávám trestní oznámení. Toto je odloženo a oznámení na Generální finanční ředitelství, ani neznáme výsledek. Pouze mi bylo nadále vyhrožováno a nyní i uvalena vazba.
V současné době byla rozpoutána kauza ROP. A tak se ptám. Proč když jsem podal jednoznačné důkazy o systému jak tyto podvody páchané vysoce postavenými osobami v ČSSD fungují, mi pan Sobotka odpověděl že nenese trestní ani morální odpovědnost za konání svých členů. O politické odpovědnosti se radši zřejmě nezmínil.
Tito lidé nám vládnou a samozřejmě tato situace naznačuje, že svědomí těchto politiků zřejmě nebude tak čisté.
Nechám na zvážení všech občanů jaká je morálka našich vysokých politiků. A to dřívějších tak i současných. A výsledek? V nejlepším případě bývá nařízena vratka dotačního titulu. Město finance vrátí i s úroky. No a organisátor s trochou ostudy si namastil kapsu bez postihu. Pouze všichni zapomínají, že třeba v našem případě vratka dotačního titulu je pro město likvidační. Neboť je ve výši rozpočtu města.
Kdo tedy poškodil město . Ten kdo se podvodu dopustil nebo ten kdo jej rozkryl ? No odpovím Vám sám podle nevědomých spoluobčanů že ten, kdo jej rozkryl
Děkuji za pozornost, v blízké době zveřejním další kauzy.

Jiří Fábik – Hora Svaté Kateřiny

   PRINT RSS

Hlavná stránka