"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Musíme sa postaviť aj proti ekonomickému teroru!

         Smižany 15.1.2012  

To, čo nás najviac sužuje, sú dva zásadné problémy, ktoré doteraz žiadna politická strana nebola a zrejme ani dlho nebude schopná skutočne riešiť. A  to nielen planými sľubmi a prázdnymi rečami pred voľbami, ale aj v reálnej politike po voľbách.

Ak chceme čeliť stále viac a viac sa stupňujúcemu cigánskemu extrémizmu, rovnako razantne sa musíme postaviť aj proti ekonomickému extrémizmu zločincov z vysokej politiky.

Zásadným problémom Slovenska je problém ekonomický. Korene našej biedy siahajú 22 rokov dozadu, kedy sme dovolili  ekonomickým zločincom a podvodníkom rozkradnúť štátny majetok a  vytunelovať životaschopné podniky, aby sa tieto mohli dostať do súkromných rúk, a aby sa touto cestou  napokon mohli stať  majetkom zahraničných subjektov.

Súčasná kauza Gorila , ku ktorej sa ešte vrátim neskôr, je len jednou krátkou epizódou v ponovembrovej existencii Slovenskej republiky.

Naša tragédia spočíva v tom, že sme pomohli uzákoniť jedenáste Božie prikázanie:
„Politici sa musia obohacovať na úkor ostatných , a tí sa s tým musia zmieriť!“

Toto nepísané prikázanie sa stalo našim krédom a samozrejmosťou a väčšina občanov nášho štátu  je presvedčená, že to tak musí byť a nič sa na tejto skutočnosti nedá  zmeniť.

Práve preto je hlavným bodom volebného programu Ľudovej strany Naše Slovensko presadenie navrátenia rozkradnutého majetku do vlastníctva štátu.

Skôr však, ako vám priblížim spôsob, ktorým to chceme dosiahnuť, prejdem k  problému, ktorý sa nás existenčne všetkých dotýka bez ohľadu na to,  či si to niektorí chcú pripustiť.

   Ide o tzv. cigánsky problém.

Na úvod pripomeniem štatistiku sčítania obyvateľstva z roku 1938.

Na celom území bývalého Československa bolo vtedy 20 000 Cigánov.  Za obdobie zhruba jedného ľudského života sa ich počet len na Slovenku  znásobil 25x , a dnes  je ich údajne 500 000 . 
A čo bude o 80 rokov ,  nemôžeme  ani  len tušiť. Iba ak predstaviť si situáciu  v tomto smere na Slovensku v tých najčiernejších farbách. Podľa posledného sčítania sa k rómskemu  etniku hlási len niečo vyše 90 000 osôb. Poznamenávam, že sčítanie na princípe  dobrovoľnosti je zbytočným plytvaním  peňazí. 
Ak si by sa v roku 1999 nezrušila štatistika evidencie trestnej činnosti podľa etnika, dozvedeli by sme sa alarmujúce čísla o náraste najmä násilných trestných činov, ktorých sa dopúšťa rómske etnikum. Len v našom regióne boli v poslednom období krátko po sebe dve vraždy. V Krížovej vsi a Veľkej Lomnici.

Možno si položíte otázku, čo má rozkradnutá a skorumpovaná ekonomika Slovenska a cigánsky problém spoločného.

Ich spoločným znakom je to, že súčasní politici, ktorí majú v rukách silové rezorty , nie sú schopní, nemôžu  a ani nechcú tieto problémy účinne riešiť.  

Ak by ich totiž riešili, išli by sami proti sebe.

Vyhlásiť politické strany za zločinecké organizácie, ako to urobil nedávno Viktor Orbán v Maďarsku so socialistami a Giurczanyom, nemôžu a riešiť cigánsky problém a kriminalitu im nedovolí Európska únia, ktorá radšej poskytne ďalšie milióny na projekty rôznym mimovládnym organizáciám, tzv. rómskym splnomocnencom a samotným Cigánom na výstavbu domov, ako  by nám dovolila zmeniť legislatívu.

 A tak budeme čakať, až kým táto časovaná bomba vybuchne a dopadneme ako v Kosove.

Nahradenie demograficky vymierajúceho úbytku majoritného obyvateľstva Cigánmi a imigrantmi z islamských krajín  je pre EÚ a s ňou aj pre Slovensko najlepšou cestou rovno do pekla.

 Pýtam sa , koľko našich občanov musí byť ešte zavraždených, aby sa konečne prijali účinné opatrenia na ich ochranu v najviac ohrozených regiónoch?

Je len otázkou času,  kedy sa obeťou vraždy stane prvý policajt.  Policajti však majú  zviazané ruky a z obavy pre možné obvinenie z  rasovej diskriminácie sa Cigánom radšej vyhýbajú, aby nedopadli ako policajti košickí , z ktorých za niekoľko uštedrených výchovných zaúch, ktoré si museli dať maloletí cigánski delikventi -- páchatelia lúpežného prepadnutia navzájom, sa stali najväčšími rasistami a medializovanými vyvrheľmi.  

Situácia na Slovensku dospela už do štádia, kedy trestný zákon pri určitých druhoch trestných činov platí len na majoritné obyvateľstvo. Konkrétne sa jedná o trestný čin pohlavného zneužitia maloletej, incest-súlož medzi príbuznými a ohrozovanie mravnej výchovy mládeže.

Na nedávne vyhlásenie premiérky Ivety Radičovej o tom, že Rómom už nebudú prideľovať byty a domy zadarmo, reagoval rómsky splnomocnenec  tvrdením, že po roku 2020 sa bude tento problém týkať už bezpečnosti a územnej celistvosti. Toto šokujúce vyhlásenie možno vnímať a označiť  už  ako otvorené vyhrážanie.

 Dnes príslušníci MV SR nenaháňajú v slovenskej džungli nielen gorily v politike, ale ani tie menšie gorily iného druhu, ktoré už hromadne napádajú zatiaľ ešte majoritné obyvateľstvo. O tom sme sa presvedčili nedávno v Zlatých Moravciach.  Pretože jednoduchšie je o tom  len tárať.  

Ubezpečujem každého,  že po voľbách Smer-SD   túto Gorilu rovnako ako tie predošlé potichu zase zametie pod koberec.

Vrátim sa k prípadu Gorila.

Mať dnes vo volebnom programe ako hlavný bod programu prijatie súboru účinných a vykonateľných zákonov na preukazovanie pôvodu majetku a jeho navrátenie do vlastníctva štátu je považované tzv. štandtartnými politickými strananmi za utópiu.  A ja tvrdím, že ak sme utopistami my, tak potom bol utopistom aj Ježiš Kristus, pretože hovoril pravdu mocným tohto sveta, ktorú nemohli zniesť a za toto ho ukrižovali. Aj nás budú chcieť ukrižovať  -- ale iným spôsobom.

Poďme však  po poriadku -- na začiatok,  čo bolo pred Gorilou, ktorú chcú dnes všetci pred voľbami tak usilovne vyšetrovať a vytĺcť z vyšetrovania tejto kauzy politický kapitál.  

Tento prípad  bol známy už v roku 2001, kedy kvôli nemu minister vnútra za KDH Vladimír Palko zbavil funkcie šéfa vyšetrovateľov Šáteka.  Postupne sa  kauza ťahala až do roku 2006 a v priebehu rokov ju dvakrát  vyšetrovali a vždy zahrali do autu.
Už vôbec sa nehovorí, že pred Gorilou bola malá privatizácia, holandské dražby a po nich veľká privatizácia, kedy sa začal rozkrádať štátny majetok a tunelovanie.

Začal to Vladimír Mečiar a asistovala mu pri tom SNS.

Najprv sa štátne podniky ako VSŽ, Nafta Gbely museli dostať do rúk ekonomických dobrodruhov, a  po nástupe  Modrej kresťansko-demokraticko-komunistickej koalície sa začalo s výpredajom strategických podnikov do zahraničia.

V USA alebo v Izraeli by sa ohrozenie energetickej bezpečnosti krajiny predajom strategických podnikov ako SSP, elektrárne, banky  a vodohospodárske podniky posudzovalo ako ekonomická sabotáž a vlastizrada, za čo je v týchto štátoch  trest smrti.  U nás sa z toho stal ešte korupčný biznis a zainteresovaní zločinci si začali rozdávať miliónové provízie ako cukríky.

A dnes nám tu chce minister vnútra SR pán Lipšic nahovoriť, že jeho 10-členný tým supervyšetrovateľov vyšetrí to, čo už dvakrát "vyšetrovali" ich kolegovia. Vyšetrovať sa, prirodzene, bude len do volieb. A jediné, čo tu po Gorile zostan,e bude smrad a prázdny  cirkus.

Politickí väzni zo Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov už roky márne poukazovali na všetkých tých hlavných zločincov a páchateľov,  ktorí toto celé organizovali.

Jaroslav Haščák a Marek Dospiva (šéfovia súčasnej Penty, ktorá kompletne ovláda pravo-ľavé spektrum slovenskej politickej scény) ako synkovia najkrutejších ŠTB*ákov zo Staroľubovnianskeho okresu boli v roku 1987 vytipovaní bývalou sovietskou komunistickou tajnou službou KGB na vykonávanie špeciálnych úloh na slovenskom území. Preto si ich KGB vychovala ako janičiarov na svoj obraz v rámci ich štúdia na moskovskom Inštitúte zahraničných vecí v rokoch 1987-1992.
Výsledok je dnes pre  minimálne 5 miliónov Slovákov priam katastrofálny :

-snahy o komplexné ovládnutie a privatizáciu zdravotníctva a nainštalovanie tzv. amerického modelu , ktorý by zdravotnú starostlivosť prakticky zneprístupnil státisícom najchudobnejších Slovákov,
- prakticky komplexné ovládnutie celej slovenskej politickej scény chápadlami korumpujúcej a vydierajúcej chobotnice.

Pre túto arcizločineckú organizáciu s názvom Penta pracuje aj Alojz Lorenc.
Česká Mladá fronta nedávno uviedla, že jeden z najmocnejších mužov komunistického režimu, šéf ŠtB Alojz Lorenc, pracuje pre česko-slovenskú finančnú skupinu Penta.

Firme, ktorá v Čechách obchoduje s dlhmi, vlastní Jáchymovské kúpele, Adamovské strojárne a v súčasnosti sa uchádza o Severočeské hnedouhoľné bane, niekdajší generál A. Lorenc chráni údaje v počítačovej sieti.

„Využívame služby mnohých odborníkov v potrebných oblastiach, medzi nimi ide sprostredkovane aj o Alojza Lorenca," hovorí šéf Penty Marek Dospiva pre MFD.

A. Lorenc vytvoril v minulosti šifrovací systém pre komunistický vojenský pakt - Varšavská zmluva, a podľa M. Dospivu ho odborná verejnosť dlhodobo rešpektuje ako uznávaného experta na šifrovacie systémy.
Poznámka: Čo sme to za národ, ak eštebáckého zločinca rešpektujeme ako uznávaného experta?
Alojz Lorenc dostal v apríli 2002, teda až trinásť rokov po páde komunizmu, podmienený trest za to, že nariaďoval zatýkanie odporcov minulého režimu vždy, keď sa blížilo nejaké výročie.

Za mreže ho poslal už skôr Vojenský súd v Tábore, generál však ako slovenský občan odmietol nastúpiť  na výkon trestu v Čechách. 
Bratislava potom rozbehla nové vyšetrovanie, ktoré bolo za vlády HZDS prerušené, a pred súd sa prípad dostal až po páde Mečiarovho kabinetu, píše MFD.
Historici tiež upozorňujú, že nikto zatiaľ neodhalil jeho pravú úlohu pri tzv. zamatovej revolúcii, uzatvára MFD.

To, čo sa tvrdí v Gorile, to si už  verejne dovolil prezentovať koncom roku 2004 vtedajší vedúci špecializovaného tímu Ministerstva vnútra plk. Jozef Šátek:
že cez tzv. biele goliere sa financujú aj politické strany.

V tom období bol ministrom vnútra Vladimír Palko, ktorý sa prezentoval ako bojovník proti mafii. Paradoxné je, že po vyše troch týždňoch od tohto vyjadrenia  Palko 18. januára 2005 Šáteka odvolal.
„Spôsoboval konflikty a napätie vo vedení polície ustavičnými kompetenčnými spormi a zákulisnými ťahmi namierenými proti iným funkcionárom“, odôvodnil Palko svoje rozhodnutie.

Paradoxné ale je tiež, že Jozef Šátek musel koncom roku 1996 taktiež opustiť rady polície kvôli tomu, že bol vo vyšetrovacom tímeohľadom únosu prezidentovho syna.

Problém bol totiž v tom, že Vladimír Mečiar ako predseda vlády založil v októbri 1995 za účelom zmarenia vyšetriť štátny terorizmus zločineckú skupinu, ktorej členmi boli v tom čase minister vnútra Hudek, generálny prokurátor Vaľo a riaditeľ SIS Lexa. Napriek tomu, že Vladimír Palko o tomto veľmi dobre vedel, v politickej relácii TV Markíza SITO dňa 20. októbra 2002 povedal: "...mne sa nezdá, že by existovali nejaké informácie, ktoré by mohli viesť až k vzneseniu konkrétneho obvinenia vyšetrovateľom voči Vladimírovi Mečiarovi z nejakých veľmi závažných trestných činov."

Na adresu polície, ktorá špicľuje každé  stretnutie ĽSNS, kladiem otázku, ako môžeme veriť polícii, ktorá dodnes neočistila svoje meno, znečistené ešte z čias marenia vyšetrovania únosu mladého Kováča, a ktorá už dvakrát zamietla pod koberec prípad Gorila.

Na záver dodávam, že Gorilu opäť účelovo vytiahli a načasovali ľudia z vojenského spravodajstva po tom, čo z Ministerstva obrany vykopli nominanta SAS Galka.  
Jedine tejto strane sa táto kauza, o ktorej už všetci dávno vedeli, hodí do volebnej kampane, pretože v rokoch 2005 a 2006 ešte SAS v žiadnej vláde nebola.

Je tragikomické, že politici sú presvedčení, že tento národ je taký hlúpy, že hoci podľa záznamov Gorily boli v kriminálnych a korupčných aktivitách namočení takmer všetci,  im opäť dá vo voľbách svoje hlasy.

Vážení občania Spišskej Novej Vsi, 

skúste sa opýtať Vášho bývalého primátora Mitríka, bývalého poslanca SDKÚ a dnes riaditeľa SIS, či bude mať záujem zbaviť mlčanlivosti príslušníkov SIS a či poskytne z archívu SIS dokumenty , ktoré budú usvedčovať jeho politických súkmeňovcov?

Na záver tejto nechutnej politickej žumpy citujem slová jedného z odpočúvaných v kauze Gorila:
„Demokracia je nahovno systém. Volič o ničom nič nevie, volič je hovno. Volič vníma iba absolútny povrch, ... "

Zatiaľ to tak vyzerá.

Ak skutočne nechceme, aby to bolo tak,  a ak máme v sebe ešte kúsok odvahy,  malo by  byť našou morálnou  povinnosťou  v marcových voľbách neskorumpovanú stranu,  odhodlanú a  schopnú postaviť sa  proti ekonomickým zločinom, i účinne riešiť aj cigánsky problém.

Slovensko nepotrebuje strany navrhujúce  iba povrchné riešenia, ktoré sú len pletím buriny na povrchu. Slovensko potrebuje hlbokú orbu!                          

                                František Bednár                                                


    Facebook Print Friendly and PDF
             
Hlavná stránka