Hlavná stránka
 

 Doterajší ministri zdravotníctva nielen ako zločineckí gauneri, ale aj ako vykrádači zdravotníctva či v pozícii komplicov

           Zdravotníctvo je najvyššou prioritou každého štátu. Možno jednoznačne povedať, že choré zdravotníctvo je najväčšou príčinou chorého štátu. Popri zdravotníctve sa najviac prezentuje aj školstvo -vzdelanie. Hoci sa stým dá taktiež súhlasiť, no zároveň treba pripomenúť, že aj toto odvetvie je od zdravotníctva plne závislé. Preto by malo byť tou najsvätejšou povinnosťou nielen všetkých doterajších jeho ministrov, vlád, ostatných ministerstiev, poslancov parlamentu, ale aj MV SR, GP SR, kde dôležitú úlohu zohrávajú aj samotní občania, pričom netreba zabudnúť ani na médiá, že tento rezort potrebuje nielen tú najvyššiu ochranu po ekonomickej línii, ale aj po línii ľudsko-právnej.

Lenže na Slovensku, a prečo hlavne na Slovensku, sú tieto dve priority najviac vzdialené od reality, dokonca v rámci celej Európskej únie, nie je náhodné. A má to aj svoje historické dôvody, aj keď za históriu to možno považovať 90 rokov dozadu.Ale aj to, že mnohé negatíva sa aj dedia. Začnime v období Slovenského štátu, kde mnohí slovenskí občania voči Židom cez arizáciu ich okrádali nielen o ich majetok, pričom 58-tisíc ich poslali do plynových komôr. A sú dostatočné dôkazy, že práve v týchto zločinoch proti ľudskosti predbehli v aktivitách aj samotný nemecký nacizmus. A November 1989 jednoznačne ukázal, že vlády a parlamenty ktoré tu vznikli, začali realizovať to, čo nedokončil nemecký nacizmus – vyhladzovanie vlastných občanov aj bez koncentračných táborov a plynových komôr. Stačili im k tomu ekonomické zločiny a každoročné vykrádanie zdravotníctva, kde boli najviac postihnuté skupiny ľudí, ktorí napríklad kvôli veku, zdravotným problémom nedokázali tvoriť hodnoty či už ekonomické alebo ľudsko-právne. Postupne sa vytvorili silné skupiny, ktoré verejne prezentovali, že títo ľudia zaťažujú štátny rozpočet, sociálny a zdravotný systém. Dostali sme sa do reality, krutej reality, že mnoho ľudí, vrátane aj detí, aby prežili, tak sa im na liečbu, vrátane liekov, musia skladať občania cez rôzne dobrovoľné zbierky. AKÝ TO PARADOX, KEĎ TÍTO NAJZVRHLEJŠÍ ZLOČINCI A ZLODEJI SÚ ZNÁMI, VEĎ UROBIŤ SI Z TEJTO ZLODEJSKEJ ZVRHLOSTI SVOJ OSOBNÝ BLAHOBYT, DOKONCA ZA CENU PREDČASNÝCH ÚMRTÍ, NEMÁ OBDOBU V CELEJ EURÓPSKEJ ÚNII.

Zúfalý čin ale aj memento košickej primárky – PROSÍ O PENIAZE CEZ ZBIERKY OD RADOVÝCH OBČANOVNA OPRAVU DETSKEJ FAKULTNEJ NEMOCNICE

          V prílohe, ktorá je súčasťou tohto článku, ktorom hrajú hlavnú úlohu ministerka Dolinková, primárka Chovanová a Detská fakultná nemocnica, ukončujem týmto mojim komentárom: - Tak ako sa ministerka Dolinková správa – ignoruje primárku oddelenia a neonatologickej intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Vandu Chovanovú len dokazuje, obrazne povedané, že musela byť bucharom tlačená do análneho otvoru kágebácko – eštebáckeho zakrpateného zakomplexovaného zmrda Jaroslava Haščáka. Bolo by už načase, aby ju z tohto análu vytiahli pomocou oceľového lana za pomoci mimoriadneho silného elektrického vrátku.

Zodpovední ministri zdravotníctva

Viliam Soboňa, Irena Belohorská, Tibor Šagát, Ľubomír Javorský, Roman Kováč, Rudolf Zajac, Ivan Valentovič, Richard Raši, Ivan Uhliarik, Zuzana Zvolenská, Viliam Čislák, Tomáš Drucker, Andrea Kalavská, Peter Pellegrini, Marek Krejčí, Eduard Heger, Vladimír Lengvarský, Michal Palkovič, Zuzana Dolinková.

Vladimír Pavlík


7. jún 2024
Nestretla sa s ňou, , že práve ani jej nedala peniaze na opravu. Dolinková ignoruje lekárku, ktorá ju kritizovala
Primárka spustila zbierku na rekonštrukciu.
Ján Krempaský
Ján Krempaský
Redaktor
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková a primárka Oddelenia neonatologickej intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Vanda Chovanová.Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková a primárka Oddelenia neonatologickej intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Vanda Chovanová. (Zdroj: TASR (2X))
Teraz, keď potrebuje peniaze na opravu oddelenia, ktoré je v katastrofálnom stave, ministerstvo tvrdí, že s tým nič nemá.
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková z Hlasu aj päť mesiacov po tom, ako sa v popradskej nemocnici odfotila s predčasniatkom, ignoruje primárku oddelenia neonatologickej intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Vandu Chovanovú.
V januári na sociálnej sieti lekárka upozornila, že pri fotografovaní s novorodencom mala mať ministerka na sebe ochranné prostriedky.
„Nie je podstatné, aby sme sa my dve stretli. Predsa len beriem to tak, že ona je ministerka a ja som len obyčajná robotníčka medicíny,“ odpovedá primárka na otázku, či ju Dolinková prišla pozrieť na oddelenie počas svojej marcovej návštevy košickej detskej nemocnice.
Ministerka na otázku, prečo sa nestretla s Chovanovou, neodpovedala. Na návšteve nemocnice bola mesiac po tom, ako primárka v rozhovore pre Denník N hovorila o katastrofálnych podmienkach na oddelení, a o tom, ako na opravy opakovane neúspešne žiadala peniaze.
Teraz, keď začala Chovanová zbierať peniaze na prestavbu oddelenia, pretože jej ministerstvo dotáciu zrušilo, Dolinkovej komunikačný odbor reagoval, že vedenie ministerstva nerozhoduje o rozdelení peňazí pre jednotlivé oddelenia. Nemocnica pritom patrí pod ministerstvo.
Detská nemocnica prípad nekomentuje a odkazuje na vedenie ministerstva.
Primárka Chovanová s pomocou troch aktivistiek - Mileny a Simony Bobekových a Zuzany Mariankovej spustila tento týždeň zbierku pre oddelenie, kde zachraňujú životy predčasne narodených detí. Jedno také držala v náručí aj Dolinková.
Na výmenu okien či rekonštrukciu izieb pre matky novorodencov potrebuje Chovanovej oddelenie pol milióna eur.


Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!

1 2 3 4 5 »