Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Prečo bývalý dôverník komunistickej vojenskej kontrarozviedky Milan Žitný tak zúrivo obhajuje agentov ŠtB, vrátane Andreja Babiša a spochybňuje Ústavný súd?  

https://vk.com/vlado.pavlik   

S príspevkom súvisiace:

Žoldáci ŠTB a VKR spolu s potkanmi vyliezajú z kanálov a priživujú sa na samovražde Lučanského


        Kde sa vzal tu sa vzal  a naraz sa z textára, scenáristu  a dôverníka vojenskej kontrarozviedky, čo v roku 2017 verejne uviedol bývalý disident Fedor Gál  https://www.tyzden.sk/spolocnost/43185/je-mozny-svet-bez-svinstva/ v blogu s názvom Je možný svet bez svinstva? stal „bezpečnostný analytik“.   Fedor Gál okrem iného uviedol, citujem: Nielenže sú Babišovi riadiaci dôstojníci z čias komunizmu nedôveryhodní svedkovia jeho obhajoby, ale aj ten Milan Žitný bol za komunizmu dôverníkom vojenskej kontrarozviedky.

 Do novembrového prevratu v roku 1989 o Milanovi Žitnom  nikto nepočul a z jeho životopisov sa toho veľa nedozviete.

Oficiálne sa uvádza len toľko:
MILAN ŽITNÝ - ŽIVOTOPIS
Pred rokom 1989 technik, textár, scenárista a dramaturg na voľnej nohe, po revolúcii textár, novinár a publicista. Pôsobil desať rokov v Rádiu Slobodná Európa, ako komentátor publikoval v mnohých domácich a zahraničných médiách. Venuje sa najmä témam bezpečnosti, spravodajských služieb a organizovanému zločinu v politickom kontexte.
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/milan-zitny-17739
https://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/235607-milan-zitny.html
Povolání:
textař
Narození:
1952


Milan Žitný   sa začal podozrivo objavovať  pri všetkých známych kauzách, počnúc únosom mladého Kováča a končiac vraždou právnika Ernesta Valka. Naposledy sa začal mimoriadne aktívne angažovať ako „znalec“ v súdnom spore  v prospech miliardára Andreja Babiša, ktorý žaloval  slovenský Ústav pamäti národa za to, že je v registroch evidovaný ako spolupracovník ŠtB s krycím menom Bureš.  

Pre objasnenie, čo sa za tým v skutočnosti skrýva, je potrebné pripomenúť, že Žitný sám s pochybnou minulosťou dôverníka komunistickej vojenskej kontrarozviedky, ktorej spisy  nesmeli byť 15 rokov zverejňované, čo nesie rukopis v koho réžii bola tzv. Zamatová  alebo nežná revolúcia, sa vždy ako šedá eminencia   postavil na stranu tých, ktorí nesú zodpovednosť za  politické ale hlavne ekonomické zločiny spáchané po novembri 1989 ľuďmi prepojenými s ŠtB, VKR, bývalou nomenklatúrou a organizovaným zločinom.

2. apríla 2017  uviedol pre denník Pravda,  že dúfa, že Ústavný súd zmietne zrušenie Mečiarových amnestii zo stola.
https://www.hlavnespravy.sk/milan-zitny-pre-pravdu-dufam-ze-ustavny-sud-zmietne-amnestie-zo-stola/953468

Milan Žitný pre Pravdu: Dúfam, že Ústavný súd zmietne amnestie zo stola

Žitnému  mimoriadne prekáža uplatnenie  princípu retroaktivity, čo len potvrdzuje, za koho tento pseudo - bezpečnostný analytik  vlastne kope. Retroaktivity podľa vzoru nacistických zločinov sa totiž panicky boja aj  všetci komunistickí zločinci, ktorí v novembri 1989 hodili cez palubu robotnícku triedu a privlastnili si bývalý štátny majetok, ktorý sa presunul na účty tzv. kapitálotvornej triedy.  Preto sa tento žoldák  v službách zločincov z radov ŠtB a VKR objavuje vždy, ak sa vyskytne pokus alebo snaha hrabať sa v ich minulosti.

Žitný sa demaskoval v spore  Andreja Babiša a jeho zúrivá reakcia v relácii  RTVS Z prvej ruky zo 14. februára 2018, po zamietnutí žaloby Babiša Krajským súdom,  v dôsledku rozhodnutia Ústavného súdu SR, potvrdila, že mu nejde len o Babiša ale aj o to, aby sa nikto  nehrabal aj v jeho minulosti dôverníka VKR. Milan Žitný pre Hlavné správy uviedol, že jediným, kto bude v tomto spore poškodený, je Andrej Babiš. https://www.hlavnespravy.sk/rozsudok-v-spore-andreja-babisa-upn-bude-pravoplatny-dorucenim/1311990 Rozsudok v spore Babiša a ÚPN bude právoplatný doručením.
Žitný: Jediný, kto je nálezom ÚS SR poškodený, je Andrej Babiš.

V tomto ale nie je úprimný, pretože poškodených z radov agentov ŠtB bude určite oveľa viac, vrátane jeho samotného.  Nález  Ústavného súdu je totiž pre nich nebezpečným precedensom a hrozbou spochybnenia všetkých rozsudkov v neprospech ÚPN, ktoré sa týmto dajú napadnúť.

 Z prvej ruky
 https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1175
Streda 14.02.2018,
https://www.youtube.com/watch?v=Wv4R0FZaINM&feature=youtu.be
Milan Žitný zúrivý obhajca Andreja Babiša a agentov ŠtB


V tejto relácii  školený prednovembrový dôverník VKR Žitný stratil nervy a profesionálne zlyhal v rozhovore s historikom ÚPN Patrikom Dubovským, keď označil   rozhodnutie Ústavného súdu ako  zmätočné a vyvolávajúce chaos!  Tu už prekročil pomyselnú hranicu, pretože ako povedal samotný premiér Fico, nálezy Ústavného súdu sa musia rešpektovať aj v prípade, ak s nimi nesúhlasíme.  

            Žitný už druhý krát spochybnil postup Ústavného súdu a je evidentné, že sa s tým nedokáže  vyrovnať.
Tento „bezpečnostný analytik“  hrá špinavú hru,  pri ktorej  cynicky a arogantne manipuluje verejnosť svojimi pseudoargumentmi a využil k tomu  údajne aj svoju manželku,  novinárku Plus 7 dní, kde vyšiel jej účelový a kritický článok proti ÚPN, pod vedením bývalého predsedu Správnej rady Ondreja Krajňaka a nákladoch za právne služby. https://plus7dni.pluska.sk/Domov/Pravnicke-firmy-zinkasovali-za-sluzby-pre-statny-ustav-170-tisic-eur V diskusii k článku sa uvádza:

ahaho 
Iniciály autora článku "až" znamenajú p. Annu Žitnú? Čiže autorkou je manželka Milana Žitného, ktorý svedčil na súde v prospech Andreja Babiša proti ÚPN? Zaujímavé, že to nie je aspoň spomenuté pod článkom ako poznámka kvôli korektnosti, keďže je to konflikt záujmov ako vyšitý.

Nadprácu Milana Žitného zjavne spochybňuje aj vyjadrenie jedného z bývalých príslušníkov ŠtB  uverejnené v Trende.
Bývalý príslušník ŠtB: Babiš s tajnou políciou vedome spolupracoval
 https://www.etrend.sk/ekonomika/byvaly-prislusnik-stb-babis-s-tajnou-policiou-vedome-spolupracoval.html

 

Odporúčanie pre Andreja Babiša a typ na  investigatívnu žurnalistiku pre Milan Žitného,  experta na organizovaný zločin v politickom kontexte

Andrejovi Babišovi rovnako, ako som odporúčal v roku 1992 Ing. Gunišovi,  radím, žalovať konkrétnych príslušníkov ŠtB a nástupnícku organizáciu FMV pod ktorú spadla ŠtB, ktorou je na Slovensku SIS.  No a bezpečnostnému analytikovi a expertovi na organizovaný zločin v politickom kontexte dávam typ, aby vyvrátil podozrenia z prepojenia Andreja Babiša na organizovaný zločin a aby Babiš okrem eštebákov žaloval aj Slovákov, ktorí zabíjali v kauze Setuza, o čom sa v Českej a Slovenskej republike všetci boja hovoriť.

V tejto súvislosti treba pripomenúť, že v českej polícii sú ešte ľudia,  ktorí majú údajne pomáhať zakrývať trestnú činnosť ľudí blízkych Andrejovi Babišovi. Svoje by o tom vedel povedať aj česky "investigatívny" novinár Josef Klima, známy z diania okolo doživotne odsúdeného a prezidentom Zemanom amnestovaného Jiřího Kajínka, kde najprv spomínaného Kajínka bránil a nakoniec kde už bolo jasné, že ho prezident amnestuje, kartu obrátil a vystupoval proti Kajínkovi. Ako scenárista sa podieľal aj na českom krimi-seriáli natočenom  na základe skutočných  udalostí EXPOZITURA, čo potvrdzuje, že človek, ktorý písal scenár musel dôverne poznať zákulisie prepojenia Berdychovho gangu a polície.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Expozitura_(seri%C3%A1l)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Berdych%C5%AFv_gang
Ďalším príkladom je prípad Asujevovho  gangu https://www.lidovky.cz/zalobce-navrhl-prisny-trest-pro-vora-v-zakone-pozaduje-25-let-pr4-/zpravy-domov.aspx?c=A101013_132847_ln_domov_pks kde rovnako novinári v Čechách  dodnes mlčia o prepojení mafie obchodujúcej so zbraňami údajne napojenej na SIS a špičky českej polície. 
Je všeobecne známe, že Mrázek chcel ovládnuť firmu Setuza a mal konflikt s Babišom, ktorý pár dní po zastrelení Františka  Mrázka podnik prebral pod Agrofert    Keď istý človek–bývalý príslušník českej tajnej služby pred dvoma rokmi chcel nejaké dokumenty  z českého ministerstva financií, pri vstupe míňal Babiša v doprovode jeho ochranky  a povedal mu o ktoré dokumenty sa mu jedná, Babiš mu  povedal, že  sa to nedá. Keď mu pripomenul jeho kamarátstvo s Konečnou, Babiš  zbledol a behom dvoch minút si prišla pre neho námestníčka ministra financií, ktorá ho  osobne odviezla do archívov na Zličíne. Jasným príkladom  prepojenia polície na politické špičky je aj  prípad  konkurzného mafiána napojeného na bývalého sudcu Zoroslava Kollára, Petra Sýkoru,  slovenského občana, na Slovensku hľadaného pre neplatenie výživného, v Českej republike "šikovne" podnikajúceho rovno pod nosom  polície a ochranou  politických kruhov.

Mrázka údajne  zastrelil slovensky snajper, (Andrej Balasz-údajne agent SIS) ktorého neskôr zabili v Španielsku.
Mesiac predtým bolo v Prahe stretnutie šéfov tajných služieb, kde bol aj vtedajší minister Palko a asistentku mu robila agentka Konečná.
https://www.novinky.cz/domaci/250113-vrazdu-kmotra-mrazka-si-objednal-babis-reaguje-dotceny-dalik.html
Vraždu kmotra Mrázka si objednal Babiš, reaguje dotčený Dalík
https://zpravy.idnes.cz/mrazek-pred-smrti-shanel-strelivo-na-babise-fee-/domaci.aspx?c=A060519_090827_domaci_mr
Mrázek před smrtí sháněl „střelivo“ na Babiše

Tunelovanie  peňazí daňových poplatníkov žalobami proti  ÚPN

Keďže Babiš vyhlásil, že bude  v spore pokračovať podaním žaloby proti MV SR, resp. SIS, je potrebné upozorniť na závažnú skutočnosť, na ktorú som upozorňoval ešte v roku 1992 v súvislosti s evidenciou člena VPN Ing. Lumíra Guniša, ktorý bol evidovaný neoprávnene ako spolupracovník ŠtB. V sporoch  neoprávnenej evidencie v registroch spolupracovníkov ŠtB je potrebné podať žaloby proti konkrétnym príslušníkom  ŠtB a nástupnickej organizácii,  pod ktorú spadala ŠtB. Na základe môjho odporúčania podal  Ing. Guniš žalobu proti konkrétnemu príslušníkovi ŠtB, ktorý jeho spoluprácu evidoval.  Menovaný podal žalobu  súčasne aj proti nástupníckej organizácii FMV -  Slovenskej informačnej službe. V tomto spore bol úspešný a súd rozhodol, že bol evidovaný ako spolupracovník ŠtB neoprávnene ako potvrdzuje rozsudok Krajského  súdu   v Banskej Bystrici sp. zn. 11C  4/92-84 zo dňa 16. 12. 1993 Presne takto mali byť preto vedené všetky súdne spory v obdobných prípadoch.

            Po založení  ÚPN sa však zaviedla protiprávna prax podávania žalôb proti ÚPN, ktorý,  tak ako potvrdil nález Ústavného súdu, nebol  a nie je oprávnenou osobou ako odporca, pretože   spolupracovníkov ŠtB neevidoval, len zo zákona údaje poskytnuté SIS a MV SR  uverejnil na svojej webovej stránke po tom, čo už boli skôr uverejnené  v printových Necenzurovaných novinách –Rudé krávo.

Spolupracovníci ŠtB  si z podávania žalôb urobili následne výnosný zárobkový podnik a tunelovanie peňazí zo štátneho rozpočtu, pričom v sporoch proti ÚPN žalobcov zastupovala   A. K. JUDr. Jána Čarnogurského!  V čase, kedy bol predsedom ÚPN politický nominant SNS Ivan Petranský, ÚPN pre pasivitu prehral  viacero súdnych sporov. Jedným z najmarkantnejších bola žaloba o priznanie  1 300 000 eur.  V tomto spore išlo o zjavný tunel, ktorému zabránil len nástup Ondreja Krajňáka do funkcie predsedu Správnej rady ÚPN.  Po tom čo sa ÚPN začal aktívne brániť a začal spory vyhrávať  A.K. J. Čarnogurského  začala odmietať zastupovanie  osôb evidovaných v databáze spolupracovníkov ŠtB. V spomínanom spore o 1,3 mi. eur žalobca prejavil záujem o mimosúdnu dohodu. Žalovaný ÚPN ponúkol žalobcovi 3 000 eur, čo bola priemerná suma odškodnenia, ktorú dostávali politickí väzni ako Anton Srholec, za prácu v uránových baniach, čo bolo samozrejme právnym zástupcom žalobcu odmietnuté. Už z toho je vidieť o aký cynizmus a bezohľadnosť  ide zo strany kolaborantov bývalého režimu, ktorí si cenia ochranu svojho mena stonásobne viac, ako životy a zdravie politických väzňov.

www.cibulka.com/
Výsledek hledání "Hudzovic"

Osoby zapsané ve svazcích STB


Příjmení, jméno

Narozen(a)

Bydliště

Typ spolupráce
Evidující správa STB

Krycí jméno
Svazek

Hudzovič René

20.11.1964

Agent
Košice

Hudec
16858

Hudzovič René

20.11.1964

Tajný spolupracovník
Košice

Hudec
1685810

https://dennikn.sk/minuta/701077/
Súd priznal odškodné 451-tisíc eur advokátovi Renému Hudzovičovi
https://domov.sme.sk/c/20479449/advokatovi-hudzovicovi-vyplatia-odskodne-vo-zvazkoch-stb-bol-neopravnene.html
Štát má zaplatiť státisíce advokátovi zo zväzkov ŠtB

  Po rokoch dokazovania neoprávnených nárokov zo strany žalobcu Okresný súd v Leviciach rozhodol, že ÚPN musí zaplatiť vzniknutú nemajetkovú ujmu poškodenému Hudzovičovi 150 000 € a majetkovú ujmu v celkovej sume 300 000 € musí zaplatiť Ministerstvo vnútra SR, ako nástupnícka organizácia ŠtB. Medzičasom vznikli nové judikáty na Ústavnom súde v Košiciach, či Krajskom súde v Bratislave, ktoré budú mať rozhodujúci dosah na úspešné ukončenie sporu v prospech ÚPN. Právny zástupca MV SR zo začiatku prejavil záujem spolupracovať s ÚPN pri vedení súdneho sporu, avšak niekto sa postaral, že zo spolupráce zišlo, čo zrejme znamenalo, že niekto mohol mať záujem, aby bola táto suma vyplatená. Uvedený prípad ešte nie je právoplatné ukončený. V tomto spore došlo pre pochybenie sudcu k pokute 6 000 eur, ktorú však ministerka spravodlivosti L. Žitňanská zastavila. Viaceré skutočnosti nasvedčujú tomu, že sa toto tunelovanie dialo za pasivity štátu a po tichej dohode. Jediný kto sa aktívne o túto kauzu zaujímal, bol minister financií P. Kažimír, ktorý si uvedomoval, že ak by došlo k plneniu vo výške 1,3 mil. eur, takúto vysokú sumu by za ÚPN muselo zaplatiť ministerstvo financií.

Ondrej Krajňák musel byť potrestaný  novelou zákona o ÚPN, ktorú inicioval bývalý člen Komunistickej strany a ponížený historikolokaj Anton Hrnko zo SNS.


V súvislosti s bezprecedentným nálezom Ústavného súdu a následným zamietnutím žaloby Andreja Babiša  nemá nikto z novinárov odvahu nahlas povedať, že obeťou tohto sporu sa  stal  bývalý predseda ÚPN Ondrej Krajňák. Rovnako sa mlčalo o politickom tlaku na ÚPN, aby  jeho predseda nepodával sťažnosť Ústavnému súdu po výhre Babiša na Najvyššom súde SR.  František Mikloško sa v minulosti viackrát vyjadril, že za obdobím komunizmu sa urobil generálny pardon.  Podobný názor prezentoval aj jeho brat bývalý poslanec NRSR Jozef Mikloško.  Ondrej Krajňák preto musel byť potrestaný  novelizáciou zákona o ÚPN, ktorú inicioval bývalý člen Komunistickej strany a komunistický historikolokaj Anton Hrnko zo SNS. Zmena zákona o ÚPN bola v NR SR prijatá v rovnaký deň, ako verdikt Ústavného súdu, ktorý bol pre kauzu Babiš a jemu podobné kľúčový. A čo je ešte dôležité od  tohto momentu bývalí eštebáci už nemôžu tunelovať peniaze daňových poplatníkov, ako to skúšali doteraz.

 Táto novela bola jednoznačne politickou objednávkou komunistických zločincov z pozadia, ktorí stále riadia Slovenskú republiku. Lebo kauza Babiš aj 28 rokov po prevrate sa mohla stať hrozbou pre mnohých z nich.  Preto jediným cieľom tejto novely bolo odobratie kompetencii predsedovi Správnej rady ÚPN, podávať sťažnosti vo veci podobných súdnych sporov.  Anton Hrnko týmto z ÚPN urobil pasívnu inštitúciu, ktorá  bude zárukou, že v budúcnosti už nevypadne zo skrine žiadny kostlivec s eštebáckou minulosťou.  ÚPN zmenou zákona de facto  prestal plniť svoje poslanie kvôli čomu jeho predseda rezignoval z funkcie.    Proti zmene zákona o ÚPN  vyjadrili protest viacerí poslanci Európskeho parlamentu  čo slovenské média prešli mlčaním.
https://domov.sme.sk/c/20648668/opozicni-poslanci-tvrdia-ze-podpredseda-sns-hrnko-sa-vyhrazat-sefovi-upn.html Opoziční poslanci tvrdia, že Hrnko z SNS sa mal vyhrážať šéfovi ÚPN

Paradoxne  sa po novembri 1989  zámerne nič nehovorilo o tých, ktorí mali spoluprácu s ŠtB priamo v náplní práce ako bývalý člen ÚV KSČ a Krajský tajomník v Košiciach Rudolf Schuster, ktorý bol koordinátorom tajnej akcie ŠtB Norbert, alebo sudcovia, ktorí museli súdiť podľa pokynov ŠtB a KSČ . V protiklade s tým  sa spustil najväčší krik kvôli malým rybám a často aj obetiam praktík ŠtB ako J. Budajovi a mnohým ďalším.
Nezabúdajme, že na Slovensku nikdy neplatil lustračný zákon a zo sudcov jediný kto priznal, že bol členom KSČ, bol JUDr. Igor Burger. Na rozdiel od neho to sudca Štefan Harabin   vo svojich životopisoch nikdy nepriznal. Na najvyššom súde a MS SR pod ochranou JUDr. Harabina roky pôsobil  sudca Minárik, ktorý v odvolacom konaní zvýšil trest na 10  rokov za vykonštruovanú špionáž  nebohému novinárovi Mariánovi Dudinskému a zamietol obnovu konania politickému väzňovi Emilovi Švecovi.
https://domov.sme.sk/c/5758498/sudcov-komunistov-neodhalia.html
Sudcov komunistov neodhalia
Šéfovia krajských súdov mlčia o komunistickej minulosti. Žitňanská vraj údaje nemá.
http://oks.sk/article1224/
FENOMÉN HARABIN
http://www.najpravo.sk/clanky/us-cr-clenstvo-sudcov-v-byvalej-ksc-je-verejna-informacia.html
ÚS ČR: Členstvo sudcov v bývalej KSČ je verejná informácia
http://www.czsk.net/svet/clanky/sr/sudcidisent.html
DISIDENTOV POSIELALI SEDIEŤ, SÚDIA DODNES
http://www.szcpv.org/09/ocistenie.html
Návrh na očistenie mena nebohého františkána P. Cyrila Bystríka

 Nežiadúce boli aktivity Krajňáka,  pod ktorého vedením ÚPN začal zverejňovať mená sudcov, ktorí súdili  občanov za nedovolené opustenie republiky. V ďalšej etape sa zrejme už s určitosťou pokračovať nebude a nebudú už zverejnené mená sudcov, ktorí súdili kňazov a kresťanských aktivistov. ÚPN neúspešne navrhoval zníženie výsluhových dôchodkov príslušníkom  ŠtB,  k čomu poskytol opozičným poslancom informácie o počte výsluhových dôchodkov, čo rovnako pre súčasnú koalíciu nebolo žiaduce.

 Je poľutovaniahodné, že  predsedu ÚPN Krajňáka popri koaličnej zberbe zo Smeru, SNS a Mostu-Híd, podrazila aj časť kolaborujúcich politických väzňov združených v Zväze protikomunistického odboja, ktorým paradoxne komunisti Lexa, Mečiar, Cuper, Gašparovič, a mnohí ďalší  z HZDS, ako Zelenayová,   neprekážajú. Tí vo svojom časopise Svedectvo, ktorého šéfredaktorkou je bývalá poslankyňa za HZDS Eva Zelenayová, kritizovali  Krajňáka za údajné zlé medziľudské vzťahy medzi zamestnancami ÚPN a netransparentné hospodárenie, ktoré však nepreukázala ani kontrola NKÚ. Čistky ku ktorým došlo v čase kedy bol predsedom Ivan Petranský  im však neprekážali. Súčasné smerovanie ÚPN pod vedením novej predsedníčky  Kluknavskej a odchod viacerých zamestnancov ÚPN už naznačujú, že ÚPN sa stane formálnou inštitúciou ovládanou z pozadia politickými stranami súčasnej vládnej koalície. 

                                                                     Vladimír Pavlík
  Špinavé zberby zo Smeru, SNS, Mostu-Híd, ĽSNS, ako aj jedincov z iných strán, zlikvidovali statočného človeka Ondreja Krajňáka a z ÚPN si urobili slúžku na zakrývanie zločinov       
 
   PRINT RSS


             
Hlavná stránka