Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Jankovská a mafia ako jedna rodina – 2 časť      

      

          Takzvané zvrchované a svojbytné Slovensko ktoré si na svoj obraz vytvorila arcizločinecká protislovenská svoloč z vysokej politiky a mafie dospela do takej reality, že politické strany v parlamente sú v drvivej väčšine eseročkami mafie na najvyššom stupni pyramídy. Len v takomto arcizločineckom a mafiánsko-gaunerskom štáte sa môže stať, keďže ponovembrové vlády a parlamenty sú v skutočnosti špičkové zločinecké a protislovenské organizácie, že pri likvidácii človeka či získaní jeho majetku sa dokážu spojiť štátne orgány s mafiou. Aj v tejto časti budeme sledovať príbeh pána Janíčka, ktorý aj napriek tomu, že štátna moc v spolupráci s mafiou odskúšali a zrealizovali na ňom tie najzločineckejšie a najodpornejšie metódy, dokázal sa vzoprieť a bojovať za očistenie svojho mena. Nemá to vôbec ľahké a jednoduché, keďže nielen politici, polícia, prokuratúra a súdy, ale aj médiá sú v hlbokou predklone pred touto zločineckou pyramídou. Jediná TV Markíza nedávno odvysielala v hlavných správach tri či štyri dni po sebe priznanie svedka po mnohých rokoch, ktorého polícia a mafia donútili krivo svedčiť voči osobe pána Janíčka, na základe čoho bol neoprávnene vo väzení. Tento statočný jedinec si zaslúži hlbokú úctu a obdiv, lebo jeho svedectvo vlastne supluje to, čo majú v náplni práce politici, vedenie polície, prokuratúry a súdov, za čo sú aj nadštandardne odmeňovaní.

Vladimír Pavlík


Mafia na Slovensku v spojení s Justičnou mafiou v Trenčianskom kraji
materiál pre média

Chronológia zločinov páchaných na osobách: Ondreja Janíčka a Jozefa Strel číka
Mafia na Slovensku a Justičnou mafiou na Slovensku, od roku 1996 až po súčasnosť…

 1. Etapa - rok 1996 -2000 - nedobrovoľné platenie výpalného mafiánskym skupinám, mafiánske útoky…
 2. Etapa – 2000 - 2002 – vykonštruované, krivé obvinenie, ktoré zabezpečil za asistencie polície  mafián P. Čongrády a to v spolupráci s nevlastným bratom, rodinným  sudcom OS Pov. Bystrici JUDr. Róbertom Jankovským a neskôr Mafia a celá Justičná mafia v spojitosti s JUDr. Monikou Janovskou, vtedajšou  sudkyňou OS TN, terajšou štátnou tajomníčkou  a  JUDr. Jozefom Janíkom sudcom KS TN, bývalým členom súdnej rady a šéfom  Okresnej prokuratúry v TN, JUDr. A. Pompom.
 3. Etapa - 2002-2014 – celé prepojenie Justičnej mafie a jej  následná chobotnica.

 

PRE DÔSLEDNÉ POCHOPENIE 15 ROČNÉHO UTRPENIA A BOJA S JUSTIČNOU MAFIOU SOM MUSEL OPÍSAŤ SLED UDALOSTÍ A DÔKAZOV TAK, AKO SA UDIALI V POSTUPNOSTI:

I.   Etapa:

Moje podnikateľské aktivity siahajú od obdobia 1990, predtým som pracoval v Československej námornej plavbe na zaoceánskych lodiach, neskôr na Slovensku, žil som usporiadaným životom, bezúhonný….. Od roku 1990 až do roku 2000 sa mi veľmi dobre darilo, do svojich 35 rokoch som prežil nielen ja, ale aj moja rodina a môj spoločník vo firme najkrajšie obdobie svojho  života. V tomto čase sme boli  mimoriadne aktívni a aj v podnikateľskej oblasti sa nám veľmi dobre darilo, vlastnili sme  prosperujúce a ziskové spoločnosti.  Boli sme úspešní podnikatelia, ktorí okrem iného v roku 1997 vydražili v dražbe v Nitre rozsiahlu nehnuteľnosť – historicky  komplex z polovice 13. storočia, ktorý sa volal Fatima v lukratívnom centre Trenčína.
Od roku 1996 v čase nekompromisných mafiánskych praktík sme museli platiť výpalné skupine, ktorá vystupovala pod názvom „Ošovci“, kde bossom  tejto skupiny bol Jozef Kucmerka. Po jeho smrti sme platili výpalné skupine Petra Čongrádyho, ktorého v Trenčianskom regióne zastupoval Rudolf Zúbek a brat Ľuboš Čongrády, ktorý podľa zdrojov prevzal vedenie v Považskej Bystrici a  v Trenčíne. V tomto období sme platili výpalné od 20.000,- do 50.000,- Sk týždenne. Toto kruté výpalníctvo trvalo až do roku 2000. Po zrekonštruovaní prvej časti nehnuteľnosti Fatima to neskôr  nebolo výpalné, ale priamo sa Mafiáni  nanominovali ako nútená ochrana objektu, kde si privyrábali tak, že nás okrádali z príjmu  a to priamo vyberaním  vstupného, nakoľko robili kvázi ochranu, ako biletári a vybraté vstupné si nechávali pre seba. 
V období od roku 1997, kedy sme v dražbe od exekútorského úradu,  exekútorsky JUDr. Šupovej vydražili nehnuteľnosť Fatima, ktorá bola schátraná a v dezolátnom havarijnom stave sme začali ďalšiu časť svojho života. Začali sme túto nehnuteľnosť  nákladne a náročne rekonštruovať a v roku 1998 sa nám podarilo otvoriť prvú časť pod názvom Bar Fatima.  Druhú časť sme následne rekonštruovali a obnovený komplex   sme slávnostnou recepciou  otvorili 12. júla 2000 a to krstom, kde sme pozvali všetkých našich obchodných partnerov, zástupcov dodávateľských firiem, primátora Trenčína pána Žišku, ale aj športovcov, ako bol Paľko Demitra, kde krstným otcom sa stal Trenčan Štefan Skrúcaný.

Je potrebné uviesť, že celý čas od vydraženia nehnuteľností nás bez nášho vedomia  monitorovala mafiánska skupina Sýkorovcov, pod vedením Bossa Petra Čongrádyho, ktorý nás nechal objekty  nákladne zrekonštruovať a následne nás podľa všetkých dostupných a spoľahlivých zdrojov, ale aj podľa tvrdenia samotného Ľuboša Čongrádyho, ako aj tvrdenia R. Zúbeka dal zatvoriť, aby sa nekalým spôsobom za asistencie polície, súdov a prokuratúry tohto nášho celého komplexu zmocnil. Tieto informácie o našom zatvorení nám potvrdil okrem spomínaných v roku 2013 aj korunný svedok Tibor Jurisa, ktorý to počul aj od policajtov počas štatútu chráneného svedka, v čase keď ho strážili zložky polície…
Podľa tvrdenia Ľuboša Čongrádyho, celá brutálna akcia, o ktorej sme ja - Ondrej Janíček ako aj môj spoločník Jozef Strelčík nič nevedeli, ani netušili mala prepuknúť pri samotnom Slávnostnom otvorení - krste Fatimy, avšak údajne vysokopostavení policajti to nedovolili na základe pozvaných vplyvných hostí a to Paľka Demitru, primátora mesta Trenčín, predsedu okresného súdu v PB. a tak sa celá akcia  naplánovala na deň 12.07.2000, kedy vtrhli kukláči a policajti do nášho obydlia, aby spravili raziu na adrese nášho pobytu i v priestoroch celého komplexu reštaurácie Fatimy a nás vzali bez jediného dôkazu do väzby, ak neberiem do úvahy sfalšovaný úradný záznam o zadržaní podozrivých, ktorý sfalšovala samotná polícia na príkaz.   
Až vtedy nám došlo, že sme sa stali obeťami dobre premysleného plánu medzi mafiánskymi klanmi a to Ladislava Chromiaka, ktorý bol oprávnený v exekučnej dražbe u exekútorky JUDr. Šupovej v Nitre, v ktorej sme sa zúčastnili a nehnuteľnosti Fatimy vydražili a na druhej strane boli Sýkorovci na čele s bossom Čongrádym, ktorý bol rodený Trenčan a ktorý mal enormný záujem o Fatimu. Práve jemu sme nevedomiac vyfúkli  Fatimu a tým dňom sme si podpísali náš rozsudok.

 

II. Etapa:

1.) 12.07.2000 - samotné vykonštruované vznesené obvinenie na podnet P. Čongrádyho, prostredníctvom riaditeľa úradu vyšetrovania Báčika, ktorý požiadal o nezákonnú domovú prehliadku, prostredníctvom spriazneného sudcu JUDr. Róberta Janovského. S tým, že došlo k zneužitiu právomoci verejného činiteľa a to tak, že na uvalenie väzby použili vyfabrikovaný sfalšovaný úradný záznam o zaistení O. Janíčka a J. Strelčíka na úteku, čo bolo zo strany OČTK klamstvo, čoho je dôkazom i neskôr zabezpečený pravý záznam o zadržaní obvinených, teda nás Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka, kde je uvedené, že sme boli zadržaní na adrese v mieste trvalého  bydliska. Týmto konaním začína v našich životoch úradovať okrem mafie, ktorá bola v týchto rokoch na Slovensku  rozšírená i Justičná mafia prostredníctvom:
- nezákonných  domových  prehliadok, nakoľko príkaz na prehliadku bol na inú adresu, nie na tú, kde sa domová prehliadka konala ….
- vyfabrikované obvinenie, ktoré nebolo počas  prípravného konania dokázané a ani pred súdom, aj napriek tomu sme boli odsúdení na základe dohody P. Čongrádyho so švagrinou JUDr. Monikou Jankovskou a nezákonne sme boli  držaní vo väzbe 20 mesiacov.
- fyzické ublíženie, doslova dobitie bez dôvodu O. Janíčka pri zaisťovaní… ( zabezpečená  fotodokumentácie z väzby)
- OČTK - nedovolila O. Janíčkovi zdravotné ošetrenie a v konečnom dôsledku polícia sfalšovala úradný záznam o zaistení a predvedení osôb O. Janíčka a J. Strelčíka, podľa dohody zo sudcom, aby uvalil na nás kolúznu väzbu, nakoľko polícia sfalšovala úradný záznam, že menovaní boli na úteku.
2.) Uvalená nezákonná kolúzna väzba tak, aby sme sa nemohli kontaktovať s rodinou, prvá korešpondencia od rodiny mi prišla po troch týždňoch. A podstatné dôvody prečo som bol zatvorený  som sa dozvedel až  z médií, teda časopisov, ktoré mali spoluväzni, a ktoré som si prečítal vo väzbe.
Počas domovej prehliadky polícia podľa už zabezpečených dôkazov podhodila O. Janíčkovi do bytu drogy, neskôr cca po 3. mesiacoch bol O. Janíček obvinený za prechovávanie psychotropných látok a prekurzorov. Vyšetrovaním sa zistilo, že nikto z policajtov nenašiel drogu, avšak aj tak toto obvinenie trvalo až do procesu pred OS Trenčín. Toto obvinenie slúžilo OČTK len ako  dôvod, aby pri žiadostiach o prepustenie z väzby, ktoré sme podávali, a aby mohol súd odôvodňovať pokračovanie ďalšej nezákonnej väzby a to s poukazom na rozsiahlu trestnú činnosti, ktorá bola kompletne vyfabrikovaná.
Počas nezákonnej domovej prehliadky nám bolo odcudzené zlato, mobily a taktiež z kancelárskych priestorov hotovosť 90.000,-Sk, čo bola tržba a to v prítomnosti zamestnanca Dušana Kundru, všetky tieto skutočnosti sme taktiež ohlásili polícií.  Stalo sa to pri prehliadke kancelárskych priestorov, ktorú vykonávali dvaja policajti za prítomnosti zamestnanca Dušana Kundru, ktorý túto hotovosť videl, policajti ho vykázali z kancelárie  a v týchto priestoroch zostali sami a následne sa táto hotovosť už nikdy viac nenašla a ani nebola zaevidovaná v žiadnych záznamoch. Táto udalosť bola ďalším prejavom arogancie a likvidácie mňa a mojej rodiny zo strany polície hovorím práve o tej polícií, ktorá má ochraňovať bežných občanov. 
A za všetky tieto tkz. úspechy polície, tej polície, ktorá nás pri domovej prehliadke okradla prostredníctvom niektorých svojich príslušníkov, tej domovej prehliadke na ktorú ani nemali nárok, pretože adresa na príkaze na vykonanie prehliadky bola úplne iná  ako miesto, kde sa táto prehliadka konala, občania tejto krajiny zaplatili podľa zdrojov z médií v tom čase 1.000.000,- Sk. A nakoniec, pri tejto akcii, boli zadržaný aj skutočný mafiáni, tých však naše súdy prepustili, lebo tak sa dohodli, ešte pred vynesením rozsudku a to so samotným bossom Petrom Čongrádym a sudkyňou JUDr. Monikou Jankovskou, ktorá priamo kolaborovala s Mafiou.
Počas väzby sme podávali podnety na prešetrenie všetkých nezákonností na všetky dostupné inštitúcie: GP, KP, OP, Ústavný súd, Ministerstvo Spravodlivosti, Ministerstvo Vnútra, Inšpekcii MV… ale žiaľ, aj keď sme poukazovali na neprávosti a porušenia zákonov, nikto v tomto období to nechcel vidieť,  alebo nemohol a to len z dôvodu spomenutých sudcov a mafiánov.
Vzhľadom na klamstvá, ktoré boli na nás vyfabrikované a tým, že sa pridelený vyšetrovateľ nezaoberal našimi podaniami bola mnou O. Janíčkom podaná zaujatosť na vyšetrovateľa Gaduša, ktorý sa vyjadril, že robí na vyšší záujem a vie, že do väzby nepatríme, avšak  nemôže nič konkrétne urobiť (naše námietky, pripomienky - neriešil, boli vždy odmietnuté).
Taktiež som podával sťažnosť voči dozorujúcej prokurátorke Mgr. Silvie  Fabovej, ktorá si neplnila svoje povinnosti ako dozorujúci prokurátor, ktorá sa sama vylúčila z dozorovania a úkonov, nakoľko sa cítila zaujatá voči mne O. Janíčkovi a mojej manželke M. Janíčkovej z nepriateľského vzťahu, nakoľko som na ňu podal trestné oznámenie.
Prokuratúra doručila všetkým stranám  toto samo vylúčenie na základe zaujatosti sa samotnej prokurátorky, avšak tá naďalej konala vo veci ako dozorujúci prokurátor a táto zaujatá prokurátorka podala obžalobu na obvinených aj napriek tomu, že sa cítila zaujatá a zrušenie, respektíve vyjadrenie nadriadeného orgánu, či zaujatosť prijal alebo odmietol nebolo obvineným ako aj ich právnym zástupcom nikdy doručené i napriek tomu, že sama Fabová sa vyjadrila, vo svojom uznesení o vylúčení, že má nepriateľský vzťah k O. .Janíčkovi a jeho manželke M. Janíčkovej  a to len preto, že sme od samého začiatku poukazovali na nezákonnosti a protiprávnosti páchané na našich osobách.
Dozorujúca prokurátorka zločiny a nesprávny a nezákonný postup voči nám zo strany tak polície ako aj korunného svedka prehliadala a nechala, aby v týchto nezákonnostiach a v obmedzovaní našich základných slobôd pokračovali a na koniec ešte podala na súd aj vyfabrikovanú obžalobu, ktorú len opísala z Uznesenia o vznesení krivého obvinenia.
Skorumpovaný vyšetrovateľ, a to riaditeľ Úradu vyšetrovania (ktorý zo zákona nemal vznášať obvinenie, nakoľko mu to zákon nedovoľuje) JUDr. Báčik, ktorého si pamätám ako neustále opitého a prepitého policajta  viem to osobne, nakoľko som mal v Považskej Bystrici reštauráciu, kde i počas služby stále pil, neplatil si účty  a mal som s ním osobné konflikty pre jeho arogantnosť voči personálu. Tento pán riaditeľ napísal nejaké obvinenie, ktoré sa nezakladalo na pravde, využili v tom čase tkz. korunného svedka Tibora Jurisu, ktorý už pred vyšetrovateľmi vypovedal, že tak ako je uvedené v žalobe, tak on vo veci nevypovedal, že on žalobu ani na Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka nepodával a sťažoval sa aj počas výpovedí, že ho polícia donútila vypovedať ako chcú vyšetrovatelia, a nie tak, ako bola pravda. Uvádzal, že veľa krát mu polícia dala podpísať výpoveď, ktorú nikdy nečítal a ani nevedel, čo podpisuje. Tieto informácie potvrdzuje i samotná výpoveď policajta Beniatku, ktorý vo svojej výpovedi pred súdom uviedol, že T. Jurisa nikdy nepovedal moje meno ani meno môjho spoločníka, teda sám policajt priznal, že v čase keď ho Jurisa žiadal o pomoc pri vydieraní zo strany Rudolfa Zúbeka mená Janíček, Strelčík nikdy neuviedol.
- Vyšetrovateľ Gaduš, potom Frolo po vypočutí cca 70 svedkov, ktorí jednoznačne vypovedali v prospech O. Janíčka a J. Strelčíka opísali návrh obžaloby - teda iba komplet vznesené obvinenie  (s tým, že neakceptovali predložené a  zadovážené všetky listinné dôkazy, zmluvy. . . výsluchy, všetko v prospech O. Janíčka a J. Strelčíka).
- bola použitá nesprávna právna kvalifikácia, aby sme údajne spôsobili vyššiu škodu a mohli tieto nesprávne a nepravdivé tvrdenia uvádzať ako ďalší dôvod našej väzby.
Následne návrh vyšetrovateľa dostala zaujatá - vylúčená prokurátorka Mgr. Silvia Fabová a táto sa s ničím nevysporiadala a ani podľa všetkého nepreskúmala spis, keď rozhodla tak, že nebrala do úvahy všetky zadovážené dôkazy. Následne ju nezaujímal ani znalecký posudok na zdravotný stav, na kvázi poškodeného T. Jurisu, ktorý v tom čase bol vypracovaný na podnet vyšetrovateľa a výsledok bol šokujúci. Korunný svedok T. Jurisa bol paranoik so zmyslom k vzťahovačnosti a domýšľavosti… V obžalobe sa týmto táto dozorujúca prokurátorka nezaoberala, úmyselne tento dôležitý dôkaz prehliadala a opísala len Uznesenie vyšetrovateľa JUDr. Báčika, bez toho, aby akékoľvek naše návrhy, ale aj dôkazy v prospech nás použila . . . teda obžalobu podala aj podľa jej tvrdenia zaujatá prokurátorka.

            Počas väzby nasledovali nezákonnosti páchané na našich osobách, a to:  

T. Jurisa kvázi poškodený a korunný svedok sa zmocnil nášho majetku a to reštaurácie, ktorú sme mali v Považskej Bystrici  v prenájme, kde sa stal novým majiteľom vrátane tovaru a vybavenia a to za asistencie polície. Naše trestné oznámenia, ako aj trestné oznámenia rodiny na Tibora Jurisu a na postup polície, boli záhadne všetky zastavené, alebo odložené. Iróniou celej tejto etapy je, že sme boli obvinení aj za nezákonné zmocnenie sa objektu TIBO, ktorý sme mali v prenájme s riadne podpísanou zmluvou o nájme, kde sme aj riadne s predchádzajúcim majiteľom prehlásili všetky energie na našu spoločnosť, riadne sme platili zálohové platby a zároveň sme doplatili vysoké nedoplatky na týchto energiách, ktoré vyprodukoval majiteľ reštaurácie a to p. Tibor Jurisa a ten sa po uvalení našej nezákonnej väzby nášho majetku komplet zmocnil.
Na Moniku Janíčkovú, manželku Ondreja Janíčka v čase jeho nezákonnej väzby, boli nasadení zločinci od Čongrádyho. Na jednej strane sa snažili vzbudiť dôveru, akože jej pomáhajú, na druhej strane nás a naše spoločnosti postupne likvidovali a ju zastrašovali.
Peter Čongrády poslal na manželku nájomcov, ktorí si prenajali reštauračné priestory, nakoľko nemala už peniaze na podnikanie, títo uhradili len prvý nájom a potom už neplatili, iba občas aj to len časť nájmu, čím ju postupne finančne totálne zlikvidovali. Najhoršie na tom bolo, že ich nedokázala z objektu akýmkoľvek spôsobom vyhodiť.
Podľa neskoršieho tvrdenia brata Petra Čongrádyho, Ľuboša Čongrádyho, nám povedal, že sám P. Čongrády poslal cez najatých nájomcov aj nášho advokáta JUDr. Gabriela Almášiho, ktorý sa počas 19. mesiacov kvázi o nás staral – robil pravidelného a dobre zarábajúceho  poštára, pravidelne nás každý týždeň vo väzbe navštevoval a zavádzal od prvého mesiaca, že pôjdeme na slobodu. 2-krát mu musela Monika Janíčkova odovzdať raz 500.000,-SK a raz 800.000,-Sk za prepustenie na slobodu, nakoľko ako on sám tvrdil, má dobrého známeho krajského sudcu Eckarta, avšak nikdy nedodržal slovo, bola to pravdepodobne účelová taktika.  Máme za to, že to bol práve on, ktorý sa snažil nás držať vo väzbe po dohode s P. Čongrádym čo najdlhšiu dobu, aby nás finančne úplne zruinoval, čo sa im aj darilo, presne podľa ich predstáv. 
Neskôr, po prepustení z väzby, nám túto domnienku potvrdil sám Ľuboš Čongrády a povedal mi, že aj advokát Almáši bol človek  najatý P. Čongrádyho a to preto, aby mal prehľad o nás a našom majetku a aktivitách a týmto si udržiaval moc nad nami. Bol to len a len poštár, ktorý mal vedieť o všetkých našich krokoch, ktoré sme spoločne s rodinou podnikali, aby sme preukázali pravdu, ale aj o našich majetkoch a nehnuteľnostiach. JUDr. Almáši zobral peniaze od mojej manželky za prítomnosti svedkov Ladislava Vavru a môjho otca, nikdy ich nevrátil a necelý mesiac pred hlavným pojednávaním nás už nezastupoval, pričom sa obohatil o cca 1.300.000,-Sk a opäť sme boli bezbranní a neskôr totálne zruinovaní. Nakoniec nás na hlavnom pojednávaní nemal kto zastupovať, lebo Almášiho aj keď mal všetko vyplatené sám P. Čongrády stiahol zo zastupovania, a tak bez jediného slova sa už nikdy neobjavil. V tom čase naša rodinná advokátka JUDr. Kučerová bola vo vysokom štádiu tehotenstva a počas hlavného pojednávania   mala termín pôrodu, a tak sme boli odkázaní na milosť a nemilosť súdu, kde mali zločinci R. Zúbek a Ľ. Čongrády svojich advokátov a svoju „rodinnú sudkyňu“ JUDr. Moniku Jankovskú, s ktorou ako sme sa počas väzby dozvedeli bola urobená dohoda s hlavným bossom Petrom Čongrádym a zosnovali plán ako ukončiť celý prípad a za akú cenu.
Počas našej väzby na moju manželku robil Peter Čongrády nátlaky, aby prepísala nehnuteľnosť Fatima jeho ľudom, a to za naše  prepustenie na slobodu, nakoľko nám hrozilo 5-12 rokov za mrežami. Tlaky na jej osobu boli silné, bála sa  vtedy o maloletého syna i o svoj život a v tom čase už bola fyzicky, psychicky i finančne na úplnom dne.
Po veľkých tlakoch zo strany mafie, aby prepísala moja manželka nehnuteľnosti na mafiu  sa rozhodla  M. Janíčkova ako aj O. Janíček a J. Strelčík, že prepíšu nehnuteľnosť na Ladislava Vavra, aby ju uchránili pred mafiou a zároveň, manželia Vavrovci si museli vziať hypotekárny úver, aby sa mohli doplatiť práce a faktúry za rekonštrukciu celého komplexu, a zároveň sme sa tým snažili zachrániť našu nehnuteľnosť, dodnes tento hypotekárny uver splácam, aj keď nemám nehnuteľnosť stále prepísanú na seba.
Peter Čongrády v tom čase pracoval pre SIS, bol to veľavážený vplyvný občan, ktorý mal všade konexie, hlavne na súdoch, polícii a prokuratúre, tak to tvrdil, a za jeho tvrdeniami boli aj konkrétne „výsledk.“  Nemali sme ani potuchu  kto sú to „Sýkorky“, pretože v predchádzajúcich rokoch od roku 1996 sme platili vždy výpalné skupine Ošovcom, ak sme neodovzdali peniaze načas,  tak nám v čase keď sme boli na dovolenke dali mafiáni, údajne predlžená pravá ruka Petra Čongrádyho,  Peter Vasko podpáliť celú diskotéku Elán v Považskej Bystrici. V tom období sme boli radi, že sme si mohli aspoň zachrániť holý život.
V čase väzby sa Peter Čongrády rozhodol, že nás prepustia z väzby ak dá manželka   finančnú hotovosť, avšak keď mal informátora priamo cez advokáta tak vedel, že peniaze nemáme. Moja manželka nemala v tom čase finančnú hotovosť, tak to pasovalo  Čongrádymu a ten vedel, že moja manželka pre moju záchranu urobí všetko, lebo vedela, že sme zatvorení nevinne, a tak súhlasila a dovolila Čongrádymu  urobiť komplet zmluvu o pôžičke, zmenky, záložné právo na nehnuteľnosť na svojho právneho zástupcu  Ágha v hodnote 650.000,-SK, nakoľko údajne toľko si sudca vypýtal, avšak nás neprepustili, a tak nám  zostali oči pre plač a prvá pôžička, ktorú  podpísala moja manželka, nevidela žiadne peniaze, nebolo ani to sľúbené prepustenie, ale len dlžoba. Potom sa Peter Čongrády rozhodol v októbri 2000 dať zatvoriť svojho brata  Ľuboša Čongrádyho, vzhľadom na jeho nekontrolovateľnosť v silnej drogovej závislosti,  a tak vyfabrikoval obvinenie a polícia Ľuboša Čongrádyho pred  reštauráciou Fatima v októbri 2000 zatkla a posadila do väzby a to len preto, že Ľuboš Čongrády bol nebezpečný, silne drogovo závislý, vždy so zbraňou v ruke, v tom čase ohrozoval ľudí a tým aj svojho veľkého brata a bossa Petra Čongrádyho. Ten  sa bál o seba, aby ho brat neohrozil a nedostal ho do zlého svetla, nedostal sa do nemilosti, a aby ho „vydarený“ brat nestrhol na dno. Brata takýmto spôsobom obetoval a dal zatvoriť do väzby (inak bol v takom stave, že by musel ísť na protidrogové liečenie čo by dobrovoľne Ľuboš Čongrády nikdy neurobil a preto toto bolo najlepšie možné riešenie ako upratať nepodareného brata bezbolestne a hlavne, aby sa napravil. Toto aj sám Ľuboš Čongrády vedel už počas väzby, dokonca neskôr bol povďačný bratovi, že to tak urobil...).
Týmto konaním zabezpečil Peter Čongrády, aby Ľuboša Čongrádyho pridali k nám do prípadu a tak sa náš prípad stal zaujímavejší a predĺžila sa doba nášho väznenia ako aj kvázi vyšetrovania, úmyselne ho nedali na samostatné konanie.
Napriek tomu, že Ľuboš Čongrády bol v minulosti viac-krát súdne trestaný i to, že bol obžalovaný v 6 skutkoch obžaloby, hrozilo mu 5-12 rokov, bol obžalovaný z prechovávania drog a to 25 dávok pervitínu, ktoré mal u seba v čase, keď ho polícia predviedla na policajnú stanicu a tieto drogy mu polícia našla počas osobnej prehliadky, ho rodinná sudkyňa, švagriná JUDr.  Monika Jankovská zo skutku drog záhadne bez jediného dôkazu v jeho prospech oslobodila.
NEUVERITEĽNÁ AROGANCIA MOCI - Toto považujem za výsmech justície a prejav tej najväčšej arogancie  moci, s ktorou sudkyňa JUDr. Jankovská narábala a v našom prípade veľmi dobre narábala, ale len pre svojich rodinných komplicov mafiánov.
Ďalších 550.000,-Sk si musela opäť Monika Janíčkova požičať od JUDr. Štefana  Ágha, právneho zástupcu P. Čongrádyho, tak ako povedal Peter Čongrády ak chce dostať svojho manžela z väzby na slobodu. To sa aj stalo a opäť tá zúfala Janíčková, čo by neurobila pre svojho nevinného manžela. V tom čase by sa aj diablovi upísala. Ona sa aj upísala,  avšak v tej dobe to tak nechápala a nevedela. Tu však už   Monika Janíčkova  mala v rukách rukolapný dôkaz že Peter Čongrády je rodina s JUDr. Monikou Janovskou. Nepovedal presné podrobnosti len povedal, že je to všetko v jeho rukách a bude tak, ako on povie, že spis dostane sudca, ktorého si on zoberie,  lebo Jankovská mu je zaviazaná a je to jeho blízka rodinná príbuzná. A rozhodnutie súdu bude taktiež také, ako on povie. A tak sa aj stalo.  Peter Čongrády povedal, že spis dostane a bude mať pridelený  rodinná sudkyňa JUDr. Monika Jankovská, tak sa aj  stalo,  spis bol pridelený JUDr. Monike Jankovskej. Ďalej povedal mojej žene, že všetko máme vyhraté, len to bude niečo stáť.... Povedal, že peniaze za prepustenie dostala a že do mesiaca sudkyňa prepustí na slobodu O. Janíčka a J. Strelčíka a jeho brata Ľ. Čongrádyho a sľúbil, že už na vianoce 2001 budeme doma. Tak sa aj stalo a 31.11.2001 sudkyňa JUDr. Jankovská rozhodla a  prepustila nás z väzby, tak ako povedal Peter Čongrády. Avšak opäť sa chybička vloudila a prokurátorka sa odvolala a naše prepustenie riešil v odvolacom konaní KS Trenčín.
Náš spis bol pridelený sudcovi JUDr. Janíkovi a ten, čuduj sa svete rozhodol, že nás neprepustí, nakoľko je potrebné vypočuť korunného svedka Tibora Jurisu a musíme byť vo väzbe do jeho vypočutia, ktoré bude do mesiaca. To sa však vďaka súdu a polícií nikdy nestalo a samozrejme - mafia fungovala. V odvolacom konaní, keď sme žiadali KS Trenčín, aby zabezpečil T. Jurisu na pojednávanie, toto už sudca JUDr. Janík nepotreboval a zamietol naše odvolanie, aj napriek tomu, že Tibor Jurisa nikdy nevypovedal, nepovažoval to za potrebné a záhadne sa stotožnil len so vznesením obvinenia.

III. Etapa:

Začala bezprostredne s vytýčením Hlavného pojednávania, ktoré začalo 13.01.2002 na Okresnom súde Trenčín, na čele s predsedkyňou JUDr. Monikou Jankovskou, tohto času už Štátnou tajomníčkou, druhou najvyššie postavenou osobou na Ministerstve spravodlivosti, ktorá zastupovala štát, a ktorá by mala predstavovať tú najväčšiu autoritu spravodlivosti a čestnosti. Bola to sudkyňa, ktorá priamo kolaborovala s Mafiou, tak ako nám to bolo povedané,  a to Petrom Čongrádym, bola to rodinná príbuzná Čongrádiovcov.
Musíme ísť do samej minulosti rodiny Jankovskej v Trenčíne a jej pôsobenia.
Manželia Jankovský, ktorí mali staršieho syna, v súčasnej dobe MUDr. Tibora Jankovského, poslanca za stranu Smer, ktorý v župných voľbách získal mandát poslanca a zároveň je manžel štátnej tajomníčky MS SR JUDr. Moniky Jankovskej  a mladšieho JUDr. Róberta Jankovského, ktorý je podpredsedom okresného súdu v Považskej Bystrici a zhodou okolností je to ten sudca, ktorý nás bral do väzby aj keď sa údajný skutok  stal v Trenčíne a mal rozhodovať o vzatí do väzby súd v Trenčíne.
Okrem svojich dvoch synov si do pestúnskej starostlivosti  rodičia Jankovský zobrali deti z detských domovov, ktoré dovŕšili tri roky no a medzi takéto deti, okrem iných patrili aj súrodenci Čongrádiovci a to staršieho Petra, mladšieho Ľuboša a ich nevlastnú sestru Evu, dosť vplyvnú osobu, ktorá je momentálne jediná žijúca, ale zatvorená vo výkone trestu.
Manželia Jankovský vychovávali všetky deti tak, akoby boli všetci súrodenci, teda boli nevlastní súrodenci, ktorí si veľmi dobre rozumeli až do dospelosti hlavne s Pertom Čongrádym, preto sa vždy oslovovali brácho, i po tom, ako sa po dovŕšení  18. rokoch odsťahovali. Jediný, ktorý naďalej žil v rodine aj po dovŕšení dospelosti bol práve Peter Čongrády, ktorý išiel študovať na Vysokú vojenskú školu, a ktorý sa pravidelne vracal do rodiny Jankovských . Títo mali  k sebe veľmi blízko, navštevovali sa, pomáhali si, ba dokonca si boli vzájomne aj na svadbách bratov Jankovských. Vzťah k Ľubošovi nebol tak ideálny ako s Petrom Čongrádym, nakoľko Peter bol inteligentný a rozumný. Bratia Jankovský a Peter Čongrády si mimoriadne dobre rozumeli a navzájom si pomáhali.
Bohužiaľ až tak dobre, že za asistencie Justície a Mafie mne O. Janíčkovi a J. Strelčíkovi zmenili život na nepoznanie. Urobili z nás zločincov, mafiánov, kriminálnikov a to len preto, aby sa zmocnili našich nehnuteľností v centre Trenčína, okradli nás a doslova zruinovali.
Ja Ondrej Janíček som tieto tlaky ustál po zdravotnej stránke, finančnej ťažšie síce okradnutý, ponížený, poškodený s celoživotnou nálepkou MAFIÁN, ktoré mi bohužiaľ čiastočne  so zlých a neoverených zdrojov  urobili   média.
Zle však dopadol môj spoločník Jozef Strelčík, ktorý pod ťarchou prežitého, poníženia, nespravodlivej väzby v roku 2000 až 2002, krivdy, nečestnosti, policajnej mašinérie, justičnej mafie, samotných mafiánov skončil tak, že sa od roku 2007 začali u neho prejavovať depresie, výčitky, tlaky, poníženie, zlomenie ega. Snažil sa bojovať, hanbil sa, skúšal sa sám liečiť rôznymi antidepresívami dokonca i alkoholom, siahol si na život. Stále sme  pri ňom tak ja, ako aj moja manželka a moje deti. A v roku 2010 sa nám podarilo, aby sa začal liečiť. V súčasnosti trpí nevyliečiteľnou psychickou poruchou -  bipolárnou afektívnou poruchou, ktorá mala rozsiahle štádia.
Pre jeho chorobu, a preto, aby netrpel som mal rešpekt a nikdy som sa nechcel  vrátiť k minulosti, ktorá je pre nás mimoriadne citlivá a bolestivá, ale potom čo mu v roku 2012 urobila naša SPRAVODLIVOSŤ som sa rozhodol prehovoriť a nabral som síl bojovať za spravodlivosť, napraviť krivdy páchané na našich osobách.
Nikdy som nechcel použiť média, lebo práve média nás spolu s justíciou úplne zlikvidovali, poslali až na samé  dno na základe neoverených informácii a zmanipulovaných dôkazov.  Vďaka mojej  rodine, ale aj čestnému pracovníkovi v polícií  som nabral posledné sily a schopnosti, aby som všetko zlo, zločiny a nespravodlivosť odhalil. V tomto mojom – našom prípade sa jedná o mimoriadne vplyvné a vysokopostavené osoby justície, preto bez Vašej pomoci, právom nazývanú mimoriadnu organizovanú skrytú MAFIU JUSTÍCIE neodhalím, lebo menovaní sa postavili nad zákon a myslia si že zo svojej pozície si môžu dovoliť všetko.

            Vrátim sa spať k 3 etape zločinu.

V  období, keď zinscenovali moje – naše krivé obvinenie  začal Peter Vasko, predĺžená ruka Petra Čongrádyho v Trenčíne spoločne aj s Petrom Čongrádym vyvíjať silný nátlak na moju manželku M. Janíčkovú, aby im prepísala nehnuteľnosť Fatima v Trenčíne, lukratívne sídlo hneď priamo pod Trenčianskym hradom.
Medzi ďalšie psychické nátlaky zo strany Čongrádyho a Vaska bol pokus o podplatenie Ladislava Vavra a to vo výške 5 mil. Sk. Práve jemu zo strany mafie bola ponúknutá táto hotovosť keď už vedeli, že sú nehnuteľnosti napísané na neho a na jeho manželku. Ponuka znela, že túto odmenu dostane ak celý  komplex Fatima prepíše na nich a oni sa už postarajú o fyzickú likvidáciu Ondreja Janíčka a jeho rodinu a Jozefa Strelčíka. Tieto informácie Ladislav Vavro priznal až počas vyšetrovania, ktoré bolo znovu otvorené v roku 2012. a to v súvislosti s korupciou štátnej tajomníčky MS SR JUDr. Jankovskej.
Hlavné pojednávanie, ktoré vytýčila Jankovská  trvalo spolu 9 dní a skončilo 10. marca 2002 vynesením rozsudku. Rozsudok bol výsmechom celej Justície. Hlavne preto, že polícia dostala zločincov Zúbka a Čongrádyho Ľuboša. Avšak JUDr. Jankovská sa postarala o to, aby ich očistila, a aby zločinci mohli ďalej páchať zločiny po prepustení na slobodu.
Všetci obžalovaní boli vinní avšak  aj J. Strelčík aj ja O. Janíček a to aj napriek tomu, že korunného svedka kvázi poškodeného T. Jurisu sudkyňa JUDr. Jankovská na pojednávanie úmyselne nedala predviesť, tu je nutné sa spýtať prečo? Azda, preto, že si to neželali vyššie záujmy, o ktorých sme sa tu už zmienili.
Tresty boli z podania úst JUDr. Jankvoskej smiešne, vo výške  presne toľko, koľko obžalovaní zločinci Zúbek, Čongrády sedeli v kolúznej väzbe, viď rozsudok.
Rudolf Zúbek sedel 20 mesiacov a rozsudkom aj dostal 20 mesiacov, Ľuboš Čongrády sedel 17 mesiacov a rozsudkom aj dostal 17 mesiacov. O. Janíček a J. Strelčík nikdy predtým netrestaní, boli obžalovaní v dvoch skutkoch, ktoré boli objasnené v prospech nás sedeli 20 mesiacov a rozsudkom dostali 15 mesiacov a boli vinní, a to preto, aby nás sudkyňa  doslova naservírovala Mafii, aby dokonali na nás všetky rozbehnuté zločiny, chytili si nás podpísanou zmenkou za prvé, druhé prepustenie na slobodu, teda za korupciu, následne po vynesení rozsudku a prepustení sme sa nemali kde skryť, lebo Jankovská podľa všetkých dostupných dôkazov a podľa tvrdenia žiadala po 1 000 000,- korún na osobu za prepustenie na slobodu.
Sudkyňa JUDr. Jankovská nás 10. marca prepustila z väzby na slobodu. Prokuratúra sa odvolala, čo bolo pochopiteľné, zostali sme vo väzbe do 13. Marca, teda 3 dni, potom nás prepustili z väzby, prokuratúra stiahla záhadne  sťažnosť a nás prepustili na slobodu. 13. marca 2002 vo večerných hodinách  z Leopoldovskej väznice. Už ráno 13. marca telefonicky Peter Čongrády kontaktoval Ladislava Vavru a informoval ho, aby sa pripravil ísť po nás do Leopoldova a aby nás pripravil, že musíme platiť za svoju slobodu a keď nie finančne, tak zaplatíme aj tú najvyššiu cenu ak nebudeme poslušní.
Túto informáciu L. Vavro povedal Monike Janíčkovej. Podstatné divadlo spočívalo v tom, aby to vyzeralo tak, že všetko zariadil, čo aj zariadil Peter Čongrády, ktorý od nás požadoval 3.000.000,-Sk, ktoré ako tvrdil, musel dať sudkyni JUDr. Monike Jankovskej za prepustenie. Dokoca v čase keď nás uniesli tvrdil Čongrády, že Okresnému prokurátorovi JUDr. Pompovi musel zaplatiť on sám, tie peniaze  od nás nechce, ale stálo to cez 1 mil. Sk a prokuratúra za tieto peniaze stiahla svoje odvolanie  proti vynesenému rozsudku Okresného súdu Trenčín, čiže proti JUDr. M. Jankovskej. Peter Čongrády dal svoje slovo, že nikto z obžalovaných sa neodvolá, takto nám dal Peter Čongrády príkaz neodvolať sa proti rozsudku, ktorý musíme poslúchnuť. Ako tvrdil Čongrády celý spis musí ísť do archívu, nikdy nesmie uzrieť svetlo sveta. Opakoval,  že zariadil aby sa ani prokuratúra neodvolala, čo bolo v tom čase najväčšie svedectvo o moci mafie v tých najdôležitejších inštitúciách.
Boli sme nevinní a vo väzbe nás držali 20 mesiacov, pripravili nás o byty, autá, spoločnosti, skrachovali sme, poškodili nám meno a za toto sme mali ihneď za prepustenie dať 3.000.000,-Sk a ešte pod hrozbou našej fyzickej likvidácie. Stratili dme skoro všetko, najhoršie na tom bolo to, že sme sa nemali kde skryť a žiadať o pomoc, keď tak polícia ako prokuratúra a súdy boli totálne skorumpované a proti nám.
JUDr. Monika Jankovská nás naservírovala priamo vysokým členom rodinnej mafii, aby nás ďalej vydierali a totálne psychicky, fyzicky a finančne zruinovali.

DÔKAZY:

1.) Ihneď po prepustení z väzby na slobodu nás násilnou formou uniesli Peter Vasko a spol. priamo k P. Čongrádymu do Bratislavy, aby nás donútili prepísať prosperujúcu spoločnosť Servisná podnikateľská agentúra, s.r.o., ktorá vlastnila časť komplexu a to bar Fatima a to preto, lebo Čongrády musel sudkyni Monike Jankovskej zaplatiť 3.000.000,-Sk za prepustenie  na slobodu plus starý dlh Ághovi 550.000,-Sk a v čase našej väzby sa Čongrády spojil s Englartom a vyfabrikovali pohľadávku cca 800.000,-SK, najskôr sme nesúhlasili, avšak strach o svoje životy a životy svojich najbližších rodinných príslušníkov sme neskôr súhlasili rozhodli sme sa ihneď, lebo hrozilo, že siahnu na život môjho syna. Už  v tom období nám bolo jedno, že prídeme o majetky, v hre bolo to najpodstatnejšie a to zachrániť si holé životy, lebo nebolo úniku pred mafiou, políciou ako aj pred  deravou skorumpovanou justíciou a prokuratúrou.
ČESTNÝ vyšetrovateľ vzniesol voči org. skupine  obvinenie a v súčasnosti je už podaná obžaloba na OS Trenčín za obzvlášť závažný trestný čin pod sp.zn: CVS: PPZ – 367/NKA –PZ-ZA-2012
2.) Po dokončení procesu a vynesení rozsudku v roku 2002, Okresného súdu Trenčín, tak ako som vyššie písal,  bol na nás vyvíjaný nátlak a hrozba, že sa nemôžeme proti rozsudku odvolať, nakoľko Čongrády tvrdil, že dal svoje slovo sudkyni JUDr. Jankovskej a  okresnému  prokurátorovi JUDr. Pompovi. Nikto rozsudok nesmie vidieť, musí ísť do archívu, nakoľko je písaný na mieru, ako sa dohodol so sudkyňou JUDr.  Monikou Jankovskou sám Čongrády. Jeho kontakt, slovo má veľkú hodnotu a váhu a nikto to nesmie porušiť a preto sme sa v prvopočiatku museli tváriť, že súhlasíme. Rozsudok prišiel asi po 5 týždňoch a môj otec a mamina, ktorí od prvopočiatku stáli pri nás a dôverovali nám a verili v našu nevinu  sa odvolali a tým som argumentoval počas besnenia Čongrádyho, ktoré nemalo konca. Vďaka Ivanovi Kováčikovi, majiteľovi rádia Dúha sa nám nič nestalo, pretože ten  nás vtedy schoval.
3.) Potom, ako sme sa odvolali, vďaka aj mojim rodičom nám bolo vyhrozené, museli sme sa skrývať.
V tom čase Čongrády, Vasko, Cvaško  a Baštyová vydieraním a nátlakmi získali od nás nedobrovoľne, pod hrozbou našej fyzickej likvidácie  celú našu spoločnosť Servisná podnikateľská agentúra, s.r.o. aj s lukratívnou  nehnuteľnosťou. Súbežne odkúpili neexistujúcu pohľadávku 800.000,-SK, z ktorej po určitom čase vznikla pohľadávka 54.000.000,-SK čím nás následne vydierali ďalej a túto pohľadávku si uplatňovali cestou Okresného súdu Trenčín, kde mali aj podľa ich tvrdení dobré kontakty na základe čoho dosiahli na OS Trenčín predbežné opatrenie, čím nám do dnešného dňa  zablokovali možnosť nakladať s nehnuteľnosťami,  aj keď OS TN, odmietol rozsudkom výšku  tejto pohľadávky, avšak predbežné opatrenie nezrušil. 
Po podanom odvolaní proti rozsudku 5T/444-2001 Okresného súdu Trenčín (T. Jurisa) sa Čongrády opäť podujal na sprostredkovanie kontaktu medzi  jeho známym sudcom Krajského súdu Trenčín JUDr. Jozefa Janíka.
Ako tvrdil Čongrády, bol to jeho človek a opäť  požadoval od nás 1.000.000,-Sk za to, že rozsudok zruší a budeme úspešní v odvolacom konaní, a že všetko zariadi, ale musíme byť rozumní.
Vzhľadom na to, že sme v tom čase nemali žiadne finančné prostriedky a báli sme sa podpísať rôzne vopred pripravené zmluvy, ktoré sme vedeli k čomu smerujú, sme hrali hru, aby sme natiahli čas.
Neskôr nás priamo navštívil sudca KS TN JUDr. Janík, stretnutie zabezpečil priamo sám Peter Čongrády, ktorý si prišiel po peniaze, ktoré sme nemali. Prípad sme ohlásili a je vedený na KS Nitra/ I. stupeň, keďže sme neodovzdali úplatok pre sudcu JUDr. Janíka, sudca Janík zamietol našu sťažnosť a korunného svedka T. Jurisu ani nepredvolal ani opäť nebol predvedený a pred súdom opäť nevypovedal.
Podali sme aj trestné oznámenie na sudcu JUDr. Janíka a spol. Bolo začaté voči nemu trestné stíhanie, začali sme spolupracovať s políciou, ktorá zabezpečila aj videonahrávky (časť z týchto nahrávok sa záhadne stratila, na iných sa vraj záznam, zle nahral, ale podstatné je, že výnimočný a čestný vyšetrovateľ sa dostal k nahrávkam a zadovážil ich do spisu.), zastavené konanie opäť po asi dvoch rokoch otvorili, v čase keď sudca Janík už sedel v sudcovskej rade.
Korupciu, ktorú sme okamžite nahlásili sa začala vyšetrovať, celé konanie trvalo  od podania 2004 po súčasnosť, situácia sa zvrtla a z poškodených sme sa stali obžalovaní. Ukončené 1. stupňové konanie Okresného súdu Nitra nás rozsudkom sudkyňa uznala vinnými za ohováranie a poškodzovanie mena sudcu JUDr. Janíka, aj keď na videonahrávkach je jasné citované, že sudca JUDr. Janík si pýta úplatok 2x po 500 tis. Sk a ospravedlňujúci list tak súdu aj jemu a jeho rozhodnutia budú podľa spravodlivosti. Dopadli sme tak, že J. Strelčík obišiel  bez trestu a O. Janíčkovi bol udelený trest 165,-Eur zato, že použili konkrétnu osobu sudcu Krajského súdu JUDr. Janík a nie neznámu osobu rozsudok nám bol doručený až na moju urgenciu viac ako po 5 mesiacoch, nakoľko podľa tvrdení, ak by nás súd uznal nevinnými, tak by muselo pokračovať podanie na skorumpovaného sudcu JUDr. Jozefa Janíka.
Pokračovalo vydieranie Petrom Vaskom, Františkom Cvaškom - odnožami Čongrádyho, v prípade vyfabrikovanej pohľadávky vo výške 54.000.000,-Sk. Podali sme trestné oznámenie po smrti Petra Čongrádyho, nakoľko sme sa rozhodli spolupracovať s políciou, aj keď sme nemali iné možnosti - opäť chobotnica mafie na polícii na prokuratúre zabezpečili zastavenie trestného stíhania, opätovne v roku 2012 som požiadal o obnovenie trestného stíhania za pokračujúci obzvlášť závažný trestný čin organizovanou skupinou,  ktoré v súčasnosti úspešne dovŕšilo do obvinenia konkrétnej osoby a to vďaka čestnému a neskorumpovanému vyšetrovateľovi, ktorému nebolo zaťažko si zabezpečiť všetky spisy a poskladať si skladačku zločinov páchaných na našich osobách...
Trinásť rokov  som sa snažil nejakým spôsobom zabezpečiť výpoveď T. Jurisu, ktorý sa úplne stratil, naposledy s ním komunikovala sudkyňa JUDr. Jankovská v čase hlavného pojednávania, ktorá to prehlásila v rozsudku v marci 2002 a odvtedy som iba pátral po jeho osobe, ale vždy bezúspešne. Myslel som vždy na to najhoršie, keďže som to peklo sám prežil, že ho niekto odstránil, či už polícia ,alebo mafia, akoby sa pod zem prepadol.
Pri  obnovení trestného stíhania mafiánov v roku 2012 mi sám vyšetrovateľ  dal otázku:,, p. Janíček prečo nepodáte obnovu konania vo vašom prípade, veď vo vašom spise sa nenachádza ani jeden dôkaz o vašej vine, všetkým bolo a je jasné, že prípad bol o niečom inom, len nie o Vás a Vašom nejakom trestnom čine. 
Potom, ako sa kladne rozbehlo trestné konanie, tak s odstupom času začali svedkovia vypovedať prestali sa báť a dozvedel som sa pravdu a nadobudol som presvedčenie a vieru v spravodlivosť. Nabral som opäť  odvahu bojovať za spravodlivosť a  podal som obnovu konania na pôvodné konanie, kde rozhodovala sudkyňa JUDr. Monika Jankovská a kde bol korunný svedok T. Jurisa, lebo to bol začiatok nášho celoživotného utrpenia a traumy.
A tak som v januári 2012 podal Obnovu konania, lebo z vyšetrovacieho spisu som sa dozvedel o kazete, kde Vavro nahral svojho kamaráta T. Jurisu s priznaním, že polícia T. Jurisu donútila krivo vypovedať pod nátlakom.  Vedel  som, že obnova konania nie je jednoduchá, ale po tom ako som všetko povedal svojej rodine, rodičom a ich podpore som sa rozhodol, že podstúpim všetku tortúru, ale aj tlaky na moju osobu a pôjdem do obnovy konania. V Obnove konania vystupujú mená skorumpovaných sudcov, ako aj druhej najsilnejšej osoby na Ministerstve spravodlivosti Slovenskej republiky JUDr. Moniky Jankovskej, ktorá pre mňa - nás znamená najhoršie zlo, nečestnosť a skorumpovanosť, nemorálnosť toho najvyššieho stupňa. Postupne som zistil, že bojovať so samotnou spravodlivosťou je nad ľudské sily, navyše keď sa jedná o tak významné a  vplyvné osoby verejného života, ktoré si svojou mocou a protizákonnosťami uzurpujú svoju moc. Známym sudcom, ako aj niektorými inými známym  som bol odhováraný, aby som sa nepúšťal do boja s nimi, lebo majú nepredstaviteľnú silu a moc, budú sa ma snažiť umlčať a zničiť, kriminalizovať až podľahnem prevahe,  avšak ak všetkých v našej spoločnosti umlčia, tak už nikto nebude mat síl poukázať na nezákonnosti, korupciu na tých najvyšších miestach.
Musím veriť v spravodlivosť a rozhodol som sa osloviť aj média, lebo to už nie je  len o mne – nás, ale aj o celej spoločnosti v ktorej žijeme a vyrastajú naše deti....
Skôr som nemohol podať toto svedectvo, lebo mi chýbal podstatný článok dôležitá osoba a to hlavný aktér, ktorý ako som si myslel bol ten, čo nám zničil životy, pritom to bola obeť, ktorú použila mafia a Justícia na svoje špinavé veľdielo. Bohužiaľ štrnásť rokov utrpenia a jeden zničený život nám už nikto nikdy nevráti. Ale mojou osobnou povinnosťou je odhaliť zločin obrovských rozmerov na ktorom sa podieľala skorumpovaná justícia. Toto už nie je vo všeobecnej rovine, toto je o konkrétnych osobách –sudcoch, ale aj tých na ktorých sa obyčajný človek v našej spoločnosti obrátil o pomoc a to ministrov, predsedu vlády SR, generálneho prokurátora až po prezidentskú kanceláriu.
Pocit zadosťučinenia, očistenia sa a spravodlivosti ma hnal ďalej a bol som donedávna presvedčený, že  úspešne prebiehala obnova konania. Najpodstatnejší v obnove konania bol korunný svedok a to Tibor Jurisa, ktorý sa od roku 2002 počas hlavného pojednávania záhadne stratil, pátral som po ňom po vlastnej línii u jeho rodiny, jeho bývalých známych, nič som nezistil. Až v októbri 2013 sa mi podarilo zohnať kontakt na neho, dlhé roky som žil  v tom, že ho fyzicky  zlikvidovala polícia, alebo mafia, nakoľko tak pre jednu aj druhú stranu  sa stal nepohodlným.
Tibor Jurisa sa musel kvôli svojej bezpečnosti, nakoľko mu bolo vyhrozené smrťou vysťahovať z miesta trvalého bydliska do zahraničia a to v čase, keď prebiehalo hlavné pojednávanie v roku 2002 na OS Trenčín, následne po telefonickom rozhovore s JUDr. Monikou Jankovskou, ktorá mu odmietla dať ochranu, keď chcel ísť vypovedať na súd a keď jej oznámil, že mafia, teda Peter Čongrády mu zakázal sa dostaviť vypovedať na hlavné pojednávanie a to pod hrozbou jeho fyzickej likvidácie. Potom ako zistil, že sudkyňa JUDr. Jankovská mu odmietla dať ochranu, aby sa mohol dostaviť na hlavné pojednávanie a keď s hrôzou zistil, že sa nemá na koho obrátiť musel nedobrovoľne opustiť našu krajinu a ujsť sa skryť do zahraničia, aby si zachránil svoj holý život.
Bol to korunný svedok v našom  prípade a bez jeho výpovede pred súdom som nemohol dosiahnuť čestné a spravodlivé rozhodnutie, lebo Jankovská s Čongrádym už dávno rozhodli. Preto som celých 14 rokov po ňom pátral, vždy bez výsledne až po podaní obnovy konania, keď svedkovia v inej veci vypovedali som zistil ďalšie šokujúce skutočnosti, ktoré som uviedol aj do obnovy konania. Počas obnovy konania vyšli na povrch nové skutočnosti, ale najpodstatnejšia bola tá, že sa nám za pomoci OS v Trenčíne podarilo nájsť  korunného svedka a zabezpečiť jeho výpoveď pred súdom.
Je potrebné uviesť, že som v záujme spravodlivého súdneho procesu žiadal, aby celá vec bola delegovaná a prejednávaná mimo celú Trenčiansku pôsobnosť a podal som zaujatosť, tak na celé plénum na OS v  TN, ako aj na KS v TN. Mojej žiadosti mi nebolo vyhovené, a to aj napriek tomu, že tie  isté dôvody som uvádzal pri  prejednávaní korupcie JUDr. Janíka a bolo mi vyhovené. Vedel som, že to bolo úmyselné a obzvlášť aj preto, lebo sám sudca JUDr. Straka, ktorý mal vo veci obnovy konania rozhodovať sám podal zaujatosť z dôvodu priateľského pomeru k bývalej sudkyni JUDr. Jankovskej a nechcel vo veci obnovy konania konať, avšak rozhodnutím KS v TN a rozhodnutím NS SR mu pridelený spis zostal a tak rozhodoval zaujatý sudca, ktorý sa o svojej zaujatosti vyjadril tak písomne ako aj ústne.
Tibor Jurisa sa dostavil vypovedať pred OS v Českých Budějoviciach  27.11.2013, kde som sa s ním prvý krát stretol. Jeho šokujúca výpoveď pred OS v Českých Budějoviciach, kde popísal ako bol vydieraný políciou, ako bol pod neustálym tlakom a musel krivo vypovedať ma šokovala, dokonca som bol zhrozený, keď oznámil, že toto všetko povedal do telefónu sudkyni JUDr. Jankovskej a tá nič nespravila pre nápravu, iba sa mu vyhrozila, že dostane 50 000 pokutu. Jeho žiadosti o ochranu pred Čongrádiovcami neprijala  a tým umožnila, aby sme nemali možnosť spravodlivého procesu, lebo sama o to nestála a tým zmarila dôležitý dôkaz o našej nevine a zároveň chránila pravých zločincov, mafiánov Zúbeka a Čongrádyho Ľuboša. Ďalej uvádzal ďalšie skutočnosti ohľadom celej prejednávanej veci a všetky dôkazy o našej nevine.
Všetky dôkazy úplne zapadali do celého vykonštruovaného prípadu, hlavne so zreteľom na deľbu práce mafie a justičnej mafie. T. Jurisa vypovedal a odhalil celý obraz skorumpovanej justície s čím sa v súčasnosti nechce nikto zaoberať čoho dôkazom bolo, že zaujatý sudca JUDr. Straka rozhodol, že nepovolí obnovu konania, spochybnil vierohodnosť korunného svedka Tibora Jurisu, nakoľko nevypovedal tak, aby súdu jeho výpoveď vyhovovala a zapadla jeho výpoveď do kontextu skorumpovaného scenára a moje podanie zhodil zo stola. Šokujúce a nepochopiteľné bolo to, že v roku 2002, keď JUDr. Jankovská rozhodovala vo veci a Jurisovi zabránila dostaviť sa na hlavné pojednávanie bol pre ňu a súd dôveryhodný. V tomto kontexte keď si súd robí čo chce je podstatné uviesť i to, že pri prijatí predbežnej obžaloby a prepustení z väzby na slobodu svojho švagra Ľuboša Čongrádyho 30.11.2001, teda dva mesiace pred hlavným pojednávaním Jankovská prepúšťa na slobodu obžalovaných s odôvodnením, že Jurisove výpovede sú nejednoznačné a rozporné a nebolo úplne dokázané z prípravného konania, že by sme sa nejakého trestného činu dopustili. No a keď mu bolo prvý krát umožnené slobodne vypovedať pred súdom pravdu a všetko opísal, tak ako sa stalo a keď to súdu nevyhovovalo, lebo by bol odhalený justičný zločin mimoriadneho rozsahu bol pre súd a zaujatého sudcu JUDr. Straku nedôveryhodný.

            Termín vynesenia rozsudku obnovy konania  bol vytýčený na 05.02.2014 na Okresnom súde v Trenčíne, sudca JUDr. Straka ako som od jeho zaujatosti očakával nepovolil obnovu, svoje konanie a rozhodnutie mal svojím ohlásením zaujatosti vopred ospravedlnené bolo to šokujúce potom všetkom, ale takto skorumpované súdy konajú a bez kúska hanby, aby kryli skutočných páchateľov zo svojich radov. KS Trenčín našu žiadosť taktiež zamietol, dokonca vo svojom výroku použil odôvodnenia čo sa vôbec nezakladajú na dôkazoch, buď si sudcovia niečo zle naštudovali, respektíve povolenie obnovy konania by im nazapadalo do scenára a preto sa zmohli na nesprávnu argumentáciu.
V súčasnosti sme podali na Ústavný súd SR sťažnosť pre porušenie zákona, musíme znovu čakať na uznesenie a v prípade, že súd našu argumentáciu neuzná, budeme nútený hľadať spravodlivosť aj na Európsky súd do Štrasburgu, nech je preukázaná zločinnosť na súdoch v Slovenskej republike. Nie, že  politici o tom len  rozprávajú a keď naberú občania silu odhaliť skorumpovanosť aj dôkazmi, tak takého človeka ignorujú, kriminalizujú a likvidujú svojou aroganciou moci a hodia ho takpovediac cez palubu.
PODSTATNÉ DÔVODY PREČO SOM SA OBRÁTIL NA VAŠE MÉDIA O POMOC, NAKOĽKO SA DOMNIEVAM, ŽE VÁM IDE O OBJEKTÍVNOSŤ, NESTRANNOSŤ  A DOBRO VECI:

 1. 12. 07. až 14. 07.2000 odvysielala vaša Tv Markíza neoverené informácie, pre moju rodinu, moje spoločnosti a mojich zamestnancov likvidačné, avšak  veľmi dôležité, lebo sa jednalo o mafiu, proti ktorej som sám bojoval. V tej dobe som ani ja, ani moja rodina nič netušili, nechápali, lebo sa jednalo o podsvetie s ktorým som ja, ani môj spoločník nemali nič spoločné, okrem toho, že sme museli tejto zločineckej bande platil veľké výpalné a mali sme obrovský strach o svoje životy. Odvysielaná reportáž z hlavných správ bola pravdivá len v časti Rudolf Zúbek a mafia, avšak aj úradujúca justičná mafia, ktorá sa podieľala na obrovskom zločine vďaka Čongrádyovcom a nevlastným súrodencom sudcom JUDr. Róbertom Jankovským. Dôkaz o tom, že som sa stal s mojím spoločníkom Jozefom Strelčíkom obeťami obrovského organizovaného zločinu Vám prikladám v prílohe: Výpoveď  T. Jurisu a následne čestné prehlásenie v notárskej kancelárií.
 2. Nezákonne sme boli bez jediného dôvodu na základe sfalšovaných úradných záznamoch vzatý do väzby rodinným sudcom Čongrádiovcov,  aby sa silné skupiny podsvetia mohli zmocniť nášho majetku…
 3. Po prepustení z väzby na slobodu v roku 2002 za zvláštnych okolností a silnej korupcie na tých najvyšších miestach som sa začal brániť a tak som sa  obrátil o pomoc aj na vašu TV Markíza, kde vaša redaktorka Lenka Deil, urobila  reportáž, ktorá bola odvysielaná v Paľbe. Okrem iného v tej dobe som ešte nechápal všetky súvislosti, dôvody neskutočného obvinenia, vedel som, že som nevinný a vedel som to, že organizovaná skupina mafie sa na moju rodinu vrhla za asistencie justície. Lenka Deil dala možnosť vyjadriť sa aj viceprezidentovi PZ, pánovi Jaroslavovi Spišiakovi, ktorý sa vyjadril, že sme sa mohli stať obeťami zločinu… . Dlhých 14 rokov bojujem s našou  skorumpovanou justíciou za spravodlivosť, nakoľko je mojou povinnosťou očistiť svoje meno a meno našej rodiny, som to dlžný nielen sebe, ale aj mojím deťom, ktorý to všetko chápu, ale aj rodine a celej spoločnosti a blízkemu okoliu. Uvádzam, že nerád sa zviditeľňujem a otváram boľavé rany, ale tie dennodenne krvácajú a chcem ich zahojiť a hľadám u Vás pomoc, lebo som vyčerpaný a totálne zničený stavom justície v našej spoločnosti. Môjho spoločníka táto skutočnosť pripravila o to najcennejšie a to o jeho zdravie, trpí najväčšou formou psychickej poruchy z prežitého a to bipolárnej afektívnej poruchy. Ja a moja rodina, deti sa o neho nepretržite staráme, ale to je už kapitola sama o sebe a hlavne veľmi bolestivá.
 4. Podal som v súvislosti s touto vecou niekoľko trestných oznámení, taktiež aj trestné oznámenie na skorumpovaného sudcu KS Trenčín JUDr. Jozefa Janíka, nakoľko žiadal prostredníctvom Petra Čongrádyho, ale neskôr aj pri osobnej návšteve 1 000 000,- Sk, za to, že vyhovie našej sťažnosti. Keďže sme nemali dostatok finančných prostriedkov, žiadal od nás P. Čongrády podpísať pôžičku, čo sme odmietli, nakoľko už predchádzajúce pôžičky boli na tento účel a boli fiktívne a slúžili len a len na vydieranie nás.
 5. Mafia vďaka JUDr. Jankovskej nás naďalej vydierala a keďže sme už vôbec nikomu neverili, museli sme sa aj tak obrátiť o pomoc na políciu, pretože nám hrozila fyzická likvidácia a postupne nás mafia pripravovala o majetky. Podpísali sme dohodu s políciou o mlčanlivosti a v rámci operatívy polícia zabezpečila dostatok dôkazov jednak o našej nevine, ale hlavne o našom vydieraní a korupcií na tých najvyšších miestach v justícií, to však už sudca JUDr. Jozef Janík bol člen súdnej rady a JUDr. Monika Jankovská sa tlačila na post Predsedu súdu v Trenčíne, čo sa aj stalo.
 6. Polícia zabezpečila dostatok dôkazov, hlavne  obrazovo- zvukové nahrávky, z nainštalovanej videokamery v našej kancelárie, aby zabezpečila konkrétne dôkazy. V týchto nahrávkach sa vyjadrovali mafiáni o skorumpovaných sudcoch, ktorým museli platiť, o našom vydieraní nátlakov, ale aj o nadštandardných vzťahoch mafie a justície v Trenčianskom kraji  a ako nemáme inej možnosti, len sa podvoliť skorumpovanej svojvôle sudcov a ich prisluhovačov.
 7. Následne polícia aj začala konať, hneď na druhý deň ma polícia odviezla na útvar boja proti korupcií do Nitry, kde ma požiadali, aby som podal na sudcu Janíka trestné oznámenie. V tomto čase sa začalo konať aj v prípade nášho vydierania, prepisu našich majetkov ai.
 8. Vyšetrovanie začalo plynule, až postupne prešlo do agónie a výsledok? Obrátilo sa to všetko proti nám a spomínané osoby sa vybúrili na nás. Sudcovia  podali trestné oznámenie na nás a tak sa súdim už niekoľko rokov so sudcom KS Trenčín za ohováranie a krivú výpoveď aj keď ako sami policajti, resp. vyšetrovatelia povedali, že im postačujú dôkazy, aby usvedčili skorumpovaných sudcov. Prípad riešil OS Trenčín, dostali sme trestným rozkazom podmienku a bolo nám doporučované, aby sme vo veci nekonali, lebo sa popálime a pôjdeme „sedieť na ostro.“ Nesúhlasil som s týmto konaním, podal som zaujatosť komplet celého pléna na OS TN ako aj na KS TN, bolo mi vyhovené a vec bola delegovaná na inú pôsobnosť mimo Trenčiansky kraj. Prípad sa riešil na OS Nitra, skončil prvostupňovým konaním a aj keď všetky dôkazy usvedčovali sudcu so sudcovej korupcie, tak čuduj sa svete čestná sudkyňa ktorá vo veci rozhodovala, bohužiaľ asi pod tlakom už vtedajšej štát. tajomníčky a sudcu sudcovskej rady, nás uznala vinnými a dala mi 165,- eurový trest. Samozrejme konanie nie je u konca, lebo som sa odvolal na KS Nitra, taktiež aj prokuratúra, ktorá žiada 3 roky na tvrdo. Pravdepodobne ma chcú „upratať“, Preto sa pýtam? Toto je tvár našej justície, keď všetci politici uvádzajú vo svojich vyhláseniach ako majú občania bojovať s korupciou a ohlásiť ju.
 9. Obrátil som sa na GP SR, na MS SR, na Predsedu vlády SR Róberta Fica, na Prezidentskú kanceláriu tak  za obdobia Ivana Gašparoviča, tak na súčasného pána prezidenta Andreja Kisku.
 10. V súčasnosti sa vo veci koná, avšak všetko smeruje k tomu, že  celú korupciu a zločiny, ktoré boli spáchané na našich osobách chcú kompetentní  upratať…
 11. Podotýkam, že počas celých rokoch som sa stretol len s jedným čestným vyšetrovateľom, ktorý  svoju pridelenú trestnú vec dokončil až do úplného konca, usvedčil páchateľov v rozsiahlej trestnej činnosti a v súčasnosti je už podaná obžaloba na OS Trenčín, kde predlžená ruka Petra Čongrádyho mafián Peter Vasko a spol. sa chceli zmocniť nášho majetku a je spojený práve s korupciou na súdoch.

                                                                                                                                                                                                                            
Vážená redakcia TV Markíza, prosím Vás o pomoc pri odhalení celého sprisahania, korupcie násilného zmocnenia sa našich nehnuteľností, majetku, našej kriminalizácie aby sa znemožnilo odhalenie skutočných páchateľov.
Som Vám ochotný nepretržite pomôcť so všetkým, mám dostatok dôkazov na usvedčenie všetkých zainteresovaných, ktorí sa podieľali na tomto organizovanom zločine aj s radou svedkov, ktorí dúfam, že budú ochotní sa vyjadriť aj na kamery, ale existujú už ich výpovede a verím, že nebudú ľahostajní aj voči veciach verejným.
Priznám sa, že som dúfal a túžobne som očakával, že príde do platnosti zákon o bezpečnostných previerkach sudcov od 01.09.2014 Vedel som že všetci menovaní neprejdú týmito previerkami, avšak zákon je pozastavený a preto som sa obrátil o pomoc na Vás. O týchto skutočnostiach som čiastočne informoval tak pána Michala Bujnu ako aj pána Michala Hečku. Dokonca pán Bujna priamo telefonoval s pánom Jurisom (s korunným svedkom v pôvodnom prípade), avšak ten sa v tom čase nechcel zviditeľňovať.
Najnovšia informácia od pána Jurisu je, že je ochotný prísť na Slovensko a ak uznáte za vhodné všetko povie pred kamerami. P. T. Jurisa je podstatný článok celej tragédie, ktorá zmenila naše životy a pomohla zločincom sa na náš úkor obohatiť.
Ak Vás nezaujal môj dlhoročný boj s korupciou a spravodlivosťou, lebo ja už na základe všetkých dôkazov bojujem len z aroganciou moci, tak ma prosím informujte, skúsim hľadať pomoc niekde inde.

      S úctou                                                                        

                                                                                                       Ondrej Janíček.


Tibor Jurisa
Česká republika
Trvalý pobyt: Mestský úrad Nitra

                                                                                  Ministerstvo vnútra SR
Sekcia kontroly a inšpekčnej služby
Pribinova 2
821 72  Bratislava

P O D N E T
Na prešetrenie protiprávneho konania príslušníkov policajného zboru

            Dole podpísaný Tibor Jurisa nar. 27. 03. 1966 podávam podnet z dôvodu porušenia zákonov policajtov SR a ich trestného konania proti mojej osobe na základe výzvy hovorkyne ministerstva vnútra SR v spojitosti s mojím krivím obvinením Ondreja Janíčka, Jozefa Strelčíka a Ľuboša Čongrádyho v roku 2000 a odsúdenými na základe rozsudku č. konania 5T/444/2001.
Vzhľadom na to, že po mojej výsostnej výpovedi pred vzšetrovateľom tak v roku 2001 v prípravnom konaní pred vyšetrovateľom zo dňa 17. 05. 2001, ako aj pred súdom v Českých Budějoviciach  v roku 2013, kde som jednoznačne vyhlásil, že Janíček a Strelčík ma nikdy v žiadnom prípade nevydierali a nespáchali proti mojej osobe žiadny trestný čin a do dnešného dňa Slovenské súdy aj napriek týmto mojim výpovediam neučinili nápravu voči nevinným a to aj napriek môjmu čestnému vyhláseniu som sa slobodne a vážne rozhodol vystúpiť  v médiách na Slovensku a podať osobne svedectvo o neskutočnom zločine spáchanom na osobách Janíčka  a Strelčíka, ale aj na mojej osobe.  
V roku 2000 som sa obrátil na policajta Beniatku s dôverou o pomoc, keď som bol vydieraný mafiou „Sýkorovcov“, kde patril k jej členom aj Rudolf Zúbek a opísal som mu skutočnosti o mojom vydieraní jeho osobou na čom zotrvávam. Následne tieto informácie podal policajt Beniatka svojmu nadriadenému a rozbehla sa akcia, nakoľko som sa bál mojej fyzickej likvidácie z obdobia výpalníctva a krutého organizovaného zločinu zo strany Zúbeka. Nikdy, opakujem nikdy, som policajtovi Beniatkovi nepovedal, že by ma vydierali Janíček a Strelčík ich mená som nemal dôvod ani len spomenúť, lebo tak ako som tvrdil nemali s vecou vydierania nič spoločné.
Následne sa veci ujala polícia a vec sa začala prešetrovať. Ja som sa stále bál o svoj život a preto som sa obrátil na políciu, kde som na stretnutí opísal veci ohľadom Zúbeka a jeho goríl. Opísal som policajtom ako ma dal Zúbek odviesť bez môjho súhlasu do Trenčína do reštaurácie Fatima. Bál som sa Zúbeka, lebo jeho gorily ktoré ma viezli do Trenčína v aute hovorili o tom, či dnes použijú lopaty, na zahrabanie.... Keďže som mal vedomosť o tom, že už v tom čase Zúbek zabil človeka, o čom som povedal aj policajtom, a mal som veľký strach o môj život, lebo som nevedel či sa aj mne niečo nestane. Na základe pokynov Zúbka som bol privedený na Fatimu.  Keď sa ma policajti spýtali, či mám nejakých svedkov, ktorý by potvrdili moju prítomnosť na Fatime, tak som im uviedol, že to môžu potvrdiť svedkovia Janíček a Strelčík, nakoľko týchto podnikateľov som poznal dlhé roky a veril som im.  Práve Zúbek ma dal priviesť autom do objektu Fatimy, kde žili v bytovej časti obaja menovaní a im patrila aj reštaurácia Fatima. Práve Janíček  mal v tomto čase odo mňa riadne prenajatú reštauráciu TIBO, ktorú som vlastnil a dal som mu ju do prenájmu v tej dobe za štandardnú cenu a to 20.000,- Sk. V čase keď ma dal dovliecť Zúbek na Fatimu sa objavili aj majitelia Janíček a Strelčík, čomu som sa potešil a ktorých som v tom čase poznal približne 10 rokov. Práve týchto som uviedol polícií ako svedkov, ktorí mi mohli dosvedčiť a potvrdiť prítomnosť na Fatime a nedobrovoľné stretnutie so Zúbekom.   Janíček v tom čase asi od februára 2000   mal so mnou riadne uzavretú nájomnú zmluvu na reštauráciu TIBO, kde si plnili všetky body zmluvy o prenájme,  zaplatili za tovar, ktorý si prebral na základe riadnej inventúry, mal prehlásenú elektriku, vodu plyn...a všetko čo bolo potrebné. Už v minulosti asi v roku 1998 – 1999 mal Janíček prenajaté odo mňa priestory v tej istej budove TIBO – celé poschodie, kde prevádzkoval obchod s pánskou a dámskou konfekciou a poznal som ho ako bezproblémového slušného a čestného podnikateľa. Chcem uviesť, že v mojej finančnej tiesni pri vyplácaní výplat zamestnancom mi práve Janíček a Strelčík poslali peniaze na výplaty a vždy mi pomohli.
Po viacerých návštevách na polícii ešte pred samotnou akciou mi policajti oznámili, že mám byť pripravený, lebo vznesú obvinenie proti Zúbekovi. V tom čase som bol dosť psychicky vyčerpaný, jednak sa mi nedarilo v podnikaní, jednak som zažíval neustále nátlaky zo strany mafie. Tlaky od veriteľov a v neposlednej miere psychicky tlak od polície, ktorá mi prisľúbila 24 hodinovú policajnú ochranu.  Pamätám si ako v júli 2000 mi policajti hovorili a pýtali sa ma, či budem spolupracovať v boji proti mafii, na čo som odpovedal, že áno a akcia sa spustila.
Vyhlasujem, že ja som nepodával žiadne trestné oznámenie, polícia pripravila sama materiály, ktoré som iba podpisoval, v mojom ťažkom psychickom rozpoložení. Až keď sa akcia rozbehla som sa dočítal,  že obvinili spolu s mafiánom Zúbekom aj Janíčka a Strelčíka aj keď som vôbec nechápal prečo a z akého dôvodu. Toto obvinenie Janíčka a Strelčíka, bolo bez môjho podnetu a s tým som nesúhlasil a nemal som s tým nič spoločné, ale už sa vec rozbehla a ja som nemal dostatok síl postaviť sa polícií na odpor, lebo som mal strach aj zo Zubeka a podľa polície nemali dostatok dokazov na Zubeka. Keď som sa proti tomu ohradil, bolo mi vysvetlené, že Zúbeka nemajú za čo obviniť, iba ak ho spoja s niekým do organizovanej skupiny, tak aby ho dali do väzby a o ostatné sa postarajú. Ďalej mi polícia povedala, že ak nebudem protestovať proti tomuto obvineniu, tak mi dajú nepretržitú 24 hodinovú ochranu a zároveň ma zaradia do štatútu chráneného svedka, z čoho mi budú plynúť určité výhody, ale pripomenuli mi, že musím poslúchať a plniť ich pokyny, lebo to celé môže stroskotať, poučili ma, aby som pritvrdil vo svojich výpovediach, aby to bolo viac vierohodné. Chcem to konkrétne vysvetliť, policajt ktorý ma pripravil na výpoveď povedal, že musím uviesť, že ma Zúbek donútil so zbraňou v ruke, pričom to nebola pravda, aj keď Zúbek a všetci mafiáni nosili v tom čase pri sebe zbraň čo som videl na vlastné oči.
Ako som už povedal, v tom čase som bol dosť psychicky vyčerpaný a ako som viackrát povedal, podpisoval som od policajtov listiny, pod nátlakom tak ako sa nestali a ktoré som pred podpisom nikdy nečítal a bolo mi všetko jedno, veď vo svojej výpovedi pred vyšetrovateľom 17.05.2001 som to aj podrobne uviedol, ako som bol donútený ,pod policajným nátlakom podpisovať to čo som ani nečítal v rámci spolupráce s políciou a že som voči Janíčkovi a Strelčíkovi krivo vypovedal. Taktiež som prehlásil, že ja nemôžem za to, čo do vznesenia obvinenia napísal nejaký vyšetrovateľ. Vyšetrovateľovi som to všetko povedal, ja som nič iné nemohol robiť. Tieto fakty som uviedol do výpovede, a v tom čase som mal strach aj z polície, lebo ma donútili hovoriť skutočnosti, tak ako sa nestali vo vzťahu k Janíčkovi a Strelčíkovi.
Následne po obvinený som zistil, že zatvorili aj Janíčka a Strelčíka do väzby. Proti tomuto som sa viackrát ohradil, že s vydieraním mojej osoby nemajú nič spoločné stále zotrvávam na tom, že som bol vydieraný Zúbekom. Na to mi policajti povedali, že je to tzv. vyšší záujem, aby títo dvaja boli zatvorený, a že sa nemusím báť, pretože oni sa postarajú o tom, aby sa im niečo našilo a hrozí im od 5 do 12 rokov.
Počas prípravného konania a to hlavne počas prvých 8 mesiacov, kde som mal 24 hodinovú policajnú ochranu ma vždy pripravili ako mám vypovedať a čo mám hovoriť. V tom čase mi už bolo všetko jedno, o všetko som prišiel, plnil som príkazy polície a preto moje výpovede boli vždy iné rozporuplné, chaotické a aj konfrontácie som nezvládol. Psychicky ma to vyčerpávalo, lebo som pod nátlakom hovoril veci tak ako sa nestali a preto boli policajti na mňa viac a viac nahnevaní, že to neustojím, že ak nepritvrdím a nebudem hovoriť tak ako mi nakázali tak ma vylúčia z poradovníka zo štatútu chráneného svedka. Preto som sa čo najviac snažil aby som policajtom vyšiel v ústrety, tak ako potrebujú.  Preto som im utiekol a vtedy som išiel za mojim kamarátom Miroslavom Chobotom a Vavrom a opísal som im ako som na Janíčka a Strelčíka krivo vypovedal, teda oni o tom taktiež ešte v roku 2001všetko vedeli.  Keďže moje výpovede vo vzťahu k Janíčkovi a Strelčíkovi boli rozporné a nezakladali sa na pravde vyšetrovateľ nariadil dať urobiť na mňa znalecký posudok, ktorý potvrdil moju psychickú záťaž, ale ktorá bola spôsobená hlavne chovaním polície a mojom zneužití na ich cieľ.
Policajti v tomto čase so mnou hrali podivnú hru, keď ma potrebovali, aby som krivo obvinil nevinných Janíčka a Strelčíka a aby som vypovedal tak ako potrebovali tak som im bol dobrý, čakal som na sľúbený štatút chráneného svedka. Stále tvrdili aby som vo svojich výpovediach pritvrdil, lebo sa Zúbek dostane na slobodu. Ešte v októbri 2000 ma donútili, aby som podal ďalšie obvinenie, ktoré mali vopred pripravené  na Ľuboša Čongrádyho. Povedali, že ho pridelia do prípadu, lebo potrebujú čas a že sa mi prípad celý rozpadá a zosilnia tento prípad a podporia Ľubošom Čongrádym. Obvinenie na Ľuboša Čongrádyho mali vopred úplne pripravené.  A potom ako ma zneužili ma vyhodili bez koruny  a oznámili mi, že mi nebol udelený štatút chráneného svedka, lebo som nebol presvedčivý a  preto som chcel dať všetko na poriadok a vo svojej poslednej výpovedi 17. 05. 2001 pred vyšetrovateľom som jasne aj pred obhajcami prehlásil, že som bol donútený krivo vypovedať pod nátlakom, že nikdy by som dobrovoľne nepodal trestné oznámenie, ale polícia mi robila psychické nátlaky, ale v tom čase nebolo možné aj tak všetko zvrátiť z mojej strany. Z posledných síl som prehlásil, že nebola pravda, čo bolo napísané v uznesení o vznesení obvinenia a ja nemôžem za to, kto čo napísal do uznesenia o vznesení obvinenia a veril som, že vyšetrovateľ urobí nápravu. Prežíval som veľkú traumu, že takto boli zneužitý nevinní Janíček a Strelčík, pretože som mal výčitky svedomia a zostal som takmer na ceste bez koruny.
O tomto všetkom som sa zdôveril aj svojím kamarátom Chobotovi a Renáte Vančovej a Ladislavovi Vavrovi. Dokonca Vavrovi som všetko podrobne opísal a vysvetlil som mu situáciu a to opakovane a žiadal som od neho, ak by sa mi niečo stalo, napr. že by ma zlikvidovali, aby toto moje svedectvo podal ďalej. Bál som sa mafie, ale aj somatonej polícii, preto som sa zdôveril týmto osobám, dokonca z mojim vedomím ma Ladislav Vavro nahrával na magnetofón. Všetko som podrobne opísal, to ako ma polícia zneužila, aby som krivo vypovedal. Síce Zúbek a jeho gorily ma vydierali a zneužívali, ale v ostatnej časti moje obvinenia boli vykonštruované políciou a nebola pravda.    Dokonca viem o tom, že si ma Vavro nahrával na diktafón s mojím vedomím v prípade, že by sa mi niečo stalo, lebo som bol na rozhraní, keď ma polícia zneužila a vyhodila a bál som sa stále mafií. Keď som sa zdôveril Ladislavovi Vavrovi o tom, že ma polícia donútila krivo vypovedať na Janíčka a Strel číka a že sa bojím mafie Čongrádiovcov a Zúbeka o ktorom som vedel, že ho má sudkyňa pustiť sa mi aj Vavro zdôveril, že aj on sa bojí mafie Čongrádiovcov, pretože naňho tlačia a dokonca mu sľúbili 5 mil. Sk, keď na nich prepíše nehnuteľnosti komplexu Fatimy v Trenčíne, kde boli majitelia Janíček a Strelčík a práve týchto mafia fyzicky zlikviduje ak Vavro prepíše všetky nehnuteľnosti. Ľutoval, že si tieto nehnuteľnosti nechal na seba prepísať. Tá likvidácia Janíčka a Strelčíka sa mala udiať hneď po prepustení z väzenia. Viem, že mal vtedy veľmi veľký strach pred osobami tejto mafiánskej skupiny. Pamätám si aj to ako mi Vavro povedal, že nezávidí chlapcom, teda Janíčkovi a Strelčíkovi, lebo keď sa vrátia z väzby tak im mafia zoberie celý komplex Fatimu, pretože museli zaplatiť veľa peňazí sudcom a prokurátorom za ich prepustenie. Vlastne dokonca za zatvorenie Janíčka a Strel číka budú musieť zaplatiť, a že pravdepodobne prídu o všetok majetok. Vavro ešte pripomenul, že už ich aj tak mafia rozkradla. Vtedy som sa od Vavra dozvedel, že Čongrády je priamo spojený so sudkyňou, že sú rodina a preto som si dal všetko dohromady a nevidel som inú ochranu, len ujsť z krajiny do zahraničia, čo som povedal svojím najbližším známym. Taktiež som sa zdôveril o týchto skutočnostiach aj svojej vtedajšej  partnerke Eve Babčanovej a to, že som bol tichý spoločník Janíčka a Strelčíka, ktorý si riadne a protokolárne prevzali do nájmu reštauráciu TIBO.  
Chcem uviesť, že základom spravodlivého procesu je, že mi bude umožnené na základe doručenia o začatí súdneho procesu zúčastniť sa pojednávania a budem môcť vypovedať pred súdom, čo mi nebolo zo strany predsedu senátu JUDr. Moniky Jankovskej úmyselne umožnené a zo súdu mi nikdy nebola doručené predvolanie na hlavné pojednávanie. Ja som sa neskôr dozvedel, že od do januára 2002 prebiehalo hlavné pojednávanie, práve od Chobota, ktorý bol taktiež predvolaný ako svedok a taktiež som mal informáciu o začatí pojednávania aj od Petra Čongrádyho, ale ten sa mi vyhrozil a zakázal, aby som sa dostavil na súd vypovedať, lebo ma dá zlikvidovať.  Neviem prečo, ale súd mi nedoručil predvolanie na pojednávanie čo musí byť zadokumentované v spise. V tom čase som sa skrýval tak pred policajtmi, ako aj pred Petrom Čongrádym. Už počas policajnej ochrany som sa dopočul, že v tom má prsty Peter Čongrády – myslím ohľadne obvinenia Janíčka a Strelčíka, ale v tom čase som tomu nerozumel, iba som si to dával dohromady, keď som niečo od policajtov započul. Aj to, že keď zatýkali obvinených čakali vždy na sudcu u ktorého im vždy prešla väzba.
Chcel som sa zúčastniť súdneho pojednávania, lebo som chcel dať veci na pravú mieru, a tak som telefonoval sudkyni JUDr. Jankovskej, od ktorej som sa dozvedel, že pojednávanie bude na MDŽ 08. 03. 2002 a žiadal som od nej ochranu svojej osoby, lebo som dostal výstrahu od Petra Čongrádyho, aby som sa za žiadnych okolností nezúčastnil pojednávania, lebo sa môže stať, že sa stratím nadobro, čo som pochopil ako výstrahu, že ma zlikvidujú, preto som žiadal policajnú ochranu od JUDr. Jankovskej na pojednávanie. Toto som sudkyni povedal, táto mi ochranu odmietla dať a povedala mi, že ak sa na pojednávanie nedostavím dostanem 50 000 tisícovú pokutu. Ochranu mi odmietla dať, aj keď som jej povedal, že sa bojím na základe vyhrážok z kruhov Zúbeka a Petra Čongrádyho. Potom čo mi povedal Vavro v akom spojení je zo  sudkyňou som už nikomu neveril a povedal mi aj to, že Zúbek sa dostane za pár dní na slobodu, lebo tuto informáciu mu povedal sám Peter Čongrády a že bude za zvláštnych okolností ukončený celý proces. Ako náhle som sa dozvedel túto podstatnú informáciu som krátko na to ušiel zo Slovenska do zahraničia, aby som si zachránil život, lebo som už s istotou vedel, že Zúbek bude čoskoro pustený na slobodu, toho som sa bál, lebo som vedel, že je vrah.
V tom čase som si myslel, že Janíčka a Strelčíka súd oslobodí, pretože boli nevinný. Vedel som, že títo dvaja mi nikdy v živote nijakým spôsobom neublížili, boli krivo obvinený a preto som teraz prišiel na Slovensko, aby som podal svedectvo o ich nevine, ktorú som už viac krát deklaroval aj na súde aj u vyšetrovateľov, ale asi niekomu vyhovuje, že nevinní trpia.
Opakovane prehlasujem, tak ako v prípravnom konaní zo dňa 17. 05. 2001, tak pred súdom v novembri 2013 ako aj v čestnom prehlásení spísanom pred notárom v Českých Budějoviciach, ako aj v písomných podaniach na súde v Trenčíne, že Janíček a Strelčík sú nevinný a nikdy ma nevydierali a nevyhrážali sa mi. Bola to pasca, na základe objednávky v tom čase z vyšších kruhov a podsvetia.
Touto cestou dávam do pozornosti zo spisu moju výpoveď zo 17. 05. 2001, výpoveď pred súdom v Českých Budějoviciach v roku 2013, Čestné prehlásenie, ktoré som urobil slobodne a vážne v notárskej kancelárii a písomnosti z komunikácie s OS v Trenčíne. 7
Svoje  podanie a vysvetlenie predkladám inšpekcii ministerstva vnútra na základe výzvy hovorkyne ministerstva a na základe mojej verejnej výpovede v spravodajstve televízie Markíza. Zároveň Vás žiadať o dôkladné prešetrenie protiprávnych skutkov, ktorých sa dopustili policajti SR na mojej osobe a to nútenia ma ku krivej výpovedi,  počas prípravného konania a počas mojej ochrany svedka v rokoch 2000 – 2001 v prípade na okresnom súde v Tenčíne pod sp. č.: 5T/444/2001-
            Touto cestou žiadam o vypočutie svedkov Ondrej Janíček, bytom Matúšova 60/6, 911 01  Trenčín a Jozefa Strelčíka bytom Matúšova 60/6, 911 01  Trenčín, ktorý taktiež na základe listinných dôkazov a výpovedí dokážu ozrejmiť veľký počet protiprávnosti páchaných políciou nielen na mojej osobe.

            S úctou.

                                                                                                                      Tibor Jurisa.


                              Ondrej Janíček, Matúšova 60/6, 911 01 Trenčín
            


                                                                       Kancelária prezidenta Slovenskej republiky
Hodžovo nám. 1
P. O. Box 128
810 00  Bratislava 1  
                                                                                       


            Vážený pán prezident Slovenskej republiky,

Obraciam sa na Vás so žiadosťou a  prosbou o pomoc pri revízii a dohľadom nad odstránení páchaných krívd a zločinov na mojej osobe a osobe môjho spoločníka Jozefa Strelčíka nar. 17.04.1970, nakoľko ako slušný občan SR sa nemôžem domôcť svojho práva a spravodlivosti.
Na našich osobách boli páchané rôzne nezákonnosti a zločiny, ktoré súvisia priamo z korupciou sudcov, rodinkárstvom a inými nežiaducimi prvkami ktoré siahajú do najsilnejšej mafiánskej skupiny Sýkorovcov a to konkrétne bossom Petrom Čongrádym, jeho bratom Ľubošom Čongrádym a spol. v úzkej previazanosti a prepojitosti s justíciou a to konkrétne rodinou Jankovských, ktorí sú priamy rodinní príbuzní a podľa všetkých zadovážených dôkazov sa mali podieľať na organizovanom zločine na našich osobách.
Jedná sa o vplyvné osoby, ktoré sa podieľali na sfalšovaní úradných záznamov, na krivom obvinení, na marení podstatných dôkazov na korupcii. Kedže sa jedná o mimoriadne organizovanú skupinu, ktorá mala za ciel nás zdiskreditovať, psychicky zničiť, finančne zruinovať, krivo obviniť  a v konečnom dôsledku nás pripraviť o lukratívny komplex v centre Trenčína sa musím obrátiť i na Vás ako prezidenta SR o pomoc, revízií a dohliadnutí na spravodlivosti. Domáham sa svojho práva už niekoľko rokov, teda 14 rokov, avšak sila arogancie moci je tak veľká, že mocní zneužívajú svoju moc k dosiahnutia svojho cieľu nás totálne zničiť. Keď sa domáham svojho práva a konkrétne poukazujem na základe dôkazov na trestnú činnosť celej organizovanej skupiny, ale aj sudcov, som perzekvovaný a obviňovaný z krivého obvinenia a ohovárania.  
V dnešnej dobe po 10 rokoch od právoplatnosti rozsudku zo dňa 14.05.2004 Vám podávam podanie, do ktorého musí vstúpiť aj generálna prokuratúra, nakoľko sa jedná o mimoriadne závažné pokračujúce trestné činy, korupciu a úmyselné poškodzovanie mňa a môjho spoločníka nielen mafiánskou skupinou „Sýkorovcov“, konkrétne bossom  Petrom Čongrádym, Petrom Vaskom a spol., políciou, vyšetrovateľmi, prokurátorov OP v Trenčíne, ale aj sudcov a to konkrétne sudcu OS v Považskej Bystrici JUDr. Róberta Jankovského a sudkyni OS v Trenčíne, terajšej štátnej tajomníčky JUDr. Moniky Jankovskej. Mám podozrenie, že tieto osoby, ktoré spôsobili v minulosti nezákonnosti a krivdu pokračujú aj v súčasnosti. Vzhľadom na ich postavenia zabraňujú, aby sa odhalil veľký organizovaný zločin páchaný na našich osobách a vo veci konajú už vopred zaujaté osoby, ktoré jednak kryjú trestné činy  alebo maria spravodlivé rozhodnutia vo veci.
Chronológiu páchaných trestných činov, krívd a korupcie budem opisovať v poradí tak, ako sa udiali s tým, že v úvode oznámim nový podstatný dôkaz môjho krivého obvinenia, nakoľko tento dôkaz bol zabezpečený OS TN prostredníctvom OS v Českých Budějoviciach dňa 27. 11. 2013, kde vypovedal korunný svedok T. Jurisa. Následne poukazujem na Čestné prehlásenie zaslané sudcovi JUDr. Strakovi dňa 28. 11. 2013, kedy korunný svedok dôkladne pochopil, prečo sa zúčastnil pojednávania 27. 11. 2013 na OS v CB, prehlásením umocnil svoju výpoveď pred sudcom a prehlásil, že sme sa nedopustili žiadneho trestného činu a som nevinný. Po pojednávaní na OS Trenčíne dna 05.02.2014  T. Jurisa, korunný svedok 06. 02. 2014 zaslal list sudcovi JUDr. Milanovi Strakovi ako aj  predsedkyni OS v Trenčíne, ktorý smeruje znovu k objasneniu prípadu krivého obvinenia a zároveň v liste vyjadruje svoje rozhorčenie, že sudca JUDr. Milan Straka nepredložil a neoznámil všetky strany na pojednávaní o Obnove konania s jeho Čestným prehlásením zo dňa 28. 11. 2013 a vyzval OS v Trenčíne, aby nepokračoval v porušovaní práv, kde označil OS v TN, že mu zničil život svojím rozhodnutím.
Následne dňa 03.03.2014 spísal  na notárskom úrade v Českých Budějoviciach u Mgr. Stanislava Hrušku pod číslom 182/2014 Čestné prehlásenie, ktoré slúži aj ako výpoveď. Podľa informácii, k tomuto kroku pristúpil i zo strachu, ak by sa mu niečo stalo, aby po tom všetkom zanechal detailnú, konkrétnu svedeckú výpoveď, kde jednoznačne prehlásil, že som bol ja Ondrej Janíček spolu s Jozefom Strelčíkom krivo obvinení a to na základe vyvíjaného policajného nátlaku. V čestnom prehlásení sa vyjadruje aj k jednotlivým bodom krivého obvinenia. (neskôr popíšem tento skutok).
Korunný svedok T. Jurisa, ktorý sa v čase hlavného pojednávania v januári 2002 až v marci 2002 nedostavil na pojednávanie uviedol, že OS TN mu nedoručil ani jedno  predvolanie ako svedkovi, a taktiež mu predvolanie nedoručila ani polícia a ani ho polícia nepredviedla na pojednávanie,  pritom mala vedomosť kde konkrétne sa zdržiava tak polícia, ako aj súd, a to sudkyňa JUDr. Jankovská.  To, že prebieha súd sa dozvedel až od známeho, a keď sa chcel dostaviť na hlavné pojednávanie, tak mu bolo bossom P. Čongrádym vyhrozené, pod hrozbou fyzickej likvidácie, že sa nesmie nikdy dostaviť pred súd vypovedať. Zo strachu o svoj život sa obrátil T.  Jurisa o pomoc na sudkyňu JUDr. Jankovskú a požiadal ju o policajnú ochranu, aby sa mohol dostaviť na OS TN a aby mohol povedať celú pravdu. Sudkyňa mu odmietla poskytnúť policajnú ochranu aj keď sa jednalo o tak závažných zločincov, ako boli Čongrádiovci a Zúbek, pričom Jurisovi bola v čase krivého obvinenia v samom začiatku poskytnutá nepretržitá 24 hodinová policajná ochrana, pokiaľ podľa jeho tvrdenia ho potrebovala polícia, aby Janíčka a Strelčíka krivo obvinil. Jedinú odpoveď, ktorú podľa svojich výpovedí dostal, od JUDr. Jankovskej bolo len vyhrozenie zo strany súdu, že dostane poriadkovú pokutu. Takúto odpoveď dostal aj keď T. Jurisa uviedol, že sa jedná o ohrozenie jeho života. Keď T. Jurisa zistil postoj samotnej sudkyne, tak sa ešte viac preľakol a z obavy o svoj život sa išiel skryť do zahraničia, aby si zachránil holý život. Už počas hlavného pojednávania bolo všetkým podozrivý dôvod, prečo sa T. Jurisa nedostavil na hlavné pojednávanie pri tých možnostiach a sile akú majú súdy a polícia, aby zabezpečila, predviedla akúkoľvek osobu vypovedať pred súdom. Tieto fakty nasvedčujú, že justícia, ale aj polícia  nemala záujem, aby sa korunný svedok T. Jurisa dostavil na súd vypovedať. Je možné predpokladať, že jeho pravda vo výpovedi, ktorú už naznačoval počas výpovedí v prípravnom konaní, by poškodila niektorým predstaviteľom samotnej polícií, ako aj niektorým konkrétnym sudcom, ktorí spolupracovali s mafiou. Už počas prípravného konania bolo preukázané a to aj samotnou výpoveďou T. Jurisu zo dňa 17.05.2001, že sme boli krivo obvinení. V súčasnosti je preukázané, že príslušníci polície, ale aj sudkyňa  mala vedomosť, kde sa Jurisa v čase hlavného pojednávania zdržiava. Nakoľko tieto informácie sudkyni oznámil T. Jurisa a aj polícia v Nitre, má záznam o týchto udalostiach. Domnievam sa, že sudkyňa účelovo zmarila celý súdny proces, lebo je dostatočne preukázané, že T. Jurisa mal záujem dostaviť sa na súd, aby svojou svedeckou výpoveďou už v roku 2002 vypovedal pravdu o mojom krivom obvinení a teda sa dopustila trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.
Už od roku 2000 sme poukazovali na všetky nezákonnosti a trestné činy, ktoré boli páchané na našich osobách svojimi podaniami tak na OP TN, KP TN, ale aj na samotnú Generálnu prokuratúru SR. Všetky podania končili u dozorujúcej prokurátorky Silvie Fabovej, ktorá sa práve kvôli mojim, niekedy aj ostrým vyjadreniam, sťažnostiam a podaniam, práve kvôli neplneniu si svojich povinností sama vylúčila z úkonov dozorujúcej prokurátorky. Oznámenie, že sa vylúčila nám vo väzbe bolo doručené, ale zrazu táto prokurátorka podala obžalobu na súd, čo sme nedokázali pochopiť. 
     Vždy som bol slušný človek, pracovitý viedol som riadny život, vychovával som 2 deti a bol som v riadnom pracovnom vzťahu zamestnaný, mal som finanční prostriedky, stabilitu, nepotreboval som páchať trestné činy a ani som ich nepáchal. Mám vedomosť, že ani policajnou operatívou nikdy neboli produkované nejaké dôkazy, že by som ja a môj spoločník spáchali nejaký trestný čin. Krivé obvinenie v roku 2000 bolo účelové,  na objednávku s cieľom získať lukratívne nehnuteľnosti v centre Trenčína. Do tohto krivého obvinenia som pokojne žil zamestnával som cez 100 zamestnancov mal som úspešnú spoločnosť, jediným mojím problémom v tom čase bola existencia mafie a ich nekalé praktiky pri vyberaní „výpalného“. A z nepochopiteľných dôvodov priamo na objednávku s nás bez jediného dôvodu urobili mafiánov a to aj napriek tomu, že rok pred samotným krivým obvinením mi mafia podpálila celý reštauračný komplex. Už v rokoch 1997 až 2000 som priamo bojoval proti mafií a to dosť otvorene čim som sebe aj rodine ohrozoval na životoch.
Všetko začalo v roku 1997 keď nás silná mafiánska skupina v Dubnici na Váhom pod vedením Oša a jeho prisluhovačov začala vydierať, požadovala výpalné a vždy sme museli  platiť veľké sumy, aby sme mali pokoj a bol náš majetok tzv. ochránený.  Po jeho smrti sme museli platiť skupine „Sýkorovcov“  pod vedením bossa P. Čográdyho, ktorý ako bolo zistené mal teritórium od Bratislavy až po Trenčín. V roku 1998 sme v dražbe od exekučného úradu JUDr. Šupovej z Nitry vydražili historický objekt Fatima v centre Trenčína a tu nastal najväčší omyl v mojom živote, lebo sme stupili na mínu, o ktorej sme nemali vedomosť. (O nehnuteľnosť, ktorú sme vydražili v tejto dražbe mali záujem aj členovia spomínanej mafiánskej skupiny, ale o tom sme ja ani môj spoločník nemali vedomosť, nakoľko, sme nežili v Trenčíne). Po vydražení komplexu Fatima sme následne investovali nemalé finančné prostriedky do rekonštrukcie a hneď po rekonštrukcii sme sa presťahovali z Považskej Bystrice do Trenčína. Totálne finančne vyčerpaní a s pôžičkou od fyzickej osoby Rudolfa Englarta, sme začali podnikať v Trenčíne, nestihli sme sa ani spamätať a bez jediného dôvodu bol na nás urobený veľký zločin zo strany Mafie Petra Čongrádyho, T. Jurisu a OČTK, nakoľko nás krivo obvinili zo skutku, o ktorom sme nemali ani vedomosť, následne bola na nás uvalená väzba, aby nás mohla silná skupina mafie počas väzby a následne po prepustení  z väzby okradnúť, vydierať, čo sa následne aj stalo.
Na pokračujúcich zločinoch páchaných na mojej osobe a osobe J. Strelčíka od roku 2000 až po súčasnosť, od prvopočiatku vzneseného obvinenia zo dňa 12.07.2000 som poukazoval konkrétnymi dôkazmi o vykonštruovanom krivom obvinení. Svoje tvrdenie opieram o podania v počte cca 30, ktoré sa nachádzajú v prílohe, avšak jeden zo dňa 09.04.2001 podaný na GP SR dávam do pozornosti.  Podnetom zo dňa 09.04.2001 sa na GP nikto nezaoberal a tento bol postúpený na KP TN a tá ho posunula na OP TN, kde išlo toto  podanie do stratena, nakoľko ho riešila dozorová prokurátorka Mgr. Silvia Fabová, ktorá sa sama vylúčila z úkonov dozorujúceho prokurátora, avšak ako zaujatá prokurátorka  podala obžalobu tak, že opísala len vznesené obvinenie od JUDr. Bačika. Potom, ako súd prijal obžalobu a dostala ho sudkyňa JUDr. Jankovská Monika, rozhodla uznesením zo dňa 30. 11. 2001, že O. Janíčka , J. Strelčíka a Ľ. Čongrádyho prepúšťa na slobodu, nakoľko sa vyjadrila, že po preštudovaní spisu sú dôkazy o našej vine rozporné a nejednoznačné a prepustila nás z väzby. Peter Čongrády prišiel v tomto čase za mojou manželkou a žiadal od nej finančné prostriedky, ktoré nemala, a tak musela podpísať dlžobný úpis, zmenku, ale aj kúpnu zmluvu o prevode vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam, nakoľko tvrdil, že prepustenie vybavil on u sudkyni JUDr. Moniky Jankovskej, ktorá je jeho rodina. Moja manželka vzhľadom na príbuzenský pomer Čongrádyho – Janskovská a zo strachu z Čongrádyho musela podpísať dlžobný úpis vo výške 550.000,- Sk a to už v poradí druhú zmenku u advokáta bossa Čongrádyho u Štefana Agha za tzv. prepustenie svojho manžela, na ktorého bola nezákonne uvalená väzba. 
    Od 23.01.2001 bolo naplánované hlavné pojednávanie v trestnej veci 5T/444/2001, kde som ja Ondrej Janíček a môj spoločník Jozef Strelčík boli obžalovaní, a kde  konala nezákonná sudkyňa JUDr. Jankovská, nakoľko sa mala vylúčiť z rozhodovania vo veci z dôvodu priameho  príbuzenského pomeru k obžalovanému Ľ. Čongrádymu, ale taktiež pre ovplyvňovanie zo strany P. Čongrádyho. V prípravnom konaní o uvalení väzby rozhodoval sudca JUDr. Róbert Jankovský, nevlastný brat Petra Čongrádyho.
Ako dôvod uvádzam jej rozhodnutie, kde v rozsudku 5T/444/2001 svojho nevlastného švagra Ľuboša Čongrádyho zločinca, ktorý mňa a moju rodinu a iných podnikateľov spolu so Zúbekom vydierali, vypaľovali a psychicky likvidovali oslobodila rodinná sudkyňa JUDr. Monika Jankovská z držania a  prechovávania 25 dávok pervitínu za ktorý bol obžalovaný. Skutok mu bol dostatočne dôkazmi preukázaný. Sudkyňa JUDr. Monika Jankovská, Ľ. Čongrádyho oslobodila aj napriek tomu, že 25 dávok pervitínu našli policajti u menovaného priamo pri osobnej prehliadke na policajnej stanici v Trenčíne v nohaviciach a to konkrétne v jeho  kapsách. Švagriná ho oslobodila bez jediného dôkazu o nevine, pritom všetci vedeli, že Ľuboša Čongrádyho dal do väzby zatvoriť sám brat P. Čongrády a to z toho dôvodu, že brat Ľuboš bol silne drogovo závislý, s ktorým si nevedel dať rady a nechcel nastúpiť na protidrogovú liečbu, a tak opäť zaúradoval boss a dal polícií zatvoriť aj brata do väzby na preliečenie, nakoľko v civile ohrozoval jeho meno. Tu je vidno silu Petra Čongrádyho, ktorý v tom období pracoval pre SIS a mohol všetko. Preto použil opäť Tibora Jurisu, aby ho obvinil, čo sa tri mesiace po našom obvinení stalo a Ľuboša Čongrádyho pridali k nášmu prípadu. Je zarážajúce, že JUDr. Monika Jankovská svojho švagra prepustila s takýmito obvineniami už 30.11.2001 z väzby na základe uznesenia o prepustení z väzby.
    Sudkyňa JUDr.  Monika Jankovská, ako tvrdil P. Čongrády a jeho brat rozhodla na základe ich spoločných dohôd. Jej neprofesionálnym, neetickým, nemorálnym, mafiánskym, zaujatým konaním mňa a J.Strelčíka odsúdila nepodmienečne na 15 mesiacov za skutok, ktorý sme nikdy nespáchali,  a to aj napriek tomu, že vo väzbe sme sedeli 20 mesiacov a v spise sa nenašiel jeden konkrétny dôkaz o našej vine. Čo ma malo usvedčiť z obvinenia mala byť výpoveď korunného svedka, avšak tá  účelovo chýbala. Existovala iba sila chcenia nás zlikvidovať, a nato sa   využila arogancie moci v justícií, aby sme boli ľahko vydierateľní, psychicky zlomení a finančne totálne zruinovaní. Dôvod prečo tak sudkyňa rozhodla bol v čase jej rozhodnutia pre nás nepochopiteľný a nemal oporu v zákone, avšak v súčasnosti je dôkazmi dostatočne preukázaný a je to vrchol zločinu na Slovensku s tak silnou organizovanou skupinou rodinnej mafie a zneužitie justície priamymi rodinnými príslušníkmi, nakoľko proti takej presile a proti sudcom sme boli totálne bezmocní.
    Sudkyňa JUDr. Jankovská tak úmyselne rozhodla, aby som tak ja, moja rodina a spoločník Jozef  Stelčík boli ľahko vydierateľní, lebo sa jednalo o zmocnenie sa našich lukratívnych nehnuteľností v centre Trenčína a to organizovanou skupinou.
V celom vyšetrovacom spise sa nenájde jediný dôkaz o mojej vine a vine J. Strelčíka. Kto ma mohol usvedčiť z nejakého činu vydierania bol T. Jurisa, avšak ten sa na súd nedostavil a nemohol dostaviť, pretože mu bolo vyhrážané zo strany P. Čongrády  a to hrozbou fyzickej likvidácie. Ten v snahe vypovedať pred súdom v Trenčíne žiadal sudkyňu JUDr. Jankovskú o pomoc a žiadal ju, aby mu na hlavné pojednávanie zabezpečila osobnú ochranu. Sudkyňa JUDr. Jankovská mu odmietla poskytnúť ochranu a tým mu úmyselne zamedzila prístup na súd, čo považujeme za zneužitie právomoci verejného činiteľa, pretože týmto konaním zamedzila riadnemu dokazovaniu pred súdom. Jeho rozporuplné výpovede sudkyňa čítala na pojednávaní a to aj bez súhlasu mňa O. Janíčka a J. Strelčíka čo je v rozpore so zákonom. Tieto výpovede, boli rozporuplné, nejednoznačné a veľa krát sa svedok v týchto výpovediach sťažoval na nátlak zo strany OČTK a prehlásil, že k výpovediam bol donútený a vypovedal pod nátlakom. Ja Ondrej Janíček a Jozef Strelčík sme boli odsúdení na základe výpovedí získaných pod nátlakom bez toho, že by vypovedal korunný svedok z dôvodov ako som uviedol a všetkému tomuto „kraľovala Slovenská justícia“ prostredníctvom predsedkyne senátu JUDr. Moniky Jankovskej. Dôkaz ktorý bol získaný nezákonným spôsobom nesmel byt použitý a zneužitý proti nám, teda Janíčkovi a Strelčíkovi.
Dôkazmi ako aj výpoveďou korunného svedka T. Jurisu, P. Čongrádyho, Ľ. Čongrádyho je dostatočne preukázané, že JUDr. Jankovská po dohode s P. Čongrádym úmyselne nezabezpečila T. Jurisu na hlavné pojednávaní, čím zmarila dokazovanie a nedovolila slobodne vypovedať pred súdom svedkovi o našej vine, alebo nevine v roku 2000. Svedeckou výpoveďou korunného svedka T. Jurisu by sme boli už v roku 2002 uznanými nevinnými avšak zmarením tejto výpovede a uznaním nás vinnými nás JUDr. Monika  Jankovská  priamo naservírovala do rúk   mafie, aby nás vydierala aj naďalej a ešte väčšou silou a razanciou. Zároveň tu vznikol pre mafiu ďalší a nový dôvod a to ten, že nás boss Peter Čongrády spolu so sudkyňou tzv. dostali z väzenia a za túto službu sme museli zaplatiť sudkyni za každého podľa tvrdenia P. Čongrádyho a aj Ľ. Čongrádyho po 1 mil. Sk. Týmto si mafiánska skupina vytvorila na nás ďalší dlh, pretože sme neboli ochotní platiť korumpovaným sudcom za to, čo sme nikdy neurobili.
Je priam neuveriteľný fakt, že za skutok, pre ktorý som bol úmyselne väzobne stíhaný, neskôr odsúdený sa podľa T. Jurisu stal, ale len samotným Rudolfom Zúbekom. On bol predlžená ruka P. Čongrádyho v Považskej Bystrici a v Trenčíne. Zúbkovi bol tento skutok dokázaný, taktiež niektoré skutky Ľubošovi Čongrádymu, avšak sudkyňa zabezpečila ich smiešne tresty,  ktoré boli výsmechom spravodlivosti, lebo boli vopred dohodnuté a tieto mesiac pred vynesením rozsudku vedeli tak advokáti ako aj rodinní príslušníci vďaka rodinnému pomeru Jankovských a Čongrádyovcov. 
Čo je avšak potrebné zdôrazniť a kde vidím zločineckú previazanosť je aj samotnou prokuratúrou a to, že sa vôbec neodvolala proti tak smiešnemu  rozsudku aj keď dobre vieme, že prokuratúra sa am-block odvoláva proti všetkým rozsudkom, ktoré nie sú v súlade so zákonom. Pri tak veľkých „zvučných“ menách mafie ako boli Zúbek, Čongrády, pri tak silnej medializácii, ale aj práce polície sa v tichosti a po umlčaní Janíčka a Strelčíka prokuratúra, ako silný kontrolný orgán stiahol do úzadia a odignoroval celý rozsudok v absolutnej tajnosti, nepodal sťažnosť a to presne tak, ako povedal boss P. Čongrády, prokuratúra bude robiť tak ako on povie. Najzávažnejšie na tom je, že všetko  sa aj do slova a do písma naplnilo. Teda prokuratúra sa vôbec neodvolala ani proti prepusteniu z väzby ani proti rozsudku, ani proti smiešnym trestom, tak ako opäť povedal boss P. Čongrády, že to vybavil za 1 mil. Sk u okresného prokurátora Pompu. Podmienkou bolo, že ani jeden z odsúdených nepodá odvolanie proti rozsudku OS TN, nakoľko rozsudok mal ísť do archívu a  nato dal svoje veľké slovo sám boss P. Čongrády sudkyni a prokurátorovi. Veď s Janíčkom a Strelčíkom si ľahko poradia, poprípade nás „upracú“ a v konečnom dôsledku si to musíme  všetko zaplatiť, a to tak, že nás  pripravia o všetky nehnuteľnosti.
Besnenie, ktoré nastalo, keď sa P. Čongrády dozvedel, že ja a Strelčík sme podali odvolanie sme s ťažkosťou prežili a len vďaka mojím rodičom, ktorí od prvopočiatku stáli po mojom boku sme prežili, lebo sme sa museli skrývať a odvolanie podali aj moji rodičia Eduard a Anna Janíčkový.
Rozsudok 5T/444/01 podľa tvrdenia Čongrádyho nikto nemal vidieť a mal byt uložený do archívu, pretože je plne rozporuplných a nezákonných  rozhodnutí, ktoré sa nezakladajú na dôkazoch zo súdneho konania a je pripravený na objednávku zločineckej skupiny pod vedením P. Čongrádyho.  Verím, že každý slušný sudca to hneď pochopí po preštudovaní o čo išlo a nikto z mocných nepredpokladal, že sa nevzdáme v boji, pretože ja a Strelčík sme nevinní, preto si dovoľujem veci konkrétne pomenovať, taktiež korupciu a konkrétne osoby. Tak ako tvrdím od začiatku som nevinný a budem bojovať za spravodlivosť. Je mojou povinnosťou bojovať za svoju česť, ktorú mne a mojej rodine zničili osoby z podsvetia a zločinecký sudcovia, teda celá organizovaná skupina. Ak by som sa dopustil nejakého trestného činu, tak s pokorou prijmem trest, lebo si ho zaslúžim, ale páchané zločiny na mojej osobe nemajú obdoby a nedokážem byť ticho a tváriť sa, že sa nič nestalo.
V prílohách Vám zasielam podania od prvopočiatku vzneseného obvinenia, ktoré preukazujú moje tvrdenia o našej nevine v rokoch 2000 – 2002.
Následne ihneď po vynesení rozsudku a prepustení z väzby dňa 13. 03. 2002 nás justícia pod vedením JUDr. Moniky Jankovskej priamej príbuznej P. Čongrádyho naservírovala mafii Čongrádiovcom, členovia tejto mafie nás uniesli a pod hrozbou smrti sa zmocnili našej nehnuteľnosti a prosperujúcej spoločnosti Servisná podnikateľská agentúra, s. r. o.. (žiadali 3 mil. Sk za uvedené prepustenie, ktoré na základe tvrdení P. Čongrádyho on už zaplatil, lebo inak by sme zhnili vo väzení) 

Príloha: Uznesenie o vznesení obvinenia zo dňa 30.09.2013, kde sa nachádza zločin akým spôsobom mafia donútila prepísať nehnuteľnosť a prosperujúcu spoločnosť Servisná podnikateľská agentúra, s. r. o.
Je podstatné uviesť, že  naše podané trestné oznámenia zo dňa 06.08.2006. ktoré dostatočne preukazovalo spojitosť mafie, sudcov malo zaujímavý charakter, lebo bolo za zvláštnych okolností zastavené, vôbec si prokuratúra neplnila svoju dozorovaciu povinnosť, a tak ako povedal Ľuboš Čongrády, nemali sme žiadnu šancu, aby sme uspeli, maximálne môžeme doplatiť svojím životom ak budeme naďalej pokračovať v podaniach na polícii. Prehlásil, že v Trenčíne majú podchytenú okresnú aj krajskú prokuratúru. Okresný súd v Trenčíne a niektorých sudcov na krajskom súde v Trenčíne. O tejto skutočnosti majú vedomosť aj na polícií, lebo operatívou polície bol zabezpečený videozáznam, z priestorov našej firemnej kancelárie priamo policajtmi, kde sa sám Čongrády vyjadruje o nadštandardných vzťahoch so sudkyňou JUDr. Monikou Jankovskou a súdmi.
GP SR v prílohe posielam nezákonné, neprofesionálne zastavenie trestného oznámenia za dosť zvláštnych pochybení OP TN, KP TN, ktoré priamo podporili organizovanú skupinu mafie, aby pokračovali v páchaní trestných činov na našich osobách. Aj keď sme sa ako obete trestných činov obrátili na pomoc a ochranu našich osôb, OČTK sa priklonila na stranu mafie, čim  priamo umožnili mafie nás vydierať a pripraviť nás o majetky. V súčasnosti si mafia presúva  našu nehnuteľnosť rýchlo na biele kone a cez dražbu sa snažia ošetriť nezákonne získanú nehnuteľnosť pomocou príklepu so súdu. Keby OČTK konali v roku 2006 v súlade so zákonom a neboli ovplyvňovaní mafiou a nezastavili trestné konanie, boli by sme sa k svojej nehnuteľnosti zákonov formou už dostali.
V súbehu zločinov, ktoré boli páchané na našich osobách sa bránime aj voči sile a arogancii sudcu KS v Trenčíne a to sudcu JUDr. Janíka. Tak ako sme boli v roku 2002 informovaný a ako sme boli hlavne nútený, aj tento sudca po nás prostredníctvom P. Čongrádyho požadoval úplatok, aby rozhodol, tak ako zákonne mal rozhodnúť, avšak tak ako sme aj vtedy odmietli a vždy budeme odmietať, nikdy nie sme ochotný zaplatiť za spravodlivosť. A keď sme nezaplatili a navyše sme na takéto správanie upozornili, boli sme za odmenu obvinený z ohovárania a osočovania. Toto konanie trvá už 10 rokov a správanie sa súdov na našich osobách považujeme za neustále zastrašovanie.
Pravdepodobne nás mafia podcenila, boli sme zastrašovaní, unesení, hrozili nám fyzickou likvidáciou, vždy sme sa snažili byt pokorní a splniť príkazy, tak aby sme si zachránili holé životy. Dnes je iná doba a podstatní mafiáni sú mŕtvy a je dostatok dôkazov aj samotnou políciou, aby sa nepokračovalo ďalej v páchaní zločinov na našich osobách, avšak prepojenie tých podstatných článkov a to samotnej justície má stále pretrvávajúcu tendenciu a to silou arogancie moci nás chcú umlčať a zároveň je nám odmietaná  prirodzená spravodlivosť, za ktorú bojujem.
Bezprostredne potom, čo nás mafia a justičná mafia pripravili o nehnuteľnosť v roku 2002, ktorou potrebovali uspokojiť JUDr. Jankovskú, potom čo nás prepustili z väzby sa nový šéf mafie P. Vasko a spol. nezastavili pred ničím a odkúpil neexistujúcu pohľadávku vo výške 853 000 Sk od Rudolfa Englárta. Fiktívnou sumou túto sumu navýšili na sumu 54 695 000,- Sk a následne nás na podchytenom OS Trenčín zažalovali o túto neexistujúcu pohľadávku, kde rôznymi spôsobmi sa snažil zmocniť aj zostávajúcich dvoch nehnuteľností. Táto vec dodnes nie je právoplatne uzavretá aj keď konečne prvostupňový sud zrušil fiktívnu sumu 54 695 000,- Sk, avšak nezaoberal sa, či suma 853 tis. Sk, je, alebo nie je fiktívnou sumou a túto sumu potvrdil ako oprávnenú.
V celom mojom podaní chcem poukázať na silnú  previazanosť niektorých sudcov OS v Trenčíne s mafiou, a taktiež na záujem od prvopočiatku nezákonného obvinenia z roku 2000, ktoré malo len a len slúžiť na to, aby nás mafia v spolupráci s justíciou pripravila o majetok a preto sme boli krivo obvinený zo strany OČTK.
Na základe obnovy konania, ktoré prebieha na OS v TN pod spisovou značkou 1Nt/49/2013 sa v rámci výpovede korunného  svedka  T. Jurisu objavila priamo informácia a nový dôkaz o našej nevine, a to, že  T. Jurisa vypovedal, že ja Ondrej Janíček a Jozef Strelčík sme ho v minulosti a ani v roku 2000 nevydierali. Vo svojich výpovediach poukázal ako bol veľakrát donútený ku krivým výpovediam, ako podpisoval výpovede, ktoré ani nečítal a ako ho polícia stále nútila, aby svoje podania tkz. „pritvrdzoval“, aby ho mohli zaradiť do ochrany svedkov. Mal príkaz, že ak toto všetko neurobí, tak ho vyradia zo zoznamu čakateľov ochrany svedkov a nedostane štatút chráneného svedka. V tomto konaní vypovedali aj svedkovia  Vavro a Háková. Títo  uviedli, že na základe rozhovoru počuli, že T. Jurisa im povedal, že naše obvinenie bolo vynútené, a že ho k tomu naviedla polícia. Na základe týchto dvoch svedkov som podal vo februári 2013 Žiadosť o obnovu konania na okresnom súde v Trenčíne, kde som podrobne opísal skutok a nové dôkazy. 

            Príloha: Obnova konania 
                          Úvodná reč Janíčka 
                         Záverečná reč obnovy konania Ondreja Janíčka.
V prílohách sú detailne opísané skutočnosti


            Chcem uviesť, že celých 13 rokov od mojej nezákonnej väzby som nemal vedomosť o T. Jurisovi, podali sme niekoľko trestných oznámení na T. Jurisu v roku 2000 až 2002. Avšak musím uviesť, že bezvýsledne. Už v tomto čase sme upozorňovali, že T. Jurisa krivo vypovedá, avšak aj tu OČTK, hralo svoju starú hru. Všetky tieto podania boli  vždy zastavené, aj keď bolo dostatočne preukázané, že skutok sa stal. Dôvod zastavenia bol, že sa proti O. Janíčkovi a J. Strelčíkovi vedie trestné stíhanie. (Toto bolo pre vyšetrovateľov dostatočný dôvod  na to, aby konštatovali že sa skutok nestal).
Bezprostredne po podaní obnovy konania som vzhľadom na nedôveru voči OS TN a KS TN ako aj prokuratúre v Trenčíne podal námietku zaujatosti voči všetkým sudcom, tak ako na OS aj na KS. Tento postup som zvolil, na základe nedôvery z minulosti, nakoľko podľa  mňa sa aroganciou moci dopúšťali nezákonnosti, rodinkárstva a korupcie v súvislosti s našim prípadom. 
Táto žiadosť mi bola zamietnutá, a moja vec nebola delegovaná na iný súd, ale obnovu konania bola pridelená na rozhodnutie vo veci sudcovi JUDr. Strakovi, ktorý sa vyjadril že je zaujatý a vec nechcel pojednávať z dôvodu priateľského vzťahu k svojej bývalej kolegyni a nadriadenej JUDr. Monike Jankovskej.
Vec však na základe uznesenia KS v Trenčíne pojednával sudca JUDr. Milan Straka, ten ktorý sa na začiatku po pridelení veci písomne vyjadril, že sa cíti byť zaujatý a toto svoje tvrdenie zopakoval ešte tesne pred vynesením rozsudku. Teda vopred pred samotným neobjektívnym a zlým  rozhodnutím veci mal ospravedlnene zlé, neobjektívne rozhodnutie a zaujaté čo je v prísnom rozpore so zákonom. Tento postup a konanie zo strany súdov v Trenčíne považujem za zasahovanie do mojich základných práv a  slobôd  a to právo na spravodlivý a objektívny proces, ktorý mi opäť nebol umožnený.
Počas tohto pojednávania, ktoré bolo rozdelené na 4 pojednávacie dni sa podarilo prostredníctvom súdu zabezpečiť po prvý krát korunného svedka T. Jurisu, ktorý  vypovedal slobodne a vážne  pred OS v Českých Budějoviciach. Pred týmto súdom podrobne opísal moju a Strelčíkovu nevinu, avšak zaujatý sudca JUDr. Milan Straka opätovne a v rozpore so zákonom zamietol moju žiadosť o povolenie obnovy konania. V uznesení uviedol že T. Jurisa je nedôveryhodný, čo je nepochopiteľné, účelové a zavadzajúce tvrdenie,  nakoľko pred súdom vypovedal slobodne a po prvý krát. Sudca sa odvolával na výpovede T. Jurisu získané nezákonným spôsobom v prípravnom konaní získané pod nátlakom v čase už spomínanej policajnej ochrany, kde ich samotný Jurisa označil za krivé. Vo svojich výpovediach pred OS CB a následne v roku 2014 uviedol všetky podstatné skutočnosti a to že sme ho nikdy nevydierali, že sme nepáchali žiadny trestný čin proti nemu a uviedol, kto tieto skutky spáchal a samozrejme ako bol nútený hovoriť, to čo polícia od neho vyžadovala a ako ho nútila krivo vypovedať. Chcem podotknúť, že sudca JUDr. Straka a sudkyňa JUDr. Monika Jankovská, každý jeden vždy použil dôveryhodnosť, respektíve nedôveryhodnosť korunného svedka tak, ako im to vyhovovalo a zapadalo do plánu. Pre JUDr. Moniku Jankovskú bol tento korunný svedok 30. 11.2001 nedôveryhodný, nakoľko jeho výpovede boli rozporné a nejednoznačné, za tri mesiace keď sa vôbec nedostavil na pojednávanie a dôkazy boli produkované len v prospech Janíčka a Strelčíka bol Jurisa už dôveryhodný, no a  pre sudcu JUDr. Straku bol tento svedok opäť  nedôveryhodný a to aj napriek tomu, že prvý krát slobodne vypovedal na hlavnom pojednávaní na OS a povedal pravdu. Absurdita, ktorá nemá obdoby v celom právnom systéme a je dôkazom silného tlaku kryť zločiny samotnej justície, v ktorom sa  občan  nevie domôcť vďaka anarchii na súdoch spravodlivého procesu.
V súčasnosti som podal sťažnosť proti Uzneseniu zo dňa 05. 02. 2014, kde sudca JUDr. Milan Straka zamietol moju Žiadosť o obnovu konania tak pre procesné pochybenia, tak pre jeho priznanie samotnej zaujatosti, ako aj nesprávnemu rozhodnutiu vo veci, lebo rozhodoval neobjektívne a v rozpore so zákonom. Následne samotné Čestné prehlásenie T. Jurisu, ktoré urobil v notárskom úrade je ďalším novým  dôkazom, nakoľko samotný Jurisa sa detailne vyjadril k samotným skutkom pre ktoré som bol obvinený. Súdy a prokuratúra,  v rokoch 2000 až 2002 tolerovali tieto porušovanie práva a prehliadali korupciu a nezákonnosti, ktoré sa diali na našich osobách a samotným inštitúciám zlyhával kontrolný mechanizmus, na ktorý doplatili nevinní občania.
V prílohách Vám posielam podania, nakoľko si neviem už vôbec pomôcť. Som obeť neskutočného silného mafiánskeho  a justičného gangu, ktorý na základe výpovedí svedkov spolupracoval, tak ako som sa už zmienil aj s prokuratúrou aj s justíciou v Trenčíne v akom rozsahu a kto je za tento vyfabrikovaný komplot zodpovedný ja neviem, nato je  OCTK ,ktorý ma musí chrániť a pomôcť mi v tomto ťažkom boji za spravodlivosť.
Žiadam Prezidentskú kanceláriu  o pomoc pri objasnení všetkých zločinov páchaných na mojej osobe a osobe Jozefa Strelčíka. Ste najvyššia autorita v štáte ste prezidentom všetkých občanov a preto sa obraciam na Vás so žiadosťou o pomoc, som obetou zločinu vplyvných ľudí a ja už nemám žiadnej možnosti ako sa brániť a domôcť sa spravodlivosti iba sa obrátiť o pomoc nad revíziou kontrolou tých ktorých sme si volili, aby nás zastupovali vo svojich funkciách. Som nápomocní pri objasnení všetkých zločinov páchaných na našich osobách.

S úctou.                                                                  

                                                                                                          Ondrej Janíček.


Ondrej Janíček, Matúšova 60/6, 911 01  Trenčín, tel.: 0908 601 601,
email:
janicek.ondrej1@gmail.com

                                                                                     Úrad vlády Slovenskej republiky
Váž. pán premiér Doc., JUDr. Róbert Fico, CSc.
Námestie slobody 1
813 70  Bratislava

                                                                                     v Trenčíne dňa 29. 01. 2014

Vážený pán premiér Róbert Fico,

Dovoľte mi opätovne Vás osloviť bezprostredne po tom ako som si vypočul dnes 29. 01. 2014 Vaše vyjadrenia na adresu stavu súdnictva a na adresu sudcov na spravodajskej televíznej stanici TA3  na Vašej tlačovej besede po kontrolnom dni na Ministerstve spravodlivosti, kde sa vyjadrujete a avizujete zmenu súdnictva a nápravu tejto zložky moci v našej krajine.   
Obraciam sa na Vás s prosbou nad dohľadom nad obnovou konania, ktoré som Vám osobne poslal a je evidované pod číslom 5192/2013/KPV. Listom  zo dňa 04. júna 2013 mi bolo oznámené  zastupujúcou riaditeľkou kancelárie JUDr. Zuzanou Dzurendovou, že vec poslala na priame vybavenie na Ministerstvo spravodlivosti SR, riaditeľovi kancelárie ministra pplk. Mgr. Adriána Baláža.
Tak ako som vo svojom liste adresovanom Vám začiatkom roku 2013 uviedol, 13 rokov poukazujem na zločiny, ktoré boli spáchané na mojej osobe Ondreja Janíčka a môjho spoločníka Jozefa Strelčíka zo strany justície. Tieto zločiny sú podložené konkrétnymi dôkazmi a spáchali ich predstavitelia súdov,  konkrétne  JUDr. Monika Jankovská terajšia štátna tajomníčka MS SR  jej švagor sudca JUDr. Róbert Jankovský podpredseda OS v Považskej Bystrici a sudca KS Trenčín JUDr. Jozef Janík člen súdnej rady.  Títo predstavitelia súdnej moci, ktorý boli rodinne spriaznený s bratmi Petrom a Ľubošom Čongrádiovcami, členmi mafiánskej skupiny „Sýkorovci“,  nás svojimi rozsudkami naservírovali týmto mafiánom, aby nás ďalej okrádali o majetok, nehnuteľnosti, celu prosperujúcu spoločnosť, zdravie a pokoj.
Zákon mi ukladá povinnosť podať trestné oznámenie na korupciu a v našom prípade pri korupcii  nevídaných rozmerov páchaných na našich osobách a majetku som to  aj spravil.  Už 9 rokov sa prejednáva na OS v Nitre, prípad mnou nahlásenej korupcie spáchanej JUDr.  Jozefa Janíka, žiaľ koniec je stále  v nedohľadne. Počas pojednávania sa strácali dôkazy, ktoré sa neskôr našli avšak nie  úplne. V prípade JUDr. Moniky Jankovskej je podľa Inšpekcie MS  premlčaná doba, ale morálne hľadisko nepozná žiadne premlčiace doby. Žiaľ potom môžem len konštatovať, že je výsmechov, že justíciu na Slovensku vedú ľudia ako JUDr. Monika Jankovská, ktorá ako som už spomenul zastáva post štátnej tajomníčky na MS SR
Na zločiny sudcov JUDr. Moniky Jankovskej,  JUDr. Róberta Jankovského a JUDr. Jozefa Janíka poukazujem po celú dobu, odkedy mňa, môjho spoločníka a moju rodinu  pripravili o dôstojnosť a Jozefa Strelčíka o zdravie. Poukazujem na ich korupčné správanie a ich aroganciu moci, ktorú využívali vo svoj prospech. Napriek všetkým ťažkostiam, ktoré som si týmto konaním spôsobil, stále verím v spravodlivosť súdnictva a nebojím sa bojovať, aby pravda nebola utlačená a pošliapaná nakoľko je zaručená Ústavou SR.
Vážený pán premiér, dňa 05. 02. 2014 o 13:15 hod. na okresnom súde v Trenčíne bude pokračovať pojednávanie o obnove konania v trestnej veci pod sp. zn.: 1NT/49/2013, kde sa domáham nápravy pokrivenej spravodlivosti sudcami JUDr. Moniky Jankovskej, JUDr. Róberta Jankovského a JUDr. Jozefa Janíka,  ktorí rozhodovali v područí mafiána Petra Čongrádyho. V tomto čase stále verím, že spravodlivosť na Slovensku ešte nevymizla, a senát okresného súdu po vyhodnotení nových dôkazov, výpovedí svedkov a výpovedi  korunného svedka v pôvodnom konaní zabezpečí, aby sa nespravodlivosť voči našim osobám a mojej rodine už viac krát neopakovala a nespravodlivosť bude napravená.  
Po Vašich dnešných slovách, opätovne vo mne vzkriesila nádej, že sa už nestane, aby súdna moc naďalej svojou aroganciou páchala neprávosti na občanoch Slovenskej republiky. Verím, že  Vaše odhodlanie a zároveň autorita Vášho úradu pri dohľade nad mojou obnovou konania zabezpečí, že čestný sudcovia na OS v Trenčíne nepodľahnú  tlakom od ľudí,  ktorí by chceli, aby bola spravodlivosť znovu pošliapaná. 
Verím, že forma otvoreného listu, ktorý Vám adresujem, spolu s médiami zabezpečí nielen nápravu všetkého na čo poukazujem v riadkoch vyššie, ale pomôže občanom, aby nezostali slepý voči nespravodlivosti a korupcie. Verím, že Vami ohlásený boj o očistu v justícii takto nezapadne prachom a prinesie nápravu v tejto veľmi dôležitej zložke štátu.

S úctou

                                                                                  Ondrej Janíček             

    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka