"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

„Oslavy“ 25. výročia vzniku SR versus skutočne dôstojné oslavy 20. výročia vzniku SR


Okrúhle 25. narodeniny! Ak už sme sa raz rozhodli a bratsky sme sa v mieri rozišli v rámci Československa, čím sme sa navždy stali vzorom pre celý svet, máme sa snáď teraz za to hanbiť?!

Prestaneme si pripomínať a oslavovať historické míľniky našich národov a budeme čoraz menej spomínať na stáročia trvajúci národno-oslobodzovací boj, ktorý vyústil do plnej národnej štátnosti?

Presvedčme sa sami, čo sa zmenilo nielenže za 25 rokov existencie samostatného Slovenska, ale iba za púhych 5 rokov!
Pozrime sa spoločne na ten posun k okraju priepasti a zamyslime sa hlavne nad tým, ako vlastne to importované a zničujúce multi-kulti a gender myslenie, resp. EU politická korektnosť spojená s násilným a protiľudovým smerovaním Slovenska do akéhosi „jadra“ zmenili celkové nálady v spoločnosti iba za 5 rokov, ako sa medzi nami skryte plazí „šedo-hnedý had = občan EU“ a zradne sa vtiera do národného povedomia. MÁRNE!

Začiatkom roka 2013 sa oslavovalo - 20. výročie vzniku SR – v Slovenskej televízii (RTVS), v priamom prenose! Začalo to básňou „Modlitba za Slovensko“ od Milana Rúfusa, pokračovalo to okrem iného spomienkami na dobyvačné neúspechy Rimanov, hovorilo sa tam o víťazstve kresťanského kríža nad osmanským polmesiacom pri Viedni, spomínal sa tam nielen vznik Československa, ale aj prvej Slovenskej republiky, atď.

Hoci doleuvedený oslavný dokument, nahovorený skvelým hercom Dušanom Jamrichom, pod názvom „20. Výročie vzniku SR“ vyrobila (čuduj sa svete!) začiatkom roka 2013 práve RTVS, môže to dnes oprávnene vzbudzovať dojem, že k nám prichádza úplne z inej krajiny a preveľmi vzdialenej doby… A pritom je to iba 5 rokov!
https://www.youtube.com/watch?v=Mt3eE8tRhJI
https://rutube.ru/video/b711dfb767ff8659d60bac489f6def63/

A dnes, tesne po 1.1.2018, je to ako?

Všetko slovenské a národné už nie je v niektorých tzv. vysokých kruhoch, ktoré by chceli viesť Slovensko, „IN“! O tom svedčí, až na výnimky, celé štandardné politické spektrum, ale aj prezidentské slávnostné odovzdávanie najvyšších štátnych vyznamenaní viacerým tzv. Slovákom, ktorí samostatné Slovensko pred 25-timi rokmi vôbec nechceli a tento svoj názor doteraz nezmenili! Presvedčte sa sami:
https://www.hlavnespravy.sk/pred-25-rokmi-osobnosti-spisali-peticiu-proti-vzniku-slovenskej-republiky-pozrite-si-ich-zoznam/1265108

Slzy potupy, slzy žiaľu a bolesti ponižovaného a zbedačovaného národa sa postupne menia v ohni svätého hnevu…!
Však aj tie bytosti prírody, ako keby vedeli, čo sa bude v Bratislave na Nový rok 2018 diať, sa už na to nemohli prizerať, a tak nám Matička Príroda zahalila hlavné mesto Slovenskej republiky na prelome rokov 2017/18 do nepríjemnej, hustej hmly.
A čo verejno-právna Slovenská televízia (tá istá RTVS) – na 25.výročie samostatnosti Slovenska? Akým vývojom prešla iba za posledných 5 rokov? Spĺňa požiadavky svojich zamestnávateľov, čiže platcov koncesionárskych poplatkov a daňových poplatníkov?
Skúste ešte inde hľadať a zadať si napríklad v google alebo na youtube „25. výročie Slovenskej republiky“….. a zaplačete!
Naozaj výstižná symbolika „slepej uličky“, do ktorej Slovensko chcú vohnať...

Vari za toto bojovali a obetovali sa naši slovenskí velikáni, národní hrdinovia a vlastenci ?!

Hoj, MOR HO! Detvo môjho rodu, kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu!
Povstaňte, noví Chalúpkovia, Bottovia, Štúrovia, Štefánikovia a ďalší slovenskí hrdí junáci, pretože už ani vlastnú samostatnosť a suverenitu našej vlasti si dnešní mocipáni a ich lokaji vôbec nevážia!
SLOVAČ! SLOVENSKO JE NAŠE! MY SME TU DOMA!
MOR TY LEN, A VOĽ NEBYŤ, AKO BYŤ OTROKOM!

Jozef Potúček
občan Slovenskej republiky
 

   PRINT RSS

Hlavná stránka