"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Ďalšia pseudo-pravicová facka naivným slovenským voličom

SDKÚ, SAS a Matovičovi „obyčajní ľudia“ pred júnovými voľbami vykrikovali ako sa zasadia v prípade volebného víťazstva o odmietnutie pôžičky pre bankrotujúce Grécko.
Iveta Radičová v propagačnom volebnom  letáku nazvala voľby dokonca referendom o pôžičke Grécku!


Krátko po oficiálnom oznámení o zostavení novej vlády, 29.júna, už ale oficiálne média oznámili, že Iveta Radičová sa dohodla so šéfom EÚ o skorom odblokovaní zmluvy o tzv, ochrannom vale na záchranu euromeny.
Takže ak si niekto z naivných voličov týchto strán namýšľal, že táto vláda sa postaví proti podpore toho, aby chudobní Slováci finančne podporovali Grékov, ktorí si žili nad pomery, bola to absolútna ilúzia, rovnaká ako keby niekto očakával, že komunistická vláda ĆSSR nebude podporovať politiku RVHP a rozvoj slabších štátov vtedajšieho  socialistického bloku.
S odstupom času možno konštatovať, že ak si Robert Fico uvedomí, že pre podporu skutočnej a reálnej sociálnej politiky v prospech väčšiny  občanov nepotrebuje vôbec špekulantov typu Flašík,  finančných žralokov z GNT  a už vôbec nie eštebáckych konfidentov ako Široký a spol. a ak kopne do zadku justičnú večnú ambru Harabina, tak potom má šancu v budúcich voľbách zopakovať bezprecedentný volebný výsledok Viktora Orbana.
Do kariet mu k tomu bude nahrávať viacero faciek, ktoré ešte čakajú voličov súčasnej pravicovej štvorky. Mimoriadne zaujímavé bude sledovať hlasovanie v parlamente o pomoci Grécku a ochrannom vale, najmä poslancov SAS, zvlášť Matovičových obyčajných ľudí, ktorí si na tejto otázke založili predvolebnú kampaň.

Ak bude Ficov SMER-SD aspoň trocha politicky prezieravý a taktický, má pri tomto hlasovaní elegantnú možnosť ako strhnúť masku pokrytectva a demagógie z tváre novej koalície. Stačí mu k tomu jednoducho aby sa všetci poslanci opozície zdržali hlasovania. Pri tomto hlasovaní sa totiž ukáže ako sa zachovajú jednotlivý poslanci SDKÚ a SAS! V podstate by týmto vrátil súčasnej koalície ich vlastný postup, kedy ako opozícia chytráčili  hlasovaním o Lisabonskej zmluve.

Takže sa môžeme „tešiť“ v blízkej budúcnosti  na ďalšiu facku v podobe zvýšenia cien vody, plynu, elektriky a PHM. Ficová vláda totiž držala na uzde zahraničné spoločností, ktoré totálne ovládli energetickú sebestačnosť Slovenska a nemôžu sa už dočkať, kedy im pravicová vláda umožní dohnať zisk o ktorý prišli počas Ficovho embarga na zvyšovanie cien. Žiaľ radikálny prepad eura to ešte viac znásobí, najmä pri cene plynu a zvýšení cien ropy, ktoré sa na svetových trhoch predávajú v USD.
Ak k tomu prirátame sľubované vrátenie zisku zdravotným poisťovniam, popustenie z uzdy DSS-iek, ktoré dostanú opäť zelenú v investovaní na v súčasnosti vysoko nestabilných finančných trhoch a zmenu zákonníka práce v prospech zamestnávateľov, možno už len očakávať zvýšený počet sociálnych samovrážd o ktorých sa na Slovensku oficiálne štatistiky nevedú.

Viliam Kovalčik

Hlavná stránka