Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka

UŽITOČNÝ IDIOT= RICHARD SULÍK
Návrh pre náučné slovníky a wikipediu na rozšírenie termínu užitočný idiot


  V českej verzii wikipedie možno nájsť nasledovné vysvetlenie
https://cs.wikipedia.org/wiki/U%C5%BEite%C4%8Dn%C3%BD_idiot

Užitečný idiot

Užitečný idiot je pojem politického žargonu používaný pro lidi vnímané jako propagandisté ve věcech, jejichž cílů si nejsou plně vědomi a jsou cynicky využíváni ostatními pro šíření propagandy o jejímž účelu nemají povědomí.

Keďže v slovenskej verzii ani v náučnom slovníku  o vysvetlení označenia užitočný idiot na internete nič nenájdete, je potrebné podať  návrh, aby sa označenie užitočný idiot  spájalo  s menom  slovenského liberálneho pseudopolitika, deštruktívneho egocentrika a hrobára slovenských  vlád Richarda Sulíka.

Kto je Richard Sulík?

Po rokoch  už zrejme nebude aktuálne skúmať v archívoch SIS, kde sú uložené spisy ŠtB,  ako sa v roku 1980 podarilo za socializmu vyštudovanej právničke Agáte Sulíkovej a dentistovi Jánovi Sulíkovi vycestovať   na dovolenku do bývalej Juhoslávie spolu so synom Richardom a jeho dvoma sestrami.

Nikto nepozná Richarda Sulíka lepšie ako jeho vlastná matka. https://zivot.pluska.sk/pribehy/richard-sulik-detstva-bol-pragmatik
Pripomínam preto jej slová  pre magazín Život z roku 2016 v článku s titulkom
Možný kandidát na premiéra Richard Sulík očami mamy: Vždy bol strašne nediplomatický.

V rozhovore uviedla,“ ...odmalička mal problémy so staršími. Neuznával autority a každému povedal priamo do očí, čo si myslí. Veľkí chlapci ho za to občas aj stĺkli. „Raz išiel zo školy a videl na chodníku učňovkárov. Išiel za nimi a hovorí – tamtí starší z mojej školy mi stále robia zle. Nemohli by ste ich trochu zmastiť? Donesiem vám za to cigarety. On už odmalička takto obchodoval,“ povedala  Richardova mama, podľa ktorej bol jej syn vždy strašne nediplomatický.

Ďalej uviedla: „Do smrti nepochopím, prečo sa dal na politiku. S jeho peniazmi a možnosťami sa mohol vyvaľovať niekde v Karibiku. Keď mi oznámil, že zakladá politickú stranu, vravela som, aby dal pokoj.“
Vyčítala  mu nediplomatické správanie. „V tomto sme ho asi zle vychovali, lebo sme mu nikdy nič nezakazovali.“

Sulíkovci si po emigrácii do Nemecka postavili luxusný dom, ale neskôr oň prišli a mladý Richard Sulík, ktorý v Nemecku nedokončil štúdium na vysokej škole  vycítil svoju príležitosť a preto  sa po zamatovom prevrate  rozhodol vycestovať  na Slovensko a začať tam podnikať.  Spolu s Mariánom Mýtnym a Dušanom Vadovičom založili spoločnosť Intercontact agency, ktorá bola predchodcom úspešnej FaxCopy. Po desiatich rokoch podnikania sa v roku 2001 Sulík rozhodol z FaxCopy odísť a v roku 2006 predal svoj 48-percentný podiel za viac ako 100 miliónov slovenských korún (v prepočte 3,3 milióna eur).  Je kuriozitou, že v tom čase chcel získať vysokoškolské vzdelanie na Ekonomickej univerzite v Bratislave, ktoré však  prerušil, aby sa k nemu po návrate na Slovensko opäť vrátil v pozícii tridsaťročného milionára. Na Slovensku sa stihol aj oženiť,  mať dve deti a rozviesť.  V súčasnosti žije s družkou, s ktorou má tiež dve deti. Jej otec Jozef Šikrha je bývalý konateľ nebankovky SUN, ktorého súd poslal za mreže. Sulík vždy tvrdil, že Šikrhu videl len raz v živote.

Do povedomia politikov sa Sulík dostal vďaka diplomovej práci o rovnej dani, ktorá sa stala základom pre daňovú reformu zavedenú vládou Mikuláša Dzurindu. Ako stúpenec tzv. nevyhnutných ekonomických reforiem, súkromného zdravotníctva a tvrdého korporatívneho kapitalizmu s nevyhnutným zvyšovaním veku odchodu do dôchodku sa uchytil ako poradca ministra financií Ivana Mikloša, neskôr Jána Počiatka. Po odchode z ministerstva sa stal Sulík na takmer dva roky šéfom Odvozu a likvidácie odpadu (OLO), a.s. patriacej mestu Bratislava.
Po Sulíkovom odchode z OLO Robert Fico v roku 2011 vytiahol informáciu o odmene vo výške päťnásobného platu o čom  informoval denník Pravda.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/169316-sulik-si-rozkazal-aby-mu-olo-pri-odchode-vyplatilo-17-tisic-eur/
Podľa Fica mal Sulík v tom čase plat 100-tisíc korún, čiže odmena by dosiahla pol milióna korún. Ide o verejný majetok, pretože spoločnosť OLO a.s. je stopercentnou akciovou spoločnosťou Bratislavy, hlavného mesta SR. Čiže zobral peniaze daňovým poplatníkom.

Fico prišiel aj s ďalším tvrdením, podľa ktorého mala dcérska spoločnosť OLO výhodne predať pozemky Sulíkovej firme FaxCopy, ktorá ich potom predala za väčšiu sumu ďalej. Sulík sa bránil tvrdením, že na pozemky bola robená riadna súťaž.
V čase, keď bol riaditeľom OLO, stretol aj svoju súčasnú partnerku, s ktorou má syna Huga a dcéru Viktóriu.

Sulík hrobár Radičovej vlády

  Richard Sulík sa  ako rodený obchodník  rozhodol pre vyššie ciele a nový investičný plán, ktorým sa pre nebo stal vstup do politiky  o čom by v Nemecku mohol len snívať. Aby urobil ako nediplomaticky milionár dieru do slovenskej politiky  potreboval politickú stranu k čomu použil peniaze z predaja podielu vo FaxCopy. K moci prenikol ako šéf strany SaS zloženej takmer výhradne z podnikateľov. V roku 2008 Sulík oznámil vytvorenie novej politickej strany SaS, ktorá bola oficiálne registrovaná vo februári 2009 a Sulík bol na ustanovujúcom kongrese zvolený za jej predsedu.

V parlamentných voľbách v roku 2010 získala SaS 12,14 % hlasov. Pri čakaní na výsledky v centrále SDKÚ-DS spravodajská televízia TA3 zachytila dnes už legendárny výrok Ivety Radičovej. „Riško, drž balónik a čakaj,“ povedala Radičová Sulíkovi, keď sa k nim dostala informácia, že by sa SNS nemusela dostať do parlamentu a Sulík sa z toho radoval.
Strana SaS sa stala súčasťou koalície, ktorú tvorili SDKÚ-DS, KDH a MOST-HÍD a Sulík bol predsedom NR SR. Počas vykonávania svojej funkcie viackrát šokoval verejnosť a hlavne protokolistov. Na maškarný bál prišiel oblečený ako Superman, na pietnu spomienku prišiel v rifliach a na obed so zahraničnými veľvyslancami zas v plátených nohaviciach a letnej košeli.
Vláda Ivety Radičovej narazila na problém v otázke eurovalu. Sulík a SaS odmietli podporiť navýšenie eurovalu pre Grécko. Premiérka Radičová sa rozhodla spojiť hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere vlády, ani to však nepomohlo, euroval nebol schválený a zároveň parlament vyslovil nedôveru vláde, ktorá preto de facto skončila.

Tak ako je každý užitočný idiot presvedčený o svojej výnimočnosti a neomylnej pravde  rovnako aj Sulík  nie je schopný priznať, že  kvôli eurovalu pre Grécko položil vládu čím umožnil okamžité schválenie eurovalu vládou Roberta Fica a následné 12 ročné vykrádanie štátneho rozpočtu a eurofondov politickou mafiou Smeru a jeho koaličných partnerov.
Sulík  vinu hádže a vyhovára sa na Mikuláša Dzurindu, ktorý je podľa neho zodpovedný za rozhodnutie spojiť dve nesúvisiace otázky do jedného hlasovania. Poznámka: Po rozbití vlády, ktorá vzišla z volieb v roku 2020 Sulík z toho určite obviní Matoviča.

Radičová to však videla inak. „Je to interpretácia zo Sulíkovho uhlu pohľadu. Pohľad KDH, Mostu-Híd a SDKÚ-DS je zásadne odlišný. Keď sa niekto opakovane potrebuje vyviniť, vyberá fakty, ktoré potvrdzujú jeho postoj a iné účelovo zamlčiava. Rozhodnutie, štandardné pri strate legislatívnej vačšiny o spojení hlasovania s dôverou vláde, sa uskutočnilo až na druhý deň po definitívnom odmietnutí ponúknutej dohody. Apropos, body tejto dohody, vrátane výnimky pre Slovensko v účasti navýšeného eurovalu pre Grécko, som v Bruseli vyrokovala a svoju časť dohody som splnila,“ povedala vo vyjadrení pre Aktuality.

V predčasných voľbách po páde vlády Radičovej sa dostala SaS takmer na hranicu zvoliteľnosti s 5,88 % a skončila v opozícii. Po vnútorných roztržkách v strane odišla zhruba tretina členov. Vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2014 kandidoval Richard Sulík za europoslanca. Strana dosiahla výsledok 6,66% a Sulík sa stal europoslancom.

Sulík sa po tom čo takmer pochoval vlastnú stranu SaS  pasoval účelovo za kritika Európskej únie k čomu využíval  znalosť nemčiny. Ako europoslanec neraz vzbudil kontroverzie, často kritizoval Európsku úniu za jej postoj voči imigrantom, za čo si vyslúžil vlnu kritiky, keďže on sám bol imigrantom v Nemecku. Veľkú senzáciu vzbudili Sulíkove rozhovory s nemeckými médiami, kde kritizoval kancelárku Angelu Merkelovú.

Sulik, Kočner a Sasanka

Sulík sa nevyhol ani veľkým kauzám, ktoré sa spájajú priamo s jeho menom. Počas obdobia, keď bol vo vláde Radičovej, sa stretával a komunikoval s kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom. Podnikateľ neskôr komunikáciu zverejnil a spolu s ňou aj videozáznam s ich schôdzky.

https://www.youtube.com/watch?v=91Q7xffyASU
Kočner Sulík

https://www.youtube.com/watch?v=FEMEI4pbTUY
Kočner: SaS prijala dar Penty v igelitke - archívne video


Sulík mal s Kočnerom preberať citlivé politické záležitosti, napríklad možnú výmenu premiérky Radičovej za Mikloša. „Myslím si, že lepšie by sa vládlo,“ vravel vo videu s Kočnerom na margo výmeny. Rovnako mal s podnikateľom preberať aj kupovanie poslancov pri voľbe generálneho prokurátora.
Po zverejnení komunikácie prišiel Kočner s tvrdením, že strana SaS vzala od Penty v igelitke päť miliónov korún. Sulík stretávanie s Kočnerom priznal a viackrát ho oľutoval. Poprel ale, že by dakedy vzal peniaze od Penty.

 Sulik sa prezentuje ako politik,  ktorý svoj majetok netají a snaží sa pôsobiť transparentne. V daňovom priznaní priznal tri byty v Bratislave a jeden dom v Zlatých Moravciach, ktorý zdedil. Byty v Bratislave kúpil za 928-tisíc eur, ale ich súčasná hodnota je už vyššia, pohybuje sa na úrovni 1,3 milióna eur. Hnuteľný majetok, ktorý presahuje hodnotu 18-tisíc, uviedol auto. Kabriolet BMW kúpil ešte v roku 2014 za 54-tisíc eur.

Z portálu finstat možno zistiť zrušené a aktuálne podnikateľské aktivity Richarda Sulíka

https://www.finstat.sk/spolocnici-konatelia?query=Ing.%20Richard%20Sul%C3%ADk%20@Bratislava

Deja vu Richarda Sulíka

Po tohtoročných parlamentných voľbách sa špekulovalo, že by sa Sulík mohol stať ministrom financií novej vlády. Matovič sa napokon rozhodol, že ministerstvo si nechá a Sulík skončil ako minister hospodárstva a prvý vicepremiér pre ekonomiku.

Richard Sulík stále sníva svoj sen, že sa stane lídrom pravice za čo ho po  parlamentných voľbách  v roku 2016  nečakane pasovali média ak by sa hypoteticky   Robertovi Ficovi nepodarilo zostaviť vládu.
https://www.startitup.sk/kto-je-richard-sulik-podnikanim-zarobil-miliony-chcel-byt-pilotom-studoval-fyziku-a-dnes-rozdava-karty/

V roku 2018 sa už prezentoval ako líder pravice, ktorý bude budúcim premiérom po odchode Roberta Fica. Tak ako sa pretrasformoval Andrej Kiska z podnikateľa na filantropa, aby sa stal prezidetnom, Richard Sulík sa pretransformoval z podnikateľa na predsedu strany, aby sa stal premiérom.

https://www.aktuality.sk/clanok/647648/sulik-som-lidrom-pravice-a-som-pripraveny-byt-premierom/
Sulík: Som lídrom pravice a som pripravený byť premiérom

https://www.topky.sk/gl/131213/1064871/
Sulik--Chceme-byt-lider-pravice

Po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice po spustení protestov za slušné Slovensko, Richard Sulík ako dobrý obchodník zacítil príležitosť, že sa blíži čas splnenia jeho veľkej vízie spasiteľa Slovenska a naplnenia jeho ambícií.

Po februárových voľbách v roku 2020  však prišla pre predsedu SaS studená sprcha v podobe volebného výsledku OĽaNO. O zostavovaní novej vlády nečakane rozhodoval Igor Matovič s ktorým elity z pozadia, podporujúce koalíciu PS –Spolu  a stranu exprezidenta Kisku,   nerátali.

Bolo iba otázkou času kedy sa dvaja kohúti na smetisku dostanú do konfliktu. Všetko urýchlila pandemia a nákup ruskej vakcíny Sputnik V,  čo  sa stalo spúšťačom  procesu deštrukcie vlády Igora Matoviča s konečným cieľom jeho odstránenia ako  hrozby  pre záujmy finančných oligarchov ovládajúcich Slovensko a geopolitických hráčov  spoza veľkej mláky, ktorí  po odchode Donalda Trumpa,  opäť začali hrať ruskou kartou a systematicky sa pripravujú na možný konflikt s Ruskom na Ukrajine. Slovenské média v rukách zahraničia a oligarchie už pripravujú pôdu pre  tento plán a účelovými prieskumami  manipulujú verejnosť. Najdôveryhodnejším politikom vlády sa stal Richard Sulík, ktorý má podobne ako kedysi protežovaný Andrej Kiska zohrať špinavú hru odstránenia Matoviča, ktorý porušil nepísanú dohodu, podľa ktorej sa po voľbách nikdy od roku 1990 nezatvárali  prominenti a nominanti opozície, k čomu ak by sa stal premiérom Richard Sulík  by určite nedošlo.

Matovič spustil na Slovensku nečakaný precedens, ktorý sa mu môže vrátiť ako bumerang, pretože ak padne a po predčasných voľbách sa dostane vďaka Sulikovej špinavej hre k moci Pellegriny s Ficom a ďalšou zapredanou stranou typu Most-Hid, alebo SNS s tichou podporou Kotlebových ľudákov, tak ako Smer po páde Radičovej vlády schválil euroval a dostal sa na 12 rokov k peniazom EÚ, Sulík umožní Smero-hlasu dostať sa k 6 miliardám eur určeným na pokovidovú obnovu ekonomiky a súčasne aj k vybavovaniu si účtov s vládou Igora Matoviča.

Matovič urobil zásadnú chybu, keď jeho minister vnútra v Policajnom prezídiu, NAKE a ÚIS nechal pôsobiť "škodnú" ešte z čias vlády Smeru. Bezprecedentné zatknutie riaditeľa SIS aké nemá obdobu v žiadnom štáte EÚ by malo byť pre OĽaNO varovným signálom, kto stojí v pozadí snáh rozbiť zatiaľ ešte existujúce spojenectvo strany Borisa Kollára Sme-rodina s OĽaNO. Cielené manévre NAKA a rozsah zatýkania zameraný len na  prominentov Smeru, pričom sa nevyšetruje najväčšia korupčná kauza Gorila z čias Dzurindovej vlády evokuje podozrenie, že  viac ako o boj proti korupcii ide o snahu eliminovania opozície.

Pri manipulovateľnosti slovenského národa a stave jeho genetickej degenerácie, je vysoko pravdepodobné, že  zo skorumpovaných politikov,  policajtov, prokurátorov a  sudcov sa po predčasných voľbách stanú obete politického prenasledovania, Lučanskému postavia sochu pred budovou policajnej akadémie a tú premenujú na Policajnú akadémiu Dušana Kováčika, ktorý je podľa Roberta Fica politických väzňom.

Národ ktorý volí a toleruje zlodejov si nezaslúži nič iné než vládu zlodejov.  Richard Sulík sa potom už natrvalo zapíše do histórie  a učebníc ako užitočný idiot s povesťou škorpióna, krorý uhryznutie má jednoducho v sebe a ktorý rozbil dve vlády, čím definitívne skončí na politickom smetisku spolu s Mečiarom, Dzurindom a Miklošom.
Bohužiaľ s Dzurindovou zmenou volebného zákona na Slovensku definitívne skončili slobodné voľby, ktoré sú už len o peniazoch pretože z voličov sa stal len tovar, ktorí si kupujú za prísľub 13-tych dôchodkov a obedov zadarmo oligarchami financované politické stany a ľudia ako Richard Sulík alebo Andrej Kiska.

Boh ochraňuj Slovensko!

Marec 18. 2021
Kornel Danis
Ontario Kanada


Sulíkov pyramídový podvod

Ako možno držať ľudí na uzde alebo Sulíkové (Miklošove a niektorých iných) snahy o zavedenie amerických modelov manipulovania s ľudmi.

Pozorne prečítaj a pošli to ďalej – aj s prílohami článkov z novín. Je dôležité, aby sa o tomto superpodvode a superožobračení na národe dozvedelo čo najviac ľudí.
Superhrubá mzda je len prvý krok Sulíkovho „scenára“. Ďalšími krokmi majú byť:
– platenie odvodov samotnými zamestnancami (teda už nie cez mzdovú učtáreň zamestnávateľa).
– zdobrovoľnenie platenia odvodov na sociálne a zdravotné poistenie, ktorého dôsledkom (a to je viac ako isté) bude:
= neplatenie odvodov väčšiny aktívneho obyvateľstva;
= následkom toho sa absolútne zrúti systém sociálneho poistenia, pretože do Sociálnej poisťovne nebude plynúť dostatok peňazí potrebných na každomesačné vyplácanie dôchodkov.
Štát ale garantuje solventnosť Sociálnej poisťovne, takže by to mal dorovnať. Pri tak vysokom výpadku odvodov však štátna kasa by na to nemala – ak by dorovnala takýto vysoký deficit, zrútili by sa absolútne štátne financie, čo by viedlo k štátnemu bankrotu; preto má Sulík vymyslený ďalší krok:

Zrušenie sociálneho poistenia ako štátom garantovaného systému sociálneho zabezpečenia.
Keďže Ústava SR garantuje občanom sociálne zabezpečenie v chorobe a starobe, vymysleli

 Sulíkovci ďalší „geniálny“ krok:
Namiesto dôchodku bude dostávať každý občan SR – bez ohľadu na výšku príjmov- tzv. „odvodový bonus“ , čo je v podstate štátna sociálna dávka v sume 113 eur!

Spolu so zavedením odvodového bonusu však zrušia všetky štátne sociálne dávky (napr. prídavky na deti, materské dávky, sirotské dôchodky, príspevky na bývanie, podporu v hmotnej núdzi, ) ale aj všetky druhy plnení , ktoré teraz vypláca sociálna poisťovňa (starobné, invalidné, sirotské a vdovské dôchodky, podporu v nezamestnanosti, úrazovú rentu a pod.).

Ak sa utešujete, že vy už dostávate starobný dôchodok a vás sa to netýka, ste na omyle:
ak nebude každý mesiac plynúť dostatok finančných prostriedkov do Sociálnej poisťovne (odvody), nebude z čoho dôchodky vyplácať.

Keď s týmito nápadmi prišiel Sulík v roku 2006 na MPSVR, kde som vtedy bola štátnou tajomníčkou, pýtala som sa ho, ako chce riešiť sociálne zabezpečenie ľudí, ktorí nemôžu pracovať (starí, invalidi, chorí, nezamestnaní, deti). arogantne odvetil, že to už nie je jeho problém, že si mali šetriť po celý život).

Následne budú finanční žraloci (súkromné komerčné poisťovne) lákať ľudí, aby sa komerčne poistili - budú im spievať ľúbivé šlágre o švajčiarskych dôchodkoch a podobné nezmysly.
V skutočnosti pôjde len o dobre premyslený obchod finančníkov založený na pyramídovej hre.
No „blbý a dôverčivý“ národ im na to zaiste naletí.

V zdravotníctve bude zrušenie povinného zdravotného poistenia znamenať zastavenie financovania nemocníc, polikliník a iných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti terajšími zdravotnými poisťovňami (tieto okamžite zmenia svoje produkty a budú ponúkať komerčné zdravotné poistenia v skutočnosti už aj sú komerčnými poisťovňami, aj keď prevažne hospodária s verejnými zdrojmi, t. j. s tým, čo im každý mesiac odvádzame).

Následnú neschopnosť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti prežiť enormné zadlženie znamená ich okamžitú exekúciu a predaj do súkromných rúk opäť finančných žralokov typu Penta (preto sa aj pripravuje premena verejných nemocníc na obchodné spoločnosti, aby sa otvorila cesta k exekúciám už aj dnes zadlžených nemocníc).

Všetky tieto kroky znamenajú absolútny krach verejného zdravotníctva hneď na začiatku, čo povedie k urýchleniu privatizácie zvyšku zdravotníckych zariadení a k zavedeniu úplného hradenia celej zdravotnej starostlivosti. Následne začnú tí istí finanční žraloci lákať ľudí na súkromné komerčné zdravotné poistenie – ale

POZOR: poistia výlučne mladých a zdravých ľudí – ľudí 50+ a tých, ktorí už majú nejakú chorobu vôbec nepoistia, no aj tí šťastlivci, ktorých poistili, sa nevyhnú sklamaniu, ak ochorejú chorobou, ktorá vyžaduje nákladnú liečbu, pretože ani komerčná poisťovňa im celú liečbu neuhradí – bude mať svoje vnútorné dokumenty o limitoch úhrad.

POZNÁMKA: už dnes sa finanční žraloci prostredníctvom nastrčených ľudí v zdravotných poisťovniach a na Ministerstve zdravotníctva, ale aj u niektorých zriaďovateľov (najmä VÚC) usilujú dostať nemocnice do krachu tým, že im nedávajú dosť financií ; je to preto, aby tieto po transformácii na akciové (čiže obchodné ) spoločnosti išli urýchlene do krachu a aby ich potom PENTA a podobní žraloci čo najlacnejšie skúpili. Následne zrušia „nelukratívne“ oddelenia a zavedú vysoké platby za liečbu (pozor: nielen za lieky, ale aj za vyšetrenie a ošetrenie) bez toho, aby riešili problém, kde a hlavne za čo sa budú bežní ľudia liečiť!

Suma sumárum: len naozaj bohatí – miliardári (zlodeji, ktorí rozkradli tento štát a špekulanti) budú mať na platenie liečby. Avšak tí nebudú potrebovať naše kliniky – pôjdu za svoje peniaze do Švajčiarska.
Kto neverí, nech si preštuduje Sulíkove knihy o odvodovom bonuse; pozor: treba ich však čítať v kontexte na súčasný systém sociálneho zabezpečenia a systém zdravotnej starostlivosti.

Priatelia, skúste si položiť otázky:
Máte toľko peňazí, by ste si z nich dokázali zabezpečiť prostriedky na dožitie v starobe, chorobe a v prípadnej strate zamestnania? A ak máte dosť našetrené, ste si istí, akú skutočnú hodnotu budú mať tieto úspory o 5-15-20 rokov pri súčasných turbulenciách na svetových finančných trhoch, ktoré ako predpovedajú odborníci budú najmenej 20 rokov permanentné?

Máte toľko peňazí, aby ste si v prípade vážnej choroby alebo operácie mohli zaplatiť finančne náročné liečby či medicínske zákroky? Viete vôbec, koľko taká liečba stojí, že to môže byť rádovo niekoľko miliónov korún?

Nemá tento scenár nezodpovedného šialenca znaky genocídy tentokrát už nielen najslabších sociálnych vrstiev, ale aj strednej vrstvy??

S pozdravom

JUDr. Emília Kršíková

https://volajte112.blog.pravda.sk/2020/04/15/sulikov-pyramidovy-podvod/         

   PRINT RSS

Hlavná stránka