Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka
Translator   Zdieľať na VK

Svet sa mení smerom, ktorý nie je pre „zlatú miliardu“ veľmi príjemný

20.07.2023
Dnes som narazil na jeden veľmi zaujímavý článok v „The Washington Post“. Už len samotný názov vyzerá naozaj fantasticky: „Británia by mala prestať predstierať, že je bohatá krajina“.Veru hej. Takto nemilosrdne nejaký novinár z bývalej kolónie opečiatkoval bývalú metropolu, čo je obzvlášť ironické. Ale okrem všetkého je v tom ešte jeden úžasný význam – povestná „zlatá miliarda“ sa zmršťuje ako šagrénová koža. Rýchlo a nemilosrdne.

Dôvod je veľmi jednoduchý – svet sa mení smerom, ktorý nie je veľmi príjemný pre „zlatú miliardu“, keď musí začať žiť za svoje. Ponuka potravín sa zmenšuje. Nestačí pre každého. Je to ako v tom vtipe, keď otcovi alkoholikovi znížili plat a jeho syn sa v nádeji spýta, či otec bude kvôli tomu menej piť a otec mu odpovie, že on bude piť rovnako, len syn bude menej jesť.

„Zlatá miliarda“ aj tak nebola vôbec „zlatá“. Aj tam sa všetko delilo na sorty. USA, bohaté krajiny starej Európy a Veľká Británia sú prvý stupeň, Gréci, Španieli a dajme tomu Portugalci sú druhý stupeň a Mladí Európania, ako Lotyši, Litovčania, Poliaci a všelijakí Česi, sú tretí stupeň, bronzová časť „zlatej miliardy“.
Zo stola dostávajú zvyšky, čo zostali bohatým pánom. Nie obzvlášť štedré, mizerné, ale už samotná skutočnosť, že sú pri tomto stole, hoci v skutočnosti pri koši pod ním, nesmierne zvýšila sebavedomie nových „civilizovaných národov“.

Čo už… Hody dlho netrvali. Kým si stihli užiť pripojenie sa k rodine tých najživenejších a najtučnejších, opäť prichádza čas utiahnuť si opasky. Namiesto luxusného života sa sami stávajú potravinovou základňou pre „zlatých 300 miliónov“ a možno aj pre 100, pretože ani v citadele svetovej demokracie a slobody, veľkolepom paláci na kopci, tiež nezostane priestor na úžasný život. Pre niekoho jachty a vily a pre niekoho lacná mrazená pizza z chladničky v supermarkete, ktorá je navyše uzamknutá masívnou oceľovou reťazou.

Najprekvapivejšie však je, že nový krásny svet sa rozhodol nešetriť ani Britov. Práve tých, ktorí boli považovaní takmer za tajných pánov sveta, a ktorí sa dodnes považujú za veľké impérium, ktoré rozhoduje o osude planéty. Koniec, bývalo. Premrštené hypotéky, ceny za kúrenie a vodu, neustále rastúce ceny potravín v obchodoch a obrovské dlhy štátu, ktoré nepochybne poriadne zaťažia všetkých poddaných.

O Nemecku niet čo povedať, tam samé nemecké publikácie píšu o prichádzajúcej ekonomickej katastrofe, niekde medzi článkami o výhodách vyučovania základov homosexualizmu na školách a delíriom Roberta Habeka o „zelenom prechode“.

Zabudnite na „zlatú miliardu“. Dostáva „na frak“. Za stáročia okrádania iných krajín, za genocídy, za aroganciu a pokrytectvo. Teraz je dôležitá už len forma, v akej bude fungovať, pretože ľudí z „bývalej zlatej“ bude treba držať na uzde, aby sa nebúrili a nefrflali.

A je jasné, že agresívna LGBT propaganda tu veľmi nepomôže, pretože nalačno ani láska nijako zvlášť nebujnie, aj keby ste mali dovolené milovať, čo chcete. Ale aj v tomto prípade má Západ hotový recept, ktorý kedysi napísal George Orwell. Veď snáď si niekto nemyslel, že román „1984“ bol o ZSSR?

Hlas Mordora, 360tv


 


   PRINT RSS


             
Hlavná stránka