Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka
Translator   Zdieľať na VK

Aj keď neskoro, vždy lepšie, ako doterajšia opatrnosť, pán Visolajský

Kde končia vaše peniaze, keď platíte zdravotné odvody

          To čo bolo nemysliteľné od roku 1946 do roku 1989, stalo sa realitou od roku 1990. Vykrádanie zdravotníctva, vedome vykrádaného, kvôli vlastnému obohateniu zo strany masových vrahov, ktorí toto vykrádanie každoročne realizovali, pričom vedeli, že kvôli tomu každoročne predčasne príde o život niekoľko tisíc nevinných ľudí, patrí do kategórie toho najzvrhlejšieho. A to dokonca v období, o ktorom sa hovorí, že Slovensko je vraj slobodným demokratickým štátom, kde ľudské práva, zákonnosť, ako aj všetko ostatné čo k tomu patrí, sú samozrejmosťou. Omyl, veľký omyl, obdobie po 17-tom Novembri 1989 sa stalo najzločineckejším obdobím nielen po línii ekonomiky, proti ľudskosti cez vykrádanie zdravotníctva, dokonca aj bez použitia koncentračných táborov a plynových komôr.  

          Blog Petra Visolajského z LOZ je tak závažný, že začať vešať, strieľať, mučiť tými najukrutnejšími spôsobmi nielen všetkých tých, ktorí toto napáchali, ale aj tých, ktorí to mlčaním zakrývali, hoci mali priamo povinnosti zo zákona konať, mám na mysli AJ všetky vedenia MV SR, GP SR, MS SR, SIS, by bolo slabou odplatou za všetko to, čo tu za 32 rokov napáchali. To čo dotyčný vo svojom blogu napísal o Haščákovi bolo mi známe, niekoľkokrát som o tom písal, ale – lenže, toto svedectvo, ktoré môže byť aj obvinením – obžalobou menovaného. Pokiaľ som o ňom doteraz písal ako o kágebácko – eštebáckej zberbe, znrdovi, zvratkovi, dnes to môžem rozšíriť aj o ďalší výraz – MASOVÝ VRAH CEZ VYKRÁDANIE ZDRAVOTNÍCTVA ZA POMOCI KONKRÉTNYCH POLITIKOV, HLAVNE PRAVICOVO – FAŠISTICKEJ DZURINDOVSKO – MIKLOŠOVSKEJ ZBERBY, POD DOHĽADOM ZAJAČINY NA MINISTERSTVE ZDRAVOTNÍCTVA. Pričom, paradoxne, zajačina pochádzala z ortodoxnej neoboľševickej rodiny a po novembri 1989 sa stala najpravicovejším pravičiarom.

Vladimír Pavlík


16. máj 2023

Kde končia vaše peniaze, keď platíte zdravotné odvody

Poctivo platíte každý mesiac zo svojej výplaty nemalé zdravotné odvody. Rozhodne to nie málo, ale čo za to dostanete ?

Peter Visolajský

Peter VisolajskýBloger
ODOBERAŤ BLOGERA
Písmo:A-|A+
DISKUSIA (0)
Viete si predstaviť, že by ste prispeli nemalou sumou na liečbu nejakého chorého človeka, peniaze by ste spolu s ďalšími dobrodincami vložili do kasy  a potom by niekto prišiel a len tak si peniaze z kasy zobral. A vy by ste sa len prizerali ako sa chorému nepodarilo pomôcť, lebo by tie peniaze chýbali . A všetci by len mykli plecom ... Viete si predstaviť takúto situáciu ?

Slovensko vynakladá na zdravotníctvo - na liečbu chorých tento rok skoro 7 miliárd eur.  To je skoro  sedem tisíc miliónov eur. Každý jeden z nás sa skladáme na túto sumu s presvedčením, že naše ťažko zarobené peniaze pomôžu chorým pacientom. Zo zákona musíme peniaze do zdravotníctva poslať zdravotným poisťovniam, zásadný problém Slovenska je, že slovenské zdravotné poisťovne  tieto peniaze nemusia poslať na liečbu pacientov. 

Predpokladám, že nikto z nás neodvádza svoje peniaze do zdravotníctva preto, aby financoval vilu na Bahamách, (keď tam staval Široký) , ani preto aby pán Haščák z Penty mal rekordné zisky a snáď  ani preto, aby holandskí vlastníci slovenskej poisťovne dostávali každý rok milióny eur. Hoci holandské zdravotné poisťovne si v Holandsku takéto zárobky z holandského zdravotníctva pre ich majiteľov nemôžu dovoliť,  súkromná slovenská zdravotná poisťovňa poslala do Holandska svojim holandským vlastníkom zo slovenského zdravotníctva len za posledné dva roky 10 miliónov eur. A to napriek tomu, že oficiálne vykázala stratu .   Pre istotu ešte raz :  Holandské zdravotné poisťovne majú zakázané v bohatom Holandsku, kde zdravotníctvo prekypuje peniazmi, vyplácať svojich majiteľov, ale slovenská súkromná zdravotná poisťovňa za posledné dva roky poslala do Holandska majiteľom  10 miliónov eur zo slovenského podfinancovaného zdravotníctva – z vašich odvodov. A pritom si oficiálne vykazuje stratu.  
  
Sme krajina, kde politici tvrdia, že nemáme peniaze na liečbu chorých, ale slovenské zdravotníctvo pomáha Pente a pánovi Haščákovi v ich „podnikaní“ budovať miliardový majetok. Sme krajina, kde politici tvrdia, že nemáme dosť peňazí na stavbu nemocnice, ale zo zdravotnej poisťovne posielame milióny jej holandským majiteľom. Rodičia chorých detí prosia aby im ľudia nosili vrchnáky z PET fliaš, a ak vyzbierajú tony vrchnákov, snáď už budú môcť zabezpečiť vozík pre svoje dieťa.   A potom politici s kamennou tvárou odkážu nespokojným lekárom, že na liečbu ich pacientov „žiaľ nemáme“  a „žiaľ, nie sme tak bohatá krajina“.  Podľa zárobkov firiem v slovenskom zdravotníctve sme však veľmi bohatou krajinou.

Keď lekári ukázali Slovensku kauzu piešťanského CT, verejnosť bola šokovaná. Pri tejto kauze išlo o 1 milión eur. Jedno miliónová kauza vyvolala demonštrácie po Slovensku a padali hlavy mocných politikov aj riaditeľov. Ale ak zdravotné poisťovne minú desiatky miliónov eur zdravotných odvodov – vašich peňazí  na pochybné prepoisťovanie ľudí z osád je to v poriadku?  Je v poriadku, ak podvyživené Slovensko, ktoré „nemá na mzdy sestier“,  je jedinou krajinou Európy, v ktorej zdravotné poisťovne si z verejných zdrojov vyplácajú zisk svojim majiteľom? "Stovky miliónov eur z daní a odvodov skončili na bankových účtoch súkromných vlastníkov."  Nevadí nám, že ak by všetky zdravotné poisťovne platili v roku 2021 nemocniciam za také isté výkony rovnako, štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) by ušetrila 84 miliónov eur ročne a súkromné poisťovne by minuli o 84 miliónov eur viac? ( link )

Prečo si súkromné zdravotné poisťovne môžu dovoliť platiť nemocnici  za liečbu pacienta o 600 alebo  1000 eur menej ako štátna zdravotná poisťovňa?  Je to daným pacientom – poistencom súkromných poisťovní jedno? Zostali by v danej súkromnej poisťovni aj vtedy aby mali zo svojho vrecka rozdiel za svoju poisťovňu doplatiť?

My lekári sa denne pýtame dokedy verejnosť a vlády budú tolerovať miznutie peňazí určených na liečbu našich pacientov. 

 Dokedy budú tolerovať, že poisťovne nemocniciam nemusia zaplatiť ani náklady na liečbu ich poistencov. Hoci majitelia zdravotných poisťovní zarábajú, nemocniciam rastie dlh a   zadlženie našich nemocníc už prekročilo stovky miliónov eur.  Napriek tomu, že každý mesiac poctivo platíme zdravotné odvody, tie idú zdravotným poisťovniam, ktoré nemocnici za liečbu pacienta nezaplatia často ani náklady. Tak vznikne strata nemocnici, ktorú musíme my občania opäť zaplatiť. Pri tomto „fungovaní“ majitelia poisťovní majú miliónové zisky z našich zdravotných odvodov, naše nemocnice vyzerajú tak ako vyzerajú  a poistenci platia.  

Problém však má riešenie.
Nemocniční lekári v zúfalom kroku – podaním vlastných výpovedí donútili vládu v novembri 2022 aby v tejto veci konala. Poriadok vo financovaní nemocníc a jasné pravidlá a povinnosti vo fungovaní zdravotných poisťovní  bola prvá z ôsmych požiadaviek nemocničných lekárov vo výpovediach. Pod hrozbou výpovedí lekárov sa vláda SR písomne zaviazala toto riešiť. Akonáhle však lekári výpovede stiahli,  vláda opäť nekoná. 

Verejne sa pýtam, či na to, aby sa peniaze určené na liečbu našich pacientov nemizli na kontách finančných skupín musí Slovensko po tretíkrát zažiť výpovede lekárov?


 


   PRINT RSS


             
Hlavná stránka