Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka
Translator   Zdieľať na VK

Ako americký Antikrist tvorí zisky na úkor druhých 

https://vk.com/vlado.pavlik


Krajina amerického Antikrista nie je len najzločineckejšou, najzlodejskejšou, najzadlženejšou krajinou na tejto planéte, ale aj najviac parazitujúcou na úkor iných štátov. Stojí za to pozorne si prečítať dokument spred pár rokov dozadu pod týmto mojim príspevkom a položiť si otázku – o akú nehoráznu sumu táto krajina okradla napríklad za posledných 60 rokov iné krajiny? Keď sa pozrieme do reality za posledné tri roky, ich priam chorobná túžba dostať sa k nerastnému bohatstvu Ruska je taká silná, že sú schopní vyvolať aj vojnový konflikt, ktorého následky by boli ešte nedoziernejšie, ako následky dvoch svetových vojen. Samozrejme že ich krédom je, aby špinavú robotu proti Rusku vykonali biele kone amerického Antikrista – banderovsko – fašistické ukrajinské zberby, cez ktoré zatiahli do ekonomickej vojny prakticky celý svet, najviac ale cez ekonomiku Európu, ale hlavne Slovensko a Česko. No a oni, ako obvykle, zo zákulisia sa budú nielen prizerať, ale hlavne, z toho ťažiť. Zastávam ale názor, že tentoraz by na vlastnej koži pocítili presne to, čo doteraz robili druhým.

Vladimír Pavlík


https://archiv.hn.cz/c1-59130760-levny-plyn-nese-firmam-miliardy-navic

Levný plyn nese firmám miliardy navíc

https://img.ihned.cz/attachment.php/970/76683970/awKnt4IPm6Wz0Up3BFh7s1cfCr5eSoGl/Lavicka-autor_v.png
Václav Lavička
redaktor
16. 1. 2013
   
Americkým korporacím se daří. Pět set těch největších, s jejichž akciemi se veřejně obchoduje, loni dohromady vydělalo 870 miliard dolarů (v přepočtu téměř 17 bilionů korun). Vyplývá to z analýzy, kterou si nechal zpracovatněmecký list Handelsblatt.
Společnosti v USA tak úspěšně navázaly na rekordní rok 2011. Padesát největších (podle tržní kapitalizace) z nich loni zvedlo souhrnný zisk o šest procent na 232 miliard dolarů (bez ropných kolosů). Je to zhruba trojnásobek toho, co v roce 2012 podle předběžného odhadu vydělala padesátka největších firem v Německu.
Americká korporátní sféra zvyšuje zisky rychlejším tempem než její konkurenti v západní Evropě. "Konkurenční schopnost USA se zásadnímzpůsobemmění," uvádí v listu HandelsblattJoannaShatneyová z britské firmy Schroders.
Levný plyn povzbudil investice
Hlavní důvod je podle ní i dalších expertů nabíledni: Mnohem nižší ceny energie v USA než v Evropě. Z údajů, které Hospodářským novinám včera poskytla Mezinárodní agentura pro energii, vyplývá, že průměrná cena zemního plynu pro průmyslové odběratele v USA (12,30 dolaru za megawatthodinu) představuje ani ne třetinu toho, co v Německu nebo Česku.
Levný plyn v USA nahrává především společnostem, jejichž výroba je náročná na spotřebu energie.Napříkladnejvětšísvětová chemička DowChemical si můžedíky nižším nákladům na vstupy dovolit do roku 2017 vyčlenit na výstavbu nových kapacit až čtyři miliardy dolarů. Většina z nich vznikne na americkém pobřeží Mexického zálivu. "Jde o investice, které otevírají novou etapu našeho byznysu," prohlašuje výrobní šéf DowChemical Brian Ames. Doplatí na to Evropa, kde koncern kvůli podstatně dražší energii hodlá zavřít nebo omezit zhruba dvacítku kapacit například v Belgii a Španělsku.
Hovoří se o vzkříšení průmyslu
"Očekávám, že nové firemní investice přispějí k renesanci zpracovatelskéhoprůmyslu USA," říkáKevinSwift, hlavní ekonom Americké rady pro chemický průmysl (ACC). Připomíná, že z levnějších chemických produktů má prospěch také automobilový průmysl, který na jeden vůz v průměru spotřebovává 120 kilogramů plastů.
Americký průmysl roste podle washingtonského ministerstva obchodu od počátku roku 2010 meziročním tempem přesahujícím deset procent. Od té doby nabídl kolem půl milionu nových pracovních míst.
Odborníci z poradenské společnosti Boston ConsultingGroup spočítali, že průmyslové firmy ve Spojených státech budou v roce 2015 vyrábět v průměru o 15 procent levněji než jeho konkurence v Německu či Francii. A v porovnání s Japonskem nebo Itálií může rozdíl činit až dvaadvacet procent.
"Renesance" průmyslu v USA, který v krizových letech 2008 - 2009 spadl zhruba o šestinu, bude pokračovat. Především díky stoupajícímu exportu a také tomu, že firmy budou ještě více přesouvat své kapacity zpátky do USA.
Levná energie spolu s čilejší poptávkou v rozvojových zemích by mohla letos přispět k tomu, že celkový zisk 500 největších amerických společností poprvé přesáhne bilion dolarů. Hovoří pro to i předpoklad, že ekonomika USA dále vzroste (o 1,5 až 2 procenta), zatímco v eurozóně se počítá se stagnací či mírným poklesem HDP.
null

Súčasná realita-ekonomický kolaps EÚ v dôsledku energetickej krízy je vopred daný

 „Neúspech je zaručený. Už teraz sme svedkami ostrej deindustrializácie v Európe,“ povedal bývalý grécky minister financií Yanis Varoufakis v televízii N-TV.

Podľa jeho názoru platí EÚ za plyn 10-krát viac ako ich konkurenti v USA alebo Číne a nemecký ekonomický model zlyhal, pretože bol založený na lacnej energii z Ruska, predaji tovaru do Číny a nízkych mzdách v Nemecku.

 Odteraz „inflácia znemožnila obmedziť mzdy, plyn sa stal drahším a Čína sa pre Nemecko vytráca ako trh v dôsledku novej studenej vojny medzi Čínou a Spojenými štátmi, ktorú Bidenova administratíva zhoršuje“.

 


 


   PRINT RSS


             
Hlavná stránka