Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka

Neskoré prebudenie Igora Matoviča – a nielen to  

https://twitter.com/VladimirPavlik1

https://vk.com/vlado.pavlik
 
                   Tak nám Igora Matoviča niečo osvietilo, netrúfam si tvrdiť, aký druh svetla to bolo, ale podľa toho, ako sa odhodlal riešiť slabú pôrodnosť, s okamžitým navýšením detských prídavkov až do veku 18 rokov, človek by si pomyslel pri svojej prvej myšlienke, odkiaľ na to vezme. Vyzerá to ale tak, že to svetlo, ktoré ho osvietilo, muselo byť z Marsu a muselo byť mimoriadne silné. Až tak silné, že musel prísť k záveru, že to musia zaplatiť daňoví poplatníci, za cenu ďalšieho zníženia životnej úrovne. Paradoxne, ani pol slova o tom, ako sa bude treba vyrovnať s tými, ktorí bezbreho rozkradli a rozkrádali financie, ktoré boli určené na rozvoj rodiny, na zvyšovanie pôrodnosti, ktorí si aj z tohto rozkrádania urobili svoj osobný blahobyt. Ani pol slova o tom, že práve oni by mali niesť následky, že práve im by toto malo vyť zosobnené.Jeho vyplakávanie že za nejakú dobu nebudedostatok produkujúcich ľudí, ktorí by prispievali na budúcich dôchodcov, ale aj tých terajších, je neskorou náplasťou. Už sa verejne hovorí o katastrofických plánoch ďalšieho zvyšovania veku, neskorší odchod do dôchodku, a podobné negatíva. Samozrejme, nie na úkor spodiny a smradľavého ľudského odpadu z vysokej politiky, ale na úkor radových občanov.

Ako prví cez vykrádanie financií, ktoré boli v štátnom rozpočte určené pre rodiny s deťmi, pôrodnosti, teda rodinnej politike, sa začali vykrádať za vlády Vladimíra Mečiara samotnými politikmi, paradoxne, za vlády toho, ktorý sa povýšil na Otca - zakladateľa slovenskej štátnosti. Nie preto, aby robil politiku na prospech Slovenska a jeho občanov, ale na svoj prospech a jemu podobnej spodiny a smradľavého protislovenského ľudského odpadu. Veď si len zoberme prednovembrovú minulosť Mečiara, ožrana Slotu a im podobnej čeľade, ktorá sa dostala do vysokej politiky cez HZDS a SNS. Samotný Mečiar, toto zbabelé prednovembrové lajno, konfident ŠtB, ktorý sa pred Novembrom 1989 ako tzv. prenasledovaná osoba, keď túto legendu vytvorili jeho riadiaci dôstojníci ŠtB, kpt. Mikšík  npor. Horňák, s ktorými sa vozieval v ich služobnom vozidle Škoda-Rapid BAO 64-16. Ako tzv. prenasledovaná osoba dostával od ŠtB aj rôzne bonusy, na rozdiel od tých skutočne prenasledovaných – študovanie vysokej školy popri zamestnaní, funkcia podnikového právnika, vedúceho plaveckého oddielu v Trenčíne, jeho poznanie s generálom Čujkom a plk. Agejevom, ktorí pred Novembrom 1989 mali na starosti Vojenský východný okruhv Trenčíne. Čo sa týka ožrana Slotu, taktiež s minulosťou zbabelého protislovenského lajna a kriminálnika, ten po Novembri 1989 nebol schopný vlastnému otcovi zabezpečiť opatrovateľku, keďže po smrti manželky sa dostal do situácie, kedy tú opatrovateľku potreboval. To isté sa vzťahovalo aj na politické a ekonomické špičky HZDS a SNS – zbabelé prednovembrové lajná, nenávidiace Slovensko a jeho národ, ktorým išlo len o ich vlastný prospech.

          Až vtedajšia Konferencia biskupov Slovenska pod vedením Rudolfa Baláža, skutočnú predĺženú Kristovu ruku na Slovensku, pri ochrane tých najbiednejších,vydala 3. 7. 1996 výzvu NA RIEŠENIE SÚČASNEJ DEMOGRAFICKEJ SITUÁCIE NA SLOVENSKU. Štrnásť podpísaných katolíckych biskupov v nej zdôrazňuje, ŽE V POSLEDNÝCH ROKOCH DOCHÁDZA NA SLOVENSKU K DOTERAZ NEVÍDANÉMU POKLESU PORODNOSTI. TENTO TREND JE TAKÝ PRUDKÝ A HLBOKÝ, ŽE BY PRI DLHŠOM PRETRVÁVANÍ MOHOL VÁŽNE OHROZIŤ I SAMOTNÚ EXISTENCIU NÁRODA. AK BY BOLA PORODNOSŤ TAKÁ NÍZKA ALEBO NIŽSIA AKO V ROKU 1995, POČAS ŽIVOTA JEDNEJ GENERÁCIE BY SA POČET OBYVATEĽOV SLOVENSKA ZREDUKOVAL  O 20 AŽ 25 PERCENT A POČAS TROCH GENERÁCIÍ O VIAC NEŽ POLOVICU. Biskupi apelujú na verejnú moc, parlament, prezidenta a vládu, aby V RÁMCI SVOJICH PRÁVOMOCÍ REALIZOVALI TAKÉ ROZHODNUTIA, KTORÉ BY CHRÁNILI ĽUDSKÝ ŽIVOT, DIEŤA A RODINU.

          V denníku Sme z 22. 12. 2003 vyšiel článok pod nadpisom – Tondru znepokojuje zlá sociálna situácia. Mimo iného sa tu píše: - Zhoršujúcou sa sociálnou situáciou mnohých ľudí na Slovensku je veľmi znepokojený predseda Konferencie biskupov Slovenska, spišský diecézny biskup František Tondra. Preto mu je v súvislosti s nadchádzajúcimi Vianocami ťažko hovoriť len o duchovných veciach.

          „SOM POHORŠENÝ NAD TÝM, ŽE NAŠA SPOLOČNOSŤ JE ROZDELENÁ NA BOHATÝCH A CHUDOBNÝCH, JE MI ŤAŽKO Z TOHO, ŽE MNOHO RODÍN V NAŠEJ KRAJINEŽIJE V NÚDZI. CHCEM PRI TEJTO PRÍLEŽITOSTI APELOVAŤ AJ NA TÝCH, ČO SA V NAŠEJ SPOLOČNOSTI OD ROKU 1989 NESPRAVODLIVO OBOHATILI, ABY MYSLELI NA SVOJE SVEDOMIE A UVEDOMILI SI, ŽE OBRAŤ SPOLOČNOSŤ O PENIAZE SA ROVNÁ KRÁDEŽI,“ povedal biskup.

Môj dodatok

Nemám námietky proti pomoci Matoviča rodinám s deťmi, ale nech to nejde na úkor, že si to opätovne obserú nevinní ľudia. Lebo mám taký dojem, že mal najskôr urobiť analýzu spojenú s minulosťou, a potom predkladať.

Vladimír Pavlík   PRINT RSS


             
Hlavná stránka