Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka
Translator

Spomienka na Petra Peukera – na 32 rokov skutočného priateľstva  

https://vk.com/vlado.pavlik

 
            Jeden skutočný priateľ je viac, ako tisíc, akože priateľov, ktorí Vás jeden deň oslavujú, a na druhý deň, zozadu, Vám vrazia nôž do chrbta. S Petrom sme sa spoznali v prvej polovici roka 1990. Jedna z jeho vzácnych vlastností bola, že nikdy nemenil svoj názor podľa toho, aby to bolo na jeho osobný prospech.

V máji toho roku sa mi prestal ozývať a komunikovať so mnou Peter Peuker z Banskej Bystrice, ktorého považujem za jedného z mála mojich skutočných a najlepších priateľov. Asi po dvoch týždňoch som začal pátrať, čo sa stalo, prečo sa odmlčal. Písal som aj cez facebook, keďže mám čitateľov aj v Banskej Bystrici, oslovoval som ľudí, ktorých mal v priateľoch, písal som na jeho adresu, no všetky snahy boli nulové.

Až 11. 11. 2021 som bol oslovený osobou, ktorá s Petrom mala dlhoročný priateľský vzťah, a postupne som sa dozvedal časť genézy, ktorá ma dorazila. Preto aj z úcty k tomuto môjmu skutočnému priateľovi chcem venovať spomienku na www.necenzurovane.net, kde publikujem, po doplnení ďalších informácií, pričom z častí, ktoré som získal, si ho chcem zatiaľ uctiť tu, na mojom facebookovom statuse.

V máji prišlo Petrovi nevoľno, volal záchranku. V nemocnici zistili, že má upchatú cievu v mozgu, operovali ho, zdalo sa, že to dopadlo dobre. Večer sa mu zhoršil stav, ďalšia operácia, krvácanie do mozgu, mesiac bol v umelom spánku. Pri operácii mu vybrali a uložili časť lebečnej kosti. Po mesiaci bol iba na hadičkách, dýchali za neho prístroje, potraviny mu dávali cez trubicu, nemohol sa hýbať.

Samé infúzie, vývody, nedávali mu šancu na prežitie, no on bojoval. Žiaľ, prišli do toho iné choroby, nemocničný bacil, zápal močového mechúra, zápal pľúc, no stále bojoval. Objavil sa pohyb, reagoval na najbližších, dlhoročnej priateľke stisol ruku a svojich najbližších sledoval očami. Po štyroch mesiacoch bol preložený do doliečovacieho zariadenia, logopedka sa snažila ho naučiť hovoriť. Naučili ho jesť ústami, všetko mu chutilo, ale prišli hnačky, zápal močového mechúra, znovu prevoz do nemocnice. Bol dehydrovaný, zavodnili ho, prebrali.

Večer 6. 11. bol v poriadku, v nedeľu ráno o piatej ho našli na pokraji smrti. Dostal cievnu mozgovú príhodu, mal tri operácie mozgu, lebo ešte mu museli vrátiť tú kosť do hlavy. Bojoval, organizmus to nezvládol, trápil sa šesť mesiacov. Zomrel 7. 11. 2021 a posledná rozlúčka s ním bola 11. 11. 2021.

Česť Tvojej pamiatke, Peter, odpočívaj v pokoji.

Vladimír Pavlík   PRINT RSS


             
Hlavná stránka