Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka

Zomrel Ľuboš Jurík, jeden z mála slovenských spisovateľov, ktorý mal odvahu odhaliť skutočnú pravdu o stave dnešnej spoločnosti   

https://twitter.com/VladimirPavlik1

https://vk.com/vlado.pavlik

 
           Komerčné televízie vrátane RTVS  dali prednosť bulvárnej informácii o zatknutí instagramovej  „hviezdy“ Zuzany Plačkovej zadržanej pri protidrogovom záťahu  pred informovaním  verejnosti o smrti  vzácneho človeka, publicistu Luboša Juríka, ktorého pre jeho odvahu  písať o pre mnohých nepríjemnej pravde mnohí jeho kolegovia nenávideli.
Nenávideli ho tak ako nenávidia občianskeho aktivistu a signatára Charty 77 Vladimíra Pavlíka, na ktorého je v mediálne embargo a  ktorého s Ľubošom Juríkom  spájalo vzácne priateľstvo  aké môže vzniknúť len medzi ľuďmi,  ktorým išlo vždy o spravodlivosť a pravdu.
Ľuboš Jurík a Vladimír Pavlík by mali byť vzorom pre množstvo povrchných  kresťanov a politikov oháňajúcich sa Bohom, ktorí si  neuvedomujú, že kresťanmi sú len do tej miery do akej dokážu odporovať zlu a že súdení nebudú za vieru ale za svoje skutky.

Verš z Biblie (Jn 15, 18-21) má v prípade oboch  svoje opodstatnenie.
Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás
Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás. Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí. Spomeňte si na slovo, ktoré som vám povedal: Sluha nie je väčší ako jeho pán. Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás; ak zachovávali moje slovo, budú zachovávať aj vaše. Ale to všetko vám budú robiť pre moje meno, lebo nepoznajú toho, ktorý ma poslal.“

Nekrológ Vladimíra Pavlíka za spisovateľom Ľubošom Juríkom


Posledné ZBOHOM do spisovateľského nebíčka, poďakovanie spojené s úprimnou a nefalšovanou úctou, vážený drahý priateľ, pán Ľuboš Jurík

         Pre mnohých, ktorí to budú čítať, si položia otázku, čo viedlo takú intelektuálnu spisovateľskú osobnosť, uznávanú nielen v Európe, ale aj mimo nej, že uzavrel nádherné nefalšované priateľstvo s človekom môjho typu, ktorý mi to dal nielen najavo poslaním svojich kníh, s nádherným a úprimným venovaním? Ako dôkaz tu poslúžia venovania na jeho knihách mojej osobe, ako aj ukážka z jednej tej knihy, venované mojej osobe. Nedá sa zabudnúť, že dokázal vycítiť, čo mi dal jasne najavo aj vo vzájomných  súkromných komunikáciách, že nie som žiadny typ zákerného a podlého človeka, pričom by mi nikdy nenapadlo, že tento vzácny človek, ľavicový intelektuál, s tým jeho veľkým dobrosrdečným srdcom, dlhé roky sleduje moje dokumenty a články, snažiac sa pochopiť, čo ma práve k takémuto štýlu doviedlo.

Rozhodol sa, že so mnou nadviaže kontakt poslaním svojej knihy – POKUŠENIE MOCI, ako aj jej pokračovanie pod názvom – POUČENIE Z MOCI. Ako keby z môjho písania pochopil – prišiel k záveru, že si vážim Alexandra Dubčeka, a s osobným venovaním mi poslal knihu, ktorú, obrazne povedané, mu venoval, majúcu 575 stránok. Toto všetko je súčasťou prílohy, ako aj obsiahly a perfektne zdokumentovaný článok v denníku Sme. Nádherná spomienka mu bola venovaná aj v internetovom SLOVE. Paradoxne, tie najväčšie mienkotvorné médiá to prešli mlčaním.

More sĺz zo mňa vytieklo, keď som toto písal a vracal sa do spomienok. Ako zahanbujúco som sa cítil, keď mi napísal, že prečo nemá toľko odvahy ako ja, práve on, ktorý svoju odvahu dokazoval niekoľkonásobne viac, ako ja osobne. Mohol by som tu napísať omnoho viac. Aj o tom, ako niektorí, tzv. ľavicoví intelektuáli kaviarenského typu mu nedokázali zabudnúť, že sa zaoberá primitívnym hulvátom môjho typu.

Moje životné skúsenosti v tomto sú veľmi bohaté, lebo som bol u istej časti z politického a intelektuálneho spektra LEN ako debilný robotník, skurvený robotník, proletársky hulvát, lebo pre ľudí tohto typu bolo niečo nepochopiteľné, že v istom období, keď som viedol súdny spor s Vladimírom Mečiarom, to bolo aj mediálnou súčasťou. Že aj robotník, ako samouk, sa dostane do spoločnosti vysokoškolsky vzdelaných ľudí, s mimoriadne rozumovými schopnosťami, ktorí v čase normalizácie za svoje názory nemohli vykonávať svoje profesijné povolania. Nikdy mi nedávali najavo, že som len robotníkom, boli voči mne trpezliví, nikdy sa mi nesmiali, keď som v začiatkoch niektorým veciam nerozumel, pričom moje vyjadrenia boli priamo diletantské. Nechcem to písať ako samochválu, ale za tie roky som pri nich dospel. Niekedy dochádzalo aj k takým paradoxom, že keď som za bývalého režimu niečo napísal na vysoké stranícke a štátne orgány, tak podľa nich, to nemohol napísať robotník, ale ľudia vysokoškolsky vzdelaní a ja, ako robotník, som to podpísal.

Vážený a drahý priateľ Ľuboš Jurík, som si tým istý, že aj v tom spisovateľskom nebíčku budete žiariť, ako tá najžiarivejšia nebeská hviezda, ktorá nikdy nezhasne, tak ako Vaša duša, ktorá odišla z Vášho tela.

Vladimír Pavlík


 

http://www.necenzurovane.net/16/vrahovia.html

Spisovateľ Ľuboš Jurík, patriaci do elity nielen slovenských spisovateľov, ale aj v rámci Európy, bol hovorcom Ivana Gašparoviča od júna 1992 do marca 1997. Teda bol pri tom, keď sa demokracia na Slovensku DEFORMOVALA a dôsledky tohto trendu pociťujeme dodnes. Na protest proti takto uplatňovanej moci rezignoval z postu hovorcu a z politika sa stal novinár, kultúrny publicista a autor, ktorý nám vydal neuveriteľné svedectvo o tejto dobe. V roku 2002 mu vyšiel prvý diel knihy Pokušenie moci a v roku 2013 druhý diel Poučenie z moci.

          Uvediem niekoľko úryvkov z prvého dielu, kde je názorne zdokumentované ako sa formovali či vznikali prvé hordy zločincov, zlodejov, sadistov, psychopatov a masových vrahov skrývajúcich sa za Slovensko a jeho národ. Po skončení tejto éry nastupuje nová éra pod vedením premiérov – zločincov, Dzurindu a Fica, a predsedov parlamentov – zločincov, Hrušovského a Pašku.

          Strana 273 – 275: „Vznešené ideály o slobode, ľudských právach, voľnom pohybe a podobne sa stali len zásterkou pre grandiózne rozdeľovanie (či skôr rozkrádanie) štátneho majetku, ktorý sa hromadil pol storočia. Z večera do rána vznikali neobyčajne bohatí ľudia, ktorí sa len vďaka politickému rozhodnutiu stali mnohonásobnými milionármi, ba miliardármi. Obyčajní ľudia, ktorí dovtedy žili v družstevných bytoch, šetrili na škodovku či žiguli, chodievali na dovolenku k Balatonu alebo do Bulharska, mali zrazu nepredstaviteľné majetky, stačilo byť v správnej strane či hnutí. Žiaľ, táto tendencia – aj keď v inej, kultivovanejšej podobe provízii či auditov – POKRAČOVALA aj počas vlády Mikuláša Dzurindu...“ “...že v mnohých prípadoch sa privatizovalo pre bohatstvo samotné, teda vyberali sa ľudia, ktorí budú bohatí...“

          „...v kanceláriách predsedu, podpredsedov NR SR, predsedov parlamentných výborov či strán si podávali kľučky budúci majitelia sprivatizovaných štátnych podnikov, lobovali, presviedčali, uplácali, sľubovali a dávali provízie, ponúkali stranícku poslušnosť. Keď som sa niekedy pozeral zo svojho miesta v sále na chrbty koaličných poslancov, mal som pocit,že do parlamentu chodili len akoby mimochodom, zdvihnúť ruku, keď sa hlasovalo. Inak sa nikdy k ničomu nevyjadrovali, MNOHÍ ANI RAZ POČAS VOLEBNÉHO OBDOBIA NEVYSTÚPILI, NEBOLI TAM PRETO, ABY TVORILI ZÁKONY, ABY ZASTUPOVALI SVOJICH VOLIČOV. BOLI TAM NATO, ABY PRIVATIZOVALI, ABY ZBOHATLI. Platilo, to pravdaže, aj o ministroch, štátnych tajomníkoch, riaditeľoch sekretariátov, šéfov krajských či okresných aparátov HZDS, SNS, ZRS, riaditeľoch bánk, príbuzných, priateľoch.“


http://www.necenzurovane.net/17/likvidacia.html
http://www.necenzurovane.net/06/statne4.html
http://www.necenzurovane.net/kovac/kovac10.html
       PRINT RSS


             
Hlavná stránka