Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka

Slovensko je jediná krajina v EÚ, ktorá z plánu obnovy nedá na poľnohospodárstvo ani jeden cent  

https://twitter.com/VladimirPavlik1

https://vk.com/vlado.pavlik

 
            30 rokov stačilo zločincom, vyvrheľom, spodine a smradľavému ľudskému odpadu  z ponovembrových vlád a parlamentov, aby dostali Slovensko do tohto stavu
Sme my vôbec národ? Zaslúžime si mať svoj štát? Existuje vôbec v Európskej únii taký štát, ktorý by mal toľko zločineckých, psychopaticko-sadistických, zapredaneckých a vlastizradných politikov, ako zločinecké, mafiánsko-gaunerské, nesvojprávne a skorumpované Slovensko? Existuje vôbec v Európskej únii taký štát, ktorý by mal cca 70-80 % takej dospelej populácie, ktorá patrí medzi spodinu a smradľavý ľudský odpad, ponížených sluhovských plebejcov, ktorí ako komplici -spolupáchatelia zločineckých vyvrheľov z vysokej politiky ich prakticky podporili v páchaní ekonomických zločinov a zločinov proti ľudskosti, na ktoré doplatili ich deti a vnuci? To je až toľko hoviad a kráv medzi touto dospelou populáciou, že vyhnali a vyháňajú vlastné deti a vnukov z vlastnej krajiny, že vlastné deti a vnukov pripravili o budúcnosť vo vlastnej krajine? A to všetko v mene blahobytu pre zločineckých vyvrheľov z ponovembrových vlád, parlamentov, oligarchov, finančných skupín, bielych golierov, dokonca aj organizovaného zločinu?

Rozkradnutá, zdevastovaná a vytunelovaná republika, urobené holé pláne z Vysokých a Nízkych Tatier, kde sa vybudovala a naďalej sa buduje bytová zástavba, pričom drevo vyvážame do takých štátov, ktoré si šetria svoje lesy. No a čo je najhoršie, že slovenská matička Zem, ktorá by mala byť večná, lebo poskytuje obživu tomuto národu,skurveníhajzli, ktorí riadili a riadia tento štát ju postupne menia na stavebné pozemky? Vyvrheli, gauneri a hajzli, ktorým STAČILO 30 ROKOV NA TO, ABY AKO JEDINÝ ŠTÁT V EURÓPSKEJ ÚNII ZLIKVIDOVAL SVOJU POTRAVINÁRSKU SEBESTAČNOSŤ A UMOŽNIL CUDZINE, ABY TU VYVÁŽALA SVOJ POTRAVINÁRSKY ODPAD, KTORÝ BY U NICH NEŽRAL ANI DOBYTOK?

Gauneri, vyvrheli a hajzli z ponovembrových vlád a parlamentov, každoročne, 30 rokov, drasticky vykrádajúc zdravotníctvo, hoci vedia, že každoročne kvôli tomu predčasne zomrie niekoľko tisíc nevinných ľudí – a oni to naďalej robia? Skurveníhajzli, spodina a smradľavý ľudský odpad národnosti slovenskej, všetci si tu rozumejú v mlčaní o páchaní týchto zločinov, ako jedna rodina. Pravica, ľavica, liberáli, národniari, nezávislí....

Povedzme si na rovinu, že v roku 1918 nás Češizachránili od pohltenia Maďarmi, spoločným štátom, vďaka Hitlerovi, že nedovolil Poliakom a Maďarom, aby si rozdelili Slovensko. Vždy sa musím smiať, keď takéto zberby hrajúce sa na Slovákov, národovcov a kresťanov vyčítajú Čechom, ako nás diskriminovali a okrádali, pričom sa pýtam, to tie fabriky mali sa stavať a ostatnú štruktúru budovať pod vedením pastierov kráv a oviec, ako budúcich riadiacich pracovníkov? Že dnes sme v situácii, že za cca 70-80 rokov budú Slováci menšinou vo vlastnom štáte, len a len svojou vlastnou vinou? No a táto príloha, je až príliš smutnou vizitkou....

Vladimír Pavlík


Sme jedineční, ale v negatívnom zmysle
Slovensko je jediná krajina v EÚ, ktorá z plánu obnovy nedá na poľnohospodárstvo ani jeden cent

PAVOL FRIČ
UTOROK 31. AUGUST 2021
Politika
Ekonomika
Počet zobrazení: 884

Sme zrejme jediná krajina na svete, ktorá má ministra financií, čo sám o sebe tvrdí, že sa do financií vôbec nevyzná. Sme krajina, kde sa policajti navzájom zatýkajú, prokurátori si navzájom posielajú disciplinárne postihy, sme krajina, kde keď sa má dolapiť mafiánsky svedok, tak zasiahne policajný prezident, aby zmaril policajné vyšetrovanie a krajina naďalej tápala v neistote a v obavách. Sme krajina, ktorá spôsobila smrť policajného prezidenta, ktorý celý život bojoval proti mafii a na druhej strane, keď existuje dôkazový materiál o tom, že súčasný minister vnútra bral úplatky, tak sa koalícia tvári, že to nie je pravda.

Toto sa deje v krajine, ktorá je súčasťou štruktúr EÚ, potom ma ani neprekvapuje fakt, že naše poľnohospodárstvo je na tom tak, ako je. Dovozové saldo potravín je dôsledkom nesystematických a nesystémových opatrení, ktorých výsledkom je skutočnosť, že dovážame zemiaky, aj keď sme vlastne zemiakarská oblasť, dovážame hydinové mäso, dovážame vajcia, dovážame mliečne výrobky, skrátka dovážame všetko to, čo by sme si dokázali vyrobiť sami. Pochopil by som, že dovážame citróny, pomaranče, banány a ostatné tropické ovocie, ale prečo dovážame zemiaky a hydinové mäso, ktoré vieme vyrobiť na báze domácich surovín a s vlastnou pracovnou silou?

plosnohnoj_843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Každá vláda na svete sa snaží vládnuť umne a rozumne a teda i hospodárne, okrem našej. Na Slovensku nemáme jediný bitúnok pre ošípané (okrem tých malých), nemáme spracovateľský priemysel pre zeleninu a ovocie, nemáme bitúnok pre hydinu (okrem jedného, ktorý robí výlučne brojlery), skrátka sme na tom horšie ako Burkina Faso alebo Rovníková Guinea. Vybudovanie spracovateľského priemyslu bude trvať desiatky rokov, ak začneme hneď teraz. Ak nezačneme ani teraz, zmeníme sa na krajinu, kde budú všetky ostatné krajiny vyvážať svoj odpad zo štátnych rezerv, mäso niekoľkoročné, staré vajcia a hydinové mäso plné antibiotík a rastových stimulátorov.

Sme jediná krajina v EÚ, ktorá z plánu obnovy nedá na poľnohospodárstvo ani jeden cent. Všetky krajiny chcú ešte viac pozdvihnúť úroveň výroby potravín pre občanov, okrem našej krajiny. Oponovanie tým, že dostanú niekoľko miliónov cez ostatné podpory, je klamstvo, pretože úroveň podpôr cez priame platby z vrecka EÚ a cez štátne podpory je v okolitých krajinách ešte vyššia, čiže summasummarum slovenské poľnohospodárstvo dostane zrejme najmenej z celej Európy. V dôsledku tejto antipodpory budú klesať stavy oviec, stavy brojlerov a nosníc; stavy ošípaných a hovädzieho dobytka sú už tak zdecimované, že prakticky každý rezeň, čo máme na tanieri, je dovozový.

Výsledky práce ministra financií sa už začínajú prejavovať, jeden chlieb stojí 2 – 3 eurá, všetky základné potraviny idú dramaticky nahor, ceny energií nás budú mátať v snoch na budúci rok a v podstate nie je životne dôležitá položka, ktorá by nešla nahor. V kontexte takýchto katastrofických informácií začínam naozaj veriť, že minister financií fakt nevie počítať a nevidí si ďalej od špičky nosa. Namiesto toho, aby vláda venovala najviac pozornosti práce pre občanov a zvyšok na riešenie starých hriechov, robí presne naopak a venuje gro času riešeniu, čo sa ukradlo a zdefraudovalo v minulosti a problémom súčasnosti sa venuje iba okrajovo.

Jedna vec je odhaľovať korupčné škandály a poukazovať na nehospodárne kroky predchádzajúcich vlád a iná vec je reálne vládnuť a starať sa o voličov a blahobyt krajiny. Na to jednoducho nestačí byť iba udavačom a bojovníkom proti korupcii. Ak neviete, ako sa to robí, choďte sa pozrieť do okolitých krajín, ako si vážia vlastných poľnohospodárov, ako si vážia ich prácu a snahu o zvýšenie potravinovej sebestačnosti. Alebo ak to neviete, tak to nerobte a neodvolávajte sa stále na prázdnu špajzu a zdedené finančné problémy. Ste pri vláde už jeden a pol roka a okrem vašich káuz ste zatiaľ nič neukázali.
 


Vladimír Pavlík

    

   PRINT RSS


             
Hlavná stránka