Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka

V mene zločineckých a psychopaticko-sadistických vyvrheľov, ktorí riadili a riadia tento štát, páchajúci zločiny proti ľudskosti cez vykrádanie zdravotníctva  

https://twitter.com/VladimirPavlik1

https://vk.com/vlado.pavlik
 
       Článok pod nadpisom –

Pacienti spia pred nemocnicou, aby sa ráno dostali k lekárovi,

uverejnil internetový denník Pravda 15. 5. 2019, týkajúci sa Neurologického oddelenia Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici, ktorý tu prikladám ako prílohu. Keďže ako pacient som bol na tomto oddelení hospitalizovaný od 24. 10. 2010, je mojou povinnosťou sa tiež k tomuto článku vyjadriť, poukázať na príčiny, ako aj na skutočných vinníkov tohto stavu. Žiadni lekári a zdravotné sestry, ako aj ďalší obslužný personál nie sú hlavnými či skutočnými vinníkmi. Hlavní a skutoční vinníci sa volajú arcizločineckí, arcizlodejskí, psychopaticko-sadistickí, parazitno-darmožráčski gauneri, vyvrheli a smradľavý odpad z ponovembrových vlád a parlamentov, ako aj nimi vytvorené kreatúry oligarchov, finančných skupín, schránkových firiem, konkurzných mafií či politických a ekonomických mafií na špici pyramídy.

Ako som už v úvode napísal, na dotyčné oddelenie som bol dovezený po mozgovej príhode, s nehybnou a nereagujúcou pravou polovicou tela, vrátane straty reči, kde som vydával len nezrozumiteľné zvuky, keď som ešte stačil vytočiť číslo záchranky, kde istý čas trvalo, pokiaľ si zosumarizovali adresu môjho bydliska, pokiaľ prišla sanitka, naložiť ma na nosidlá, dať do sanitky a odviesť na neurologické oddelenie v Považskej Bystrici s následnou hospitalizáciou.Pričom dotyčná nemocnica ako celok, má veľmi zlú povesť.

Hneď v úvode musím povedať, že lekárom a sestričkám vzhľadom k ich odbornému a ľudskému prístupu nielen ku mne, ale aj ostatným pacientom, musím napísať nasledovné – dokiaľ budem žiť, budem na Vás spomínať s úctou, obdivom a rešpektom. Lieky ktoré ste mi predpísali, ktoré užívam už deviaty rok, ako aj vysvetlenie, v čom musím zmeniť spôsob života, ako aj to, čo som dovtedy zanedbával, nevenoval tomu pozornosť, možno aj preto sa mi doteraz mozgová príhoda neobnovila, pričom je realitou, že u viacerých, takto postihnutých, prichádza k obnove.

Moje otvorené vyznanie nielen lekárom a zdravotným sestrám v rámci Slovenska, ale aj gaunerom a vyvrheľom z vysokej politiky, ktorí každoročne vykrádajú zdravotníctvo, hoci vedia, že kvôli tomu, každoročne, predčasne zomrie niekoľko tisíc nevinných ľudí.

Nie všetci, ktorí pracujete v zdravotníctve, patríte medzi ideál. Sú medzi Vami aj čierne ovce, tak ako v každej profesii. Na Vás ale závisí nielen zdravie človeka, ale aj dĺžka ľudského života, čo sa týka nezanedbateľného množstva prípadov. Základom každého prosperujúceho štátu je, aby mal čo najviac vzdelaných a zdravých občanov. Preto aj popri zdravotníctve by malo byť vyspelé školstvo, kde do oboch týchto odvetví by mali plynúť aj primerané financie na ich podporu. Myslím na ich podporu, NIE PODPORU ZLOČINECKÝCH GAUNEROV A VYVRHEĽOV Z VYSOKEJ POLITIKY, SCHRÁNKOVÝCH FIRIEM, OLIGARCHOV, FINANČNÝCH SKUPÍN, MAFIÍ NA VRCHOLE PYRAMÍDY. MNOHÍ Z NICH SI CEZ TOTO ROZKRÁDANIE NADŠTANDARDNE ZVŠUJÚ SVOJ OSOBNÝ BLAHOBYT. Nečudujme sa, že aj takéto zvrhlosti si môžu dovoliť, keďže na Slovensku, cca 70-80 % dospelej populácie patrí nielen medzi ponížené hoviadka a zbabelé plebejské ovce, ktoré dokonca aj svoje deti a vnukov vyháňajú z vlastnej krajiny, vo vlastnej krajine ich pripravili o budúcnosť.

Aký to paradox v protiklade s vedeckými pracovníkmi, ktorí sú v pozícii žobrákov, pričom vďaka im, ich mozgovému potencionálu, boli zrealizované metódy, ktoré napríklad predlžujú ľudský život, alebo dokážu vyliečiť choroby, čo pred niekoľkými rokmi nebolo možné, a ľudia zomierali. Psychopaticko-sadistickí, arcizločineckí gauneri a hajzli, ktorí rozhodujú o týchto financiách, ich radšej dajú na rôzne schránkové firmy, ktoré s touto problematikou nemajú nič spoločné. Aj takéto zločiny proti ľudskosti dokážu realizovať, lebo nielen zbabelému národu to neprekáža, ale ani MV SR a GP SR. A to ešte nehovorím o 150-tich kusoch zbabelej protislovenskej čeľade, kde viacerí patria do kategórie s mentálnym a rozumovým vybavením hoviad a kráv, kde nielen oni, ale aj ich predchodcovia urobili zo slovenského parlamentu zločinecký, skorumpovaný a protislovenský štátny orgán.

Vrcholom úbohosti často býva aj to, koľko ľudí si dokáže kopnúť do lekárov, zdravotných sestier či učiteľov. Ale aby ukázali prstom na tých skutočných gaunerov, vyvrheľov a ľudský odpad, na to nemajú ani odvahu, ani mysliaci mozog. Čítať tie odkazy, že nech idú robiť k pásu, na stavby, do výroby, pričom práve aj v týchto odvetviach sú zásluhou zločineckých gaunerov a vyvrheľov z vysokej politiky títo ľudia okrádaní presne tak, ako pracovníci zdravotníctva, školstva a vedy.

Vladimír Pavlík

Pacienti spia pred nemocnicou, aby sa ráno dostali k lekárovi

Tatiana MichalkováAnežka Lisá, Pravda 15.05.2019 06:00

Nemorálne, ponižujúce a nespravodlivé. Neskutočne dlhé hodiny musia pacienti čakať na to, aby sa dostali k neurológovi v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici. Ľudia sa do radu vonku pred budovou stavajú už noc vopred. Prísť o druhej či tretej nadránom sa niekedy ani neoplatí. Situáciu zneužili kšeftári, ktorí predávajú jednu časenku za 20 až 50 eur.
Takmer desať hodín musia pacienti v Považskej Bystrici čakať len časenku. V zime, daždi a v tme pred vchodom do nemocnice. Kto na to má, môže si poradie na vyšetrenie u neurológa kúpiť. Koľko stojí časenka na čiernom trhu?

Človek si príde po časenku ešte pred polnocou. Rozloží si stoličku, zabalí sa do deky, popíja čaj z termosky a bivakuje pred považskobystrickou nemocnicou. K neurológovi Petrovi Bakalovi sa pacienti nedostanú inak ako len s vytlačenou časenkou, a tých je na deň maximálne desať. Pred dažďom, prípadne snehom ich chráni iba strecha nad vstupom do budovy, do ktorej ich vpustí vrátnik väčšinou okolo siedmej ráno. „Tejto noci sme mali šťastie, nad nami premrznutými sa vrátnik zľutoval a pustil nás už o šiestej,“ povedali nám pacientky, ktoré čakali pred ambulanciou. Dostať sa k lístku s poradovým číslom vyžaduje nadľudskú námahu. „Celý čas sa nepohneme nikam, pretože časenky vydáva sestrička z ambulancie až okolo siedmej hodiny ráno. Potom čakáme na vyšetrenie. Stane sa tak, že ľudia tu strávia čas od desiatej v noci do druhej popoludní nasledujúceho dňa. Ale stane sa aj to, že ak niekto príde nadránom okolo tretej, rad je už taký veľký, že o siedmej časenku už nedostane,“ priblížila pacientka.

Tieseň a bezmocnosť pacientov využili kšeftári, ktorí rozbehli čierny trh s časenkami. „Jeden, ktorý predával dnes, dával časenku za 20 eur. Ale chodí aj nejaká staršia pani, ktorá berie 50 eur. Ľudia sú ochotní platiť,“ pridala sa ďalšia čakajúca.
Pacienti neurológa Bakalu chvália a označujú ho za vynikajúceho odborníka. Chodia za ním ľudia zo širokého okolia a viacerí by uvítali, keby bolo možné objednať sa k nemu na čas, za termín by zaplatili.

Problémy trvajú už rok a pol

Problém v považskobys­trickej nemocnici trvá už asi rok. „Predtým brával doktor denne 15 pacientov a naozaj sa snažil. Niekedy vzal posledného o piatej, o pol šiestej. Potom však začali ľudia frflať, že tu musia dlho čakať, tak sa nahneval a povedal, dobre, sťažujete sa, vezmem vás maximálne desať,“ vysvetlila staršia pani, ktorá je zároveň onkologickou pacientkou. „Veľakrát som bola svedkom, keď prišli dôchodcovia z okolitých dedín prvým autobusom a plakali, že majú bolesti, ale nikto im svoju časenku nedal,“ uzavrela žena.
K neurológovi Petrovi Bakalovi sme sa snažili dostať aj my, cestu nám zahatala sestrička. „Pán doktor sa nebude k ničomu vyjadrovať, na to je tu vedenie nemocnice," poukázala. S ním sa nám však spojiť nepodarilo. Hovorkyňa je na materskej dovolenke a riaditeľ nemocnice Igor Steiner, ktorý je zároveň alergológom a imunológom, viedol ambulanciu. Na telefonáty ani na esemesku neodpovedal.
Zriaďovateľom nemocnice je Trenčiansky samosprávny kraj. Denník Pravda sa župy opýtal, či o tomto probléme vie a či plánuje nejaké riešenie. Tá neodpovedala.

V čakaní sa striedajú

Príbehy čakajúcich ľudí od štvrtej rána na vyšetrenie u špecialistu prichádzajú z celého Slovenska. V radoch sa postupne striedajú členovia rodín, pretože jeden človek má problémy takéto čakanie vydržať. Situácia v Považskej Bystrici je zatiaľ najzúfalejšia.
Ministerstvo zdravotníctvo tvrdí, že vníma nespokojnosť pacientov v niektorých regiónoch s čakaním na vyšetrenie. Dôvody vidí v nedostatku špecialistov, ale aj v tom, že lekári si nevedia zmanažovať pacientov. K prípadu v Považskej Bystrici sa bližšie nevyjadrilo.
Plošnú zmenu chce rezort dosiahnuť lepším financovaním. Odmeňovať bude nielen za výkony, ale aj dosiahnuté výsledky. „Chceme, aby boli lekári motivovaní k tomu, aby manažovali pacientov, znižovali čakacie doby na vyšetrenia a podobne. K tomu patrí aj zavedenie systému objednávania pacienta, preto ministerstvo v spolupráci s Národným centrom zdravotníckych informácií a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou pracuje na systéme elektronického objednávania sa k lekárom. Cieľom je priniesť transparentnosť a vyššiu efektívnosť v tejto oblasti," uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Doplnila, že problematikou nedostatku niektorých lekárskych špecializácií sa zaoberajú. Pripravujú novú minimálnu sieť špecialistov, s ktorými budú zdravotné poisťovne povinné uzavrieť zmluvy. „Sieť zohľadňuje mnohé faktory vrátane demografických ukazovateľov či prognóz tak, aby reflektovala potreby jednotlivých častí Slovenska, vrátane okresov aj na nasledujúce roky. Následne predpokladáme zvýšenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti a zníženie čakacích lehôt v ambulantnej zdravotnej starostlivosti,“ uzavrela Eliášová.

Nedostatok špecialistov, alebo málo peňazí?

Zástupcovia lekárskych organizácií sú presvedčení, že za podobné situácie ako v Považskej Bystrici môže iba nedostatok špecialistov a málo peňazí. „Nejde o organizáciu práce, môžete si zorganizovať desať pacientov, keď máte dobré srdce, tak dvadsať možno tridsať, ale viac nie," myslí si Andrej Janco, šéf Slovenskej lekárskej únie špecialistov. Riešene vidí v zmene financovania. „Na západe dostávajú lekári za jedno vyšetrenie 120 eur, u nás sú to štyri eurá, a to by sa malo zmeniť. Za týchto podmienok tak odliv lekárov bude pokračovať. Špecialistov treba zaplatiť, jeden takýto lekár sa vychováva 20–25 rokov. Ja som ešte nezažil, že by mi nejaká elektronická novinka uľahčila prácu, práve naopak, pridáva to lekárom povinnosti. Miesto toho, aby lekárom poriadne zaplatili, tak hľadajú riešenie v organizácii, to je nezmysel," tvrdí Janco. Podľa neho lekárov bude už len ubúdať a rady budú narastať, silná generácia lekárov totiž prichádza do fázy, keď starnú a odchádzajú.
Manažovanie pacientov lekárom za vedľajší problém pokladá aj prezident Slovenskej lekárskej komory Marián Kollár. „Najväčší problém je, že pacienti sa nevedia dostať do nemocnice, k obvodnému lekárovi, najhoršie je to však so špecialistami. Je ich absolútny nedostatok a nikto sa týmto problémom nezaoberá," hovorí Kollár. Slovensku podľa neho chýbajú nielen neurológovia, ale aj kardiológovia, dermatológovia či všeobecní lekári, súčasná generácia je prestarnutá a noví neprichádzajú. „Nerobíme túto profesiu dostatočne atraktívnou pre ľudí, aby ju študovali a vykonávali na Slovensku. Musíme zatraktívniť nielen pracovné prostredie, ale aj štúdium a ich uplatnenie po ukončení školy, s tým úzko súvisí aj financovanie," nazdáva sa Kollár.



   PRINT RSS


             
Hlavná stránka